1 De Algemene Vergadering der Verenigde Naties Zwitserland zal niet devaluëren Samenzwering in Tsjecho-Slowakije ontdekt Bekentenissen en nieuwe arrestaties betreffende de overval te lisselmonde ie schrijven WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1949. Verschijnt dagelijks Drukkerij N.V. Fa P. J. v. d. Sande, Teraeuzen Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Advertentieprijs per mm io ct.minimum per advertentie ƒ1,50. Inzending advertenties tot des namiddags 3 uur. Rubriek kleine advertenties: S regels 60 ct.; iedere recti meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bureau van dit Blad 10 eent meer. J- - draaide taal der Sowjet-diploma- Vliegramp in Mexico REDE OEKRAINSE AFGE VAARDIGDE. Aankomst troepenschepen O Voormalige bewaaksters van Ravensbrueck ter dood veroordeeld De Belgische industrie en de Benelux HOOGWATER Repatriëring 7-December Divisie Politieke commissie van werkcomité K.N.I.P. volledig HOOGWATER v.m. n.m. .5.43 6.04 6.18 6.39 7.08 7.29 i politieke Frankering bij Abonnement: Terneuzen WEEKS VERW ACHT1N G medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woens dagochtend tot avond. Weinig verandering. In de ochtend mist of laag hangende bewolking. Later op de dag perioden met zonne schijn. Droog weer. Zwakke af en toe matige wind uit Oos telijke richtingen. Weinig ver andering in temperatuur. 5e Jaargang No- 1229 REDE VAN BEVEN'. Ernest Bevin, de Britse minister van buitenihndse zaken, ver klaarde in antwoord op Wysjinsk/s voorstel tot sluiting van een vredespaet, dat de atoombom kan worden uitgebannen als de Sowjet-Unie „uit haar schelp" wil komen en „de weg wil openen voor het controlestelsel, dat door de Algemene Verga dering is aanvaard". „Het was geen obstructie van onze kant, die een overeenkomst jaren lang onmogelijk heeft gemaakt", zo verklaarde Bevin. „De Sowjet-Unie heeft geweigerd enig plan voor controle op de atoom-energie in overweging te nemen, behalve dat, wat was gebaseerd op haar eigen onvoldoende voorstellen. De, Russen hebben steeds door zich te beroepen op „onafhankelijkheid" en „souvereiniteit" een doeltreffende internationale controle ont weken' Terugblikkend over de laatste jaren der Britse politiek ten op zichte van Europa bracht Bevin Wysjinsky in herinnering, hoe hij Roemenië bezocht, de regering aan de kant zette en een andere onder bet beheer van de Sowjet- regering er voor in de plaats stelde." Bevin memoreerde de bedrei ging van Griekenland, de liquide ring van leiders der oppositie in Bulgarije, de spoedige ondermij ning cn vernietiging van de vrij gekozen Hongaarse regering en hoe in Polen in strijd met de over eenkomst van Potsdam nooit vrije verkiezingen zijn gehouden. Tenslotte zeide Bevin met droefenis te moeten denken aan de malen, dat „wij in de Verenig de Naties de grote demoeraat Jan Masaryk plachten te ontmoeten, met wie aÜes, dat hij, zijn vader en Benesj in Tsjecho-Slowakije vertegenwoordigden, verdwenen is." „Geen land heeft met groter succes zijn imperialistiiseh beleid onder een nieuwe vermomming uitgevoerd dan de Sowjet-Unie", zo zeide Bevin. „.Voor zover ik kan opmaken uit de naar voren gebrachte argumenten is vrede slechts vrede wanneer hij de door het politburo gewenste resultaten Bevin zeide te blijven bij de ge meenschappelijke Amerikaans BritsCanadese declaratie van November 1945, waarin Truman, Ajttlee en Mackenzie King zich bereid verklaarden tot mededeling van wetenschappelijke en indu striële inlichtingen over de atoom energie op basis van wederkerig heid en tegen afdoende waarbor gen tegen heit gebruik van de atoomenergie voor oorlogsdoelein den. Bevin, die in zijn rede een groot aantal kwesties aanroerde, zeide 1 er op te vertrouwen, dat de Griekse regering zich thans edel moedig zou tonen jegens haar misleide onderdanen en haar ge schillen met haar buurlanden zou trachten bij te leggen. Sprekend over de Berlijnse kwestie zeide Bevin: „Ik zie, dat