De verwachte vorming van een Oost-Duitse regering Voor-Unie Benelux op 1 October van kracht? iten y.: De Politieke Commissie ad hoe der V. N. Franse Regering afgetreden Resultaten besprekingen in subcommissie voor materiaalvoorziening DONDERDAG 6 OCTOBER 1949 5e Jaargang No- 1236 Verschijnt dagelijks Drukkerij N.V. Fa P. J. v. d. Sande, Temeuzen Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Advertentieprijs: per mm 10 ct.minimum per advertentie 1,50. Inzending advertenties tot des namiddags 3 uur. Rubriek kleine advertenties: 6 regels 60 ct.; Iedere regel meer 12 ct Vermelding Bureau van meer. onder nummer dit Blad 15 eent Protest West-Duitse regering De orkaan in Texas Sukarno over R. T. C. Poging tot omkoping op Departement van Econ. Zaken te Batavia De „Java Bode" van gisteren bevatte de volgende advertentie: Het Departement van Econo mische Zaken maakt bekend, dat op de afdeling Midden standszaken is achtergebleven Het atoomgeheim in de Ver. Staten Bulgarije steunt Sowjet- protest Relletjes in Londen Schade door bedorven water in Londense havens Het verkeer in de haven van Antwerpen Hervatting censuur van binnenlandse post in Oostenrijk tc HOOGWATER gen vorming I Breskens Walsoorden Terneuzen vm. 1.37 3.02 2.12 n.m. 1.44 3.09 2.19 >vjet-troepen rlijn verlaten? kolenproductie iGWATER Terneuzen Walsoorden vm. 2.30 3.05 3.55 n.m. 2.38 3.13 4.03 Franker mg Dij .Abonnement: Terneuzen WEERSVERW ACHTING medegedeeld door het K.N.MJ te De Bilt, geldig van Donder dagochtend tot -avond. Mooi Najaarsweer. Nu en dan overdrijvende wol kenvelden maar droog weer. Voor de tijd van het jaar hoge m'ddagtemperaturen en zwak ke tot matige Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind. BE A ANSTANDEN. Maan De reacties in West-Duitse politieke kringen op die ver wachte vorming van een Oost-Duitse regering zijn gisteren eenvormig geweest. In het algemeen wordt in politieke kringen te Bonn betoogd, dat, indien tot de vorming van een Oostelijke regering wordt overgegaan, de noodzaak van het versterken van de positie van de Westdiulfcse regering tegenover het geallieerde toezicht sterker tot uiting zal komen. Deze kringen en ook vrijwel Het met Sovjet-vergunning alle West-Duitse bladen, die het. werkende Duitse persbureau ADN probleem gisteren aanroerden, J~ ,J •*-■*■ hebben de mening geuit, dat een der eerste doelstellingen van de Berlijnse regering zal zijn, propa gandistische invloed in het Wes ten uit te oefenen De hoge com missie zou door veelvuldig ingrij pen in de politiek van Bonn deze propagandistische argumenten in de hand kunnen werken, wordt betoogd. Als een der kwesties, welker aspect meteen zal veran deren, zodra de Sovjet zelfstan dige status krijgt, wordt de si tuatie van Berlijn beschouwt. De geallieerden hebben tot nog toe geweigerd toe te geven aan het Duitse verlangen West-Berlijn als volledig gelijkgerechtigde staat aan de Westelijke federatie toe te voegen. Blijkbaar hebben zij door deze actie niet de laatste brug willen afbreken, die nog tot een overeenkomst met de Russen bestond. De eis van de proclama tie van Berlijn tot twaalfde bondsstaat wordt thans opnieuw gesteld. Ook in Amerikaanse kringen te Berlijn werd gisteren toegegeven, dat de status van Berlijn in een nieuw licht zou( komen. In kringen der socialistische eenheidspartij heeft het verras sing gewekt, dat de liberale par tij zich voor het houden van ver kiezingen heeft uitgesproken. Het