l 1 BIM IN HET JAAR 2048 BINNENLANDS NIEUWS KERKNIEUWS Alle vogels vliegen SPORTNIEUWS ie schrijven Bestaat de kominform feiteiijk niet meer? Middel tegen verkoud heid De plannen tot devalu atie van de Duitse mark De^pariteit van de Deutse mark Hongarije eist vertrek i leden Joegoslavische legatie Ëngeland's problemen Was Beria leider in U.S S.R. Voorbereiding tot het huwelijk i politieke HOOGWATER KINDJE VERDRONKEN. Gisterenavond omstreeks ze ven uur is uit de Amstel te Am sterdam tegenover het perceel Amsteldijk 80 het lijkje van een 4-jarig jongetje opgehaald. Het kind had 's middags omstreeks half zes gespeeld op een steiger tje van het voormalige pontje ter plaatse en was in het water gevallen. Een ander jongetje had onmiddellijk voorbijgangers gewaarschuwd, van wie er enke le gekleed te water zijn gespron gen om nog te trachten het ventje te vinden. Deze pogingen mochten echter niet baten. Een agent van politie heeft na an derhalf uur dreggen het lijkie opgehaald. ZWIJNDRECHT HEEFT EEN drieeing- Op het gemeentehuis van Zwijndrecht is gisteren de heer p. v. d. Heuvel, Bootjessteeg, ko men mededelen, dat hij vader is geworden van een drieling. De kinderen heten Cornells, Paulus en Gerrit Rokus. Moeder en kin deren maken het wel. TRAMWAGEN IN BRAND. Gisterenavond omstreeks half 9 vatte een motorwagen van lijn 10 in de Sarphatistraat te Am sterdam als gevolg van een de fect in de motor, waardoor de Isolatie in brand raakte, vlam. - i NED. HERV. KERK. HULST. Afscheid Ds. W. L. Hermanides. Zondag nam de nestor van de predikanten in Oost Zeeuws- Vlaanderen, Ds W. L. Hermani des, afscheid van zijn gemeente, die hij 30 jaar had gediend. Ds Hermanides had voor zijn afscheidsprediking teksten ge kozen uit Openbaringen en uit Hebr. 2, waarbij hij wees, dat onze plaats niet is op deze aar de, maar in de eeuwigheid. In zijn prediking herdacht hij de jaren, die hij in-Hulst had mógen doorbrengen in dienst van de Heiland en hij dankte allen, die hem, vooral in de moeilijke bezettingsjaren, had den bijgestaan. Hij sprak de hoop uit dat zijn plaats weldra door een jeugdige predikant zal worden bezet. Onder de aanwezigen waren alle predikanten uit Oost Zeeuws-Vlaanderen en de oud predikant burgemeester Van Oeveren van Axel, benevens de burgemeester van Hulst Truffi- no, die Ds Hermanides in harte lijke bewoordingen toesprak en met wie hij steeds op prettige in hoogstaande wijze had samen gewerkt. Namens de Classis IJzendijke sprak Ds Schopenhauer van Schoondijke en namens de Ring van predikanten in Oost Zeeuws Vlaanderen Ds J. van de Graaff uit Sas van Gent. Ds Hermanides dankte hierop voor de zo treffende blijken van medeleven en sympathie, die hij allerwege heeft mogen onder vinden en wenste allen in het verder leven Gods Zegen toe. Na afloop van de dienst be stond gelegenheid afscheid te nemen van de familie Hermani des, waarvan velen gebruik maakten. Door de Herv. Gemeente van Hulst werd aan de scheidende predikant een radiotoestel aan geboden. GEREF. KERKEN. OOSTBURG. Bevestiging en intrede Ds. J. B. van Mechelen. Na in de ochtenddienst door Ds A. A. Oostenbrink bevestigd te zijn, heeft Ds J. B. van Me chelen Zondag in de middag- dienst zijn intrede gedaan in de Geref. Kerk te Oostburg, waar voor hij tot tekst had gekozen „Wat is uw enige troost in leven en streven". De predikant