LAXEER-AKKERTJES Nieuwe Minister van Binnenlandse Zaken Westduitse Regering De besprekingen tussen Bevin en Acheson Mededeling Herwaardering van de Europese valuta's „Commodity credit corporation" ziet af van leningen aan Indonesië DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1949. Verschijnt dagelijks Drukkerij N.V. Fa P. J. v. d. Sande, Terneuzen Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Advertentieprijs: per mm 10 ct.; minimum per advertentie ƒ1,50. Inzending advertenties tot des namiddags 3 uur. Rubriek kleine advertenties: 6 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermeiülng onder nummer Bureau van dit Blad 15 cent meer. VANSTANDEN. Maan Benoeming Mr. F. Teulings spoedig te verwachten Help Uw darmen bij hun zo belangrijk werk. Neem eens per week 1 of 2 Wij leveren U water voor mens en dier, „Misbruik" het nu niet voor Uw plezier! De Veiligheidsraad Opening Algem. Vergadering V. N Twee Poolse geestelijken veroordeeld secretariaat-generaal der RTC De te vormen Duitsers mogen weer met eigen auto's in het buitenland reizen ■8 lie van dej lelux iue van het der R.T.C. ê|e bespre- n de V.S. eklngen te lington ikker over de irerisis Frankering bij Abonnement: Terncuzen WEERSVERWACHTING. medegedeeld door het K.N.MJ. te De Bilt, geldig van Donder dagochtend tot -avond. Plaatselijk enkele buien. Wisselende bewolking met plaatselijk enkele buien. Meest matige Zuidelijke tot Zuidweste lijke wind. Weinig verandering in temperatuur. VRIJE 5e Jaargang No- 121§ Spoedig is de benoeming van Mr. F. L. C. J. M. Teulings, li( van de Eerste Kamer, wonende te Vught, tot Minister van Bin nenlandse Zaken te verwachten. Mr. F. L. C. J. M. Teulings. Mr. Franclscus, Beonardus, Cor- nelis, Josephus, Maria Teulings is op 15 November 1891 te 'sHHer- togenbosch geboren. Hij bezocht de lagere schol bij de fraters te 's.Hertogenbosch en op het pen sionaat Ruwenberg te St. Mi chielsgestel. Van 1905 tot 1911 volgde hij het stedelijk gymna sium in zijn geboorteplaats. Aan de gemeentelijke universi teit te Amsterdam studeerde hij rechten; op 21 November 1916 promoveerde hij tot doctor in de rechtswetenschappen. In zijn studententijd is de heer Teulings drie jaren bestuurslid van de R.K. Studentenvereniging „St. Tho mas" geweest, waarvan twee ja ren voorzitter. In 19151916. was hij praeses der unie van R. K. studentenverenigingen in Neder, land. Hij heeft het instituut der Roomse studentendagen in het le ven geroepen. In 1918 kwam hij in het uitgeversbedrijf der N. V. C. N, Teulings Koninklijke Druk kerijen te 's-Hertogenbosch. Van 1920 tot 1938 was hij directeur der dag- en weekbladenuitgeverij van deze N. V. In begin Februari 1918 werd de heer Teulings gekozen tot secretaris der R. K. Rijkskies kring organisatie 'sJHertogen- ibosch; in 11921 werd hij lid van het bestuur van de algemene bond van R. K. Rijkskieskringorgani- saties in Nederland. Bij de reor ganisatie van deze bond werd hij in 1926 secretaris van de IR. K. Staatspartij. In 1945 werd hij gekozen tot penningmeester van de Katholieke Volkspartij. Mr. Teulings is van 1929 tot 1948 lid der Tweede Kamer ge weest: sinds 27 Juli 1948 maakt hij deel uit van de Eerste Kamer. Hij heeft zitting gehad in on derscheidene colleges en commis sies. Zo is hij secretaris van de R. K. Lycea te 's-Hertogenbosch; voorts was hij secretaris van het curatorium der R. K. leergangen, welke functie hij vervulde totdat deze instelling van 's-Hertogen- bosch naar Tilburg