De economische conferentie teSWashirigtön GARRY DAVIS [Communique van het Secretaiiaaf-Generaal R.T.C. De snelheidsproef der Luchtstrijdkrachten Receptie van Theodor Heuss De verkoopsprijs van benzine WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1949. 5e Jaargang No. 1317 Verschijnt dagelijks Drukkerij N.V. Fa P. J. v. d. Sande, Terneuzen Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Advertentieprijs: per mm 10 ct.minimum per advertentie 1,50. Inzending advertenties tot des namiddags 3 uur. Rubriek kleine advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bureau van dit Blad 15 cent meer. en principiële dienstweigeraar Het Duitse verzet tegen de ontmanteling Al geeft U graag water aan Uw planten, Denkt aan de belangen van dl onze klanten! Bevin en Acheson bespreken buitenlandse politiek Alan Valentine over Nederlands herstel Wetsontwerp houdende Interimregeling voor Suriname ingetrokken Officieuze!! .Minister bijeenkomst van de „Grote Vier"? Amerikaanse B-29 neergestort De vorming van een West-Duitse Regering nie van de; leiux iue van het der R.T.C. ë|e bespre-t, n de V.S. eklngen te lington ikker over de ircrisis Frankenng bij Abonnement: Terncuzen WEERSVERWACHTING. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woens dagochtend tot -avond. Tijdelijk overdrijvende be wolking met kans op enkele verspreide onweersbuien. Ma tige wind hoofdzakelijk tus sen Oost en Noordoost. Dezelf de of iets hogere temperatuur dan gisteren. DE VRIJE ™De Ministers van Financiën van voor het aankopen van Canadese de Ver. Staten, Engeland en Ca- tarwe, nada hebben gisteren bekend gemaakt, dat zij zijn overeen gekomen maatregelen te nemen, die er toe zullen leiden, dat En gelands dollarcrisis in 1952 zal zijn overwonnen. In een officieel communiqué delen de Ministers mede, dat het vooruitzicht bestaat, dat er in 1652 een bevredigend evenwicht zal zijn in de betalingen tussen de gebieden van het pond sterling en van de dollar". Het communiqué bevat een pro gramma om Engelands dollarte kort te overbruggen, dat uit de volgende tien punten bestaat: 1. Amerikaanse beleggingen in het buitenland. Alle drie de landen, die aan de conferentie hebben deelgenomen, zullen trach, ten de investering van Ameri kaans particulier kapitaal in het buitenland te stimuleren, en te bevorderen, dat er bij de wereld bank en b{j de Amerikaanse im- portbank nieuwe aanvragen wor den ingediend voor economische ontwikkelingsprojecten in landen buiten de V. S. 2. Goederenovereenkomsten en voorraadvorming. Canada is bereid stappen te nemen om zijn reservevoorraden van tin en rub ber te vergroten. Amerika zal met hetzelfde doel zijn program ma voor de vorming van strate gische voorraden herzien en in middels de gelegenheid openen voor grotere verkopen van na tuurrubber in de Ver. Staten. 3. Beperkingen van de goede renaankopen, die met E.C.A.-gel den mogen worden gefinancierd. De Ver. Staten zien in, dat Enge land meer aankopen in het dollar- gebied mét E.C.A.-gelden zal moeten kunnen financieren dan tot dusverre het geval is geweest. De E.C.A. zal heden vermoedelijk bekend maken, hoe de nieuwe re geling hiervoor zal zijn. Paul Hoffman, de leider van de E.C.A., heeft te kennen gegeven, dat Engeland toestemming zal krijgen om de E.C.A.