de oplossing van het incident te Berlijn aan de bemiddeling van de Verenigde Naties wordt toege schreven, doch ik vrees, dat dit een te vereenvoudigde voorstel ling van zaken is." Bevin vroeg de Assemblée wie in eerste aanleg aansprakelijk was voor de Berlijnse crisis, en ant woordde: „De gehele wereld werd in een staat van angstige afwach ting gebracht door de actie van de Sowjet-regering." dat de handelingen van de Sow jet-regering, voortkomend uit de Berlijnse crisis, er op waren ge richt de wereld te doen geloven, dat de Sowjet-regering bereid was liever een oorlog te riskeren dan haar doel: het algehele en onwettige beheer van Berlijn, te missen." Bevin was van mening, dat slechts de vastbeslotenheid van de Westelijke mogendheden een ge deeltelijke en nog onbevredigende oplossing van het probleem te weeg heeft gebracht. „Ik aacht toch en ik denk nog, 1 heeft. In de onderste boven ge- tie betekent democratie de dicta tuur van de communistische par tij, godsdienstvrijheid vervolging en burgerlijke vrijheid het bewind van de geheime politie." Markos was een vredesapostel, onverschillig of hij met buiten landse hulp tegen de wettig ge kozen regering vocht, zo zeide Bevin. Plotseling hield hij echter op een man des vredes te zijn. Eveneens heette Joego-Slavië de vrede toegedaan zolang het bij het Politburo in de gunst stond. Eensklaps werd het echter een oorlogsstoker. Het omgekeerde geval deed zich voor in Tsjecho-Slowakije, dat in Februari 1948 plotseling een land des vredes werd, of schoon ik niet had gemerkt, dat het tevoren iets anders was ge weest, aldus Bevin. „In het licht van de verklaring van de Sowjet-afgevaardigde" zeide Bevin te hopen, dat thans eindelijk een oplossing van het Oostenrijkse probleem kan wor den bereikt. Deze verklaring was volgens Bevin moeilijk toe te passen op de Sowjet-Russische campagne te gen Joego-Slavië, een mede-lid Maandagmiddag heeft zich in de omstreken van de vulkaan Po- pocatopott, nabij Miexico, de grootste vliegramp voorgedaan, die ooit de Mexicaanse handels luchtvaart heeft getroffen. Ten gevolge van het neerstorten van het lijnvliegtuig Oaxaca-Mexico, van de „Oompania Mexicana d'Aviaicon" zouden 28 doden te be treuren zijn. Ondor de vermoedelijke slacht offers bevinden zich verscheidene vooraanstaande personen, onder wie Gabriël Ramos Millan, voor zitter van de maiscommissie bij het ministerie van landbouw, de filmster Blanca Estela Pavon, haar vader, Miguet Acruz, de fo toreporter Maco Miazo en de ar cheoloog Salvador Toscano, diens echtgenote en twee kinderen. De ramp zou aan de ongunstige weersgesteldheid te wijten zijn. Volgens een ooggetuige zou het toestel nabij de vulkaan rakelings over de bomen zijn gevlogen en daarna brandend neergestort. De passagiers en de bemanning zou den de tijd niet hebben gehad om zich van een valscherm te bedie nen. Het is evenwel niet uitge sloten, dat dit bericht enigermate opgeschroefd is en dat er toch overlevenden zouden zijn, aldus A.F.P. Ambulance wagens en reddingsploegen zijn aanstonds nadat de ramp te Mexico bekend was, n.l. 5 uur na het ongeval, uit gerukt. Aangenomen wordt, dat alle 24 personen aan boord van een Mexi caans passagiersvliegtuig om het leven zijn gekomen, doordat het toestel tegen een helling van de Jopocatopott een vulkaan in Zuid-Miexico vloog. Er waren 211 passagiers aan boord en een bemanning van drie. Het vliegtuig was van Tapachiula in Zuid-Mexico op weg naar Mexioo-City. Reddingsploegen banen zich thans met moeite een weg op de met sneeuw en ijs bedekte berg helling. De oorzaak van het on geluk is nog niet bekend. van de Verenigde Naties. De Sow- jet-nota gewaagt niet van voor legging van het geschil aan de Verenigde Naties, zo zeide Bevin. Een der jongste nota's sprak van door de Sowjet-regering te ge bruiken „doeltreffender" metho den" tegen Joego-Slavië. „Wat zijn deze methoden? Brengen zij de wereldvrede in gevaar?" Over China zed Bevin, dat zijn