werd over geplaatst. In 1919 werd hij aangewezen als adjunct-secretaris van de Staats commissie Oppenheim tot herzie. door de grote omvang der werk zaamheden van de verschillende commissies geen totaal beeld heeft van de vorderingen op alle besproken punten, eens een rustig weekend wil hebben om het ge heel te overzien en precies te be palen hoever men is met de con ferentie, zo voegde deze Neder landse zegsman hieraan toe. Voorts zijn in de afgelopen we ken enige essentiële problemen gerezen, waarvoor de conferentie eerst de oplossing moet vinden, alvorens men verder kan gaan. Een van deze problemen is inder daad gelegen op het gebied van de unie, zodat men mag aanne men, dat de unie een belangrijk onderwerp van bespreking zal zijn op de weekend-conferentie. In gezaghebbende Republikeinse en federale kringen was men eveneens zeer uitdrukkelijk in zijn verklaringen, dat van een „dead lock" geen sprake is. GEMEENSCHAPPELIJK COMMUNIQUÉ UITGEGEVEN. Naar Woensdag van gezaghebbende zijde te Washington is vernomen, zullen Bevin en Acheson veelomvattende be sprekingen voeren over de houding, die hun landen tegen over de nieuwe Duitse regering zullen aannemen. N.V- Waterleiding Mij- „Zeeuws-Vlaanderen". Ruslands 38ste Veto De Sowj et-Unie heeft Dinsdag voor de 38ste maal haar veto in de Veiligheidsraad uitgesproken, toen zij zeven maal achtereen haar stem verhief tegen het meerder heidsbesluit om Portugal, Italië, Oostenrijk, Finland, Eire, Trans- Jordanië en Ceylon voor het lid, maatschap van de Verenigde Na ties aan de algemene vergadering aan te bevelen. De Sowjet-Unie had een reso lutie ingediend om deze landen met Bulgarije, Roemenië, Honga rije, Albanië, de Mongoolse Volks republiek en/ Nepal en bloc voor het lidmaatschap goed te keuren. De Sowjet,afgevaardigde ver klaarde, dat het aandringen van Argentinië en de Verenigde Sta ten op afzonderlijke stemming over elke aanvraag voor het lid maatschap gebaseerd was op „discriminatie tegen de volksde mocratieën". ning van de gemeentewet. Sinds 1932 was hij lid van de raad van toezicht op de Rijksverzekerings bank, sinds 1933 plaatsvervan gend lid en sinds 1945 ondervoor zitter van het centraal stem bureau. Van 1934 tot 1939 was hij voorzitter van „de Katholieke Nederlandse dagbladpers" en on dervoorzitter van „de Nederland, se dagbladpers". In 1937 werd hij benoemd tot lid der Staats commissie voor het bankwezen, sinds 1938 is hij lid van de com missie van toezicht op de Alge mene Landsdrukkerij en sinds 1941 voorzitter van „Ons middel baar onderwijs in Nrd.,Brabant". Voorts vervult, hij de functie van voorzitter der interdiocesa ne commissie voor oorlogsschade, kerkelijke instellingen en bestu ren. De heer Teulings is ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. Grote Vier naar verwach ting aanwezig- Een woordvoerder van het Ame rikaanse ministerie van buiten landse zaken Michaël McDermott, heeft Woensdag verklaard, dat alle vier ministers van buiten landse zaken der grote mogend heden naar verwachting aanwe zig zullen zijn bij de opening van de algemene vergadering der V. N. op 20 September te New York. Hij voegde er aan toe, dat niet was besloten, of zij het Duitse vraagstuk zouden bespreken. Hij zei, dat de Amerikaanse ambas, sade te Moskou aan de Sowjet- Russische minister van buiten landse zaken, Andrei Wisjinsky, een visum had uitgereikt. Twee Poolse Rooms-Katholieke geestelijken, die schuldig zijn be vonden aan collaboratie met de Gestapo