H F'CJ.SC De Duitse „WONDERDOKTER" naar de Ark van Noach BENELUX LANDBOUWPROBLEMEN A. J. AfiENDA UIT Dl PROVINCIE K. H. BOUVAIN De Stroper Zie étalagi TREINONGELUK NABIJ WOLFHEZE Succes voor de film „Walcheren het verdronken eiland" Nederlands bestratings- iprocédé toegepast in Verenigde Staten De builenpest in Djogja Canadees vliegtuig] neergestort Goede afloop van mislukte parachutesprong Orders tot staking der vijandelijkheden DE EXPEDITIE De aangeboren menselijkheid der Amerikanen Hebt U last van eksterogen Vitamine B-1 en flinke kinderen Het rookgerei van Bevin en Crlpps Fa O. F. van der Heijden Bandagist - Orthopaedist MANUFACTUREN EN WONINGINRICHTING N00RDSTR.58-60"T|RNEUZEN>TELEF. Z0SI HEEFT I HE Een SI u Terneuzen Bij mal terii NOORD Vertegenwoordigers van land bouworganisaties uit België, Ne derland en Luxemburg zijn ge durende drie dagen te Luxem burg bijeengekomen. Omtrent deze bijeenkomst is het volgende communiqué gepubliceerd: „Verschillende commissies hebben uiteenlopende vraag stukken van sociale, economi sche en technische aard bestu deerd. Door deze bestudering zijn de standpunten der ver tegenwoordigers uit de drie lan den nader tot elkander gebracht. Overeenstemming werd bereikt ten aanzien van de volgende vraagstukken: 1. De politiek betreffende broodgraan. 2. De politiek betreffende veevoeder. 3. De noodzakelijkheid van het onder ogen zien van de vor ming van een landbouwfonds en het grondig bestuderen van deze kwestie 4. Bescherming van de beet wortel- en tabakscultuur. 5. Noodzakelijkheid van een gemeenschappelijke bestudering van de opbrengst van landbouw producten. 6. Maatregelen, die met be trekking tot de veestapel geno men moeten worden. 7. Het nut van het organise ren van de verkoop van land bouwproducten. 8. Noodzakelijkheid van het met elkander in overeenstem ming brengen van de standaar disatie van tuinbouwproducten en de verpakking daarvan. Ten aanzien van de volgende punten kon geen overeenstem ming worden bereikt: 1. Reglementering ten aan zien van producten van pluim vee- en varkensteelt. 2. Het vraagstuk der lonen en sociale lasten in de land bouw. 3. Algemene tuinbouwpoli- tiek. 4. Reglementering van de tuinbouwproductie. De organisatoren van de con ferentie hebben hun tevreden heid uitgesproken over de ont wikkeling in de richting van een aaneensluiting van de land bouworganisaties in de 3 Bene- lux-landen. Op een plenaire bij eenkomst werd besloten om aan beperkte subcommissies de diepgaande bestudering toe te vertrouwen van de verschillen de vraagstukken, ten aanzien waarvan nog overeenstemming moet worden bereikt. HEDEN OLINGEGemeentehuis, 10.30 uur: Openbare aanbesteding van 3 woningen en 2 financie ringswoningen te Clinge. TERNEUZEN: Luxor Thea ter, 8 uur: Bioscoopvoorstel ling „Are de Triomphe". Concertgebouw, 8 uur: Bio scoopvoorstelling: „De dochter van de kapitein". MORGEN: Z AAMSLAGGemeentehuis, 10.30 uur: Openbare aanbe steding van 3 financierings woningen. TERNEUZEN: Luxor Thea ter, 8 uur: Bioscoopvoorstel ling „Affaire in Afrika". Militaire trein rijdt op stoot- blok en wordt daarna geramd door sneltrein uit Arnhem. Drie militairen ernstig gewond WOLFHEZE. Zondagavond onge veer tien minuten over half 12 reed een militaire trein uit Am sterdam bij Wolfheze door tot nu toe onbekende oorzaak op een stootblok. De eerste coupé, waarin zich 4 militairen bevon den, werd