1 een chique Visitetas De devaluatie van het PondlSterling De gevolgen van de devaluatie Katholiek Thuisfront treedt uit de Niwin Alg. vergadering der V. N. MODE SHOW MODE SHOW ie schrijven DINSDAG 27 SEPTEMBER 1949. Duitsjprotest tegen Nederl. grenscorrecties President Truman over het internationale handelsverkeer Troepenschip Volendam naar Indonesië Grote brand te Wenen UITNODIGING „LUXOR-THEATER" te TERNEUZEN DAMES WINTERHOEDEN „EIGEN HAARD" HOOGWATER Rede Griekse afgevaardigde Rede Canadese afgevaardigde Duitsers mogen vrij naar het buitenland eede kamer- i politieke Frankering bij Abonnement: Ter neuzen WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdag ochtend tot Dinsdagavond. Rustiq weer. In de ochtend op vele plaatsen nevel of mist, overigens droog weer met overdag opklaringen. Meest zwakke wind, hoofdza kelijk tussen N.-O. en Z.-Oost. Weinig verandering in tempe ratuur. DE 5e Jaargang No. 1228 Verschijnt dagelijks Drukkerij N.V. Fa P. J. v. d. Sande, Temeuzen Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Advertentieprijs: per mm 10 et.; minimum per advertentie 1,50. Inzending advertenties tot des namiddags 3 uur. Rubriek kleine advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bureau van dit Blad IS eent meer. HANSEN OP GROTERE EUROPESE EXPORT NAAR DE VERENIGDE STATEN. Aan het einde van de eerste week na de devaluatie van het Pond Sterling zijn vele waarnemers te New York van mening, dat de landen, die tot devaluatie zijn overgegaan, niet veel meer in de Ver. Staten zullen verkopen en dat de devaluatie zjeWs niet onmiddellijke moeilijkheden van de exporteurs uit de weg zal {ruimen. Goederen, die ook in de Ver. Staten worden vervaardigd auto's, porselein en glaswerk, schoeisel en textiel zullen zich zelfs tegen de lagere prijzen voor een hevige concurrentie zien ge plaatst. De meeste importeurs zijn van mening, dat de dollar- prijzen voor goederen uit landen die hun valuta's hebben gedeva lueerd, niet ten volle de respec tieve devaluaties zullen weerspie- geien. Dit betekent, dat de dol- larprijzen lager zullen zijn dan voor de devaluatie, doch dat zij in sommige gevallen niet laag genoeg zullen zijn om met de Amerikaanse producten te con curreren. De slechte verkooppositie voor die devaluatie werd niet zo zeer veroorzaakt door een stijging van de buitenlandse prijzen dan wel door een daling van de prijzen voor in Amerika vervaardigde producten. Het voordeel, dat ge ïmporteerde goederen hebben ver kregen door de volle devaluatie marge, heeft deze alleen weer in een concurrerende positie ge bracht, welke niet beter is dan voor het einde van 1948. De hoogste autoriteiten, waar- De Minister-President van Noord-Rijnland-Westfalen Karl Arnold, heeft Zaterdag de West- Duitse federale regering verzocht een protest in te dienen bij de Geallieerde hoge commissarissen, in verband met do Zaterdagmor gen uitgevoerde grenscorrecties waaxhij Nederland een klein stuk je land in de nabijheid van Kleef, met tien ingezetenen, werd toege wezen. Zoals gemeld, vormt deze door Nederlandse en Britse ambtena-* ren ten uitvoer gelegde grenswij ziging de laatste correctie in de Nederlands-Duitse grens, die wordt aangebracht voordat er onderhandelingen voor het sluiten van een vredesverdrag met Duits land worden gevoerd. onder Camille Gutt, directeur van het internationale monetair fonds, zijn van mening, dat er een vlug ge plotselinge stijging in de ver kopen zal intreden, omdat Ame rikaanse importeurs, die hun aan kopen hadden stopgezet, thans weer aan de markt komen. De ze autoriteiten denken, dat de dollarprijzen van de invoer met niet meer dan 20 a 25 procent zullen dalen. In industriële kringen uit men echter de vrees, dat de invoer zal worden vergroot door de de valuatie. Hiertoe behoren: 1) de textielindustrie: de Amerikaan se fabrikanten hebben de prijzen reeds lang voor de devaluatie ver laagd. Hun grondstoffen zijn nog steeds duur en zij zullen slechts weinig kunnen concurre ren. 2) de porselein- en aardewerk industrie: de Amerikaanse fabri kanten zijn er over het algemeen niet in geslaagd artikelen te ver vaardigen welke in kwaliteit ver geleken kunnen worden met de meeste geïmporteerde goederen. Hun eigen prijzen zijn hoog en kunnen moeilijk worden verlaagd. 