•z De verwachtingen omtrent een Oost-Duitse regering. Nederlands standpunt iten Smokkelschip van John Lie in beslag genomen E. C. A. past sanctiemaatregelen toe T „Volkscongres" Vrijdag bijeen? Incident bij grens tussen Joego-Slavië en Triest* Uranium in Zwitserland inzake de financieel-economische problemen der R.T.C. Nederland is bereid de schuldenlast van Indonesië met 500 millioen gulden te verminderen Het verdrag met Oostenrijk Algemene Vergadering in 1953 in Moskou? Geen socialisten in Belgische regering Zweeds schip loopt op wrak ,,Gnelsenau" „Manchester Guardian" over toekomst van de Veiligheidsraad Orkaan treft Texas Chinezen in Birma achter Mao Li waarschuwt tegen 1 erkenning Mao n HOOGWATER jen vorming 1 »vjet-troepen rlijn verlaten? (olenproductie GWATER Frankering bij Abonnement: Terneuzen WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woens dagochtend tot avond. Weinig verandering. Plaatsel. ochtendmist of laag hangende bewolking, overi gens weinig bewolkt en droog weer. Zwakke tot matige wind hoofdz, tussen O, en Z* Weinig verandering in temperatuur. DE WOENSDAG 5 OCTOBER 1949 5e Jaargang No. 1235 Verschijnt dagelijks Drukkerij N.V, Fa P» J» v. d« Sande, Temeuzen Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Advertentieprijs per mm 10 ct.minimum per advertentie 1,50. Inzending advertenties tot des namiddags 3 uur. Rubriek kleine advertentie»: B regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct Vermeiüing onder nummer Bureau van dit Blad 1B eent meer. ZAL ENGELAND, AMERIKA EN FRANKRIJK DE. NOTA VERWERPEN J Een woordvoerder van het Britse Ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft verklaard, dat de Sowjet-nota aan de Westelijke Gelallieerden naar aanleiding van de vorming van een West-Duitse regering, een duidelijke aanwijzing inhoudt, dat ook in Oost-Duitsland een regering tot stand zal worden gebracht, Engeland zou met Amerika en Frankrijk in overleg treden over de nota. In diplomatieke kringen is .men er bijna zeker van, d,at de nota verworpen aal worden. Inmiddels 'bevindt zich generaal Robertson, de Britse hoge com missaris in Duitsland, te Londen, waar hij,, zo meent men, op het ministerie besprekingen voert over de mogelijkheid van de in stelling van een Oost-Duitse rege ring. Op het Sowjet-hoofdkwartier Karlshorst waren Maandag be sprekingen gaande tussen de Sowjet-gouvemeur, generaal Tsj<jeikof, zijn politieke adviseur, Somjonnof, de ministers der vijf Oostelijke provinciale regeringen en de politieke leiders over de vor ming van een regering, zo ver klaart men in gewoonlijk be trouwbare Duitse kringen. Na de uitwerking van de bijzonderhe den zou de „Duitse Volksraad" binnenkort bijeengeroepen worden voor de uitroeping van de „Duitse Democratische Republiek". Dit zou voorafgegaan worden door een Sowjet-Russische verklaring over de verantwoordelijkheden der regeling, waarin tevens de herstelbetaling aan de Sowjet- Unie definitief vastgesteld zou worden en waarin voorfs een ga rantie zou worden opgenomen over een periode binnen welke een vredesverdrag gesloten zou wor den. Men verwacht nog deze week een bijeenkomst van de Volksraad. In de WestnBerlijnse pers ver schijnen berichten over herstel van verschillende vroegere rege ringsgebouwen in en hij de Wil helm Strasse door de Sowjet- autoriteiten. Deze zouden be stemd zijn voor de Oost-Duütse regering. De „Duitse Volksraad", die als het toekomstige parlement beschouwd wordt, heeft al een onderkomen gevonden in het vroegere ministerie van propa ganda en de economische commis sie in de Oostelijke zone is onder gebracht in het vroegere minis- Volgens gewoonlijk welingelichte kringen zal het onder communis tische leiding staande Oost-Duitse „Volkscongres" Vrijdag te Ber lijn bijeenkomen om de vorming van een „regering voor geheel Duitsland" voor te bereiden. Het met Franse toestemming verschijnende blad, Kurier meldt, dat de voornaamste