verluidt te Berlijn, dat de leiding der S.E.D. aan haar leden in de volksraad heeft medegedeeld, dat op het ogenblik geen verkiezingen: gehouden kunnen worden. Aan-j genomen wordt, dat de eenheids partij verkiezingen voor het vol gende jaar in uitzicht zal willen stellen. Omtrent de vermoedelijke sa menstelling der regering doenj vele verwachtingen de ronde. Er zijn vier ernstige candidaten voor 't kanselierschap, n.l. Grotewelh, Ulbricht, Rauzen Seydewitz, de Minister-President van Saksen. Men neemt aan, dat Grotewehl om zijn sociaal-democratische af komst de beste papieren heeft. Ook voor het zo belangrijke Mi nisterie van Binnenlandse Zaken, waaronder de politie zal ressor teren, wordt een oud-sociaal democraat, Dr. Steinhoff, Minis ter-President van Brandenburg, genoemd. Naast hem zou dan heeft Dinsdag gemeld, dat het bestuur van de socialistische een heidspartij (SED) in de iSovjet- zone van Duitsland officieel be sloten onderhandelingen te openen' met de andere partijen uit de Sowjet-zone, die ten doel hebben de vorming van een „voorlopige regering van de democratische Duitse republiek." In een toespraak tot het be stuur der SED op het hoofdkwar tier van de partij te Berlijn ver klaarde Wilhelm Pieck, voorzit ter van de SED., dat ,,de vorming van de Marionetten-regering te Bonn de nationale noodtoestand heeft verscherpt en het gevaar voor een oorlog heeft vergroot". Volgens gewoonlijk welingelich te Duitse kringen zal het onder communistische leiding staande Oost-Duitse volkscongres Vrijdag te Berlijn bijeen komen, om,de vorm,]ng van een „regering voor geheel Duitsland" voor te berei den. De vorming van een Oost- Duitse regering in de loop dezer week is officieel bevestigd door Dr. Otto Nuschke, onder-voorzit ter van de volksraad en voorzit ter van de christelijke democra tische partij (CDU) in de Sovjet- zon®. Berichten uit gewoonlijk be trouwbare Duitse bron bevatten de aanwijzing dat de Oost-Duitse staat Vrijdag in het vroegere ge- houw van het nationaal-socialis- tische ministerie van propaganda officieel zal worden uitgeroepen. Volgens deze berichten zal de volksraad, bestaande uit verte genwoordigers van alle legale partijen uit de Sovjet-zone en massa-organisaties, zichzelf tot het voorlopige parlement van de Duitse democratische republiek" verklaren en vervolgens een rege ling kiezen. Zeven van de veer tien kabinetsgetels zouden aan leden van de SED worden toege wezen en de overige onder de christen-democraten, liberaal-de mocraten en nationaal-democraten verdeeld. De West-Duitse Bondsregering heeft in de gisteren gehouden kabinetszitting .besloten bij de hoge commissie een protest in te dienen tegen de jongste grenswij zigingen bij Kranenburg en in het bijzonder tegen de wijze waarop deze zijn uitgevoerd. De rege ring zal daarbij de nadruk leggen op het feit, dat deze correctie heeft plaats gehad, zonder dat de Duitse instanties er over waren ingelicht. De Amerikaanse afgevaardigde in de tweede politieke commissie der V. N. (de pol. comm. ad hoe) heeft verklaard, dat volgens be trouwbare berichten in Juli een tweede groep Protestantse gees telijken in Bulgarije berecht en veroordeeld is. Geheimhouding was betracht „om in de gehele wereld reacties te voorkomen, zoals bij de berechting van de 15 predikanten in Maart j.l.". Ook nu hadden de beschuldigden „zo als gewoonlijk, bekend". Deze processen, aldus Cohen, toonden weer duidelijk het besluit