werd na de pre diking toegesproken door de president kerkvoogd de heer Joh. de Feijter, die er zijn vol doening over uitsprak dat zo spoedig de vacature door de komst van Ds J. B. van Meche len, uit Roosendaal, vervuld ge worden was en spreker hoopte, dat onder Gods Zegen de nieuwe predikant vruchtdragende ar beid zou mogen verrichten. Hij verzocht daarop Ds Van Meche len staande toe te zingen Ps 134 vers 3 „Dat 's Heren Zegen op U daal". Burgemeester Mr Hoekzema verwelkomde Ds Van Mechelen namens het burgerlijk bestuur der gemeente. Namens de Classis voerde nog het woord Ds Van der Meulen uit Schoondijke en namens de Geref. Kérk te Roosendaal de heer Blokland en ten slotte be sloot Ds Oostenbrink de rei der sprekers. Het brandje was van niet bij zonder grote betekenis en de brandweer kon het met een schuimblusapparaat doven. Voor de passagiers in de tram was het echter even een schrik. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Het tramverkeer ondervond ruim tien minuten stagnatie. JONGEN OVERREDEN. Gisterenmorgen fietste in de Schaepmanlaan te Haarlem een dame met op de bagagedrager haar zevenjarig zoontje. Een autobus van de Z. H., die haar achterop reed, maakte haar blijkbaar nerveus. Zij remde plotseling, waardoor de jongen van de bagagedrager viel en on der de wielen van de bus .terecht kwam. Het kind was op slag dood. VETE LIEP UIT OP VECHTPARTIJ. Tijdens een vechtpartij in de Laan te 's-Gravenhage werd Za terdag- de 24-jarige J. W. J. neergestoken door Van B. Er be stond reeds geruime tijd een vete tussen de families Van B. en de familie J. Bij een ontmoeting in een café daagden Van B. en zijn vader Zaterdag J. uit, naar buiten te komen. Daar geraakte hij in ge vecht met Van B. Jr. Van B. Sr. bemoeide zich er ook mee en werd door J. tegen de grond geslagen. Hierna stak Van B. Jr. J. in de rug. J. is in het ziekenhuis aan de Zuidwal opgenomen. Van B. Jr. werd gearresteerd. MYSTERIEUSE VECHTPARTIJ. In de nacht van Zondag op Maandag is op de Keizersgracht te Amsterdam een man aange- t voerd en is daar ter verpleging opgenomen. Uit het onderzoek, inmiddels door de recherche van het politie, bureau Singel ingesteld, is geble ken, dat de man is neergeslagen. Hij was die avond uit geweest en had meer dan een borrel gedron ken. Op weg naar huis ontmoet te hij- een bekende wien hij nog igeld schuldig was. Er is een twist ontstaan omdat de „vriend" er op stond het geld terug te krij gen. Tijdens deze twist is het slachtoffer neergeslagen. Zelf weet hij zich echter niets meer te herinneren. Wel staat vast dat hij geld mist. Voorlopig staat de politie dan ook nog voor het raadsel: „Wie gaf de klap?" KINDJE DRONK ZOUTZUUR. Een twee en een half jarig kindje is Zaterdagavond in de Mariastichting te Haarlem over, leden als gevolg van het drinken van zoutzuur. Het kindje speelde Zaterdag middag op de Bloemendaalse straatweg onder Velsen en heeft van een schilderskar een fles zoutzuur gepakt en er een slok van genomen. GROTE BRAND TE TEEL. Zaterdagavond om half twaalf loeide de brandsirene van de N.V. Koninklijke metaalwarenfabriek Daalderop en Zoon te Tiel voor eeo grote brand, die op dit fa brieksterrein was uitgebroken. Het bleek, dat er een loods in zeer korte tijd in lichterlaaie stond. De toestand liet zich aan vankelijk zeer ernstig aanzien. De brand werd door