partijen van de Sowjet-zone reeds zijn over eengekomen de voormalige soci aal-democraat Grotwoht, die met de communist Pieck gezamenlijk voorzitter van de socialistische éénheidspartij is, minister-presi dent in de nieuwe regering zal worden. De vorming van een Oost- Duitse regering in de loop dezer week is officieel bevestigd door Dr. Otto Ruschke, ondervoorzit ter van de Volksraad en voorzitter van de Christelijk-Democratische partij (C.D.U.) in de Sowjet-zone. Berichten uit gewoonlijk be trouwbare Duitse bron bevatten de aanwijzing, dat de Oost-Duitse t^aat Vrijdag in het vroeger ge bouw van het nationaal-socialisti- sche ministerie van propaganda officieel zal worden uitgeroepen. Volgens deze berichten zal de volksraad, bestaande uit verte genwoordigers van pile legale partijen uit de Sowjet-zone en massa-organisaties, zichzelf tot het voorlopige parlement van de „Duitse democrtische repu bliek" verklaren en vervolgens een regering kiezen. Zeven van de veertien Kabi netszetels zouden aan leden van de S.E.D. toegewezen en de ove rige onder de Christen-democra ten, liberaal-democraten en natio- naal-democraten verdeeld wor den. terie voor de luchtmacht. De Russische ambassade, die bij de luchtaanval geheel uitbrandde, is hersteld en verschillende andere regeringsgebouwen en legaties worden of hersteld of geheel her bouwd. Deze werkzaamheden zijn volgens de pers -door het Sowjet- Russische militaire bestuur ge last en de kosten komen ten laste van de begroting voor de Sowjet- zone. De „Daily Telegraph" acht de vorming van een Oost-Duitse re gering in Berlijn zeer wel moge lijk. Hiermede zou een hernieu wing der kwellingen van deze stad in de een of andere vorm ge paard gaan. Over het algemeen-keurt de Britse pers de Sowjet-nota af. De Franse pers is met uitzonde ring van het Communistische partijorgaan ,,1'Humanité" van oordeel, dat het Sowjet-protest een voorspel is tot de vorming van een Oost-Duitse „Volksrepu bliek". ,,1'Humanité" drukte de nota zonder commentaar af. „l'Epocque" verklaart, dat de vor ming van een Oost-Duitse rege ring eerder bedoeld is om het herstel der Duitse éénheid te ver tragen, dan om dit te bespoedi gen. Het tegelijkertijd afbreken der diplomatieke betrekkingen met het nationalistische China en de isolering van Joego-Slavië zou er op duiden, dat Moskou de tijd gekomen acht alle troeven uit te spelen. Aan de grens tussen Joego- Slavië en het vrije gebied van Triëst zijn gisterenochtend vroeg schoten gelost, naar men ver moedt door Joego-Slavische pos ten. Twee Britse soldaten zijn ge wond en naar het ziekenhuis overgebracht. Hun toestand was niet ernstig. De Britse autoritei ten hebben een onderzoek inge steld. De Zwitserse commissie voor atoomenergie heeft gisteren mee gedeeld, dat er uranium is gevon den in het kanton Tessino, maar niet in hoeveelheden, die bjj de huidige stand van de techniek exploitabel zijn. De commissie waarschuwt „on nozele" verzamelaars tegen het betalen van „schandelijke prij zen" voor uranium, dat, aldus de commissie, niet zeldzamer is dan tin. De sfeer der besprekingen op de Hoge Vuursche was vriendelijk, maar de standpunten der partijen zijn niet nader tot ellkiaar gebracht, aldus verneemt de speciale correspondent van het A. N. P. nader over de afgelopen weekeind conferentie der R. T. C. De hoofdpunten van de besprekingen betroffen het vraagstuk van de schuldenregeling en het probleem der circulatiebank en de garanties betreffende de monetaire politiek der R. I- S. Wat de schuldenkwestie betreft heeft men van Neder landse zijde op de Hoge Vuursche het bedrag van 6-3 milliard tot basis genomen. Hiervan is 3-3 milliard erter- ne schuld. Da ministers van buitenlandse zaken van de Grote Vier verga deren Donderdag in het Waldorf Astoria hotel te New York ter bespreking van het verdrag met Oostenrijk. De New York Times" meldt van welingelichte zijde te hebben vernomen, dat de Westerse