Dc werkzaamheden De Interimregeling voor Suriname Tentoonstelling Ooft en Tuinbouw te Oostburs De Griekse burgeroorlog is vrijwel voorbij Jaarbeurs van Vlaanderen geopend der^Ronde Tafel Conferentie De Joego-Slavische kwestie MAANDAG 12 SEPTEMBER 1949. 5e Jaargang No. 1215 Verschijnt dagelijks - Drukkerij N.V. Fa P. J. v. d. Sande, Terneuzen - Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Weef U dat het water gemors van Uw kinderen De watervoorziening van anderen kan hinderen Spijtbetuiging Belgische vissers vangen mijnen Advertentieprijs: per mm 10 ct.; minimum per advertentie 1,50. Inzending advertenties tot des namiddags 3 uur. Rubriek kleine advertenties; 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermeiulng onder nummer Bureau van dit Blad 15 cent meer. Voormalige Hongaarse leiders staan terecht lie van de'; lelux me van het der N.T.C. bespre- n de V.S. eklngen te lington ikker over de irerisis Frankering dij Abonnement: Terncuzen WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maan dagochtend tot avond. Nog droog en zonnig. Droog en over het algemeen zonnig weer met ongeveer de zelfde temperatuur als giste ren. Matige, in de middag tij delijk vrij krachtige, Ooste lijke wind. VRIJE Ter gelegenheid van de derde 'mef vo!doe- vertgadering der centrale commis- Zij kunnen ei t an_ sie van de Ronde Tafel Conferen- ning op wijzen da" tie, gehouden op Dinsdag 6 Sep- tal onderwerpen op volledigeen tember, werd besloten dat zo openhartige werden be ,p^ vaak de omstandigheden dit wen- ken, terwijl in g selijk maken verslagen omtrent worden gezegd dat er wede j de vorderingen en de stand der begrip bestaat voor elkanae werkzaamheden zullen worden ge- standpunt. publioeerd. I Dé sfeer waarin de besprekm- In verband met dit besluit heeft gen plaats vonden os zodanig dat de centrale commissie thans het dit voor het verdere werk d eerste verslag doen opmaken. In 1 conferentie de beste verwaentm- de inleiding van 't verslag wordt opgemerkt: ,,De aan de ronde tafel confe rentie deelnemende delegaties zijn zich bewust, dat na de grote ma te van publiciteit die aan de ope ning van de conferentie werd ge wijd, het publiek wellicht de me ning is toegedaan dat de daarop volgende ontwikkeling niet die voortgang vertoonde, die men verwacht had. Daarom wensen de deelnemers de aandacht te vesti gen op het feit dat bij deze, zowel als bij iedere andere conferentie van dergelijke omvang, 'n periode nodig voor het uitwisselen van gezichtspunten, het in beschou wing nemen van problemen, en om het werk van de conferentie dat in de commissies gedaan moet worden, op gang te brengen. Uit de aard van de zaak zal deze pe riode de algemene aandacht niet op dezelfde wijze kunnen boeien als de resultaten die men mag verwachten van het werk dat thans aan de gang is. De centrale commissie wil er op wijzen, dat in de commissies noodzakelijk en vruchtbaar werk wordt gedaan. Ten aanzien van verschillende onderwerpen is het stadium bereikt waarin de confe rerende partijen kunnen beginnen het reslutaat hunner oriënterende gen wekt''. Hierna volgt dan een samen vattend overzicht van alle reeds door het secretariaat uitgegeven mededelingen en communique's. BUILENPEST IN D JOG JA. Een zegsman van de Republi keinse gezondheidsdienst te Ba tavia verklaarde Zondag, dat de bestrijding van de in de residen tie Djokjakarta uitgebroken bui- lenpest-epidemie in ernstige ma te word belemmerd door een te kort aan vaccin, injectiemidde len en andere medische hulp middelen. Het aantal dodelijke gevallen is thans gestegen tot 120. Het aantal aangegeveW radiotoestellen