en Minister Schokking te New-York aangekomen Overeenstemming in Frans Kabinet JOEGO-SLAVISCH PROTEST legatie employé MAANDAG 3 OCTOBER 1949. door geheime politie in Boedapest ontvoerd I De staking op de vliegtuigfabriek te Buffalo De Koreaanse kwestie Sowjet-russisch blad over de atoombom De Joego-Slavische actie Joegoslavisch-Russisch geschil voor V.N.? Actie van Tito's politie tegen Kominformleden HOOGWATER n vorming iet-troepen ijn verlaten? ilenproductie iWATER Frankering bij Abonnement: Temcuzen WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maan dagochtend tot avond. Overwegend droog. Over het algemeen veel be wolking maar overwegend droog. Zw. tot matige wind tussen Z.-W. en West. Over dag ongeveer dezelfde tempe ratuur als gisteren. 5e Jaargang No- 1233 Verschijnt dagelijks Drukkerij N.V. Fa P. J. v. d. Sande, Terneuzen Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Advertentieprijs: per mm 10 ct.; minimum p«r advertentie f 1,50. Inzending advertenties tot des namiddags 3 uur. Rubriek kleine advertentie»: C regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct, Vermeiülng onder nummer Bureau van dit Blad 18 cent meer. NST ANDES. Maan RELAAS VAN WALLACE HARRISON Wallace Harrison, de 32-jarige voormalige employé van de Britse Legatie in Boedapest, vertelde Vrijdagavond het verhaal vian zijn lotgevallen in Juli j.l-, die niet onder doen voor de beste detective roman. Harrison werd in Juli ontvoerd door leden van de geheime politie in Boedapest en in een verhoor van twee uur in een privé flat verzodht een lijst te geven van „Hongaarse verraders". Zijn nachtmerrie-week begon met een geheimzinnige boodschap van een onbekende in de namid dag van de eerste Juli van dit jaar. De Britse Foreign Office heeft pas Vrijdag permissie gegeven om dit verhaal vrij te geven nadat zij als represaille wegens de be handeling van Harrison aan Hon garije verzocht heeft 'n klerk van de Hongaarse Legatie te Londen te doen terugroepen. Harrison vertelde dat def per soon die hem die Vrijdag in Juli opbelde vroeg of hij geïnteres seerd was in „,de verblijfplaats van mevrouw Anita Torbagyi". Mevrouw Torbagyi was een te lefoniste van de Britse Legatie irf Boedapest. Harrison wist dat zij al een week „vermist"' was. Anita Torbagyi was een 212- jarige brunette die zeer goed be vriend was met Harrison. De on bekende stem verzocht Harrison om die avond om 21.45 uur te ko men bij het museum van Beelden de Kunsten. Harrison besloot de afspraak na te komen doch ver zuimde de Legatie of vrienden op de hoogte te stellen van het voor gevallene. Toen hij op het afge sproken uur bij het museum kwam zag hij na enkele minuten een man op hem afkomen die hem vroeg in slecht Engels of hij Har rison was. Inmiddels was er een gesloten auto komen aanrijden en vóór Harrison het wist werd hij er in geduwd en reed de wagen met grote snelheid weg. In de auto zat een vrouw die in goed Engels zei „hou je stil". Harrison kreeg de indruk dat de man en de vrouw allebei gewapend waren. De man beschreef hij als „het gangster-type, zonder das en on geschoren". Hij kon in het duis ternis en met de slechte verlich ting niet precies nagaan waar men naar toe reed maar zag wel dat de Donau werd overgestoken naar Buda. In een donkere nauwe straat stopte men en Harrison werd uit de wagen geduwd. De vrouw zei „volg mij". Na een paar trappen te zijn op gegaan kwamen zij aan een dieur waarop de vrouw klopte in een soort code, waarna zij in een zij kamertje tegenover een hall kwa men. In