der Bulgaarse regering aan om de onafhankelijkheid van deze Protestantse secten en de integri teit van hun geloofsbelijdenis te vernietigen en hun normale ban den met de Christelijke wereld te verbreken. Australië stelde voor, dat de algemene vergadering zou ver klaren, dat de menselijke rechten en de fundamentele vrijheden in Bulgarije, Hbngarij en Roemenië werden geschonden. Het hoofd ""M1 der Australische delegatie, Ma evenwel als staatssecretaris gaan kin optreden Dr. Fischer, de huidige leider van het centrale beheer voor binnenlandse zaken, die lan ge tijd in de Sovjet-Unie gewerkt heeft. Men gelooft niet, dat de orkaan, die Dinsdagmorgen vroeg de kust van Texas heeft geteisterd, onge vallen heeft veroorzaakt. Duizenden in Houston, Galve- stone en een aantal kleine steden hadden beschutting voor de or kaan gezocht. Tijdens een gebedsbijeenkomst, die Maandag ter gelegenheid van Garebeg Besar te Djogja gehou den werd!, zeide Sukarno o.m., dat het volk: niet ongerust behoeft te zijn. „De R.T.C. is bedoeld als in lossing van dte Nederlandse belof te, dat de volledige en onvoor waardelijke soevereiniteit aan het Indonesische volk overgedragen dient te worden voordat de zon het volgend jaar opgaat. Indien de R.T.C. met succes bekroond wordt, betekent dit volledige on afhankelijkheid voor ons gehele vaderland, doch indien zij faalt, dan is het onze schuld niet. De Republikeinse delegatie te Den Haag heeft slechts tot taak de vervulling van de Nederlandse belofte te eisen, doch tenslotte hangt alles van het Indonesische volk zelf af. Wij dienen de een heid te bewaren en alle krachten in te spannen voor het onder steunen van onze delegatie", al dus Sukarno. stelde voor, dat de politieke commissie de instelling van een commdsise van onderzoek in over weging zou nemen. Hij zeide, dat de processen tegen geestelijken in Hongarije en Bulgarije tekenen vormden van een streven naar „alarmerende onderdrukking" van de menselijke rechten en de fundamentele vrij heden. In Roemenië was „de vitale scheiding tussen uitvoerende macht en rechtelijke macht" af geschaft en er bestond geen ge lijkheid voor de wet. Het juridi sche apparaat diende de belangen van de regering. Het werd open lijk erkend, dat er één wet was voor de arbeider en één wet voor personen uit andere klassen. In Roemenië werd evenmin het recht van vrije meningsuiting erkend; de regering had de controle over alle gedrukte publicaties en cul turele en artistieke uitingen in handen. Australië was van me ning, dat in Roemenië vooral op gebied van Godsdienst de mense lijke rechten voorbijgezien wer dén. Na een bijzondere zitting van het Franse Kabinet heeft Francois Mitteraml, als woordvoerder van de regering verklaard, dat de Franse regering „practisch reeds afge treden" is. In een communiqué, dat na de Kabinetszitting is uitgegeven, wordt bekend gemaakt, dat premier Queuille wegens het aanhoudende meningsverschil in de regering over loon- en prijspolitiek, besloten heeft zijn pogingen om het probleem door verhoging van de abnormaal lage lonen op te lossen te staken- Queuille zou de gevolgen van de situatie gisterenmiddag met president Auriol bespreken. Mitterand verklaarde tegenover de pers, dat aftreding nu nog slechts een kwestie van procedure is, die tussen premier Queuille en President Auriol geregeld dient te worden. Queuille's regering, de achtste sinds de vierde Republiek in De cember 1946 het levenslicht