in Nederland be droeg op 1 September j.l. 1.278.029 tegen 1.266.136 op 1 Augustus. Op 1 Augustus waren er 521.394 aangeslotenen op het Rijksradio- distributienet tegen 519.132 op 1 Juli. Aangaande de interimregeling voor Suriname zegt de Regering in haar memorie van antwoord inzake het betreffende wetsont werp van de Eerste Kamer o.m.; De loop van zaken heeft de Eerste Kamer voor een moeilijke beslissing geplaatst. Uit het voorlopig verslag mag worden afgeleid, dat een niet onbeiang" lijk deel der Kamer geneigd schijnt, het wetsontwerp niet in zijn tegenwoordige reactie te aanvaarden. Nu de voorgestelde regeling door de loop der gebeur tenissen in stede aan de ver hoopte wederzijdse bevrediging voor een der partyen een steen des aanstoots blijkt te zijn ge- N.V. Waterleiding Mij- „Zeeuws-Vlaanderen". Van gezaghebbende zijde werd Zaterdag te Athene verklaard dat plannen zijn. opgesteld om in Griekenland wederom de normale staat van zaiken, zoals deze in. een land in vredestijd heer3t, ingang te doen vinden. Een wetsontwerp wordt opge steld, dat voorziet in een ophef fing van de noodmaatregelen, die voor de duur van de burgeroor log van kracht werden verklaard, doch die thans, na het jongste geslaagde offensief van de rege ringstroepen in de bergachtige gensgebieden in Noord- en Noord- West-Griekenland, niet langer noodzakelijk worden geacht. Een van de voorgenomen maat regelen is het stichten van een school op het Makronissi-eiland, ter hoogte van de haven van Lau- rium, ten Zuiden van Athene, waar gevangengenomen guerilla- strijders, gedeporteerdn en perso nen, die door militaire gerechts hoven zijn veroordeeld, „van com munistische smetten zullen wor den gezuiverd". Er zal verder een wet worden uitgevaardigd, waarin de com munistische party onwettig wordt verklaard, evenals elke andere organisatie van samenzweerders, wier doel het is de regering des lands met geweld omver te wer pen". De avondklok-maatregel zal on gedaan worden gemaakt. De be perkende bepalingen betreffende persvrijheid worden opgeheven. De noodmaatregel, waarbij de re gering speciale volmachten wer den verleend om op te treden te gen personen, die betrokken wa ren in ondergrondse, tegen de staat gerichte bedrijvigheid wordt ingetrokken, terwijl de re gering ook niet langer de uitzon derlijke bevoegdheden zal bezit- tten, die haar waren toegekend om pogingen tot opstand de kop in te drukken. De nieuwe wettelijke maatrege len zullen vóór 20 September a.s., de datum waarop de Griekse mi nister van Buitenlandse Zaken, Constantie Tsaldari8, naar Lake Success vertrekt voor het bijwo nen van de aldaar te houden al gemene vergadering der Verenig de Naties, van kracht worden. In het communiqué van de Griekse geiierale staf van Vrijdag wordt het verhaal verteld van een communis- tisch saboteur," die zich aan de regeringsautoriteiten by Grevena overgaf met de hoofden van vijf door hem gedode mede-saboteurs als bewijs van zijn „berouw". worden, acht ook de Regering met de handhaving van het ont werp geen enkel belang gediend Dit heeft het kabinet tot de con clusie geleid, aan H- AI* de Ko ningin machtiging te vragen, het ontwerp in te trekken. In verband met de behandeling door de Tweede Kamer zegt de memorie nog: De vraag moge worden beant woord, of de door Minister Van Schaick bij de openbare behande ling van het wetsontwerp gevolg de gedragslijn strookt met het geen daaromtrent in een vfoeger stadium aan de staten heeft te kennen gegeven. Het is steeds het voornemen van de Minister geweest, om sub versief dus het wezen van de in terimregeling aantastende amen- Het Bestuur