VERKADE'S S arechaussée Chefarine4 BIM IN HET JAAR 2048 „Hulp in Nood" en-Generaal Europa's economie bedreigd door valse munters Advertentiën SPORTNIEUWS Gemeente Terneuzes Bezoekt de Veetentoonstelling Attentie Gillet Olympia Mosquito D. P. MANNAERT lENDA Geheime drukkerijen draaien! Heeft Rusland de hand in het spel Gemeenteraad van Groede Gemeenteraad van Sluis Gemeenteraad van Zuidzande N.V. Transport Mij. „TERNEUZEN" N.V. Transport Mij. „TERNEUZEN" .ieftinck naar J Amerika ng van Zervas één labiet verenigd werken ze nog beier. Ook in dit geval dus: Eendracht maakt macht! mi i m Sinds de uitvinding van het gemakkelijke ruilmiddel „geld" (welke wordt toegepast) hebben duistere figuren zich er op toe gelegd om munten en naderhand ook bankbiljetten te vervaardi gen. De grote drijfveer van deze falsificaties was immer om op een gemakkelijke wijze geld te ver dienen. De gevolgen n.l. dat eer lijke mensen als slachtoffer moes ten fungeren, werden daarbij niet geteld. Dat ook de staat, welke zich met de uitgifte van munten en papiergeld bezig houdt, er door in financiële moeilijkheden wordt gebracht is een aspect dat wel bekend was, doch tot de laatste oorlog niet als hoofdmotief heeft gegolden. Dit laatste is voor de Duitse oorlogsleiders in 1942 aanleiding om een „officiële" valse munterij in te richten. Het concentratie kamp Sachsenhause-iOraniëntourg was de plaats van vestiging, ter wijl de deskundigen werden ge- requireerd uit gevangenen, die uit bezette landen naar Duitsland werden gesleept. Dit illustere voorbeeld schijnt navolging te hebben gevonden Volgens berichten uit Berlijn wordt thans onder Russische lei ding vals geld over Europa uit gestort, dat gefabriceerd wordt door de vakkundige falsificators, die in Duitsland werden bevrijd, en deels in Russische handen kwamen. Ontdekkingen. Van 1949 af wordt Europa met \als geld overstroomd. Van de grote voorraden ponden, dollars, Zwitserse en Belgische francs, welke in Oraniënburg zijn ver vaardigd, werd weliswaar 'n groot deel vernietigd, doch ettelijke millioenen guldens aan bankbil jetten zijn nog zoek. Wel werden telkens kleine par tijtjes achterhaald, want specia listen uit alle landen zochten naar en vonden fouten in de Duitse falsificaties en van tijd tot tijd liepen de uitgevers van dit na'. maak-geld in de val. In Decem ber 1948 werd in Denemarken een complot opgerold, enkele we ken later in België, een jaar te voren in Italië. In Engeland nam men direct reeds de rigoreuse maatregel om alle pondbiljetten ongeldig te ver klaren en door nieuwe te vervan gen. Een Nederlands ex-gevan gene van Oraniënburg had name lijk direct na zijn bevrijding de falsificatie-centrale te 's-Graven- hage ingelicht en deze waar schuwde na onderzoek de Britse autoriteiten. Tien millioen pond sterling was echter reeds in cir culatie gekomen, terwijl van de vernietigde voorraden (190 mil lioen pond!) ook nog een klein deel door Amerikaanse soldaten werd „gered" en uitgegeven in verlofcentra als Brussel en Parijs. Nieuwe bronnen. Ondertussen werden in Frank rijk nieuwe „,dollarf abri eken" in gericht. Ze werden gevestigd in Aiquille en Cabries, twee voor steden van Marseille. Beide druk kerijen waren uitgerust met ul tra-moderne machines, terwijl de bende welke het „bedrijf" exploi- naal bezat om zich tegen de poli tie te beschermen. Toch was de Franse recherche de heren te slim af. In Septem ber 1947 kwam