i China beschuldigt Rusland XNenLEDWNTEN ie schrijven De werkzaamheden ter Ronde Tafel Conferentie Amerikaans-Engels-Nederlandse voorstellen in Derde Commissie Ver. Naties De devaluatie van de West-Duitse Mark Viermogendheden te Berlijn Reclamecampagne voor Europese goederen in de Amerikaanse pers onderhandelingen stopgezet DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1949. Verschijnt dagelijks Drukkerij N.V. Fa P. J. v. d. Sande, Terneuzen Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Advertentieprijs: per mm 10 ct.; minimum p*r advertentie ƒ1,50. Inzending advertenties tot des namiddags 3 uur. Rubriek kleine advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bureau van dit Blad 10 eent meer. De atoomexplosie en de Amerikaanse wapenhulp A.s. weekeinde zal R.T.C. duorwerken De Veiligheidsraad Vertrek leden Hongaarse legatie De Politieke Commissie Critiekvan Malan oppers itzendlng van troepan naar Indonesië Joego-Slavisch protest Nog geen overeenstem ming over de loonpolitiek in Frankrijk HOOGWATER Maan i politieke HOOGWATER Frankering bij Abonnement: Terneuzen WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N-M.I. te De Bilt, geldig van Donder dagochtend tot avond. Rustig herfstweer. Vrij koude ochtend met op vele plaatsen nevel of mist. Later op de dag fraai herfst weer met ongeveer dezelfde temperaturen als gisteren. Zwakke wind hoofdzakelijk uit Oostelijke richtingen. DE VRIJE 5e Jaargang No. 1230 Het statuut van de unie zal ruim twee dozijn, waarschijnlijk 26 artikelen bevatten, aldus ver neemt de speciale correspondent van het A.N.P. De redactie der artikelen is gebaseerd op de reeds bereikte overeenstemming en wordt opgesteld door de heren Blom, Anak Agung en Supomo, die nog deze week met het werk hopen gereed te komen, zodat de reeds eerder gedane veronder stelling, dat in de week van 2 tot 8 October een plenaire vergade ring kan worden gehouden, aan waarschijnlijkheid wint. De da tum 5 Oct. wordt thans reeds in conferentiekringen genoemd. De grote ovale tafel wordt in tussen in de Ridderzaal weer in gereedheid gebracht. Vrijdag a.s. na de vergadering van de centrale commissie ver wacht men een officiële publicatie van de inhoud van het unie-sta tuut. Het charter van de souvereini- teitsoverdracht zal dezer dagen in de betrokken subcommissie ter sprake komen. De B.F.O. en de (Nederlandse delegatie hebben hiervoor reeds een concept opge steld om als „oral note" te die nen. Over het verloop van zaken na het einde van de R.T.C. verneemt de correspondent van het A.N.P. nog de volgende bijzonderheden: Van Indonesische zijde stelt men het verloop van zaken zo voor, dat onmiddellijk na terug keer in Indonesië de resultaten ter ratificatie aan de verschillen de parlementen zullen worden vo.orgelegd. Tevens zal de tekst van de voorlopige constitutie aan goed keuring moeten onderworpen worden. Daarna zal een voorlopige re gering van de R.I.S. worden be noemd en een president worden aangewezen. Deze voorlopige regering zal dan een afvaardiging naar Den Haag zenden om de souvereini- teit in ontvangst te nemen en het charter van de overdracht te ondertekenen. De tekst van de Zowel de „New York Times" als de „-New York Herald Tribu ne" schrijven de spoed, waarmee de gecombineerde congrescom missie uit Huis en Senaat het programma voor wapenhulp aan het buitenland heeft aangenomen toe aan de bekendmaking van de atoomexplosie in de Sowjet-Unie. Volgens de „Herald Tribune" heeft de spoed, waarmee het Hui? van Afgevaardigden zijn steun heeft gegeven aan de volledige door de Senaat goedgekeurde toewijzing vtan 1.314.000.000 