SIM IN HET JAAR 2048 Generale Synode der Geref. Kerken ian 9 Wat brengt de Radio? w«t t op onze Bonnen UIT Dfc PROVINCIE BINNENLANDS NIEUWS Rechtszaken HOOFDPLAAT. CHAUFFEUKD WERD GEFORTUNEERD MAN. van Curasao slevlsis wordt rerkelijkheld VATER v.m. n.m. VRIJDAG 23 SEPTEMBER. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; S.15 Gewijde muziek; 8.45 Gram.; 9.15 Voor de zieken; 10.00 Gram; 10.50 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.15 Fluit en piano; 11.45 Strijk orkest; 12.15 Religieuse muziek; 12.30 Mededelingen; 12.33 Vervolg van Religieuse muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Orgelconcert; 13.45 Gram.; 14.40 Voor dei vrouw; 15.00 Kamerorkest; 15.40 Voor dracht; 10.00 Vrouwenkoor; 16.30 Gram.; 16.40 Voordracht; 17.00 Gram.; 17.35 Zigeunerkwintet; 17.50 Pianoduo; 18.15 Het Evan, gelie in esperanto; 18.30 Nederl. Strijdkrachten19.00 Nieuws, 19.15 Kerkkoor; 19.30 Actualitei ten- 19.45 C.N.V.-kwartet; 20.00 Nieuws; 20.05 Proloog; 20.15 Lichte muziek; 20.45 Causerie; 21.05 Trio; 21.30 Kamerkoor; 22 00 Mariniersk.22.45 Avond overdenking; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM H: 8.00 Nieuws; 8.16 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Gram.; 10.30 Voor oe vrouw; 10.45 Pianoreci tal; 1110 Voordracht; 11.30 Ac cordeonorkest; 12.00 Orgelspel; 12.30 Mededelingen; 1-2.33 Sport» praatje; 12.25 Gram.; 1.00 Nws.; 13.15 Vioolspel; 13.45 Gram.; 14.00 Voor de vrouw; 14.20 Solis- .tenconcert; 15.00 Voordracht; 15.20 Gram.; 16.00 Filmprogram ma; 16.30 Voor de jeugd; 17.00 Koor; 17.20 Muzikale causerie; 18.00 Nieuws; 18.15 Piano en zang; 18.45 Gram.; 19.00 Denk om de hocht; 19.15 Regeringsuitz. 19.30 Causerie; 19.50 Kerkelijk nieuws; 20.00 Nieuws; 20.05 Mu. ziek; 20.30 Christendom en huma nisme; 20.55 Boekbespr.; 21.00 Muziek; 21.30 Orgelspel; 22.00 Buitenl.; overzicht; 22.15 Gram.; 2240 Causerie; 22.45 Avondwijd.; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Orgel en zang; 14,00, 15.00 en 17.00 Gram.; 17.05 Nieuws; 17.15 Engelse les; 17.30 Zangrecital; 17.45 Gram.; 18.15 Causerie; 18.30 Voor de sol daten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 20.15 Filmoverzicht; 20.30 Om roep symphonie orkest; 22.00 Nieuws; 22.15 Gram.; 2250 Nws.; 22.55 Gram. GELUKKIGE WINNAARS RODE KRUIS PRIJSVRAAG RUNNEN AUTO NIET HOUDEN Het echtpaar Versluis uit Hoek van Holland won de hoofdprijs in de Doolhof-puzzle van het Rode Kruis. Woensdag werd de prijs, een Skoda-automobiel, aan haar door een der directeuren van het Rode Kruis overgedra gen. De rode auto was met bloemen en vlaggen versierd. De heer Versluis, die grond werker is, vertelde dat hij zijn nieuwe aanwinst vanwege de daaraan verbonden kosten, niet kan behouden. Maar het geld, dat hij bij verkoop krijgt, bete kent een grote ruggesteun voor het gezin. „Er is zo veel nodig," vertelt zijn vrouw, die moeder is van twee dochters en een zoon. „We kunnen ons nu eens een extra- tje gunnen en ook wat achter de hand houden." Geen auto dus en toch (voor)- spoed. awMBg krijgen we Voor het tijdvak van 25 Sep tember tot enmet 8 October 1049. Elk der volgende bonnen geeft recht op het kopen van: VoedingSmiddelenkaarten 909- 321 Vlees (A, B, D) 100 gr. vlees' 322 vlees (A, B) 300 gr. vlees 323 vlees (D) 100 gr. vlees 324 algemeen (A, B, D) 250 gr. rijst. 