een leunstoel zat een man die Harrison beschreef als „de meest onheilspellende figuur die ik ooit heb gezien". Hij sprak geen Engels maar de vrouw die Harrison begeleidde fungeer de als tolk. De man vroeg: wil je weten waar mevrouw Torbagyi is? Harrison antwoordde bevesti gend, waarop de man zei: „Je zult haar zo zien'". Toen vroeg hij: „Ben je be reid mö een lijst te geven van Hongaarse verraders?". Hij voegde daar aan toe dat het leven van mevrouw To- foagyi daarvan afhing. Harrison antwoordde dat hij geen landverrader was. Gevraagd of hij wist wat de man bedoelde, verklaarde Harrison Vrijdag avond tegenover het A.N.P. dat hij helemaal niet begreep waar het om ging. De man vroeg verder niets meer maar gaf een teken waarop alle lichten uitgingen. In de hal aan de overkant ging toen een soort zoeklicht aan dat recht in bet gezicht van Harrison scheen. Er gebeurde geruime tijd verder niets er werd ook niet gespro ken. De die Hongaren begonnen cog nac te drinken, doch weigerden ook een slok aan Harrison te ge ven. Gedurende meer dan twee uur werd niets gezegd. Plotse ling gingen daarna de lichten weer op en de deur van een aangren zende slaapkamer werd geopend. Half gedragen tussen twee be wakers, eveneens van het gang stertype, kwam mevrouw Tor bagyi binnen. Harrison vertelde dat Anita Torbagyi een gezonde sportieve en levenslustige jonge vrouw was toen hij haar het laatst had ge zien. Nu echter was zij een wrak. Bleek, donkere kringen onder de ogen, het hoofd naar beneden hangend, en niet in staat te spreken. Hij liep op haar toe en raakte haar aan, doch één van de bewakers sloeg hem weg. Harrison zei dat hij niet pre cies meer wist wat hij toen deed. Hij verloor zijn zelfbeheersing en ging verschrikkelijk te keer te gen de Hongaren in de kamer. Onderwijl, werd mevrouw Torbagyi weggeleid. Zij had niets gezegd. Harrison begreep toen eigen lijk pas dat hij met „een soort van geheime politie" te doen had. De leider van het gezelschap die één en ander onbeweeglijk en zonder enige emotie had gadege slagen zei tegen Harrison: „Nu héb je haar gezien: Ik geef je tot 10 Juli de tijd om deze zaak te overdenken. Als je iemand vertelt wat hier is voorgevallen kost het mevrouw Torbagyi het leven". Toen werd Harrison weer naar de auto gebracht en in wilde vaart ging men terug naar Pest. De auto stopte in een stille straat en Harrison werd er uigegooid, waarop de auto meteen verdween. Thuisgekomen verteldle Harri son niets van het voorgevallene aan zijn vrouw want hij meende, dat zijn belagers hun dreigemen ten wel degelijk zouden uitvoeren. De volgende dag reed hij in zijn auto ergens in de stad toen een grote wagen langszij trok en hem coupeerde. De bestuurder stak zijn hoofd uit het raam en zeide: „'Denk er om - 10 Juli". Die avond vertelde hij het ge hele geval aan zijn vrouw. De zelfde avond probeerden „onbe kende mannen" bij Harrison thuis binnen te dringen onder verschil lende voorwendselen. Eerst werd er opgebeld door „meneer Torbagyi" de man van Anita. Harrison wist echter dat het gefingeerd was want meneer Torbagyi sprak practisch geen Engels. Daarna werd hem door ten klein jongetje een briefje overhandigd door „Torbagyi" ge tekend en waarin Harrison ver zocht werd bij een kerk in de buurt te komen want „Torbagyi had iets heel belangrijks te ver tellen,". Harrison wist echter dat Tor bagyi enkele dagen daarvoor al was gearresteerd en bovendien ook geen Engels schreef. Tegen middernacht werd er aan zijn flat gebeld maar hij deed niet open. Toen