dol lar voor militaire hulp aan het buitenland na de bekendmaking over de atoomexplosie in de Sow jet-Unie, een „tragisch komisch tintje". „Het is echter zeer tra gisch en veel minder komisch, dit voorbeeld te zien van de ontstel lende oppervlakkigheid der over wegingen, die de ontwikkeling van de Amerikaanse politiek- strategische handelwijze beïnvloe den. De explosie in de Sowjet- Unie heeft geen argument voor steun aan het militaire hulppro gramma toegevoegd, dat niet een week geleden even krachtig gold", aldus het blad. voorlopige constitutie van de R.I.S. is thans bijna' gereed. Naar wij voorts vernemen ver lopen de besprekingen in de ©ui- culturele commissie zeer bevredi gend. Bij informele contacten is reeds gebleken, dat geen der delegaties bezwaren maakt 'tegen instelling van een culturele raad ter verwerkelijking van de cultu rele samenwerking. Deze samenwerking denkt men te regelen in een aan het unie statuut toegevoegd accoord. Van Nederlandse zijde heeft men bij de nadere formulering van dit accoord de bestaande culturele overeenkomsten van Nederland met België, Frankrijk en Enge land tot voorbeeld genomen. In dit accoord zullen dus voor zieningen worden getroffen over uitwisseling van wetenschappelij ke krachten, studenten, gelijk stelling van diploma's, onderwijs in de talen van de twee landen en onderwijs in elkanders cultuurge schiedenis. De leden van de culturele raad zullen worden benoemd door de Regeringen en zoveel mogelijk worden genomen uit alle schake ringen van het maatschappelijk leven. Naar wij vernemen zal tijdens het a.s. weekeinde door de leden van de R.T.C. doorgewerkt wor den. In het bijzonder zullen de leden van de centrale commissie met de voorzitters van de finan- cieel-economische commissie en subcommissies gezamenlijk trach ten een oplossing te bereiken voor de ernstige moeilijkheden, welke in deze commissie zijn gerezen. De U.N.CE. zal de besprekingen bijwonen en trachten actief mede te werken, eventueel door middel van bepaalde voorstellen, tot het bereiken van overeenstemming op de moeilijke punten. Het staat op dit ogenblik nog niet vast, waar de weekeindbe- sprekingen zullen worden gehou den. Men zal echter in Neder land blijven. De Geallieerde hoge commissa rissen voor (Duitsland hebben gisterenmorgen na een bijeen komst, die bijna ononderbroken 18 uur had geduurd, bekend ge maakt, dat zij zijn overeengeko men devaluatie van de West- Duitse mark tot een nieuwe dol larkoers van 23,8 dollarcents toe te staan. In de betreffende verklaring wordt gezegd: „De Geallieerde hoge commissie heeft er geen be zwaar tegen, dat de regering van de federale republiek Duitsland een wisselkoers voor de Duitse mark vaststelt, die uitgedrukt in Amerikaans geld 0,288 dollar per Duitse mark bedraagt. De hoge commisise is het stand punt toegedaan, dat elke bestaan de discriminerende methode en vorm van dumping dienen te worden geëlimineerd, en dat er maatregelen moeten worden ge troffen, tot beëindiging van alle rechtstreekse of indirecte subsi dies, die worden verstrekt en der gelijke discriminerende methoden of dumping te steunen. Een en ander dient op 1 Januri a.s. vol tooid te zijn. De hoge commissie beveelt, dat er onmiddellijk een onderzoek dient te worden ingesteld om vast te stellen, welke maatrege len voor de uitvoering van dit besluit nodig zijn." In afwachting van de resultaten van dit onderzoek zullen binnen zeven dagen maatregelen worden genomen teneinde te verzekeren, dat de belangen der kolen-impor terende landen niet worden be nadeeld door de huidige wijziging van de pariteit der Duitse mark. Dit zal bereikt