zag, is iets langer dan 12 maanden aan het bewind geweest. Het trad op 11 September 1948 in functie. Van de zeven regeringen, die het voorafgingen/, had die van Schuman met 8 maanden de lang ste levensduur. Zij regeerden van November 1947 tot Juli 1948. Het Kabinet-Queuille omvat 3 Radicalen, 5 Katholieken (MRP) 5 Socialisten en een minister van elke der kleinere partijen. President Auriol, die telefo nisch door Queuille van de toe stand op de hoogte gesteld is, keerde Woensdagmiddag vroeg naar Parijs terug. Later werd vernomen, dat pre sident Auriol wegens een onge steldheid niet naar Parijs kan komen. Premier Queuille zal. zich daarom naar Rambouillet bege ven, om de president op zijn land goed daar te treffen. De Franse Minister-President Queuille heeft gisteren bekend gemaakt, dat het Franse Kabi net is afgetreden. Queuille, die juist een bezoek had gebracht aan President Auriol, deelde de pers mede, dat de President heden zal beslissen, of hij zijn ontslag zal aanvaar den. Het is mogelijk, dat Auriol hem verzoekt het Parlement hierover te polsen, aldus Queuil le. Het Parlement zal thans aan staande Zaterdag bijeenkomen. De eerstvolgende Parlementszit- ting was oorspronkelijk op 18 October bepaald. De Regering van Queuille heeft een levensduur van iets meer dan een jaar gehad, de langste van acht Kabinetten, die na de bevrijding aan het bewind zijn geweest. Auriol had eerst geweigerd het ontslag van Queuille te aanvaar den, doch deze had hem daarop gezegd, dat hij tengevolge van onenigheid in het Kabinet niet anders had kunnen doen. QUEUILLE AFGETREDEN. De Franse premier, Henri Queuille, is afgetreden. Op het ogenblik bevinden 3 Ministers zich buitenlands: Schuman en Ramadier in de V. S., Moch te Rome. Indien Auriol het ontslag aanvaardt, zal het oude kabinet als „zakenkabinet" de lopende zaken afhandelen. een enveloppe, inhoudend 1.000.—. Hoewel er sterke vermoedens bestaan, wie deze poging tot om koping heefl; gewaagd, is het be wijs helaas niet te leveren. Het geld is mitsdien gebruikt voor liefdadige doeleinden. De Commissie tegen on-Ame- rikaanse activiteit van het Huis van Afgevaardigden heeft be kend gemaakt te kunnen bewij zen, dat „een belangrijke Sow- jetrussische spion" reeds in 1944 op de hoogte was met alles wat in een strikt geheim Amerikaans laboratorium voor atoombom men gebeurde. Een voormalige arbeider aan het metallurgisch laboratorium van de universiteit Chicago was bereid hiervoor als getuige op te treden. Deze getui ge zou contact gehad hebben met Arthur Alexandre witsj Adams, die in dit bericht van de Commissie „een Sowjetrussische spionnage-agent" wordt ge noemd, wiens opdracht verband hield met ontwikkelingen be treffende kernsplitsing". De ar beider zelf zou onschuldig zijn. De commissie gelooft, dat Adams zich thans in de Sowjet- Unie bevindt. De Joego-Slavische minister van binnenlandse zaken heeft een amnestie besluit getekend, vol gens hetwelk 713 personen uit de gevangenis ontslagen worden. Naar men meent betreft het hier hoofdzakelijk politieke gevange nen. SPOEDIGE INSCHAKELING VAN ATJEH IN OPENBAAR VERKEER VERWACHT Dë informele (besprekingen van de Nederlands-Repu blikeinse sub-commissie, die zich bezighoudt met kwesties van materiaalvoorziening, hebben geleid tot de lot stand- koming van een regeling voor de verzorging van de T. N. I. aldus een bekendmaking van het secretariaat der Neder landse delegatie in Indonesië. Volgens