het bellen aanhield pakte hij de ketting van de hals band van zijn hond en verzocht zijn vrouw het raampje in de voordeur open te doen. Hij stond klaar om eed eventuële hand die naar binnen kwam een flinke tik te geven. Buiten stond inder daad Torbagyi die er zeer slecht en ongeschoren uitzag. Torbagyi vroeg of hij naar bin nen kon komen want hij had iets belangrijks te zeggen. Maar te gelijkertijd keek hij terluiks naar rechts waaruit Harrison de con clusie trok dat Torbagyi geëscor teerd was. Hij kon niet zien door het kleine raampje maar veilig heidshalve smeet hij het raampje dicht. Een kwartier lang hield het bel len aan en nadat Hrrison de bel had afgezet werd een hele tijd zachtjes op de deur geklopt. Pas om twee uur 's nachts zag Har- risson dat enige mannen in een zwarte Amerikaanse auto weg reden. De vogende ochtend rappor teerde Harrison het gehele ver haal aan de Legatie-secretaris. Deze verzocht hem onmiddellijk naar huis te gaan en zich gereed te maken meteen naar Engeland te vertrekken. Hij werd naar huis gebracht door de Legatie-auto. Op de terugweg met zijn ba gage naar de Legatie werd de auto achtervolgd door een kleine re auto, een Vauxhall, die echter geen kans zag de steeds sneller rijdende Legatie-auto in te halen. Op verkeerslichten werd geheel niet meer gelet. Harrison bracht de nacht met zijn vrouw in de legatie door en de volgende dag bereikte hij ge ëscorteerd door drie Legatie auto's het vliegveld. Op 9 Juli, een dag vóórdat de termijn afliep, arriveerde hij in Londen. Thans is hij tijdelijk werkzaam op de Britse Ambas sade te Den Haag terwijl zjjn vrouw in Wales zit waar de Har risons wonen, Harrison heeft nooit meer iets gehoord van de Torbagyi's en is er wel zeker van dat ze beiden niet meer in leven zijn. Mr Schokking, de Nederlandse Minister van Oorlog, is Zaterdag op het vliegveld Idlewild bij New York aangekomen, vergezeld van Generaal-Majoor Doorman. Minister Schokking, die ver welkomd werd door de Neder landse Consul-Generaal Cnoop Koopmans en de Amerikaanse Kolonel Prince, verbindingsoffi cier van het Eerste Amerikaanse leger, verklaarde, dat hij een week of 10 dagen in de Verenig de Staten zou blijven. Hij sprak de hoop uit, in de gelegenheid te zijn, na de besprékingen over de defensie te Washington, mili taire installaties te bezoeken. Naar aanleiding van de jong ste bekendmaking over de atoom explosie in de Sowj et-Unie, zei de Minister, dat de berichten geen bijzondere onrust onder de Nederlandse bevolking hebben verwekt, maar hij was van me ning, dat het militaire hulppro gramma er enige invloed van zou ondervinden. Nederland heeft „alle typen wapenen" nodig sinds de zware verliezen tijdens de oorlog, al dus de Minister. Minister Schokking deelde me de, dat hij vóór zijn vertrek uit Nederland het bemoedigende be richt had ontvangen, dat er op de lijst van de laatste week geen doden en slechts enkele gewon den voorkwamen. De repatriëring van de 7-De- cember-divisie verloopt volgens plan, aldus de Minister. „Na de overdracht van de sou- vereiniteit als gevolg der Ronde Tafel Conferentie, waarvan wij allen hopen, dat zij succes zal hebben, zal ik, daar ben ik van overtuigd, met nieuwe voorstel len komen voor de militaire be groting voor 1950." De Minister wilde niet nader aangeven, of deze wijziging een uitbreiding of een besnoeiing van de begroting zou betekenen, maar verklaarde, dat, wanneer de Indonesische kwestie eenmaal opgelost is, Ne derland meer aandacht zal kun nen besteden aan de defensie