Staande Ov< ^jjjj l Versie Geen exi Autorijschool Onderhoud met Minister Stikker Het wachten is op de tien millioenste Nederlander UIT DE PROVINCIE. AGENDA RECHTSZAKEN J Gabr. Cappen De Stroper Autorijles iiiiuiniiiiiiiiiiiiuuiiiiiiiuuiiiuiinupiniiiiiiiii'.imiii PAT IS AL TESTEi over zijn derde bezoek aan Amerika Inenting en ziekengeld Plannen Amerikaanse atoomcommissie Wijziging van omreke ningskoersen Export naar Amerika Rede van Wysjinsky Arrestatie van geestelijken Vrouw deed Can. vlieg tuig verongelukken om een vrouw r ca Onze Wintercollectie is gereed met SOLV-X WJ PRESENTE REI l€ Leeslamp met aani Leeslamp met aan; Leeslamp met aanj Verder nog verschi len, in diverse pri Alle prijzen zijn gloeilamp- De kappen kuni worden- Ook voor Kamerk lampjes IS HET A DIJKSTR- 7 Telefoon 2056 TE Onze reclame van gaat nog steeds do nuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiyiiiiiiiiiiiiiii«ii»iiH»in»"Miir hoeft U te hebben bij een gediplomee Nieuwe les Westkolkstraat 20. 'JVanDenBogaert'S: I1 jReclame-bure V j Etalage- en winkelartikelen t Papierwaren en Cartonnages Reclame-ob>e< JWNTÏHONDSTRAAT 5 i TELEF. 230 Hl Jb> EEN DEFECTE WAGE LAAT MEN DIRECT HALEf VAKKUNDIG REPAREREN Garage Motor Service Axelsestraat 174 Tel- TERNEUZEN Op de vraag, of dit naar zijn mening mede een gevolg was van door de omgekomen Amerikaanse journalisten, antwoordde Minister de berichtgeving inzake Indonesië Stikker bevestigend, doch hij voegde er aan toe, dat Nederlands positie inzake het Indonesische probleem thans zodanig was, dat van internationale zijde geen ver wijten wegens Nederland meer te verwachten waren. In dit ver band -zeide hij terzake van de thans bekend geworden overeen stemming over een Nederlands- Idonesische Unie: ,,Het is een heel belangrijk verschijnsel, dat men hier doorheen is gekomen, daar het vraagstuk van de unie een der moeilijke was". In antwoord op een vraag over de berichten inzake het vormen van een monetaire unie tussen Benelux, Frankrijk en Italië, zeide Minister Stikker dat deze kwes tie reeds ter sprake gekomen was bij de jongste OEEC-besprekin- gen in Parijs, op initiatief van Frankrijk. In verband met het grote onderscheid in positie ter zake van het kapitaalverkeer en het vrij goederenverkeer van deze landen onderling, had Nederland zich enigszins afzijdig gehouden. Nederland stelde zich op het standpunt, dat zulke plannen al leen in het kader van de OEEC en in groter verband wenselijk waren en dat dus ook Engeland hierbij zou moeten worden be trokken. Ook in Washington had Minister Stikker deze plannen nog met de Belgische en Luxem burgse Ministers besproken. Wat de devaluatie betreft, merkte de Minister op dat Neder land gedwongen was meer te de valueren dan de economische si tuatie rechtvaardigde. De eco nomische toestand van Neder land was beter dan die van En- geland, doch Nederland was wel genoodzaakt Egelands devaluatie- initiatief ten volle te volgen met het oog op zijn export. De Minis ter wees hierbij in het bijzonder op de agrarische export en de concurrentie van Denemarken en Nieuw-Zeeland. Het was thans dubbel belang rijk, dat Nederlands landbouw politiek gericht werd op vergro ting van de binnenlandse produc tie van veevoeder, waardoor min der import uit het dollargebied noodzakelijk zou zijn. Minister Stikker verwachtte voor het ogen blik geen belangrijke prijsstijgin gen in Nederland, dank zij de Marshallhulp, waardoor het dol lartekort dit jaar nog overbrugd wordt. De Minister noemde de handhaving van de sociale rust in de afgelopen jaren een der gun