radio Sofia heeft de Bulgaarse Minister van Buiten landse Zaken, Poptomof, Dinsdag avond meegedeeld, dat Bulgarije het Sovjet-protest tegen de vor ming van de West-Duitse rege ring steunt. De Minister zei: „Vredelieven de volken, zoals het Bulgaarse volk, kunnen hun bezorgdheid niet verbergen, dat de Westelijke mogendheden, in plaats van één democratisch Duitsland, een sticht, die zij aldoor onder haar ibezetting willen houden en waarin ten behoeve van imperialistische belangen het Duitse militairisme en de geest van wraak opnieuw leven wordt ingeblazen". In Oost Londen zijn Dinsdag relletjes geweest naar aanleiding van een vergadering van de be weging van Sir Eswald Mosley (Mosley was vóór de oorlog de leider der Britse fascisten). Rui ten werden ingegooid en drie per sonen raakten gewond'. Woensdag is te Den Haag in naam van drie Panden een ont werpovereenkomst overhandigd en geparafeerd, krachtens welke de Voor-Unie met ingang van 1 October 1949 in werking zal treden. Deze ontwerp-overeenkomst zal ter goedkeuring aan de rege ringen van de drie landen wor den voorgelegd. Zodra boven bedoelde goedkeuringen zullen zijn ontvangen, zal de overeen komst van kracht worden. De heer Max Suetens, directeur- generaal voor de buitenlandse handel heeft gisteren namens de Belgisch-Luxemburgse Economi sche Unie en de heer D. P. Spie renburg, directeur-generaal voor de buitenlandse economische be trekkingen, namens ons land, de ontwerp-overeenkomst gepara feerd, krachtens welke de Voor- Unie met ingang van 1 October in werking zal treden. Van de punten, welke op de Benelux-Ministersconferentde in Maart 1949 in verband met deze Voor-Unie en de latere economi sche Unie werden aangegeven, heeft d'eze ontwerp-overeenkomst voornamelijk betrekking op de geleidelijke vrijmaking van het onderlinge handelsverkeer. Alhoewel nadere mededelingen over deze overeenkomst na de goedkeuring door de drie Jandten zullen worden bekend gemaakt, kan reeds worden gezegd', dat 30 van de invoer in Nederland uit België zal worden vrijgege ven en dus niet meer aan con tingenten gebonden is. Wat de uitvoer uit Nederland naar Bel gië betreft vernemen wij, dat deze voor wat de industriële sec tor betreft, op enkele producten na, vrjj is. Voor wat de producten aan gaat, welke niet op de vrije lijst voorkomen in dit geval wordt aan landbouwproducten gedacht deelde de heer Spierenburg mee, dat de bestaande contingen ten belangrijk zijn verhoogd. Ook ten aanzien van de textiel hebben de beide delegaties een bevredigende oplossing gevonden. Dit betékent een verhoging van de textiel-importen, waaronder ook eindproducten begrepen zijn. Een versnelde declaratieprocedure zal worden gevolgd, zodat zich geen moeilijkheden zullen vordoen. De goud- en dollarclausule zal belangrijk worden verzacht. Ver wacht wordt, dat binnen niet al te lange tijd de delegaties weer bijeen zullen komen ter bespre king van een verdere vrijmaking van het handelsverkeer. De langdurige periode van droog weer veroorzaakt voor duizenden guldens schade aan schepen in de Londense havens. Er komt geen vers water meer van de boven loop van de Theems en uit het be dorven water in de havens stijgt een gas op, dat de verf en de tuigage van de schepen aantast. Dit proces gaat zo snel, dat sche pen, die keurig in de verf de ha ven binnenkomen, er na een week haveloos uitzien. Enkele reders helbben de Lon dense redersvereniging verzocht een