regering de gebeurtenissen daar zeer nauwkeurig volgt. „China zal mogelijk alle landen van de Ver enigde Naties nodig hebben en niet slechts een enkel land". Tenslotte verklaarde de Britse Minister van Buitenlandse Zaken dat de Verenigde Naties „niette genstaande al onze teleurstellin gen een grote taak hebben ver richt". Hij wees er op, dat een wereldorganisatie niet in een dag of een jaar kan. worden opge bouwd, doch moet groeien. Hij suggereerde, dat de Verenigde Naties gedurende enige tijd haar arbeidsveld zouden moeten beper ken om meer succes te behalen bij de kwesties, die zij tot oplos sing willen brengen. Mlanoedlsky sprak hierop zijn teleurstelling over de rede van Bevin uit. Hij beschuldigde Bevin er van de waarheid te hebben verdraaid en hij verzekerde, dat op Bevin's rede in de politieke commissie „een zorgvuldige sec tie" zou worden verricht. Het effect van Bevin's rede noemde Manoeilsky gelijk aan de devaluatie van het pond sterling na de conferentie te Washington. Manoeilsky reageerde heftig op de rede van Kardelj van Joego- Slavië. Het was, zo zeide hij, de plicht van de Russische regering de burgers van de Sowjet-Unie te beschermen die in Joego-Slavisiche gevangenissen zuchtten, waar „gestapo-hiethoden" op hen wer den toegepast. De vertegenwoor diger van Joego-Slavië had geen recht om over nationale souverei niteit en onafhankelijkheid te spre ken omdat het regiem van Tito het land aan „kapitalistische bui tenlandse monopolies" had onder worpen. De beweringen van de Joego-Slavische afgevaardigde over troepenbewegingen in de aangrenzende landen waren niets anders dan provocaties, die be doeld waren om de „agressieve plannen van imperialistische lan den" met betrekking tot de volks democratieën te rechtvaardigen. Het proces-Rakj had de „misda dige" handelingen aan het licht gebracht van de huidige leiders van Joego-Slavië, die met Ameri kaanse agenten plannen beraam den om de regeringen in andere volksdemocratieën te gronde te richten en een anti-Sowjetblok onder leiding van Joego-Slavië in bet leven te roepen. Het was ook leugenachtig te beweren, dat de woorden en daden van de Sowjet- Unie met elkaar in strijd waren. De Joego-Slavische gedelegeerde behoorde te weten, dat ieder woord van de Sowjet-Russische regering door een daad werd ge volgd, zo zeide Manoeilsky. Hij hekelde de „smerige pogingen van de Joego-Slavische regering om het voorstel van de Sowjet-Unie tot versterking van de vrede" te ondermijnen. Joego-Slavië was dus tegen het Russische voorstel, concludeerde Manoeilsk. ue Zwitserse oonaspresident, Ernest Nobs, bevestigde Dinsdag voor het Zwitserse parlement op nieuw het besluit van zijn regering orn met tot devaluatie van de Zwitserse franc over te gaan. Hij verklaarde, dat hoewel de finan ciële wereldaardbeving voor Zwit serland zowel voordelen als na delen zou opleveren, devaluatie van de Zwitserse franc objectief beschouwd niet gerechtvaardigd zou zijn. Hij voegde er aan toe, dat Zwitserland met kalmte de ontwikkeling der gebeurtenissen kan afwachten. In zijn rede gaf de president geen rechtstreeks antwoord op het verzoek van de leiders van het Zwitserse hotelbedrijf tot een re geringssubsidie voor de vitale Zwitserse toeristenindustrie. Hij verklaarde, dat de Zwit serse regering met de belangheb bende partijen besprekingen zou voeren op welke wijze men het beste de hinderpalen uit de weg kon ruimen voor het tourisme en de exporthandel, welke laatste eveneens als gevolg van de Ster- lingdevaluatie een verlies te boe ken zal krijgen. Hij verklaarde, dat ongeveer de helft van de huidige Zwitserse export naar landen ging, welke niet nadden gedevalueerd. Met 101 tegen 34 stemmen werd besloten om geen onmiddellijk debat te houden over de rede van de president. Naar het Zwitserse telegraaf- agentschap omtrent de rede van President Nobs nog seint, noem de deze als belangrijk punt voor Zwitserland nog het feit, dat het betalingsverkeer