Bendewezen op Java nog altijd actief De Marshallhulp Het debat in het Lagerhuis Adenauer over de jongste grenscorrecties De devaluatie van de West-Duitse mark lie schrijven weersverwachting" VRIJDAG 30 SEPTEMBER 1949. Inzending advertenties tol des namiddags 3 uur. Rubriek kleine advertenties: 5 regels 60 ct.; Iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bureau van dit B]pd 10 eent meer. De tfoorunie van de Benelux Minister Stikker gedecoreerd Volksraadpleging over Belg. Koningskwestie? Mongools zelfbestuur in Ninghsia gevestigd Indiase regering beschuldigd Communistische partij van staats greepvoorbereidingen Attlee om bemiddeling verzocht Sovjet-schuld aan West-Duitsland Truman prijst militaire bestuur van Duitsland Sovjet-Russisch-Joegoslavisch vriendschapsverdrag vervallen Mogelijkheid van devaluatie in Oostenrijk HOOGWATER n.m. n politieke HOOGWATER Frankering bij Abonnement: Terneuzen medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdag ochtend tot -avond. Nog weinig verandering. In de ochtend op vele plaat sen mist of laaghangende be wolking. Later op de dag plaatselijk opklaren. Meest zwakke wind. Weinig verande ring in temepartuur. ring in temperatuur. DE VRIJE ZEEU 5e Jaargang No. 1231 Verschijnt dagelijks Drukkerij N.V. Fa P. J. v. d. Sande, Terneuzen Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Advertentieprijs per mm 10 ct.; minimum p«r advertentie ƒ1,50. Een gewapende bende van 15 noch van een Nederlands troepen man heeft Dinsdagochtend een deel gelegerd. aanval gedaan op een employé en 2 ondernemingswachters van de suikerfabriek Krembung in de Sddoardjo-delta. De employé kreeg twee schoten door de hoed doch bleef ongedeerd. Een der ondernemingswachters werd ge dood en van kleren en wapens beroofd. Dit slachtoffers werd later teruggevonden, doch de an der ondermingswachter, die ont voerd werd, heeft men tot nu toe niet kunnen opsporen. De jeep, waarin de drie mannen waren ge zeten, is verdwenen. Maandagmiddag omstreeks 6.00 uur is de trein van Prupuk naar Tegal nabij' Lemvang beschoten door een bende van de Darul Is lam, ter sterkte van 15 man, die in een bosrand waren opgesteld. In de trein, die doorreed;, werden 3 reizigers ernstig gewond; er moesten 10 reizigers worden op genomen in het ziekenhuis te Slawi. In de omgeving van de plaats der beschieting was noch een detachement van de T.N.I. In welingelichte Belgische kringen wordt naar aanleiding van de huidige stand van zaken, wat betreft het al dan niet spoe dig in werkingtreden van de Voor-Unie der Benelux, het vol gende verklaard. Zodra de Belgische Minister van Buitenlandse Zaken, Paul van Zeeland, uit de Ver. Staten zal zijn teruggekeerd zullen in verband met de door deze Mi nister te Washington gevoerde belangrijke besprekingen en mede in verband met de door. deze Minister de volgende week' te Parijs te voeren besprekin gen in het kader van de organi satie voor Europese economi sche samenwerking, de vraag stukken, welke met de Benelux verband houden vermoedelijk op een geheel nieuwe basis kun nen worden behandeld. Maandag is de middagsneltrein van Batavia naar Bandung voor Tjikmvek ter hoogte van Sadang met astenen bekogeld, waardoor een passagier werd gewond. De trein reed door naar Purwakarta, waar de gewonde in het ziekenuis is opgenomen. De heer Jean Rivière, ambas sadeur van Frankrijk te 's-Gra- venhage heeft Woensdag aan Minister Mr. D. U. Stikker de versierselen van Grootkruis van het Legioen van Eer overhandigd, welke onderscheiding Mr. Stikker was verleend door de president van de Franse