-gelden te besteden Garry Davis, de 27-jarige voor malige piloot van de Amerikaan se luchtmacht, die zichzelf tot „wereldburger no. één" heeft uit geroepen, heeft in 'n brief aan de Franse president verzocht om op neming in de gevangenis, aange zien een principiële diestweige- raar, zekere Moreau, tot gevan genisstraf veroordeeld is. Davis schrijft het niet te kunnen recht vaardigen, dat hij vrg blfjft ter wijl Moreau in de gevangenis ins. Hij zou het ,,als een eer beschou wen" in de gevangenis te kunnen verblijven totdat in Frankrijk een wettelijke regeling komt ten aan zien van de principiële dienstwei geraars zoals in Groot-Brittannië, de V. S. en Scandinavische lan den". In de vorige maand hebben twee Britse Labour-peers, Lord Faring- dom en Lord Russelln en d<?rtien Labourparlementsleden ook een schrijven gericht aan president Auriol, waarin op een dergelijke wetgeving werd aangedrongen. John J. McCloy, de Amerikaan se hoge commissaris in Duitsland heeft aan West-Duitse politieke leiders verklaard, dat hij van hun meningen over de ontmanteling van Duitse fabrieken aan Was hington mededeling had gedaan. Tevoren had MMcCloy de sociaal democratische leider Schumacher ontvangen om zijn gedachten over dit onderwerp te horen. Maandag had MaoCloy reeds met Adenauer de christelijk-democratische leider over de ontmanteling gesproken. MoCloy zeide, dat de manier, waarop de ontmantelingskwestie in de Duitse verkiezingscampag ne is aangepakt, vele Amerikanen van hun sympathie had doen terugkomen en de meningen ten aanzien van de Duitse kwestie verscherpt had. 4. Douanerechten. Zowel Amerika als Canada hebben toe gezegd de procedure, die bij de heffing van invoerrechten wordt gevolgd, te herzien teneinde de goedereninvoer te vergemakkelij ken. De Amerikaanse regering werkt wetsvoorstellen in dien zin uit, die aan het congres zullen worden voorgelegd. 5. Tariefpolitiek. Men heeft opgemerkt, dat hoge douanetarie ven kennelijk onverenigbaar zijn met de positie van crediteurlan- den. De Ver. Staten hebben nog maals hun politiek bevestigd, die bestaat uit het streven naar het sluiten van nieuwe handelsover eenkomsten, die het mogelijk ma- dienen van meer dollars door het verrichten van scheepvaartdien sten. 10. Voortzetting van het over leg. Daar de_ Ministers bepaalde punten niet tot een oplossing kon den brengen, stellen zij zich voor ■het onderzoek voort te zetten van de kwesties, waarover naar ge hoopt wordt overeenstemming kan worden bereikt. Men verwacht, dat de maatre gelen, genoemd onder de nummers 2, 3, 4 en 6 van het programma onmiddellijk invloed zullen hebben op Engelands dollarinkomen. De Ministers waren het er vol komen over eens, dat noodmaat regelen geen blijvende oplossing van het probleem kunnen bren gen. Door alle betrokkenen die nen grondiger pogingen in het werk te worden gesteld om het dollarinkomen van het sterling- gebied te verhogen en de investe ringen van Noord-Amerika in de rest van de wereld uit te breiden. N.V- Waterleiding Mij- „Zeeuws-Vlaanderen". BE* Onder presidium van de Voor zitter van de week, Mr J. H. van Maarseveen, Voorzitter van de Nederlandse Delegatie, kwam gisterenmiddag 3 uur de centrale commissie van de R. T. C. in de Trèves-zaal bijeen, in aanwezig heid van de UNCI. Na vaststelling van de agenda en afhandelng van enige inge komen stukken, werd de bespre king hervat over het verslag van de subcommissie inzake „ge wichtige belangen". Een beslissing terzake kan wel dra worden tegemoet gezien. De leden van de Nederlandse minderheidsgroep ter R. T. C. hebben, op uitnodiging van de R.T.C., medegedeeld, welke aan gelegenheden, naar hun oordeel gelet op artikel 8 van het regle ment van orde, hun belangen raken, waarover zij op de ver gaderingen der R.T.C. gehoord zouden willen worden. Zij heb ben daartoe een dertigtal pun ten opgegeven. De ingestelde subcommissie heeft aan de hand daarvan een eenstemmig advies aan de cen trale commissie uitgebracht, wat door de centrale commissie ken van de Amerikaanse douane tarieven over te gaan tot verdere verlagingen. 