i De toekomstige regering in Oost-Duitsland De ontwikkelingen in Duitsland Franse regering biedt ontslag aan iter* De devaluatiemoeilijkheden voor Belgische grensarbeiders per mm 10 ct.; minimum per advertentie 1,50. Inzending advertenties to* des namiddags 3 uur. Rubriek kleine advertenties: 6 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct Vermelding onder nummer Bureau van dit Blad 1B een* meer. De huisvestigingssituatle in Europa HOOGWATER Zondag staking in Antwerpse haven NIEUWE BONNEN VOOR WERKKLEDING De toestand in China Verlaging van de Duitse exportprijs voor kolen? Trekking tweede Ni win* loterij op 13 October Vermogen Seys Inquart verbeurd verklaard Truman ondertekent wet voor hulp aan het buitenland Maan jen vorming I >vjet-troepen rlijn verlaten? kolenproductie iGWATER n.m. 2.38 3.13 4.03 Fr<uriKering b*j Abonnement: Terneuzen WEEKS VERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I te De Bilt, geldig van Donder dagochtend tot -avond. Morgenochtend weer op vele plaatsen mist en weinig wind. Overdag: wolkenvelden afge wisseld door enkele opklarin gen. Overwegend droog weer. Zwakke wind uit Zuidelijke richtingen. Weinig verande ring in temperatuur. VRIJDAG 7 OCTOBER 1949. 5e Jaargang No. 1237 Verschijnt dagelijks Drukkerij N.V. Fa P. J. v. d. Sande, Terneuzen Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. ADVERTENTIEPRIJS Woensdag zijn in het ministerie van propaganda van Goebels in Oost"Berlijn vooraanstaande politici uit de Sovjet-zone, leden van het praesidium van de Duitse volks raat! en het „blok van democratische partijen" bijeengeko men om de definitieve plannen voor de declamatie van een Oost-Duitse regering op te stellen. Besloten werd dat de volksraad Vrijdag bijeengeroepen zal worden en zich zal uitroepen tot „voor lopige tweede kamer" in ant woord op de vorming van de West-Duitse regering. Er zal dan een „constitutionele regering van de Duitse democratische repu bliek" gevormd worden. Overeen komstig de artikelen van de in Mei j.l. door de volksnad aan vaarde grondwet. In een C' mu- niqué worden de Westelijke ge allieerden ervan beschuldigd door hun politiek een „ernstige natio nale noodtoestand" geschapen te hebben. De voor geheel Duitsland be stemde grondwet voorziet in een „volkskamer" van 400 vrij en ge heim gekozen afgevaardigden en een eerste kamer, bestaande uit vertegenwoordigers der sta ten in de verhouding van een af gevaardigde op iedere 400.000 in woners. De tweede kamer, zou de eerste rechten hebiben in ver band met wetgeving en finan ciën. De grondwet voorziet te vens in de verkiezing van een president door beide huizen. Otto Nuschke, voorzitter van de christen-democratische partij in Oost-Duitsland en mede-voor zitter van de volksraad heeft mee gedeeld, dat de provinciale ver kiezingen, die deze imaand zullen worden gehouden, voor onbepaalde tijd zijn „uitgesteld met het oog op de uitroeping van de nieuwe legering." De verkier ngen zea- den later gehouden worden vol gens de kieswet van de door de volksraad goedgekeurde grond wet. Hij zeide, dat ie nr.lru<ife ries van de komende regering gecontroleerd zouden worden door het parlement en dat de buiten landse politiek onder de verant woordelijkheid der nieuwe rege ring zou vallen en niït onder do .controle van een vreemde mo gendheid. Woensdagochtend reeds kwam de Oost-Duitse pers uit met „spontane" resoluties en oproe pen uit alle delen van de Sovjet- zone, waarin de vorming van een „regering voor geheel Duitsland, op basis van de door de volks raad ontworpen grondwet wordt geëist. De