republiek. „Het Laatste Nieuws" ver neemt uit gezaghebbende bron, dat de regering zal pogen een op lossing te vinden voor het Ko- ningsvraagstuk door na de confe rentie te Luxemburg van Minis ters der Beneluxlanden die 16 October eindigt een volksraadple ging te houden. (Het blad voegt er aan toe, dat onderhandelingen plaats hebben onder de verschillende partijen, en dat eerste Minister Eyskens zich in de tweede helft van Octo ber met een regeringsvoorstel naar Pregny zal begeven om 's Konings mening in te winnen. In de provincie Noord-West- China, is op 11 Augusus een Mon goolse zelfbesturende regering uitgeroepen; dit werd medege deeld door een woordvoerder van het nieuwe bewind. De woord voerder verklaarde, dat de nieuwe regering het gezag van de Chine se nationalistische regering te Kanton erkent wat betreft de buitenlandse betrekkingen en de landsverdediging. De nieuwe Mongoolse regering was niet- communistisch gezind, terwijl zij ook niet gevoelde voor andere „ismen". De woordvoerder verklaarde verder nog, dat de grenzen van binnen-Mongolië bewaakt door naionalistische troepen onder ge neraal Ma Hoeng-Kwei; deze strijdkrachten werkten echter niet samen met de Mongoolse troepen, die tussen de acht en tienduizend man sterk waren. Er zou een groter leger in het veld kunnen worden gebracht, doch dan zou men niet de beschikking hebben over wapens of ammu nitie. ONTSCHEPING TROEPEN SCHEPEN „KOTA INEEN" EN „SIBAJhK". Een aantal leden van de Eerste en Tweede Kamer, dat zitting- heeft in de defensie-commissie, Is voornemens Zondag 2 October a.s. te Rotterdam de ontscheping van de opvarenden van de troe penschepen „Kota Inten" en „Si- ba jak" bij te wonen. T ROEPENSCHIP „TABINTA" HEIDEN IN AMSTERDAM. Het troepenschip „Tabinta" zal op heden Vrijdag 30 September met aflossingsdetachementen van de Koninklijke Marine en van de Koninklijke Landmacht uit de ha ven van Amsterdam naar Indo nesië vertrékken. Het Ministerie van Binnemanase Zaiklen van India heeft gisteren een boekje van 72 bladzijden het licht laten zien, getiteld „Communistisch geweld in India", dat een felle aanklacht is tegen de bedrijvigheid der communistische partij. In het boekje worden talrijke uittreksels uit door de Indiase communistische partij uitgegeven circulaires gepubliceerd, terwijl citaten worden aangehaald om te bewijzen dat „de communisten in India op uitgebreide schaal het toepassen van geweld hebben aanbevolen en voorbereidingen hebben getroffen voor een ge welddadig optreden. Tevens wordt in het boekje uiting gegeven aan de vastbeslotenheid der Indiase regering om elke wetteloosheid in India te bestrijden. In het hoekje wordt verklaard dat de communistische partij in India, die altijd klaar staat met critiek op de regering, wegens beweerde onderdrukking van de mocratische rechten en burger lijke vrijheden, het in haar monde ling en schriftelijk gevoerde pro paganda, alsmede in haar daden, onomstotelijk duidelijk heeft ge maakt dat zij zelf onder dergelij ke vrijheden het „recht" verstaat haar politieke tegenstanders te vermoorden en te verminken, te HOFFMAN WAARSCHUWT TEGEN VOORTIJDIGE BEËINDIGING. In een Woensdag te New York gehouden rede verkjaardq Paul Hoffman, de leider van de E. C. C-A, dat de tegenslagen, die de Communisten in Europa hebben ondervonden, en Enge- lands besluit om het Pond te devaluëren de Marshall-landen krachtige hoop hebben gegeven, dat zij zich economisch zullen; herstellen. Ten aanzien van Engeland merkt hij op, dat dit land zich gesteld ziet voor het nemen van en be sluit van veel groter belang dan