De aarde wordt doorzichtig! BIM IN HET JAAR 2048 iten Parade met hindernissen Binnenlands Nieuws Rechtszaken SPORTNIEUWS GEEN PETROLEUM GE BREK TE VREZEN. Waarschuwingsstaking in Frankrijk Marathondans in Berlijn Bulgaarse ontkenning HEBT U EEN RADIO- ONTVANGER IN UW AUTO? jen vorming 1 »vjet-troepen rlijn verlaten? (olenproductie GWATER DE WETENSCHAPPELIJKE CONFERENTIE DER VER ENIGDE NATIES MAAKT OPZIENBARENDE FEITEN BEKEND. (Door een bijzondere correspondent) Er gaan geruchten om dat de atoombom-ontploffingen van de laatste jaren - het zouden er in tofawl negen zijn atmosferische veranderingen hebben tew<»gge bracht, die o.a- in een merkwaardig Unnat^of i weersverandering aan de dag traden. Het bbjkt ec t dat de veroveringen op wetenschappelijk gebied de heer schappij van de mens over de natuur steeds meer volkoV men maken. Hiervan leverde de Confetentie der Weten schappelijke Werkers, die onder auspiciën van de Verenigde Natieste Lake Success werd gehouden een duidelijk bewijs op. Er kan verheugend nieuws uit .Lake Success worden gemeld! Neen, het heeft geen betrekking op de atoombom, en het heeft geen geruchten als ondergrond. Het is op feiten gebaseerd en het meldt: Onze kinderen en kinds kinderen zullen wonderen en overvloed beleven. Velen maakten zich zorgen om de vermeerdering der bevolking, in de laatste drie eeuwen steeg de wereldbevolking van 400 mil- lioen in 1630 tot 800 millioen in 1830 en van 1 milliard,, 600 millioen in 1900 tot 2 milliard, 300 milliqen in het jaar 1940 Maar in Lake Success waar ge leerden uit alle laaiden ter we reld vergaderd waren, werd ver zekerd, dat onze aarde zo rijk is, dat ze nog voor onbegrensde tijd een hoge levensstandaard voor de mensen kan waarborgen. WEERGALOZE VER KWISTING. Er is veel verkwist. De mens heid heeft door gebrek aan er varing misbruik gemaakt van de natuurschattenonverschilligheid, winst- en heerszucht deden er ook het hunne toe bij. Het kwantum der tussen 1900 en 1940 verbruik te minerale stoffen is groter dan de hoeveelheid, die de mensheid) in haar hele geschiedenis ver bruikte. Maar, zo verzekeren ons de deskundigen, de mensheid heeft de schatten der natuur nog maar even aangeraakt. Het was nog maar een begin. En er is geen gevaar voor een uitputting der voorraden. Nieuwe - explo ratie-methoden brachten onuitput telijke, nieuwe mineraal-rijkdom men aan de dag. De nieuwste methode is: exploreren van een vliegtuig uit. Van de lucht uit kunnen electromagnetische vel den worden geschapen en met be hulp van vernuftig geconstrueerde apparaten kan de gesteldheid van lotsformaties worden vastgesteld. In de jongste oorlog werd een dergelijke methode toegepast om de ligplaats van onderzeeboten, die onbewegelijk op de bodem der zee lagen, vast te stellen. Zo'n onderzeeboot was een onbe langrijk stukje ijzer in de Oceaan; thans ontdekt men het ijzererts op deze manier in het rotsge bergte. De onderzoekers kunnen als hei ware ettelijke honderden meters door de aarde-oppervlakte heen kijken, met hetzelfde gemak waarmee gewone stervelingen door de 'luchtlagen kunnen zien. Komende geslachten zullen een paar honderd meter dieper moe ten gaan en ze zullen beslist ge noeg erts vinden. Tot voor kort heersten er gro te meningsverschillen over de petroleum-voorraden op de we reld. De schattingen liepen ook zo ver uiteen. Maar in de jong ste tijd ontdekte men zoveel pe trolrum, dat de voorraden nog voor vele eeuwen toereikend wor den geacht. Vooral aan de kus ten der Oceanen werden grote voorraden geconstateerd aan de Westkust van Amerika, in de Golf van Mexico en in Canada werd een uitgedroogde koraalzee ontdekt, die petroleum voorraden bergt, die men dadelijk is begon nen te exploiteren. In de Pool gebieden liggen