de fabrieks- brandweren van Daalderop en Mij. Betuwe en door de gemeente lijke brandweer met talrijke stra len bestreden. Het gelukte met veel moeite de brand tot de loods ftë beperken, hetgeen een groot LANSTANDEN. Maan „Dit is mijn kans om de men, „Het griezelige mannetje dat U sen van dit rijk op mijn hand te aan deze prachtige bronzen klok krijgen" dacht Geklofte Gollie. gebonden ziet, is één van de ge. Hij ging naar de onderste ballu- j vaarlijkste spionnen van het land strade, terwijl Bim daar hoog in der onderaardse gluipers dat ons de lucht vastgebonden aan de to- ondermijnt, van Subterranova. Om renklok hing. „Mensen van het naar oud gebruik te bewijzen, dat klassieke rijk" sprak Geklofte j ik hier niets sta to verzinnen, stel Gollie en zijn kraakstem drong ik voor, de kk>k te luiden! Wan- zover door, dat iedereen stil werd. neer deze klok ni# haar gewone heldere klank geeft, is dit het be wijs, dat het een spion is die er, aan is vastgebonden. Wanneer de klok klinkt zoals anders, dan mag U mij rustig als spion, als glui perd of als akelig mens beschou, wen. Accoord?" „Accoord riep het volk. „Luidt de klokken, laat de klank oordelen!" het hoofd was verwond. Hij werd door de geneeskundige dienst naar het Wilhelminagasthuis ver- troffen, die tameijk ernstig aai'"geluk mag heten, daar, behalve de gebouwen van Daalderop, ook de gebouwen van de jamfabriek „Betuwe" ernstig gevaar liepen. De gTote vogeltrek is weer begonnen, Men kan in deze dagen weer grote troepen vogels hun oefenin gen zien houden. Het lijkt wel of ze grote manoeuvres hebben en men moet zeggen dat ze prachtig gelijktijdig zwenken. De grote trek is reeds begonnen, de eerste trekvogels zijn al lang onderweg. De koekoek, de zwaluw en de ooievaar maken een begin en weldra volgt de ene groep na de andere. Vroeger wist men weinig ter verklaring van het trekvogelver schijnsel te zeggen. Men geloofde in de moerassen lieten invriezen dat de zwaluwen zich bijvoorbeeld om zo de winter slapend door te brengen. Zelfs hebben ernstige geleerden in vroegere eeuwen de mening verkondigd, dat sommige trek vogels op de maan zouden over, winteren. Thans zijn de raadsels van de vogeltrek vrijwel opgelost. Het zijn hoofdzakelijk voedsel- vraagstukken die de vogeltrek bepalen. Ook weten we de we gen die de trekvogels-Vliegen, het reistempo en nog honderd bijzon derheden meer. Vinken vliegen per dag 52.5 km, spreeuwen 74.1, trekvalken 59.2, sperwers 41.4 km per dag. Maar al deze vogels vliegen niet elke dag verder, integendeel ze pleisteren onderweg overal waar ze maar kunnen en blijven ook zolang ze te eten vinden. Zo wer den spreeuwen in Lijfland van een kenmerk voorzien en 't bleek dat ze pas na twintig dagen 680 kilometer hadden afgelegd. Hun vliegsnelheid is groot genoeg om zo'n afstand in 8 a 10 uur af te leggen. Roodborstjes leggen 1135 km in 22 dagen af. Ook de ooie vaars gunnen zich de tijd, ze doen er drie maanden over om via de Middellandse Zee naar Zuid- rika te reizen. Ook ten aanzien van de hoogte waarop de vogels vliegen was men vroeger slecht ingelicht. Vliegtuigen ontmoeten op hoogten boven de 1000 m nooit trekvogels en vogels uit een bal. Ion op 800 m hoogte vrijgelaten, kozen onmiddellijk lagere lucht lagen. De terugreis naar koelere stre- van stapel. De vogels haasten zich naar hun broedplaatsen, zonder