van West-Europa. Tenslotte ver klaarde Minister Schokking, dat het Atlantisch Pact een nieuwe oorlog zal voorkomen. Later op de dag woonde de Mi nister, die gisteren naar Wash ington is doorgereisd, een plech tigheid in de ambtswoning van Cnoop Koopmans bij, die de voormalige Amerikaanse land- bouw-attaché te Den Haag, W. H. Riddel, het Commandeurs kruis in de Orde van Oranje Nassau overhandigde. NAAR BATAVIA VERTROKKEN Zaterdagmiddag om 4 uur ver trok uit de Amsterdamse haven de „Johan van Oldenbarnevelt" van de Mij „Nederland'", met aan boord 1250 passagiers, waar bij zeer veel vrouwen en kinde ren, naar Batavia, waar het schip de 27ste wordt verwacht. Na een vergadering van 6V2 uur heeft het Franse kabinet Zaterdagavond overeenstem ming bereikt over lonen pn prij zen, een kwestie die de coalitie regering van Henri Queuille in gevaar bracht. Onmiddellijk na de vergade ring heeft het kabinet een com muniqué uitgegeven, waarin ge zegd wordt dat Frankrijk zal verzoeken om een internationale conferentie ter bespreking van monetaire en economische kwesties, teneinde tot een oplos sing te komen van het gehele Europese probleem van de kos ten van levensonderhoud. Namens de regering verklaar de Frangois Mitterand, dat nog niet beslist was over de vraag, hoe Frankrijk haar verzoek zou inkleden. Hij voegde daaraan toe, dat waarschijnlijk zou wor den voorgesteld de conferentie te houden binnen het kader van reeds bestaande organisaties, in het bijzonder van de organisa tie voor Europese samenwerking. De Franse regering had reeds enige tijd aan zulk een confe rentie gedacht. Mogelijk zou worden voorgesteld eind Octo ber bijeen te komen. Na 10 dagen onderhandelin gen hebben de socialistische Mi nisters toegegeven en hun goed keuring gehecht aan handha ving van de loonstop, totdat na de bijeenkomst van het Parle ment op 18 October de vrije coU lectieve onderhandelingen tus sen arbeiders en werkgevers worden hervat. Een concessie aan de socialistische zienswijze is, dat voor de arbeiders met de laagste lonen de loonstop niet zal gelden en dat de controle op de winsten verscherpt zal wor den. In politieke kringen gelooft men, dat President Auriol de op lossing voor de kabinetscrisis heeft bewerkstelligd.. Men acht het echter niet onmogelijk, dat het evenwicht weer verstoord wordt, zelfs vóórdat het Parle ment bijeenkomt, indien de vak- Donderdag hebben zich woeste scènes afgespeeld voor de vlieg tuigfabriek Van Bell te Buffalo, waar arbeiders reeds 16 weken in staking zijn. 25 politieman nen en vele stakers en werkwil ligen liepen verwondingen op bij botsingen, die ontstonden toen werkwilligen een cordon van vrouwelijke posters, voor de ingang van de fabriek tracht ten te passeren. Aan de gevech ten werd een eind gemaakt met rook- en traangasbommen, die zowel door de politie op de be gane grond als door een hef- schroefvliegtuig naar de demon stranten werden gezonden. Hiertoe werd overgegaan toen meer dan 100 politieagenten bij hun pogingen om de vrouwe lijke posters van de ingang te verdringen met stenen en stok ken door de stakers bekogeld werden. De ongeregeldheden volgden enige uren na de mededeling, dat de directie had doen weten, niet te zullen deelnemen aan nieuwe onderhandelingen. Aan leiding tot de staking is de ver werping van de eis t.a.v. pen sioenen en een loonsverhoging van 10 cent per uur. Later kwam er nog een geschil bij over de status van 17 stakers aan wie de maatschappij de schuld geeft voor de zich telkens herhalende ongeregeldheden. In