Potlc (I Ver 1 1 1 Fa P. J. van de Sande N.V. Fa P. J. VAN OE SANDE UIT DE PROVINCIE I I de nie I Firma De fteref. Kerken wensen samenspreking met de Geref. Kerken onderh. art. 31 k.o. BINNENLANDS NIEUWS Wat brengt de Radio? AGENDA x De Stroper van 11.60 en N.V. v DODELIJKE VAL VAN KERKDAK. De koers van de Belgische frank Noodweer in Andalusië Lid giuliano's bende gearresteerd J X y X NOORDSTRAAT 55 Tel. 2073 TERNEUZEN Wat slecht Geluk FERT is- Ta looid Let - koopt ken! Keuri verkr De kl 62 X door van d Komt ruikei Vc to< zij: vo koj str ka Korft Kt TERI WIJ ONTV alle; RCK RCK ROC KA] BOI LEC RAI SEF Verder heb sortering 1 Alle artikc afwerking- Zoekt U eei Verjaardag, even kijken DIJKSTRA, TELEFOON ♦>XKw»KHX4vf*4**M ONTWIKKEUN GfSDAG. Op 22 October a.s. zal de Zeeuw- gche Landbouw Maatschappij, Bond van Plattelandsvrouwen, Landbouw Jongeren Gemeen schap, Vereniging van Oud-leer lingen van de Rijkslandbouwwm- terschool te Goes en de Bond van Gediplomeerden een ontwikke lingsdag houden te Goes. De heer L. Mesu heeft reeds toegezegd een lezing te houden over: ,,De uitvoering van cultuur technische werken". De hoofd-inspecteur van het Bureau Oogstvoorziening, de heer J. K. Melse, heeft zich bereid ver klaard inlichtingen te geven over arbeidsvoorziening en werkgele genheid in de landbouw. In de middagbijeenkomst zal een cultureel onderwerp worden besproken. Tevens zal er gelegen heid zijn een tentoonstelling van foto's te bezichtigen. Aan deze tentoonstelling is een wedstrijd verbonden. Een ieder kan eigen gemaakte foto's tot 30 September inzenden aan het Land,bouwhuis te Goes, met vermelding van naam en adres en gegevens over het ontwikkelen en afdrukken en vergroten. De tentoonstelling zal ook voor het publiek opengesteld worden. MEER DIESELTREINEN VERBINDING HOLLANDZEELAND. Met ingang van da meuwe dienstregeling der Nederlandse Spoorwegen zullen van en naar Zeeland 5 Dieselverbindingen worden onderhouden in plaats van zoals op het ogenblik. Deze Dieseltremen zullen echter alleen van Maandag tot en met Vrijdag rijden daar op Zaterdag en Zondag de treinstellen te Utrecht worden gereviseerd. De laatste Dieselverbinding naar HoL .'and zal te 20.4,8 uit Vlissingen vertrekken, de laatste naar Zee land om 21.48 uit Rotterdam. Op gemerkt zij, dat de eerste trein des morgens uit Utrecht, de laat- ïte trein des avonds naar Utrecht rijdt en niet, zoals de andere Dieseltreinen vani en naar Rot terdam. DE VI.VKTE VAN HET ZWIN. In de streek rondom Knokke is enige beroering gewekt door het feit, dat het kanaal, dat aan het zeewater toegang verleent tot de vlakte van het Zwin, door de Ne derlandse dienst van de Water staat gedempt is. Gevreesd wordt nr.mclijk van Belgische zijde, dat deze vlakte, welke een waar na tuurreservaat is, op de duur zal uitdrogen en verdwijnen. Op aan dringen van de bijzondere com missaris voor de stedebouw aan de kust, Verboven, heeft de com missaris-generaal voor het Bel gische tourisme, Haulot, deze zaak voorgelegd aan zijn collega, de heer Boreel, directeur van het AJM.V.V. Deze verklaart in zijn antwoord, op grond van gegevens van de Nederlandse Waterstaat en de Prov. Waterstaat in Zee land, dat de stormen dit jaar het bestuur van de polder „Het vrije van Sluis" genoodzaakt hebben het kanaal, dat bij Cadzand langs de duinen liep, te dempen en de duinen te herstellen. De stormen hadden nemclijk zulke watermas sa's op Nederlands gebied doen stromen, dat de beschermende duinen er ten zeerste onder had den te lijden en soms geweldige zandmassa's onder water ver dwenen. Het Westelijk gedeelte van Zeeuwa-Vlaanderen werd hierdoor ernstig aan overstro ming blootgesteld. De heer Boreel zegt, dat erkend wordt, dat de afwezigheid van zeewater voor de streek van het Zwin een nieuwe tcestand schept, die op de duur een bedreiging voor het natuur reservaat betekent. De betrokken Nederlandse kringen denken het probleem evenwel te kunnen op lossen door het graven