worden door het- zij de exportprijs voor kolen te handhaven en/of de binnenlandse prijs in zodanige mate te wijzi gen, dat het verschil tussen deze prijzen niet groter is dan voor de pariteitsherziening. De Duitse regering zal aan de hoge commissie de maatregelen, die hiervoor nodig zijn, voorstel len. De West-Duitse regering heeft gisteren enkele uren na de be kendmaking van de hoge com missarissen aangekondigd, dat zij het nemen van een beslissing ten aanzien van de devaluatie heeft uitgesteld. Later op de dag deelde Ade nauer in een persconferentie me de, dat het Duitse kabinet ver wacht gisteren nieuwe besprekin gen met de Geallieerde hoge com missarissen te zullen voeren, en dat het in afwachting van de uit slag dezer besprekingen de voor gestelde nieuwe wisselkoers niet als finaal beschouwt. De Duitse regering had de Geallieerden om een grotere devaluatie verzocht, zo zeide hij, n.l. met 22,5 procent, en hij gaf als zijn mening te ken nen, dat de Geallieerden voor het nemen van de beslissing niet vol doende overleg met de Duitsers hebben gepleegd. Duitse deskundigen beschouwen het Geallieerde besluit als een slag voor de Duitse economie en een overwinning van het Franse standpunt. Dr. Adenauer heeft op zijn persconferentie voorts verklaard, dat nog moet worden onderzocht of de Geallieerde beslissingen wettelijk wel geheel in het kader van de Geallieerde bevoegdheden onder het bezettingsstatuut val len. Aan de West-Duitse parle ment heeft Adenauer medege deeld, dat hij de Geallieerde hoge commissarissen om een onder houd verzocht, omdat de Geal lieerde beslissing ten aanzien van de Duitse devaluatie en de kolen- prijzen niet __in overeenstemming is met de wettige belangen van de Duitse economie. De derde commissie van de al gemene vergadering der Verenig de Naties (voor sociale, humani taire en culturele aangelegen heden) heeft Dinsdag mèt 28 tegen 13 stemmen en 8 onthou dingen een voorstel van de Ver. Staten, Engeland en Nederland aangenomen, in dit stadium de ontwerpconventie voor vrijheid van inlichting te laten rusten, doch daarentegen aan te bevelen dat de commissie voor de rechten BETALING MHJTAIRE WAARNEMERS. Na een lang debat heeft de Vei ligheidsraad Dinsdag de verdere bespreking van de kwstie van de toekomstige betaling door de V. N. der militaire waarnemers in Indonesië, waaromtrent door de Consulaire Commissie te Batavia een verzoek werd ingediend, uit gesteld. De afgevaardigde van de Ukraine vroeg, wat deze mili taire waarnemers in Indonesië moesten doen, welke oorlog daar geëindigd was en stelde voor, dat het misschien beter was de gehe le zaak over te laten aan de „Nieuwe Veiligheidsraad" na 1 Januari 1950. De voorzitter van de Veiligheidsraad deelde op ver zoek van de Sowjet-afgevaardigde mede dat het totale aantal mili taire waarnemers in Indonesië varieerde tussen 38 en 55 eb dat de totale uitgaven voor de waar nemers tot eind 1949 90.000 dol lars zouden bedragen. Uit het cijfer voor Augustus bleek, dat de waarnemers tot heden werden be taald door hun regeringen en dat zij geen gelden ter beschikking tyëbben, waaruit zij betaald wor den. Daar zij in dienst zijn van de V. N., behoren zij ook door de ze instelling betaald te worden. De behandeling van deze kwestie werd tenslotte uitgesteld. China zal de Sowjet-Unie offi cieel er van beschuldigen het Chi- nees-Sowjet-Russische verdrag te hebben geschonden en de poli tieke -onafhankelijkheid en terri toriale onschendbaarheid van China te hebben bedreigd, aldus heeft Dr. T. F. Tsiang, het hoofd van de Chinese delegatie bij uo Ver. Naties, te Lake Success tegenover de pers