christer-democrati- sche partij eiste in een resolutie de effening van de weg voor een regering voor geheel Duitsland op parlementa re basis, zetelend in Berlijn. Deze partij is naar men meent zeer sterk. De SED aanvaardde een 9000 woorden tellende resolutie, die men algemeen beschouwt als een program van de politiek, die dé partij in een nieuwe regering zal volgen. De resolutie wordt een „gemeenschappelijke basis" ge noemd, „waarmede alle vader landslievende elementen het eens kunnen zijn". Verzocht wordt een verenigd Duitsland onder een regering, een vredesverdrag en het terugtrekken van alle bezet tingstroepen. Verder wordt de nietigverklaring van het statuut voor het Ruhrgebied verzocht, onmiddellijke normalisatie van het Berlijnse leven, wederopbouw der verwoeste steden, vrijheid van meningsuiting en volledige erkenning van de besluiten van Potsdam over democratisering en demilitarisering van Duitland. De SED verklaart bereid te zijn met alle „Duitse vaderlanders", inclusief voormalige leden der nationaal-socialistische partij, vroegere officieren, kleine- en middelgrote kapitalisten en die sectoren der hogere burgerklas sen, die de belangen van Duits land in hun hart dragen" samen te werken. Bovendien acht de socialistische eenheidspartij het volgens de Door de Economische Com missie der Verenigde Naties voor Europa is Woensdagavond een 300 bladzijden beslaand rapport gepubliceerd over de huisves tingsituatie in Oostenrijk, Bel gië, Tsjecho-Slowakije, Dene marken, Finland, Nederland, Noorwegen, Polen, Zweden, Zwitserland en Groot-Brittan- nië. In het rapport wordt ver klaard dat slechts „een radica le verandering in de bouwpoli- tiek der betrokken regeringen" en „een „revolutie" in het bouw bedrijf het Europese huisves tingsprobleem binnen de ko mende twintig jaar kan oplos sen. „Zelfs indien er thans twee maal zoveel huizen zouden wor den gebouwd als vóór de oorlog, zal het 22 jaar duren, voordat de in de nood der Europese wo ningzoekenden zal zijn voor zien", aldus het raport. Van de niet in verslag der commissie behandelde landen is de Sowjet-Unie het grootste. Omtrent de huisvestingssituatie in de Sowjet-Unie verklaart de commissie dat er in dit land nog steeds „een nijpend gebrek aan woonruimte bestaat, doch dat de toestand beter wordt", waaraan wordt toegevoegd dat „de voor uitgang op 't gebied van de wo ningbouw in Sowjet-Rusland thans aanmerkelijk is". VRIJDAG 7 OCTOBER. resolutie noodzakelijk om aan voormalige leden van het Duitse leger, generaals en andere offi cieren inbegrepen, de volledige burgerrechten terug te geven. Professor Hermann Kastner, een 63-jarige gewezen advocaat, voorzitter van de liberaal-demo cratische partij en mede-voorzitter van de Duitse volksraad, wordt in politieke kringen als mogelijke candidaat voor het presidentschap beschouwd. Bij zijn re eon i bezoek aan de Sovjet-Unie werd hij door Stalin ontvangen. Enige andere personen, die een rol in de nieuwe regcr'.rg zouden kunnen spelen zijn o.m.: Wilhelm Pieck en Otto Grotewohl, voor zitters van de door de communis ten overheerste SED, Walter Lubrich, plaatsvervangend voor zitter van de SED en lid van het politieke bureau, Hein.'iih tiau van de economische commissie in de Sowjet-zone, Gerhatt r.lsier en Otto Nuschke. Geallieerde functionarissen vol gen de voorbereidingen in Oost- Duitsland nauwkeurig. Men is van oordeel, dat tussen een Oost- Duitse regering en een West- Duitse een modus vivendi moge lijk zou zijn. Maakt deze rege ring echter aanspraak op geheel Duitsland, dan zou alle grond aan deze modus vivendi