vrijwel geheel ver nield. Drie der inzittenden wer den ernstig gewond. Ook de ma chinist van de locomotief liep verwondingen op. De locomotief werd vrijwel geheel vernield. De sneltrein, die om 11.30 uur uit Arnhem vertrok, ramde de militaire trein. Hoewel ook deze trein zwaar beschadigd werd, deden zich geen persoonlijke on gevallen voor. De gewonden van de militaire trein werden naar het zieken huis te Arnhem overgebracht. Er waren spoedig reddingsploe gen uit Wolfheze ter plaatse. De passagiers van de militaire trein werden met bussen naar de plaats van hun bestemming ge bracht. Daar de trein uit Arnhem vrij wel op het ogenblik van het on geluk Wolfheze binnenreed kon de bestuurder niet meer worden gewaarschuwd. De tweede Nederlandse film, die op het filmfestival te Cannes werd vertoond, namelijk: „Wal cheren, het verdronken eiland", van Carles van der Linden, heeft een uitstekende ontvangst gehad. De critici prezen vooral de uit stekende fotografie en belichting. De eerste Nederlandse film te Cannes vertoond, „Een interview tussen de keerkringen", mocht zich niet in een zo goede ont, vangst verheugen. In zes van de drukste New- Yorkse straten zal een proef be strating worden aangelegd van rubber-asfalt, volgens het door Nederlandse geleerden uitgevon den procédé. Warren Lockwood, oud-presi dent van de Rubber Manufacturers Association en thans vertegen woordiger van het Rubber Deve lopment Bureau in de Verenigde Staten, heeft het rubbergebruik voor bestrating de belangrijkste gebeurtenis in de rubberindustrie sedert de uitvinding van de auto band genoemd. De Republikeinse gezondheids dienst heeft bekend gemaakt, dat er in het gebied van Djogja een builenpest-epidemie is uitgebro ken. Dr. Mardjaban, hoofd van de Republikeinse gezondheids dienst zeide, dat de epidemie al gevaarlijke afmetingen had aan genomen. Sinds Augustus zijn er 74 personen aan builenpest gestorven. Dr. Marjaban heeft aan het Pasteurinstituut in Ban doeng dringend verzocht om vac cins te sturen. Deze vaccins zouden Zaterdag per vliegtuig naar Djogja ver zonden worden. Een Duitse „wonderdokter", een zekere Otto Groening, arriveerde Vrijdag in een druilerige regen te Rosemheim, begroet door duizen den lammen en zieken uit alle streken van Duitsland, die vier dagen op zijn aankomst gewacht hadden. De 49_jarige Groening, een man met een weelderige bos zwart krullend haar en dieplig gende grijze ogen, stapte uit zijn auto op het grastapijt van de ren baan van Rosenheim, die voor deze gelegenheid als „plaats van devotie" gold. Hij wendde zich tot de in af wachtende spanning verkerende menigte en zeide: „Ik 'oen maar een mens. God heeft mij echter •gezegd, dat ik hulp moet bieden. Als wij geloven en bidden zal er genezing komen." Na deze woor den begaf hij zich door menigte naar zijn hotel. Twee uur later vescheen de „wonderdoener" op de veranda en sprak de genezing zoekenden, die al die tijd gedul dig gewacht had enige minuten toe. Hij sprak zo zachtjes, dat alleen de voorsten hem konden verstaan. Toen hij weer naar bin nen was gegaan, werden zijn woorden doorgegeven aan de mensen achteraan. In enkele ogenblikken wist iedereen, dat hij vier dagen in Rosenheim zou blij ven. In de hoop door Groening genezen te worden, waren meer dan 10.000 mensen, waaronder bleekneusjes van zes jaar en kreupele oudjes naar Rosenheim gestroomd in auto's, bussen, vrachtauto's