van Zwitserland met bijna alle landen, welke heb ben gedevalueerd, bilateraal is gebonden, zodat deze landen de opbrengst van huil uitvoer naar Zwitserland slechts kunnen be steden voor de aankoop van Zwitserse goederen. De te ver wachten stijging van de invoer uit de landen, welke hebben gede valueerd, heeft het voordeel, dat deze landen niet alleen 't dollar-, doch ook het Zwitserse franken- tekort kunnen overwinnen en der halve in staat zijn meer Zwitserse franiken voor invoer uit Zwitser land en voor het touristenverkeer naar Zwitserland uit te geven. Het Zwitserse besluit om niet te devaluëren is mede ingegeven door het te verwachten natuurlij ke evenwicht, doordat n.l. de duurdere invoer van de landen, welke hebben gedevalueerd, deze tot prijsverhogingen efl omge keerd de goedkopere invoer van Zwitserland voor laatstgenoemd land tot prijsverlagingen zullen leiden. De huidige situatie verschilt principieel van die der devaluatie in de jaren na 1930, toen de Zwitserse franc met 30 pet. werd gedevalueerd. Toen moest Zwit serland meedoen, omdat zijn va luta in wanverhouding tot de Te Praag is van een betrouw bare zegsman, die geacht kan wqrden over inlichtingen uit de eerste hand te beschikken, ver nomen dat gisteren minstens 20 vooraanstaande communisten in het Hradoc Kralovo-district in Bohemen zijn gearresteerd. De arrestaties vonden plaats, na dat een geheime opslagplaats van wapens was ontdekt onder de vloer van een der bij de plaatselijke Sokol-organisatie in gebruik zijnde openbare gebou wen. Uit dezelfde bron wordt nog vernomen, dat de autoriteiten het onderzoek voortzetten; men verwacht, dat het bestaan van een revolutionaire samenzwe ring zal worden onthuld. Het vinden van een geheime opslagplaats voor wapens wordt in verband gebracht met de be richten (welke hun oorsprong vinden in een uitlating van de Joego-Slavische beklaagde La- zar Brankof in het proces tegen Rajk c.s, waarin deze verklaar de dat de „Titoïstische commu nisten" in Tsjecho-Slowakije him werk veel beter deden dan die in Hongarije), dat ook in Tsjecho-Slowakije mogelijk bin nenkort een geruchtmakend proces tegen „van de partijlijn afgewekenen" zal plaats vinden, zulks in de trant van het te Boedapest gevoerde proces tegen een aantal Hongaarse communistische leiders. Van officiële zijde is nog niets be kend gemaakt. De gearresteerde communis ten namen sleutelposities in de partij-organisatie in het Hra doc Kravolo-district in; de meesten van hen waren plaat selijke bestuursleiders, terwijl zij belangrijke posities bekleedden in het controle-stelsel der Tsje- cho-Slowaakse communistische partij, ingevoerd om een krach tige partij-discipline en on wrikbare trouw aan de „partij lijn", zowel in plaatselijke par tij-afdelingen, als in de organi satie door het gehele land, te verzekeren. Sinds de verklaringen van Brankof in het proces tegen Rajk c.s. hebben de communis tische bladen en de partijleiders nieuwe waarschuwingen geuit, inhoudende dat de Tsjecho-Slo- waakse communisten op hun hoede dienen te zijn voor spion nen, saboteurs en terroristen. Doch thans is voor het eerst melding gemaakt van een con creet geval, waarin deze lieden een hoofdrol spelen. overige kwam te staan. Het doel van de thans doorgevoerde deva luaties is echter integendeel het beëindigen van een sinds het ein de van de oorlog bestaande wan verhouding. Hierbij komt nog, dat de positie van de Zwitserse franc thans veel sterker is dan in 1936. Thans bezit Zwitserland dergelij ke hoge reserves aan goud en de viezen, dat de Zwitserse franc ook aan een sterke en voortdu rende onttrekking aan deze reser ves tegenstand kan hieden. De troepenschepen „Kota Inten" en „Sibajak", worden in de nacht van Zaterdag 1 op Zondag 2 Oc tober a.s. in de haven van Rotter dam verwacht. Aan boord van de Kota Inten" bevinden zich enige technische onderdelen van de C- divisie „7 December", terwijl aan boord van de „Sibajak" een aan tal