stigste factoren der Nederlandse economie, die bewaard moest blij ven, zo nodig ingeval van prijs stijging, door compensaties voor lage inkomens. Prophylaxefonds besloten, om bij arbeidsongeschiktheid als gevolg van inenting uitkering van zie kengeld te zijnen laste te doen verstrekken over de eerste drie dagen der arbeidsongeschiktheid (de zogenaamde Carenzdagen) en wel tot 80 van het dagloon. Die arbeidsongeschiktheid dient echter vóór de vierde dag door de medische dienst van het verzeke ringsorgaan te zijn vastgesteld. Met het oog daarop is het nood zakelijk, dat bij de ziekmelding, die op de gebruikelijke wijze moet geschieden, wordt vermeld, dat de ziekte het gevolg is van inenting. Zoals bekend heeft een arbei der, die wegens ziekte arbeids ongeschikt is, krachtens de bepa lingen van de Ziektewet eerst recht op ziekengeld met ingang van de vierde dag der arbeids ongeschiktheid. In verband met de aandrang die van overheidswege wordt uit geoefend om zich te laten her inenten tegen pokken, heeft het De commissie voor atoomener, igie der V. ,S. heeft Vrijdag plan nen bekend gemaakt voor de bouw van een atoomzuil, waarvan de kosten 20 millioen dollar be dragen. Het nieuwe apparaat zou hoofdzakelijk gebruikt worden voor het onderwerpen aan een geweldig zwaar neutronenbom bardement van materialen en brandstoffen voor de vervaardi ging van krachtiger reactors. De zuil zou ook een geweldige hoe. veelheid neutronen leveren voor experimenten op het gebied van de kernphysica. De nieuwe reac tor zou een belangrijke rol ver vullen in de ontwikkeling van a.tcomfabrieken voor de levering van energie en atoommotoren voor schepen en mogelijk ook vlieg tuigen. DER BELGISCHE grensarbeiders. Ten kantore van de Stichting van den Arbeid zijn Zaterdag uitvoerige besprekingen gehou den in zake de moeilijkheden, die tengevolge van de devaluatie gerezen zijn over de loonbeta- ling aan Belgische grensarbei ders. Deze besprekingen tussen ver tegenwoordigers van de Stich ting van den Arbeid en de be trokken werkgevers zullen he denochtend worden voortgezet. gehouden, hernam de laatste kermisdag weer haar gewone gang en het bleef vol tot het middernachtelijk uur klonk en daarmede de kermis van 1949 weer tot het verleden behoorde. Rijksbijdrage N-V- Waterleiding Maatschappij „Z.-Vlaanderen" Op de begroting 1950 van So ciale Zaken komt een bedrag van 155.000 voor als bijdrage in de exploitatiekosten van de N.V. Waterleiding Maatschappij ,,Z.. Vlaanderen", zulks overeenkom stig het rapport van de interde partementale commissie inzake de drinkwatervoorziening in de door de oorlog getroffen gebieden. 1200 Grensarbeiders, die in Nederland werken en aangeslo ten zijn bij de Christelijke vak bond, zijn Zaterdag te Turnhout bijeengekomen om de toestand te bespreken, die ontstaan is door de devaluatie van de Ne derlandse en de Belgische valu ta. Zij zijn van oordeel dat zij door de nieuwe vaststelling van de koers van de gulden ongeveer 200 fr per week zullen verliezen. £[e rjjweg te hangen. Door de HEDEN: Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „De grote Race. Concertgebouw, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Met 2 Jantjes op stap." MORGEN: TERNEUZEN: Café „La Belle Vue", Openbare aanbesteding van het bouwen van een woonhuis. Gebouw „Pro Rege," 7.30 uur: Evangelisatie Samen- I komst. 