en te voet. De „be devaart" heeft Rosenheim geen windeieren gelegd. Er werden zelfs kamers verhuurd voor 70 mark per nacht. Velen echter overnachten in de openlucht op de renbaan. De man van wien zij genezing verwachten, waar de medische wetenschap faalde, komt uit Dan zig. Zijn werkelijke naam is Gre- nowski. Men begon het eerst over hem te spreken toen iemand be weerde door hem van een verlam ming genezen te zijn. Zijn mede werkers beweren, dat hij 300 per sonen heeft genezen. Groening is naar Rosenheim gekomen op uit nodiging van Leo Harwart, de rijike eigenaar van een casino en resturant te Muenchen. Harwart reserveerde een hotel voor de „wonderdoener" te Rosenheim. Volgens Groening bezit een ge deelte van de weg voor het hotel „Goddelijke genezingskracht". Vrijdag was de aangeduide grond door honderden mensen in zittende of liggende houding be zet. Medische deskundigen zeg gen, dat Groening over „buiten gewone hypnotische gaven" be schikt, maar dat zijn „genezin gen" alleen bewerkt zijn bij psy chisch gestoorden. Een Dakota van de Canadese luchtvaartmaatschappij op de route over de Stille Oceaan, is Vrijdag op 60 km afstand van Quebec neergestort. Een later bericht meldt, dat alle 23 inzittenden om het lev^n zijn gekomen. Volgens het eerste bericht waren er naast de vier koppige bemanning 17 passagiers aan boord, doch later bleek, dat twee baby's niet op de passagiers lijst voorkwamen, omdat voor hun geen passageprijs was betaald. Deze ramp is één van de ergste in de geschiedenis van de provin cie Quebec. Het toestel voerde een vlucht uit in de geregelde dienst van de luchtvaartmaat schappij Quebec, een onder-afde_ ling van de Canadese luchtvaart maatschappij voor vluchten in het gebied van de Stille Oceaan, naar Baie Comeau, ongeveer 400 kilo meter van Quebec af aan de Law rence gelegen, en naar Seven Is lands. Onder de passagiers bevonden zich E. T. Stannard en R. J. Parker, president en vice-presL dent van de Amerikaanse koper maatschappij Kennecott. Men vermoedt, dat zij op weg waren naar Seven Islands in verband met het plan voor de exploitatie van grote titanium-ertslagen in het binnenland. De Amerikaanse sergeant Ja mes R. Hendrix, die in Frankrijk en België heeft gevochten tijdens de tw-eede wereldoorlog, moest tijdens oefeningen boven fort Benningo (Georgië) als dertiende man een parachutesprong uit een Jegertransportvliegtuig maken van 300 meter hoogte, Dcprdat de touwen verward raakten in een van zijn schoengespen, ging de parachute niet open. Op 150 m hoogte trok hij aan het touw van zijn tweede parachute, doch de koorden raakten verward in die van de eerste. Hendrix kwam op de grond terecht, gewikkeld in de louwen van de beide parachutes. Eerstkon hij niet meer lopen, De Minister van Overzeese Ge biedsdelen heeft, tengevolge op zijn geheim schrijven van 31 Auguslus j.l. aan de voorzitter van de Tweede Kamer der Staten. Generaal aangeboden een „over zicht" inzake de practische uit werking van de orders tot staking der vijandelijkheden op Java en Sumatra in het tijdvak van 26 Augustus 1049 tot en met 1 Sep tember 1949". De Minister heeft de voorzitter der Tweede Kamer verzocht dit overzicht aan,de Kamer over te leggen, ter strikt vertrouwelijke kennisneming door de leden. Voorts heeft de Minister van Overzeese gebiedsdelen aan de voorzitter der Tweede Kamer aan geboden ter vertrouwelijke ken nisneming van