ontnomen worden en zouden de West-Duit se regering en de geallieerde au toriteiten zich onmiddellijk voor een reeks moeilijkheden geplaatst zien, met inbegrip van het veilig heidsprobleem. Ook de hervat ting van de interzonale handel, die deel uitmaakte van de over eenkomst te Parijs, zou opnieuw in overweging genomen dienen te worden. De geallieerden hebben tot nu toe „om technische redenen" het betreffende ontwerp-handelsver- drag tussen Oost- en West-Duits. Iand niet goedgekeurd. Terwijl in Oost-Berlijn de woordvoerders der politieke partijen Woensdag verzekerden, dat de Oost-Duitse regering volledig souverein zal zijn en niet zal worden gebonden door een bezeUingsstatuut, kwam de regering van Bonn voor de tweede maal in conflict met het toezicht van de geallieerde hoge commissie. Breskens Terneuzen Walsoorden vm. n.m. 2.04 2.11 2.39 2.46 3.29 3.36 De commissie heeft ingegrepen bij de afsluiting van een driehon derd millioen Duitse marken omvattend handelsverdrag tussen West-Duitsland en de Sovjet-zone dat na maandenlange onderhan delingen eindelijk voltooid was. De overeenkomst bevatte de be paling, dat West-Berïijn voor het derde deel van de totale omzet zou zorgen. Een woordvoerder van de hoge commissie heeft medegedeeld', dat deze bepaling heeft geleid tot ingrijpen vooraleer de overeenkomst getekend was. De bondsregering van Bonn is namelijk naar de mening der hoge commissarissen niet gerech tigd overeenkomsten af te slui ten in naam van WestnBerlijn. Het ingrijpen geschiedde volgens deze woordvoerder niet op poli tieke gronden, doch slechts uit prestige-overwegjngen. Deze laatste mededeling wordt door leidende Duitsche kringen alhier in twijfel getrokken. Zij' zijn van mening, dat het nadruk leggen op de afzonderlijke status van West-Berlijn op dit ogenblik een politieke achtergrond moet hebben. Duitse instanties alhier betreuren het, dat er geen moge lijkheid bestaat om door een ge allieerd scheidsgerecht te doen uitmaken, hoever de bevoegdheid der West-Duitse regering inzake het sluiten van handelsverdragen gaat Men spreekt hier de over tuiging uit, dat de autoriteit der bondsregering voor de tweede maal ernstig werd geschaad. Over bet eerste conflict, gerezen naar aanleiding van de eisen inzake de kolenprijzen na de devaluatie, worden alhier de onderhandelin gen nog voortgezet en gisteren werd bevredigende voortgang ge rapporteerd. Het geallieerde ingrijpen wordt hier vooral betreurd, daar men van mening is, dat het nieuws uit Berlijn het steeds duidelijker maakt, dat de in Oost-Berlijn op stapel staande regering het als haar voornaamste tank zal be schouwen een propagandistische invloed op het Westen uit te oefenen. Grondslag van deze propaganda is de stelling, dat de Westelijke regering met handen en voeten gebonden zou zijn aan het geallieerde toezicht en in werkelijkheid het hoofd zou moe ten buigen voor „kapitalistische belangen" der toezienden voog den. Er heerst te Bonn enige be zorgdheid ten aanzien van de in vloed, welke de gisteren door de SED gepubliceerde resolutie op tweifelende kringen in West- Duitsland zou kunnen uitoefenen. Men verwacht hier stellig, dat de Sovjet-Unie de nieuwe regering theoretisch met meer macht zal bekleden dan die, welke Bonn heeft, en dat zij haar bijvoorbeeld in de gelegenheid zal stellen di recte betrekkingen met andere volksdemocratieën aan te kno pen. De nieuwe regering zal, naar wordt aangenomen, ook een Mi nister van Buitenlandse Zaken hebben. Volgens de „Soir" heeft de Belgische Transportarbeiders bond bevel gegeven tot een 24- urenstaking in de