petroleumschatten onder het ijs. Komende geslachten zullen geen gebrek aan petroleum hebben te vrezen De rijkdommen der zeeën zijn onmetelijk. Hier zijn voedings middelen in ondenkbaar grote hoeveelheden. Drie kwart der zeevis-bevolking werd nog nooit door vissers bedreigd. Men zal door middel van kunstmatige eilanden schachten in de zeebo dem graven om petroleum en ertsen voor de dag te brengen. De geleerden conferentie in La ke Success hield zich met pro blemen bezig, die gezamenlijk het gehele terrein van de menselijke activiteit omvatten. Deze pro blemen golden zowel de kwespe van het doden van de worm in de appel als de wetenschappelijke planning" van uitgestrekte land streken, om ze vruchtbaar te ma ken, ze te industrialiseren en op te nemen in het wereldverkeer. Bij alle problemen waren de man nen der wetenschap het er over eens, dat behoud en ontwikkeling van de rijkdommen onzer aarde alleen door internationale samen- werking tot stand kan komen. AAN WIE BEHOREN DE WOLKEN George Wronkow, 'n Amerikaans journalist, die de Conferentie der Wetenschappelijke Werkers in Lake Success bijwoonde, vermeld de in het Amerikaanse week blad „Reconstruction" een tref fende bijzonderheid. Er werd ge sproken over het kunstmatig ver wekken van regenval. Hier kon den reeds reeële vorderingen wor den geconstateerd, maar men is nog niet zo ver, dat men de wol ken kan vormen, die voor regen nodig zijn. Een gedelegeerde verklaarde echter dat het in de naaste toe komst mogelijk zou zijn wolken uit andere gebieden naar regen- arme streken te laten trekken, waarop een Britse gedelegeerde interrumpeerde„Als Engeland wolken zou kunnen exporteren, dan zouden we eindelijk onze ex portbalans in evenwicht kunnen brengen!" Men lachte, „maar",, aldus schrijft George Wronkow ,,dit vermakelijke incident bewees, dat internationale samenwerking no dig zal zijn om te kunnen vast stellen van wie nu eigenlijk de wolken behoren." I boze Gollie werd beneden opge- Juist toén het scheen, dat Ge- vangen en volgens de regelen van klofte Gollie aan Bim de genade- de kunst in de boeien geslagen, stoot zou toebrengen, had de „Zullen we hem maar dadelijk eeiste achtervolger die de touw- hangen'" vroeg iemand die van ladder, beklom het tweetal be- opschieten hield. „Dat zou ik met reikt. Hij rukte Gollie zo krach tig aan zijn benen dat deze zijn evenwicht verloor voordat hij kon steken. Bim werd bevrijd. De doen" zei Bim. „Eerst moet door het gerecht worden uitgezocht in hoeverre hij schuldig is" „Deze jongeman spreekt wijze woorden" zei de burgemeester, die inmid dels in een oud koetsje was ko men aanschommelen. „Wij zullen deze toren naar hem noemen". En zo werd Bims naam nog die zelfde dag in grote letters op de toren geschilderd. Bim zelf werd in een praalwagen gezet en dwars door de stad gereden. De France federatie van onaf hankelijke vakverbonden, die 300.000 leden telt, heeft gisteren besloten een waarschuwingssta king van één dag te houden, als protest tegen de handhaving van de loonstop door de regering. De federatie heeft de andere vakver bonden opgeroepen haar voorbeeld te volgen. De Parijse afdeling van het socialistische vakverbond Force Ouvrière heeft het hoofdbestuur om een dergelijke staking ver zocht. Onder#leiding van wereldburger no. 2, Rudi Herzberger, wordt op het ogenblik in Berlijn een Ma rathondans gehouden. Maandag moest één van de paren de strijd staken na interventie van de schoonmoeder van de vrouwelijke partner. De negen deelnemende paren hadden toen al 19 uur ge danst. Elk uur is er nog een pauze van vijf minuten en drie maal per dag wordt tien minuten tijd gegeven om te eten. De or kesten wisselen om de twee uur Het publiek toont weinig belang- plaats naar buiten de