onderzoek in te stellen. Deze regeling is 1 October in gegaan en andere bijzonderheden, die hieruit voortvloeden, worden thans uitgewerkt, waarna zij ter kennis van de militaire autori teiten zullen worden gebracht. Als directe maatregel tot uitvoe ring van de verzorging der T.N.I. is door het Departement van Economische Zaken reeds een ruime order geplaatst voor uni- formstof, terwijl van de beschik bare voorraad al een hoeveelheid umformstof voor verwerking ter beschikking is gesteld. Tevens wordt overleg gepleegd over de verzorging van Republikeinse ambtenaren. Mede in verband met de plannen voor coördinering op het gebied van het bestuur is voortgezet overleg inzake deze materie noodzakelijk. Het communiqué zegt voorts, c!at Nederlandse en Republikeinse deskundigen een oriëntatie-reis naar Kota Radja hebben ge maakt. Dit geschiedde in hoofd zaak om na te gaan in hoeverre bet mogelijk zal zijn Kota Radja en daarmede Atjeh in het open baar verkeer in te schakelen. De algemene indruk van de oriënte rende 'besprekingen geeft grond voor de verwachting, dat op vrij korte termijn Atjeh kan worden ingeschakeld. Er zullen nog be sprekingen volgen. Ten aanzien van de Republi keinse patrouille-gebieden op Su matra (buiten Atjeh en de Nias- eilanden) is een ruilovereenkomst tot stand gebracht, waardoor het handelsverkeer met deze gebieden zal worden bevorderd. Het com muniqué besluit: om in het alge meen het hamdtelsverkeer weer in meer normale banen te kunnen leiden, is een nieuwe regeling in bewerking. Hiervan wordt ver wacht, dat spoedig een betere verdeling van goederen over alle gebieden op Java en Sumatra het gevolg zal zijn. De overeenkomstige cijfers voor de maand Augustus 1948 zijn resp. 661 en 1.635.177. Gedurende de eerste acht maan den van dit jaar hebben in het geheel 6406 schepen met 14.483.988 ton de haven aangedaan. Groot-Brittannië heeft in de maand Augustus de leiding met 206 schepen, met een lading van 401.604 ton. Daarop volgen Noor wegen: 97 schepen met 308.625 ton, Nederland: 142 schepen met 284.369 ton en Zweden: 85 sche pen met 165.154 ton. In de loop van de maand Augustus zijn 826 zeeschepen van in totaal 1.867.276 ton, de haven van Antwerpen binnengevaren. Kanselier Figl van Oostenrijk heeft in het Kabinet meegedeeld, dat de Sowjet-Russische autori teiten censuur van de binnen landse post hebben herva|. On danks een overeenkomst van de Geallieerde Raad, waarbjj alle censuur van binnenlandse post in Oostenrijk werd afgeschaft, eisen de Sowjets sinds 27 September, dat alle post, die aan het Zuid station te Wenen aankomt, hun ter hand gesteld wordt. Volgens Oostenrijkse postbe ambten worden 9 van de 10 brie ven geopend en opnieuw geslo ten, doch is een aantal brieven uit Innsbrueck, Salzburg en Graz niet doorgestuurd. Bijna 50 Sowjet-Russische onderdanen hebben het Britse consulaat-generaal te Hongkong om transit-visa voor Hongkong verzocht, waar zij zich aan boord van een Sowjet-vaartuig wensen te begeven. Onder hen bevinden zich Sowjet-Russische ambtena ren en hun gezinnen, die na het verbreken der diplomatieke be trekkingen de stad willen verla ten. DONDERDAG 6 OCTOBER. id. Opk. Ond. 03 18.19 8.15 01 18.32 9.27 58 18.49 10.42 56 19.12 11.57 54 19.47 13.0» 52 20.36 14.12 50 21.41 15.02 47 23.