9 Luxor-Theater, 8 uur: Bio- scoopvoorst. „Bad Bascomb." Bliksem inslag. Tijdens het onweer van Zater dagavond sloeg de bliksem in een telefoonpaal staande op de De snel-tekening „Droom van Indonesië" van de tekenaar Jo- relly bracht 36 op. Bij het einde der avond dank ten de artisten bij monde van de conferencier de bevolking Provinciale weg tussen Driewe- van Waterlandkerkje voor haar gen en de weg naar Zaamslag. De gastvrijheid en zeer grote op- paal kwam hierdoor schuin over komst. Ter gelegenheid van de wijzi ging van een aantal omrekenings koersen, verband houdende met de nieuwe waardeverhouding tus- I vestigingen en naturalisatie. Het Wanneer de voorlopige ramin gen kloppen zal waarschijnlijk in December van dit jaar de tien millioenste Nederlander of Neder landse zijn of haar feestelijke en- trée in ons vaderland maken. Zal de baby een jongen of een meisje zyn? Een voorspelling is gevaar lijk maar wel kunnen wij zeggen, dat het sterke geslacht de meeste kans heeft omdat er in de laatste jaren meer jongens dan meisjes zijn geboren. Het spreekt natuurlijk vanzelf, dat de tienmillioenste Nederlan der niet per sé een baby behoeft te zijn. Het getal van tien millioen wordt iemmers behalve door ge boorten ook bereikt door nieuwe sen bepaalde valuta's en de gul den, is gebruik gemaakt om ook de omrekeningskoersen van enige valuta's, welker waarde ten op zichte van de gulden niet veran derd is, meer aan deze waarde verhouding aan te passen. De vereniging voor de effectenhandel deelt mede, dat de omrekenings koersen als volgt zijn. vastgesteld. Dollar (Canadese) 3,40 (was ƒ2,50). «Franc (Belgische) 0,07% (was 0,06). Franc (Zwitserse) 0,85 (was ƒ0,60). Kroon (Deense) 0,55 was <0,50). Kroon 0,60). Pond ƒ10,—). De omrekeningskoers voor de Franse franc blijft 0,01, die van 4e Noorse kroon blijft 0,50. (Ziweedse) ƒ0,70 (was sterling 10,60 (was Nu de gulden is gedevalueerd, wordt de mogelijkheid tot export naar de Verenigde Staten voor vele Nederlandse bedrijven gun stiger, terwijl 10 dollarpremie deze export bovendien aantrekke lijker maakt. In Amerikaanse regeringskrin gen wordt daarenboven deze ex port sterk aangemoedigd, hetgeen tot uitdrukking komt in de over wogen soepeler toepassing der eouane-formaliteiten en eventuële verlaging der invoerrechten. Gezien deze ontwikkeling is thans het ogenblik gekomen voor het instellen van een onderzoek naar actuële mogelijkheden op het gebied van de Nederlandse uitvoer naar de U.S.A. De uiteenlopende geaardheid der Amerikaanse marktgebieden en de uitgestrektheid van het land maken een begrenzing van de te onderzoeken streken wense lijk. Het centraal instituut ter bevor dering van de buitenlandse han del (OIHAN) besloot in dit ver band, in samenwerking met de Nederlandse Kamer van Koop handel voor Amerika, allereerst in de Zuidelijke centrale staten een onderzioek naar de afzetmo gelijkheid voor Nederlandse pro ducten in te stellen, t.w. in Yokla- hama Tennesse, Louisiana, Texas, «n Kansas. Omstreeks medio October a.s. zal een der medewer kers van het CIHAN, naar dit gebied vertrekken om ten be hoeve en voor rekening van een aantal Nederlandse bedrijven markt onderzoekingen te verrich ten, bestaande relaties te bezoe ken, nieuwe contacten te leggen, kortom al die werkzaamheden uit te voeren, welke slechts ter plaat se kunnen geschieden. is echter te verwachten dat men als de tien millioenste een baby aan zal wijzen. Overigens mag mep niet uit het oog verliezen, dat wellicht eerst in het begin van 950 bekend, zal worden wie de tien millioenste Nederlander is, omdat de noodzakelijke bere keningen veel tijd vergen door de verschillende factoren, die het in woneraantal beïnvloeden Hieronder volgen dan enige cij fers, ontleend aan gegevens