van de Maatschap pij voor Ooft- en Tuinbouw en de vele genodigden, die van de ope ning van de tentoonstelling van Ooft- en Tuinbouw getuige zouden zijn, werden door de Burgemees ter van Oostburg, Mr. K. Hoekze ma, ten gemeentehuize ontvan gen. Hij sprak zijn grote vreugde uit over het feit, dat deze eerste tentoonstelling sinds 1937, in Oostburg wordt gehouden. Hier mee wordt de oude traditie van de 3-jarige tentoonstelling, bij toer beurt te houden in de verschillende W. Zeeuwsvlaamse gemeenten hersteld, wat een aanwijzing is, dat ons landje van Oadzand er weer aardig bovenop komt. Nadat het Jurylid, de heer W. Glas uit Kapelle, zeer complimen teus over de tentoonstelling had gesproken en het Bestuur zowel als de gemeente Oostburg hier mee van harte feliciteerde, begaf het gezelschap zich onder de vro lijke tonen van Oostburg's Har monie naar het tentoonstellings terrein. De heer Hoolhorst, tweede voorzitter, die bij afwezigheid van de voorzitter, de heer L. van Dijk Rijkslandbouwconsulent het il, lustere gezelschap toesprak, zei 'n prettig gevoel te hebben de aan wezigen in ,,onze" tent te mogen begroeten. Hij vond het jammer van de Commissaris van de Ko ningin, Jhr. Mr A. F. C. de Ca- sembroot, Ir A. W. v. d. Plassche dementen op het wetsontwerp on- 'Urecteur van de Tuinbouw te in,. -mi 's-Gravenhage, en van Ir M. A. aannemelyk te verklaren. Hij heeft van dit voornemen aan de wederpartij doen blijken en daar bij het vertrouwen uitgesproken, dat de Regering zich met dit standpunt zou verenigen. Ofschoon nu de beide amende menten tekort deden aan de resul taten van het gemeen overleg wa ren zij niet als subversief te be schouwen. Onweersbuien, die een einde maakten aan de droogste Itali aanse zomer in 10 jaar, hebben in Noord Italië de oogst vernield. De diplomatieke correspondent van de „Sunday Times" schrijft, dat Engeland in beginsel toege stemd heeft in een lening van 9 millioen pond sterling over vijf jaar aan Joego-Slavië. Dit, teza men met de Amerikaanse lening, vormt het resultaat, zo gaat hij verder, van een kortelings door Engeland en Amerika genomen besluit om economische steun te geven aan „niet-Kominform- communisme, waar dat zich ook vertoont." Deze lening zou verstrekt wor den bij de ondertekening van het Joego-Slavisch-Brits han delsverdrag, waarover thans te Belgrado nog besprekingen aan de gang zijn. Radio-Warschau maakt mel ding van tegen Tito gerichte ver gaderingen in geheel Polen. In resoluties werd volgens de radio de Regering van Tito veroor deeld en gaf men uiting van sympathie voor het Joego-Sla vische volk „bij de strijd om in naam van vooruitgang, vrijheid en democratie zijn onafhanke lijkheid te herwinnen.". Zaterdag besteedden de Rus sische bladen veel aandacht aan de Joego-Slavische kwestie. On der meer bevatten zij de rede van Boelganin, te Sofia uitge- met geweld te verdedigen", sproken, en een blad verhaalt van „gruwelijke folteringen en woeste geweldpleging" in Joego- Slavische gevangenissen. Het zelfde blad verklaart, dat in iedere onderneming, school, stad of dorp een tegen Tito ge richte ondergrondse organisatie bestaat. De Joego-Slavische Minister voor de lichte industrie, Tsazi, heeft de Sowjet-Unie er van be schuldigd, dat zij beloofde for mules voor medicamenten, zoals penicilline en anti-malaria mid delen, achter houdt. Ook Tsje- cho-Slowakije had de levering van pharmaceutische en chemi sche producten sinds het con flict met de Kominform gestaakt. Joego-Slavië gevoelt zich door Sowjet-Unie geblokkeerd. Radio Belgrado berichtte Vrij dagavond, dat Molovan Djilas, de algemene secretaris