in een monetaire maatregel is gekregen. Engeland, zo zeide hij heeft de keuze tussen zich af te zonderen in wat men een in vloedssfeer, welke het gemene best en de sterlingcrediteuren om vat, zou kunnen noemen, of zich zonder voorbehoud te voegen bij de Westerse wereld van de dollar, markt, waarin een levendige con currentie heerst. De resultaten, die in de afge lopen 18 maanden met het plan-, Marshall zijn bereikt, aldus ver volgde Hoffman, zouden binnen 6 maanden volkomen verdwenen zijn, indien het hulpprogramma plotseling zou worden beëiindigd. De fel gestreden en slechts voor de helft gewonnen strijd voor een nieuw Europa zou gemakkelijk verloren kunnen worden. Hoffman merkte voorts op, dat er in Europa vrees heerst, dat de Amerikaanse hulp zal worden stopgezet. De Europeanen vre zen, dat wij onze plannen niet ten uitvoer zullen brengen tot 30 Juni 1952, zo zeide hij-. De Europese landen, aldus Hoff man, hebben de „elementaire" les geleerd, dat zij moeten exporte ren naar het dollargebied!, willen ze welvarend zijn. Doch zij vre zen, en- dit is een zeer grote vrees, dat de Amerikanen de schrikwek kende lessen van de jaren tussen de beide oorlogen niet goed ge noeg hebben geleerd. Hun groot1 ste vrees is, dat zij zich opnieuw geplaatst zullen zien voor steeds hoger wordende tariefmuren en dat Amerika zal blijven vasthou den aan de opvatting, dat de han del een straat is met éénrich tingsverkeer". roven en te saboteren, terwijl zij de staat en het volk het recht ontnemen tegen dergelijke mis dadige handelingen op te treden. „Geen enkele regering ter wereld, onverschillig op welke politieke partij of partijen zij steunt, kan een dergelijk optreden aanvaar den, zonder het bestaansrecht van de staat en de veiligheid van het volk in gevaar te brengen. De regering van India is daarom vastbesloten wetteloosheid met alle haar ter beschikking staan de middelen te bestrijden. Zij ver trouwt erop, dat zij bij de uitvoe ring van deze. taak de volledige medewerking van alle delen van de bevolking zal ondervinden. Do communisten in India heb ben de staat van oorlog ver klaard, zij wensen hun aanhan gers te oefenen, om de strijd krachten van de staat te kunnen uitschakelen; te dien einde heb ben zij gedetailleerde instructies uitgevaardigd voor het vormen van benden guerilla-strijders en brigades stoottroepen", aldus de regering van India, die vervolgt: „In een communistisch pamflet, getiteld ,,/cursus voor het kader van brigades stoottroepen" wordt onder meer verklaard dat als voornaamste politieke taak voor deze brigades wordt beschouwd het „alom in den lande tot ont wikkeling brengen van een volks beweging, die zodanig dient te worden geleid, dat een punt be reikt wordt, waarop de massa's in het algemeen geneigd zijn naar de wapens te grijpen. Het mili taire doel van de brigades stoot troepen is het uitvoeren van aan vallen uit hinderlagen en het sa boteren van vijandelijke doe. voorts het overvallen van politie posten en politie-kampementen, het aanvallen van huizen van „Zamindars" (landeigenaren) en het bezetten vein spoorwegsta tions. In het pamplet wordt verder verklaard, dat de richtlijnen voor deze „cursus voor het kader van stootbrigades" zijn gebaseerd op de door Mao (vermoedelijk wordt hiermede de leider der Chinese communisten, Mao Tse-Toeng, bedoeld), verkondigde beginselen en tactiek voor de guerilla-oor- log. „Begin met kleine onderne mingen, en vergroot Uw krachten geleidelijk", aldus een thema uit dit communistische pamflet. „Staar U voor het ogenblik niet blind op hetgeen door de Chinese