in dJe oorlog, zijn te Lodz ter dood veroordeeld. Het zijn Roman Gradolewski en Alojzy Hoszycki. Zij zouden leiders van het ondergronds verzet in Polen aan de Gestapo hebben verraden en de arrestatie van andere gees telijken in de hand hebben ge werkt. De commissie voor culturele aangelegenheden Is gisterenmor gen opnieuw in vergadering bij eengeweest. In aansluiting; op de vorige bij eenkomst, waar overeenstemming bleek te bestaan omtrent het uit gangspunt, dat de culturele be trekkingen tussen de R.I.S. en Nederland behoren te worden ge regeld op basis van vrijwilligheid, zelfstandigheid en wederkerig heid, werd thans beraadslaagd over de concrete vragen, welke bij het uitvoering geven aan de cul turele samenwerking aan de orde komen. Besloten werd, dat een klein comité, waarin van elke delegatie drie leden zitting zullen nemen, een concretisering van bepaalde punten ter algemene bespreking zal voorbereiden. De subcomanisise 3 van de com missie voor staatkundige en staatsrechtelijke aangelegenheden kwam gisterenmiddag bijeen, in aanwezigheid van de Unci, voor een informele bespreking van het onderwerp: De buitenlandse betrekkingen. Na vaststelling van en algeme ne beschouwingen over de ver- Jende aspécten van deze be trekkingen werd besloten tot in stelling van een kleine werkgroep ter voorbereiding van de verdere besprekingen. De nieuwe West-Duitse presi dent, Theodor Heuss, heeft de „Bundestag" verzocht Dr. Conrad Adenauer te kiezen als eerste federale kanselier. Adenauer is de leider der Christen-democra ten. Hij stelde voor, dat Erich Koehler, de voorzitter, de Bonds dag heden elf uur plaatselijke tijd bijeen zou roepen voor de stem, min-g. Het officiële voorstel van Heuss kwam na een dag van tegenstrij dige geruchten. Men zegt, dat de president eerst de ^ijst van het door Adenauer voorgesteld kabi net wenste te zien, alvorens hem als kanselier voor te dragen. De president was zich namelijk ervan bewust geweest, dat hij volgens de nieuwe grondwet aan iedere door de kanselier voorgestelde kabinetssamenstelling zijn goed keuring diende te hechten en om ongewenste benoemingen te voor komen had hij zich van te voren van Adenauers plannen op de hoogte gesteld. Tevens verwacht men, dat de twee Ministers over de opneming van Duitsland in de West-Euro- pese gemeenschap zullen spreken. Zijdelings zouden ook enkele ont mantelingskwesties worden aan geroerd. Een op de voorgrond tredend probleem is, naar men weet, de levering- van ontmanteld mate riaal aan de Sowjet-Unie. De Sowjets moeten goederen aan het Westen leveren in ruil voor het materiaal, dat zij als herstelbeta lingen ui;t West-Duitsland ont vangen, doch op het ogenblik zijn zij op het ruilschema ten achter. De Britse Minister van Buiten landse Zaken, Ernst Bevin, en zijn Amerikaanse ambtgenoot, Dean Acheson, hebben gedurende drie uur vraagstukken met betrekking tot het Verre Oosten en het mid denoosten besproken. In een gemeenschappelijk com muniqué, dat na him bijeenkomst werd uitgegeven, verklaren de Ministers, dlat hun bespreking in de eerste plaats gericht was op een analyse van de ontwikkelin gen en problemen, waarover hun beide regeringen zich geplaatst zien in het Verre Oosten en Mid-' den-Oosten. In het communiqué wordt ge zegd, dat de Ministers niet bijeen waren gekomen om over een spe ciaal onderwerp overeenstemming te bereiken, maar dat de bespre kingen werden beschouwd „als van het grootste nut bij het tot stand brengen van een gemeen