staats lieden een kans maken Wysjinsky ei toe te brengen, dat 'n aanzien lijk aantal van de resterende ne gen artikelen van het verdrag naar de plaatsvervangers wordt verwezen, die „de laatste scherpe kanten moeten bijvijlen". De „New York Times" meldt, dat de Sowjet-Russische minister van buitenlandse zaken, Wysjins ky erin heeft toegestemd de alge mene vergadering der Verenigde Naties In 1953 te Moskou te ont vangen. Op een besloten diner in het hoofdkwartier van de Sowjet- delegatie vroeg de huidige voor zitter van de algemene vergade ring, de Fhilippijn Romulo, of Je vergadering in 1950 te Moskou hijeen kon komen, aldus de „New York Times". Wysjinsky noerjide hierop het jftartal 1955, doich op de vraag van Trygve Lie, die ook aanwe zig was, stemde hij erin toe, dat Moskou vroeger en wel in 1953 gastheer zou zijn, zo meldt het blad. Al enkele dagen doet in de Brusselse hoofdstad het gerucht de ronde, dat onderhandelingen gaande zouden zijn over een so cialistische deelneming aan de re gering. Het dagelijks bestuur van de Belgische socialistische partij dementeert dit gerucht Dinsdagmorgen in „Le Peuple nadrukkelijk. Het Katholieke blad „La Me- tropole" schrijft, dat het Kabinet Eyskens niet zo wankel staat als aanvankelijk werd vermoed. Het blad zegt in dit verband, „dat wat de subsidies aan de Belgische spoorwegen betreft de onderhan delingen thans na vijf weken heel wat verder gevorderd zijn dan onder de vorige regemg na twee en een half jaar" en dat een her ziening der tarieven te verwach ten is. ,,iLa Metropools" meent hieruit te mogen afleiden, dat de nieuwe regering een goede start gemaakt heeft. NA SPANNENDE JACHT VAN VIER UUR DOOR HET KORVET „ROEROE" TOT OVERGAVE GEDWONGEN. John Lie was zelf niet aan boord. De Koninklijke Marine 'is er in geslaagid in de nacht van Zater dag op Zondag beslag te leggen op de beruchte smokkelspeedboat van John Lie, de man, die volgens het artikel „Guns and bibles" van de verslaggever Rey Rowan in „Life" jaren lang verboden handel tussen Atjeh en de overwal bedreef. Men wees er echter op, dat de cijfers niet geheel exact gecalcu leerd kunnen worden, aangezien de verschillende „pro memorie" posten ook mede berekend moe ten worden. Over de interne schulden en overname daarvan door de R. I. S. is van Nederlandse zijde niet ge discussieerd. Men beschouwt het als geheel vanzelfsprekend dat deze worden overgenomen. Ten aanzien van de externe schulden heeft men de volgende tegemoet komingen voorgesteld: 1) Teneinde de financiële last van de nieuwe regering in Indonesië te verlichten stemmen de Nederlanders er in toe, dat de vlottende schuld van Indonesië met 25 per eent word verminderd, het geen naar verluidt! een af trek van 500 millioen gulden zou betekenen.. 2) De Nederlandse dele gatie zou voorts bereid zijn voor een periode van bijv- 2 jaren de regering van de R. I. S. verlichting te schen ken in de noodzaak tot beta lingen van rente en aflos singen aan Nederland. 3) Didien de regering van de R. I- S- dit wenst zou de Nederlandse regering bereid zijn de bestaande credietrege- ling voor de leverantie van goederen aan Indonesië te continuëren. Het werd van Nederlandse zijde echter nodig geacht, dat Indonesië waarborgen verschaft, dat de fi nanciële verplichtingen zullen worden nagekomen. Over de aard dezer waarborgen worden van Nederlandse zijde suggesties gedaan, die thans door de Indo nesische delegaties bestudeerd worden. Het was ons echter niet mogelijk hierover nadere in lichtingen te verkrijgen. COMMUNIQUÉ VAN HET SECRETARIA AT-G EN KRA AL DER R. T. C. De Centrale Commissie van de R. T. C. ktwam gistermiddag om drie uur voor haar twaalfde ver gadering in de Treveszaal te 's-Gravenhage bijeen onder pre sidium van de voorzitter van de week, Mr. J. H. van Maarseveen, voorzitter van de Nederlandse delegatie, de U.N.C.I. was bij deze vergadering aanwezig. Nadat een aantal ingekomen stukken was afgehandeld, werd het ontwerp-reglement van orde voor de sub-commissie voor het horen van de vertegenwoordigers der „waardevolle belangen", dat reeds in vorige vergaderingen behandeld werd, na enige discus sie goedgekeurd, zodat met het horen van deze vertegenwoordi gers thans kan worden aange vangen. De volgende vergadering van de centrale commissie is vastge steld op Vrijdag 7 October a.s. te drie uur. Het 1540 ton metende Zweedse schip „Mira" heeft in een S.O.S.