6. Vrijmaking van het inter- Europese handels- en betalings verkeer. Engeland heeft ter con ferentie een plan ingediend, dat beoogt de handel tussen de lan den van West-Europa te verge makkelijken en verzachting ver, zocht van de in de Brits- Amerikaanse leningsovereenkomst vastgelegde bepalingen, waarbij het Engeland verboden is discri minerende maatregelen te nemen tegen Amerikaanse goederen. Ten aanzien van dit punt zijn de Ver. Staten en Canada over eengekomen, dat de Britse in, voerregelingen „aan een voort durend onderzoek zullen worden onderworpen", hetgeen kennelijk betekent, dat de Amerikaanse re gering bereid is in bepaalde ge vallen Britse discriminaties, die zij als gerechtvaardigd beschouwt, te aanvaarden. 7. Sterlingsaldi. De drie lan den zijn in het kader van hun streven op lange termijn naar verbetering van Engelands econo mische posutie overeengekomen het probleem van Engelands schulden aan andere landen aan een verder onderzoek te onder, werpen. Een bepaalde maatregel werd nog niet voorgesteld. 8. Petroleum. De drie landen zijn overeengekomen, dat er een gedetailleerd onderzoek zal wor den ingesteld naar de productie, raffinage en geografische distri butie van petroleum, voor zover hierdoor het Britse dollarinkomen wordt beïnvloed. 9. Scheepvaart. Overeengeko men werd de scheepvaartkiwestie eveneens aan een verder onder zoek te onderwerpen in het licht van Engelands belang bij het ver- Op vragen van het lid der Tweede Earner de heer Roosjen (A.R.) in verband met de op Zondag 28 Augustus 1949 gehou den snelheidsproeven met een straaljager der Nederlandse lucht strijdkrachten heeft de Minister van Oorlog en van Marine ge antwoord!, dat met zijn goedkeu ring op Zaterdag 27 Augustus j.' snelheidsproeven zouden worden ondernomen met straaljagers door personeel der Nederlandse luchtstrijdkrachten. De proeven konden op die Za terdag niet doorgaan wegens weersomstandigheden. Zonder voorkennis van. de Mi nister is toen Zondag 28 Augus tus daarvoor bestemd; men heeft niet gewacht tot Maandag of een daarna volgende dag om de kos ten van het verblijf op Ameland zo laag mogelijk te houden, mede in verband met onzekerheid over het weer op Maandag. De Minister heeft waardering voor het streven naar zuinigheid, dat aan die beslissing mede ten grondslag lag; op zich zelf ook voor de opdracht, die was gege ven, de proef niet tijdens kerk diensten en in verband met de Zondagsrust op voldoende afstand van het bewoonde gedeelte van Ameland te houden. Toch kan hij zich niet met de genomen beslissing verenigen, omdat zonder op dienstbelang ge gronde noodzaak de Zondagsrust geschaad werd en velen onnodig tot Zondagsarbeid genoopt wer den. De Minister is van oordeel, dat ook voor het personeel der lucht- De nieuwe West_Duitse presi dent, Theodor Heuss, heeft, in antwoord op de tijdens een recep tie ontvangen gelukwensen met zijn verkiezing, te Godesberg ver klaard, dat het Duitse volk op recht wenst wederom lid te wor den van de „Grote Europese Ge meenschap". In het bijzonder antwoordend op de door Francois Poncet overgebrachte goede wensen van de geallieerde hoge commissaris, sen zeide hjj: ,,Wrj zijn volgens de nieuwe grondwet bereid zekere souve- reine rechten over te brengen aan internationale instellingen. Wij zien in de