daarbij overigens Verbijsterende snelheden te bereiken. Op het gebied van vliegen zijn de - vogels bij de mensen vergele ken feitelijk totdilettanten 'geworden! Met onze vliegtuigen overtreffen we de vogels zowbl in snelheid als op de lange af? stand. Het enige waarin bijvoor beeld de postduif de mens nog overtreft is, zijn zintuig voor de richting, die hij vliegen moet. Maar ook in dit opzicht heeft de vindingrijke mens het al aardig ver gebracht. Heel lang zal het niet m°er duren of men zal wel licht ook de mensen in ontzaglijke menigten in duizenden kleine vliegtuigen op trek zien gaan. Elke dag een paar honderd kilo meter en dan weer pleisteren. Waarom zouden we dat niet van de rekvogels afkijken? Franse hoge commissaris te Go- desberg verluidt zouden -de com missarissen Maandagmorgen een definitieve bespreking over de devaluatie met de bondskanselier Adenauer voeren. Mosje Pidjade, plaatsvervan gend president van de Joego slavische nationale vergadering en voorzitter van het politieke bureau der Joego-Slavische com munistische partij, schrijft in „Borba"1, het blad van zijn partij, dat „de Kominform feitelijk niet meer bestaat", aldus het nieuws bureau Tanjoeg. Volgens Pidjade is de Komin form, die hij „oen werktuig van de Sowjet-Russische geheime dienst" noemt, niet meer bijeen gekomen sinds Juli, toen deze in stantie de aanval op de Joego slavische regering van maar schalk Tito publiceerde. Alleen het blad van de Kominform is nog overgebleven, „de vuilste af val, die ooit de internationale ar beidersbeweging besmeurd heeft", aldus Pidjade. De hulp van Joego-Slavië aan in ontwikkeling meer achterge bleven Balkanlanden had, eerst ,,de genadige goedkeuring en zelfs aanmoediging van Moskou" on dervonden. „Toen kameraad Tito tijdens zijn bezoeken aan War- ken in het voorjaar gaat vlugger J schau, Praag, Sofia, Boekarest en Boedapest triomfen vierde, ging In de Verenigde Staten is de laatste hand gelegd aan een ge neesmiddel tegen verkoudheid dat in 9 van de 10 gevallen spoe dige volledige genezing tot ge volg heeft. Het nieuwe genees middel, dat coricidine is ge naamd, is vervaardigd door ka pitein John Brewster, arts van de Amerikaanse marine. Proe ven zijn gedaan met 500 zieken. Bij toediening binnen het uur na de eerste ziekteverschijnselen brengt het geneesmiddel de ont wikkeling van de verkoudheid onmiddellijk tot stilstand. het de perken te buiten. Een pa thologische jjdelheid vertrapte toen de belangen van het weerld- socialisme", aldus Pidjade. Volgens Duitse kringen te Bonn hebben de geallieerde hoge com missarissen in Duitsland en hun deskundigen op een gisteren te Berlijn gehouden bijeenkomst voorlopige overeenstemming be reikt over de devaluatie van de Duitse mark. Deze kwestie zou echter nog met de Duitse rege ring besproken moeten worden. Naar in het hoofdkwartier van de John J. MacCloy, de Ameri kaanse hoge commissaris in Duitsland, is gisteren te Parijs gearriveerd om met hoge func tionarissen van het Franse Minis terie'van Buitenlandse Zaken be sprekingen te voeren over de kwestie van de devaluatie van de Deutsche Mark. De Duitse rege ring stelt, zoals bekend is, voor de mark met 25 procent te deva- luëren. Naar verluidt gaan de En gelsen en Amerikanen hiermede accoord, doch zou Frankrijk er de voorkeur aan geven de devaluatie tot 20 pot. te