3) De auto-industrie: statistieken hebben uitgewezen, dat de Ame rikaanse vraag naar auto's bijna bevredigd is. Het wordt voor de fabrikanten steeds moeilijker auto's te verkopen en invoer van buitenlandse merken zal hun ver- kooppotentieel nog verder ver kleinen. Mf? Gelijktijdig met het besluit tot devaluatie van de Neder landse gulden werd, zoals bekend, overgegaan tot afkon diging van een prijsstop, waarin wordt bepaald, dat geen hogere prijzen voor goederen of diensten mochten worden berekend dan die, welke golden op 17 September 1949. Wat de resultaten van deze prijsstop in de eerste week na de devaluatie betreft, kan worden gemeld, dat over het alge meen door het actieve optreden van de prijscontrölel- autoriteiten de bestaande prijsdiscipUne goed gehandhaafd bleef en van angstaankopen viel over het algemeen niets te bemerken. Aangaande de gevolgen van de devaluatie, meer in het bijzonder wat betreft de uitwerkingen hier van op de kosten van levens onderhoud wordt van gezagheb bende zijde opgemerkt, dat er voor alles op gewezen moet wor den, dat wat de ontwikkeling der prijzen betreft geen belangrijke prijsstijging is te verwachten, waarvoor als voornaamste argu ment kan worden aangevoerd het feit, dat door de devaluatie de fundamentele Situatie, zoals die voor de devaluatie bestond, n.l. dat men zich in een dalende markt bevond, niet ingrijpend wordt gewijzigd. Na de periode van aanpassing, na de doorge voerde devaluatie kan een terug keer worden verwacht van de vóór de devaluatie bestaande toe stand, waarbij dan vermoedelijk door de concurrentie op de we- President Truman heeft giste ren de volvoering van de wet op de handelsverdragen op basis van wederkerigheid tot 12 Juni 1951 met zijn handtekening bekrach tigd. Dit is de zesde maal, dat de levensduur van de oorspronkelijke wet door het congres verlengd is. Op grond van deze wet kan de President toestemmen in verla ging van invoerrechten op goe deren uit andere landen, wanneer deze landen soortgelijke conces sies aan de Verenigde Staten doen. .jj^j Naar aanleiding van de onder tekening verklaarde President Truman, dat hierdoor een bijdra ge is geleverd tot uitbreiding van oe wereldhandel op een ogenblik, dat deze uitbreiding zeer dringend noodzakelijk is. „Wij moeten onze eigen tariefmuren, waar mogelijk, verlagen, teneinde voor ons volk de goederen, die het wil kopen, zo gemakkelijk mogelijk verkrijg baar te maken. Handhaving en uitbreiding van onze exportmark ten is onmogelijk zonder een be langrijke uitbreiding van onze in voer. Ais grootste crediteurstaat van de wereld moeten wij invoer be vorderen. Wij beogen een herstel van het economisch evenwicht in de wereld, dat onze naburen, die thans van ons steun ontvangen voor het verwerven van de nodige invoergoederen, in staat zal stel len 7iChzelf te bedruipen door een ruime uitbreiding van het inter nationale goederenverkeer op concurrerende wereldmarkten. Alleen bjj 'n dergelijke wereld economie kunnen wjj handhaving verwachten van een voldoende en stijgende levensstandaard, wanneer onze programma's voor financiële steunverlening eindi gen", aldus de president. Met betrekking tot de jongste onderhandelingen te Annocy over tarieven en handelsverkeer zeide Truman: „Zonder de on derhandelingen van Annocy con currentie aan te doen, ben ik voornemens de mij gegeven be voegdheid te gebruiken, om de onderhandelingen in het kader van de algemene overeenkomst voort te