De atoomexplosie in de Sowjet-Unie ie schrijven Indonesische Staatslieden over de overeenKomsr inzake het Unie-Statuui Uitspraak in proces te Boedapest Enige verdachten van overval te Jsselmonde naar Huis van Bewaring overgebraeht Het terugtrekken der troepen uit Indonesië MAANDAG 26 SEPTEMBER 1949. De mening van „Tas" „Geen verrassing" bij de Sovjetdele- gatie der V. N. Wateren rondom Bikini nog steeds radio-actief Britse dagblad onthullingen Verklaring woordvoerder Republikeinse Delegatie Wrevel in Republikeinse kringen HOOGWATER HOOGWATER i politieke Frankering bij Abonnement: Terneuzen WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maan dagochtend tot avond. Zonnig weer. Droog weer met nu en dan overdr. wolkenvelden en in de ochtend plaatselijk mist. Meest zwakke wind uit uiteen lopende richtingen. Weinig verandering in temperatuur. DE Verschijnt dagelijks 5e Jaargang No. 1227 Drukkerij N.V. Fa P. J. v. d. Sande, Terneuzen Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Advertentieprijs: per mm 10 ct.minimum per advertentie 1,50. Inzending advertenties tot des namiddags 3 uur. Rubriek kleine advertentlea: 6 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bureau van dit Blad 15 eent meer. Hoge Amerikaanse ambtenaren voorspelden Zaterdag met vertrouwen, dat de „Sovjet-Unie ons nooit zal inhalen" op het gebied der atoomwapens. De V- S. zijn nog steeds een eind voor op de Sovjet-Unie en zij zullen hun voor sprong naar alle waarschijnlijkheid nooit verliezen, zo zeiden zij. Zij deelden mee, dat het Witte Huis zijn inlichtingen over de atoomexplosie had verkregen door middel van verscheidene agentschappen van de geheime dienst in de V. S., Engeland en Canada. ,,/Het werd ontdekt door de sa menwerking van het Amerikaan se ministerie van buitenlandse za'ken, het militaire apparaat, de centrale geheime dienst, de Brit ten en de Canadezen en met be hulp van plannen, die op lange termijn waren beraamd", zo ver klaarden zij. Zij zeiden, dat de inlichtingen niet werden verkregen langs seismografische weg.. De inlich tingen waren volledig. Washington Hernieuwd aan dringen op opsporing van beweer de communistische spionnen in de V. S. is gevolgd op het nieuws van de atoomexplosie. De com missie ter bestrijding van anti- Amerikaanse activiteit van het Amerikaanse Huis van Afgevaar digden heeft verklaard, dat zij spoedig een rapport over haar onderzoek zal publiceren. Zij voegt er aan toe, dat dit zou be wijzen, dat de Sowjets alle gele genheid hebben gehad om zich van inlichtingen over de kern energie te voorzien. Santa Monica (Caif) Gene raal George Kienney, Amerika's leidende deskundige op het ge bied van strategische bombarde menten, verklaarde, dat de Sow- jet-Unie „stellig geen lange-af- standsbommenwerpers heeft, die te vergelijken zijn met Amerika's B36". Maar zij had vliegtuigen, „die een atoombom over de oceaan kunnen brengen". New York De wetenschappe lijke correspondent van de New- York Times schrijft: „Hoewel het waarschijnlijk is, dat de Sowjet- Russische geleerden de eerste en enige bom, die zij hadden, hebben beproefd, zou het gevaarlijk zijn aan te nemen, dat zij vier jaar bij ons ten achter zijn en dat het zo lang zou duren, om gelijk met ons te komen. Het zou redelijker zijn aan te nemen, dat zij hun fabrie ken zo hebben ingericht, dat zij één bom per week kunnen maken, zodat zij er van nu af minstens vijftig per per jaar kunnen ma ken'". Dit was genoeg om „vijftig Amerikaanse steden met een be volking van 40.000.000 zielen te vernietigen", aldus de correspon dent. Tokio De reactie der Japan pers, het enige volk, dat de gevol gen van de atoombom heeft on dervonden, was er een van vrees en ongerustheid, aldus meldt de pers