- sein onmiddellijk hulp verzocht. Het is op het wrak van het Duit se slagschip „Gneisenau" gelo pen, dat zich bij het Deense eiland Falstar bevindt. Twee per sonen der bemanning zijn ge wond. De speedboat, ale op weg was van de haven Phuket in Siam naar Atjeh, is na een opwindende jacht van anderhalf uur in beslag genomen door het korvet „Boe roe". Dit wordt nog geaccen tueerd door het feit, dat het smokkelschip van John Lie niet alleen het meest beruchte, doch bovendien voor zover bekend de laatste speedboat was, waarover de smokkelaars In straat Malak'ka beschikken. John Lie was zelf niet aan boord. Vol gens de Javaanse gezagvoerder, Kusno, bleef Lie wegens ziekte te Phuket achter. De bemanning bestond uit 18 Indonesiërs, inclu sief de gezagvoerder. Het waren merendeels Javanen. De lading van. het schip bestond uit twee auto's, een truck, twee motorfiet sen, een hoeveelheid binnen- en buitenbanden en een hoeveelheid medicijnen, waaronder o.m. peni cilline. Het korvet Boeroe pa trouilleerde in de nacht van Za terdag op Zondag voor de kust van Atjeh toen de speedboat door middel van radar werd opge merkt, waarna een signaal tot stoppen gegeven werd. De speed boat reageerde echter niet. In tegendeel, met volle kracht ging het schip er vandoor en de af stand tussen het korvet en de speedboat werd vergroot van an derhalf tot drie mijl. Het korvet schoot voortdurend lichtgranaten af om de boot niet uit het oog te verliezen. Op een gegeven ogen blik draaide het schip af, aange zien de smokkelaars vreesden in handen van andere schepen van de marine te zullen vallen. Na dit afdraaien werd de af stand kleiner en was het korvet in staat de speedboat onder vuur te nemen met een Oerlikon- mitrailleur. Na een jacht van an derhalf uur, om ongeveer vier uur, stak de boot plotseling alle lichten op en minderde haar vaart. Een van de motoren was door de snelle vlucht over zijn toeren gedraaid en uitgevallen. Het korvet staakte het vuren en met de scheepsroeper werd de be manning van het smokkelschip opgedragen zich op het voordek te verzamelen. Geen der smokke laars verzette zich tegen de ar restatie. Tevoren was een aantal papieren overboord gegooid en aan boord bevond zich geen enkel wapen. De smokkelaars hadden echter alle tijd zich van even tuele wapens te ontdoen. Het schip was 30 September van Phuket vertrokken en wachtte nabij het eiland Pora'k in straat Malakka tot het vallen van de avond, alvorens naar Atjeh over te Steken. In Atjeh zou rubber voor de terugtocht worden inge nomen. Zondagmiddag drie uur kwam het korvet Boeroe met de speedboat in de haven van Bela- wan in Deli aan. De „Mlanchester Guardian" wijdt een artikel aan de theorie, dat in het geval de nieuwe Chinese re gering de nationalistische in de Veiligheidsraad zou vervangen het wer'k; der Verenigde Naties soepeler zou kunnen lopen, met Frankrijk als bemiddelaar. Vroeg of laat zou de nationalistische vertegenwoordiging door de com munistische vervangen worden. Zolang Frankrijk het binnenland se evenwicht tussen kapitalisme en communisme zou kunnen handhaven, zou het bemiddelend kunnen optreden tussen twee groepen van twee permanente leden iflet het recht van veto. Hierdoor zou het Sowjet-Russi sche wantrouwen in internatio nale organisaties gematigd wor den en de Westerse afkeer van het recht van veto zou vermin deren. De Famsen hadden sinds de afloop van de oorlog een zekere gave getoond om opponenten te verzoeken en het werk zou zo doende soepeler verlopen „want, indien wij minder zeker van onze kracht en de Russen minder ner veus over hun zwakte zouden beide partijen de Verenigde Na ties meer vertrouwen schenken", aldus de „Manchester Guardian". Zowel België-Luxemburg als Nederland behoren tot de zeven landen, die volgens de E.C.A. niet hebben voldaan aan de verplich ting, door het congres opgelegd, om minstens '50 van de goede ren, die zij met E.C.A.