zetten en de overeen komst aldus effectiever te ma ken''. De president drong bij het con gres aan op goedkeuring van het handvest van een internationale handelsorganisatie. In het begin van de volgende maand zal de president vermoe delijk handelsovereenkomsten tot verlaging van de tarieven met de volgende tien landen kunnen on dertekenen: Denemarken, Fin land, Italië, Griekenland, Zweden, de Dominicaanse Republiek, Haiti, Liberia, Uraguay en Nicaragua, welke verdragen weldra gereed zullen zijn. Het troepenschip „Volendam" zal morgen, 28 September, met aflossingsdetachementen van het Kon. Ned. Indonesische leger, de Kon. Marine en de Kon. Land macht uit de haven van Rotter dam naar Indonesië vertrekken. reldmarkt de prijzen eerder een dalende dan een stijgende rich ting zullen inslaan. Met het onmiddellijk invoeren van de prijsstop werd vooral nog beoogd het tegengaan van niet gemotiveerde prijsverhogingen, doch het ligt hierbij geenszins in de bedoeling tot een gedetailleerd prijsvaststellingsapparaat terug te keren. De handel moet blijven leveren tegen de oude prijzen, zo lang de prijsstop geldt. Over de waardering van oude voorraden worden in verband met de toepas sing van het beginsel van de ver vangingswaarde nog onderhande lingen gevoerd. Voor die artikelen, welke wij uit het dollargebied moeten be trekken zal natuurlijk een aanpas sing van het prijsniveau moeten geschieden. In dit verband kan nog worden gewezen op de moge lijkheden van overschakeling van aankopen in het dollargebied naar aankopen in het sterlinggebied, doch dit zal voor bepaalde goede ren zoals b.v. de non-ferro meta len en gedeeltelijk voor granen niet altijd mogelijk zijn. Een periode van een week is natuurijk tekort om de gevolgen van de devaluatie te kunnen over zien. Het zal echter voor ons land van het grootste belang zijn, dat wij trachten een verhoging van ons productiekostenniveau zoveel mogelijk te voorkomen, waardoor onze concurrentiepositie op de internationale markt wordt verbeterd. De gunstige gevolgen, welke de devaluatie wat de ex port betreft kan hebben, mogen niet in gevaar worden gebracht door een niet verantwoorde stij ging van prezen en lonen. In dit licht moet vooral de prijsstop worden gezien, omdat de overheid hierdoor het middel in handen heeft om de prijzen onder controle te houden. 31 Brandweerbrigades hebben Zondag te Wenen 3% uui; gestre den tegen een brand, die een ter rein van ongeveer 1 km'-2 teisterde bij de Reichs-brug over de Donau in de Sowjetsector. Deze brug be vindt zich niet ver van het begin van de hoofdstraat, die door het Prater loopt. In deze wijk liggen voornamelijk warenhuizen en an dere zakengebouwen. De brand brak uit in een auto busgarage van de gemeente en sloeg snel over naar zeven blok ken gebouwen, waaronder houten gebouwen van de Sienmens-Schiuid- kert-werken. De papierfabriek van Bunzl en Biach werd or.'der meer door het vuur vernield. nationnalisatie-program op te ge ven. Anthony Eden, plaatsvervan gend leider van de Oppositie, drong aan op een nauwere unie met het Gemenebest en 'n nog in_ tiemere samenwerking in alle op zichten wat politiek en economie betrof met de landen van West- Europa. De deelnemrs aan Eu ropese samenwerking dienden ge raadpleegd te worden bij het ne- selse verdrag en de Raad van Eu ropa vormde het bewijs te over van Engeland verlangen om tot het uiterste met de andere Euro pese landen samen te werken en de mededeling van Woensdag, dat Engeland een verhoogde invoer uit Europa toestond zonder in- voervergu ming bewees, dat En geland niet trachtte zich van de Europese handel af te sluiten. Het i Lagerhuis verdaagde zijn Naar de „Niwin" mededeelt, is het „Katholiek Thuisfront" uit het Hoofdbestuur van de Niwin getreden. De samenstelling van het be stuur van Katholiek Thuisfront is gewijzigd en het nieuwe be stuur, zo deelt