Antwerpse haven. Het werk zal Zaterdag te 10 uur stopgezet worden, tot Zondagavond. Dezer dagen hebben de „Na tionale Belgische Federatie Wegtransportarbeiders" en de „Belgische beroepsvereniging van Internationale Wegtrans portarbeiders" de Minister van Verkeer de moeilijkheden, welke de Belgische transporteurs in deze bedrijfstak ondervonden, uiteengezet, en maatregelen voorgesteld om die te verhelpen. De Minister beloofde bij deze gelegenheid de kwestie ten spoe digste te onderzoeken. Het Centraal Distributiekan toor deelt mede, dat de bonnen Voor werkkleding H 19 en L 19 tot nader order geldig zijn voor het kopen van werkkleding. De bonnen H 13 tot en met H 18 en L 13 tot en met L 18 blij ven voorlopig geldig. Woensdag heeft de Franse premier, Henri Queuille, bekend gemaakt, dat hij en zijn regering hun ontsijag aangeboden hebben. Aanvankelijk had Auriol geweigerd het ontsijag te aanvaarden ,doch Queuille had verklaard niet anders te kunnen handelen door de onenigheden in de regering over de loon- en prijspolitiek. Eerder op de dag verklaarde de woordvoerder der regering, Mitterand, dat de regering „in feite reeds afgetreden is". De Premier had volgens een commu niqué naar aanleiding van de on enigheden over loon- en prijspoli tiek besloten de pogingen om dit vraagstuk op te lossen door de abnormaal lage lonen te verho gen, gestaakt. Het aftreden, al dus de woordvoerder, was nog slechts een procedure-kwestie tus sen President en Premier. Momenteel bevinden z'ch drie Ministers buitenlands, het zijn Ramadier, (Defensie), Schuman, (Buitenlandse Zaken), beiden in de Ver. Staten, en Moch, (Bin nenlandse Zaken), te Rome. Bij aanvaarding van het ontslag zal het huidige Kabiniet als zaken kabinet de lopende kwesties af handelen. Indien de President weigert het ontslag te aanvaar den, zal de Premier het Parle ment mogelijk verzoeken Zater dag bijeen te komen. Mocht het ontslag aanvaard worden dan zal het Parlement Maandag of Dins dag vergaderen. Oorspronkelijk zou het 18 October bijeenkomen. President Auriol zou gaarne zien, dat Queuille een volledige uiteenzetting van de situatie aan het Parlement geeft en de ver trouwenskwestie stelt. Premier Queuille wenst de zaak echter niet aan stemming te onderwerpen. Mogelijk zal hij als compromis aan het Parlement de redenen van zijn ontslag mededelen. Het bestuur van de Radicale partij heeft een motie van ver trouwen in de Premier aanvaard. Het bestuur van de Socialisti sche partij jram Woensdagavond een motie van solidariteit met de 1 Socialistische_ Ministers aan, in het bijzonder met de minister voor arbeidszaken, Daniel Mayer. May er had de leiding bij het uitoefe nen van druk om de laagste ar beiderslonen te verhogen. De in de Zuidelijke richting op trekkende communistische legers zijn nog slechts 15 km verwijderd van de stad Kwangtoeng. De ont ruiming door de nationalisten van Koekong, de Noordel. toegangs poort tot Kanton, duurt voort. Koekong ligt 200 km ten Noor den van Kanton. Volgens een Chinese nationalis tische woordvoerder te Kanton, daarentegen is de toestand te Koe kong verbeterd, zouden jn het ge bied van Tsjiingsjoeping, in mid- den-Hoenan, 10.000 communisten „weggevaagd" zijn. De woord voerder zeide, dat de troepen van generaal Tsjen Keng, die Koe kong bedreigen, teruggedrongen waren. Meer dan 6 legers van Tsjen Kongl, naar schatting 120 duizend man, waren in het grens gebied van Kiangsi en Kwantoeng geconcentreerd. Volgens in Hongkong ontvangen Chinese berichten zou de natio nalistische generaal Pa Tsjoeng Hsi zijn commando te velde in