326 algemeen (A. B) 200 gr. kaas of 250 gr. korst» loze kaas. 334 algemeen (D) 100 gr. kaas of 125 gr. korstloze kaas. (De leters achter de bonnum mers geven de kaarten aan waar op de betreffende bonnen voorko men). Bonkaarten ZA, ZB, ZE, MD, MH 911 (bijz- arbeid, a-s. moe ders en zieken.) Geldig zijn de bonnen gemerkt met de letter A. Bovenstaande bonnen kunnen reeds op Vrijdag 23 September worden gebruikt. De niet aangewezen bonnen 304, 305, 308, 309, 310, 311, 313, 315, 316, 317, 318 en 319 kunnen wor den vernietigd. INPOLDERING SCHORREN BIJ OSSENDRECHT. Nadat reeds vroeger sprake was geweest van plannen voor de indijking van schorren voor de Scheldekust voor West-Bra bant, is deze kwestie thans in een nieuw stadium gekomen, nu de afwatering bij Ossendrecht opnieuw onder ogen is gezien. Door de oorlogshandelingen in deze streek en het slechte on derhoud, was de door het schor- rengebied stromende Noordkil, waarop deze polders lozen, ab normaal sterk aangeslibd. De instandhouding van de kil, na totaal herstel, zou echter der mate moeilijk en kostbaar zijn, dat ter oplossing van deze moei lijkheden thans wordt gedacht aan de inpoldering van.de schor ren, die zijn gelegen op Zeeuws grondgebied. Behalve door de oprichting van het waterschap „De Noordkil", waartoe de Prov. Staten van de provincie Noord-Brabant als de eerste stap ter verbetering, heb ben besloten, zal door deze in poldering waardoor een cul tuurgebied van pl.m. 250 ha zal worden gewonnen de bestaan de toestand verder worden ver beterd. Alvorens tot inpoldering kan worden overgegaan zal o.a. ook met België overleg moeten worden gepleegd. Hiermede is reeds een aanvang gemaakt. Inmiddels heeft dezer dagen een bespreking plaats gehad met vertegenwoordigers van de Pro vinciale besturen van Noord- Brabant en Zeeland. Een der resultaten is geweest, dat Ged. Staten van Noord-Bra bant en Zeeland thans aan de resp. hoofdingenieurs-directeurs van de Prov. Waterstaat in hun gewest opdracht hebben ver strekt tot onderling overleg en in samenwerking met de be trokken autoriteiten van de Rijks Waterstaat na te gaan, hoe het verloop der aanslibbing op de schorren plaats vindt. TERNEUZEN. Politiediploma. Gisteren slaagde te Amersfoort voor het politiediploma de heer A. C. Bracke, agent van politie te Sluiskil. BIERVLIET. Het Groene Kruis. Zuster E. N. Wijna, die het laatst haar plicht te Eerbeek ver vulde, is bereid gevonden naar Biervliet te komen en zich aldaar te vestigen. Met Zuster Wijna voorziet het Groene Kruis zich in een vacature van enkele jaren. Weil werd zo nu en dan door ver pleegsters ingevallen voor enkele maanden, doch deze toestand was niet verantwoord. Het Groene Kruis-bestuur deed al het mogelijke om een Zuster naar Biervliet te krijgen en slaag de tenslotte met Zuster Wijna. Moge deze Zuster prettig wer ken in Biervliet en er lang blijven. CADZAND. Kamp Potjes als woningcen trum voor de Prot. Jeugd van W. Zeeuws-Vlaanderen. Zondag 2 Oct. wordt te Cad- zand een jeugddienst gehouden, waarin voor zal gaan Ds. Ten Kate. Hierin zal Wika Van Vliet worden bevestigd als jeugdleider voor W. Z.-Vlaanderen. Wïika Van Wiet zal zijn intrek nemen in het kamp Potjes. Het kamp, vanwaar men in de toekomst het jeugdwerk in W. Z.-Vlaanderen hoopt te leiden, wordt dan genoemd: „Het vor mingscentrum der Protestantse jeugd in W. Z.-Vlaanderen". Wika Van Vliet, succes gewenst. Jeugddienst. De jeugddienst in Hoofdplaat droeg een bijzonder karakter, om dat Ds. Poumier uit Oostburg, Wika D. E. Hiensoh in deze dienst zou bevestigen als jeugdleider. Wika Hiensch is voorbestemd om om hoofdzakelijk onder de jeugd uit Oostelijk W. Z.