van Tokio. De bladen gaven speciale edities uit, spoedig na het vernemen van het nieuws. Er werden meer dan een millioen exemplaren gedrukt. Zuerich De Zwitserse rege ring zal vandaag een communi. qué uitgeven over de explosie, zo verneemt Reuter te Zuerich. Men gelooft, dat speciale apparaten met grote registratie-capaciteit de explosie hebben opgetekend. vervaardiging van de atoombom kende. De „Evening News" meldt uit Parijs, dat de ontploffing aldaar is waargenomen met behulp van speciale, door de Verenigde Staten ter leen gegeven instru menten. Volgens dit blad zouden er verscheidene malen schokken ongerustheid." Rusland was nog steeds voorstander van een ab soluut verbod tot het gebruiken van atoomwapens. Tass maakte voor de eerste maal gewag van de te Washing ton, Londen en Ottawa uitge geven verklaring in de pers van verschillende landen, in brede kringen ongerustheid hebben ge wekt. In dit verband was Tass gemachtigd het volgende te ver klaren: „Zoals bekend, worden in de Sowjet-Unie op zeer grote schaal constructie-werkzaamhe den uitgevoerd. Er worden hy- dro-electrische stations, mijnen, kanalen en wegen gemaakt, waarbij het veelvuldig voorkomt dat men iets moet laten sprin gen. Dit geschiedt met de laat- ci vei suiieiuene maien SCxlOKKen &CAA- A-'AU gcöuucui mei uc laai- door de seismografen zijn gere- ste technische middelen. Het is rri cfroorH Ir r\ nn x-^i. l. mncrpliilr Haf. Hi f Ho aanHanVïf gistreerd, welke op het tot ont ploffing komen van atoombom men wezen. De meeste schokken werden omstreeks 10 Juli j.l. waargenomen. Als epicentra van de schokken werden verschillende plaatsen in de Sowjet-Unie geregistreerd, waaronder Z.-Siberië, het Alai- gebergte (in het Z. van Russisch Turkestan, in centraal Azië), in een gebied „ten Z. van de Kas pische Zee" en in een 1600 km ten Oosten van 't Oeral-geberg- te gelegen streek. De correspondent van de „Sun day Times" te Flushing Mea dows meldde aan zijn blad van een „hoge autoriteit" te hebben vernomen, dat het waarschijn lijk is, dat „een zes tot acht an dere landen mogelijk binnen de eerstvolgende vijf jaar in staat zullen zijn atoombommen te ver vaardigen." In het bericht wordt niet vermeld wie de „hoge auto riteit" is, die dit verklaarde, ter wijl ook niet wordt aangegeven welke landen worden bedoeld. In een kort hoofdartikel over de atoomontploffing op Sow jet- Russisch gebied schrijft de „Sunday Times": „de enige be langrijke potentiële natie ter wereld, die een aanval zou kun nen uitvoeren, is de Sowjet- Unie. Voor te wenden, dat dit niet het geval is, komt slechts neer op een niet willen erken nen van de werkelijkheid." Het officiële Russische pers bureau Tass heeft bevestigd, dat Rusland een atoomwapen heeft, en wel sedert 1947. Er was ech ter „niet de minste reden tot mogelijk, dat dit de aandacht getrokken heeft buiten de gren zen van de Sowjet-Unie." Wat de productie van atoom energie betreft herinnert Tass er aan, dat de Minister van Bui tenlandse Zaken, Molotof, reeds op 6 November 1947 heeft gezegd dat het geheim van de atoom bom reeds lang niet meer be stond. Dit betekende, dat de Sowjet-Unie dit wapen ook tot haar beschikking had. In weten schappelijke kringen in de Ver enigde Staten, aldus Tass, be schouwde men de verklaring van Molotof als bluf. Men achtte het niet mogelijk, dat Rusland vóór 1952 een atoomwapen zou heb ben. Het nieuws van de atoom explosie was voor de SovjetJRus- sische delegatie bij de algemene vergadering der V. N. „geen ver rassing", zo heeft een lid dezer delegatie verklaard. Hij voegde er aan toe, dat Molotof, toen maals Minister van Buitenlandse Zaken, deze ontwikkeling had voorspeld in een rede op 7 No vember 1948. „Molotof sprak behalve van de