van de Joego- Slavische communistische partij, de Sovjet-Unie ervan heeft be schuldigd Joego-Slavië een blok kade op te dringen, zoals er nog nooit een door een kapitalistische staat is uitgevaardigd. Deze verklaring komt als laat ste in een reeks artikelen van Djilas, die onder de titel „Lanin en de betrekkingen met de socia listische staten" in het blad „Bor- ba", het officiële orgaan van de Joego-Slavische communistische party, zyn verschenen. „De eenheid onder de socialisti sche landen kan niet door geweld doch slechts door overreding tot stand worden gebracht", zo schrijft hij o.m.: „Lenin zelf zei dat de kleine naties ten volle het recht hebben hun politiek en lots bestemming te bepalen. Deze rechten worden hun door de Sov jet-Unie thans ontzegd". „Joego-Slavië, zo gaat Djilas verder, is tot broederlijke samen werking bereid, maar in over eenstemming met de leer van Le nin zijn wij vast besloten ons zelfbeschikkingsrecht desnoods Belgische treilers, die gisteren ter hoogte van de Belgische kust met de visvangst bezig waren, haalden in hun netten twee mij. nen op; heide netten braken ech ter en de mijnen vielen weer in zee. Eten met spoed naar de plaats van het gebeurde gezonden. Bel gische mynehveger viste een volledige vliegtuigmachine uit het water op, doch geen mijnen. Bel gische mijnenvegers zoeken thans naar de twee mijnen. Geuze te Poortvliet bericht van verhindering te hebben ontvan gen, want by; traditie kwamen zij hier. Door de belangstelling, die de gemeenten hebben getoond, geloofde spreker, dat er een nieuw element in de Maatschappy is ge. t omen. Hij dankte dan ook de ge meentebesturen en hen, die me dailles hebben geschonken of an dere giften beschikbaar stelden. Van de zeer vele mensen, die aan de verwezenlijking van de tentoonstelling hebben meege werkt, voelde spreker zich ge. drongen enkele met name te noe men, o.a. de heer Cornells, die zo bereidwillig was de inzendingen op te stellen, verder de heer M. Maas te Biervliet, secretaris-pen ningmeester van de Maatsch. van O. en T., Burgemeester Hoekzema en de gemeente-opzichter de heer Hoogmoed. Verder bracht spreker ver. schillende figuren naar voren, die de Maatschappij zijn ontrukt in de loop der jaren, ter nagedachtenis van wie een stilte in acht geno men werd. De heer Van Dijk, voorzitter, die ondanks zijn ongesteldheid toch nog acte de présence gaf, sloot zich bij spreker aan, daar, naar hij zei, hij geenszins de V/oorden van de heer Hoolhorst wilde verbeteren. Hierna verzocht de heer Hool horst de heer C. Hamelink, lid van G. S. van Zeeland, de ten toonstelling te willen openen. In zijn openingswoord wees de heer Hamelink op het feit, dat hij wel meer tentoonstellingen had ge opend, maar nooit een dergelijke, die getuigt van fijngevoeligheid. De geest van fijngevoeligheid spreekt te meer, daar deze ten. toonstelling is gewrocht tussen de puinhopen. In elke uiting om deze streek meer op poten te brengen of misschien nog mooier te maken, stellen wij veel belang. Verder bracht spreker namens 't Provinciaal Bestuur en de Com missaris van de Koningin zijn ge lukwensen over en feliciteerde de Maatschappij van O. en T. en de gemeente Oostburg van harte imet de prachtige tentoonstelling waarna spreker de tentoonstelling voor geopend verklaarde. De heer Hoolhorst dankte van harte voor de gesproken woorden en verzocht de heer Hamelink aan het Prov. Bestuur en de Commis saris van de Koningin de oprechte gevoelens van dank over te willen brengen. Nadat ook weer de traditie ge trouw een telegram namens de Maatschappy van Ooft. en Tuin bouw aan H.M. de Koningin was