communisten werd bereikt. Bé denk, hoe vele jaren er voor no- De leider van de Liberale Partij, Clement Davies heeft in het Lagerhuis namens de Liberale oppositie verklaard zich te ver wonderen over de toon waarop Sir Stafford Cripps de devaluatie aan het land heeft medegedeeld. „Als men hem voor .de radio hoorde, zou men gezegd hebben dat het een overwinning betrof. In werkelijkheid geldt het hier een der ernstigste commerciële en economische nederlagen, welke dit land ooit geleden heeft" zo ver klaarde hij. Na betwijfeld te heb. ben, of de verlagingen van de prijzen voor de Britse uitvoer naar de dollar-zone, ddor de devalu atie veroorzaakt, Engeland in staat zal stellen het dollartekort aan te vullen, verklaarde Davies, dat „belangrijke beperkingen van de regeringsuitgaven noodzakelijk zijn". Hij bepleitte eveneens een ver mindering van de belastingen, die nadelig zijn voor de geest van initiatief op de pensioenen en over de nadelen voor grote ge zinnen. Gallacher, een der beide com munistische afgevaardigden in het Lagerhuis zei, dat de regering gevormd werd door een „ploeg buitenlandse acrobaten''. „De ware reden van de devaluatie, zo ging hjj verder, is aan de Ameri kaanse kapitalisten de beloofde gelegenheid te schenken de goe deren van Groot-Brittannië hier en in de Koloniën tegen de laagst mogelijke prijs te kopen. De ar beiders van dit land worden meer dan ooit uitgebuity Onze kans op redding bestaat in de vriend schap en de handel met de Sowjet. Unie, en de landen, die de weg naar het socialisme bestreden", zo besloot Gallacher. Veertig socialistische Lager huisleden hebben Woensdagavond een motie ingediend, waarin pre mier Atlee wordt verzocht het initiatief te nemen voor het doer plaats vinden van een conferentie tussen president Truman en maarschalk Stalin, met het doel tot een oplossing te geraken van de bestaande „impasse" in de po gingen, om tot een internationale controle op de atoom-energie te komen. De Sovjet-Unie heeft aan schuld aan West-Duitsland ter waarde van 44 millioen vroegere Rijksmarken aan voedsel, steen kool, potas, zink, timmerhout en petroleumproducten, aldus een gisteren bekend gemaakt rapport van het Amerikaanse militaire bestuur over herstelbetalingen. Het rapport behandelt de pe riode van September 1945 tot Juni 1949. Van haar totale schuld van 50 millioen Rijksmark heeft de Sovjet-Unie tot dusver slechts slechts 5.967.385 mark aan goede ren geleverd. Alle pogingen, die de Westelijke vertegenwoordigers hebben ge daan om een gedetailleerde rege ling te treffen voor een tweede aflevering, hebben geen succes gehad, aldus het rapport. In een door het Amerikaanse hoofdkwartier in Duitsland ont vangen brief van Pres. Truman verklaart de President, dat de „ongeëvenaarde verstandhouding welke tussen de overwinnaars en de overwonnenen tijdens het mili taire bestuur gegroeid is „de we reldvrede versterkt heeft". Tru man schrijft voorts, dat het leger de blokkade van Berlijn „onver schrokken en met succes heeft weerstaan, daarbij schitterend ter zijde gestaan door de andere diensten, vooral met betrekking tot de luchtbrug. De President wijdde een beschou wing aan de totstandkoming van de Bizone en de daarop volgende samenwerking met de Fransen, welke leidde tot de stichting van de West-Duitse Bondsrepubliek. Dr. Audenauer, de Duitse Bondskanselier, heeft gisteren in de Bondsdag verklaard^ dat Duitsland de „Unilatertale Neder landse grenscorrecties" niet kan toestaan. Hij noemde deze grenscorrec ties „onverenigbaar met goede economische betrekkingen tussen Duitsland en Nederland!'