-Vlaanderen te arbeiden. Vooral de buitenkerkelijke jeugd zal de aandacht trekken, en men zal trachten deze in groepsver band het evangelie onder hun aandacht te brengen. In de jeugddienst sprak Ds. Foumier over het onderwerp: „Van kind tot volwassene". Dit naar aanleiding van Corrinthe 13. In zijn preek vestigde hij er de aandacht op, dat ieder God kan dienen, met de hem daarvoor toe gewezen talenten. Hij wenste Wika Hiensch alle goeds toe en hoopte dat hij lang in Zeeuws- Vlaanderen zou mogen arbeiden. Het zangkoor uit Oostburg ver leende aan deze dienst zijn mede werking. SCHOONDIJKE Landbouwdemonstratie Als gevolg van het streven de oogst.opbrengsten te verhogen en de beui ijfsonkosten te verla gen, heeft de toepassing van tractoren, met aangemonteerde werktuigen sinds de bevrijding een grote vooruitgang geboekt. In het teken van de mechani satie van de landbouwwerktuigen stond de Demonstratie van land. bouwwerktuigen welke Dinsdig te Schoondijke door een 8-tal Zeeuwse firma's werd gegeven en dit ter navolging van de geslaag de Dommis fratie te Rilland Bath van vorige week Woensdag, op initiatief van de Rijkslandboxw. voorlichtingsdienst en de Techni. ,-che Commissie van de Stichting venr ie Landbouw in Zeeland. De demonstratie De demonstraties werden door oen grote groep belangstellenden met interesse gevolgd. Bij het begin van de banen, waarop de firma's de resultaten van hun materiaal lieten zien, gaven bord jes het merk van het materiaal aan, wat hier aan het werk was. Ploegen Met ploegen werd het meest gedemonstreerd, zo zagen wij schijvenploegentweewegploegen tuimelploegen, één. en tweescha- •rige, rondgangploegen en andere, welke ploegen alle door middel van vernuftige installaties vanaf de tractoren door de bestuurder konden worden bediend. Een groot voordeel en arbeidsbespa ring geeft de uiterste eenvoudige manier van bevestiging aan de tractor, waardoor in de koftst mogelijke tijd de ploeg door an. dere werktuigen vervangen, kun nen worden. Ook de eenvoudige manier waarop de ploegen op gro tere of kleinere ploegdiepte ver. steld kunnen worden bieden grote voordelen. Andere werktuigen Buiten de ploegen werd ook 'nog gedemonstreerd met cultiva- Toren, kapmachines enz. Ook was een David Brown aardappel rooier aanwezig, waarvan de re. sultaten niet konden worden ge controleerd bij gebrek aan te rooien aardappelen. Algemene indruk De algemene indruk, die wij van deze demonstratie kregen, was dat alle fabrieken hun best hebben gedaan, tractoren en werk tuigen te leveren, die alle met el. kaar in vernuft, eenvoudige bedie ning, deugdelijkheid en gering brandstoffengebruik wedijveren. Deelnemende firma's Aan de demonstratie namen de volgende firma's deel: Fa. Vermeulen, Groede met 2 ford en 1 fordson tractor. Fa. de Schrijver, Middelburg met 3 verschillende David Brown Cropmasters. Fa. Groosman, Hoofdplaat met 3 verschillende Massey Harris tractors. Fa. Massee, Goes met Coeks- hutt en Cockshutt Fieldmarshall. Fa. J. van Dixhoorn, Temeuzen met 2 Deering Farmall en 1 Mc Cormick Deering. Fa. Keijzer, Axel met 1 Turge. san. Fa. Leenhouts, Oostburg met 2 Allis Chalmers tractoren. Fa, Begheijn, IJzendijke met 1 John Deer. WESTDORPE Benoeming. Tot waarnemend Burgemeester alhier werd herbenoemd de 1ste Wethouder de heer Em. de Mar- telaere. IJZENDIJKE Uitvoering vliegend NIVVIN- Cabaret Dinsdagavond gaf het NIWIN- Cabaret voor een stampvolle tent een knalvoorstelling. De wnd. Burgemeester de heer Calon sprak het openingswoord waarin hij al len welkom heette en het Niwin. werk warm aanbevool. Hij dank te de heer De Witte, de promotor van het Niwin-werk, de heer Suurmond en de andere medewer» kers