de Niwin mede, kan de overwegingen van het oude bestuur, die indertijd bij de toetreding golden, niet meer tot de zijne maken. Alhoewel hieruit blijkt, dat de oorzaak van het uiteengaan niet bij de Niwin doch in de interne kring van het Katholiek Thuis front moet worden gezocht, be treurt de Niwin niettemin dit besluit in hoge mate, temeer, omdat zij meent, alles in het werk te hebben gesteld om tot een vruchtbare samenwerking met het Katholiek Thuisfront te geraken. Teneinde misverstand in den lande te voorkomen, deelt de Niwin mede, dat zij ook in de toekomst onveranderd alles zal blijven doen ten bate van alle militairen in de tropen. Het Ka tholiek Thuisfront zal ook nog tezamen met de Niwin de Kerst- pakkettenactie 1949 verzorgen. Zij blijft er prijs op stellen als nationale inspanning ons leger over zee metterdaad te bewij zen, dat het hart van het ge hele Nederlandse volk bij zijn jongens over zee is, aldus het Hoofdbestuur van de Niwin. In het communiqué van het Hoofdbestuur van de Niwin, waarin de uittreding van Katho liek Thuisfront wordt medege deeld, wordt herinnerd aan de woorden, die de toenmalige Mi nister-President, Dr Beel, o.a. bij de oprichting van de Niwin sprak: „De Regering is er van over tuigd, dat de Niwin een volko men onpolitieke organisatie is, die slechts beoogt het contact het persoonlijk, menselijk, har telijk contact van man tot man, tussen Nederland en de troepen in Indië vast te houden en zo doende een der benauwendste zorgen op te heffen, die de naar Indië vertrekkende soldaat be klemt de volledige steun zal vinden van het gehele Neder landse volk." Het communiqué vervolgt dan „De Niwin heeft dan ook steeds haar zorgzaamheid uitgestrekt over alle militairen in Indone sië, ongeacht Godsdienst, rang en afkomst. Daarom spijt het de tweede Voorzitter van het Hoofdbestuur Ir Otten, en de directie van het centraal bureau Niwin bekend te moeten maken, dat het Katholiek Thuisfront uit de Niwin zal treden. Bestuursleden van het Katho liek Thuisfront zullen geen deel meer uitmaken van het Hoofd bestuur van de Niwin." Van de zijde van Katholiek Thuisfront werd de uittreding nader als volgt gemotiveerd: De principiële instelling van Katholiek Thuisfront ligt nu eenmaal anders dan die van de Niwin. Zoals de naam reeds zegt beoogt deze laatste in de eerste plaats welzijnsverzorging, een materieel doel na. Katholiek Thuisfront streeft in de eerste plaats de geestelijke verzorging van de Rooms Katholieke mili tairen in Indonesië na. Inderdaad heeft Katholiek Thuisfront geruime tijd recht streeks aan 't Niwin-werk deel genomen, omdat gehoopt werd, dat op den duur de geestelijke en de materiële verzorging van de jongens overzee samen kan gaan binnen het kader van de Niwin. Dit bleek evenwel niet mogelijk, vooral niet omdat de afdelingen van Kath. Thuis front wenst contact met de pa rochieleden overzee te onder houden en de Niwin zich in het algemeen tot de militairen in Indië richt. Sinds de laatste bestuursver kiezing zijn de afdelingen in 't bestuur gekomen. Het valt dan ook niet te verwonderen, dat het nieuwe bestuur een andere koers zou volgen dan het oude en tot de uittreding heeft besloten. Eduard Kardelj, de. Joegosla vische Minister van Buitenland se Zaken, heeft op de algemene vergadering van de V.N. ver klaard, dat hij iets moest zeggen over bepaalde anti-democrati sche praktijken van de Russi sche Regering, gericht tegen de federale volksrepubliek Joego slavië". „Wij waarderen", aldus Kar delj, „het positieve en progres sieve standpunt van de Russi sche Regering ten aanzien van de vrede en de vreedzame sa menwerking tussen de landen, maar wij moeten wel het grote verschil tussen woorden en da den van de Sowjet-Unie opmer ken met betrekking tot een aan tal kwesties". De Minister weidde vervolgens uit over de verschillende manie ren, waarop de