s"tad. Er- Het Bulgaarse telegraafagent- schap heeft verklaard gemachtigd te zijn met klem de „fantastische berichten" tegen te spreken, als zou een brigade van de Duitse Volkspolitie op Bulgaars gebied gestationneerd zijn (de met Britse licentie verschijnende „Sozial De mocrat" verklaarde Zaterdjig, dat 8000 man van de Duitse Volks politie in Bulgarije gereed zouden staan voor actie tegen Tito). Het bericht, aldus het telegraaf - agentschap, was in geen enkel opzicht waar en was slechts om provocatieve redenen gepubli ceerd. Hebt u een radio-ontvanger in uw auto? Zo ja, dan is het nood zakelijk, adus de K.N.A.C., dat zulks op bet nationaliteitsbewijs van de auto ie vermeld. Is dat niet het geval, dan kan de Ne derlandse douane bij terugkeer in Nederland de storting ener ga rantie eisen ter grootte van het invoerrecht van de gehele auto, wat neenklomt op ongeveer 46 procent van de waarde. Aange zien niemand, uit het buitenland komende, dit bedrag bij' zich heeft, kan men zich dan wel wenden tot een in- en uitklarings- ffrma, die daarop voor de garan tie zorgt, doch dit brengt uit de aard der zaak kosten mee, die meestal iy2 van de waarborg som verhoogd met ongeveer 5 voor de latere vrijmaking van de borgstelling. Zou men aan de grens komen, waar geen in- en ditklaringsfirma werkzaam is, dan worden de moeilijkheden nog groter. Het is de K.N.A.C. gebleken, dat reeds tal van automobilisten de dupe zijn geworden van het verzuim de ingebouwde radio op het nationaliteitsbewijs te doen vermelden. Men zij dus gewaar schuwd, dat men bij het monte ren van een radio in de auto het bestaande nationaliteitsbewijs nvoet laten intrekken door het kantoor van invoerrechten en ac cijnzen, waaronder men ressor teert en een nieuw bewijs aan vragen. Soms wordt Uw blik getrokken door een militair, wiens borst getooid is met een aantal veel kleurige batons. Bewonderende ietwat afgunstige blikken kunt U altijd wel in de nabijheid van een dergelijk persoon waarne men. Deze bewondering is vol komen gerechtvaardigd, de man verdient het. Maar beseft U wel eens, dat aan elke uitreiking van een dergelijke „bintang" 'n parade verbonden is? Dat tel kens weer een officier zich de taak opgelegd ziet om met vaak zeer gebrekkige middelen een parade te houden die moet klin ken als een klok? Zijn taak in Nederland op het keurig afgeba kende terrein van èen kazerne is niet zo moeilijk. Hij heeft troe pen tot zijn beschikking, die be dreven zijn in exercitie; een muziekkorps kan altijd wel aan gesleept worden per auto of trein. Desnoods kan hij enkele dagen van te voren al een gene rale repetitie in elkaar zetten, zo dat er op de bewuste dag zelf een stuk militair vertoon wordt weggegeven, waar iedereen zijn hart aan op kan halen. Met hem heb ik geen medelijden. Maar wee de arme man, die zich hier overzee voor de taak gesteld ziet om een parade te leiden. Soms is hij twee dagen van te voren nog onbewust van hetgeen hem boven zijn hoofd hangt. Zo was het tenminste ook tijdens de laatste parade, die ik meemaak te. Er zouden twee onderscheidin gen uitgereikt worden. Het wa ren bijzondere decoraties en het kon dus niet anders of aan de plechtigheid zou een machtige parade verbonden worden. Van te voren had men al een officier op het oog, die het geheel zou moeten lefden. Helaas deze man werd ziek en dus moest er naar iemand anders gezocht worden. Geen enkele poging had succes. De hele stad werd uitgekamd maar alle officieren, die in aan merking kwamen, waren om de een of andere reden verhinderd. Het onderzoek werd dus ver stelling. gens in een militair kampement werd een kapiteim van de Genie gevonden. Een vriendelijke man die volkomen verbluft was en de taak al op zich genomen had, voordat hij zich volkomen