Na de devaluatie van de Belgische franc an De reactie op de devaluatie in Indonesia De Verenigde Staten van Indonesië REGERINGSVERKLARING VAN ADENAUER DONDERDAG 22 SEPTEMBER 1949. DE NIEUWE KOERS VAN DE FRANSE FRANK Geen devaluatie Curapaose gulden Posthume onderscheiding voor wijlen President Roosevelt HOOGWATER Optreden van Oost-Duitse volkspoiltle Zwitserland en de devaluatie Ook Portugal devalueert van Curapao slevisla wordt rerkelijkheld VATER Frankermg bij Abonnenient: Terneuzer; NSTANDEN- Maan WEEKS VEKWACHTIN G. medegedeeld door het K-N-M. I. te De Bilt, geldig van Don derdagochtend tot avond. Vrij veel bewolking Vrij veel bewolking met j slechts enkele verspreid op- 1 tredende buien. Zwakke tot - matige wind uit uiteenlopen- richtingen. Ongeveer dezelfde temperatuur als gisteren. E VRIJE 5e Jaargang No- 1324 Verschijnt dagelijks - Drukkerij N.V. Fa P. J. v. d. Sande, Terneuzen - Abonnementsprijs 3 ,90 per kwartaal. Advertentieprijs: per mm 10 ct.; minimum per advertentie 1,50. Inzending advertenties tot des namiddags 3 uur Rubriek kleine advertenties: 6 regels 60 ct.; Iedere regal meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bureau van dit Blad 15 cent meer. l,i bankkringen te Batavia ontkende men gisterenochitend niet! dat men zich ten zeerste verlicht gevoelde over het feit, dat na de devaluatie pariteit tussen de Indonesische gulden en de Nederlandse gulden niet veranderd is. De posities van de meeste ban, ken in Indonesië in Nederlandse guldens zijn zodanig dat een ongunstige pariteit van de Indo nesische gulden ten opzichte van de Nederlandse gulden een gevoe lig verlies zou hebben betekend. Het lange uitblijven van de offi, ciële bekendmaking en geruchten omtrent Nederlandse wensen, dat de Indonesische gulden met een groter percentage zou devalueren van de Nederlandse gulden, hielden bankkringen te Batavia in grote spanning. Men ziet algemeen de toekomst met vertrouwen tegemoet, het geen grotendeels gebaseerd is op het feit, dat door de devaluatie de opbrengst van de export naar lande a met harde valuta met cir ca 200 millioen gulden verhoogd zal worden. In bankkringen leg» de men echter de nadruk er op, dat de nieuwe waardebepaling van dt Indonesische gulden slechts dan een nuttig effect zou hebben, indien men er in slaagt de poli tieke rust in Indonesië te herstel len. Daarvan is de export immers voor een groot deel van afhanke» lijk. Van de zijde der organisatie van importeurs heeft men tegen over Aneta verklaard, dat de uit eenzetting, die de heer Hoogstra. ten heeft gegeven ten aanzien van het binnenlandse prijspeil, gro tendeels onderschreven kan wor den. Men wees er echter op, dat de ingevoerde prijsstop een on» middellijk verlies voor de impor teurs betekent en dat moet wor den vastgehouden aan het prin» cipe, dat aanwezige voorraden verkocht moeten worden tegen vervangingsprijs. Gezien de moei lijke omstandigheden, waarin de regering verkeert en uit sociale overwegingen 3temden de impor teurs toe in de prijsstop. Ook later zal in onderling over leg overwogen worden, welke ar tikelen geleidelijk in prijs ver hoogd kunnen wonden, zonder in» grijpeuue sociale gevolgen. De heer E. T. Kuiper, directeur van het deviezeninstituut voor Indonesië verklaarde tegenover Aneta, dat er geen aanleiding be staat te verwachten dat de de- viezenpositie moeilijker zal worden dan in de afgelopen maanden. Eerder is een lichte ontspanning aannemelijk, want Indonesië had op het ogenblik der devaluatie meer bezit en vorderingen in dol lars uitstaan dan schulden. Het deviezeninstituut publiceerde Woensdag nieuwe aan- en ver- koopkoersen en gaf wederom ge, legenheid tot wisseltransacties. „Hoe de betalingsbalans van In donesië zich zal ontwikklen valt moeilijk te voorspellen, maar naar mijn gevoelen zijn er meer goede dan kwade kansen", aldus de heer Kuiper, „aangezien Indonesië producent is van gronstoffen, die