de zaak aan het uent door de arrestatie van een der bendeleden, Marcel Vorgez, die te Parijs werd aangehouden met 2000 valse dollars op zak. En passant bleek de bende ook nog de hand te hebben in een dubbele moordzaak, diefstal van effecten ter waarde van 22 mil lioen francs en de uitgifte van valse aandelen der Suez-kanaal. maatschappij. Marseille schijnt overigens veel aantrekkingskracht op valse munters uit te oefenen. Dezer cagen werd in een boerderij, in de nabijheid van deze havenstad een voorraad valse dollars ter waarde van bijna 600 millioen gulden aan getroffen. Meer dan een jaar lang hadden de persen in deze geheime drukkerij gedraaid. Voor millioe nen guldens aan valse biljetten zijn reeds over Europa uigestrooid. politieke achtergrond? Vooral de laatste ontdekking in Marseille en het wijd vertakte distributie-apparaat, dat zich zoals reeds is vastgesteld over bijna de gehele wereld uitstrekt, doen vermoeden, dat deze geschie denis een politieke achtergiond heeft. Reeds in de zomer van vorig jaar verkregen Geallieerde geheime diensten inlichtingen, welke wezen op een groot Rus sisch plan om de Westerse eco nomie te ondermijnen. In Berlin en op enkele plaatsen achter het IJzeren Gordijn zouden nieuwe drukkerijen zijn ingericht, waar vele specialisten uit het Kamp Oraniënburg hun werkzaamheden gedwongen moeten voortzetten. De grote hoeveelheid valse West marken, die dit voorjaar o.m. in Beieren circuleerden, zouden hier van afkomstig zijn. Instructies van de Kominfona wezen er enige tijd tevoren op,, dat uitgifte van vals geld een der meest effectieve methodes was om het openbare leven te ont wrichten. Het Russische plan voor de uitgifte van vals geld zou 'n twee ledig doel hébben: 1. afbraak van het economisch herstel in Europa en 2. financiering van eigen pro paganda- en spionnage-apparaat. De inlichtingen, welke in 1948 werden verkregen, wezen op uit voering van het plan in de loop \an 1949 „Ik zat met mijn handen in het haar" ging president Aulus voort. „Daar zat ik nu ook in die be lachelijke lange jurk en moest alle bevelen van Koom uitvoeren. Alles waarvoor mensen hun her senen eeuwen lang geplaagd had den, moest worden vernietigd. Ik las het aanplakbiljet nog eens HET ZOEKEN NAAR DE ARK VAN NOACH. Er is geen hoop, dat men de overblijfselen van de Arjk van Noach op de berg Ararat in Oost- Turkije zal vinden, aldus Turkse journalisten, die de expeditie van de Amerikaan Aaron Smith ver gezellen. De expeditie is sedert 1 September j.l. bezig de Ark te zoeken. De moeilijke levens(omstandig- heden, welke te wijten zijn aan de regenval en hevige koude, heb ben de leden der expeditie ont moedigd, aldus wordt gemeld. Dr. Smith zou een beloning van 200 dollar hebben aangeboden aan degene, die een spoor van de Ark vindt. goed over. Toen vond ik een op- DOORGAAN MET ONDtERZOE- lossing. „Op de gehele aard mag KINGEN en met uitvindingen en geen machine meer bestaan" stond met machines er „Maar onder de aarde?" j Niemand kon daarop iets aan- Daaraan had Marius Koom niet merken, want wij hadden ons aan gedacht. Ik riep mijn volgelingen de afspraak gehouden. Nog die bij elkaar. Wij die in de vooruit- zelfde avond begonnen mijn vol. gang geloofden, zouden ONDER j gelingen grote gangen te maken. DE AARDE GAAN WONEN EN I Ik groef eigenhandig mee!" Heden behaagde het de Here, na een kortstondig lijden, van mijn zijde weg te nemen mijn innig geliefe