De West-Duitse Regering Onbevredigende berichtgeving over R. T. C. in Oost-lndonesië De Belgische Koningskwestie iten De samenwerking tussen de Nederl. en Belg. marine Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Advertentieprijs: per mm 10 ct.; 'minimum per advertentie 1,50. Inzending advertenties tot des namiddags 3 uur. Rubriek kleine advertenties: 5 regels 60 ct.; Iedere regel meer 12 ct. Vermeiuing onder nummer Bureau van dit Blad 15 eest meer. Nederlander demonstreerde vliegtuig voor Haile Selassie Sowjet-Unie erkent de Chinese communistische regering Nationalistische regering verbreekt betrekkingen met Rusland Engeland en de „Chinese Volksrepubliek" Bestandsconventie voor atoomwapens Bulgarije zegt grensconventie met Joego-Slavië op Het atoomonderzoek in Engeland Hongarije wijst Frans persattaché 'uit HOOGWATER jen vorming I tvjet-troepen rlijn verlaten? colenproductie GWATER n.m. 2.38 3.13 4.03 Vraakering bij Abonnement: Temeuzen WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdag ochtend tot avond. Droog weer. Nu en dan overdrijvende wol kenvelden, afgewisseld door op klaringen. Plaatselijk ochtend mist, droog weer. Weinig wind. Overdag iets warmer dan giste ren. DINSDAG 4 OCTOBER 1949. 5e Jaargang No- 1234 Verschijnt dagelijks Drukkerij N.V. Fa P. J. v. d. Sande, Temeuzen - PROTEST VAN DE SOWJET-UNIE Maandagochtend vroeg heeft Radio-Moskou de inhoud bekend gemaakt van door de Onder-Minister van Buiten landse Zaken. Gromyko, aan de diplomatieke vertegen woordigers van Amerika, Engeland en Frankrijk in Mos kou overhandigde gelijkluidende nota's. Hierin wordt een overzicht ge geven „van de verdeling van Duitsland door de Westelijke Ge allieerden" en geprotesteerd te gen de aiming van de West- DUitse regering, die met haar „zogeraamde grondwet" slechts een „Marionettenstaat" verte genwoordigt. De vorming van de regering te Bonn is, aldus de no ta. een schending van de over eenkomst an Potsdam voor wel ker naleving de Sowjet-Unie voot tdurend onwankelbaar ge streden heeft. Amerika wordt in bijzondere mate verantwoordelijk gesteld voor het ontstaan van de huidige situatie „die van bijzonder groot belang is in verband met de ver vulling van de taak tot herstel van een verenigd democratisch en vredelievend Duitsland en de ver zekering, dat Duitsland zelf zijn verplichtingen nakomt, welke te Potsdam door de Vier Mogend heden z:jn neergelegd". In de grondwet van Bonn kwarp geen enkele bepaling voor ter be perking van de heersende rol der Duitse monopolistische maat schappijen en „Junkers", die te zamen de Duitse agressie inspi reerden en organiseerden en die de werkelijke aanhangers van Hitier waren. Integendeel, hun werd de vrijheid gelaten wederom anti-democratisch te handelen. De Westelijke mogendheden hadden zich ook niet gehouden aan de beslissingen, die de Grote Vier" te Parijs hadden genomen, daar hier werd beslpten gevieren voort te gaan met de pogingen om de economische en politieke een heid van Duitsland te herstellen. Het was niet waar, dat de meerderheid van het Duitse volk zich voor de federatieve vorm had uitgesproken. Deze vorm was het Duitse volk opgelegd en de grondwet van Bonn was onder druk ontstaan. De elementaire artikelen waren zelfs in wezen door de Westelij ken gedicteerd. Door de vorming der West- Duitse regering werd de totstand koming van het vredesverdrag ver traagd. De Sowjet-Unie had voortdu rend aangedrongen op de vorming van economische lichamen voor geheel Duitsland, als eerste stap bij de vorming van een regering voor geheel Duitsland. DE VOORBEREIDINGEN Volgens gewoonlijk betrouwbare Duitse bron te Berlijn hebben vooraanstaande Duitse politieke leiders uit de Sowjet-zone een be- sprfeking1 gevoerd met Sowjet- Russjsche functionarissen op het Sowjet-Russische hoofdkwartier te Karlshorst otn de bijzonderhe den uit te werken van een nieuwe regering, die voor geheel Duits land zou gelden. Hoge functionarissen verwach ten, dat de