verklaard. Tsjiang verklaarde, dat hij om opneming van deze beschuldiging op de agenda van de algemene vergadering een spoedige bespre king er van verzocht heeft. Tsjiang weigerde de essentie van zjjn beschuldiging bekend tc maken, zeggende dat de volledige details te zijner tijd bjj de bespre king in de politieke commissie aan het licht zouden komen. Op de vraag, of hij andere rege ringen over deze stap had ge raadpleegd, zeide Tsiang, dat hij een „aanzienlijk aantal" regerin gen had geconsulteerd. Tsiang zeide, dat sommige der geraad pleegde regeringen van mening waren, dat het China's souverein recht was om over het doen van deze stap te beslissen. De algemene commissie van de algemene vergadering zal heden brjeenkonjen om China's verzoek in overweging te nemen. Te voren was reeds bekend ge maakt, dat China een aanklacht tegen Rusland had ingediend, waarin dit land wordt beschuldigd van hulpverlening aan de com munistische legers in China. De klacht was door Tsiang aan de assistent-secretaris-generaal van de Ver. Naties, Cordler, overhan digd. EIS VAN JOEGO-SLAVIË. Joego-Slavië heeft geëist, dat 9 leden van de Hongaarse legatie te Belgrado binnen 24 uur het land zullen verlaten, als repressaille te gen de Hongaarse eis, dat 9 leden van de Joego-Slavische legatiestaf te Boedapest zouden vertrekken. Tezelfdertijd heeft de Joego-Sla. vische legatie te Boedapest een „zeer krachtig protest" tot Hon garije gericht tegen de uitwijzing van de Joego-iS'Iaven. In een of ficiële vergadering te Belgrado werd de Hongaarse daad beschre ven als een poging om de verbre king van de diplomatieke betrek kingen te bewerkstelligen-, van de mens in het verdrag over de rechten van de mens, dat op het ogenblik te Lake Success wordt opgesteld, voldoende bepa lingen opneemt over de vrijheid van inlichting. In een tweede gemeenschappe lijk voorstel van de Ver. Staten, Engeland en Nederland wordt ge pleit voor ondertekening van de overeenkomst inzake internatio nale nieuwstransmissie, hoewel de algemene vergadering de vrijheid van inlichting nog niet behandeld heeft. De algemene vergadering heeft namelijk bepaald, dat onder tekening van deze overeenkomst niet mogelijk is, voordat beslist is over de ontwerpconventie voor vrijheid van inlichting-. Dit tweede voorstel werd met 18 tegen 16 stemmen en 18 ont houdingen verworpen. Tot de sprekers, dde de voor stellen in de commissie steunden, behoorden mevrouw Roosevelt en Mr. G. J. van Heuven Goedhart. Afrika door de dictatuur van een geheime organisatie beheerst w erd en de niet-Europeanen door de Regering onderdrukt werden, dit de s"huld was van de dagbla den. In sommige gevallen, aldus Dr. Malan,, stuurden Zuid-Afri kaanse journalisten berichten naar het buitenland, waarvoor zij zich schamen om ze in de Unie te publiceren. Deze toestand zou leiden tot waartoe men in twee van -ie meest ('tmocratisohe lan den ter wereld Engeland en Nederland was overgegaan: een diepgaand onderzoek naar de activiteit van de pers. INDONESIË VIJFDE PUNT OP DE AGENDA. De Indonesische kwestie is Dinsdag als vijfde punt op de agenda van de Politieke Commis sie der Algemene Vergadering van de Verenigde Naties ge plaatst. De Griekse kwestie en de voor malige Italiaanse Koloniën zullen eerst behandeld worden. Als der de punt staat de Sowjet-resolutie, die de „voorbereidingen voor een nieuwe oorlog" veroordeelt, op de agenda, als vierde punt de Pales tijnse kwestie en als zesde punt het rapport van de Veiligheids raad. Dr. Daniël Malan, Eerste Mi nister van Zuid-Afrika, heeft op een congres van de Nationalisti sche Partij gezinspeeld op het in