Man, de heer ABRIAAN JANSEN, in de ouderdom van 61 jaar en 10 maanden- E- JANSEN— VAN DUKE- Poortvliet, 4 Sept. 1949. Markt A 62- TERNEUZEN- Alleen Zweden. Vast staat, dat nog nimmer zoveel vals bankpapier in omloop was als thans het geval is. Een groot deel is alleen voor specia listen herkenbaar en wordt overi gens normaal geaccepteerd. Al leen in Zweden heeft men er geen last van. Daar gebruikt men papier, dat volgens een geheim procédé wordt vervaardigd, ter wijl het fabrieksgeheim aan slechts weinige arbeiders bekend is. Iedere poging tot namaak faalt zo jammerlijk, dat geen val se munter er ook maar aanj be gint. Ook in Himmler's fabriek zag men er geen kans toe. Mis schien zijn de Russen vindingrij ker? Als men hen geloven mag, HENGELSPORT. WIE WORDT KAMPIOEN? Wie wordt kampioenvisser der Kengelsportvereniging „Ontspan ning na Inspanning" te Terneu- zen op Zaterdag a.s. Dan zullen des middags om 3 uur aan de z.g. leiding aan het Wandelpark leden dezer vereniging plaats nemen aan de hun door het lot toege wezen nummerbord jen. Ze zullen hun vismatieriaal „startklaar" maken en wachten op het sein voor de „ingooi". Als dan de vis rnaar bijten wil! Eén onzer vrienden, een ver woed hengelaar o.a. op potvissen, inktvissen e.a., gaf als z'n mening te kennen, dat de vis in 't alge meen meer ontwikkeld is dan vroeger, dat ze hun vriend-de- mens doorhebben en zich zelden laten beetnemen. Er zijn nog wel soorten, die 't nog niet geleerd hebben, en 't wel nóóit zullen leren, en daar van loop je kans er wat te van gen. Tot zover onze vriend. Wij hopen, dan, dat Zaterdag middag toch een goede vangst zal geven en dat de prachtbeker, die beschikbaar is gesteld en in de étalage van „De Sportvriend" te zien is, in handen komt van een „groot kampioen". D. T. teerde, een compleet wapenarse- z:jc ze tot heel wat in staat. Op 6 September kwam de nieu we raad voor het eerst bijeen. Na het afleggen van de eed van zui vering en de eed van trouw heet- *te de Voorzitter de nieuwe raad welkom en sprak daarbij de hoop uit dat ieder van hen de gemeen tebelangen zal voorstaan. ■Hij sprak de hoop uit dat de besprekingen een zakelijk ka rakter zouden dragen en dat het persoonlijke verre zal worden ge houden. Hierop krijgt de heer Wage 't woord en zegt dat gezien de uit slag van de laatste verkiezingen kleine wijzigingen hebben plaats gehad. De P.v.d.A. heeft gemeend voor de Wethoudersverkiezingen contact te moeten opnemen met de K.V.P en de heer J. P. J. Wa ge voor de P.v.d.A. De hierop volgende verkiezin gen hebben tot resultaat: le stemming: L. van Dongen 5 stemmen, blanco 2. 2e stemming: J. P. J. Wage 6 stemmen, blanco 1. De Voorzitter feliciteert de nieuwe Wethouders en vraagt hen of zij de benoeming aannemen. Beiden antwoorden bevestigend. De nieuw gekozen wethouder Van Dongen zegt hierop, dat tus sen de K.V.P. en de P.v.d.A. is overeengekomen, dat de heer Wage als le Wethouder zal fun geren. De Voorzitter antwoordt dat dit een kwestie is, welke later in een vergadering van Burg. en Weth. zal worden geregeld. De heer Wage dankt dan de oude raadsleden, al of niet aan wezig, voor de prettige samen werking en de goede verstand houding in de vorige vergaderin gen en spreekt een speciaal woord van dank aan de vorige wethou der, de beer L. v. d. Vijver, en be treurt diens niet terugkomen. Verder dankt hij de raadsleden voor het in hem gestelde vertrou wen en heet de