nieuwe regering jn de komende dagen zal worden uitge roepen. De besprekingen werden bijge woond door generaal Tsjoeikof, leider van het Sowjet-Russische miitaire hestuur, ambassadeur Somoenof, zijn politieke adviseur, en de hoofden van alle afdelingen van het Sowjet-Russische militair bestuur, aldus deze bron. De nieuwe Duitse regering zou „Duitse Democratische Republiek" genoemd worden. Na het regelen van de details zou de „Volksraad" de nieuwe regering officieel uit roepen. De Volkraad zou vermoe delijk deze week nog bijeenkomen. Tevoren zouden de Sowjets in een proclamatie de bevoegdheden der nieuwe regering bekend ma ken en het sluiten van een vre desverdrag garanderen benevens een regeling betreffende de door Duitsland aan de Sowjet-Unie te verrichten herstelbetalingen. REACTIES OP SOWJET- RUSSISCHE PROTEST. In diplomatieke kringen te Londen is men er zéker van, dat de Westelijke mogendheden het jongste Sowjet-Russische protest tegen de vorming van een West- Duitse regering van de hand zul len wijzen. Men acht het Russi sche verwijt, dat de Westelijken door hun toestemming te geven aan de vorming van een West- Duitse regering de overeenkomst van Potsdam hebben gebroken, een routine-reactie. Het linkse Franse blad „Franc Tireur" noemt de Russische nota een „waarschuwing" aan de Westelijke mogendheden „alvo rens tot daden over te gaan, n.l. de vorming van een regering Oost-Duitsland' Het blad verwacht, indien deze regering voor geheel Duitsland haar zetel in Berlijn zal krijgen, een mogelijke terugkeer van de crisis tussen de vier mogend heden. Zaterdagmiddag keerde op Schip hol terug de K.L.M.-convair „Al- bert Cup", die door de Convair- fabriek in Amerika gecharterd was voor demonstratievluchten boven Addis Abeba, de hoofdstad van Ethiopië. De belangstelling voor dit Convair-toestel was langs de gehele route bijzonder groot. De heer A. G. AJkes, secretaris van het Afrika-instituut, die deze vlucht meemaakte, heeft gezag voerder H. Sluyters en de verdere leden van de bemanning voorge steld aan de Keizer van Ethio pië. Haile Selassie T KeizenijK» alsmede de leden van het Ethiopische kabinet maakten daarop een vliegtocht over Ethiopiseh gebied. Na de terugkeer in Addis Abeba sprak de Keizer zijn bijzondere voldoe ning udt over de prestaties, zowel van het Oonvair-vliegtuig, als van de bemanning. De Keizer nodigde daarop allen uit ten paleize te komen. Tijdens de ontvangst op het paleis werden door de Keizer aan de heer Sinclair van de Con- vair-fabriek, de K.L.M.-gezag- voerder Sluyters en aan de heer Auikes, secretaris van het Afrika Instituut, de grote gouden pla quette overhandigd, als waarde ring van persoonlijke verdiensten tegenover het Keizerlijk huis. Naar wij vernemen is de moge- Ikheid groot, dat nu ook binnen kort in Ethiopië de Convair-toe- stellen in gebruik zullen worden genomen. De brand in het Finse hout centrum Kemi heeft een vijfde van Finlands houtexport vernie tigd. De Sowjet-Unie heeft de nieu we „Chinese Volksrepubliek" er kend en de betrekkingen met de nationalistische regering verbro ken. Gromyko, Russisch onder minister van buitenlandse zaken, heeft dit ibesluit bekend gemaakt in een telegram aan de premier en minister van buitenlandse za ken van communistisch China, Tsjou En-Lai. De Sowjet-Unie heeft tevens bekend gemaakt, dat zij haar di plomatieke vertegenwoordiging te Kanton, het hoofdkwartier van de nationalische regering, terug zal trekken. Gromyko heeft de nationalisti sche zaakgelastigde te Moskou medegedeeld, dat zijn regeing van oordeel is, dat de nationalistische regering geen macht meer in het lanid bezit en een provinciale re gering van Kanton is geworden en daardoor de mogelijltheid ver loren heeft diplomatieke betrek kingen met vreemde mogendhe den te onderhandelen ten behoeve Het Sowjet-telegram vormt een antwoord op het voorstel van de door Mao Tse Toeng uitgeroepen regering tot aanknopen van di- plomatike betrekkingen „met de enige