militairen individueel wordt gerepatrieerd. De ontscheping der beide schepen vangt onvoorziene omstandigheden, aan op Zondag 2 October. Een Frans gerechtshof voor het berechten van oorlogsmisdaden heeft drie voormalige bewaak sters van het beruchte concen tratiekamp voor vrouwen te Ra vensbrueck ter dood veroordeeld, wegens het bedrijven van misda den tegen de mensheid. De ter dood veroordeelden, de 26-jarige Maria Minges, de 28-jarige Ruth Schumanh en de eveneens 28-jari- ge Ingeborg Schulz hoorden het uitspreken van de doodvonnissen met onbewogen gezichten aan. Zij waren schuldig bevonden aan het mishandelen van kampbewoon sters, waardoor verscheidene Franse vrouwen waren overleden. Drie andere voormalige be waaksters, die in dienst van de S S. waren geweest, werden tot gevangenisstraffen veroordeeld, op grond van het mishandelen van gevangenen. Zij waren de 28-jarige Hildegard Beck, die tot twintig jaar dwangarbeid, de eveneens 28-jarige Irene Imort, die tot vijftien jaar dwangarbeid en de 26-jarige Hildegard Dahl, die tot acht jaar gevangenisstraf werd veroordeeld. De Belgische Eerste Minister Gaston Eyskens heeft gisteren morgen ontvangen de heren Van der Rest, Cornil en Bekaert, resp. voorzitter van de Federatie der Belgische Industrieën, algemeen secretaris van deze federatie en vertegenwoordiger van Fabrime- tal. Genoemde heren hebben de Eerste Minister op de hoogte ge steld van de vooruitzichten op in dustrieel gebied met betrekking tot de Benelux. Zij drongen er in dit verband op aan bij de premier zo mogelijk met de Nederlandse en Euxemburgse autoriteiten on derhandelingen te voeren over het vrijgeven van alle producten. Voorts hebben zij de invloed on derstreept, die het onlangs tussen Nederland en de Duitse Trizone gesloten accoord op de Benelux heeft gehad. Deze overeenkomst zou, naar hun mening, een ernstig obstakel betekenen voor de Bel gische industrie, vooral gezien de huidige staat der Duitse in dustrie. nationnalisatie-program op te ge ven. Anthony Eden, plaatsvervan gend leider van de Oppositie, drong aan op een nauwere unie met het Gemenebest en 'n nog in tiemere samenwerking in alle op zichten wat politiek en economie betrof met de landen van West- Europa. Def deelnemrs aan Eu ropese samenwerking dienden ge raadpleegd te worden bij het ne seise verdrag en de Raad van Eu ropa vormde het bewijs te over van Engeland verlangen om tot het uiterste met de andere Euro pese landen samen te werken en de mededeling van Woensdag, dat Engeland een verhoogde invoer uit Europa toestond zonder in- voervergu ining bewees, dat En geland niet trachtte zich van de Europese handel af te sluiten. Het 1 Lagerhuis verdaagde zijn ZATERDAG 1 OCTOBER. v.m. n.m. Breskens 9.25 10.18 Terneuzen 10.00 10.53 Walsoorden 10.50 11.43 ZONDAG 2 OCTOBER. Breskens 11.00 11.25 Terneuzen 11.35 obami uau nooseveit oor. ge zegd, dat hij, mocht hem (Sta lin) „iets overkomen", „alles ge regeld" had in de Scwjet- Unie. „Ik weet precies wat gebeuren zal", aldus Stalin. Roosevelt voorspelde, dat Churchill zich moeilijk in de na oorlogse wereld zou kunnen schikken en dat het „in som mige opzichten gemakkelijker zou zijn na dn oorlog Stalin be- aalde dingen te doen ver- Enige dagen geleden heeft de naar een café aan de Hillelaan politie de kleine grijze auto, merk Citroën, in beslag genomen, die naar men vermoedde is gebruikt bij de overval op de Boerenleen bank te Lisselmonde. Tevens weiden hierbij twee mannen ge arresteerd, te weten de 26-jarige chauffeur J. B. van R. en de 38- jarige buffetbediende J. C. van de B. Aanvankelijk ontkenden zij iets met de overval uitstaande te heb ben, maar getuigen verklaarden, dat de auto dezelfde was, die ge zien werd na de overval. Ook klopten de alibi's van deze heren niet, terwijl de auto pas om half tien in de garage terug was. De auto was eigendom van een par ticulier, die haar gebruikte voor het transport in zijn bedrijf. Hij verhuurde deze auto vaker