nieuwe wethouder Van Dongen welkom en hoopt op een goede samenwerking. In aansluiting hierop dankt de Voorzitter de heer L. v. d. Vijver vóór de aangename samenwer king in het college van Burg. en Weth. Van de Vijver heeft altijd de goede zijde van de zaak willen zien. Tenslotte wijst de Voorzitter er op dat er nji eenmaal, ook in de politiek, een tijd is van komen en gaan. Als laatste punt van de agenda worden de notulen der vorige ver gadering ongewijzigd vastgesteld. De Voorzitter zegt, dat het on mogelijk is een ieder naar de zin te maken, maar we zullen trachten het zo goed mogelijk te doen door te doen wat we kunnen en menen te moeten doen. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. Dat het in de raad van Groede heet toe zou gaan, vermoedden we reeds van te voren. Immers de fractie van de P. v. d. A. die bij de verkiezingen de meeste stem men veroverde, had met de andere partijen overleg willen plegen over de verdeling der wethouders zetels. Dit overleg was geweigerd, en nu stemden K.V.P., V.V.D. en de C.H. gebroederlijk samen. Plet gevolg was dat op de heer G. Cijsouw (V.V.D.) 4 stemmen werden uitgebracht en op de heer Vinjé 3 stemmen. Voor de tweede stemming was het de heer C. Cijsouw (V.V.D.) die de 4 stemmen veroverde; weer werden op de heer Vinjé 3 stem men uitgebracht. Een en ander lokte commen taar uit van de heer v. d. Hooft, Vinjé en Vermeulen (Arb.), waar van vooral de heer v. d. Hooft in zeer scherpe bewoordingen de houding der andere fracties on democratisch noemde. Van de zijde van de heer Van Damme (K.V.P.) lokte dit tegen- commentaar uit over de candi- daatstelling bij de K.V.P. De heer v. d. Hooft trok en kele woorden terug en kwam nog even terug op het gesprokene. De persoon van de burgemeester, die deze heftige discussie meesterlijk leidde, troonde hier waardig bo ven de partijen. Nadat de wethouders waren ge ïnstalleerd ging men over tot de agenda. De notulen der vorige vergade ring werden voorgelezen en on veranderd vastgesteld. Onder de ingekomen stukken bevond zich de goedkeuring van de begroting 1948. Een brief van de V.V.V., waarin deze vereniging aandrong op ver betering der toegangswegen tot het strand en de duinen. Verder hoopte de vereniging door inten sieve propaganda Groede nog meer onder de aandacht te bren gen. Met klem werd adhaesie be tuigd aan een adres der gemeen ten Philippine, Hontenisse en St. Jansteen inzake de vrije veren. Met algemene stemmen zag men hier de noodzaak van vrije veren in. Om de meeste veiligheid te ver krijgen voor de inwoners van Groede, bij het steeds toenemende snelheidSverkeer door het dorp, is om inlichtingen gevraagd aan een deskundige der A.N.W.B. en een verkeerscommissie samengesteld uit gemeenteraadsleden. Getracht zal worden de meeste veiligheid voor Groedes bewoners te vinden, door het plaatsen van borden en stoplichten. De heer Risseeuw drong op spoed aan opdat er niet eerst en kele slachtoffers vallen. Het reglement van orde voor de raadsvergaderingen werd met en kele punten gewijzigd. Voor de rondvraag, die dikwijls een kruisvuur voor de burgemees ter is (die toch ook niet alles uit 2'n hoofd kan weten) achtte men het wenselijk dat de vragen schriftelijk worden ingediend, op dat de voorzitter zich even in de materie kan verdiepen. Voor de financiering der wo ningbouw werd een geldlening van 13.800 aangegaan. De standplaats voor woonwa gens is in de vervolge