wettige regering, die de volken van de Chinese volksrepu bliek vertegenwoordigt", op ba sis van gelijkheid, wederzijds voordeel en eerbiediging der ter ritoriale integriteit. Het te Makasar verschijnende blad „Indonesia Timur" schreef Zaterdag in een hoofdartikel, dat bij de bevolking de algemene wens bestaat zo goed mogelijk in gelicht te worden omtrent het verloop van de R. T. C. Van Re publikeinse zijde, zo zegt het blad, wordt dit zeer goed beseft en daarom zijn reeds drie koeriers uit Den Haag naar Djokja ver trokken voor het geven van na dere inlichtingen. „iHoe echter, staat het in dit opzicht met de regering van Oost-Indonesia vraag „Indonesia Timur" dan en merkt dan op, dat het publiek tot dusver nog geen enkele be kendmaking van die zijde ver nomen heeft. Het zelfde geldt voor het Parlement, hoewel ver schillende leden daarvan opgeno men werden in de delegatie der N. I. T. ter R. T. C., terwijl de zelfde opmerking ook gemaakt moet worden ten opzichte van de persvertegenwoordiger van de Ne gara, Pupella (redacteur van het Ambonese blad „Masa"), van wien te Makasar nog geen enkele be schouwing de R. T. C. betreffen de, werd ontvangen. Voorts, zegt „Indonesia Timur", is tweemaal een radio-rede aangekondigd van de Oost-Indische premier Anak Agung Gde Agung, via PCJ Nederland, welke rede spe ciaal gericht zou zijn tot de fe deralisten in Indonesië. Maar evenzovele malen werd deze re de weer afgelast. Deze gang van zaken, zo merkt het blad op, is in het bijzonder voor de Indonesi sche kranten in de Negara zeer onbevredigendHet lijkt wel als of er in het geheel geen pers vertegenwoordiger voor de T.N.I. aangewezen is, hoewel de regering bij de keuze van de heer Pupella indertijd verklaarde iemand aan gewezen te hebben, die ai_ capa bel werd beschouwd en de aan deze taak verbonden verantwoor delijkheid zou kunnen dragen. Deze verwachtingen, aldus „In donesia Timur", blijken echter verre van vervuld te zijn, en het blad eindigt met het verzoek dat stappen zullen worden genomen teneinde in deze betreurenswaar- dgie situatie alsnog verbetering te brengen. Van de in Oost-lndonesië ver schijnende bladen, verschaft alleen de „Oost-Indonesia" zijn lezers geregeld informat es van een eigen correspondent in Den Haag. De Chinese nationalistische re gering heeft Maandag op een Ka binetsvergadering besloten de be trekkingen met de Sowjet-Unie te verbreken. (De Sowjet-Unie maakte Zondagavond de erken ning van de Communistische re gering van China bekend en ver klaarde, dat de diplomatieke ver tegenwoordiger der Sowjet-Unie in Kanton zouden worden terug geroepen). De minister van buitenlandse zaken; George Yen, verklaarde, dat de Sowjet-Unie thans waar schijnlijk zou voorstellen aan de Chinese Communisten een plaats in de V. N. in te ruimen ten koste van de Nationalisten. Yen was van mening, dat dit voorstel niet zou worden aanvaard evenals zulks het geval geweest was met desbetreffende verzoeken t.a.v. Noord-Korea en de Griekse Com munistische „regering". Bij Los Angelos is een auto bus van het leger door een per sonentrein geramd. Hierbij wer den 16 personen gedood en 24 ge wond. In de bus zaten militairen en hun vrouwen, die van een par tijtje terugkeerden. Zweedse verzekeringsmaat schappijen nemen in hun polissen een clausule op volgens wel'ke zij niet aansprakelijk zijn voor door atomische ontploffingen veroor zaakte schade. Een woordvoerder van het Brit se ministerie van buitenlandse za ken heeft Maandag meegedeeld, dat Engeland het verzoek van de Chinese Communisten om als re gering te worden erkend zal be spreken met de landen van het Gemenebest en „andere belang hebbende Mogendheden". Het Communistische verzoek is nog niet te Londen ontvangen, doch volgens berichten uit het Verre Oosten is het aan de Britse Ambassade te Nanking overhan digd. Op de vraag, wie de andere be langhebbende Mogendheden zijn, antwoordde de woordvoerder: „Ik geloof de landen van het At lantische Pact". De