de Vrijdag gehouden verga dering van de Politieke Commissie aa-hoc steunde de Nederlandse de legatie het gezamenlijk door de Ver. Staten, Australië, China en de Philipprjnen ingediende voor stel om de Koreaanse commissie van de V. N. te laten voortbe staan. J. W. M. Snouck Hurgron- je zeide, dat het teveel was om te hopen op een spoedige beëin diging van de Koreaanse impasse en een stichting van de scheids muren tussen het Noordelijke en Zuidelijke deel van het schierei land. De Nederlandse delegatie meende evenwel, dat de Koreaanse commissie nuttig werk verricht had en haar voortbestaan gewet tigd zou zijn. verenigingen aandringen op loonsverhoging. Het kabinet nam de volgende besluiten: 1. Prijsverlaging van boter, macaroni, steenkolen, electrici- teit, textiel, leder, schoenrepa raties en verschillende indus trieproducten. 2. Verscherping van de contro le op voorraden en winsten van handelaren en bevordering van het beperken van credieten aan handelaren, die over zeer grote voorraden beschikken. 3. Wederinvoering van de vrije bespreking van collectieve loon overeenkomsten onder bepaalde omstandigheden, die door de re gering moeten worden bepaald. Een dienovereenkomstige wet zal op de parlementszitting in gediend worden. 4. In afwachting van de totale uitwerking van de jongste deva luaties zal de regeringspolitiek van stabilisatie der lonen ge handhaafd worden, uitgezon derd voor bepaalde categorieën in een lage loonklasse, die later nader omschreven zullen wor den. 5. Een decreet zal worden uit gevaardigd, dat de regering machtigt, bepaalde ondeme- mingsbelastingen van te voren te heffen. Het Sowjetrussische blad „Lit teraire Gazet" verklaart, dat de Sowjet-Unie, „trouw aan haar vredespolitiek", niet voornemens is, de atoombom te gebruiken als een wapen om andere landen mee te dreigen of onder druk te stellen. „Atoomenergie in de Sowjet-Unie staat in dienst van de zaak van opbouw en vrede, niet van vernietiging of vernie ling", aldus het blad. TEGEN OPZEGGING RUSSISCHJOEGO-SLAVISCH VRIENDSCHAPSVERDRAG In een nota, welke Zaterdag aan de Sowjet-Russische zaakge lastigde te Belgrado is overhan digd, heeft de Joego-Slavische regering het Kremlin ervan be schuldigd „de internationale be ginselen, neergelegd in het Hand vest der Verenigde Naties", te hebben geschonden. In de nota wordt protest aan getekend tegen het opzeggen door de Sowjet-Unie van het voor de tijd van 20 jaar gesloten Sowjet- Russisch-Joegoslavische vriend - schapsverdag. In de nota wordt onder meer verklaard dat de vijandelijkheid der Sowjet-Unie jegens Joego slavië in strijd is met de begin selen der Sowjet-Russische bui tenlandse politiek, zoals deze in 1941 door Josef Stalin zijn uitge stippeld. Volgens de nota ver klaarde Stalin in 1941 dat de Sowjet-Unie zich nimmer zou in laten met de binnenlandse aan gelegenheden van een klein land. „De veri ntwoordelijkheid v xn' de niet-vredfclievende handelingen der iSovvjct-Russische regering ten aanzien van Joego-Slavië en de gevolgen, welke daaruit zouden kunnen voortvloeien, zijn gebed voor rekemng van de regering te Moskou1', aldus wordt in de Joego-Slavische nota verklaard. De Joego-Slavische nota noemt het „welbekend, dat de Sowjet- regering heeft getracht haar agenten in de Joego-Slavische re gering en het leger te plaatsen om de wettige Joego-Slavische re gering omiver te werpen". De „unilaterale en arbitraire" opzegging van het vriendschaps verdrag,, dat „door de Sowjet- Russische daden reeds een dode letter geworden