zon der chauffeur aan anderen. Op Maandag 26 September zijn de aangehoudenen voor de officier van justitie geleid en uit hun be kentenissen blijkt, dat de reeds gearresteerden C. P. van de B„ los werkman en J. J. L„ bediende grote vaart, de hoofddaders zijn. Zij Labben verbinding gezocht met twee mannen ook oude bekenden van de politie van de rechter Maasoever. De buffet- bediende J. C. van de B. en de chauffeur J. B. van R. zorgden iede voor een pistool. De chauf feur huurde de auto en zou de wagen ook rijden bij de overval. Enige dagen, voordat de overval zou geschieden hebben ze in de omgeving van de Boerenleenbank eens rondgeneusd om de kust te verkennen Daarna werd de da tum van de overval bepaald op 14 September. Op de bewuste avond vertrok de auto om acht uur van de Pre- torialaan, waar de heren samen gekomen waren. In de auto na men plaats de loswerkman C. P. van de B„ de bediende grote vaart J. J. L. en de chauffeur J. B. van R„ alsmede de twee zware jongens van de rechter Maas oever. 50 k 75 Meter voor de bank werd gestopt en de laatste twee stapten uit, verkenden de omge ving en kwamen weer terug in de auto. Deze reed de banlk voorbij en stopte voor het volgende pand, waar het zeer donker was. De om de buffetbediende zijn 750 te overhandigen. De beide pistolen en de tas, waarin het geld van de bank had gezeten, heeft deze laatste in één van de nabijgelegen havens ge worpen. Hoewel zij nog niet in finesses zijn getreden, hebben de hoofd daders toegegeven, dat zij op de plaats van de overval zijn ge weest. De politie verklaarde, dat zij gisteren in beginsel hebben be kend. Zij weigeren evenwel de na men te noemen van de twee on bekende mannen. De politie heeft echter twee personen van de rechter Maasoever gearresteerd, dio zij van medeplichtigheid ver denkt. Het secretariaat van de lande lijke organisatie „Voor onze mili tairen Overzee" (de V.O.M.O.), deelt ons het volgende mede: In overleg met het directoraat demobilisatie Koninklijke Land macht wijst de Vomo er op, dat de mededeling in de toelichting op de begroting van het departe ment van Oorlog, dat de repa triëring van de 7-December-divi- sie in 1950 wordt voltooid aldus moet worden opgevat: Dat in het raam van het demobilisatiebe- sluit 1949, de 7-December-divisie, aanvangende October 1949 repa trieert, welke repatriëring einde Januari 1950 zal eindigen. „De politieke commissie van het werkcomité van het K.N.I.P. (voorlopig Republikeins parle ment) is thans voorlopig inge licht omtrent de geruchtmakende kwesties rondom de vertrouwelij ke besprekingen te Namen", al dus heeft een lid van dit comité te Djogja aan Aneta medege deeld. „De sensationele en spe culatieve berichten over de te Na men gehouden onderhandelingen blijken over het algemeen niet juist te zijn", aldus deze zegsman, die deze verklaring aflegde, nadat de derde Republikeinse koerier, So'kawa, Maandagavond in een auto werd met de kop naar de besloten zitting van het werk- Kerkedijk gezet, de chauffeur comjté van net K.N.I.P. een uit bleef in de wagen en de lier an- eenzetting had gegeven omtrent de ontwikkelingen ter R.T.C. deren begaven zich naar de bank. De loswerkman en de bediende grote vaart namen ieder een pistool, waarna C. P. van de B. als eerste naar binnen ging. Ver volgens had de overval plaats. Direct waren de daders weer in d eauto en in razende vaart ging men er van door, de Smeetlandse- dijik £if, de Kerkedijk op. In de buurt van het Afri'kaan- derplein stapten ze uit en gingen naar de woning van C. P. van de B. om de buit te verdelen. De chauffeur kreeg 1500, die hij moest delen met de buffetbedien de, omdat zij beiden niet recht streeks bij de overval betrokken waren geweest. Nadat de chauf feur Van R„ de auto in de garage had teruggebrEicht hij had er n.l. een Breskens Terneuzen sleutel van ging hijWalsoorden Volgens hem bestaat in de Repu blikeinse delegatie zelf geen ver schil van mening. Gezien de tot dusver