Koekong, generaal Hsia Wei, be last hebben alle troepen in Kwan- si op Hengyang terug te trekken, terwijl, naar verluidt, de in Koe kong gelegerde troepen zich zou den terugtrekken op Yingtak. Geallieerde functionarissen te Frankfort verwachten, dat de minister van economische zaken van West-Duitsland, Prof. Lud- wig Erhard, en de Geallieerde hoge commissarissen op de bij eenkomst, dat zij te Bonn hebben, zullen overeenkomen de dollar- prijzen voor de Duitse ezportkolen met gemiddeld 20,6 te verla gen. Een dergelijke verlaging zou evenrédig zijn aan de devaluatie van de Deutsche Mark. Besprekingen tussen Geallieer de en Duitse experts hebben de laatste dagen tot resultaat gehad dat de moeilijkheden, die een ver laging van de exportprijzen in de weg stonden, grotendeels zijn overwonnen. «Figaro" noemt de vroegere Minister van Financiën René Mayer als mogelijke opvolger van Queuille. De ontslagaanvrage van de Premier is volgens het blad het gevolg van pressie van de vakverenigingen in of zelfs maar zonder jde vakverenigingen te re geren. Hetzelfde verschijnsel deed zich in Engeland en Ameri ka voor. De regering moest bui gen voor organisaties, welke geen verantwoordelijkheid droegen. ,,1'Humanie (communistisch) noemt het aftreden der regering een overwinning der arbeiders klasse. „Epoque" geeft de Socialisten de schuld van de crisis. „l'Aube" (M.R.P.) is van oor deel, dat zonder de Socialisten geen stabiele regering mogelijk is. De huidige toestand eiste een snelle oplossing. Hef merendeel der Britse ochtendbladen geeft Engeland de schuld van de Franse re geringscrisis, door de wijze waarop het de devaluatie van het pond ten opzichte van de dollar bekend heeft gemaakt- Over het algemeen wordt het aftreden van Queuille be treurd. Inmiddels groeit de arbeids onrust in Frankrijk. Uit ver scheidene delen van het land worden demonstraties en stakingen om hogere lonen gemeld- De Socialisten wensen loons verhoging voor de meeste cate- goriën van arbeiders, terwijl de Radicalen en Gematigden slechts loonsverhoging voor de minst be taalden voorstaan. President Vincent Auriol heeft Donderdag het ontslag van Mi nister-President Henri Queuille aanvaard. Alle loten van de tweede Niwin- loterij zijn uitverkocht en in ant woord op de vele desbetreffende vragen, deelt het centraal bureau Niwn mede, dat op 13 October in Amsterdam ten overstaan van notaris Abma de trekking van deze loterij plaats zal hebben. De nummers van de winners van de auto, het jaar gratis leven en het hoenderpark zullen zo vlug mogelijk bekend worden ge- maaJWt. Een week na de trek king zullen trekkingslijfeten ver krijgbaar zijn. In hotel „De Kroon" te Breda kwamen Woensdagavond verte genwoordigers van tal van werk gevers en arbeidersorganisaties, zowel uit België als Nederland, met enige vertegenwoordigers der Regering in vergadering bijeen, ter bespreking van de devaluatie moeilijkheden bij de Belgische grensgangers. De Belgische arbeiders-afge vaardigden betoogden, dat z:j er, zii het met moeite, in geslaagd varen, de grensarbeiders aan het werk te houden bij de Nederland se industrieën, in afwachting van een bevredigende regelling. Met de 20 procent toeslagregeling kon men zich over het algemeen blijkbaar wel verenigen, doch men wenste de garantie, dat de Neder landse werkgevers, die grensgan gers in dienst hebben, zich hier aan zullen houden. De toeslag wordt namelijk door de werkge ver bepaald. Van Nederlandse zijde achtte men zich niet gemachtigd deze garantie te geven, doch men zou zich alsnog tot alle betrokken in dustrieën wenden. Betreffende