atoombom ook nog van een ander wapen met grote actie-radius", aldus deze woordvoerder. Volgens gewoonlijk goedinge. lichte kringen te Londen ligt het centrum van Ruslands atoom onderzoek in Estland en op het eiland Hiumaa aan de kust van Estland. De bevolking van dit eiland en van de kust van Est land is geëvacueerd en vervangen door Russen, aldus deze bron. Te Londen aangekomen vluch telingen uit dit gebied hebben herhaaldelijk melding gemaakt van de bouw van atoomzuilen en andere atoom-installaties aldaar. Aan de andere kant gelooft men in deze kringen, dat een Russische bom voor ontploffing verder het binnenland in zou zijn gebracht, omdat seismografen in Finland en Zweden geen beving hebben geregistreerd. Door de Amerikaanse Congres commissie voor atoomenergie aangelegenheden en door het Visserij-laboratorium der Uni versiteit te Washington is een gezamenlijk rapport gepubli ceerd, waarin wordt verklaard, dat de wateren rondom het atol van Bikini, waarin 3 jaar gele den een atoombom tot ontplof fing is gebracht, nog steeds ra dio-actief zijn, niettegenstaan de het feit, dat dit water, als gevolg van het getij ter plaatse, eens in de 28 dagen voor de helft door ander water wordt vervan gen. In het rapport wordt ver klaard, dat „de radio-activiteit in de wateren rondom Bikini niet in de mate is afgenomen, als had verwacht mogen wor den." „Niemand weet", aldus het rapport, „wanneer de inboor lingen van Bikini naar him woonplaatsen terug zullen ke ren, daar nog steeds niet kan worden uitgemaakt of de inboor lingen al dan niet nadelige ge volgen zouden ondervinden van het consumeren van in de om geving gevangen vis." De Secretaris-Generaal van de Partai Nasional Indonesia, Ga- tot Mangkupradja, deelde aan de vertegenwoordiger te Djokja mede, dat de te Namen bereikte overeenkomst een bewijs is voor het zwakke standpunt van de Republikeinse delegatie op de Rondetafel-Conferentie. Hij zei- de: „Wij veroordelen de hou ding van Mon Hata. Eveneens te Djokja legde de Republikeinse Minister van Bui tenlandse Zaken, Hadji Agus Sa- lim, een verklaring af tegenover de vertegenwoordiger van Ane- ta. Hij zeide: „Onze strijd is niet alleen afhankelijk van het slagen of het mislukken van de Ron detaf el-Confer en tie. Wij moeten beseffen, dat onze strijd op de R. T. C. niet is de strijd van een nog niet onaf hankelijk land doch een strijd tussen twee reeds vrije landen. Wij kunnen deze strijd verge makkelijken door onze buiten landse potenties te onderhou den en te organiseren en door het uitoefenen van de nodige druk op onze delegatie ter R. T. C", aldus Hadji Salim, die voorts verklaarde, dat mogelijk vice- president Mon Hatta naar Djok ja zal worden ontboden indien op de R. T. C. de besprekingen te verward zouden worden. De Minister voegde er aan toe, dat met een „lichte Unie" wordt bedoeld een instelling, die lager staat dan beide betrokken lan den, welke instelling geen enke le bevoegdheid bezit. De Repu bliek kan geen Unie-Ministers accepteren, doch wel een bijeen komst van Ministers der beide landen, aldus Hadji Agus Salim in een verklaring aan Aneta. Tenslotte heeft Mohamed Sa- leh, de secretaris-generaal van „Masjumi" te Djokja aan de vertegenwoordiger van Aneta medegedeeld, „dat in verband met de uiterst stroeve gang van zaken bij de besprekingen ter R. T. C., het hoofdbestuur van „Masjumi" Dr Sukiman heeft teruggeroepen, met het doel ge gevens uit de eerste hand te kunnen verkrijgen over alle pro blemen, die zich op de Confe rentie voordoen, voornamelijk over de geheime besprekingen te Namen." Hij verklaarde, dat de „Masjumi" de te Namen bereik te overeenkomst betreffende het Unie-statuut niet kan goedkeu ren, omdat dit niets anders in houdt dan