uitvoering van de plan nen hiervoor een verwerkelijking van een groot vredesideaal. Wij hebben met vreugde van u ver nomen, dat gij bereid zijt ons te leiden op de weg terug naar deze gemeenschap. Wees ervan ver zekerd, dat ik alles zal doen om eerbied te winnen voor de nieuwe grondwet, die de voorwaarden voor een dergelijke vredespolitiek behelst". Behalve de. drie hoge commis- strijdkrachten de Zondag een rustdag moet zijn, tenzij dienst belang zulks verhindert. Te meer nu het juist voor het personeel der luchtstrijdkrachten naar zijn gevoelen uitermate gewenst is, dat het voor zijn arbeid in de week, die zeer hoge eisen stelt aan moreel en physiek, tegen wicht vindt in hetgeen de Zondag met name in gezinsmileu kan bie den aan godsdienstige bezinning, geestelijke en lichamelijke ont spanning. De Minister zou het ook be, treuren, indien de algemene be langstelling en de ook bij hem bestaande waardering voor be langrijke prestaties, als bij deze proeven geleverd, zouden moeten worden getemperd om redenen van geheel andere dan technische aard, maar nochtans hoger in orde. De Minister heeeft de chef luchtmachtstaf opdracht gegeven in den vervolge met zijn hier boven weergegeven opvatting re kening te houden. Billijkheids, halve wil de Minister hierbij ver melden, dat deze militaire chef overigens tot dusverre menigmaal eigener beweging blijk heeft ge geven voor het hoge belang van Zondagsrust voor zijn personeel een open oog te hebben. sarissen waren aanwezig: de Mi. nister-President van de West- Duitse staten, Kardinaal Frings, de Aartsbisschop van Keulen, 33 leden van het consulaire corps, de Apostolische visitator Muench, Kurt Schumacher en Heinz Ren ner, communistisch afgevaardig de in de Bundestag. Heuss begroette Schumacher, die slechts één been heeft, aan de deur en sprak enige tijd met hem. Toen Poncet Heuss geluk wenste sprak hij van de histori. sche betekenis van Heuss' verkie zing: „Voor het eerst na de ver schrikkelijke gebeurtenissen in de afgelopen jaren begint uw land weer vaste vormen te krijgen. De inspanningen van het land en zijn hoop vinden hun belichaming in uw persoon, vrij en op democra tische grondslag gekozen. Hier door zijt gij moreel zowel als juri disch gerechtigd dit land te ver. tegenwoordigen." Poncet zeide te betreuren, dat niet geheel Duitsland verenigd was en hij zegde Heuss alle steun toe bij het vervullen van zjjn taak. tuinarbeid De Britse Minister van Buiten landse Zaken, Ernest Bevin, en zijn Amerikaanse collega, Dean Acheson, zouden gisterenavond bijeengekomen zijn om de Brits- Amerikaanse politiek te bespre ken, bedoeld om de verspreiding van het communisme in Europa en Azië te verhinderen. Naar in bevoegde kringen wordt verklaard, zullen de be sprekingen een week duren en zal het gehele gebied der Amerikaan se en Britse buitenlandse politiek behandeld worden. Onder andere zouden ter sprake komen: Voorstellen voor een vredesver drag met Japan; de formulering van een gemeen schappelijke politiek ten opzichte van het communistische China; maatregelen ter verdediging van Hongkong; De economische toestand van de Zuid-Aziatische landen; kwesties betreffende het Mid- den-Oosten het dispuut tussen de Sowjet- Unie en Joego-SLavië; de toekomstige Griekse politiek ten opzichte van Albanië en het Duitse vraagstuk met in begrip van de ontmanteling. Te Baldock is William Sale op een leeftijd van 104 jaar en 6 maanden overleden. Hij was de oudste man van Engeland en in Maart verrichtte hij nog lichte werd aangenomen. Conform dit advies zal aan