voor hun grote ijver. Hierna zette de heer De Witte in het kort uiteen wax. de Niwin voor de jongens in Indië doet en memo reerde dat in 1949 200.000 Kerst pakketten zullen worden uitge, deeld. Ook zijn door het Neder landse volk 32 cantinewagens van 12.000 per stuk geschonken, be rt ve.xs 800 rimboekisten. Hierna kreeg de conferencier Ted Bella, my lie, woord. Hierna kregen we de jonge accordeonisten Willly en Johny welke na ieder num. mer een ware ovatie in ontvangst moesten nemen. Ook de Maui Stars met hun gitaar vielen bij het publiek zeer in de smaak. Daarna kregen we de clown-teke naar Jorelly op het podium die de tent herhaalde malen deed schud, den van het lachen en zich daar na ontpopte als sneltekenaar. Hierna volgde de pauze waarin 3 taarten werden verloot waarna de Cow-boys het program, ma voortzetten met een 4-tal Prairie.liedjes. Toen kregen we Jorelli welke een sneltekening in kleuren maak- NSTANDEN. Maan y,Moeten wij ons door deze aan. bidders van de techniek, die liever in holen onder de grond leven, dan in het zonlicht helemaal laten ondermijnen?!' „Neer"' riep de vergadering dreunend als uit één mond. (JWat moeten wij dan doen?" vroeg Koom en hij wacht te even, om meer verwachting te wekken voor de woorden die nu zouden volgen. „Wij moeten met de anderen tot een vergelijk zien te komen!"' Basli had deze woorden al geroe pen voordat hij had overwogen, dat hij hierdoor zijn aanwezigheid zou verraden. Maar nu was de kogel eenmaal door de kerk. „Het ondergrondse volk wil evenmin vijandschap als het bo. vengrondse, het graaft alleen steeds dieper in de aardei, omdat I net geen vrijheid heeft, boven de grond de wetenschap te beoefe nen". De Koning schrok zo van dit onverwachte antwoord op zijn vraag, dat hij hoog van zijn stoel opwipte. „Vanwaar die stem ook komen mag, zij spreekt verstandige taal!" Iriep iemand in de zaal. De meeste hovelingen en raads leden hadden moeite, hun lachen in te houden, sommigen schater, den openlijk. te getiteld „Droom van Indone sië", en op zijn Amerikaans ver kocht, de som van 63 opbracht. Hierna kregen we nog eens de bij het publiek zo geliefde accorde onisten welke de muziekliefheib bers deden watertanden. De heer De Witte dankte allen hartelijk voor de spontane medewerking en hoopte dat alle jongens ge. zond en wel in hun Vaderland zouden terugkeren. Wij kunnen het Cabaret dat nog verschillen de plaatsen in Z.-Vlaanderen zal aandoen viarm aanbevelen. Men doet met mleen een goed werk, maar heeft ook een avond van waar kunstgenot. ZOUTELANDE. Spitssnuit dolfijn aangespoeld. Dinsdag hebben enkele prepa rateurs van het Rijksmuseum voor natuurlijke historie te Lei den, de heren H. Cornet, M. Cossee en F. van der Laaken, die door een Middelburgs student op de hoogte waren gesteld, dat op het strand bij Zoutelande een ongeveer vijf meter lange vis was aangespoeld, in Zoute lande een onderzoek ingesteld. Zij zagen te doen te hebben met de zeer zeldzame spitssnuit dol fijn, de „Mesoplodon Bidens." De gevonden spitssnuit dol fijn, een dier van het mannelijk geslacht, heeft een lengte van 4.60 meter en een hoogte van 85 centimeter. De preparateurs gingen de vis te lijf en in ander half uur tij ds was men zover, dat het dier, naar schatting on geveer 1000 kg wegende, uitge beend op het strand lag. Het geraamte zal de volgende week naar Leiden worden overge bracht, waar al het vlees zal worden verwijderd, hetgeen minstens een maand zal duren. Hoogstwaarschijnlijk zal het geraamte hier worden opgezet maar bij gedeelten worden be