gemakkelijk afgezet kunnen wor den op de Amerikaanse markt." De nieuwe zichtkoersen, respec, tievelijk inkoop en verkoop zijn: Amsterdam 99 100 Vs New York 378 382 Londen 10,62, 10,72. Australië 8,46, 8,58. Singapore 124, 125 frank, teneinde het hoofd te kun nen bieden aan de Britse export» concurrentie op de buitenlandse markten. In de verklaring van het Mi nisterie wordt gezegd dat er geen geldige reden was om de vrije marktkoers van 330 francs per dollar te wijzigen, ware het niet, dat het handhaven van deze koers Frankrijk gehandicapt zou heb ben bij zijn handel met het ster» linggebied en met <3ie gebieden, waar het concurreert met ster- linggoederen. De zwarte markt deelde Dins dag niet ten volle het officiële optimisme omtrent de dollar waarde van de frank. De dollar werd verhandeld tegen 383 francs, hetgeen een depreciatie van bijna tien procent is ten opzichte van de officiële of „gecontroleerde vrije prijs. Tegelijkertijd was de zwarte markt van mening, dat de nieuwe sterling/frandkoers de Britse munt te laag waardeerde. In plaats van de nieuwe officiële koers van 980 betaalden de han delaren op de zwarte markt 1.010 francs per pond sterling. Het Franse Ministerie van Fi nanciën heeft Dinsdagavond be kend gemaakt, dat besloten was tot herwaardering van de Franse Het gouvernement van de Ne derlandse Antillen heeft besloten niet over te gaan tot devaluatie van de Curagaose gulden. Er zijn nieuwe koersen vastgesteld ten opzichte van het pond, als volgt. 5,26 inkoop, voor 5,29 voor ban ken en 5,33 één-kwart vor parti culieren. De devaluatie van de Belgische franc, welke gisterennacht werd bekend gemaakt* is voor het Belgische publiek als een volkomen verrassing gekomen. Nog in de meeste kranten van Maandag werd de overtuiging uitgesproken ook door officiële persoonlijkheden dat de Belgische franc een te sterke positie innam om de devaluatie der andere landen te moeten volgen. Slechts het doorgaans goed ingelichte blad „La Libre Belgique'" had er op gezinspeeld, dat België, wilde het in staat zijn zijn plaats op de internationale markten te behouden, gedwongen zou zijn snelle en afdoende maat regelen te treffen. De Nederlandse Ambassadeur In de V. S., Dr. E. N. van Klef- fens, heeft Dinsdagmiddag tijdens een informele plechtigheid ten huize van mievrouw Roosevelt te New York de versierselen en oor konden behorend bij het Groot kruis van de Militaire Willems orde overhandigd aan de echtge note van wijlen President Frank lin D. Roosevelt, aan wie de orde posthuum is verleend als erken ning van de belangrijke bijdrage tot de Geallieerde overwinning en bevrijding van Nederland en In donesië, waarin de Amerikaanse strijdkrachten een groot aandeel hadden. Bij de plechtigheid was niemand anders dan mevrouw Roosevelt en Dr. Van Kleffens aanwezig. De laatste gaf een uiteenzetting van de betekenis en geschiedenis van de Willemsorde. Bij de versierselen overhandig de de Nederlandse Ambassadeur tevens een persoonlijk schrijven van Koningin Juliana. Mevr. Roosevelt verklaarde, dat de onderscheiding een grote eer was en betuigde haar hartelijke dank. Zij zeide, dat de versierse len en oorkonden zullen geplaatst worden in de „Memorial Liberty" van Hyde Park, Roosevelt's resi dentie. Hetzelfde blad schreef Woensu dagmorgen, dat België thans de gevolgen moet dragen van de fouten, die door de Engelse soci alisten zijn begaan. Aan hun is het, volgens het blad, toe te schrijven, dat de Belgische franc hergewaardeerd moest worden. Het blad geeft echter onmiddellijk hierop toe, dat de devaluatie voor een groot deel ook te wijten is aan het beleid der Belgische re gering zelf. Met betrekking tot het nternaionale valutafond be toogt, La Libre Bedgique, dat de ze instelling als een kaartenhuis in elkaar is gestort. Het blad wgst er verder op, dat België zich voor een geheel nieuwe toestand geplaatst ziet en geen illusies meer mag koesteren. Anderzijds, zo