regeringen van Nederland en België, die zich beijveren om de nauwe samenwerking tussen de wederzijdse vloten te verster ken, zijn overeengekomen een ver eenvoudigde regeling te treffen met betrekking tot de toegang der oorlogsschepen van een der beide staten in de havens van het endere land, alsook omtrent de doorvaart vhn gemeenschappelijke waterwegen. Volgens de politieke corres pondent van de Now York Times, James Reston, zijn Amerikaanse functionarissen onder elkaar be gonnen met het onderzoeken van de mogelijkheid van een beperkte conventie tot uitstel van de atoomoorlog. Volgens deze con ventie zouden de V. S. en de Sow jet-Unie overeenkomen onder geen beding gebruik te maken van atoomwapens voor een perio de van b.v. 6 maanden of een jaar, gedurende welke onderhan delingen zouden kunnen worden ■gevoerd over een aanvaardbaa verdrag, aldus Reston. HET WAALSE CONGRES: KONING LEOPOLD DE VORST VAN EEN BEPAALD VOLKSGEDEELTE? Het Wiaalse Congres, dat Zaterdag en Zondag onder voorzitterschap van Oud-Minister' Merlot te Luik is ge houden, heeft zich in een motie uitgesproken tegen de terugkeer van Koning Leopold en tegen het voorstel tot ^'kiaardrcTat mcfién Wlllonïë niettemin een Volksi raadpleging wordt opgedrongen, van tevoren een percen tage dient te worden vastgesteld. Bovendien zal een der gelijke volksstemming geen nationaal doeh een regionaal kiarakter moeten dragen, zodat „duidelijk tot uitdrukking kan komen, dat Koning Leopold slechts de Vorst is van een bepaald Volksgedeelte". De heer F. Schreurs, secretaris van het congres wees er op, dat, indien de Volksraadpleging toch doorgang vindt, deze een prece dent zou betekenen, waarvan de Walen niet zouden aarzelen ge bruik te maken om een plebisciet uit te lokken onder de Waalse bevolking over de Belgische een heid en de instelling van de fe derale staten Wallonië, Brussel en Vlaanderen. Senator Allard betoogde ver volgens dat Leopold IH nog slechts de Koning der Vlamingen en der „Incivieken," is en dat, indien hij terugkeerde, in Wallonië on getwijfeld revolutie zou uitbreken. Ook de vice-voorzitter van de Belgische Kamer van Volksver tegenwoordiging Van Belle uitte zich in bijzonder felle bewoordin gen over de Koningskwestie. Hij' verklaarde dat de bevolking van Wallonië in al haar geledingen tegen de Koning is. „Indien men, ondanks ons en zelfs tegen ons, tot de volksstemming besluit, dan zullen wij de Koning en desnoods zelfs het Konigsschap vernieti gen", zo riep spreker uit. Volgens de heer Van Belle is de kwestie van het federalisme ondanks het feit, dat de wetge vende vergaderingen zich hierte gen hebben uitgesproken, nog niet begraven. „Men zal tenslotte begrij pen" zo merkte hij op, „dat er geen andere keuze bestaat dan die tussen het federalisme en de ondergang van België. De Walen zouden Brussel slechts opgeven, indien Wal lonië zich bij Frankrijk heeft aangesloten. Oud-minister Merlot betoogde, dat Wallonië al haar aandacht moet schenken aan het Europese federalisme, daar het in het ka der van deze organisatie een be langrijke rol kan en moet spelen. De verwezenlijking van een Euro pees federalisme zou, in belang rijke mate kunnen bijdragen tot de totstandkoming van het Bel gische federalisme. De heer Tonnaeu, lid van de Provinciale Staten van Namen, sprak er zijn spijt over uit, dat de Waalse bevolking ten aanzien van de Waalse actie in haar grote meerderheid blijk geeft van grote onverschilligheid. De Waalse industrieel Motif- fe verhief zijn stem legen de Benelux, die hij een bedrog noemde. „N ederland" zo zeide hij, „opent zijn grenzen voor de producten der Duitse industrie, doch houdt ze ge sloten voor de onze". Spre ker vroeg het congres zich tegen de verwezenlijking der Benelux uit te spreken. Hij diende tenslotte een motie in, waarin lüj verzocht alle dou anebeperkingen af te schaf fen en de behandeling van alle Benelux-problemen op te schorten- „Teneinde een ge zondere en rechtvaardigere basis te vormen voor de Bel gisch-Nédeil.