de vertegenwoor digers der minderheden worden geantwoord over welke onder werpen zij gehoord zullen wor den. De centrale commissie zal a.s. Vrijdag te 11.30 uur opnieuw bijeenkomen. DE CENTRALE COMMISSIE GAAT OP WEEKEND. Minister Van Maarseveen heeft gisterenmiddag na afloop van de vergadering der centrale commis sie wederom het perscentrum be zocht en deelde aan enige journa listen mede, dat de voltallige cen trale commissie aanstaande Vrijdag zich voor een weekend in het buitenland zal terugtrekken. Men zal hier op informele wijze de geschilpunten, welke zrjn ge rezen bespreken en trachten op deze wijze de voortgang van de conferentie te bespoedigen. Men hoopt Maandag a.s. weer in Ne derland terug te zijn. De voorzit ter van de conferentie, Dr. Drees, zal bij de besprekingen aanwezig zijn, evenals de Unci. In de vergadering van de cen trale commissie van gisterenmid dag is naar Minister Van Maar seveen mededeelde nog gesproken over die kwestie betreffend het horen der minderheden. De resul taten hiervan zullen aan de ver tegenwoordigers der Europese minderheid worden medegedeeld. „In ieder geval zullen hun rede lijke verlangens bevredigd wor den" aldus verklaarde de minis ter. Bij de hervatting van zijn func tie als president van de universi teit van Rochester heeft Alan Valentine, die elf maanden in Ne derland heeft vertoefd als hoofd van de E.C.A-missie, verklaard, dat geen enkel land bij zijn her stel beter is geslaagd dan Ne. derland. Voor zijn volledig her stel wacht Nederland slechts op de oplossing van het Indonesische probleem en op het herstel van de koopkracht van Duitsland, aldus Valentine. Krachtens bij Kabinetsrescript van 10 September 1949 ontvan gen machtiging van H. M. de Koningin, hebben de Minister zonder portefeuile Mr J. R. H. van Schaik, de Minister van Overzeese Gebiedsdelen Mr J. H. van Maarseveen, en de Minister zonder portefeuille L. Goetzen, aan de Voorzitter der Eerste Ka mer medegedeeld, dat het ont werp, houdende 'n interimrege ling voor Suriname, bij de Twee de Kamer der Staten-Generaal ingediend bij Koninklijke Bood schap van 12 Juli 1949, wordt ingetrokken. Volgens diplomatieke fUnctio. narissen te Washington, aldus "lelden persberichten aldaar, zul. ^en de ministers van buitenlandse zaken der vier grote mogendhe den tijdens de zitting van de al gemene vergadering der V.N. de volgende week een officieuze bij eenkomst houden. Dit zou hun eerste bijeenkomst zijn sinds die te Parijs in het voorjaar. Men ge looft, dat de besprekingen over een vredesverdrag voor Oostenrijk het eerste onderwerp zal zijn. Een woordvoerder van het Brit se Ministerie van Buitenlandse Zaken heeft gisteren ontkend, dat enige regeling zou zijn getroffen voor een informele bijeenkomst van de vier ministers in Washing ton tijdens de zitting van "de As. semblée der V. N. Door de Wes terse mogendheden was geen voorstel tot het houden van een officiële dan wel on-officiële bij eenkomst geopperd. Ook van de Sovjet-Unie had men geen derge lijk voorstel ontvangen. Een B-29 (vliegend fort) van de Amerikaanse luchtmacht is nabij San Francisco neergestort, nadat 'n motor in brand was ge raakt. Volgens ooggetuigen heeft de bemanning getracht zich met valschermen in veiligheid te bren gen, doch is slechts een enkel scnerm opengegaan. Twee vlieg, tuigen van de kustwacht zijn naar de plaats van het ongeluk ver trokken. Het aantal slachtoffers is nog niet bekend. Op vragen van het lid der Tweede Kamer de heer Suurhoff (Arb.) betreffende de verkoop, prijs van benzine heeft de