aan de Havendijk. De heer Vermeulen (Arb.) in formeerde naar de toeslag op de verhoogde premie van het zieken fonds. Hij vroeg of ook in Groede voor degene die deze verhoogde premie niet kunnen opbrengen, de verhoging wordt bijbetaald. De voorzitter antwoordde hierop, dat wanneer er mensen zijn, die deze verhoging niet kunnen opbrengen de fout ergens anders zit. Hun inkomen is dan veel te laag en men moet dan trachten de oorzaak van hef, kwaad te zoe ten en trachten het gezin op een andere manier de helpende hand te bieden. Verder dankte de voorzitter de raadsleden voor de toch nog pret. tige bespreking. INENTING TEGEN POKKEN. In verband met het nog steeds dreigend gevaar voor het optre den van pokken in Nederland, wordt inenting aanbevolen voor kinderen beneden 1 jaar en her inenting van die personen, die reeds één of meerdere malen in geënt zijn. Kosteloze vaccinatie zal ge schieden door de gemeente-genees heer, de heer C. V. de Koek in het ziekenhuis, Axelsestraat 58 op Zaterdag 10 September 1949 van 1415 uur, en te Sluiskil op Vrij dag- 16 Septemtpr 1949 van 15 15'/2 uur ten huize van de ge meente-geneesheer, de heer Th. Wechgelaar, Spoorstraat 61. Terneuzen, 8 September 1,949. Burgemeester en Wethouders van Terneuzen, P. TEIJ ,EGEN. Voorzitter. A. J. DEES, Secretaris. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Terneuzen maken bekend, dat zij, beslissende op het verzoek van de N.V. STANDARD AMERI KAANSE PETROLEUM COMP. te 's-Gravenhage om vergunning tot uitbreiding van een onder grondse benzinebewaarplaats met aftapinrichting in of op het pen ceel plaatselijk bekend Stations weg 4 kadastraal bekend gemeen te Terneuzen Sectie M nummer 623; tegen het oprichten waarvan blijkens het proces-verbaal van de zitting, als bedoeld in artikel 7 der Hinderwet, geen bezwaren zijn ingebracht; hebben besloten: a. aan de N.V. STANDARD AMERIKAANSE PETROLEUM OOMP. te s-Gravenhage en haar rechtverkrijgenden vergunning te verlenen overeenkomstig de aan gehechte beschrijving en platte grondtekening tot uitbreiding van een ondergrondse benzinebewaar plaats met aftapinrichting, zulks onder voorwaarde dat het rap port van de Benzinecommissie zal worden nageleefd, een en an der, zoals op de bij deze beschik king behorende voorwaarden is vermeld; ib. te bepalen, dat de inrich ting voltooid en in werking ge bracht moet zijn vóór 1 Novem ber 1949. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, P. TELLEGEN. De Secretaris, A. J. DEES. De drie-maandelijkse leden vergadering, die aanvanke lijk op Zaterdag 3 Sept- '49 gehouden zou worden en door bijzondere omstandig heden die datum niet kon doorgaan, is nu bepaald op (morgen) Zaterdag 10 Sep tember, des avonds 7 uur, bij de heer O- de Vries Adriaansen, Noordstraat. Komt allen op. HET BESTUUR- gevestigd te TERNEUZEN- Overeenkomstig de lenings voorwaarden zijn op de Al gemene Vergadering van Aandeelhouders gehouden op 2 September 1949 uitge loot de obligatienummers 17, 44, 106, 5, 103, 70, 13 en 41- De stukken kunnen op of na 1 Dec. 1949 ingewisseld worden bij de Rotterdam- sche Bank- De President-Commissaris gevestigd te TERNEUZEN- Volgens besluit der verga dering van Aandeelhouders gehouden op 2 September 1949 is het dividend over 1948 bepaald op 5 9/o> be taalbaar op of na 15 Sep tember 1949 ten kantore der Vennootschap of bij de Rotterdamsche Bank tegen inlevering van het divi dendbewijs No- 3- De