Sowjet-Unie naar zijn zeggen pressie op Joe- go-Slavië trachtte uit te oefe nen en zich met de binnenland se aangelegenheden van zijn land bemoeide. Hij sprak van 'n ongehoorde lastercampagne, de bijna volledige economische blokkade, de pogingen om op zwakke zenuwen te werken door lange nota's en openlijke drei- Wij nodigen U uit tot bijwoning onaer welke wordt gehouden op Woensdag 28[Septenfber van 2.30-4.30 en van 8-10 uur in het Op deze Show zullen door ons de nieuwste modellen voor het aanstaande seizoen in alle prijsklassen worden getoond. Dus tot ziens op de Show" ROBERT DE MOOR „De Kleine; Winst" Noordstraat 83 - Terneazen Entrée II. 1.— per persoon. Kaarten verkrijgbaar aan het „Luxor-Theater" op den dag der Show vanaf 1.30 uur n.m. Geen toegang voor personen beneden 16 jaar IN PLAATS VAN INVITATIES 3ij deze nodigen wij U uit de van de Fa ROBERT DE MOOR te bezoeken, waar tevens onze collectie zal worden getoond. MODEHUIS NOBELS-MOLDUCCI Noordstraat 17 - Terneazen BIJ EEN NIEUWE JURK hoort natuurlijk van „EIGEN HAARD"- U ziet onze nieuwe modellen in verschillen de prijsklassen op de Modeshow van de Firma R- DE MOOR- NOORDSTRAAT 76 TERNEUZEN ZATERDAG 1 OCTOBER. v.m. n.m. Breskens 9.25 10.18 Terneuzen 10.00 10.53 Walsoorden 10.50 11.43 ZONDAG 2 OCTOBER. Breskens 11.00 11.25 Terneuzen 11.35 otaim nau nuuseven ook. ge zegd, dat hij, mocht hem (Sta lin) „iets overkomen", „alles ge regeld" had in de Scwjet Unie. „Ik weet precies wat gebeuren zal", aldus Stalin. Roosevelt voorspelde, dat Churchill zich moeilijk in de na oorlogse wereld zou kunnen schikken en dat het „in som mige opzichten gemakkelijker zou ziin na do oorlog Stalin be- aalde dingen te doenver- ucaei uEtgcn ircrn uc nimiavei van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening afgevaardigden ontvangen van de verschillende slagersorganisaties. Tijdens dit onderhoud zijn de problemen van de slagers in het algemeen ter sprake gekomen evenals de gementen, demonstratieve troe penbewegingen langs de gren zen, het systematische uitlokken van grensincidenten en het in elkaar zetten van sensationele processen. In de periode van 1 Juli 1948 tot 1 September 1949 waren door Albanië, Bulgarije en Hon garije 219 grensincidenten uit gelokt en was het luchtruim 69 maal geschonden. Joego-Slavië wenste zijn socialistische maat schappij volgens zijn eigen in zicht op te bouwen. Toen Kar delj zijn rede beëindigd had, werd luid geapplaudiseerd. Tsaldaris, de Griekse Minister van Buitenlandse Zaken, ver klaarde, dat de Balkankwestie in een nieuw stadium was ge treden „nu de guerillabende binnen de Griekse grenzen prac- tisch vernietigd zijn". Tsaldaris verwees naar de rapporten van de commissie der Verenigde Naties voor de Bal kan, waarin hulpverlening door Albanië, Bulgarije en Joego-Sla vië aan de Griekse partisanen is vastgesteld, en verklaarde, dat Griekenland zichzelf tegen elke aanval zal verdedigen, doch niet zelf zal aanvallen. Pearson, de Canadese Minis ter van Buitenlandse Zaken, verwierp het Sowjetvoorstel tot een vredespact tussen de grote vijf als propaganda. Hij voor spelde dat het nieuwe Sowjet- „imperialisme" ten slotte door zijn eigen zwakheid zal worden vernietigd. „Wij volken der vrije democratieën verwerpen dit nieuwe imperialisme, dat de on dermijnende krachten van het internationale communisme ge bruikt om de nationale onaf hankelijkheid te vernietigen, zelfs van communistische lan den, die zijn interventie en be velen niet willen gedogen", zo zeide Pearson. Inwoners van West-Duitsland zullen desgewenst mogen emigre ren, zo wordt in een Brits-Ameri kaanse bekendmaking gezegd. De beperkende bepalingen voor be zoeken aan andere landen zijn. op geheven om. de Duitsers zoveel mogelijk vrije toegang tot de bui tenwereld te geven en bovendien om het vluchtelingen- en werk loosheidsprobleem te verzachten, aldus