stellen van een onderzoek naar de activiteit van de dagbladen in de Unie. Dr. Malan verklaarde, dat indien men in het buitenland in de mening verkeerde dat Zuid- Het feit, dat in de oorlogsbe- groting voor 1950 voorzien wordt in de uitzending van Nederlandse troepen in de loop van dat jaar naar Indonesië, heeft in Indonesië een zekere verontrusting gewekt. Van gezaghebbende Nederland se zrjde wordt verklaard, dat voor een dergelijke verontrusting geen enkele grond bestaat. De ont- werp-oorlogsbegroting werd op gesteld lang voor de rondetafel conferentie, met de vooruitzich ten, welke door deze conferentie worden geopend, kon en mocht daarbij geen rekening worden ge houden. Een herziening van de begro ting ten aanzien van de uitzen ding van Nederlandse troepen naar Indonesië, zal plaats hebben zodra de rondetafelconferentie is geslaagd. HET CERTIFICAAT VOOR VOLLEDIGE GARANTIE Volgens de Duitse autori teiten te Frankfort zijn in de af gelopen ,10 dagen 24 man van de „Vplkspolitie" in de Sovjet-zone naar de Amerikaanse zone ge vlucht, daar zij vreesden bij de Griekse guerillastrrjders te zulltn worden ingelijfd. De Westelijke geallieerde com mandanten van Berlijn hebben hun Russische collega, generaal- majoor Kotikof, doen weten, dat zij de viermogendhedenbesprekin- gen met hem niet kunnen voort zetten, zolang de Sovjet-autori teiten in gebreke blijven de aan gegane overeenkomsten na te komen. In een brief aan Kotikof ver klaren de commandanten, dat zij van de geallieerde hoge commis sarissen het verzoek hebben ont vangen om de onderhandelingen over de normalisatie van 't leven te Berlijn, die door de vier Minis ters van Buitenlandse Zaken na hun Parijse zitting waren aanbe volen, stop te zetten. Zij verklaren, dat het geen nul heeft de besprekingen voort te zetten, daar de Russen de over eenkomst over de Berlijnse spoor wegstaking niet waren nageko men en represaillemaatregelen hadden genomen tegen een groot aantal West-Berlijmse spoorweg arbeiders, die gestaakt hadden. Op hun vele protesten hiertegen hadden de Westelijke comman danten slechts onbevredigende of in het geheel geen antwoorden van de Sovjet-autoriteiten terug bekomen. In een geval, aldus de brief der Westelijke commandanten, had de Franse commandant, ge neraal Geneval, om 'n onderhoud over deze kwestie met generaal Kotikof verzocht en had hij ten antwoord gekregen, dat generaal Kotikof met verlof was. Dezelfde dag had de Britse commandant, generaal Bourne,, echter over een ander onderwerp een gesprek met Kotikof. POST VOOR TROEPENTRANS PORTSCHIP „V'OLENDAM" Post bestemd voor militairen aan boord van het Troepentrans portschip „Volendam" op weg naar Indonesië, welke in één der tussenhavens zal worden uitge reikt, moet uiterlijk op 3 October in Nederland ter post worden be zorgd. Post bestemd voor uitreiking in de haven van aankomst uiterlijk op 18 October. De brieven die nen alle te worden geadresseerd aan het Veldpostkantoor Batavia met vermelding: aan boord Troe penschip „Volendam". Buitenlandse artikelen werden Dinsdag in de advertentiekolom men der New Yorkse bladen aan geprezen als gunstige gelegen heden voor de Amerikaanse ko pers, dank zij de recente deva luaties. Ook werd de aandacht gevestigd op de lagere lucht vaarttarieven naar Europa. De K.L.M. en de B.O.A.C. 