— 15.39 45 16.05 43 0.26 16.24 dat „elk voorstd Geallieerden is ge- onwrikbare eis der lat Oost-Duitsland wijze zou worden Sowjet-Unle heeft ïaar bezette Oost- li ctatori aal bewind acht, een semi-mi- formatie opge- je economische le gende maatregelen natuurlijke en in- bronnen van haar geplunderd, de npen weer inge- it algemeen derge- rwaarden in Oost- ontstaan, dat hon- Duitse ingezetenen redenen, waardoor nde scheiding is n Oost- en Wcst- ie ertoe hebben ge- a de overeenkomst leergelegde doelein- ereiken van demo- en welvaart voor t konden worden tse zegslieden, die iuwe betrekking te it Sowjetrussische zou kolonel Ale- waarnemend Sow- ommandant, op- m hebben tot ont- ierlijn door het ge- ïssische garnizoen tegen de volgende epen.zouden naar ,e Potsdam en an- de buurt van Ber icht worden, noemde zegslieden ische order vooruit ;k, dat de nieuwe gering, naar men in de zeer naaste ille vier bezettende zou richten. De gering zou hierbij p de onmiddellijke van alle bezet- uit Berlijn. Het waarschijnlijk ge- het argument, dat hoofdstad van de locratische repu- utraal gebied dient- slaarde men, dat ïtrussische militai- zijn huidige vorm van de volgende •den ontbonden en )or een of andere lorhmissie. Karls- dige zetel van hei ;uur, zou de zetel gerlijke commissie van de gevorderde aar zouden aan de ien teruggegeven. Ivoerder van het :erie van Buiten- verklaarde, dat 't lit van de Russen, n uit Berlijn terug mnelijk een poging ontruiming te stel- die van Bonn door bezettingstroepen, de vorige maand stelijke bezettings- ïimd toen de rege- Westduitse Bonds- functie trad. Belgische steenko- voor de maand oedraagt 2.073,767" ictiecijfers voor de steenkolenbekkens 350.766 ton, cen- 6 ton, Charleroi: Luik: 332.705 ton, 721 ton. De gemid- ductie voor het ge- roeg gedurende de- 2 79.760 ton. orraad op 30 Sep- ■eliep 2.677.478 ton 9 ton op 31 Augus- bedroeg 55.046 ton, >19 ton uit Duits- 27 ton uit Groot- 'evens werden 4397 jolbriketten inge- heeft België gedu- naand September steenkolen uitge- an 18.462 ton naar 116.807 ton naar T.712 ton naar Ita- naar Zwitserland van de Ver. Naties medegedeeld, dat zij bereid Is grote hoeveel heden van haar surplus brood granen te verkopen naar West- Europa. Het Sowjet-aanbod werd ge daan tijdens de eerste zitting van het Comité voor Landbouw van de genoemde commissie. ling van het bedrijfg- en be roepsleven in een aantal on derdelen. Deze indeling geschiedt door de Minister van Sociale Zaken na advies van het ge organiseerde bedrijfsleven, (Stichting van de Arbeid). er,' niet bij hun ouders Dl" wonen; 60 voor de overige werk nemers. De hoogte der uitkeringen Kiachtens ce werkloosheidsverze kering is dezelfde, met dien ver- •rmsr. wij oeveien dan ook aan zijn bestellingen ten behoeve van kleinindustrie normaal te blijven doen. Onge motiveerd uitstel werkt, met het oog op een regelmatige afleve ring, ten eigen nadele, zulks te meer nu het winterseizoen voor de c'eur staat." tniK inacii «CL gciiugoic medeleven met Trotzky en diens theorieën of met de Westelijke mogendheden heeft betoond, is verdacht en wordt in arrest ge steld. Van vele zijden komen berich ten over verdwijning van juris ten, die hun functie niet meer CC1 UDC cvvuvrtuwui. „Tot onze spijt moeten wij zeggen, dat de verklaring van Generaal Smith niet door de feiten worden gesteund", aldus het ingezonden stuk. Walter Bedeli Smith is am bassadeur van de V. S. te Mos kou geweest. iG 8 OCTOBER. ZONDAG 9 OCTOBER. Breskens Terneuzen Walsoorden vm. n.m. 2.55 3.04 3.30 3 39 4.20 4.29

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1