verzonden, waarin aan onze Vor stin aanhankelijkheid en trouw wordt betuigd, bezichtigde het gezelschap de vele prachtige stands, waarvan velen letterlijk watertandden. Van fruit was er een uitgebrei de collectie van alle mogelijke soorten; wat de bloemen betreft, zou men niet verwacht hebben 'n dergelijke prachtige keur in Z. Vlaanderen bijeen te kunnen bren gen. Verder waren er stands van de Plantenziektenkundige Dienst, de Rijkslandbouwvoorlichtings- dienst, van de Nederl. Vereniging tot Bevordering van de Bijenteel en verder stands van diverse fir ma's van land- en tuinbouwzaden en boomkwekerijen en tal van in zendingen van zakenfirma's. De volgende prijzen werden toe gekend Categorie Fruit iStand Coöp. Vruchtenveiling Z. Vlaanderen te Terneuzen le prijs met 44 nunten, met med. van H. M. de Koningin; stand Ned. Fruit- telersorganisatie, 2e pr, 41 pt, med. van de Commissaris van de Koningin; stand van de Ver. van Oud-leerlingen van de fruitschool te Philippine 3e prijs, 38 pt„ med. van de Rijkslandhouwconsulënt, de heer L. van Dijk; stand S. J. C. Frelier te Kraibbendijke, eerv. verm,, 36% pt, med. van de heer M. Maas, Biervliet; stand A. J. de Milliano, Oostburg, eerv. verm., 27 pt., med. N. F. O.; stand L. Verduijn te Schoondijke 3e pr., 38 pt., med. van de heer Gquze. Categorie bloemen L. Verplanke te Oostburg le pr., med. van de Prins der Nederlan den J. B. Aers te Oostburg 2e pr., med. van de gemeente Oostburg. Afdelingen: Afd. Aardenburg le pr., med. van de gemeente Biervliet; afd. Oostburg 2e pr., med. van de heer Mr Hoekzema, Oostburg; afd. Zuidzande 3e pr., med. van de heer J. Aers, Oostburg. Particulieren L. van Dijk te Sschoondijke, le pr., med. van de gemeente Bres- kens; Haartsen te Schoondijke, 2e pr., med. van Notaris Hoek te Groede; F. J. Haak te Oostburg, 3e pr., med. van de heer Verplan ke te Oostburg. Categorie Tuinarchitectuur J. H. E. Bouwman te Aarden, burg, med. van de Burgemeester van IJzendijke; ter opluistering: stand Witte, Vlissingein, eerv. verm., med. P.Z.C. Kwekers J. B. Aers te Oostburg, le pr., med. van de heer Hoolhorst, Oost burg; J. H. E. Bouwman te Aar denburg, 2e pr., med. van de ge meente Zuidzande. Handelaars: Wed. J. Telier te Oostburg, 2e pr., med. van lid Prov. Staten Mevr. E. J. van de Broecke-de Man te Aardenburg; Fl. Claer- hcut-Aers te Sluis, 3e pr., med. van de heer J. le Clercq te Sluis. Categorie Boomkwekerij J. B. Aers te Oostburg, med. van Veiling Terneuzen. Categorie Potplanten L. Verplanke te Oostburg, med. van de heer A. Lako te Zuidzan de; Wed. J. Telier te Oostburg, med. van de heer G. Wijffels te Aardenburg; Fl. Claerhout-Aers te Sluis, medi. van de heer P. Ouweneel te Oostburg. Categorie Groente W. v. d. Walle te Groede, med. van de heer Ir. Geuze. Zaterdag is te Boedapest de acte van beschuldiging tegen de voormalige Hongaarse Minister van Buitenlandse Zaken, Laszlo Rajk en zeven andere medebe- klaagden hekend gemaakt; zij worden ervan beschuldigd spion- nage te hebben bedreven voor de Amerikaanse en Joego-Slavische geheime diensten. Het proces tegen Rajk en de anderen zal 16 September a.s. beginnen. Onder de beschuldigden bevindt zich ook de vroegere Joego-Sla vische zaakgelastigde te Boeda pest, Lazar Brankof. Men is ver baasd over het terecht staan van Brankof, daar hij reeds verschei dene maanden geleden zijn functie heeft opgegeven, hij welke gele genheid hij een verklaring afleg de, dat hij voor de Kominform en tegen maarschalk Tito was. Een beroep op de Belgische Regering om met de bouw van een nieuwe sluis te Ter neuzen in 1950 een aanvang te maken. Zaterdagmorgen