van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek: In Juli van dit jaar telde ops land 9.955.394 inwoners. Op 31 December 1948 bedroeg dit aantal 9.884.415, een flinke toe neming ook vergeleken bij de stand op 31 December 1947, toen on sand 9.715.890 zielen telde. Over de verschillende provin cies was het aantal inwoners op 31 December 1948 als volgt ver deeld: Groningen 457.611 (453.057) Friesland 463.442 (460.510) Drenthe 277.258 (273.800); Over ijssel 656.047 (644.492); Gelder land 1.057.941 (1.039.025); Noord- Holland 1.824.305 (1.794.070); Z.- Holland 2.351.669 (2.308.382); Utrecht 565.662 556.391); Zee land 2665.759 (262.598); Noord- Brabant 1.219.7ë6 (1.192.640) Limburg 708.287 (691.493); Nrd- Oost Poder 3189 (2360) Centraal Bevolkingsreg. 33.530 (37.063). De tussen haakjes geplaatste cijfers geven het aantal inwoners weer op 31 December 1047. Op dezelfde datum woonden er 4.877.683 vrouwen en 4.838.207 mannen in Nederland. Deze getal len waren op 31 December 1048 gegroeid tot 4.958.635 vrouwen en 4.925.780 mannen. In 1948 zijn er 119.678 kinderen van het vrouwelijk geslacht en 128.245 kinderen van het manne lijk geslacht levend geboren. In datzelfde jaar overleden 37.8771 mannen en 34.588 vrouwen. De politie te Seattle heeft een 49jarige doofstomme vrouw uit een kamer bevrijd, waar zij door haar moeder de laatste 25 jaar is gehouden. De deur was van een zwaar ijzeren scherm voorzien. Een bed was het enige meubelstuk. Als reden gaf de moeder op, dat haar dochter „de huren verschrikte". Belediging van Burgemeester. Voor. de Groninger politie rechter had zich Donderdag te verantwoorden H. H., wethou der van de gemeente Finster- wolde, die zich tijdens een ver gadering van D.U.W.-arbeiders over de burgemeesters van Fin- sterwolde, Beerta en Nieuwe Schans beledigend had uitge laten. Hij sprak toen namens en als propagandist van de C.P.N. Verdachte ontkende ter zit ting de beledigende woorden te hebben gebruikt. Wel was hij ontstemd geweest over de hou ding van deze drie burgervaders naar aanleiding van zijn bemid delingspoging in een conflict tussen arbeiders van de D.U.W Getuigen ter zitting bevestig den echter, dat verdachte ter dege beledigende woorden had gebruikt. De Officier van Justitie eiste wegens het beledigen van drie ambtenaren in de rechtmatige uitoefening van hun functies een week gevangenisstraf. De politierechter wilde direct geen gevangenisstraf opleggen, maar vorderde 75 boete subsi diair 25 dagen hechtenis. A.s. Donderdag zal opnieuw worden vergaderd. Als tegen die tijd geen oplossing is gevonden, zo werd beslóten, zal niet meer worden gewerkt. De bij de socialistische vak bond aangesloten grensarbeiders hebben een zelfde besluit geno men. De „Libre Belgique" verneemt uit betrouwbare bron, dat de door de grensarbeiders vóór de devaluatie verdiende lonen hun tegen de vroegere wisselkoers zullen worden uitbetaald. HET NOODWEER BOVEN ZEELAND. Bij het onweer, dat Zaterdag avond omstreeks 10 uur boven Zuid-Beveland en Schouwen en Duiveland heeft gewoed, is d£ bliksem in de kapitale boerderij van de landbouwer P. S. Vis te Zonnemaire geslagen, waardoor een schuur met een grote hoe veelheid graan, stro en hooi, als mede alle landbouwwerktuigen en rijdend materiaal verloren is gegaan. Het vuur veranderde in enkele ogenblikken de moderne schuur in ëen vlammenzee, zo dat de brandweer van Zonne maire, die onmiddellijk aanwe zig was en de brandweer van Noordgouwe, die enige tijd later arriveerde, voor een welhaast hopeloze taak stonden Van de schuur, die tot de grond afbrandde, bleven slechts de