waard, hetgeen gemakkelijker is voor het verrichten van weten schappelijke onderzoekingen. De Generale Synode der Gere formeerde Kerken heeft in haar Dinsdag te 's-Gravenhage voort gezette Zitting zich opnieuw be zig gehouden met het rapport van deputaten voor de evangeli satie. In dit verband waren ter Synode aanwezig Dr. P. G. Kunst uit Amsterdam, voorzitter van generale deputaten voor de evan gelisatie en Dis. W. A. Wiersinga uit Baarn, evangelisatie-predi kant der Gereformeerde Kerken. Heit debat bewoog zich voorna melijk in het werk der evangeli satie, de positie van de evangeli satie-predikant in algemene dienst, de kwestie van de inter kerkelijke samenwerking en die van de be-arbeiding van de massa- jeügd. Dr. L. van der Zanden uit Gro ningen maakte een enkele opmer king over de evangelisatie van de student, in welk verband hij wij ziging van de voorgestelde con clusie voorstelde. Dr. A. D. R. Polman uit Alkmaar betoogde, dat ten aanzien van de interker kelijke samenwerking de richtlij nen van de Synode van 1933 moe ten worden gevolgd. Prof. Dr. K. Dijk was zeer ge porteerd voor de opleiding van mannelijke krachten in het evan gelisatie-werk, maai keerde zich tegen aanvaarding van subsidie van de burgerlijke overheid voor het werk onder de jeugd. Prof. Dr. D. Nauta maakte enkele op merkingen over de instructie van de predikant in algemene dienst. Dr. J. Hoek uit 's-Gravenhage- West legde er de nadruk op, dat door het massale evangelisatie werk de individuële zielszorg en de arbeid in eigen gemeenten niet in het gedrang mogen komen. De opmerkingen werden beantwoord door Ds. C. B. Bavinck uit Brus sel als rapporteur -en door Prof. Dr. G. B. Wurth uit Kampen als hoogleraar in de evangelistiek. De conclusies werden na enige dis cussie enigszins gewijzigd aan genomen. De Synode hield des middags zitting in comité. De zitting duur de des avonds voort ter bespre king van de belangen van de Theologische Hogeschool te Kam pen. De zitting werd hierna ver;, daagd ARRESTATIES IN VERBAND MET DE ROOFOVERVAL TE IJSSELMONDE. Dinsdag heeft de politie een aantal mannen en vrouwen in Rotterdam-Zuid gea> resteerd, die er van verdacht worden betrok ken te zijn geweest bij. de overval die verleden Woensdagavond op de Boerenleenbank te Usselmon- de is gepleegd. Van het begin af veronderstel de de politie al, dat men niet met beginnelingen te doen had, omdat ze van mening was, dat mannen, die in deze tijd nog met vuurwa penen werken, niet de eersten de besten zijn. Het gehalte van de gearresteer den is van dien aard, dat op het ogenblik in deze zaak dan ook nog weinig klaarheid is te bren gen. De politie kon dan ook nog niet mededelen of de daders zich bij de gearresteerden bevinden. ROOFOVERVAL OP POST AGENTSCHAP TE DRIEHUIS—VELSEN Woesdagmiddag om half vier heeft een naar schatting 24-jarige jongeman een overval gepleegd op het postagentschap te Drie» hulsVelsen. Hij sloeg de inva lide houdster van het agentschap met een hard voorwerp in het ge zicht, waarddor haar bril werd verbrijzeld, maakte zich vervol» gens snel van, het geld uit de kas meester en verdween op de fiets. De vrouw, die even ver suft was door de klap, behield baar tegenwoordigheid van geest en waarschuwde onmiddellijk de politie. Deze heeft terstond de recherche in Haarlem en Amster dam in kennis gesteld. ONONTPLOFTE GRANAAT EN DE HOOFDSTAD GEVONDEN. Tijdens graafwerkzaamheden op de Oosterdokskade te Amsterdam stuitten arbeiders Dinsdagmiddag op een vrij groot metalen voor werp. Van alle kanten werd er met een schop op