is in het stads park te Gent de vierde interna tionale Jaarbeurs van Vlaande ren op plechtige wijze geopend. De voorzitter van de Jaarbeurs, Ir Clement Marraye, wees in zijn openingsrede op het belang voor Gent van de nieuwe sluis te Ter neuzen. Hij stelde in het licht, dat Nederland geen bezwaar meer maakt tegen de bouw van deze sluis en drong er bij de Bel gische Regering op aan het ini tiatief te nemen tot de nodige besprekingen. Vooral op een ogenblik, dat de werkloosheid in West-Vlaande- ren een ernstige omvang aan neemt, zou de uitvoering van grote werken te Terneuzen van groot belang zijn voor de streek, zo merkte hij op. Spreker gaf hierna uiting aan zijn teleurstelling over het feit, dat tot nu toe nog geen uitvoe ring is gegeven aan het in Maart van dit jaar te Den Haag geno men besluit een Nederlands-Bel gische commissie in te stellen ter bestudering van de proble men op het gebied van havens en waterwegen. In dit verband onderstreepte de heer Morraye, dat, waar de Nederlandse leden van deze gemengde commissie reeds enkele dagen na de ge houden conferentie waren aan gewezen, de Belgische Regering nog steeds haar afgevaardigden niet had benoemd. Spreker deed tenslotte een be roep op de Belgische Regering met de bouw van de nieuwe sluis te Terneuzen nog in 1950 een aanvang te maken. Nadat nog enkele andere spre kers het woord hadden gevoerd, maakte het gezelschap, waaron der zich de Belgische Ministers van Economische Zaken, van Landbouw en van Openb. Wer ken bevonden, een rondgang langs de verschillende inzendin gen. Op deze Jaarbeurs van Vlaan deren, welke de grootste is, die tot nu toe werd gehouden, zijn 15 landen vertegenwoordigd. De oppervlakte der tentoonstellings ruimte beslaat 40.000 m2, terwijl de tentoongestelde machines en producten een waarde vertegen woordigen van 150 millioen fr. Tegelijk met deze handelsbeurs wordt een tentoonstelling „Moe der en Kind" gehouden, welke ingericht is onder auspiciën van de U.N.A.C. Van Nederlandse zijde was bij de opening van deze Jaarbeurs tegenwoordig Mr. De Keyser, di recteur van de Ned. Kamer van Koophandel in België. Des middags zaten de genodig den aan een banket aan. waar o.a. de heer Robert Hanes, hoofd van de E.C.A.-missie in België en Luxemburg, het woord voer de. De heer Hanes betoogde in zijn toespraak, dat het Plan- Marshall slechts blijvend vruch ten kan afwerpen, indien de Europese volkeren zich ook zelf inspanningen getroosten en sa menwerken. Spreker gaf uit drukking aan zijn voldoening over het feit, dat hij tijdens de 16 maanden, dat hij thans in België verblijft, vele voorbeelden van onderlinge hulpverlening heeft gezien. Hij wees er ten slotte op, dat Amerika twee tot driemaal meer producten dan thans uit België zou kunnen in voeren, doch dat hiertoe aller eerst nauwkeurig moet worden nagegaan wat de Amerikaanse markt kan gebruiken. Bovendien moeten de Belgische prijzen aan trekkelijk zijn voor het Ameri kaanse publiek. VANSTANDEN. Maan 1 Ond. Ond. 2 0.00 17.06 9 17.39 7 1.26 18.02 5 2.57 18.20 2 4.30 18.34 0 6.02 18.46 8 7.34 18.59 5 9.08 19.13 3 10.42 19.31 eta's diplomatie- .t uit betrouwba- 3mt, bestaat er de Benelux voor- ser korte termijn men. landelingen, die met succes wor- ou het zelfs mo le voor-unie nog i. zal ingaan. ium van de voor- ek, Mr. J. H. van K>rzitter der Ne- ,tic, kwam giste- 1.30 uur de cen- 3 van de ronde- in de Trèveszaal vezigheid van de g van de agenda van een drietal :ken werd beslo- ling- van het pe- inzake de vorde- irentie-werkzaam- jdvak van 9 t/m i doen geschieden femwoordiger van igaties en van de Ier bijeenkomst, g inzake