de bekendmaking. Tot dusver werd voor reizen naar het buitenland slechts toestem ming gegeven wanneer de reis in bet directe "belang van het mili taire bestuur of van de heropvoe ding van Duitsland was, dan wel wanneer een dringende reden aan wezig was. De bezettingsautoriteiten be houden zich echter het recht voor een uitreisvergunning te weige ren, wanneer een bepaalde reis af breuk zou doen aan haar gezag of strijdig met de belangen van Duitsland. vleesdistributie en de prijsbepa- >ph. van dé distributie on dit artikel. ling bij een eventuele opheffing De besprekingen hadden een ir.- forrni 1 kar T\ van ue communisuscne party en is een bedreiging voor de socia listen, zo wordt m de Argentijn se hoofdstad verklaard. De communistische partij zal inderdaad vallen onder de bepa ling die iedere beweging, welke bij een internationaal lichaam is aangesloten, verbiedt, terwijl de socialistische partii die bij de jongste verkiezingen geen enke le candidaat heeft voorgedragen LANSTANDEN. Maan 1. Opk. Ond. 9 17.— 7 17.18 0.59 4 17.31 2.16 2 17.41 3.31 0 17.51 4.43 8 17.59 5.54 >5 18.09 7.04 3 18.19 8.15 1 18.32 9.27 >8 18.49 10.42 i ordelijke stilleg- ren, die 24 tot 48 in kleine Ameri- firma in grootte de van het land, gegaan met het ;n verzekerings lat door de Ver arbeiders van de jorgesteld. dat het aantal edetineerdem zeer e meesten is wel at en hij gevoelde ïun een tegmoet- n. n Justitie, de heer bezwaar tegen te 3 beoordeling van e regeling gekop- gcvallen van an- emanü recht heeft dan moet men die in z.i. bezwaarlijk g onthouden aan grond van de ge vel een vlekje aan vaë Financiën, de gaf te kennen, dat financiële overwe- epaalde beperking opgelegd. Het voor de voorge ls voqr de Minis- rad onrecht Is ge- organen van de een sprake van in- ling van de scha- s naar een billijke ■ruiming van de p onioverkomenlijk zijde stuiten, ver- jeftinck. ster Lieftinck een eer Burger onaan- 3 genoemd, werd /erworpen met 27 men. Voor stern- Partij van de Ar- N. werp werd aange tegen 22 stemmen; Partij van de Ar- ej. Tendeloo en de s, Van den Bom, en Emmers, dag aangehouden aansprakelijkheid d voor handelingen of tengevolge van werd goedgekeurd stemmen. Tegen PN en de heer Van uur werd de verga- Reizigers-misère. rde sqhrijft ons-, trein, die de reizi- ig zou geven met eren, gleed Don- station Kruiningen e busdienst gereed iet verder vervoer 'laamse reizigers m-haven. iiaven lag, zo men itdicht en de kapi- serboot die de ver- ad moet dragen rs en schip, moest i, de reizigers te- n de moede reizi- avond niet meer men. 1 auto's werden de zet en de bestu: - l door gestrande een nog vrij zijnd •machtigen. Daar kkigen, spoedig in men, naar Goes of althans daar een te gemeten. Een ten bleven 13 pas- nder 7 dames, op erig zochten zij de n de Prov. Stoomn- Men had tenmin- voor de komende ht men! werd medegedeeld tmer moest worden ondanks alle pro- de gestrande pas- kade omhuld door ischer zijn dat al- de Prov. diensten ivallen gastvrijheid n de veerboot bood choots (en gerief- ld. er klonk het non- Provincie is geen haar vriendelijke om de moede rei- elkomen. De toe- >t werd. geweigerd! ht van de Stoom- >leek een humaner en en bood de (is erbolgen reizigers n de slaapgelegen- t personeel op de n zelf zo vèr ging >ed aan te bieden, hierbij aan de be- e noodbarak onze hulde! de vroege morgen deling dat de toe- veerboot vrij was achter kan dit niet de Provincie (het slechts in noodge vallen zijn) niet eens aan haar eigen inwoners de dienst bewijzen om de toch al teleurgestelde rei zigers hetzij in wachtkamer of op boot onderdak te verlenen en de vriendenhand te reiken? Wij willen hieraan toevoegen dat de kapitein van de Prov. hoot te H edekenskerke de gestrande passagiers vvèl de nacht op de veerboot heeft laten doorbrengen, ander en oJ. -bitster

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1