was", kan, aldus de nota, „slechts de meest reac tionaire landen bij hun oorlogs campagne ten goede komen". Voorts beschuldigt de Joego- Slavische nota de Sowjet-Unie er van, dat zij de Kominform heeft misbruikt als masker „voor onsocialistische doeleinden", dat zij een bijna algehele economsche blokkade rondom Joego-Slavië heeft gelegd, dat zij veelomvat tende materiële en morele hulp heeft gegeven aan verraders en deserteurs uit het sociaalistische Joego-Slavië en dat zij diploma tieke nota's „vol grove beledigin gen en bedreigingen, ondersteund door troepenbewegingen in Joego- Slavische buurlanden", heeft ge zonden. De diplomatieke medewerker van Reuter meldt dat Vrijdag door een woordvoerder van het Britse Ministerie van Buiten landse Zaken is verklaard dat Groot-Brittannië accoord gaat met het door de Joego-Slavische regering aan de Britse, Ameri kaanse en Sowjet-Russische diplomatieke vertegenwoordi gers te Boedapest gedane ver zoek om een onderzoek in te stellen naar de weigering der Hongaarse regering om, over eenkomstig de bepalingen van het met Hongarije gesloten vre desverdrag, herstelbetalingen aan Joego-Slavië te doen, het geen door de regering te Bel grado als een schending van dit verdrag wordt beschouwd. Aan de Britse zaakgelastigde (de gezant is met verlof) te Boe dapest is opgedragen de Joego- Slavische ambassadeur bij de Hongaarse regering van het be sluit der Britse regering in ken nis te stellen. Men verwacht te Londen, dat ook de Amerikaan se regering gunstig zal beslissen, op het verzoek der Joego-Slavi sche autoriteiten. Het wachten is nu op de be slissing der Sowjet-Russische regering. Weigert deze de recht matigheid van de Joego-Slavi sche klacht te erkennen zo als zij deed, toen de Verenigde Staten en Groot-Brittannië Hongarije beschuldigden van schending der in het Hongaar se vredesverdrag opgenomen bepalingen over de handhaving der menselijke rechten dan heeït Joego-Slavië, overeenkom stig het terzake in het vredes verdrag bepaalde, het recht zich rechtstreeks tot Hongarije te wenden, met het voorstel een commissie van drie in te stellen. Deze commissie, waarin een ver tegenwoordiger van Joego-Sla vië, een van Hongarije en een representant van een derde mo gendheid zitting zouden moeten nemen, zou dan het geschil in overweging moeten nemen. Van gewoonlijk betrouwbare zijde te Lake Success wordt ver klaard, dat Joego-Slavië waar schijnlijk zijn geschil met Rus land volgende week aan de V.N. zal voorleggen. De laatste Joego- Slavische nota aan- de Sowjet- Unie, waarin van schending van het Handvest van de V.N. wordt gesproken, wordt als een stap in die richting gezien. In Joego-Slavische kringen te Lake Success wordt verklaard dat, hoewel de Joego-Slavische delegatie naar de Assemblee ge komen is zonder de bedoeüng 't geschil op deze zitting ter spra ke te brengen, de politieke om standigheden zich sindsdien in ongunstige zin hebben gewij zigd. In welingelichte kringen voor spelt men, dat de kwestie aan de Assemblee zal worden voorge legd en niet aan de Veiligheids raad, omdat daar de Russen door hun veto plaatsing op de agenda kunnen verhinderen. Volgens een bericht uit Triëst in 't Engelse Zondagsblad „The Observer" is, naar te Triëst ver luidt, „Tito's politie" een volle dige actie begonnen tegen leden van de Kominform in Istrië en zouden enkele vooraanstaande figuren dezer organisatie in Joe go-Slavië reeds gearresteerd zijn. Opk. Ond. 18.19 8.15 18.32 9.27 18.49 10.42 19.12 11.57 19.47 13.09 20.36 14.12 21.41 15.02 23.