. „De Nederlanders hebben een nieuwe zogenaamde grenscorrec tie tot stand gebracht zonder de regering van Noordrijnland Westfalen of de federale regering hiervan in kennis te stellen. Een dergelijke houding is eenvoudig onmogelijk en kan niet door Duitsland worden geduld", zo zeide Adenauer. Adenauers verklaring, die het debat over de beleidsverklaring van de Bondsdag sloot, werd door alle afgevaardigden met luid ap plaus begroet. De Bondskanselier waarschuw de parlementsleden echter tegen het uiten van „romantische ideeën over Oostenrijk, Bohemen en Mo- ravië", die in het buitenland ernstig genomen zouden worden en verdenking op Duitsland laden. Adenauer achtte het begrijpelijk dat de Sudetenduitsers „in ons midden" gaarne naar hun geboor tegrond terug wilden keren, doch zij moesten zich ervoor hoeden de zaak van pangermanistisch of nazistisch standpunt te bezien. Vóór Adenauer had Prof. Carlo Schmid van de sociaal-democra tische oppositie gesproken, die er eveneens voor gewaarschuwd had de Sudetenkwestie - aan die der Oder-Neissegrens te verbinden. Prof. Schmid verklaarde, dat de Sudetenduitsers als gelijkgerech tigde burgers naar hun land dien den terug te keren, wat slechts mogelijk zou zijn in een nieuw Europa, dat, om president Masa- ryk te citeren, een Zwitserland Óp hooger niveau zal zijn. Als oplossing' voor de kwestie van het Saargebied zag Prof. Schmid een samenvoeging van de economische hulpbronnen van Saar. en Ruhrgebied en Lotha ringen onder een economisch be heer. Schmid was van mening, dat Duitsland niet om het lidmaat schap van de raad van Europa moest wachten tot het zou wor den uitgenodigd. Zelfs dan moest Duitsland slechts om de status van toegevoegd lid verzoeken. „Onze weg naar onafhankelijk heid en gelijkheid zal vlugger worden begaan als wij. niet trach ten ons een fictieve gelijkheid aan te meten", aldus Schmid. Radio Moskou heeft gisteren die teks van een Sovjet- Russische nota aan de Joego-Slavische regering omgeroe pen, waarin wordt verklaard dat het tegen LazLo Raj'k c-s- te Boedapest gehouden proces heeft aangetoond, dat de regering te Belgrado 'n vijandige politiek jegens de Sovjet- Unie voert. „Joegoslavië", aldus de nota, „heeft zijn onafhankelijkheid ver. loren. Het treedt thans op ais agent voor buitenlandse imperia listen. Daarom acht de Sovjet- Russische regering zich, met in gang van heden, niet meer gebon den aan haar verplichtingen, over. eenkomstig het in April 1945 tussen de Sovjet-Unie en Joego- Blijkens een gisteren te Frank fort bekend gemaakte mededeling heeft het hoofdbestuur van de „Bank Deutscher Lander" een parig positie gekozen tegen de geallieerde voorwaarden betref fend de devaluatie van de Mark. De drie geallieerde hoge com missarissen hébben gisterenmor gen een onder leiding van Bonds kanselier Dr. Audenauer staande W.-Duitse regeringsdelegatie ont vangen, naar aanleiding van Duit se bezwaren tegen het besluit der geallieerde hoge commissa rissen inzake de nieuwe koers van de West-Duitse mark. De Amerikaanse hoge eommis saris, McCley, heeft inmiddels verklaard, dat de hoge commis sarissen niet voornemens zijn zich nogmaals in discussie te begeven lover de nieuwe koers van de W. Duitse mark en niets hebben toe te voegen aan hun Woensdag ge publiceerde officiële mededeling. dig waren, voordat de Chinese communisten een frontoorlog konden voeren, zoals zij dit thans doen", aldus een in het pamflet vermelde raad aan de Indiase communisten. In dit standpunt treedt geen ver andering in, nadat de hoge com missarissen kennis hadden geno men