beperken. Hongarije heeft gisterenavond geëist, dat tien leden van de Joegoslavische legatiestaf te Boedapest binnen 24 uur Hon garije zullen verlaten. Onder de ze leden practisch de gehele nog bestaande staf bevinden zich de eerste raadsman, Dusan Sakota, de militaire attaché en de kerkelijke en handelsstaven. Vrijwel de enige Joegoslavische diplomaat, die door dit besluit niet wordt getroffen, is de ge zant zelf, Javanovic. De eis was vervat in een lange in scherpe bewoordingen gestel de nota, die de Joegoslavische legatie gisterenavond is aange boden. Hierin worden de in het proces-Rakj geuite beschuldi gingen, dat Joego-Slavië een sa menzwering had beraamd tegen de Hongaarse Regering, her haald. Maarschalk Tito's nota van Zaterdag j.l„ waarin werd geprotesteerd tegen het proces- Rakj, wordt als „arrogant" van de hand gewezen. In de Hongaarse nota wordt verklaard, dat de Hongaarse Re gering besloten heeft „een eind te maken aan deze onhoudbare toestand, daar bewezen is, dat de Joegoslavische legatie te Boedapest een centrum van spionnage en samenzwering is". De nota besluit: „De Hon gaarse Regering doet de Joego slavische Regering hierbij we ten, dat zij er in de toekomst zorg voor zal dragen, dat er geen spionnen en gehuurde moorde naars, die zich voordoen als Joe goslavische diplomaten, Honga rije binnen zullen komen". Naar aanleiding- van het deva luatiedebat in het Engelse parle ment, dat vandaag zal beginnen, schrijft de liberale „Manchester Guardian", dat tenzij de Britse regering een nieuwe politiek gaat volgen, het pond opnieuw zal moeten worden gedevalueerd, de levensstandaard nog verder zal dalen en grote werkloosheid op de duur niet meer te voorkomen zal zijn. Om dit te vermijden en te voorkomen, dat Engeland zijn es sentiële goudreserve spoedig ge heel verliest, moet de devaluatie van de vorige week spoedig ge volgd worden door een stijging van de Britse uitvoer naar het dollargebied met 300 millioen pond per jaar. Waar het morgen op aan komt, zo schrijft het blad, js dat Sir Stafford Cripps ant woord geeft op de vraag, hoe stelt de regering ziich voor te verzeke ren dat de goederen, die voor de verhoging van de export nodig zijn, worden gemaakt? Er zijn volgens het blad drie mogelijk heden, om de Britse export met 300 millioen pond per jaar, vol doende om het Britse dollarinko men uit de export te verdubbelen, op te voeren: Engeland kan min der uitvoeren naar de landen bui ten het Westelijk halfrond, Enge land kan in plaats hiervan goede-, ren vervaardigen, die dollars op brengen, en Engeland kan minder zelf verbruiken van zijn produc tie. Volgens de „Daily Herald" was Davrenti Beria, lid van hot. polit- In de internationale echtschei dingsstatistiek behoort Zwitser land tot de landen, die het groot ste aantal echtscheidingen heb ben. In vele gevallen werd dit in de hand gewerkt door de ge in a'kkeijke wijza waarop een huwelijk ontbonden kon worden, Doch men is eveneens tot het in zicht gekomen dat de oorzaak die per ligt. Dit heeft de Jonge Kerk in Zwitserland doen beslui ten om weekends te organiseren voor jonge mensen, die in het huwelijk zullen treden. Er be staat voor deze weekends steeds grote belangstelling. Zij worden geleid door vooraanstaande theo logen en medici. Gesproken wordt over de volgende onder werpen: „Het huwelijk als orde ning Gods"', „de