de sociale lasten werd toegezegd, dat de pen rege ling zoals dié voor de lonen )s getroffen, eveens toegepast wordt op de kinderbijslag. Aangezien ziekte- en ongevallen-verzekerin gen iklwesties zijn, die door de Ne derlandse Regering dienen ie worden geregeld, kon men ter vergadering hierover geen mede deling doen. De nadruk werd er op gelegd dat door de 20 procent toeslag regeling geen loonsverhoging aan de Belgen kon worden gegeven, doch door deze regeling gestreefd wordt het levenspeil van de Bel gische arbeiders, alsmede hun koopkracht op hetzelfde peil als vóór de devaluatie te handhaven, waardoor er in. deze geen ver schillen ontstaan met de Neder landse werknemers. Het overleg onder auspiciën van de Stichting van de Arbeid tussen de Nederlandse werkge vers en de Belgische werkne mers inzake de gerezen moei lijkheden voor de Belgische grensarbeiders als gevolg van de devaluatie, heeft, zoals reeds ge meld, geleid tot een oplossing, waarvoor de toestemming der Nederlandse Regering is verkre gen. Zoals reeds werd medegedeeld is overeengekomen, dat het loon, dat vóór de devaluatie is verdiend maar door omstandig heden onafhankelijk van de werknemers nog niet is uitbe taald, op een zodanige wijze in België kan worden ingewisseld, dat voor de arbeiders over die tijd geen nadelen uit de gewij aanzien van het loon, verdiend na de devaluatiedatum is thans ook een regeling getroffen. Ge durende 15 -weken na de deva luatie (dus tot begin Januari 1950) is 12% van het loon van de grensarbeider niet inwissel baar en mag niet op rekening courant worden gesteld. De ar beider moet dit deel van zijn loon in Nederland besteden, waartegenover staat, dat hij de daarvoor gekochte goederen op de dag van de loonbetaling vrij naar België mag uitvoeren. Over de rest van zijn loon, kan bij de inwisseling in België een zodanige koers worden berekend dat de nadelen voor de arbeiders voortvloeiende uit de devaluatie gedeeltelijk worden beperkt. De kosten, uit deze regeling voort vloeiende, komen ten laste van de betrokken werkgevers, doch mogen niet worden doorbere kend in de prijzen. Bij vonnis van een Oostenrijk se rechtbank is het Oostenrijkse vermogen van de voormalige rijkscommissaris Seyss-Inquart ten gunste van de Oostenrijkse staat verbeurd verklaard. In de motivering van het von nis verklaarde de rechter, dat Seyss-Inquart zich lange tijd als trouw Oostenrijker wist voor te doen en na de Duitse bezet ting van Oostenrijk hoge posten als judasloon ontving. Onder meer werd hij, aldus de rechter, rijkscommissaris van 't bezette Nederland, waar onder zijn bewind honderdduizenden Joden naar concentratiekampen werden gestuurd en een half millioen Nederlanders naar Duitsland werden gevoerd, van wie duizenden in ellende zijn omgekomen. In Nederland heeft Seyss-In quart een meedogenloze terreur uitgeoefend en onder de mom der legaliteit plunderingen op grote schaal bevolen, aldus de rechter. President Truman heeft de wet ondertekend, waarbij gelden beschikbaar worden gesteld voor de voortzetting van de hulp aan het buitenland tot 30 Juni 1950. Voor het plan-Marshall is on geveer 3.778.380.000 dollar uitge trokken. In 't totale bedrag van 5.809.990.000 dollar is hulp aan Griekenland en Turkije en een bedrag voor de bezettingkosten in Duitsland, Oostenrijk en Ja- zigde wisselkoers optreden. Ten pan inbegrepen. AANSTANDEN. id. Opk. On«L 03 18.19 8.15 01 18.32 9.27 58 18.49 10.42 56 19.12 11.57 54 19.47 13.09 52 20.36 14.12 50 21.41 15.02 47 23.