— 15.39 16.05 0.26 16.24 MAANDAG 3 OCTOBER. Breskens Terneuzen Walsoorden v.m. n.m. 11.35 11.57 0.10 12.32 1.00 1.22 t „elk voorstel illieerden is ge- /rikbare eis der Oost-Duitsland rjze zou worden wjet-Unie heefi r bezette Oost- latoriaal bewind t, een semi-mi- órmatie opge- economische le de maatregelen uurlijkie en bi nnen van baar eplunderd, de n weer inge- ilgemeen derge- larden in Oost- tstaan, dat hon- itse ingezetenen lenen, waardoor S scheiding is Oost- en West- irtoe hebben ge le 'overeenkomst •gelegde doelein- iiken van demo- 1 welvaart voor konden worden zegslieden, die 'e betrekking te Sowjetrussische ou kolonel Ale- arnemend Sow- mandant, op hebben tot ont- lijn door het ge- ;sche garnizoen gen de volgende :n. zouden naar Potsdam en an- buurt van Ber- t worden. ;mde zegslieden he order vooruit dat de nieuwe :ing, naar men de zeer naaste l vier bezettende du richten. De ring zou hierbij le onmiddellijke an 'alle bezet- t Berlijn. Het .arschijnlijk ge- t argument, dat ofdstad van de ratische repu- •aal gebied dient arde men, dat ussische militai- jn huidige vorm in de volgende n ontbonden en een of andere ftmissie. Karls- ;e zetel van het ir, zou de zetel •lijke commissie n de gevorderde r zouden aan de 1 teruggegeven, erder van het ie van Buiten- erklaarde, dat 't van de Russen, lit Berlijn terug lelijk een poging truiming te stel- e van Bonn door ïzettingstroepen. vorige maand lijke bezettings- id toen de rege ls t duit se Bonds- ïctie trad. Igische steenko- □or de maand iraagt 2.073,767' iecijfers voor de eenkolenbekkens 150.766 ton, cen- ton, Charleroi: lik: 332.705 ton, 1 ton. De gemid- ctie voor het ge- ig gedurende de- '9.760 ton. raad op 30 Sep- ep 2.677.478 ton ton op 31 Augus- droeg 55.046 ton, ton uit Duits- ton uit Groot- ens werden 4397 briketten inge- ;eft België gedu- land September teenkolen uitge- i 18.462 ton naar 6.807 ton naar 12 ton naar Ita- aar Zwitserland. van de Ver. Naties medegedeeld, dat zij bereid is grote hoeveel heden van haar surplus brood granen te verkopen naar West- Europa. Het Sowjet-aanbod werd ge daan tijdens de eerste zitting van het Comité voor Landbouw van de genoemde commissie. ling van het bedrijf^- en be roepsleven in een aantal on derdelen. Deze indeling geschiedt door de Minister van Sociale Zaken na advies van het ge organiseerde bedrijfsleven, (Stichting van de Arbeid). ouder, niet bij hun ouders in" wonen; 60 voor de overige werk nemers. De hoogte der uitkeringen Kiachtens ce werkloosheidsverze kering is dezelfde, met dien ver mist: Wij treveien ae nannn dan ook aan zijn bestellingen ten behoeve van kleinindustrie normaal te blijven doen. Onge motiveerd uitstel werkt, met het oog op een regelmatige afleve ring, ten eigen nadele, zulks te meer nu het winterseizoen voor de c'eur staat." veneuen uun maar nei gcnugaic medeleven met Trotzky en diens theorieën of met de Westelijke mogendheden heeft betoond, is verdacht en wordt in arrest ge steld. Van vele zijden komen berich ten over verdwijning van juris ten, die hun functie niet meer 8 OCTOBER. aUVAJUlDUIll. CClöliC „Tot onze spijt moeten wij zeggen, dat de verklaring van Generaal Smith niet door de feiten worden gesteund", aldus het ingezonden stuk. Walter Bedeli Smith is am bassadeur van de V. S. te Mos kou geweest. Terneuzen Walsoorden vm. 2.30 3.05 3.55 n.m. 2.38 3.13 4.03 ZONDAG 9 OCTOBER. vm. n.m. Breskens 2.55 3.04 Terneuzen 3.30 3 39 Walsoorden 4.20 4.29

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1