Minis ter van Economische Zaken ge antwoord, dat hij heeft kennis genomen van de persberichten, volgens welke de grootste vier oliemaatschappijen in Nederland de benzineverkoopprijs met een halve cent per liter hebben ver laagd. De voor benzine vastgestelde kleinhandelsprijs is een maximum prijs. Deze prijs was niet te hoog, doch in overeenstemming met de richtlijnen, voor de prijspolitiek vastgesteld. De Minister is niet van mening, dat in de door de grote oliemaat, schappijen toegepaste prijsverla ging een poging tot monopolise ring van de binnenlandse markt moet worden gezien, waarbij hij ter verduidelijking van zijn stand punt het volgende kan mede delen. De vastgestelde maximum prijs, die voor het gehele land geldt, is gebaseerd op de gemid. delde kosten voor vervoer en distributie. Deze kosten zijn ech ter niet voor het gehele land ge lijk. De dicht bij de aanvoer- havens te leveren benzine vereist een geringer bedrag aan kosten dan die, welke in meer afgelegen gedeelten van het land wordt ver kocht. De levering van benzine aan grote afnemers vereist min der kosten dan die aan kleine af. nemers. Het kan dus commer cieel aantrekkelijk zijn om in dicht bij de aanvoerhavens gele gen plaatsen en aan grote afne mers beneden de vastgestelde en voor het gehele land geldende maximumprijs te verkopen. Deze omstandigheid heeft een aantal ondernemingen er toe geleid een verkoopmethode te volgen, die ook voor de oorlog niet ongebruike lijk was, waarbij het zijn prijzen voor bepaalde afnemers vrijwillig verlaagde beneden de in het al gemeen geldende prijs. Op haar beurt hebben de vier grote olie. maatschappijen hierin aanleiding gevonden om voor het gehele land haar prijs met een halve cent te reduceren. Deze reactie van laatstgenoemde ondernemingen beschouwt de Minister als een in de handel gebruikelijke methode om het hoofd aan de concurrentie te bieden. Als zodanig acht hij dit een normaal en, voor zover het bepaalde grenzen niet over schrijdt, toe te juichen verschijn sel. De door Dr. Konrad Adenauer, de leider der Christen-Democrati sche partij, gevoerde onderhande lingen om tot de vorming van een West-Duitse regering te komen, verkeerden gisteren in het laat ste stadium; men verwacht, dat hij de samenstelling van zijn kabi net heden ter kermis zal brengen van president Dr. Theodor Heuss, die er zijn goedkeuring aan moet hechten. Waarnemers te Bonn zijn van mening, dat de verkiezing van Dr. Heuss tot president het wel slagen heeft verzekerd van de pogingen van Dr. Adenauer om 'n regering- te vormen, die steunt op de partijen der Christen-Demo craten en der vrije Democraten. De bondsdag zal Donderdag a.s. een zitting houden, waarop het voorstel van president Heuss zal worden besproken om Dr. Ade nauer tot kanselier van de nieu we West-Duitse regering te be noemen. VANSTANDEN. Maan d. Ond. Ond. ,2 0.00 17.06 9 17.39 ,7 1.26 18.02 :5 2.57 18.20 :2 4.30 18.34 ,0 6.02 18.46 8 7.34 18.59 5 9.08 19.13 3 10.42 19.31 •n, eta's diplomatie- it uit betrouwba- smt, bestaat er de Benelux voor eer korte termijn men. aandelingen, die met succes wor- ou het zelfs mo le voor-unie nog s. zal ingaan. ium van de voor- ek, Mr. J. H. van ►orzitter der Ne- ,tic, kwam giste- 1.30 uur de cen- van de ronde- in de Trèveszaal vezigheid van de g van de agenda van een drietal :ken werd beslo- ling van het pe- inzake de vorde- :nentie-werkzaam- ijdvak van 9 t/m i doen geschieden fenwoordiger van ïgaties en van de der bijeenkomst, g inzake de „ge- sn'" werd op ver- ï\0. tot de %erst- dering uitgesteld, "ing