economische „opbouw van het huwelijk", „liefde en sexualiteit", „huwe lijksmoeilijkheden en de overwin- winning hiervan". KORFBAL Scampoló IOlympia 52 De korfballers van Wilhelmina- dorp kwamen Zaterdag met een bus vol supporters naar Zaamslag bureau der Sovjet-Russische voor het spelen van een compe- partij en het hoofd van de Russi- titiewedstrijd. Het was druk- sche geheime staatspolitie, belast kend warm en al spoedig waren met de leiding der werkzaam- de shirts van de spelers dan ook heden op het gebied van de ont. wikkeling van de atoomkracht. Beria is één der vice-premiers van de Sovjet-Unie; hij is afkom stig uit de Kaukasische Sovjet- Republiek Georgië, waar ook Sta, lin vandaan komt. Beria was gedurende vele jaren verantwoordelijk voor de binnen landse rust en orde In de Sovjet- Urne. Gedurende de oorlog was hij belast met het toezicht op de uitvoering van de „verschroeide aarde"-politiek, welke door de Russen werd toegepast, toen de Duitse legers ver op Sovjet-Rus, sisch gebied doordrongen. Het met ranse vergunning verschijnende blad „Kurier" meldt, dat te Eisleben in de pro vincie Saksen (Russische zone) nieuwe lagen uraniumhoudend erts zijn ontdekt. Meer dan dui zend arbeiders zouden hier onder toezicht van een Russische inge nieur te werk zijn gesteld. kletsnat. Ondanks dat, werd er zeer fel gespeeld, want ieder wil de de puntjes binnenhalen. Toch had het sportieve karakter van deze strijd hieronder niet te lij den. Olympia had de uitworp, maar al spoedig werd de bal onder schept en linea recta teruggezon den. In het begin leek het er op dat het fel-aanvallende Olympia zou winnen, maar het bleek tenslotte dat zjj het tempo dat ze zelf haddeh aangegeven niet kon volhouden. Na ongeveer 10 minuten spelen kreeg Scampolo een opgelegde kans, toen de Olympia-verdedi- ging trachtte te onderscheppen en het resultaat was een 10 voorsprong voor de thuisclub. Betrekkelijk korte tijd daarna was de stand reeds gelijk, maar na vakwisselen, gaf Scampolo de toon aan. Dit werd ook uitge drukt in doelpymten, want na 21 werd vlak voor de rust voor de derde maal gescoord en was de stand 31 geworden. Na de rust begon de vermoeid heid een woordje mee te spreken bij de gasten en de voorsprong werd verhoogd tot 51. In een laatste opleving van Olympia pro beerde zij nog te redden wat er te redden viel en zo gelukte het hun dan ook de achterstand te verkleinen tot 52. Hiermede bleek echter het kruit verscho ten te zijn en zp was aan het eind van deze wedstrijd de stand nog steeds 52 in het voordeel van Scampolo. Door deze overwin ning heeft Scampolo zich stevig op de derde plaats genesteld met 7 punten voorsprong op nummer 4, Olympia. EltoScampolo II 60 De Scampolo-reserves hebben te Biezelinge een grote nederlaag geleden. Het schijnt wel, dat zij nog te veel aandacht schenken aan de thuiswedstrijd tegen Elto op 21 Mei van dit jaar, welke in een 7o overwinning was geëindigd. Hierdoor is wellicht de gedachte „het zal wel gaan" een rol gaan spelen. Hoe liet ook zij, het ging deze keer niet. Nu moet direct wor den toegegeven dat Scampolo H enkele van zijn beste spelers heeft verloren, hetgeen natuurlijk nooit vooruitgang betekent. Geen enkel tegenpuntje hebben ze kunnen scoren, terwijl van de andere kant 6 maal doel werd getroifen. RETRANCHEMENT. Wandelsport. Ook dit jaar is de wandelsport