de „ge in'" werd op ver ft O. tot de %erst- dering- uitgesteld, •ing Dinsdag a.s. ;al plaats hebben. dse minister van P. Lieftinck, zal uig uit New York - 1 vertrekken, zo Enkele andere derlandse delega. !rgadenin,gen van .onds en de inter- welke Vrijdag zijn voornemens ,n de volgende in jven voor verdere iet Amerikaanse ;n en Nederlandse De president dse bank, Holtrop in het laatst van ik terugkeren. anse, Britse en ;rs van buiten- ebben Donderdag van vier uren le Duitse en Oos- ies. In het na uitgegeven com" l gezegd, dat de de werkbetrek- ile nieuwe West- bezien hadden sn verder hun be- «wjet-Unie om de 8 van de raad van buitenlandse landelingen te la- over een verdrag nkelijk Oostenryk. ls. te New York. ministers van ge_ ild over de huidi en in Joego-Sla- lkan. rder van het Sta- verklaarde na de :r ministers op de Amerikaanse litenlandse zaken, verder geen be. t zijn Britse of op zijn program ndent van Reuter t de ministers niet 3eld wat zij zou- Rusland het her- p met betrekking g met Oostenrijk Zij verklaarden plannen voor het bevredigend ver st al te lange tijd, Lneerd". zich af, of Enge- en de Ver. Staten e zullen overgaan I maatregelen te en nadat 't bezettingsstatuut van kracht verklaard is, waarschijn- lyk midden volgende week. Op zijn verzoek de atmosfeer voor zijn voorgenomen bespre kingen niet te vertroebelen, heb. ben de Duitse leiders intussen be sloten de parlementaire bespre kingen van moties betreffende de ontmanteling op te schorten. de Joego-Slavische regering. I ïor Te zVn gemsa. jjaar weru ny Een punt van de tenlasteleg-gearresteerd en gevangengezet. 1 K rVorrnn „r\ monhrnn «rnvH kn onn ging spreekt van een komplot onder leiding van de Joego-Sla vische regering met het doel de leiders van de Hongaarse com munistische partij uit de weg te ruimen. Een andere passage van de tenlastelegging ver- 16 Dagen en nachten werd hij aan een stuk verhoord door hoge Rus sische officieren. Eten hunner zou hem geslagen hebben en gezegd hebben dat hy loog „omdat ik hun vragen niet kon beantwoorden,". Een officiële Amerikaanse zegs man verklaarde, dat Sinkiewrcz sirapt verKiaaruni uy nun terug keer, dat zij geslagen en geschopt waren en dat zij de „koud-water- behandeling" hadden ondergaan. Een Amerikaanse woordvoerder verklaarde, dat de Amerikaanse soldaat „op het ogenblik, dat hij door de Sow jets werd gearres teerd, in het bezit was van een geldige pas". groei oer ceigiscne duinen deze geul in Oostelijke richting, terwijl deze mede daar door steeds kleiner werd. Op de duur werd deze stroom tegen de zeewering van het Vrije van Sluis gedrukt en vanzelfspre kend moest dit lichaam toen ingrijpen en werd een reeds Tariefzone C. Gesprekken, gevoerd tussen netten van verschillende sectoren indien de afstand tussen de knoop- centrales meer dan 25 km be draagt, kosten: voor de eerste 10 seconden 0,27 voor elke 10 seconden meer 0,03. dse Minister van 5aken, Mr D. U. Vrijdagochtend 'n ad met zijn Ame- a, Dean Acheson, jereiding vormde :omst van de raad datlantisch Pact, dt gehouden. Hij .ofte van de Ver dat alle Marshall- profiteren van de genomen zijn tij- ekingen der drie over de dollarcri- ;digend", en voeg- g toe, dat het be- Verenigde Staten, 3 goederen uit het te slaan, waar- letekenen, dat dit en rubber uit In- meer bauxiet uit West-Indië zal gaan invoeren. „Wij verheugen ons daarover zeer en ook zijn wij zeer ver heugd, dat de Verenigde Staten een onderzoek zullen instellen naar de mogelijkheid van ver zachting der Amerikaanse dou aneprocedures", zo zeide de Mi- nister.

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1