-dollars hebben gekocht, met Amerikaan se schepen te verzenden. Volgens de E.C.A. bleven deze landen ook het Ver. Koninkrijk, Dene marken, Zweden, Ierland en Frankrijk behoorden er toe ge middeld in het tweede kwartaal ongeveer 3 beneden de vereis te 50 voor hun verschepingen met lijnschepen. Als gevolg daar van zal de E.C.A., overeenkom stig haar verplichtingen tegen over het Amerikaanse congres, voor het eerst tegenover deze 8 landen disciplinaire maatregelen toepassen en weigeren aan deze landen meer dan 48.000 ton goe deren, door deze landen gekocht en met lijnschepen in het tweede kwartaal vervoerd, te betalen. De tonnage, die voor de verschil lende landen als gevolg van deze disciplinaire E.C.A.-maatregel niet wordt erkend, bedraagt voor België-Luxemburg 2032 ton, voor Nederland 5130 ton, -voor Dene marken en het Ver. Koninkrijk 13.000 ton, voor Frankrijk 11.000 ton, voor Ierland 2600 ton en voor Zweden 700 ton. Er is in deze maatregel van de E.C.A. noodza kelijk vertraging ontstaan, door dat de ambtenaren van de E.C.A. eerst de volledige cijfers over het tweede kwartaal moesten contro leren, waarmede normaal onge veer 4 maanden gemoeid zijn. De vertegenwoordigers van de be trokken landen zijn verleden week Vrijdag officieel in kennis gesteld i van de beslissing van de E.C.A. en ook de koopvaardijcommissie van het Huis van Afgevaardig den, welke vaak de „waakhond"- commissie wordt genoemd, is er van in kennis gesteld. In tegenstelling tot het ver voeren met lijnschepen werd in 2 andere categorieën, n.l. de tan kerdiensten en de wilde-vaart, meer dan de vereiste 50 van het vervoer met Amerikaanse schepen verricht, zodat de beper kende maatregelen daar niet van toepassing zijn. De vertegenwoordiger van het Nederlandse Ministerie voor de Scheepvaart, de heer Van Hengel verklaarde, toen hem door Aneta verzocht werd, commentaar op deze maatregel van de E.C.A. te leveren, dat er een verschil be staat 'tussen de cijfers van de E.C.A. en die van de O.E.E.S. Wanneer deze twee cijfergroepen op elkander zijn afgestemd, zal blijken, dat Nederland gehandeld heeft overeenkomstig de bedoe lingen van de door het congres aangenomen wet. Een orkaan met een snelheid van 160 km per uur heeft de kust van Texas bereikt in een gebied, dat vol is met schepen, fabrieken en boerderijen. Het vliegveld van Galveston staat onder water. In Hauston hehben 5000 personen een toevlucht gezocht in de stads gehoorzaal. Volgens het weerkundig insti tuut beweegt de orkaan zich landinwaarts over een streek, waar moer dan één millioen men sen in tientallen kleine steden wonen. 50.000 Chinezen in Birma heb ben hun verbondenhe'd uitge sproken met de „Volksrepubliek China" op een vergadering te Rangoon, waar 37 Chinese ver enigingen vertegenwoordigd wa ren. De vlag van het commu nistische Ch'na werd gehesen. Neutrale waarnemers zien dit met „ernstige bezorgdheid" aan en hopen, dat de Chinezen geen ongeregeldheden verwek ken. De waarnemende president van China, Li Tsoeng-Jen,- heeft op Maandagavond verklaard, dat zijn regering „iedere poging" van vreemde mogendheden om Mao Tse-Toeng's communistische re gering te erkennen zou beschou wen als een onvriendelijke daad, zo meldt het officiële Chinese Centrale persbureau. Mjcn gelooft, dat Li's verkla ring onmiddellijk tot de Westelij ke mogendheden gericht is. Li drong er bij de „bevriende mogendheden" op aan de kwestie van erkenning zorgvuldig te over wegen en vroeg hen de opmars van de Chinese communisten „in zijn juiste perspectief" te zien. WOENSDAG 5 OCTOBER AAN STANDEN. Maan d. Opk. Ond. 03 18.19 8.15 01 18.32 9.27 58 18.49 10.42 56 19.12 11.57 54 19.47 13.0» 52 20.36 14.12 50 21.41 15.02 47 23.