President-Commissaris GEMENGDE BISCUITS een tractatie 28 et- p. ons per heel blik van 15 ons slechts 3,95 blikprijs 1,50 TERNEUZEN te OOSTBURG op WOENSDAG 14 SEPT. 1949- Meer dan 320 inzendingen. Door de aanhoudende droogte is hier de laatste weken een groot Melktekort ontstaan- En daar eerst volgende week deze tekorten aangevuld zullen kunnen worden, vragen wij het geachte publiek voor de komende dagen hiermede reke ning te willen houden, daar zowel de hoeveelheid als de tijd van aflevering zeer onregelmatig zal zijn- ^.jdi DE MELKSLIJTERS VAN TERNEUZEN- De raad dezer gemeente kwam Dinsdagavond, j.l. in openbare vergadering bijeen onder voorzit terschap van burgemeester Ver met. Na beëdiging der raads leden verklaarde de voorzitter hen als zodanig geïnstalleerd en richtte enkele woorden tot de raad in de nieuwe samenstelling. Spr. gaf een overzicht van het in de gemeente tot stand gekomene gedurende de vorige raadsperiode en sprak de hoop uit dat de samenwerking wederom eensge zind zou zijn en dat de leden slechts bezield zouden zijn met één gedachte, n.l. het dienen van de belangen der gemeente. Bij de daarop volgende wethou dersverkiezing verkreeg de heer A. Luteijn (Gemeentebelang5 stemmen; Iz. van Cruijningen 1 stem, A. Verbuijt (P.v.d.A.) 7 stemmen en werd 1 stem blanco uitgebracht, zodat de heren A. Luteijn en A. Verbuijt werden ge kozen, die beiden hun benoeming aannamen. De rekening over 1948 werd aangeboden met een batig slot op de gewone dienst van 2014,32. De heren Dubois en Goedege- buur werden benoemd in de com missie tot het nazien dier reke ning. Tenslotte machtigde de raad Burg. en Weth. een kasgeldlening te sluiten ten bedrage van 40.000. De betere klasse motor- Nu weer voorradig. 250 cc kop- klep, luxe uitvoering, Teles coopvork, 4 versnellingen en achterwielvering 1890, De mooiste 125 cc met accu en claxon, zweefzadel, tel ler en snelheidsmeter- Chroom uitvoering slechts ƒ995, RIJ WIEIJIULPMOTOR Het beste wat er is- Aflevering geschiedt vlot (enkele weken na bestelling). Nu ook leverbaar met speciale EIJSINK RIJWIELEN- Geschikt voor dames en heren. RIJWIEL- EN MOTORHANDEL AXELSESTRAAT 16 Telef. 2220 TERNEUZEN Levering ook aan de handel- H V MAANSTANDEN >n Maan Ond. Ond. Ond. 19.08 20.— 9.1S 19.06 20.11 10.38 19.03 20.25 11.40 19.01 20.04 12.55 18.59 21.11 14.09 18.56 21.51 15.20 18.54 22.47 16.20 18.52 0.00 17.06 18.49 17.39 ivorden detachementen 7HK opgesteld, de reeds genoemde sen nemen aan ds deel het muziekkorps R.I.„ opgesteld voor lig Paleis Kneuterdijk iekkorps van het com- itvaarttroepen, staan- ,cht Lange Voorhout nnenhof, achter de af- or het gebouw der mer, zal ruimte wor- ouden voor de verte- >.rs van de verenigin. litaire Willemsorde en ering aantal genodig- ning van de jaarlijk- ing van het interna-» ïetaire fonds te Wa-, Vrijdagavond de Mi- Financiën, Prof. Mr per K.L.M.-machine ol vertrokken, ter, die laat op het rriveerde, verklaarde ïwezige journalisten, mdapunten voor de ergadering dit jaar jn vastgesteld, zodat kon bepalen wat het e onderwerp van be- u worden. :n mogelijke devalu- ïmige valuta's meen- ter, dat dit vraagstuk ijk niet ter sprake temeer niet daar de n openbaar zijn. ag, hoe het zou staan len ten opzichte van idat de besprekingen ïton zijn gehouden, de Minister; „De ed op weg harde Ta len". De Minister be- irop naar het toestel, ;a 8.15 de lucht in- m. De dag zal wor- met een feestavond