geslagen om het los te wrikken. Toen dit niet gelukte ging men het voorwerp uitgraven en het bleek een onont- plofte granaat te zijn. Door een toeval zijn de arbeiders, die niet op de achterzijde, waar het slag hoedje zit, hebben geslagen, aan een ernstig gevaar ontsnapt. De marine heeft de granaat onder haar hoede genomen, VIER JONGENS BESTALEN KERKEN. De Maastrichtse recherche heeft een serie offerbloklichtingen, die in de laatste twee jaar in vrijwel alie kerken van Maastricht wer den gepleegd, opgehelderd en de daders er van aangehouden. Het waren vier jongelui, waarvan er twee nog op een middelbare school in Maastricht gingen. Twee jaar geleden begonnen de toen nog 16 en 17-jarige knapen met enkele offerblokdiefstallen, die gelukten. Daardoor overmoe dig geworden, stalen ze geregeld in vrjjwel alle kerken van de stad en hebben in die tijd waarschijn lijk voor honderden guldens ont vreemd. Van het geld werd goede sier gemaakt met bioscoopbezoek, si garetten, biertjes, enz. Ze kwa men ook nog tot verschillende andere diefstallen: Fietsen, voet- baltruien enz. De verduistering van een fiets, waarbij een van de jongelui betrokken was, leidde tot de opheldering van de kerkdief stallen, toen de knaap bij de re cherche aan het „doorslaan" ging en een hele reeks offerblokdief stallen ophelderde. Toen werden ook zijn drie kameraden er bij gehaald, en langzamerhand kwa men de bekentenissen los. Drie van de jongens zijn aangehouden, n.l. de 18-jarige N., de 17-jarige D. en de 19-jarige N„ allen van Maastricht. Zij zijn ter beschik king van de Officier van Justitie gesteld. De 52-jarige chauffeur N. Ros uit Laren is gedurende de bezet ting een gefortuneerd man ge worden. In Mei 1940 had hij op de bank een spaarduitje van on geveer ƒ6500 staan. Na de be vrijding had hij, maar niet voor lang, het beheer over een for tuin van ƒ462.000 in baar geld en effecten, dat in hoofdzaak uit Joods bezit afkomstig zou zijn. Zijn arrestatie volgde spoedig en door het Bijzonder Gerechts hof te Amsterdam werd hij tot levenslange gevangenisstraf ver oordeeld. Daar immers kwam aan het licht dat R. een regelmatige gast is geweest op de „Zentral- stelle für Juedische Auswande- rung" in de hoofdstad. Het contact met de beruchte S.D.'ers Lages en Dokter was gelegd. Vele ongelukkige en in het nauw gedreven Joodse landgenoten wendden zich tot requirant, om dat zij van hem hulp hoopten te ontvangen, om uit de Duitse klauwen te blijven. Enorme be dragen werden door hen ge stort. In Maart 1943 gaf bij voorbeeld een vader, die hoopte zijn beide kinderen uit Wester- bork terug te krijgen, ƒ41.000. De kinderen keerden echter nimmer terug. R. ontzag zich niet Joodse landgenoten te verraden of mede te helpen bij hun arresta tie. Er waren echter ook voor het Hof gevallen aan het licht gekomen, waaruit bleek dat hij anderzijds Joodse landgenoten had weten te helpen. Gisterenmorgen diende deze zaak voor de Bijzondere Raad van Cassatie. Requirant ver weerde zich heftig tegen de ver schillende verraadplegingen, waarvan hij werd beticht, zich verschuilend achter de Duitser Dokter, die hem als boodschap penjongen zou hebben gebruikt tussen de „Zentralstelle" en de Joodse Nederlanders. Zijln enorme vermogensaanwas vond volgens zijn verklaringen giste renmorgen voor de Raad, zijn oorzaak in zijn handel in hor loges en automobielen die ge durende de bezetting enorm bloeide. „U wou mij die dwaasheid toch niet in ernst wijs maken?" vroeg de President van de Raad, Mr. Haga, aan requirant. Maar deze bleef bij zijn horloge