be wust was van hetgeen hij ging ondernemen. Toen hij ons uit geleide deed vertelde hij nog eventjes, dat hij iets dergelijks nooit eerder bij de hand gehad had; een bezwaar dat we van de hand wezen met de opmerking, dat alles wel in orde zou komen. Dit alles speelde zich twee da gen van tevoren af. Tevreden keerden we naar huis terug, blij dat dit resultaat tenminste geboekt was. Geluk kig waren we ons op dat ogen blik nog niet bewust van de ve le rampen, die ons nog boven 't hoofd hingen. Want. Aan. de parade zou ook een peleton Humbers medewerking verlenen. Het rollend materiaal „doet" het nu eenmaal altijd goed en de organisatoren van het geheel waren dan ook zeer in hun nopjes, toen zij beslag konden leggen op een aantal pantserwagens, die een 100 km buiten de stad gestationneerd waren. Met de meeste spoed werden de wagens opgeroepen. De middag voor de parade kwam het overschot van de colonne de stad binnenrijden, 2 wagens wa ren onderweg blijven steken. De „regelingscommissie" zat met de handen in het haar. Maar nog meer slagen zouden zij te ver werken krijgen. De geluidsinstallatie was in de stad aangekomen maarenfin dat bleek de dag van de plech tigheid zelf pas. De nacht voor de parade wa ren er verschillende mensen die slecht sliepen! Op de dag zelf, heerste op het veld, waar de plechtigheid ge houden zou worden al vroeg een grote bedrijvigheid. Auto's reden af en aan. Een groot aantal agenten trachtte het verkeer in goede banen te leiden. Toen mijn jeepje eenmaal op de goede plaats gestationneerd stond was het eerste waar mijn oog op viel de Humbers. Waar ik een half peleton ver wacht had stonden zeker 5 Humbers en drie scoutcars in de brandende zon te schitteren. De hele nacht hadden de huzaren doorgewerkt. Geen moeite had den ze gespaard, zodat het re sultaat dan ook verbluffend was. De bemanning, volgens de re gels naast de wagens wachtte op de dingen, die komen zouden. Wat dat betreft was dus alles in orde. Wat dat betreft De geluidsinstallatie werd op gesteld en voor de zekerheid even geprobeerd. Men schakelde ineen gepiep en geknars was alles wat er te beluisteren viel. Het gevolg was een zenuw achtig heen en weer draven van de geluidstechnici. Mgt het hor loge in de hand werd er gewerkt. In tien minuten moest alles voor elkaar zijn. Precies op het goede ogenblik had men alles gecontroleerd. Tijd om proef te draaien was er niet meer, zodat de microfoon door een zwaar transpirerende militair op zijrl plaats werd gezet. „Op hoop van zegen". De paradecomma^dant liep ondertussen lichtelijk ze nuwachtig over het veld heen en weer, op de hielen gevolgd door een jonge luitenant, die hem toegevoegd was als souffleur voor het geval, dat hij bleef ste ken. Aan de overzijde van het veld stond, keurig als altijd, 'n groep M. P., naast hen de mo toren. Op de linkerflank de in fanterie, liever gezegd de genie. Zij zouden straks het lopend ge deelte van de parade vormen. Erg hoog waren de verwachtin gen niet gespannen. Drie dagen geleden zaten zij nog op de bui tenposten met geen andere be zigheid dan het bouwen van bruggen. In geen maanden hadden ze meer gemarcheerd. Ongeveer in het midden stond de muziek opgesteld. Het was een KNIL-band, die enige tijd geleden opgericht was, een kra nige tamboer-maitre. Een oude dirigent met een klein brilletje op zijn neus. Enfin precies óp tijd stori& alies klaar. Door de hoofden van alle ingewijden dwarrelden vragen als: Zou de geluidsinstallatie werken? Zou den de pantserwagens willen starten? Hoe zouden de jongens van de genie marcheren? Lang tijd om zich hierover ongerust te maken was er overigens niet, want daar klonk al het tromge roffel als teken van het begin der plechtigheid. Uit mijn oog hoeken kon ik net zien