dag voor Retranchement een suc ces geworden. In totaal namen er pl.m. 160 personen aan deel. Het weer was beide dagen uitste kend. De uitgestippelde route was 30 km lang. De georganiseerde vereniging W.S.V. „Retranchement" kan met voldoening op deze tocht terug zien. Burgemeester Leenhouts deelde de prijzen uit. Het verheugde hem, dat deze tocht weer een succes was geworden. De eerste prijs, een fraaie beker, was voor „Achilles", uit Middelburg, met 92.6 p.; 2e prijs „Astrow", uit Souburg, 89.9 p.; 3e prijs Raad van Arbeid, Middel burg, met 86 p.; 4e pr. Zeeuwse Confectiefabriek, Middelburg, 85,1 p.; 5e prijs W.S.V. .Retranche ment"', 83,3 p.; 6e pr. Jantje van Sluis", 80.8 p. De 10-jarige Louise Simpelaar uit Oostburg legde eveneens de gehele afstand af. Zij kreeg voor deze fraaie prestatie een extra- prijs. Het lijkt ons gewenst, dat een volgende maal op deze tocht de E.H.B.O.-dienst vertegenwoordgd is, HANDBOOGSPORT TERNEUZEN. Handboog Mij „Wester-Schelde." Op de kermisschieting gehouden op Woensdag 21 September j.l. te Terneuzen, werden de prijzen gewonnen door de volgende he ren: Hoogvogel:Oscar de Pauw, Zelzate; Zijvogels: Louis Goos- sens, Zelzate, en E. Hofman, Ter- neuzen; Kallen: H. Velleman, Ter- neuzen, en G. Dellaert, Gent. Zaterdag 24 September had eveneens een schieting plaats. De uitslag was als volgt: Hoogvogel: P. de Baar, Graauw; Zijvogels: F. Vermast, Terneuzen en E. van Jole, Kloosterzande; Kallen: Jac. Scheele, Terneuzen en Cyr. de 44ijs, Boschkapelle. IJZENDIJKE. Uitslag schieting. Door de schuttersvereniging „St. Sebastiaen" was 'n schieting belegd op de staande wip. De uitslag was: Hoogvogel Cam. Dhont, Zand straat; le zijvogel idem; 2e zij vogel Albr. Groosman; le kal- vogel Cor. Neijssen; 2e kalvogel Av. Mussche. i. Opk. Ond. 9 17.— 7 17.18 0.59 4 17.31 2.16 2 17.41 3.31 0 17.51 4.43 >8 17.59 5.54 >5 18.09 7.04 3 18.19 8.15 1 18.32 9.27 '8 18.49 10.42 1 ordelijke stilleg- ren, die 24 tot 48 -n kleine Ameri- firma in grootte de van het land, gegaan met het ■n verzekerings lat door de Ver arbeiders van de jorgesteld. EEDE KAMER dat het aantal edetineerden zeer e meesten is wel st en hij gevoelde ïun een tegmoet- n. n Justitie, de heer bezwaar tegen te beoordeling van e regeling gekop- gcvallen van an- emamd recht heeft dan moet men die m z.i. bezwaarlijk g onthouden aan grond van de ge vel een vlekje aan vaJI Financiën, de gaf te kennen, dat financiële overwe- ■epaalde beperking opgelegd. Het voor de voorge ls vogr de Minis- lad onrecht is ge- organen van de een sprake van in- ling van de scha- s naar een billijke ruiming van de p onoverkomenlijk zijde stuiten, ver- jcftinck. ster Lieftinck een eer Burger onaan- 1 genoemd, werd /erworpen met 27 men. Voor stern- Partij van de Ar- N. werp werd aange tegen 22 stemmen; Partij van de Ar- ej. Tendeloo en de s, Van den Born, en Bmmens. dag aangehouden aansprakelijkheid d voor handelingen of tengevolge van werd goedgekeurd stemmen. Tegen PN en de heer Van uur werd de verga- i. Reizigers-misère. rde sqhrijft ons: trein, die de reizi- ïg zou geven met eren, gleed Don- station Kruiningen e busdienst gereed iet verder vervoer 'laamse reizigers m-haven. baven lag, zo men >tdicht en de kapi- serboot die de ver- ;id moet dragen rs en schip, moest l, de reizigers te- n de moede reizi- avond niet meer men. i