— 15.39 45 16.05 43 0.26 16.24 dat „elk voorstel Geallieerden is ge- onwrikbare eis der iat Oost-Duitsland wijze zou worden Sowjet-Unie heeft raar bezette Oost- dictatoriaal bewind acht, een semi-mï- formatie opge- je economische le gende maatregelen natuurlijke en in- bronnen van haar geplunderd, de npen weer inge- it algemeen derge- rwaarden in Oost- ontstaan, dat hon- Duitse ingezetenen redenen, waardoor nde schelding is n Oost- en West- ie ertoe hebben ge il de overeenkomst teergelegde doelein- ereiken van demo- en welvaart voor t konden worden Breskens Terneuzen Walsoorden vm. n.m. 1.05 1.16 1.40 1.51 2.30 2.41 tse zegslieden, die uwe betrekking te t Sowjetrussische zou kolonel Ale- waarnemend Sow- ommandant, op- n hebben tot ont- ierlijn door het ge- issische garnizoen tegen de volgende ;pen. zouden naar e Potsdam en an- de buurt van Ber- cht worden, ïoemde zegslieden sche order vooruit k, dat de nieuwe gering, naar men in de zeer naaste ille vier bezettende zou richten. De gering zou hierbij 3 de onmiddellijke van alle bezet- uit Berlijn. Het waarschijnlijk ge- het argument, dat hoofdstad van de ocratische repu- jtraal gebied dient haarde men, dat ■trussische militai- zijn huidige vorm van de volgende den ontbonden en or een of andere oritmissie. Karls- iige zetel van het uur, zou de zetel erlijke commissie van de gevorderde aar zouden aan de en teruggegeven, voerder van het erie van Buiten- verklaarde, dat 't it van de Russen, uit Berlijn terug nnelijk een poging mtruiming te stel- die van Bonn door bezettingstroepen, de vorige maand telijke bezettings- imd toen de rege- Vestduitse Bonds- 'unctie trad. ïelgische steenko- voor de maand iedraagt 2.073,767' ictiecijfers voor de steenkolenbekkens 350.766 ton, cen- 5 ton, Charleroi: Luik: 332.705 ton, 721 ton. De gemid- hetie voor het ge- ■oeg gedurende de- 79.760 ton. )rraad op 30 Sep- iliep 2.677.478 ton f ton op 31 Augus- >edroeg 55.046 ton, 19 ton uit Duits- !7 ton uit Groot evens werden 4397 olbriketten inge- heeft België gedu- aaand September steenkolen uitge- m 18.462 ton naar 116.807 ton naar 712 ton naar Ita- naar Zwitserland. van de Ver. Naties medegedeeld, dat zij bereid is grote hoeveel heden van haar surplus brood granen te verkopen naar West- Europa. Het Sowjet-aanbod werd ge daan tijdens de eerste zitting van het Comité voor Landbouw van de genoemde commissie. ling van het bedrijfs- en be roepsleven in een aantal on derdelen. Deze indeling geschiedt door de Minister van Sociale Zaken na advies van het ge organiseerde bedrijfsleven, (Stichting van de Arbeid). Tnsflter, niet bij hun ouders ln" wonen; 60 voor de overige werk nemers. De hoogte der uitkeringen Ki ach tens ce werklo. >sheidsverze- keriug is dezelfde, met dien ver- ae nairaei verieuen mist. wi] oeveien dan ook aan zijn bestellingen ten behoeve van kleinindustrie normaal te blijven doen. Onge motiveerd uitstel werkt, met het oog op een regelmatige afleve ring, ten eigen nadele, zulks te meer nu het winterseizoen voor de cieur staat." ooa maar riet, gcijuigauc medeleven met Trotzky en diens theorieën of met de Westelijke mogendheden heeft betoond, is verdacht en wordt in arrest ge steld. Van vele zijden komen berich ten over verdwijning van juris ten, die hun functie niet meer cciovc awvniiwjxii. „Tot onze spijt moeten wij zeggen, dat de verklaring van Generaal Smith niet door de feiten worden gesteund", aldus het ingezonden stuk. Walter Bedeh Smith is am bassadeur van de V. S. te Mos kou geweest. G 8 OCTOBER. Terneuzen Walsoorden vm. 2.30 3.05 3.55 n.m. 2.38 3.13 4.03 ZONDAG 9 OCTOBER. Breskens Terneuzen Walsoorden vm. n.m. 2.55 3.04 3.30 3 39 4.20 4.29

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1