de leden, een over zicht van de toestanden op be stuurlijk gebied, zoals die zich sedert het sluiten van het accoord Van RoijenRoem op Java, Su matra en Zuid-Celebes ontwik kelen. DOOR PETER BARON Geautoriseerde vertaling van H. H. J. Maas.) jP-W'! DJ Van „The research centre group" (vertegenwoordiger voor Nederland: Hans Roozen) ver nemen wij, dat het geenszins zeker is, dat resten van Noachs ark niet meer op de berg Ararat aanwezig zouden zijn, zoals uit sommige publicaties van de laatste tijd zou moeten blijken. Er zijn namelijk verschillende aanwijzingen voor het bestaan van dit schip en de Amerikaan se expeditie hoopt hiervoor de bewijzen te leveren. De expeditie is echter zwaar gehandicapt door gebrek aan tijd, ten gevolge van het niet tijdig verstrekken van de beno digde visa en hoewel Dr. Smith voor zijn onderzoekingen mins tens twee maanden dacht nodig te hebben, had hij nu nauwelijks een week ter beschikking. Het is echter vanzelfsprekend dat hij van de gelegenheid ge bruik heeft gemaakt om zich be trekkelijk vluchtig van de situ atie ter plaatse op de hoogte te stellen, teneinde de mogelijkhe den voor de gecombineerde En- gels-Amerikaanse expeditie in 1950 te onderzoeken. De ongun stige klimatologische omstandig heden, gevoegd bij het feit, dat hij slechts met 4 medewerkers de Ararat beklom, zijn mede oorzaak geweest, dat de expedi tie slechts weinig successen ge boekt heeft. Het heeft echter steeds in Dr Smith's bedoeling gelegen om, gesteund door de dit jaar opge dane ervaringen, het volgend jaar een gecombineerde expedi tie van ongeveer 12 personen te organiseren. In verband met deze coördina tie zal in October, na de terug keer van Ds Smith uit Turkije, waarschijnlijk in Den Haag een conferentie gehouden worden tussen Dr Smith, Mr Sykes en Hans Roozen, waarbij men van gedachten zal wisselen over een gemeenschappelijke reis naar de Ararat. doch door deskundigen in het Zie kenhuis, waar hij heen werd ge bracht, werd later de mededeling van de sergeant, dat hij „zich best voelde", bevestigd. Hendrix, die alleen wat kneuzingen opliep en van streek was, verklaarde, dat hij het ongeval niet toeschreef aan het „ongeluksgetal" 13. De Amerikaanse vice-Minister voor Legerzaken, Tracy Voorhees. heeft Zaterdag te Tokio ver klaard, dat de aangeboren „men selijkheid der Amerikanen" de oorzaak is van het succes, dat werd geboekt met het bewind der Amerikaanse bezettingsautoritei- ten in Japan en in Duitsland. „Nimmer tevoren in de geschie denis heeft een zegevierend volk de overwonnenen behandeld op de wijze, zoals generaal MacAr- thur Japan en generaal Lucius D. Clay Duitsland heeft behan deld. De Verenigde Staten heb ben een nieuw begrip toegevoegd aan de internationale wetgeving betreffende het verrichten van hers tel-foe talingen, waarhij niet de overwonnen landen betalingen doen aan de landen, die de oorlog hebben gewonnen, doch waarbij de zegevierende landen betalen om de inwoners der overwonnen lan den een zo goed mogelijk bestaan te doen leiden", aldus Tracy Voorhees, die verder nog ver klaarde dat de Amerikaanse re gering geen wijziging van haar politiek ten aanzien van Japan overweegt, terwijl evenmin de sterkte der Amerikaanse bezet tingstroepen in dat land zal wor den teruggebracht. UIT POSTZAK TE BANGKOK GESTOLEN DIAMANTEN VERMOEDELIJK TERECHT 455 Diamanten, z.g. baquettes, die een zeer grote overeenkomst