hoe een luitenant met een draai van zijn hand de geluidsinstallatie aan zette. Even een angstig afwach ten dan kwamen helder en zuiver de klanken door. Zij werkte en hoe! Volgens de operator was het geluid nooit zo duidelijk doorgekomen, zoals hij me later vertelde. Daar klonken de eerste beve len van de paradecommandant al. Voorzien van helm en pistool zag hij er heel wat krijgshaftiger uit dan twee da gen geleden. De lange luitenant volgde hem op de voet. Aanvan kelijk waren zijn diensten niet vereist, maar op een gegeven ogenblik scheen de commandant even te twijfelen. Gerustgesteld zagen we, hoe de luitenant nog iets dichterbij kwam en zijn souffleurswerk begon. Zonder resultaat. De luit deed nog een paar stappen naar voren en fluisterde wat harder. Weer bleef het doodstil. Toen drong de ontstellende waarheid tot ons door. De paradecomman dant was doof. De souffleur, die gelukkig zijn kalmte behield legde er nog een schepje boven op, zodat toen zijn woorden ein delijk tot den kapitein door drongen, het leek alsof alle be velen tweemaal gegeven werden. Maar na dit korte intermezzo liep alles op rolletjes. De parade zelf deed ons trillen van genot. De witgehelmde M. P.-ers op hun motoren reden keurig op één gelid ronkend voorbij. De jongens van de genie marcheer den alsof het hun dagelijks werk was. Maar het hoogtepunt was toch het ogenblik, waarop de pantserwagens voorbij reden. De commandanten in koepels, stram in de houding, lieten hun kanonnen neigen op het ogen blik, dat zij de eretribune pas seerden. De Humber, waarvan niemand verwacht had, dat zij de parade zou rijden kwam ach teraan. Het zware geronk van de motor klonk ons als muziek in de oren. Het was. alsof de wagen glom van trots om het werk, dat zij toch maar weer presteerde. En de band speelde maar. Dat het steeds dezelfde mars was, daar stoorde niemand zich aan. In het Noorden van Zweden is een dikke laag sneeuw geval len. INAUGURATIE PROF. HORRING. Dr. J. Horring zal 11 October te 3 uur 's middags een rede uit spraken in de Aula der Landbouw hogeschool te Wageningen, in verband met de aanvaarding van het ambt van buitengewoon hoog leraar in de Staat- en landbouw- huishoudkunde. BELG GAF VjALSE BANK BILJETTEN UIT. Zoals onlangs reeds is gemeld', is in Den Haaig een Belg aange houden, een zekere R. J. J. M., die betrapt was bij de uitgifte van valse biljetten van honderd gulden. De man heeft thans be kend, dat hij in totaal 34 van dergelijke bankbiljetten heeft uitgegeven, 24 in Utrecht, 9 in Den Haag en 1. in Amsterdam. Al deze valse bankbiljetten zijn reeds achterhaald. Naar de her komst wordt nog een onderzeok ingesteld. OPLICHTERS GEARRESTEERD Door de politie zijn een man en een vrouw gearresteerd, die tal van zakenlieden in Bolsward heb ben opgelicht. Zij (kochten di verse artikelen, namen een ge deelte mede, en verzochten cte rest te laten bezorgen m het ho tel te Bolswaid waar zij logeer den. Inmiddels waren zij reeds naar Sneek vertrokken, terwijl zg cm ge bagage in het hotel achterlieten, voorgevende terug te zullen komm Bij een schoen handelaar in Sneek werden vier paar schoenen gekocht. Een paar namen zij mee. Het adres waar de H„dere bezorgd moesten wor den bleek gefingeerd te zijn. De winkelier waai schuwde de politie, waarop do vrouw spoedig werd ingerekend. De man wist per taxi naar Harlingen te ontkomen, maar werd daar eveneens ge arresteerd. Zij hebben een aantal bekentenissen afgelegd. De po litie vermoedt echter dat het aan tal gedupeerden nog groter is. OPLICHTER GEPAKT Dezer dagen heeft de recherche van het politiebureau Singel te Amsterdam een 40-jarige Am sterdamse vertegenwoordiger van een glasfirma gearresteerd, djie ten nadele van deze firma een bedrag van 25Ö0 en een