brandvrije stallen staan. Het vee bevond zich nog in de wei de. De belendende woning wist men te behouden In Wemeldinge sloeg de blik sem in een klamp hooi. Te Goes was in een oogwenk de grote Markt in een meer herschapen en vele wandelaars en fietsers Waren in een minimum van tijd druipnat. DOOR PETER BARON (Geautoriseerde vertaling van H. H. J. Maas.) 112) (Nadruk verboden) TERNEUZEN. Hevig Onweer. Terwijl de kermis, die in volle gang was en op de Markt bij de vermakelijkheden er geen door komen aan was en ook de ca- fé's en de aangrenzende straten overvol met kermisvierders wa ren, ontlastte zich Zaterdag avond omstreeks 9 uur plotse ling een hevig onweer boven de stad, dat gepaard ging met een geweldige regenval. Er ontstond een „paniek" van je welste onder de bezoekers en tallozen, die niet het geluk had den zich nog in de feeds over volle café's te kunnen wringen of in gastvrije woningen, waar van de bewoners de deur open zetten om de vluchtenden op te nemen, een veilig onderdak von den, waren in enkele seconden tot op de huid doorweekt. Nadat het onweer was over gedreven en de regen had op- technische dienst van de P. T. T. werden direct maatregelen ge troffen, dat de weg voor het ver keer veilig kwam. Op het erf bij de heer Den Hamer aan de Molendijk werd een boom door de bliksem ge troffen. Aanrijding. Zaterdagmiddag te ongeveer 1 uur had op de Axelseweg nabij de Molendijk een aanrijding plaats tussen een luxe-auto van de heer K. te St. Jansteen en een vrachtauto van de P. T. T. De personenauto werd door de aanrijding licht beschadigd. RETRANCHEMENT. Nog steeds oorlogstuig. Meldden we enige dagen gele den dat bij werkzaamheden aan de brug Het Sluisse Veer oor logstuig van verschillend kaliber was gevonden, thans vernemen we, dat dit nog slechts een frac tie was van hetgeen naderhand nog uit de waterleiding is ge haald. De mijnopruimingsdienst wel ke, zonder zich rust te gunnen, de gehele omgeving der brug af gezocht heeft, heeft reeds ruim 80 kg springstof verzameld, waarschijnlijk door de Duitsers neergelegd om de brug op te blazen. Verder 12 mijnen, 2 pantservuisten, 80 handgrana ten, 12 mortiergranaten. Ook in het Zwin heeft deze dienst 8 mijnen tot springen gebracht. VLISSINGEN. Tekort aan middenstands- woningen. Het gemeentebestuur van Vlis- singen heeft bij de bevoegde in_ stanties in 's Gravenhage aan dacht gevraagd voor het ernstige tekort aan middenstandswonin. gen ter plaatse. Aanleiding tot dit overleg was ónder meer het feit, dat verscheidene mensen, die te Vlissingen in bedrijven werken, zich met hun gezin in Middelburg vestigen. Het gebrek aan middenstandswoningen noop te reeds verscheidenen tot het niet aanvaarden van een functie te Vlissingen. Het betreft hier voornamelijk leraren en personeel van de marine en het Loodswezen. De burgemeester sloot met 'n woord van dank aan de artisten en het publiek deze succesvolle avond. WATERLANDKERKJE. Niwin-avond. „Ik heb je gewaarschuwd, Jan. Je zult nog eens leren, naar een goede raad te luisteren." Tegelijkertijd verfrommelde hij het papiertje, dat hij in de hand had, maar Jan zag het nog net. „Wat heb je daar?" vroeg hfj. Larry bedacht zich en liet het hem zien. Jan las langzaam de weinige woorden, die er op ston den, en stak het briefje toen in zijn zak. „Waar lag dat?" „Op je tafel." Jan had het antwoord geweten, voor hij de vraag had gedaan.. Hij Hep naar de tafel, schakelde een kleine leeslamp aan en staarde naar de twee helften van de eb benhouten lineaal. „Doe die deur eens dicht, Kaye, als je wilt", zei hij. „Ik heb