vertonen met de partij van 1099 diamanten, die 2 October 1948 uit een postzak in het postkan toor te Bangkok werden gesto len, zijn door de Siamese politie op verzoek van de adjudant van de districtsrecherche der Rijks politie te Amsterdam, B. A. de Weille, in een Chinese winkel te Bangkok in beslag genomen. Aan de hand van officiële stuk ken en beschrijvingen van de ge stolen diamanten zal nu warden vastgesteld of het hier inderdaad de gezochte diamanten betreft. De partij diamanten, die een waarde vertegenwoordigde van 60.000, werd destijds door de Amsterdamse Bank als aange tekende zending per post via de K.L.M. naar Bangkok verzonden. Het onderzoek door de Rijks politie te Bangkok toen ingesteld had tot resultaat, dat de plaat selijke politie twee postbeamb ten arresteerde, die de diefstal hadden gepleegd. In de Verenigde Staten is een apparaat uitgevonden, dat er toe kan bijdragen dat de mensheid in de toekomst minder door ekster ogen en eelt geplaagd zal worden. Deze zijn namelijk het gevolg van een verikeerde verdeling van het lichaamsgewicht over de voet en met het nieuwe apparaat dat suprimeter genoemd wondt worden de krachten gemeten, die op de voet werken en wordt uit de stand van de voet bij het lo pen bepaald of deze krachten met elkaar in evenwicht zijn. Als een medicus eenmaal weet welke de len van de voet het zwaarst be last worden, kan hij een steun zool construeren, welke de krach ten, die op dat deel van de voet werken, minder groot maakt. Dr. Herbert Prentic, een voet- specialist uit New York, die bij de constructie van het nieuwe tpestei zijn medewerking heeft verleend, heeft onlangs op een vergadering van de Amerikaanse vereniging van voetspecialisten een uiteenzetting gegeven over de nieuwe uitvinding. Hij verklaarde dat het nieuwe toestel een grote vooruitgang betekende, omdat het de vroeger toegepaste methoden, welke 'n herhaald onderzoek ver eisten, overbodig maakt en daar door de patiënten en de artsen zeer veel tijd bespaard wordt. De hoeveelheid vitamine B-1 in het voedsel van een moeder, die haar eigen kind voedt, kan van grote invloed blijken op de ver standelijke vermogens van het kind, aldus heeft een Ameri kaanse onderzoeker op erfelijk- heidsgebied verklaard naar aan leiding van met dieren genomen proeven. Als in het voedsel van de moeder meer vitamine B-1 voorkomt, dan zij voor haar eigen lichaam nodig heeft, kan het kind verstandiger worden dan normaal. Dr Philip O'Neill van de Ford ham Universiteit te New York, heeft een reeks proeven geno men met 8 groepen van elk 18 ratten en is tot de ontdekking gekomen, dat als de moederrat- ten minder dan 3 millioenste deel van 1 gram vitamine B-1 per dag kregen, haar nageslacht er langer dan normaal over deed om zijn weg door een „doolhof" te vinden. Als de moederratten dagelijks een hoeveelheid van 100 millioenste delen van 1 gram vitamine B-1 per dag kregen, dan bleken haar jongen bijzon der pienter te zijn. De erfelijke eigenschappen van ratten wer den door deze versterkingen van extra vitamine B-1 niet beïn vloed en in de volgende genera ties werkten deze vitamine-do- ses niet door.. De Britse Minister van Finan ciën, Sir Stafford Cripps, heeft medegedeeld dat hij en zijn col lega Bevin het roken hebben op gegeven, zulks in verband met het Britse tekort aan dollars. Minister Cripps deelde tijdens een dioor de nationale perse lub aan geboden noenmaal mede, dat Groot-Bnttannië, als gevolg van zijn tekort aan dollars, minder tabak zal invoeren. NIEUWE VEERBOOT VOOR DE PROV. STOOMBOOTDIENSTEN IN ZEELAND. De vloot, der Provinciale Stoom bootdiensten in Zeeland zal om streeks half December met een zusterschip van de „Koningin Juliana" Europa's grootste veerboot worden, uitgebreid. Ook deze ve.erboot wordt door de N. V. Koninkl. Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen ge bouwd. Het zal niet minder dan 2600 passagiers en 7.5 auto's kunnen vervoeren. Z. K. H, Prins Bernhard heeft goedgevonden, dat dit nieuwe schip zijn naam zal dragen. 100) (Nadruk verboden). met bonnen voor Albums- 28 ct p- st 72 ct- p- st 62 ct- p- st B'i9,ies KOFFIEROOM Busjes GESUIKERDE MELK Busjes ONGESUIKERDE MELK LE VENSMID DELENBEDRIJF NOORBöXRAAT 46 „Amice Lou, Binnen een paar dagen is mijn werk hier afgelopen. Ik voorzie een weinig moeite met onze ge heimzinnige vriend de Stroper, maar ik geloof, dat ik dat heer schap door heb. Als ik me niet sterk vergis, is de butler hier van zeer nabij met hem bekend (Kaye's ogen glinsterden iro nisch) maar dat zal de toe komst wel leren. Wat Keating betreft, houd hem in elk geval tot het eind van de weeik vast ik zal je per draad vanuit Soutlham- ton laten weten, wanneer het tijd is om hem weer op de lijdende mensheid los te laten. De gewo ne manier geblinddoekt, en een rondritje voor je hem op de lij dende mensheid loslaat, ergens in een park, of op een ander open terrein. Zorg vooral, dat er geen geweld gebruikt wordt. Ik houd erg van Keating, maar Chorley niet. Let ook op, dat die dwaas zijn gezicht niet laat zien, want dat zou de hele hooi bederven." Daarmee eindigde de brief, en Kaye keek op de enveloppe naar het adres: Lou Staam Esq. 4a Angel Crescent. The Barbican. E. C. Dus dat was de plaats waar waar Larry Keating gevangen hield! Kaye stond een ogenblik te peinzen. Het viel hem niet op, dat hij het geluid van de ballen op het tennisveld niet meer hoorde, zozeer waren zijn gedachten bij zijn vriend. Weliswaar scheen Keating niet direct in gevaar te verkeren, maar Kaye kende Chor ley goed genoeg om enigszins on gerust te zijn over het lot van de inspecteur. Ineens werd Kaye zich bewust, dat hij zich niet langer alleen in de kamer bevond. Met één hand liet hij ongemerkt de enveloppe onder het vloeiblad op de tafel glijden, terwijl hij met de andere even voorzichtig de brief in zijn binnenzak borg. Gelukkig stond hij met zijn rug naar de deur, zo dat zijn lichaam de bewegingen van zijn handen éoor iemand die 'binnenkwam onzichtbaar maak te. Hij bleef nog even een paar boeken ochiikken, sloot het raam en keerde zich toen pas om. Zijn verbaasdheid bij bet zien van Larry was net echt. Larry stond bij de deur, tegen f UC-gdi de muur geleund; een sigaret hing lippen en hij keek) betekenende blik naar de boeken heid. ook zeer nuttig bevonden, mijnheer", zei hij, met een veel- tussen zijn Kaye met half-dichtgeknepen ogen loerend aan. „Wat ben je van plan?" vroeg hij kortaf. „Plan? Ik ben bang, dat ik u niet begrijp, mijnheer?" „Niet?" Vanwaar komt dan die fanatieke woede om op te rui men?" „Gewoonte mijnheer", antwoord de Kaye eerbiedig. „Men kan met een vaste gewoonte niet in-eens breken." „Gewoonte? Op je vrije mid dag? Wat zou jullie bond daar wel van zeggen?" „Ik zag toevallig in 't voorbij gaan bier een paar dingen, die eh enige