rijwiel had verduisterd. De man had diverse bedragen voor de firma geïnd maar het geld nooit afge dragen. Toen hem de grond te warm on der de voeten werd is hij er per rijwiel, ook van de firma, van door gegaan en hij heeft zich on der andere geruime tijd onder een valse naam in een hotel in Breda verborgen gehouden. Daar betaalde hij zijn rekening niet en toen hij de vorige week te ken nen gaf weer naar Amsterdam te willen terugkeren, vond de hotel houder het beter zijn cliënt zelf naar de hoofdstad te brengen. Per motorrijwiel. Midden in de nacht kreeg men op de Moerdijk- brug motorpech. De hotelhouder zag zijn cliënt in het duister ver dwijnen en was genoodzaakt zelf de kapotte motor naar Dordrecht te duwen. In Amsterdam werd de vertegenwoordiger tenslotte ge vonden. Hij is voor de officier van justitie geleid. CIRCUSVOORSTELLING OP BINNENPLAATS GEVANGENIS Op verzoek van de leiding van de Bijzondere strafgevangenis te Leeuwarden heeft een aantal medewerkers van het circus Strassburger, dat op het ogen blik in Leeuwarden voorstellin gen geeft, gistermiddag op de binnenplaats van de gevangenis een voorstelling gegeven voor de gedetineerden. Vooral de zeeleeuwen, de jon gleur en de clowns vielen bij de gevangenen zeer in de smaak. Voor elk nummer werd luid ge- applaudiseerd. De directeur van de gevangenis dankte de heer Strassburger voor deze geslaag de voorstelling, die hij de aan hem toevertrouwde mensen be reid heeft. De gedetineerden toonden na afloop van de voor stelling hun dankbaarheid met het zingen van enige liederen door het koor der gevangenen, dat uit 150 leden bestaat. Voor al het soldatenlied uit de opera Faust maakte op het internatio nale circusgezelschap diepe in druk. Een dag tevoren waren de clowns voor de patiënten van het Farkherstellingsoord aldaar opgetreden. 15 JAAR VOOR VIEBAHN EN RUEHL. Het Bijzonder Gerechtshof te Amsterdam, onder presidium van Prof. Mr. J. A. van Hamel, ver oordeelde gisterenmorgen de 45- jarige Emil Rühl en de 39-jarige Friedrich Christian Viebahn, die gedurende de bezettingstijd werk zaam waren alg Kriminal Sekre- taer bij de Dienststelle Amster dam van de Sicherheitsdienst tot 15 jaar gevangenisstraf met af trek van de tijd in voorlopige hechtenis in Nederland doorge bracht. WIELRENNEN Ronde van Hulst Voor veel belangstelling vond gistermiddag te Hulst een weg wedstrijd plaats voor amateurs over 70 ronden van 1.7 km. W. Wagtmans ging als eerste over de streep. Hij legde het parcours af in 3.02 uur. Tweede werd Braam (Beveren, België), 3 A. Braspenninx (Breda), 4 E. Thoen (Vrasen, België). Op 1 ronde volgden, 5 A. van Oers (Lange- weg), 6 L. v. d. Eijnden (Ossen- drecht), 7 L. de Booy (Amster dam),® H. v. d. Efshout (Made), 9 A. Voorting (Haarlem), - 10 W. Rijvers (Breda) HANDBOOGSPORT T-B.C. Schieting Ten bate van de T.B.C. bestrij ding werd bij de heer R. Migom te Zuiddorpe, een schieting gehou den op de liggende wip, waaraan 66 schutters deelnamen. De' uit luidt als volgt: Hoogvogel: Th. Gilson, Bou- cljaute; Zij vogels R. Migom en A. de Ridder, Zuiddorpe. De mees te vogels P. de Mey, Zuiddorpe. Schiet-ing omhoog De schieting omhoog georgani seerd door de verenijging St. Sebastiaan te Zuiddorpe, waar aan 37 schutters deelnamen, luidt als volgt: HoogvogelArth. van Pottel- fcerghe, Koewacht; le en 2e Zij vogel, R. de Mey, Zuiddorpe en E. Baes, Koewacht Kallen: F. Ver mast, Terneuzen en J. de Smet, Koewacht. Prijsschieting In het café bij A. Hillaert te Overslag, werd een prijsschieting gehouden, waaraan 47 schutters deelnamen. De uitslag was als volgt: Hoogvogel: R. de la Ruelle, Overslag; le Zij-vogel C. Migom. De vogels die niet werden afge schoten werden onder de deel nemers verloot. AANSTANDEN. Maan d. Opk. Ond 03 18.19 8.15 01 18.32 9.27 58 18.49 10.42 56 19.12 11.57 54 19.47 13.09 52 20.36 14.12 50 21.41 15.02 47 23.