-Luxemburgse samenwerking". De voorzitter van het Waalse congres antwoordde hierop, dat een dergelijke motie in het kader van deze bijeenkomst onmogelijk behandeld kon worden. Deze uitspraak werd op protest-geroep onthaald. Prof. Dehousse, hoogleraar aan de Luikse Universiteit, legde er de nadruk op, dat de Walen hun steun moeten geven aan de Euro pese beweging, daar deze de mach tigste verdediger der Franse cul tuur is en door haar het Duitse probleem opgelost kan worden. Volgens spreker is de Benelux te klein van constructie om de Ne- derlands-Belgische problemen op te kunnen lossen. In dit ver band wees hij er op dat het vraag stuk Antwerpen-Rotterdam en dat van de Rijn-Schelde-verbinding slechts kan worden opgelost in Europees verband, hierbij ook Duitsland gerekend. Tenslotte nam de vergade ring, onder hevige protesten der Communistische afge vaardigden, een motie aan, waarin „de geboorte van de Europese Raad met sympa thie wordt begroet". Tot degenen, die het congres bijwoonden, behoorde eveneens de Liberale minister van Wederop- ügv\Rey. De formaliteiten zijn tot een minimum beperkt: De toegang of de doorvaart van oorlogsschepen die zich verplaat sen om dienstredenen, wordt ge regeld door een eenvoudige ken nisgeving aan de bevoegde auto riteiten van het andere land. De ze kennisgeving heeft tot doel de veiligheid der scheepvaart te ver zekeren. Dit accoord werd in feite reeds toegepast op 24 Sept. 1948 bij de doorvaart van de „Vulcaan" en van Nederlandse mijnenvegers en op meer recente datum, toen 20 Juli 1949 een Belgisch flottielje de Schelde is opgevaren om zich ter gelegenheid van het nationale feest naar Antwerpen te begeven. Bulgarije heeft de in Augus tus 1947 met Joego-Slavië geslo ten grensconventie opgezegd. Volgens Poptomof, de Bul gaarse Minister van Buitenland se Zaken, die dit de Joego-Slavi- sche ambassadeur te Sofia heeft meegedeeld, hebben de Joego slavische autoriteiten het berei ken van het doel der conventie onmogelijk gemaakt. Deze con ventie beoogde, de vriendschap pelijke betrkkingen tussen beide landen te bevorderen door het grensverkeer te vereenvoudigen. Volgens Bulgarije heeft Joego- Slavië misbruik gemaakt van deze conventie door haar als dekmantel te gebruiken voor de grensoverschrijding door geïu me agenten en andere *yipftn dige personen en ni^/* Bulgaarse burgers «erhind 1- -i XT.fi K.6lCll» maar zelfs mensen, die in het bezit waren van ufaneic dui- gaarse papieren, naar een con centratiekamp gezonden. (Het vriendschapsverdrag met Joego-Slavië werd Zaterdag door Bulgarije opgezegd.) Het Britse ministerie van be voorrading heeft 'n grootscheep se campagne ingezet ter rocru- tering van jonge mannen en vrou wen in dienst der wetenschap, die zich zullen moeten concentreren op de benadering van nieuwe vraagstukken op het gebied van de atoomenergie langs nieuwe wegen. Het ministerie, waaron der ook de ontwikkeling van de atoomenergie in Engeland res sorteert, verklaart, dat de jonge krachten zullen worden verbonden aan laboratoria en een vaste aan stelling zullen krijgen. Door de huidige ontwikkelingen op het ge bied van de atoom-energie, zo deelt het ministerie mede, zouden spoedig grote wijzigingen nodig zijn wat betreft de techniek eu de uitrusting. De Hongaarse regering heeft Zondag de persattaché bij het Franse gezantschap te Boedapest Francois Gachot, gelast binnen 24 uur het land te verlaten. De pers- e.ttaché is in middels via Oosten rijk vertrokken. In Franse diplomatieke kringen heeft de uitwijzing geen verras- sing gewekt, daar een beklaagde op het proces-Rajk verklaard had dat Gachmot lid van de Franse geheime dienst was. De beschul digde Justus, had Gachot slechts enkele malen ontmoet, aldus het Franse gezantschap, waarbij er slechts over uitwisseling van radioprogramma's was gespro ken. Een andere getuigenverkla ring was waardeloos, daar de ge tuige geen Frans sprak, terwijl het gesprek tussen Justus en Gachot in de Franse taal werd gevoerd. Het gezantschap ont kent, dat Gachot voor de gehei me dienst werkt. DINSDAG 4 OCTOBER. AAN STANDEN. Maan d. Opk. Ond. 33 18.19 8.15 31 18.32 9.27 58 18.49 10.42 56 19.12 11.57 54 19.47 13.09 52 20.36 14.12 50 21.41 15.02 47 23.