'kondigden verlaagde tarieven aan. De K.L.M. vestigde in een ad vertentie in de New York Herald Tribune de aandacht op haar nieuwe tarieven, die als resultaat van de devaluatie van de gulden als volgt konden worden ver laagd: Naar Duitsland met 201 dollar tot 757 dollar, naar Italië met 225 dollar tot 822 dollar, naar Zwitserland met 191 dollar tot 725 dollar, naar Zuid-Afrika met 328 dollar tot 1512 dollar, naar Israël met 313 dollar tot 1117 dollar en naar het Verre Oosten met 562 dollar tot 1936 dollar. In kringen van importeurs van buitenlandse automobielen wordt de aandacht getrokken door het bericht van het Automotive News uit Detroit, dat „wegens het af nemen van de verkopen van vele soorten automobielen, de produc tie thans in een periode van ach teruitgang is gekomen, en dat vele fabrieken, waarvan het per soneel overuren maakten, thans weer terugkeren tot de normale werkweek van 5 dagen." Twee belangrijke autofabrieken zijn voornemens in de komende weken te beginnen met de productie van een nieuwe goedkopere kleine wagen. De economische redacteur van de New York Sun verklaarde Dinsdag, dat de vrees voor een enorme toeneming van de invoer ongegrond is. Niet alleen zijn de landen, die gedevalueerd hebben, niet in staat hun uitvoer naar de V. S. in aanzienlijke mate op te voeren, doch ook is het zeer on waarschijnlijk, dat de Ameri kaanse invoer in minder dan zes maanden belangrijk zou kunnen stijgen, zo gaf hij als zijn mening te kennen. met betrekking tot Hongaarse herstelbetalingen. De Joego-Slavische gezant te Boedapest, Djauro Yovalovic, heeft de ambassadeurs van de Sowjet-Unie en Engeland en de Amerikaanse zaakgelastigde te Boedapest Dinsdag een brief aan geboden, waarin geprotesteerd wordt tegen wat genoemd wordt de Hongaarse schending van het vredesverdrag. In de brief wordt er bij Enge land, de Sowjet-Unie en de Ver. Staten op aangedrongen in over eenstemming met artikel 40 van het vredesverdrag Kongarije's weigering sedert September 1948 om herstelbetalingen te verrich ten tegenover Joego-Slavië te be studeren. In de brief wordt verder ge zegd, dat, aangezien Hongarije had geweigerd het geschil met Joego-Slavië door onderhandelin gen te regelen, het thans door de vertegenwoordigers van de drie mogendheden moet worden be handeld. (Het Franse Kabinet heeft zijn vergadering gisteren beëindigd zonder dat overeenstemming werd bereikt over de loonpolitiek. Gisterenmiddag zouden de Mi nisters met hun technische des kundigen confereren Waarschijnlijk zal het Kabinet heden opnieuw bijeenkomen. DONDERDAG 29 SEPTEMBER. vjïi. n.m. 7.51 8.47 8.26 9.12 9.16 10.02 Breskens Terneuzen Walsoorden CANSTANDEN. i. Opk. Ond. 9 17.— 7 17.18 0.59 4 17.31 216 2 17.41 3.31 0 17.51 4.43 (8 17.59 5.54 5 18.09 7.04 •3 18.19 8.15 1 18.32 9.27 >8 18.49 10.42 1 ordelijke stilleg- ren, die 2(4 tot 48 ■n kleine Ameri- firma in grootte de van het land, gegaan met het ;n verzekerings- iat door de Ver arbeiders van de Korgesteld. EEDE KAMER- dat het ^jital edetineerden zeer e meesten is wel st en hij gevoelde run een tegmoet- n. n Justitie, de heer bezwaar tegen te 3 beoordeling van e regeling gekop- gcvallen van an- emanü recht heeft dan moet men die in z.i. bezwaarlijk g onthouden aan grond van de ge vel een vlekje aan vaÊ Financiën, de gaf te kennen, dat financiële overwe- >epaalde beperking opgelegd. Het voor de voorge- is vogr de Minis- aad onrecht is ge- organen van de een sprake van in- ling van de scha- s naar een billijke ■ruiming van de p omoverkomenlijk zijde stuiten, ver- jieftinck. ster Lieftinck een eer Burger onaan- 1 genoemd, werd irerworpen met 27 men. Voor stern- Partij van de Ar- N. werp werd aange tegen 22 stemmen; Partij van de Ar- ej. Tendeloo en de s, Van den Bom, en Emmens. dag aangehouden aansprakelijkheid d voor" handelingen, of tengevolge van werd goedgekeurd 5 stemmen. Tegen PN en de heer Van uur werd de verga ai. nationnalisatie-program op