schappelijk oordeel ten aanzien van de toestand en bij het vormen van een evenwijdig lopende poli tiek". Later werd door het Ameri kaanse Ministerie van Buitenland se Zaken medegedeeld, dat de be sprekingen tussen Acheson en Bevin slechts één uur zouden du ren en dat algemene Europese kwesties, waaronder Griekenland, Albanië en Spanje, zouden wor den besproken. Duitsland en Oostenrijk zullen dus niet de voornaamste onderwerpen van bespreking vormen. Omtrent de besprekingen tussen de Ministers Bevin en Acheson wordt door de „New York He rald Tribune" nog het volgende gemeld. Wat betreft het Verre Oosten is gesproken over: 1. De mogelijkheid om voorbe reidingen te treffen voor het op stellen van een vredesverdrag met Japan, met of zonder medewer king van de Sovjet.Unie. 2. De Britse wens om de mo rele steun van de Verenigde Sta ten te verkrijgen voor de verde diging van Hongkong. 3. Het ontwerpen van metho den om het communisme in Zuid- Oost_Azië te bestrijden. Hierbij wordt gedacht aan het verlenen van steun aan de nationalistische bewegingen in dit deel van de wereld. 4. De wenselijkheid om Ame rikaans kapitaal beschikbaar te stellen voor de economische op bouw van landen als India en Pakistan, die tot dusverre op de Britse kapitaalmarkt waren aan gewezen. Volgens de „New York Herald Tribune" is, tijdens de besprekin gen over het Midden-Oosten on, der meer aandacht besteed aan de volgende punten: 1. De pogingen der Verenigde Naties om vrede tot stand te brengen tussen Israël enerzijds en de Arabische staten anderzijds. Hierbij is gesproken over het omstreden vraagstuk van de ver plichtingen van Groot-Brittannië, om wapens te leveren aan som mige Arabische staten. 2. De mogelijkheid van een Brits-Amerikaanse poging om de in het Midden,Oosten gelegen sta ten economisch krachtiger te ma ken. Minister Bevin gaf te kennen, dat de Britse regering het op prijs zou stellen, indien Amerikaans kapitaal zou deelnemen aan pro jecten om het water van de Nijl In Egypte nog meer dan tot dus verre te gebruiken voor bevloei, ingsdoeleinden en voor het bou wen van centrales voor het op, wekken van electrisch vermogen in Egypte, de Soedan en Brits- Oost-Af rika. Minister Acheson spreekt zich uit voor het opstellen van een groots opgezet plan voor het uit voeren van dergelijke projecten in Israël, als een middel om een einde te maken aan de impasse, waarin de vredesonderhandelingen tussen Israël en de Arabische sta ten thans verkeren. EUGENE BLACK DRINGT HIEROP AAN. De President van de internationale bank voor herstel en wederopbouw, Eugener R. Black, heeft, bij de indiening van het jaarverslag der wereldbank op de gemeenschappelijke bijeenkomst der gouverneurs van I. M. F. en wereldbank, rechtstreeks aangedrongen op herwaardering van Euro pese valuta's, als middel tot bevordering van de export naar het dollargebied- Op 12 Januari j.l. werd bij de Tweede Kamer ingediend het ontwerp van wet ter machtiging tot het verstrekken door het rijk van geldleningen aan Indonesië, respectieve lijk tot het aangaan van geldleningen ten laste van Indo nesië. In de memorie van toelichting op dat wetsontwerp werd o.a. ge zegd, dat op 2 Juli 1948 tussen de regeringen van de Verenigde Staten van Amerika en van het Koninkrijk der Nederlanden een overeenkomst tot economische samenwerking werd gesloten. Krachtens deze overeenkomst neemt de regering der Verenigde Staten op zich aan 't Koninkrijk der Nederlanden hulp te verlenen door