schrijft het), be staat er, nu de Europese valuta's het niv^pu hebben bereikt dat zij reeds lang geleden hadden moeten innemen, gerede aanleiding toe de wisselcontrole en de goe deren-controle af te schaffen. De regeringen zullen vertrouwen moeten hebben in het persoonlijk initiatief en zij dienen hierbij zelfs bepaalde risico's te dragen. Volgens „La Libre Belgique" moet thans op alle internationale legering heeft er bij de huidige herwaardering van de franc naar gestreefd deze tot een minimum te beperken en België blijft dus ten aanzien van de andere landen een gunstige positie innemen. Wat de invloed der devaluatie cp de binnenlandse prijzen be treft, verklaarde de zegsman, dat zien ongetwijfeld schommelingen zullen voordoen doch dat de stij gingen en dalingen elkaar zullen compenseren. Hij achtte een stij ging van de kosten van levens onderhoud niet waarschijnlijk en was van oordeel, dat de tendenz tot prijsverlaging, welke de laat ste maanden viel waar te nemen, zal voortduren. Volgens het socialistische blad ,,Le Peuple" betekent de devalu atie een nederlaag voor de niet- Amerikaanse en nietjRussische wereld. De berichten uit Washington brengen volgens het blad geen op lossing voor een probleem voor het herstel van de internationale economie. Van groter belang is dan de aanpassing der muntpari- teiten. De devaluatie zou wel eens een zuiver „lapmiddel" kunnen blij ken te zijn. Het blad merkt ver markten de vrijheid terugkeren, der op dat Amerika een algehele ..nnnlnrv VioViQ olfl (\TV 7.1111 DONDERDAG 22 SEPTEMBER. v.m. n.m. Breskens Terneuzen Walsoorden 1.26 2.01 2.51 1.37 2.12 3.02 Het blad wijst er vervolgens op dat, althans de eerste tijd, de buitenlandse concurrentie een voorsprong zal hebben die België door grote krachtsinspanning zal moeten neutraliseren. De Belgische staat zal hier te hulp moeten komen door een verstan dig beheer van de financiën en door een tegengaan vein misbrui ken bij de regeringsinstellingen. Het blad laat vervolgens ,,een financiële autoriteitf' aan het woord die verklaart, dat „indien België zijn oude pariteit had ge handhaafd, voor België dezelfde situatie ontstaan zou als in de jaren 19331935 toen het land een der ernstigste crises in zijn geschiedenis moest doormaken. De overwinning heeft behaald op zijn debiteuren en dat de beslissing van 18 September geen geruststelling voor de toekomst inhoudt. Volgens „La Nation Beige" blijft de Belgische franc ondanks de devaluatie een harde munt en het blad maakt hier een vergelij king met de Canadese dollar. Het heeft geen zin te ontkennen, dat het genomen besluit van ernstige aard is, doch het is in een ieders belang de nieuwe toestand in vol le berusting te aanvaarden. Aan genomen mag trouwens worden, zo schrijft het blad tenslotte, dat er uiteindelijk voordelen uit zul len voortvloeien. - Wjj zullen ons in dat geval echter voldoende tucht moeten opleggen. De afgevaardigden van de „Persatoean Timoer Besar" en de „Twapro" hebben een rekest gezonden aan de voorzitter der R. T. C. en de heren leden der commissie van negen uit de Sta- ten-Generaal. Hierin wordt o.m. het volgen de medegedeeld: 1. Ondergetekenden zijn thans in Nederland aangeko men om persoonlijk en direct te bepleiten en onverkort te handhaven al wat reeds her haalde malen op grond van het zelfbeschikkingsrecht werd be toogd door hunne organisaties de „Persatoean Timoer Besar" en de „Twapro" inzake de fun damentele rechten en vitale be langen der volkeren, tot welke zij behoren. Deze organisaties belichamen de wensen dezer volkeren en brengen het natio nale streven van het overgrote deel dezer gebieden zowel op staatkundig en sociaal als op economisch en cultureel terrein op representatieve wijze tot uitdrukking. 2. Deze gebieden zijn: de Minahassa, de Molukken en Timor. 