een andere vorm van kolonisatie. De „Masjumi" houdt vast aan het standpunt, dat de poitiek van de Staat dient te worden bepaald door Djokja en niet door de delegatie in Den Haag. Tenslotte deelde Moh Sa- leh mede, dat de „Masjumi" zal aandringen op een verkleining van de bevoegdheden der dele gatie. De Londense avondbladen pu bliceerden Zaterdag op hun voorpagina berichten uit ver scheidene Europese hoofdsteden over de reacties aldaar op de mededeling van President Tru man over een atoomontploffing in de Sowjet-Unie. De „Evening Standard" publi ceert een uit Praag afkomstig bericht, volgens hetwelk een Tsjecho-Slowaakse Minister, die kortgeleden een bezoek bracht aan de Sowjet-Unie, na zijn te rugkeer in gezelschap heeft ver klaard, dat de Sowjet-Unie over drie fabrieken voor de opwek king van atoomenergie beschikt. In één van deze fabrieken is, volgens de Tsjecho-Slowaakse Minister, voortijdig een atoom bom tot ontploffing gekomen, waardoor Duitse en Russische geleerden werden gedood en waaruit tevens bleek, dat ook de Sowjet-Unie het geheim voor de Laszlo Rajk, voormalig Hongaars Minister, werd wegens verraad ter dood veroordeeld. Luitenant-generaal George Palffy, voormalig stafchef en Minister van Defensie* zal] voor een militair gerechtshof opnieuw worden berecht. Nog twee andere beklaagden werden ter dood veroordeeld; twee tot levenslange gevangenisstraf, één tot negen jaar gevangenis straf. Palffy zal onpieuw door een militaire rechtbank worden berecht. De vonnissen luiden: Laszlo Rajk, voormalig Minister van Buitenlandse Zaken: dood straf. Lazar Brankof, voormalig raadsman van de Joego-Slavische ambassade te Boedapest: levens lang. Dr. Tibor Szonyi, voormalig secretaris voor personeelszaken van de Hongaarse communistische part(jdoodstraf. Andreas Szalai, assistent van Szonyi: doodstraf. Dr. Paul Justus, voormalig vice-president van de Hongaarse radio: levenslang. Ivan Ognjenovic, sociaal-demo- craiisch leider: negen jaar. Luit.-gen. George Palffy, voor malig stafchef van het Hongaar se leger en Minister van Defensie, en Bela Korondy, voormalig kolo nel van politie bij het Hongaarse Ministerie van Binnenlandse Za ken. zullen opnieuw worden be recht door een militaire recht bank. Degenen, die ter dood zijn ver oordeeld, zullen worden opgehan gen. Hun vonnis kan echter nog door hogere rechtbanken worden gewijzigd. Na het voorlezen van de von nissen gaf het hof een rechtvaar diging van de straffen, in over eenstemming met de Hongaarse wet. Deze rechtvaardiging is gewoonlijk een samenvatting van wat gedurende het proces is ge zegd;, met inbegrip van een poli tieke en juridische analyse van de bevindingen. Het hof deelde mede, dat het zich niet bevoegd achtte, tegen Palffy en Korondy een vonnis uit te spreken, daar deze militairen waren. Mén verwacht algemeen, dat beiden ter dood zullen wor den veroordeeld. De beklaagden en het publiek stonden, toen de vonnissen wer den voorgelezen. In het proces, dat zes dagen heeft geduurd, heb ben de beklaagden in dramatische getuigenissen hekend, dat zij had den samengezworen om de Hon gaarse regering omver te wer pen. Zij noemden in het alge- gemeen maarschalk Tito's rege ring en „zijn meesters in het Westen" de ware schuldigen en zichzelf werktuigen in htm han den. Zeven van de acht beklaagden waren beschuldigd van het leiden van een organisatie ter omver werping van de Hongaarse rege- gering; zes werden tevens van verraad beschuldigd, twee van oorlogsmisdaden één van misda den jegens het volk, en één van het aanzetten tot moord. De beklaagden waren beschul digd van spionnage voor de V. S. en Joego-Slavië. De verdedigers der acht be klaagden tekenden beroep aan. Rajk zei, dat hy het niet eens was met het