beschikbaarstelling van goe deren, diensten en andere bijstand. De Nederlandse regering hoop- scliillende aspéeten van deze be- *e' ^OGWe' daaromtrent door de trekkingen werd besloten tot in- -^mer'kaanse regering geen enke le bindende toezegging is gedaan, gedurende de periode van 3 April 1948 tot 30 Juni 1949 aan goede, ren, diensten en andere bijstand tot een waarde van ongeveer 496 millioen dollar te ontvangen. Een deel daarvan ter waarde van circa 84 mill. doll, zou voor Indo nesië zijn te bestemmen. De aan Indonesië in het kader van het „Ekiropean Recovery Program" te verlenen steun zal dus, zo werd in de Memorie van Toelichting ge- zegc$, worden verstrekt via het Rijk, dat aansprakelijk is voor de nakoming van de voorwaarden, waaronder deze steun wordt ver- Geen impasse in de bespre kingen. „Het woord deadlock'", dat in enige persorganen is verschenen, geeft een totaal vals beeld van de stand van zaken ter R.T.C., aldus verklaarde een hooggeplaat ste autoriteit in de Nederlandse delegatie tegenover de speciale correspondent van het A.N.P. „Het is volkomen natuurlijk, dat die centrale commissie, die leend. Met het buiten de „Economie Cooperation Administration" staande instelling, de „Commodi ty Credit Corporation" zijn sedert enige tijd onderhandelingen gaan de over het afsluiten van een credietovereenkomst met Indone sië tot 'n maximumbedrag van 25 millioen dollar, aldus de Memorie van Toelichting. Deze crediet, overeenkomst zal dienen ter be vordering van de productie en de export van copra en palmolie in Indonesië, teneinde zodoende het huidige wereldtekort aan eet bare oliën en vetten te verminde ren. De werkingsduur dezer overeenkomst zal twee jaar zijn, tenzij eerdere opzegging geschiedt. Op 1 April j.l. bood de minister van financiën aan de voorzitter der Tweede Kamer de ontwerp- leningsovereenkomst tussen de regering van Indonesië en de „Commodity Credit Corporation" aan. Dit stuk was bestemd voor vertrouwelijke kennisneming aan de leden der Tweede Kamer. Bij de wet van 28 Mei 1949 werd de minister van financiën gemachtigd de garantie van het Rijk aan deze lening te verlenen. Het belangrijkste voor Europa, zo zeide Black, is de exportkosten te verminderen en de export naar het dollargebied minstens even aantrekkelijk te maken als de ver kopen op de binnenlandse markt of in andere gebieden. „Naar mijn mening", aldus Black, „moeten verschillende gedragslijnen ge volgd worden, om dit doel te be reiken. De eerste is invoering van een stelsel van wisselkoersen, dat de landen met een nadelig dollar .saldo zal steunen, om op de wereldmarkten te kunnen concur reren, voor exporteurs een sti mulans zal vormen, om hun ver kopen in het dollargebied te ver groten en de importeurs zal aan moedigen, om te kopen in landen, wier valuta zij het best kunnen verkrijgen. Ik onderschat de in. gewikkeldheid en de verstrek kende gevolgen van een dergelijke maatregel niet, maar ik weet niet, hoe deze maatregel voorkomen kan worden." De tweede maatregel moet zijn, verlaging van de binnenlandse productiekosten door zowel de efficiency van bedrijfsleiding en arbeidskrachten te vergroten als de last der indirecte kosten, voornamelijk regeringsuitgaven, die door de producenten gedra gen moeten worden, te beperken. Om het meest effectieve gebruik van de bestaande productie-facili. teiten te maken zijn werkelijke stimulansen nodig, waarvan mis schien wel de belangrijkste de druk der concurrentie is. Een van de meest noodzakelijke