3. Met klem spreken zij nog maals ten deze uit dat de sub. 2 genoemde gebieden en volken, behoren en wensen te blijven buiten de in vorming zijnde .Verenigde Staten van Indone sië", aangezien de bijzondere en nauwe banden, die juist hen sedert drie en een halve eeuw met Nederland verbinden, in geen geval of in welke vorm ook verbroken mogen worden. 4. Hoewel zij in de voor hen nog gelden staatsrechtelijke sta tus, individueel in hun hoeda nigheid van Nederlands onder daan, tot op heden hebben be rust, wensen zij wat hun volks bestaan betreft, dit thans ge grond te zien op dezelfde staats rechtelijke basis als de Neder landse regering voor Suriname en de Nederlandse Antillen be oogt, gelijk uiteengezet is in het rekest van 21 Mei 1948 sub 2. Onder geen voorwaarde wensen zij de Nederlandse driekleur en de welvertrouwde Nederlandse geest in de publieke zaak te verwisselen voor de vlag en de geest van enig ander souverein gezag. 5. Zij handhaven dit stand punt en zullen zich daarvoor tot het uiterste inspannen op grond van het onaantastbaar recht van zelfbeschikking, als boven 3 onderstreept, dat is vastgelegd in het „Atlantic Charter" en het „Handvest der Verenigde Naties". Dat recht is mede erkend in de overeenkomst van Lingga- djatti, in de beginselen der Ren- ville-overeenkomst, in de ver klaringen der heren Van Royen en Roem en laatstelijk in het memorandum voor de Ronde Tafel-conferentie. Dit, hun recht, handhaven zij voor hun volken. Zij hebben de eer daarbij hun vertrouwen uit te spreken, dat H. M.'s regering het recht harer getrouwe onderdanen en de nam van Nederland zal hand haven. 6. Ondergetekenden verkla ren nadrukkelijk namens hun committenten elke poging of elk voorstel om hun volksgeno ten, buiten hun wil om, geheel of gedeeltelijk te brengen on der enige andere souvereiniteit dan die van de Nederlandse Kroon, te wraken en af te wij zen als ondemocratisch en strij dig met het zelfbeschikkings recht als sub 3 en 5 genoemd. Met dezelfde nadruk wraken en verwerpen hun volken alle beraadslagingen en besluiten waarin van buitenaf opgelegde „vertegenwoordigers" namens hen zouden spreken of hebben gesproken. Zou er ooit sprake kunnen zijn van een verandering in hun status, dan zou deze verande ring nooit anders kunnen plaats grijpen dan langs één, n.l. de wettige weg: de weg van een volkomen serieus en zuiver ple bisciet. Hun volken bezitten de cultuur en het karakter, die daartoe vereist zijn. Zij kennen ook de eisen, waaraan zulk een volksstemming heeft te beant woorden om als fundament te kunnen dienen. 7. Tot '.ie eisen is te reke nen, dat het plebisciet, op straffe van absolute nietigheid, vooraf moet gaan aan elke fei telijke wijziging van status. Een volksstemming tot registre ring van „voldongen feiten" is voor onze volken volstrekt on aanvaardbaar. Zulk een volks stemming zou ook bepaald als bedrog worden gevoeld, indien (de) souvereiniteitsrechten over een der drie sub 2 genoemde gebieden en volken reeds van te voren geheel of gedeeltelijk ge wijzigd of „overgedragen" waren. Voorts moet de stemming ge schieden onder waarborg, dat pressie, intimidatie, misleiding of omkoping van de zijde van enige revolutionnaire hegemo nie binnen de archipel of bui ten zijn grenzen uitgesloten zal zijn. Zouden zulke factoren de in de landstaal, het verkiezings reglement, de stembevoegdheid en verdere regelingen zullen moeten worden vastgesteld of goedgekeurd door landelijke commissies in nauwe samen werking. Deze commissies zullen moe ten omvatten de gevestigde lei dende figuren in het vereni gingsleven, in de kerken, in plaatselijk inheems bestuur, in handel en bedrijf. De vergaderingen en notulen zullen openbaar moeten zijn. Onpartijdig advies (eventueel uit de kring der Verenigde Na ties) moet kunnen worden in geroepen. De volksstemming moet ge schieden in het volle genot van de rechten en vrijheden, die ieder onderdaan van H. M. de Koningin als stemgerechtigd kiezer bezit. Het toezicht daarop zij zo streng en zakelijk mogelijk. Ter} slotte tekenen wij hierbij aan, dat wij ons deswegen thans reeds het recht voorbehouden al datgene wat in aanmerking komt te doen om onze levens rechten te handhaven en even tuele geschillen te zien beslissen [voor een volstrekt onpartijdig lichaam, zoals bijvoorbeeld het stemming beheersen of de uit- internationale Hof van Justitie slag vervalst worden, dan zou automatisch volstrekte nietig heid der stemming hiervan het gevolg zijn en dit herhaling van het plebisciet onder hetere waarborgen nodig maken. 