— 15.38 45 16.05 43 0.26 16.24 dat „elk voorstel Geallieerden is ge- onwriklbare eis der lat Oost-Duitsland wijze zou worden Sowjet-Unie heeft ïaar bezette Oost- dictatoriaal bewind acht, een semi-mi- formatie opge- je economische le gende maatregelen natuurlijke en in- bronnen van haar geplunderd, de npen weer inge- ?t algemeen derge- rwaarden in Oost- ontstaan, dat hon- Duitse ingezetene!) redenen, waardoor nde scheiding is n Oost- en West- ie ertoe hebben ge it de overeenkomst teergelegde doelein- ereiken van demo- en welvaart voor t konden worden Breskens Terneuzen Walsoorden vm. n.m. 0.24 0.40 0.59 1.15 1.49 2.05 tse zegslieden, die uwe betrekking te t Sowjetrussische zou kolonel Ale- waarnemend Sow- Dmmandant, op- n hebben tot ont- lerlijn door het ge- issische garnizoen tegen de volgende ;pen.zouden naar e Potsdam en an- de buurt van Ber- cht worden, toemde zegslieden sche order vooruit k, dat de nieuwe gering, naar men in de zeer naaste ille vier bezettende zou richten. De gering zou hierbij 3 de onmiddellijke van alle bezet- uit Berlijn. Het waarschijnlijk ge- het argument, dat hoofdstad van de ocratische repu- jtraal gebied dient :laarde men, dat trussische militai- zijn huidige vorm van de volgende den ontbonden en or een of andere orftmissie. Karls- lige zetel van het uur, zou de zetel erlijke commissie van de gevorderde aar zouden aan de en teruggegeven, voerder van het erie van Buiten- verklaarde, dat 't it van de Russen, uit Berlijn terug nnelijk een poging mtruiming te stel- die van Bonn door bezettingstroepen, de vorige maand telijke bezettings- imd toen de rege- Vestduitse Bonds- 'unctie trad. Jelgische steenko- voor de maand tedraagt 2.073,767' ictiecijfers voor de steenkolenbekkens 350.766 ton, cen- 5 ton, Charleroi: Luik: 332.705 ton, 721 ton. De gemid- uctie voor het ge- •oeg gedurende de- 79.760 ton. jrraad op 30 Sep- ;liep 2.677.478 ton ton op 31 Augus- ledroeg 55.046 ton, 19 ton uit Duits- !7 ton uit Groot- Bvens werden 4397 olbriketten inge- heeft België gedu- aaand September steenkolen uitge- m 18.462 ton naar 116.807 ton naar 712 ton naar Ita- naar Zwitserland. van de Ver. Naties medegedeeld, dat zij bereid is grote hoeveel heden van haar surplus brood granen te verkopen naar West- Europa. Het Sowjet-aanbod werd ge daan tijdens de eerste zitting van het Comité voor Landbouw van de genoemde commissie. ling van het bedrijf»- en be roepsleven in een aantal on derdelen. Deze indeling geschiedt door de Minister van Sociale Zaken na advies van het ge organiseerde bedrijfsleven, (Stichting van de Arbeid). dGder, niet bij hun ouders ui" wonen; 60 voor de overige werk nemers. De hoogte der uitkeringen Kiachtens c.e werklo. isheidsverze- keriug is dezelfde, met dien ver mist: Wij oeveien ae nana er dan ook aan zijn bestellingen ten behoeve van kleinindustrie normaal te blijven doen. Onge motiveerd uitstel werkt, met het oog op een regelmatige afleve ring, ten eigen nadele, zulks te meer nu het winterseizoen voor de c'eur staat." veneuen ooit maar net geinigs te medeleven met Trotzky en diens theorieën of met de Westelijke mogendheden heeft betoond, is verdacht en wordt in arrest ge steld. Van vele zijden komen berich ten over verdwijning van juris ten, die hun functie niet meer G 8 OCTOBER. aiAJvniDA/iii. CClölC „Tot onze spijt moeten wij zeggen, dat de verklaring van Generaal Smith niet door de feiten worden gesteund", aldus het ingezonden stuk. Walter Bedeli Smith is am bassadeur van de V. S. te Mos kou geweest. Terneuzen Walsoorden vm. 2.30 3.05 3.55 ZONDAG 9 OCTOBER. vm. n.m. Breskens 2.55 3.04 Terneuzen 3.30 3 39 Walsoorden 4.20 4.29

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1