opmerkzaamheid be hoefden en kon niet laten even binnen te gaan om er orde op te stellen." „Onzelfzuchtige man", zei Lar ry sarcastisch. „Ik vraag me af wat dat voor dingen waren, die eh enige opmerkzaamheid behoefden? Socrates had het wel hij het rechte eind, toen hij zei: „Let op de bedoeling en stoor u niet aan praatjes." Nu was het Kaye's beurt om te glimlachen. I „Ik heb Brewer bij gelegen- die hij gerangschikt had. De opmerking, die Larry op de lippen had, bleef onuitgesproken, maar gelukkig hoorden zij op dat ogenblik Barbara's wagen aanko men, waardoor aan het gesprek een einde gemaakt werd. „Dat zal miss Teyst zijn", zei Kaye. „Als u me wilt veront schuldigen, geloof ik:, dat ik voor de thee zal gaan zorgen, mijnheer. Zelfs al is het mijn vrije middag, juffrouw Greer zal toch wel blij zijn, ais zij enige hulp heeft." Hij ging naar de deur en Larry trad terzijde om hem door te la ten. Toen Kaye hem passeerde, zei hij zacht: „Crale, heb je ooit van de Stroper gehoord?" Kaye bleef staan en keek de ander recht in de ogen. „Wie zou daar nooit van ge hoord hebben, mijnheer?" Ik heb een speciale studie gemaakt van de loopbaan van die mijnheer en ik meen wel te mogen zeggen, dat ik meer van hem weet dan wie ook. Anders nog iets van uw dienst, mijnheer?" (Wordt vervolgd) TERNEUZEN- OnderwüZiersöenoenüng, Tot tijdelijk onderwijzer aan de R. K. Jongensschool alhier is be- .oemd de heer Ernest Ghuijs van Uzendijke. Protestants Interkerkelijk Thuisfront. Concert op de Markt. Zaterdagavond werd op de kiosk op de Markt een concert gegeven door de Harmonie Ter- neuzen, dat blijkens het applaus ten zeerste werd gewaardeerd. Tijdens de pauze sprak Luite nant-Kolonel Legerpredikant A. W. T. Nijenhuis voor een groot en aandachtig gehoor over het werk van het P. I. T. en de Niwin om medeleven en intenser be langstelling op te wekken voor onze militairen, die in Indonesië hun vaderlandse plichten ver vullen, vaak in de binnenlanden op eenzame posten, maar steeds vol plichtsbetrachting. Spreker wees er op, hoe niet; alleen deze „jongens" zich grote opofferingen moeten getroosten, maar ook hun echtgenoten of ouders moeten zulks doen, want zij weten uit ervaring welk een steun het voor hun mannen en kinderen is, als zij hetzij in de hospitalen, hetzij te velde in de eenzaamheid een brief of een pakje uit het vader land ontvangen, dat hen op beurt en schraagt. Niet genoeg kon spreker aan raden: schrijf dikwijls aan uw verwanten en vrienden in Indo nesië. Laat hen bij voortduring blijken, dat zij niet worden ver geten. Vooral zij, die geen echtgenoot of kinderen uit hun huisgezin moesten afstaan, moeten in deze hun plicht en roeping verstaan door met hun geldelijke bijdra gen het P.I.T. en de Niwin in staat te stellen nog veel en veel meer te doen voor onze Neder landse militairen. Men moet doordrongen zijn van de Chris tenplicht en naastenliefde ten opzichte van de „jongens," die wwxj icvLiwi aan cuic AicKcimuiuacii' ELKE WOENSDAG ZITDAG te TERNEUZEN, Lange Kerkstraat 26, van 25 uur. Gem. AXEL Post SLUISKIL P 108 Tel- 7 m Te koop: Radio, prijs 40. Te bevragen: Pierssenspol- derstraat 73, Sluiskil- Te koop: Bed. peluw en 2 kussens- F. MIELEN, IJs- baanstraat 4, Temeuzen. Te koop: een Motorrijwiel, merk Villiers 125 c-c„ in zeer goede staat- Te bevra gen: De Jongestraat 6, Ter- neuzen-

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2