Dinsdag a.s. al plaats hebben. dse minister van P. Lieftinck, zal uig uit New York -1 vertrekken^ zo Enkele andere Klerlandse delega. irgadempgen van onds en de inter- welke Vrijdag zijn voornemens ,n de volgende in jven voor verdere iet Amerikaanse :n en Nederlandse De president dse bank, Holtrop in het laatst van ik terugkeren. anse, Britse en irs van buiten ebben Donderdag van vier uren le Duitse en Oos- ies. In het na uitgegeven com" I gezegd, dat de de werkbetrek- de nieuwe West- bezien hadden, sn verder hun be- iwjet-Unie om de 3 van de raad van buitenlandse ïandelingen te la- Dver een verdrag nkelijk Oostenrijk, i.s. te New York. ministers van ge. sld over de huidi en in Joego-Sla- lkan. rder van het Sta- verklaarde na de ■r ministers op de Amerikaanse litenlandse zaken, verder geen be. t zijn Britse of op zijn program ndent van Reuter t de ministers niet seld wat zij zou- Rusland het her- p met betrekking g met Oostenrijk Zij verklaarden plannen voor het bevredigend ver st al te lange tijd, ineerd". zich £if, of Enge- en de Ver. Staten e zullen overgaan i maatregelen te en nadat 't bezettingsstatuut van kracht verklaard is, waarschijn lijk midden volgende week. Op zijn verzoek de atmosfeer voor zijn voorgenomen bespre kingen niet te vertroebelen, heb. ben de Duitse leiders intussen be sloten de parlementaire bespre kingen van moties betreffende de ontmanteling op te schorten. de Joego-Slavische regering. 11-pr Te mJn imai- weru ny Een punt van de tenlasteleg-gearresteerd en gevangengezet I h Ivo rrnn «n noont on urovd V»n or»-»- ging spreekt van een komplot onder leiding van de Joego-Sla vische regering met het doel de leiders van de Hongaarse com munistische partij uit de weg te ruimen. Een andere passage van de tenlastelegging ver- 16 Dagen en nachten werd hij aan een stuk verhoord door hoge Rus sische officieren. Een hunner zou hem geslagen hebben en gezegd hebben dat hij loog „omdat ik hun vragen niet kon beantwoorden,". Een officiële Amerikaanse zegs man verklaarde, dat Sinkiewrcz snapt VfrKj;inrurn mj inni tenrg- keer, dat zij geslagen en geschopt waren en dat zij de „koud-water- behandeling" hadden ondergaan. Een Amerikaanse woordvoerder verklaarde, dat de Amerikaanse soldaat „op het ogenblik, dat hij door de Sowjets werd gearres teerd, in het bezit was van een geldige pas". gestadige groei aer tseigiscne duinen deze geul in Oostelijke richting, terwijl deze mede daar door steeds kleiner werd. Op de duur werd deze stroom tegen de zeewering van het Vrije van Sluis gedrukt en vanzelfspre kend moest dit lichaam toen ingrijpen en werd een reeds Tariefzone C. Gesprekken, gevoerd tussen netten van verschillende sectoren indien de afstand tussen de knoop- centrales moer dan 2S km be draagt, kosten: voor de eerste 10 seconden 0,27 voor elke 10 seconden meer 0,03. dse Minister van Saken, Mr D. U. Vrijdagochtend 'n ad met zijn Ame- a, Dean Acheson, iereiding vormde ;omst van de raad datlantisch Pact, dt gehouden. Hij .ofte van de Ver dat alle Marshall- profiteren van de genomen zijn tij- ekingen der drie over de dollarcri- sdigend", en voeg- g toe, dat het be- Verenigde Staten, goederen uit het te slaan, waar- letekenen. dat dit en rubber uit In- meer bauxiet uit West-Indië zal gaan invoeren. „Wij verheugen ons daarover zeer en ook zijn wii zeer ver heugd, dat de Verenigde Staten een onderzoek zullen instellen naar de mogelijkheid van ver zachting der Amerikaanse dou aneprocedures", zo zeide de Mi- nister.

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1