van de bezwaren, welke van de zijde der West-Duitse regering tegen het devaluatiepercentage zijn geuit. De Duitse delegatie heeft na het onderhoud met de geallieerde hoge commissarissen haar in stemming betuigd met het door de hoge geallieerde commissaris sen opgestelde communiqué, dat gisterennamiddag door kanselier Adenauer in de Bondsdag zou worden bekend gemaakt. „Salzburger Nachrichten", welk blad gewoonlijk goed ingericht is over economische aangelegenhe - den, deelde gisteren mede, dat de Oostenrijkse Minister van Finan ciën in de Woensdag gehouden kabinetszitting gewezen heeft op de noodzaak voor Oostenrijk tot devaluatie van de schilling over te gaan. Het blad voorspelt een nieuwe koers van 18 schilling per dollar bij een huidige koers van 10 schilling. Slavië gesloten verdrag van vriendschap en samenwerking". De Sovjet-Russische nota is Woensdag door de Sovjet-Rus sische onder-Minister van Buiten landse Zaken Andrei Gromyxo aan de Joego-Slavische zaakge lastigde te Moskou overhandigd. Het Sovjet-Russische-Joego- Slavische vriendschapsverdrag voorzag in het verleden van we derkerige bijstand door de ver- dragsmogendheden, indien één der contracterende partijen in een oorlog met Duitsland of met enige staat of groep van staten, die zich rechtstreeks of indirect met Duitsland had verbonden in het kader van een mogelijke weder opleving van de Duitse aanvals- politiek, zou worden verwikkeld. De beide contracterende partijen verplichtten zich in het verdrag geen bondgnootschap te sluiten met een staat of deel te nemen aan een coalitie van andere mo gendheden, indien een dergelijk bondgnootschap of een zodanige coalitie tegen de andere partij gericht zou zijn. Het Sovjet-IRussisch-Joego-Sla- visch vriendschapsverdrag voor zag verder in het onderhouden van vriendschappelijke betrekkin gen tussen de beide landen, met het doel de wederzijdse economi sche en culturele banden te ont wikkelen en te versterken. Het verdrag was gesloten voor de tijd van twintig jaar, gerekend vanaf het tijdstip van bekrachtiging. VRIJDAG 30 SEPTEMBER. Breskens Terneuzen Walsoorden v.m. 7.51 8.35 8.26 9.12 9.16 10.02 AANSTANDEN. Maan. id. Opk. Ond. 19 17.— 17 17.18 0.59 14 17.31 2X8 12 17.41 3.31 10 17.51 4.43 08 17.59 5.54 05 18.09 7.04 03 18.19 8.15 01 18.32 9.27 58 18.49 10.42 ;n ordelijke stilleg- jven, die 24 tot 48 en kleine Ameri- ilfirma in grootte tide van het huid, gegaan met het en verzekerings dat door de Ver- larbeiders van de ,'oorgesteld. VEEDE KAMER. i, dat het aantal gedetineerden zeer de meesten is wel est en hij gevoelde hun een tegmoet- en. an Justitie, de heer r bezwaar tegen te ie beoordeling van de regeling gekop- n gevallen van an- iemand recht heeft dan moet men die can z.i. bezwaarlijk ïg onthouden aan p grond van de ge- wel een vlekje aan va£ Financiën, de gaf te kennen, dat financiële overwe- bepaalde beperking n opgelegd. Het voor de voorge- r is voqr de Minis- laad onrecht is ge- organen van de geen sprake van in- ding van de scha- ds naar een billijke üTuiming van de op onoverkomenlijk n zijde stuiten, ver- Liefitinck. lister Lieftinck een heer Burger onaan- id genoemd, werd verworpen met 27 tanen. Voor stern- Partij van de Ar- !