ontvangen rapporten kan verwacht worden, dat de R.T.C. binnen de tevoren bepaalde da tum kan worden beëindigd, zo meende de zegsman van Aneta, die tenslotte nog zeide, dat de ge projecteerde unie geen constitu tionele, doch slechts een volken rechtelijke positie bezit. WOENSDAG 28 SEPTEMBER. isrmrrr «Bgcii xicnt uc ivxiiiiULCi van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening afgevaardigden ontvangen van de verschillende slagersorganisaties. Tijdens dit onderhoud zijn de problemen van de slagers in het algemeen ter sprake gekomen evenals de vleesdistributie en de prijsbepa ling bij een eventuele opheffing van de distributie op dit artikel. De besprekingen hadden een in- - urm van ue communis uscne pariy en is een bedreiging voor de socia listen, zo wordt in de Argentijn se hoofdstad verklaard. De communistische partij zal inderdaad vallen onder de bepa ling die iedere beweging, welke bij een internationaal lichaam is aangesloten, verbiedt, terwijl de socialistische partii die bij de jongste verkiezingen geen enke le candidaat heeft voorgedragen jj. kANSTANDEN. Maan Opk. Ond. 9 17.— 7 17.18 0.59 4 17.31 216 2 17.41 3.31 0 17.51 4.43 8 17.59 5.54 '5 18.09 7.04 3 18.19 8.15 1 18.32 9.27 >8 18.49 10.42 1 ordelijke stilleg- ren, die 24 tot 48 >n kleine Amen- firma in grootte de van het land, gegaan met het ■n verzekeringar lat door de Ver arbeiders van de jorgesteld. EBDE KAMER dat het aantal cdetineerdan zeer e meesten is wel st en hij gevoelde ïun een tegmoet- n. n Justitie, de heer bezwEiar tegen te e beoordeling van e regeling gekop- gcvallen van an- emand recht heeft dan moet men die in z.i. bezwaarlijk g onthouden aan grond van de ge vel een vlekje aan vaÈ Financiën, de gaf te kennen, dat financiële overwe- •epaalde beperking opgelegd. Het voor de voorge- is vogr de Minis- lad onrecht is ge- organen van de een sprake van in- ling van de scha- s naar een billijke ruiming van de p onoverkomenlijk zijde stuiten, ver- jcftinck. ster Ldeftinck een eer Burger onEian- 1 genoemd, werd /erworpen met 27 men. Voor stern- Partij van de Ar- N. werp werd aange tegen 22 stemmen; Partij van de Ar- ej. Tendeloo en de S, Van den Born, en Emmens. dag aangehouden aansprakejijkheid d voor handelingen of tengevolge van werd goedgekeurd stemmen. Tegen PN en de heer Van 1.). uur werd de verga- i. Reizigers-misère. rde sqhrijft ons: trein, die de reizi- ïg zou geven met eren, gleed Don- station Kruiningen e busdienst gereed iet verder vervoer 'laamse reizigers m-haven. tiaven lag, zo men itdicht en de kapi- >erboot die de ver- :id moet dragen rs en schip, moest i, de reizigers te- n de moede reizi- avond niet meer men. i auto's werden de zet en de bestu: - 1 door gestrande een nog vrij zijnd emachtigen. Daar kkigen, spoedig in men, naar Goes of althans daar een te genieten. Efen- ten bleven 13 pas- nder 7 dames, op erig zochten zij de n de Prov. Stoom- Men had tenmin- voor de komende iht men! werd medegedeeld imer moest worden ondanks alle pro- de gestrande pas kade omhuld door ischer zijn dat al- de Prov. diensten svallen gastvrijheid n de veerboot bood choots (en gerief - id. er klonk het non- Provincie is geen haar vriendelijke om de moede rei- elkomen. De toe- >t werd geweigerd! ht van de Stoom- >leek een humaner en en bood de (is erbolgen reizigers n de slaapgelegen- t personeel op de n zelf zo vèr ging oed aan te bieden, hierbij aan de be- e noödbarak onze hulde! de vroege morgen deling dat de toe- '■eerboot vrij was! ;chter kén dit niet de Provincie (het slechts in noodge vallen zijn) niet eens aan haar eigen inwoners de dienst bewijzen om de toch al teleurgestelde rei zigers hetzij in wachtkamer of op boot onderdak te verlenen en de vriendenhand te reiken? Wij willen hieraan toevoegen dat de kapitein van de Prov. boot te H «edekenskerke de gestrande passagiers wèl de nacht op de veerboot heeft laten doorbrengen.

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1