te ge ven. Anthony Eden, plaatsvervan gend leider van de Oppositie, drong aan op een nauwere unie met het Gemenebest en 'n nog in tiemere samenwerking in alle op zichten wat politiek en economie betrof met de landen van West- Europa. De deelnemrs aan Eu ropese samenwerking dienden ge raadpleegd te worden bij het ne ropa vormde het bewijs te over van Engeland verlangen om tot het uiterste met de andere Euro pese landen samen te werken en de mededeling van Woensdag, dat Engeland een verhoogde invoer uit Europa toestond zonder in- voervergu ming bewees, dat En geland niet trachtte zich van de Europese handel af te sluiten. Het 1 Lagerhuis verdaagde zijn ZATERDAG 1 OCTOBER. v.m. n.m. Breskens 9.25 10.18 Terneuzen 10.00 10.53 Walsoorden 10.50 11.43 ZONDAG 2 OCTOBER. Breskens 11.00 11.25 Terneuzen 11.35 oi.rt.im urtit ituuacvcib vuii ge zegd, dat hij, mocht hem (Sta lin) „iets overkomen", „alles ge regeld" had in de Scwjet- Unie. „Ik weet precies wat gebeuren zal", aldus Stalin. Roosevelt voorspelde, dat Churchill zich moeilijk In de na oorlogse wereld zou kunnen schikken en dat het „in som mige opzichten gemakkelijker zou zijn na de oorlog Stalin be- „Uc in doen ver- j-fcnci uogcn ncciv vio ïvxmisrucx van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening afgevaardigden ontvangen van de verschillende slagersorganisaties. Tijdens dit onderhoud zijn de problemen van de slagers in het algemeen ter sprake gekomen evenals de vleesdistributie en de prijsbepa ling bij een eventuele opheffing van de distributie op dit artikel. De besprekingen hadden een in- van ue cuiiiiiiuinsoisciie par Lij en is een bedreiging voor de socia listen, zo wordt in de Argentijn se hoofdstad verklaard. De communistische partij zal inderdaad vallen onder de bepa ling die iedere beweging, welke bij een internationaal lichaam is aangesloten, verbiedt, terwijl de socialistische partij die bii de jongste verkiezingen geen enke le candidaat heeft voorgedragen j.-_ -~3jge ka,-, nnt; Reizigers-misère- rde schrijft ons: trein, dde de reizï- ïg1 zou geven met eren, gleed Don- station Kruiningen e busdienst gereed let verder vervoer 'laamse reizigers m-haven. tiaven lag, zo men itdicht en de kapi- serboot die de ver bid moet dragen rs en schip, moest i, de reizigers te- n de moede reizi- avond niet meer men. i auto's werden de zet en de beste. - 1 door gestrande een nog vrij zijnd jmachtigen. Daar fckigen, spoedig in men, naar Goes of althans daar een te genieten. Een- ten bleven 13 pas- nder 7 dames, op erig zochten zij de n de Prov. Stoom- Men had tenmin- voor de komende :ht men! werd medegedeeld imer moest worden ondanks alle pro- de gestrande pas kade omhuld door ischer zijn dat al- de Prov. diensten wallen gastvrijheid n de veerboot bood choots (en gerief- id. er klonk het non- Provincie is geen haar vriendelijke om de moede rei- elkomen. De toe rt werd geweigerd! ht van de Stoom- rleek een humaner en en bood de (is erbolgen reizigers n de slaapgelegen- t personeel op de n zelf zo vèr ging red aan te bieden, hierbij' aan de be- e noodibarak onze hulde! de vroege morgen deling dat de toe- veerboot vrij was! ïchter kén dit niet de Provincie (het slechts in noodge vallen zijn) niet eens aan haar eigen inwoners de dienst bewijzen om de toch al teleurgestelde rei zigers hetzij in wachtkamer of op boot onderdak te verlenen en de vriendenhand te reiken? Wij willen hieraan toevoegen dat de kapitein van de Prov. boot te H >edekenskerke de gestrande passagiers wèl de nacht op de veerboot heeft laten doorbrengen Een ander er n 1

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1