*N. twerp werd aange tegen 22 stemmen; 1 Partij van de Ar- nej. Tendeloo en de lis, Van den Bom, en Emmens. :rdag aangehouden aansprakelijkheid ïid voor handelingen rs of tengevolge van werd goedgekeurd 5 stemmen. Tegen 3PN en de heer Van H.). uur werd de verga- en. Reizigers-misère. erde sqhrijft ons: trein, die de Teazl ing1 zou geven met deren, gleed Don- station Kruiningen de busdienst gereed het verder vervoer Vlaamse reizigers (en-haven, haven lag, zo men otdlcht en de kapl- eerboot die de ver teld moet dragen ers en schip, moest n, de reizigers te rn de moede reizi- avond niet meer imen. tn auto's werden de izet en de bestu: - d door gestrande een nog vrij zijnd ►emachtigen. Daar rkkigen, spoedig in 'enen, naar Goes of althans daar een te genieten. Een- ten bleven 13 pas- >nder 7 dames, op erig zochten zij de in de Prov. Stoam- Men had tenmin- voor de komende ïht men! werd medegedeeld uner moest worden ondanks alle pro- de gestrande pas kade omhuld door nationnalisatie-program op te ge ven. Anthony Eden, plaatsvervan gend leider van de Oppositie, drong aan op een nauwere unie met het Gemenebest en 'n nog in_ tiemere samenwerking in alle op zichten wat politiek en economie betrof met de landen van West- Europa. De deelnemrs aan Eu ropese samenwerking dienden ge raadpleegd te worden bij het ne- selse verdrag en de Raad van Eu ropa vormde het bewijs te over van Engeland verlangen om tot het uiterste met de andere Euro pese landen samen te werken en de mededeling van Woensdag, dat Engeland een verhoogde invoer uit Europa toestond zonder in- voervergu „ning bewees, dat En geland niet trach.te zich van de Europese handel af te sluiten. Het Lagerhuis verdaagde zijn ZATERDAG 1 OCTOBER. v.m. n.m. Breskens 9.25 10.18 Terneuzen 10.00 10.53 Walsoorden 10.50 11.43 ZONDAG 2 OCTOBER. Breskens 11.00 11.25 Terneuzen 11-35 coami ïiexvi ivuuoctgiv wn rc- zegd, dat hij, mocht hem (Sta lin) „iets overkomen", „alies ge regeld" had in de Sowjet Unie. „Ik weet precies wat gebeuren zal", aldus Stalin. Roosevelt voorspelde, dat Churchill zich moeilijk in de na oorlogse wereld zou kunnen schikken en dat het „in som mige opzichten gemakkelijker zou zijn na de oorlog Stalin be- paaidc dingen te doen ver- 1IOV1 V VA O 1U1U1UW1 van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening afgevaardigden ontvangen van de verschillende slagersorganisaties. Tijdens dit onderhoud zijn de problemen van de slagers in het algemeen ter sprake gekomen evenals de vleesdistributie en de prijsbepa ling bil een eventuele opheffing van de distributie op dit artikel. De besprekingen hadden een in form» V Uil UG GU111111 UlllO UXOGllU [Jai 9IJ CXI is een bedreiging voor de socia listen, zo wordt m de Argentijn se hoofdstad verklaard. De communistische partij zal inderdaad vallen onder de bepa ling die iedere beweging, welke bij een internationaal lichaam is aangesloten, verbiedt, terwrl de socialistische partij die bij de jongste verkiezingen geen enke le eanclidaat heeft voorgedragen "ischer zijn dat al- de Prov. diensten svallen gastvrijheid n de veerboot bood c hoots (en gerief- id. er klonk het non- Provincie is geen i haar vriendelijke om de moede rei- elkomen. De toe- >t werd geweigerd! ht van de Stoom- >leek een humaner en en bood de (is erbolgen reizigers n de slaapgelegen- t personeel op de n zelf zo vèr ging oed aan te bieden, hierbij aan de be- e noodbarak onze hulde! de vroege morgen deling dat de toe- 'eerboot vrij was! ichter kén dit niet ti de Provincie (het s slechts in noodge vallen zijn) niet eens aan haar eigen inwoners de dienst bewijzen om de toch al teleurgestelde rei zigers hetzij in wachtkamer of op boot onderdak te verlenen en de vriendenhand te reiken? Wij willen hieraan toevoegen dat de kapitein van de Prov. boot te H >edekenskerke de gestrande passagiers wèl de nacht op de veerboot heeft laten dooriaren^n Een anc

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1