verzoek van zijn verdediger. Op een vraag of hij clementie wilde vragen wanneer zijn doodvonnis werd bevesügd antwoordde Rajk: „Neen". Alle anderen vroegen om een lichtere straf. Zaterdag zijn de 30-jarige C. P. van der B., los werkman, de 40-jarige J. J. L„ bediende grote vaart, zijn verloofde de 36-jarige verkoopster J. V. en de 28-jarige A. B„ kaaskoop man, allen afkomstig uit Rotterdam, na voor de officier van justitie te zijn geleid, overgebracht worden naarl hef huis van bewaring. De mannen worden ervan verdacht de roofverval op de boerenleenbank te IJsselmonde te hebben gepleegd, terwijl de vrouw van medeplichtigheid wordt kwestie, beschuldigd- Nadat de overval Woensdag avond 14 September was gedaan, tastte de politie aanvankelijk in het duister. Berichten over de overval 'kwamen van vele zijden binnen, zowel van particulieren ais van politie uit andere plaat sen, doch wanneer deze onder zocht werden, bleken zij in het ge heel niet waardevol te zijn. Ver schillende getuigen, die werden gehoord, verklaarden, dat zij op de bewuste avond een auto met enorme snelheid de bocht hadden zien nemen van de Smeetlandse- Qijk naar de Kerkedijk, zodat het hun verwonderd had, dat de wa gen niet van de weg af was ge slingerd op het een of andere boe renerf. Het stond vast, dat het een kleine grijze auto was, maar het onderzoek, dat toen ingesteld werd om iets naders omtrent deze aoto te weten te komen, had geen succes. Intussen zat de recherche niet stil en daar aan de hand van signalementen de verdenking viel op enige oude bekenden van de politie, werden de gangen van deze iaden eens wat nader nage gaan. Hierbij kwam aan het licht, dat door verschillende van deze personen in café's flinke verterin gen waren gemaakt. Hierbij zou ook de tipgever betrokken zijn. Een paar dagen later besloot de politie enige personen aan te houden en dit geschiedde in de nacht van 19 op 20 September. Tien personen, die ervan verdacht werden rechtstreeks of zijdelings iets met de overval uitstaande te hebben, werden gearresteerd. Daar tegen vier hunner niets po sitiefs kon worden ingebracht, werden zij Dinsdag 20 September weer op vrije voeten gesteld. Vier mannen en twee vrouwen bleven over en zij werden opgeslo ten op het politiebureau Sande- lingplein te Rotterdam. By huis zoeking bij de 30-jarige C. P. van De woordvoerder van de Repu blikeinse delegatie heeft Zaterdag het volgende verklaard: In verband met publicaties van de Nederandse regering omtrent schema's betreffende de terug trekking van Nederlandse strijd- kra/dhten uit Indonesië wordt hierbij verklaard, dat uiteraard na de souvereiniteitsoverdracht een geheel nieuwe toestand zal ontstaan, die vanzelfsprekend van invloed zal zijn op het tempo van het afschepen der Nederlandse strijdkrachten uit Indonesië. Een van de agendapunten ter R.T.C. is de terugtrekking der Nederlandse strijdkrachten uit In donesië en/ er zal conform de be sprekingen op de R.T.C. een to taal nieuw schema worden opge steld voor het afschepen van die Nederlandse strijdkrachten uit Indonesië. De huidige publicaties van de Nederlandse regering hebben generlei verband met de bespre kingen ter R.T.C. over deze aldus de woordvoerder der B., werd een stuk pakpapier gevonden, waarop twee schetste- 'kemingen voorkwamen. By en na dere beschouwing stelde de ene tekening de ligging van de bank voor, terwijl de andere een platte grond was van het souterrain van het pand an dc Smeetslandse- dijk, waarin de bank gevestigd was. Deze vondst is van grote waarde gebleken in verband met de afgenomen verhoren. Eveneens bleek uit deze verhoren, die tel kens werden afgenomen, alsmede uit getuigenverklaringen, dat één der verdachten met zijn verloofde enige