stappen tot oplossing van het dollarvraagstuk is voor de lan. den met een dollar-tekort, dat een aanvang wordt gemaakt met de opruiming van de wildernis van bilaterale regelingen, speciale va luta-controles, quota en dergelijke beperkende maatregelen, zowel binnen- als buitenlands, die in de afgelopen twintig jaar zijn ont staan. Ter bescherming van niet- efficiële productie, zeide Black, dat na de tweede wereldoorlog vele regeringen de verplichting op zich hadden geladen van uit gebreide programma's van sociale welvaart. Niemand kan haar het recht betwisten dit te doen, wanneer zij over de middelen daarvoor beschikken. Ongelukki ger wijze is gebleken, dat vele landen zich thans geen groot scheepse programma's voor soci ale diensten kunnen permitteren, zonder, hetzij de levensstandaard in ander opzicht te beperken, of hun productieve investeringen, die in de toekomst een betere levensstandaard mogelijk moeten maken, te besnoeien. Volgens Black is het van be- lang, dat de Europese landen krachtig geconcentreerde maatre. gelen treffen tot uitbreiding van hun markt in de Ver. Staten en Canada. Ofschoon Black voorzet ting van de Marshall-hulp van essentieel belang acht, is hij toch van mening, dat deze zodanig moet worden gegeven, dat zij de deelnemende landen de grootst mogelijke stimulans geeft om hun dollarinkomsten te vergroten. Totdusverre is de steun van de E.C.A in de eerste plaats verleend op basis van het te verwachten dollar-tekort der verschillende landen en ging het grootste aan deel naar de landen met de groot ste tekorten. Deze stimulans heeft de neiging om negatief te zijn, daar het beroep op hulpver. lening des te groter is naarmate de dollarkloof groter is. Black stelt voor het aandeel In de E.C-A. hulp voor de deelnemende landen in het nog resterende deel van de hulpverlening zo duidelijk moge lijk te omschrijven en elk land de verzekering te geven dat zijn aan deel niet verminderd zal worden, wanneer het meer dollars dan verwacht werd hespaart of ver dient. Ook stelde hij voor alle beperkingen op het gebruik van E.C.A-dollars op te heffen, zodat zij niet langer „zachte dollars" zullen zijn en elk land in de ge legenheid is, om het meest eco. nomische gehruik van de Mar shall-hulp te maken. Tenslotte wees Black er nog op, dat de Amerikaanse douanetarieven, on danks de grote verlagingen se dert de jaren kort na 1930, een belemmering blijven vormen voor de invoer van buitenlandse goe. deren. De Allgemeiner Deutscher Au- tomobil Club te Dordtmund deel de gisteren mede, dat de Duitsers met ingang van 15 October a.s. weer in hun eigen auto's in het buitenland zullen mogen reizen. De benodigde passen zullen uit,! sluitend gelden voor W.-Europa. d. Ond. Ond. 12 0.00 17.06 :9 17.39 :7 1.26 18.02 :5 2.57 18.20 :2 4.30 18.34 0 6.02 18.46 7.34 18.59 15 9.08 19.13 13 10.42 19.31 eta's diplomatie- it uit betrouwba- emt, bestaat er de Benelux voor eer korte termijn men. nandelingen, die met succes wor- ou het zelfs mo le voor-unie nog i. zal ingaan. lum van de voor- ek, Mr. J. H. van >orzitter der Ne- ,tic, kwam giste- 1.30 uur de cen- i van de ronde- in de Trèveszaal vezigheid van de g van de agenda van een drietal eken werd beslo- ling van' het pe- Inzake de vorde- irentie-werkzaam- ijdvak van 9 t/m i doen geschieden ;enwoordiger van ïgaties en van de lea- bijeenkomst, g inzake de „ge in" werd op ver- P.O. tot de terst- dering- uitgesteld, "ing Dinsdag a.s. ;al plaats hebben. dse minister van