en, onderofficieren en es met hun dames in voor Kunsten en We- te 's-Gravenhage. programma van de /an het oudste Korps klijke Nederlandse draagt een waardig Iet zal wederom een oogtijdagen voor het waarop niet alleen ss-en de verspreid ge len van het Wapen tevigd, doch die cbk len op het personeel mvergetelijke indruk l de kameraadschap rderden. Napoleon Zervas, Irieks Minister van -de, heeft verklaard, nen verhindert, dat andelingen naar Al- ichten, „het Griekse fs gevloeid heeft om vestigen in de Bal- ervas bevinden zich eveer tienduizend standelingen buiten ;renzen. le Kominform zich". ,s, „in de toekomst hen zou willen be- i Griekenland, zou- erste versterkt wor- ïmunisten, die door uitgewezen en zich echo-Slowakije ver- ten tweede door dnderen, die nu in sr het ijzeren gor- ;n, waar zij zullen deeld bij de com- opstandèlingen". steden van het de- re in Midden-Frank- issen, sportwedstrij- ijke afgelast wegens van kinderverlam- EDEN: Centrum, 6.30 en oscoopvoorstelling, tty". NStraatcollecte, k. Thuisfront, en ir: Concert op de s pauze toespraak. de VriesAdri- ir: Ledenvergade- in Nood". Theater, 8 uur: stelling, „Are de en mijn best doen om actief deel te nemen aan alle wederopbouw- acties welke gericht zijn op het bereiken van grotere welvaart voor alle Tsjechen en Slowaken." Men meent, d^t de vorm van een eventuele loyaliteitsverkla ring een van de punten van be spreking heeft gevormd bij de eerder in dit jaar gevoerde on derhandelingen tussen vertegen woordigers van de kerk en het centrale actie-comité. net proces aoor ae Belgische jusTF tie op vrije voeten was gesteld. Het O. M. zag zich volgens het Volkenbondstractaat van 1932 verplicht deze in België veroor deelde Nederlander in zijn eigen land te berechten en liet P. ar resteren. In zijn woning werden plakboeken met nauwkeurige bij gehouden knipsels over het proces aangetroffen, wet het onderzoek zeer vergemakkelijkte. Bovendien kreeg de Nederlandse justitie de Slavische volk zouden verlichten, aldus de maarschalk. Machine rieën waren voor de ontwikkeling van Joego-Slavië van vitaal be lang- en daarom deed het er niet veel toe waar zij vandaan kwa men. Zinspelend op de geruchten over een staat van beleg en on rust in Joego-Slavië, deelde Tito mede, dat Tf.OOO Joego-Slavische soldaten in verschillende delen van Joego-Slavië dit jaar aan de wegenbouw meewerkten. Tegen pijnen en griep - 20 tabletten f 0.75 (Ingez. Med.) 10 SEPTEMBER Breskens Terneuzen Walsoorden v.m. n.m. 3.29 3.41 4.04 4.16 4.54 5.06 11 SEPTEMBER. v.m. n.m. Breskens 3 58 4.11 Terneuzen 4.33 4.46 Walsoorden 5.23 5.36 vluchtende nationalistische troe pen het uit de twaalde eeuw daterende graf van de Mongool se heerser Dsjenghis Khan in een klooster bij Kansoe (provin cie Lantsjou) geplunderd. Volgens het communistische nieuwsbureau „Nieuw-China" hebben de nationalistische troe pen op 13 Augustus, toen zij zich uit het klooster terugtrok ken, een portret van de oude veroveraar en andere reliquieëi. uit het graf meegenomen. -tgebouw, 8 uur; stelling, „De de Kapitein". )RGEN: axki,: Het Centrum, 4.15 uur, Bioscoopvoorstelling, „Sitting Pretty". 8 uur: Bioscoopvoorstel ling, „13 Rue Madeleine". TERNEUZENLuxor Thea» ter, 8 uur: Bioscoopvoorstel ling, „Are de Triomphe". 3 uur: Matinée. Concertgebouw: 8 uur: Bioscoopvoorstelling, „De doch ter van de Kapitein"! 2.30 uur: Matinée

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 3