dancing's, café's en nacht- gelegenheden had bezocht, terwijl naderhand ook vast kwam te staan, dat deze verdachte had getracht een bankbiljet van 1000 gulden te wisselen, wat echter niet gelukte. Deze bezoeken wa ren op dezelfde Woensdagavond, waarop de overval werd gepleegd. Do nummers van de gestolen bankbiljetten waren onbekend. Tenslotte werden bij confrontatie met de bankhouder, de heer A. F. Klootwijk, twee der verdachten door hem herkend, zodat men, nu deze feiten eenmaal vastgelegd waren, tot overbrenging naar het Huis "van Bewaring besloot. Tijdens het onderzoek werden rfog een man en een vrouw voor lopig op vrije voeten gesteld. Het onderzoek ging door en intussen heeft men twee mannen aange houden tegen wie eveneens ern stige verdenkingen van mede plichtigheid bestaan, terwijl hier bij de kleine grijze auto, waar schijnlijk bij de overval gebruikt, in beslag werd genomen. De wa gen blijkt een huurauto te zijn, doch het onderzoek hierover is nog aan de gang, zodat nadere gegevens ontbreken. Van de ver dachten heeft nog niemand be kend, hoewel het feitenmateriaal, dat tegen hen ingebracht wordt, Terneuzen erg bezwarend is. Walsoorden van de Republikeinse delegatie. Miet wrevel heeft men in Repu blikeinse kringen te Batavia ken nis genomen van het besluit der Nederlandse regering om volgend jaar nieuwe troepen naar Indone sië te zenden, ter vervanging van de gerepatrieerden. Men legt er in deze kringen de nadruk op, dat het zenden van een infante rie brigade en drie bataljons in het komend voorjaar, gevolgd door drie andere bataljons in de herfst, waarin de begroting voor het jaar 1950 van het Ministerie van Oorlog voorziet, niet te ver enigen Is met het doel van de R.T.C., welke de souvereiniteits overdracht aan Indonesië voor eind 1949 beoogt. Men vraagt zich af of de Nederlanders deze over dracht niet nog wensen uit te stellen. In Nederlandse kringen meent men, dat de enige verklaring hiervoor zou zijn, dat de Indone sische afgevaardigden in Den Haag zouden hebben toegestemd, dat de Nederlandse troepen in In donesië gestationneerd blijven met het oog op de verdediging. Men stelt deze mogelijk echter terzijde en brengt het besluit van de Nederlandse regering in ver band met (niet bevestigde) infor matie, volgens welke de Neder landers bereid zouden zijn hun troepen niet eerder terug te trek ken dan twee jaar na de vorming van de R.I.S., terwijl de Indone siërs zouden vragen de evacuatie te doen geschieden gedurende de zes maanden na de vorming van de R.IjS. MAANDAG 26 SEPTEMBER. v.m. n.m. Breskens 4.07 4.22 4.42 5.32 4.57 5.47 ANSTANDEN. Maan. Opk. Ond. 17.— 7 17.18 0.59 4 17.31 218 2 17.41 3.31 0 17.51 4.43 B 17.59 5.54 5 18.09 7.04 3 18.19 8.15 1 18.32 9.27 8 18.49 10.42 nationnalisatie-program op te ge ven. Anthony Eden, plaatsvervan gend leider van de Oppositie, drong aan op een nauwere unie met het Gemenebest en 'n nog in tiemere samenwerking in alle op zichten wat politiek en economie betrof met de landen van West- Europa. Def deelnemrs aan Eu ropese samenwerking dienden ge raadpleegd te worden bij het ne- selse verdrag en de Raad van Eu ropa vormde het bewijs te over van Engeland verlangen om tot het uiterste met de andere Eiuro- pese landen samen te werken en de mededeling van Woensdag, dat Engeland een verhoogde invoer uit Europa toestond zonder in- voerverg'j tning bewees, dat En geland niet trachtte zich van de Europese handel af te sluiten. Het 1 Lagerhuis verdaagde zijn ZATERDAG Breskens Terneuzen Walsoorden ZONDAG Breskens Terneuzen 1 OCTOBER. v.m. n.m. 9.25 10.18 10.00 10.53 10.50 11.43 2 OCTOBER. 