P. Lieftinck, zal uig uit New York -I vertrekken, zo i„ Enkele andere iderlandse delega. :rgaderin,gen van onds en de inter- welke Vrijdag zijn voornemens .n de volgende in ijven voor verdere iet Amerikaanse :n en Nederlandse De president dse bank, Holtrop in het laatst van ik terugkeken. anse, Britse en ;rs van buiten- ebben Donderdag van vier uren ie Duitse en Oos- ie.s. In het na uitgegeven com" I gezegd, dat de de werkbetrek- de nieuwe VVest- bezien hadden, en verder hun be- wjet-Unie om de s van de raad van buitenlandse ïandelingen te la- over een verdrag nkelijk Oostenrijk. i.s. te New York. ministers van ge, :ld over de huidi en in Joego-Sla- lkan. rder van het Sta- verklaarde na de :r ministers op de Amerikaanse ïitenlandse zaken, verder geen be lt zijn Britse of op zijn program ndent van Reuter t de ministers niet eeld wat zij zou- Rusland het her- p met betrekking g met Oostenrijk Zij verklaarden plannen voor het I bevredigend ver st al te lange tijd, ineerd". zich af, of Enge- en de Ver. Staten e zullen overgaan d maatregelen te en nadat 't bezettingsstatuut van kracht verklaard is, waarschijn lijk midden volgende week. Op zijn verzoek de atmosfeer voor zijn voorgenomen bespre kingen niet te vertroebelen, heb ben de Duitse leiders intussen be sloten de parlementaire bespre kingen van moties betreffende de ontmanteling op te schorten. de Joego-Slavische regering. Een punt van de tenlasteleg ging spreekt van een komplot onder leiding van de Joego-Sla- vische regering met het doel de leiders van de Hongaarse com munistische partij uit de weg te ruimen. Een andere passage van de tenlastelegging ver tor tc zijn gereiao. traai- wcru nij gearresteerd en gevangengezet. 16 Dagen en nachten werd hij aan een stuk verhoord door hoge Rus sische officieren. Een hunner zou hem geslagen hebben en gezegd hebben dat hij loog „omdat ik hun vragen niet kon beantwoorden,". Een officiële Amerikaanse zegs man verklaarde, dat Sinkiewrez snapt venuaarttcn tjtj mm terug keer, dat zij geslagen en geschopt waren en dat zij de „koud-water- behandeling" hadden ondergaan. Een Amerikaanse woordvoerder verklaarde, dat de Amerikaanse soldaat ,,op het ogenblik, dat hij door de Sow jets werd gearres teerd, in het bezit was van een geldige pas". gesrauige groei oer oeiguscne duinen deze geul in Oostelijke richting, terwijl deze mede daar door steeds kleiner werd. Op de duur werd deze stroom tegen de zeewering van het Vrije van Sluis gedrukt en vanzelfspre kend moest dit lichaam toen ingrijpen en werd een reeds Tariefzone C. Gesprekken, gevoerd tussen netten van verschillende sectoren indien de afstand tussen de knoop- centrales meer dan 25 km be draagt, kosten: voor de eerste 10 seconden 0,27 voor elke 10 seconden meer 0,03. dse Minister van iaken, Mr D. U. Vrijdagochtend 'n ,ad met zijn Ame- :a, Dean Acheson, Dereiding vormde :omst van de raad datlantisch Pact, dt gehouden. Hij lofte van de Ver dat alle Marshall- profiteren van de genomen zijn tij- •ekingen der drie over de dollarcri- :digend", en voeg- g toe, dat het be- Verenigde Staten, 5 goederen uit het te slaan, waar- oetekenen, dat dit en rubber uit In- meer bauxiet uit West-Indië zal gaan invoeren. „Wij verheugen ons daarover zeer en ook zijn wij zeer ver heugd, dat de Verenigde Staten een onderzoek zullen instellen naar de mogelijkheid van ver zachting der Amerikaanse dou aneprocedures", zo zeide de Mi- nister.

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1