het gevoel, dat de Stroper een beetje al te dicht bij is." Zonder te spreken voldeed Lar ry aan dat verzoek. „Ik veronderstel, dat wij de zaak niet hoeven te doorzoeken", zei Jan met zwakke stem. „Die vent komt en gaat, waar en waarheen hij wil." „Gaat?" herhaalde Larry twij felend. „Ik vraag me af, wat onze onschuldige Crale op het ogenblik aan het doen is." Dat vroeg Jan zich ook af, maar die gedachte werd onderdrukt door een aanval van onwel-zijn, die hem deed wankelen. Larry greep hem nog op tijd en hield hem staande. „Het is al weer óver", protes teerde Jan, schakelde liet licht uit en Uep onzeker naar de deur. Larry volgde hemden ging mee naar boven. Zodra hij Jan zijn kamer binnen had zien gaan, liep hij door naar de kamer van Kaye voelde of de deur gesloten was en duwde ze open. Na even gewacht te hebben, knipte hij zijn lan taarntje aan, en zag, wat hij ver wacht had te zien: de kamer was leeg en het bed niet beslapen. Hij stapte naar binnen, trók de deur achter zich dicht en ging in een stoel zitten. Zijn polshorloge zei hem, dat het precies twintig minuten, vóór twee was, en hij nam zich voor, Crale's terug komst af te wachten of eigen- Vrijdagavond j.l. bezocht het „Vliegend Niwin-cabaret" onze gemeente. Het heeft een ieders verbazing opgewekt dat zo'n groot aantal personen deze uit voering heeft bezocht, n.l. meer dan 200. Deze bezoekers hebben geen spijt van dit bezoek gehad, daar het geheel een groot succes genoemd kan worden. De avond werd door burge meester Verbrugge met een op wekkend woord geopend, waar na het bekende programma we derom op vlotte wijze werd afge werkt. D e Sowjet-Russische minister van Buitenlandse zaken, Wysjins ky, heeft in een Vrijdag in de assemblee der V. N. gehouden rede, na critiek te hebben uitge bracht op het Atlantisch pact, dat volgens hem op ondermijning van de V. N. gerricht zou zijn, en En geland en Amerika beschuldigd, te hebben van het veroorzaken van een „waanzinnige bewapenings wedloop", het volgende voorge steld 1. Veroordeling van de „voor bereidingen voor een nieuwe oor log, die in een aantal landen, in het bijzonder de V. S. en Enge land, getroffen worden". 2. Verbod van atoomwapens en andere middelen tot massale vernietiging ats „onverenigbaar met het geweten en de eer van de naties en met het lidmaatschap van de V. N.". 3. Eensgezinde verklaring van de vergadering, dat zij wenst, dat de V. S„ Engeland, China, Frank rijk en de Sowjet-Unie de handen ineen slaan voor het handhaven van de internationale vrede en. veiligheid om de dreiging van een nieuwe oorlog af te wenden en onderling een verdrag sluiten voor het versterken van de vrede. Wysjinsky sprak niet over een atoomexplosie, die in de Sowjet- Unie zou hebben plaatsgevonden, en liet er zich ook niet over uit, of de Sowjet-Unie de atoombom, bezit. Acheson, Bevin en Robert Schu- man applaudiseerden mede na Wysjinsky's rede, die zij met aan dacht gevolgd hadden, In Westerse politieke kringen, is men voorzichtig met commen taar op de rede. van Wysjinki. Men wenst nadere inlichtingen Gver de mate, waarin een pact, als door Wysjinsky voorgesteld, zou afwijken van het handvest van de V. N. Verder meent men te moeten opmerken, dat er een grote klove bestaat tussen Wy sjinsky's vredesvoorstellen en de rest van zijn rede, waarin geen tekenen te vinden zouden zijn van een wil om de grote hindernissen voor het tot stand brehgen van internationale harmonie uit de weg te ruimen. per. Want hij twijfelde er niet aan of de persoon in kwestie zou terug komen. Hij had die nacht maar één van de