— 15.39 45 18.05 43 0.26 16.24 dat „elk voorstel Geallieerden is ge- onwrikbare eis der lat Oost-Duitsland wijze zou worden Sowjet-Unie heeft ïaar bezette Oosl- lictatoriaal bewind acht, een semi-mi- formatie opge- je economische le gende maatregelen natuurlijke en in- ■bronnen van haar geplunderd, de npen weer injge- ;t algemeen derge- rwaarden in Oost- ontstaan, dat hon- Duitse ingezetenen redenen, waardoor :nde scheiding is n Oost- en West- ie ertoe hebben ge- n de overeenkomst leergelegde doelein- lereiken van demo- en welvaart voor t konden worden .tse zegslieden, die luwe betrekking te it Sowjetrussische zou kolonel Ale- waarnemend Sow- ommandant, op- in hebben tot ont- lerlijn door het ge- issische garnizoen i tegen de volgende epen. zouden naar ,e Potsdam en an- de buurt van Ber icht worden, noemde zegslieden ische order vooruit ;k, dat de nieuwe gering, naar men in de zeer naaste alle vier bezettende zou richten. De gering zou hierbij p de onmiddellijke van alle bezet- uit Berlijn. Het waarschijnlijk ge- het argument, dat hoofdstad van de locratische repu- utraal gebied dient klaarde men, dat ïtrussische militai- zijn huidige vorm van de volgende 'den ontbonden en )or een of andere coritmissie. Karls- dige zetel van het ;uur, zou de zetel gerlijke commissie van de gevorderde aar zouden aan de ien teruggegeven. Ivoerder van het terie van Buiten- verklaarde, dat 't lit van de Russen, n uit Berlijn terug mnelijk een poging ontruiming te stel- die van Bonn door bezettingstroepen, de vorige maand stelijke bezettings- ïimd toen de rege- Westduitse Bonds- functie trad. Belgische steenko- voor de maand oedraagt 2.073,767* actiecijfers voor de steenkolenbekkens 350.766 ton, cen- 6 ton, Charleroi: Luik: 332.705 ton, .721 ton. De gemid- ductie voor het ge- roeg gedurende de- B 79.760 ton. orraad op 30 Sep- ■eliep 2.677.478 ton i9 ton op 31 Augus- bedroeg 55.046 ton, >19 ton uit Duits- 27 ton uit Groot- 'evens werden 4397 jolbriketten inge- heeft België gedu- maand September steenkolen uitge- an 18.462 ton naar 116.807 ton naar f.712 ton naar Ita- naar Zwitserland. van de Ver. Naties medegedeeld, dat zij bereid is grote hoeveel heden van haar surplus brood granen te verkopen naar West- Europa. Het Sowjet-aanbod werd ge daan tijdens de eerste zitting van het Comité voor Landbouw van de genoemde commissie. ling van het bedrijf*- en be- roepsleven in een aantal on derdelen. Deze indeling geschiedt door de Minister van Sociale Zaken na advies van het ge organiseerde bedrijfsleven, (Stichting van de Arbeid). r, niet bü hun ouders nu wonen; 60 voor de overige werk nemers. De hoogte der uitkeringen Kiachtens ce werkloosheidsverze kering is dezelfde, met dien ver- Trnsx. wij oeveien uc nctiruei dan ook aan zijn bestellingen ten behoeve van kleinindustrie normaal te blijven doen. Onge motiveerd uitstel werkt, met het oog op een regelmatige afleve ring, ten eigen nadele, zulks te meer nu het winterseizoen voor de deur staat." TtrtTtrwni wa maai utrt gcimgouc medeleven met Trotzky en diens theorieën of met de Westelijke mogendheden heeft betoond, is verdacht en wordt in arrest ge steld. Van vele zijden komen berich ten over verdwijning van juris ten, die hun functie niet meer VU1U1A CHA/Villli „Tot onze spijt moeten wij zeggen, dat de verklaring van Generaal Smith niet door de feiten worden gesteund", aldus het ingezonden stuk. Walter Bedell Smith is am bassadeur van de V. S. te Mos kou geweest. lG 8 OCTOBER. Terneuzen Walsoorden vm. 2.30 3.05 3.55 ZONDAG 9 OCTOBER. Breskens Terneuzen Walsoorden vm. n.m. 2.55 3.04 3.30 3 39 4.20 4.29

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1