op Neder lands grondgebied, nabij de Bel gische grens, van een nieuw Ka naal aan de Zuidzijde van het vorige. Verwacht wordt dat zodoende voldoende zout water naar het Zwin gevoerd kan worden. De directeur van het A.N.V.V. voegt er aan toe, dat hot natuurreser- vaat op Belgisch grondgebied niet Wie wel eens met uit Indië ge. repatrieerde militairen spreekt, hoort soms met grote waardering en dankbaarheid getuigen, over wat men in het verre land aan de arbeid van P.I.T. te danken heeft gehad. Men hoort een enkele keer ook wel eens andere klanken, doch daar ieder voor zich geneigd is, zijn geval te generaliseren, mag men zich daardoor niet te sterk laten beïnvloeden. Indië is een geweldig uitgestrekt gebied, waarvan alleen al het eiland Su matra zich uitstrekt over een af stand op de kaart na te gaan, van Nederland tot de Zuidpunt van Italië. Dat is ongeveer een vijf de deel van geheel Insulinde. Dat onze veldpredikanten zulk een gebied, waar de troepen over uitgespreid zijn,, tot in de fines ses zouden kunnen bewerken, is uitgesloten. Ze doen wat ze kun. r.en, maar moeten veel laten lig gen. Voor dit werk is veel geld nodig. Zaterdag nu komen de collec tanten met bussen langs de hui zen, waarbij, naar het voornemen bestaat, een wagen met geluid.'.- sprekersinstallatie en muziek de inzameling zal opluisteren. 's Avonds zal de „Harmonie Terneuzen" op de Markt een con cert geven, waarbij in de pauze de Luitenant Kolonel legerpredikant A. W. T. Nijenhuis een opwek, kend woord zal spreken vanaf de muziektent. HOEK. Blijde klanken. Twee Hoekse militairen moch. ten Woensdag in Nederland terugkeren. Het waren T. Meer- tens en A. de Groote. Moest de eerste nog ter verdere verpleging m een ziekenhuis worden opgeno men, de sergeant De Groote keer de in de familiekring terug. Daar beide militairen in dezelfde buurt wonen, was de blijdschap daar begrijpelijkerwijze zeer groot. De muziekvereniging „E.N.Z.K." gaf ook uiting aan haar vreugde door sergeant De Grobte op een welkomstconcert te vergasten. De voorzitter der vereniging, de heer P. A. Ocké sprak de gerepatrieër. de toe en deelde mede vèmomen te hebben, dat ook soldaat Meer- tens het goed maakt. Na een hartelijk woord van welkom, ver zocht de heer Ocké de aanwezigen in een ogenblik van stilte hen te gedenken, die nimmer zullen te rugkeren. „E.N.Z.K." liet daar. na, onder leiding van haar direc teur, de heer Jasp. Anthonisse, enkele nummers horen, terwijl velen van de gelegenheid gebruik maakten een rondedans uit te voeren. Lag het zwaartepunt van de publieke belangstelling op an dere avonden bij de bouw van onze muziektent, die langzamer hand al aardig vorm krijgt, deze avond bezochten natuurlijk vele Hoekenaren de Noorddijk. Het is te hopen, dat we nog dikwijls op zo'n manier getuige mogen zijn van de terugkomst van één onzer militairen Als iemand verre reizen. doet Vele jongeren willen wel eens iets meer van de wereld zien, dan hun eigen dorp. Zo ook een jonge inwoner van Hoek. Dinsdagmor gen misten de ouders van J. M. de laatstgenoemde. De politie werd gewaarschuwd en het ge lukte hen dan ook de jeugdige voortvluchtige aan te houden in IJmuiden. Onder politiegeleide werd de vluchteling Woensdag, avond weer thuis gebracht. Hoek zal dus voorlopig nog wel het operatieterrein van Jaco bus blijven. GROENENDIJK Jongeren Landdag der K-V-P. 'Zondag ld September a.s. wordt op initiatief van de Statenkring Hulst der K.V.P. te Groenendijk een grote Jongeren Landdag ge houden. VLISSINGEN. De Vissershaven. De gemeenteraad van Vlissin. gen heeft aandacht geschonken aan het bericht, dat in de krin gen der belanghebbenden onge rustheid bestaat omtrent de outil lage van de Vissershaven. Op vragen dienaangaande werd van de zijde van B. en W. geant woord, dat het door belangheb benden ontworpen plan ten enen male onvoldoende wordt geacht. Het college stelt zich op het standpunt, dat een voorziening noodzakelijk is. Er is alles aan