auto's werden de zet en de bestui - l door gestrande een nog vrij zijnd smachtigen. Daar kkigen, spoedig in men, naar Goes of althans daar een te genieten. Een- ten hieven 13 pas- nder 7 dames, op erig zochten zij de n de Prov. Stoom- Men had tenmin- voor de komende :ht men! werd medegedeeld imer moest worden ondanks alle pro- de gestrande pas kade omhuld door nationnalisatie-program op te ge ven. Anthony Eden, plaatsvervan gend leider van de Oppositie, drong aan op een nauwere unie met het Gemenebest en 'n nog in tiemere samenwerking in alle op zichten wat politiek en economie betrof met de landen van West- Europa. D<* deelnemrs aan Eu ropese samenwerking dienden ge raadpleegd te worden bij het ne- mpn van pon selse verdrag en de Raad van Eu ropa vormde het bewijs te over van Engeland verlangen om tot het uiterste met de andere Euro pese landen samen te werken en de mededeling van Woensdag, dat Engeland een verhoogde invoer uit Europa toestond zonder in- voervcrg'.i ming bewees, dat En geland niet trachtte zich van de Europese handel af te sluiten. Het i Lagerhuis verdaagde zyn ZATERDAG 1 OCTOBER. v.m. n.m. 9.25 10.18 10.00 10.50 OCTOBER. 11.00 11.25 11.35 Breskens Terneuzen Walsoorden ZONDAG Breskens Terneuzen 10.53 11.43 oiaiin iiau nuuseveu vos rc- zegd, dat hij, mocht hem (Sta lin) „iets overkomen", „alles ge regeld" had in de Scwjet- Unie. „Ik weet precies wat gebeuren zal", aldus Stalin. Roosevelt voorspelde, dat Churchill zich moeilijk in de na oorlogse wereld zou kunnen schikken en dat het „in som mige opzichten gemakkelijker zou zijn na dn oorlog Stalin be- aalde dingen te doen ver- .L-rczici uaKru licci t uc ïvuuioici van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening afgevaardigden ontvangen van de verschillende slagersorganisaties. Tijdens dit onderhoud zijn de problemen van de slagers in het algemeen ter sprake gekomen evenals de vleesdistributie en de prijsbepa ling bij een eventuele opheffing van de distributie op dit artikel. De besprekingen hadden een i?i- van ue communis uscne parui en is een bedreiging voor de socia listen, zo wordt in de Argentijn se hoofdstad verklaard. De communistische partij zal inderdaad vallen onder de bepa ling die iedere beweging, welke bij een internationaal lichaam is aangesloten, verbiedt, terwijl de socialistische partij die bij de jongste verkiezingen geen enke le candidaat heeft voorgedragen ischer zijn dat al- de Prov. diensten jvallen gastvrijheid n de veerboot bood choots (en gerief - id. er klonk het non- Provincie is geen haar vriendelijke om de moede rei- elkomien. De toe- >t werd geweigerd! ht van de Stoom- >leek een humaner en en bood de (is erbolgen reizigers n de slaapgelegen- t personeel op de n zelf zo vèr ging jed aan te bieden, hierbij aan de be- e noödibarak onze hulde de vroege morgen deling dat de toe- veerboot vrij was ;chter kan dit niet de Provincie (het slechts in noodge vallen zijn) niet eens aan haar eigen inwoners de dienst bewijzen om de toch al teleurgestelde rei zigers hetzij in wachtkamer of op boot onderdak te verlenen en de vriendenhand te reiken? Wij willen hieraan toevoegen dat de kapitein van de Prov. boot te H >edekenskenke de gestrande passagiers wèl de nacht op de veerboot heeft laten doorbrengen. Een ander er „.1

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 3