oorspronkelijke strook jes kunnen buitmaken, en zou gauw genoeg ontdekken, dat het andere vals was en van geen waarde voor het opsporen van de emeralden. Zeer tevreden strekte Larry zijn henen uit en wacht, te. Maar superintendant Kaye had volstrekt geen haast. Hij stond naast Brown in de portiek van het portiershuis en keek door de laan naar de villa, die gedeeltelijk achter de bomen verborgen lag. „Vannacht zullen we onze slag slaan, Brown", zei hij. „Larry zal gauw iets gaan' ondernemen. Waarschijnlijk is hij al bezig." Brown, die zich verheugde in zijn pas hervonden vrijheid, toon de meer belangstelling in de woorden van zijn meerdert, dan hij de laatste drie dagen gewoon was geweest. „Bedoelt u, dat hij zal proberen dat papiertje van Jan in handen te krijgen?" vroeg hij. „Ja, en als ik me niet vergis zal dé Stroper ook van de partij zijn. Hij noch Larry zal Reigate willen verlaten voor zij elkaar lijk [LO'L CLi vv VV CfcvJiwv** O i 1 UU de terugkomst van de Stro- ontmoet hebben. Hij keek op zijn horloge. „Tien voor twee. Ik zal ginds eens gaan kijken. Eerzame butlers horen al uren in bed te liggen." „lEn wat moet ik doen de nacht hier doorbrengen?" vroeg Brown. „Denk je, dat ik je daarvoor uit je hok gehaald heb Je moet naar Reigate om Keating te halen. Geef hem deze brief, dan weet hij, wat hij, te doen heeft." Brown nam de brief aan en keek erg twijfelachtig. „Inspecteur Keating wekken, om twee uur 's morgens, is geen verkieslijk baantje, mijnheer", zei hij. „Bovendien zou er iets kun- ny gebeuren, voor ik terugkom Ais ik tenminste terugkom. Inspecteur Keating is erg onge makkelijk, als hij in zijn slaap ge stoord wordt." „Dat hindert niet, haal hem toch maar. Waarschijnlijk zal er heel wat gebeuren, terwijl je weg ibent, maar dat speel ik wel klaar. Je zou maar in de weg lopen, en Sam ook. Ik heb niet graag een olifant bij me bij een nogal kies geval." Brown haalde de schouders op. „Goed, ik zal hem halen", zei hi; bedrukt en ging, in de scha duw der bomen, op weg. (Wordt vervolgd). Volgens inlichtingen van kerke lijke zijde zouden in de afgelopen weken nog een twintigtal geeste lijken gearresteerd zijn, o.m. Dr. Augustin Pozdech, Deken van Bratislava. De Canadese politie heeft be kend gemaakt over bewijzen te beschikken, dat een vrouw ont plofbare stoffen aan boord van het Canadese passagiersvliegtuig had gebracht, dat, 9 September tengevolge van een ontploffing in de bagage-afdeling bij Quebec verongelukte, waarbij 23 mensen om het leven kwamen, en wel met de bedoeling een zich in het vliegtuig bevindende vrouw om het leven te brengen. Eerder had de politie bekend gemaakt, dat zij de mogelijkheid van sabotage onderzocht en een vrouw in arrest hield, die zich na het innemen van een grote dosis slaaptabletten in levensgevaarlij ke toestand in het ziekenhuis te Quebec bevindt. Verder is de po litie op zoek naar een man, die de vriend van deze vrouw en de echtgenoot van de in het vlieg tuig omgekomene wordt ge noemd. Een driehoeksverhouding en een levensverzekering van 10.000 dollar bevindt zich volgens de politie op de achtergrond van deze kwestie. Voor REPARATIES KUNSTGEBITTEN snel en goed- L- C- LOOF. Noordstr. 96a. Terneuzen- Ook in groepsverband Garage A- A- DEES Verl- v. Steenbergenlaan 27 mpl. ?ns5 Terneuzen WESTKOLKSTRAAT 38a (nabij Luxor-theater) TERNEUZEN TELEFOON 2606 Q uink Permanent Blue Black, Permanent Blue, Royal Blue (uitwasbaar) Verkrijgbaar bij: BOEKHANDEL LITTOOïJ Terneuzen V Kort» Kerkstraat 1 ~5 TERNEUZEN

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2