8. De aan de kiezers te stel len vraag en haar formulering te 's Gravenhage." Van dit rekest, dat was onder tekend door L. Polhaupessy, K. J. Vigeleyn Nikijuluw, D. H. Undap en D. P. Zacharias werd een afschrift gezonden aan de Secretaris-Generaal van de Ver enigde Naties. Dr. Konrad Adenauer, de 73- jarige kanselier van de nieuwe West-Duitse regering, heelt Dins dag te Bonn, na zijn rechtse coali tie-kabinet te hebben, voorgesteld, voor het parlement een regerings verklaring afgelegd. Adenauer verzekerde Rusland, dat Duitsland niet van zins is zijn eis tot herziening van de te Potsdam vastgestelde Oder-Neis- se grens op te geven. De verdrij ving van, Duitsers ten Oosten van de Oder en de Neisse was „in directe tegenspraak" met de overeenkomst van Potsdam van 1945, zo verklaarde hij. „Als ik zeg, dat wij in vrede met Rusland willen leven, ga ik hierbij uit van de veronderstelling, dat ook de Sowjet-Unie en Polen onze rech ten zullen respecteren en onze Duitse medeburgers in de Ooste lijke zone en Berlijn zullen toe staan in vrijheid te leven". De kanselier deelde het parle ment mede, dat met de constitu tie van de federale regering het bezettingsstatuut van kracht ge worden was. Hij kondigde aan dat een secretariaat van het ka binet van de kanselier zich zou bezighouden met aangelegenhe den van internationale aard in verband met 't feit, dat er geen ministerie van buitenlandse za ken bestond daar de buitenlandse betrekkingen waren voorbehou den aan de bezettingsmogendhe- den krachtens het statuut. Adenauer deelde mede, dat de distributie van brandstoffen per 1 Januari zou worden opgeheven. Het gehele Duitse volk zou dankbaar zijn als „de meest ge zaghebbende staatslieden van de V. S„ Engeland en Frankrijk", die op het ogenblik te Washington hijeen waren, „van de gelegenheid gebruik zouden maken om de ont mantelingskwestie opnieuw aan een welwillend onderzoek te on derwerpen. Adenauer zeide vervolgens, dat de blokkering van buitenlandse activa in Duitsland spoedig dien de te worden opgeheven teneinde het vertrouwen van het buiten landse kapitaal te winnen. Ten aanzien van Berlijn ver klaarde hij,, dat deze stad onder geen beding in de steek gelaten mocht worden. Adenauer drong tenslotte aan op de terugkeer van „de millioenen krijgsgevangenen, die zich nog in Rusland bevin den". Daar het Russische leger niet lang meer in Duitsland zal" blij ven, mag verwacht worden, dat de Westelijke zones eveneens ont. ruimd zullen worden. Op dat ogenblik zullen de divisies van de volkspolitie der Russische zone met de wapens de Duitse eenheid herstellen", aldus heeft volgens de „Sozialdemokrat" de divisie commissaris, Reinhold Raut, hoofd van de grenspolitie in Saksen, gesproken op een conferentie van politiemannen te Bischofswerda, nabij Dresden. „De volkspolitie is er niet alleen om de openbare orde te hand haven. Bij de ontruiming van Duitsland door de bezettingstroe pen zal zij grotere taken te ver vullen hebben. Het is dus tijd, dat zij militair wordt opgeleid en wel op een wijze, waarbij die van de Reichswehr vergeleken onbe duidend is", aldus zou Rau er aan toegevoegd hebben. Als gevolg van de devaluatie in Engeland, Frankrijk en België dreigt voor Zwitserland het tou- ristenbezoek uit genoemde lan den, die wel de meeste touristen leverden, verloren te gaan. Nu ook België gedevalueerd heeft zal een lajnd van, dan voor