— 15.39 45 16.05 43 0.26 16.24 dat ,,elk voorstel Geallieerden is ge- onwrikbare eis der lat Oost-Duitsland wijze zou worden Sowjet-Unie heeft ïaar bezette Oost- dictatoriaal bewind acht, een semi-mi- formatie opge- je economische le gende maatregelen natuurlijk® en in- foronnen van haar geplunderd, de npen weer inge- >t algemeen derge- rwaarden in Oost- ontstaan, dat hon- Duitse ingezetenen redenen, waardoor :nde scheiding is n Oost- en West- ie ertoe hebben ge il de overeenkomst ieergelegde doelein- -ereiken. van demo- en welvaart voor t konden worden tse zegslieden, die uwe betrekking te t Sowjetrussische zou kolonel Ale- waarnemend Sow- Dmmandant, op- n hebben tot ont- terlijn door het ge- issische garnizoen tegen de volgende ;pen.zouden naar e Potsdam en an- de buurt van Ber- cht worden, ïoemde zegslieden .sche order vooruit k, dat de nieuwe gering, naar men in de zeer naaste ille vier bezettende zou richten. De gering zou hierbij p de onmiddellijke van 'alle bezet- uit Berlijn. Het waarschijnlijk ge- het argument, dat hoofdstad van de ocratische repu- utraal gebied dient tlaarde men, dat itrussische militai- zijn huidige vorm van de volgende den ontbonden en or een of andere :orftmissie. Karls- iige zetel van het uur, zou de zetel ;erlijke commissie van de gevorderde aar zouden aan de [en teruggegeven, voerder van het erie van Buiten- verklaarde, dat 't it van de Russen, uit Berlijn terug nnelijk een poging mtruiming te stel- die van Bonn door bezettingstroepen, de vorige maand telijke bezettings- imd toen de rege- Vestduitse Bonds- 'unctie trad. Jelgische steenko- voor de maand ledraagt 2.073,767' ictiecijfers voor de steenkolenbekkens 350.766 ton, cen- 3 ton, Charleroi: Luik: 332.705 ton, 721 ton. De gemid- luctie voor het ge- •oeg gedurende de- 79.760 ton. irraad op 30 Sep- riiep 2.677.478 ton ton op 31 Augus- iedroeg 55.046 ton, 19 ton uit Duits- 17 ton uit Groot evens werden 4397 olbriketten inge- heeft België gedu- naand September steenkolen uitge- m 18.462 ton naar L 16.807 ton naar 712 ton naar Ita- naar Zwitserland. van de Ver. Naties medegedeeld, dat zij bereid is grote hoeveel heden van haar surplus brood granen te verkopen naar West- Europa. Het Sowj et-aanbod werd ge daan tijdens de eerste zitting van het Comité voor Landbouw van de genoemde commissie. ling van het bedrijf^- en be roepsleven in een aantal on derdelen. Deze indeling geschiedt door de Minister van Sociale Zaken na advies van het ge organiseerde bedrijfsleven, (Stichting van de Arbeid). 'GOflerrnlet bij hun ouders nr wonen; 60 voor de overige werk nemers. De hoogte der uitkeringen xiachtens ce wer-klo. >sheidsverze- keriug is dezelfde, met dien wr- unst: wtj oeveien ae dan ook aan zijn bestellingen ten behoeve van kleinindustrie normaal te blijven doen. Onge motiveerd uitstel werkt, met het oog op een regelmatige afleve ring, ten eigen nadele, zulks te meer nu het winterseizoen voor de deur staat." ook. maar «et gci«igstc medeleven met Trotzky en diens theorieën of met de Westelijke mogendheden heeft betoond, is verdacht en wordt in arrest ge steld. Van vele zijden komen berich ten over verdwijning van juris ten, die hun functie niet meer cciouc avuuniwui. „Tot onze spijt moeten wij zeggen, dat de verklaring van Generaal Smith niet door de feiten worden gesteund", aldus het ingezonden stuk. Walter Bedeh Smith is am bassadeur van de V. S. te Mos kou geweest. G 8 OCTOBER. Terneuzen Walsoorden vm. 2.30 3.05 3.55 n.m. 2.38 3.13 4.03 ZONDAG 9 OCTOBER. Breskens Terneuzen Walsoorden vm. n.m. 2.55 3.04 3.30 3 39 4.20 4.29

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 3