11.00 11.25 11.35 Oüdüll iictU. XVUUdCVUV DDA zegd, dat hij, mocht hem (Sta lin) „iets overkomen", „alles ge regeld" had in de Scwjet- Unie. „Ik weet precies wat gebeuren zal", aldus Stalin. Roosevelt voorspelde, dat Churchill zich moeilijk in de na oorlogse wereld zou kunnen schikken en dat het „in som mige opzichten gemakkelijker zou zijn na de oorlog Stalin be- p ..ilde ji van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening afgevaardigden ontvangen van de verschillende slagersorganisaties. Tijdens dit onderhoud zijn de problemen van de slagers in het algemeen ter sprake gekomen evenals de vleesdistributie en de prijsbepa ling bij een eventuele opheffing van dé distributie op dit artikel. De besprekingen hadden een ir.- is een bedreiging voor de socia listen, zo wordt in de Argentijn se hoofdstad verklaard. De communistische partij zal inderdaad vallen onder de bepa ling die iedere beweging, welke bij een internationaal lichaam is aangesloten, verbiedt, terwijl de socialistische partij die bij de jongste verkiezingen geen enke le candidaat heeft voorgedragen dicncen vto 'p k-a.n ontbonden i ordelijke stilleg- ren, die 2J4 tot 48 jn kleine Ameri- firma in grootte de van het land, gegaan met het •n verzekering»- [at door de Ver arbeiders van de jorgesteld. EEDE KAMER- dat het aantal edetineerdan zeer e meesten is wel at en hij gevoelde ïun een tegmoet- n. n Justitie, de heer bezwaar tegen te beoordeling van e regeling gekop- gcvallen van an- cmand recht heeft dan moet men die ui z.i. bezwaarlijk g onthouden aan grond van de ge vel een vlekje aan vaA Financiën, de gaf te kennen, dat financiële overwe- ■epaalde beperking opgelegd. Het voor de voorge- is voQr de Minis- lad onrecht is ge- organen van de een sprake van in- ling van de scha- s naar een billijke •ruiming van de p onioverkomenlijk rijde stuiten, ver- riefitinck. ster Lieftinck een eer Burger onaan- 1 genoemd, werd /erworpen met 27 men. Voor stern- Partij van de Ar- N. .verp werd aange tegen 22 stemmen; Partij van de Ar- ej. Tendeloo en de s, Van den Bom, en Emttiens. dag aangehouden aansprakelijkheid d voor handelingen of tengevolge van werd goedgekeurd stemmen. Tegen PN en de heer Van uur werd de verga- Reizigers-misère. rde schrijft ons: trein, die de reiri- ig zou geven met eren, gleed Don- station Krui ningen e busdienst gereed iet verder vervoer 'laamse reizigers m-haven. aaven lag, zo men itdlcht en de kapi- lerboot die de ver- ad moet dragen rs en schip, moest i, de reizigers te- n de moede reizi- avond niet meer men. auto's werden de zet en de bestui - 1 door gestrande een nog vrij zijnd ïmachtigen. Daar kkigen, spoedig in men, naar Goes of althans daar een te genieten. Efen- ten hieven 13 pas- nder 7 dames, op srig zochten rij de n de Prov. Stoom- Men had tenmin- voor de komende ht men! werd medegedeeld imer moest worden ondanks alle pro- de gestrande pas kade omhuld door ischer rijn dat al- de Prov. diensten ïvallen gastvrijheid n de veerboot bood choots (en gerief- id. er klonk het non- Provincie is geen i haar vriendelijke om de moede rei- eikomen. De toe- >t werd geweigerd! ht van de Stoom- >le©k een humaner en en bood de (is erbolgen reizigers n de slaapgelegen- t personeel op de n zelf zo vèr ging led aan te bieden, hierbij aan de be- e nood/barak onze hulde! de vroege morgen deling dat de toe keer boot vrij was ïchter kan dit niet de Provincie (het w slechts In noodge- v auvu "ju) niet eens aan haar eigen inwoners de dienst bewijzen om de toch al teleurgestelde rei zigers hetzij in wachtkamer of op boot onderdak te verlenen en de vriendenhand te reiken Wij willen hieraan toevoegen dat de kapitein van de Prov. boot te H ledekenskerke de gestrande passagiers wél de nacht op de veerboot heeft laten doorbrengen. Een ander er -mjqf,,

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1