transacties. De Raadsman, Mr. A. W. Kymmell uit Amsterdam, wees de Raad op het geringe intellect van zijn cliënt, op diens moei lijke positie in dienst van Dok ter en op de goede daden, die hij toch ook verricht had. De Advocaat-Fiscaal bij de Raad, Mr. Baron van Voorst tot Voorst, concludeerde echter meteen tot vernietiging van de sententie en verwijzing van deze zaak naar de Bijzondere Straf kamer van de Arrondissements rechtbank te Leeuwarden, daar volgens hem de bewijsmiddelen door het Hof aangevoerd, niet voldoende waren. Uitspraak over 4 weken. Ond. Ond. 9.08 19.13 10.42 19.31 12.16 19.55 13.44 20.30 14.59 21.20 15.55 22.25 16.34 23.40 te beschikken, tombom in de Ik er recht op 1 strookt, te iet gebied van dit nieuws be- elk denkbeeld oor onze rege- aeerderheid van Naties. verklaring aan afloop van een ig- van het Witte dat het nieuws Cabinet is mee- ter van Defen- n, wilde na de ig de journa- voord geven op de juiste plaats ïtploffing. Toen of het Kabinef en wist dan in iring zijn gege- „Het Kabinet Meer wilde hij vone perscortfe- ite Huis werden n haastig in het arles Rose, de n de President, if opdracht alle n en zei: ,,Nie- kamer verlaten ing van de Pre- van iedere hier rgever is", g van de Presi- rslaggevers naar Hun opwinding ng van Truman n worden opge- zijn mening de staat zijn een ren. ep Amerikaanse enkele uren na nieuws doorge» 3owjet-Unie een id plaats gevon- Frerick C. Os- vertegenwoordi. ekend gemaakt» er van, dat het aldus Osborn >mdat wij er de hebben om het b in de Atoom- dat wij het en- explosie zouden an de mate van straling in de BEVESTIGING Britse verkla. door Downing» gezegd, dat ,,Zr. een bewijs be le afgelopen we- explosie is ge- ivjet-Unie". De tjder gelijk aan President Tru- .on aan de pers rzitter van de e heer Kwiers, tèl in om tot de brief te richten, o wordt aange- een onderzoek teld, of ae N.V. lere partij be- iploegen". In de ing had n.l. de 2r Irausquin, in op een toen in- van wantroff- dat, naar hem oalitie had he ter op alle mo- te werken, zo ïl van 'n knok- ;1 van de leden Jrot en Henri- ;en terzake een e stellen; het verzenden van ie Gouverneur aangenomen, ird aan het lid raafde het lid de vorige ver- Deweringen met de heer C. A en spanning rersumse radio- op het verlos- en het nodige ster Rutten, dat p groter schaal linnen met de le televisie, ter- is het aantal de eerste tien i vastgesteld op wart wit, waar- uropese landen iworden en (Jat r der program- aakt. in werking' zal kunnen treden- De twee delegaties zullen een rapport aan hun regeringen uitbrengen. Beslissingen beteïfende het handelsverkeer binnen het kader van de Voor urne kunnen in de komende dagen worden verwacht. wetsontwerp de genoemde be denkelijke gevolgen zal hebben, verzoeken de hoogleraren aan de leden der Eerste en Tweede Ka mer, hun stem aan dit wetsont werp te onthouden. Europa reeds tot 580 millioen dollar heeft teruggebracht, moet het wetsontwerp thans aan een gecombineerd^ commissie van de Senaat eh het Huis worden voorgelegd, opdat een compro- Aangenomen werd een amen dement, dat bepaalt, dat mins tens de helft van de wapenver schepingen naar het buitenland door Amerikaanse handelssche pen moet worden verricht. ontsnapten. Zij zouden goed voorzien zijn van wapenen en ammunitie, die tijdens de oorlog uit Roemeense kazernes zijn weggehaald en in de bergen verborgen. SEPTEMBER 2.41 2.56 3.16 3.31 4.06 4.21 ZONDAG 25 SEPTEMBER. y v.m. n.m. Terneuzen 3.57 4.13 Breskens 3.22 3.38 Walsoorden 4.47 5.03

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 3