tou risten worden. Ambtenaren van dé Zwitserse Nationale Bank ontkennen, dat voor het ogenblik een devaluatie van de Zwitserse frank overwo gen wordt, maar in sommige han delskringen gelooft men, dat het daar vroeger of laiter toe zal moe ten komen. Naar men gelooft zal de devaluatie grotendeels er van afhangen, of Zwitserland nog kan iconcurreren op de internatio nale markten. Na afloop van een gisteren ge houden kabinetszitting is mede gedeeld, dat Portugal de escudo met ongeveer 26 pet. devalueert. Naar Reuter nader seint be draagt het pecentage der deva luatie in Portugal ongeveer 15 pet. met betrekking tot de Ame rikaanse dollar en niet zoals eerst gemeld ongeveer 20 pet. De Portugese regering heeft beslo ten de escudo te devaluëren. De nieuwe waarde zou zijn 28.75 es cudo voor een dollar tegen tot dusver 24.95 en 80.50 escudo voor een pond sterling tegen tot dus ver 100. Ond. Ond. 9.08 19.13 10.42 19.31 12.16 19.55 13.44 20.30 14.59 21.20 15.55 22.25 16.34 23.40 te beschikken, om bom in de k er recht op 1 strookt, te et gebied van lit nieuws be- elk denkbeeld oor onze rege- ieerderheid van Naties. verklaring aan afloop van een ig. van het Witte dat het nieuws iCabinet is mee- ter van Defen- 1, wilde na de ig de journa- voord geven op ie juiste plaats itploffing. Toen of het Kahinef en wist dan in .ring zijn gege- „Het Kabinet Meer wilde hij vone perseonfe- te Huis werden i haastig in het arles Rose, de n de President, if opdracht alle n en zei: „Nie- kamer verlaten ing van de Pre- van iedere hier gever is", g van de Presi- rslaggevers naar Hun opwinding ag van Truman n worden opge- zijn mening de 1 sitaat zijn een :en. ep Amerikaanse enkele uren na nieuws doorge- 3owjet-Unie een xl plaats gevon- Frerick O. Os- vertegenwoordi. efcend gemaakt- er van, dat het aldus Oshorn imdat wij er de hebben om het d in de Atoom dat wij het en- explosie zouden an de mate van straling in de BEVESTIGING Britse verkla door Downing- gezagd, dat „Zr. 1 een bewijs be ie afgelopen we- explosie is ge- vjet-Unie". De tjder gelijk aan President TTu- .on aan de pers rzitter van de e heer Kwiers, tèl in om tot de brief te richten, 3 wordt aange- een onderzoek teld, of ae N.V. lere partij be ploegen". In de ing had n.l. de ïr Irausquin, in op een toen im- van wantrofr- dat, naar hem ■oalitie had be ter op alle mo- te werken, zo el van 'n knok- ïl van de leden Irot en Henri- len terzake een e stellen; het verzenden van ie Gouverneur aangenomen, ird aan het lid laafde het lid de vorige ver- oeweringen met de heer C. A. en spanning rersumse radio- op het verlos- en het nodige ster Rutten. dat p groter schaal innen met de le televisie, ter- is het aantal de eerste tien i vastgesteld op wart wit, waar- uropese landen (worden en <iat der program- aakt. in^vènongzaTkunnen treden- De twee delegaties zullen een rapport aan hun regeringen uitbrengen. Beslissingen beteffende het handelsverkeer biiuien het kader van de Voorurue kunnen in de komende dagen worden verwacht. wetsontwerp de genoemde be denkelijke gevolgen zal hebben, verzoeken de hoogleraren aan de leden der Eerste en Tweede Ka mer, hun stem aan dit wetsont- werp te onthouden. Uigvivii wv "vv*" Europa reeds tot 580 millioen dollar heeft teruggebracht, moet het wetsontwerp thans aan een gecombineerd^ commissie van de Senaat eö het Huis worden voorgelegd, opdat een compro- Aangenomen werd een amen dement, dat bepaalt, dat mins tens de helft var: de wapenver schepingen naar het buitenland door Amerikaanse handelssche pen moet worden verriGht. ontsnapten. Zij zouden goed voorzien zijn van wapenen en i ammunitie, die tijdens de oorlog i uit Roemeense kazernes zijn Terneuzen weggehaald en in de bergen j Breskens verborgen. SEPTEMBER v.m. n.m. 2.41 2.56 3.16 3.31 4.06 4.21 ZONDAG 25 SEPTEMBER. v.m. n.m. I Walsoorden 3.57 3.22 4.47 4.13 3.38 5.03

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1