gelegen, dat de haringaanvoer voor Vlissingen behouden blijft. Desgevraagd verklaarde de voor zitter, burgemeester Mr. B. C. Kolff, dat de buitenhaven niet door vissersschepen wordt ge bruikt omdat er geen sluizen zijn, zodat het verval in het water, peil vrij groot is. Er bestaat diepgaand verschil van mening tussen het gemeente, bestuur en de directie der N. V. haven van Vlissingen over de functie van de haven. Eurg. en Weth. zullen binnen afzienbare tijd met een eigen plan tot betere outillering van de Vissershaven komen. Dit plan zal echter zo werd -de raad reeds bij voorbaat medegedeeld een belangrijk grotere kapitaals investering vereisen dpn de 80.000 gulden, welke het plan van belanghebbenden zal vergen. De Generale Synode van de Gereformeerde Kerken in Ne derland, heeft in haar zitting van gisteren besloten zich op nieuw te wenden tot de Geref. Kerken onderh. Art. 31 K. O. met het dringende verzoek tot 'n sa menspreking, om in die weg te Eeuwige Verbond der Genade en der Verzoening; anderzijds de roeping tot geloof en bekering, die in de kring des Verbonds uit gaat met een geheel eigen klem en niet slechts sommigen, maar alle kinderen der gelovigen als kinderen des Verbonds voor komen tot hereniging. De basis houdt, zowel de rijkdom van het BEROVING Naar eerst thans bekend wordt is in de nacht van Dinsdag op Woensdag j.L om half één een aanslag gepleegd op de 60-jarige C. J. S. uit 's-Gravenhage, die zich bevond op een niet bebouwd terrein aan de Kranestraat te Den Haag. De man werd ver moedelijk met een steen geslagen, tengevolge waarvan hij bewuste loos in elkaar zakte. Vijf en een half uur later is hij daar toen aan getroffen. Hij miste zijn porte. feuille, waarin zich ƒ220 bevond. S. is naar het ziekenhuis aan de Zuidwal vervoerd. Zijn toestand S. niet ernstig. De politie heeft de zaak in onderzoek. DRIELING GEBOREN TE DUS-SEN. Dezer dagen werd het gezin P. DonkerslootVan der Schans te Dussen vergroot door de geboorte van een drieling. De babies, alle drie jongens, maken het evenals de moeder uitstekend. Dinsdagnamiddag zijn W. Sa. velkouls en Com. Etten door on bekende oorzaak van het dak van de St. Theresiakerk te Waspik- hoven, waar zij herstelwerkzaam heden verrichtten, gevallen. Pa. ters voorzagen hen van de sacra menten der stervenden en brach ten hen in ernstige toestand naar het ziekenhuis te Den Bosch over. De opperman C. van Etten, die 23 jaar oud en ongehuwd was, is hier overleden. Savelkouls, firmant van de Firm Savelkouls, is levensgevaar- l'jk gewond. ONGEVAL OP DE „BLIJDENDITK" Radio Land's End (Cornwall) heeft Woensdag een boodschap van het Nederlands vrachtschip „Blijdendijk", groot 7231 ton, op. gevangen van de volgende in houd: „Man vermist 'bij Start Point Devon". Deze boodschap was aan alle schepen gericht. Het genoemde punt ligt in het uiterste Zuid-Oosten van het graafschap Devon, ongeveer 15 kilometer ten Zuiden van Dart mouth. Volgens een functionaris van dc Britse admiraliteit vraagt men zich af, wat de positie van het schip was op het moment van de boodschap, die geen melding maakt van de positie noch van wat aan boord is voorgevallen. „Wij weten niet, of de man elders- op zee vermist werd of op de hoogte van Start Point. Sinds deze boodschap, om 17.18 uur opgevangen, is niets meer vernomen. De admiraliteit heeft alle schepen verzocht om attentie. Volgens de vuurtorenwachters van Start Point is binnen 16 km van de vuurtoren geen schip te bekennen. Het onderzoek wordt voortgezet. voor deze samenspreking wil zjj zien in de Heilige Schrift en oe drie formulieren van enigheid, terwijl 't aanknopingspunt voor deze samensprekingen zij: de bekende verklaring van de Ge nerale Synode van Utrecht, 11 November 1943. „Zij wil alles bespreken wat de beide Kerkengroepen gescheiden heeft en totnogtoe gescheiden houdt en zij gaat de samenspre hun geschonken voorrecht als ook de zwaarte hunner verant woordelijkheid, indien zij op zo grote zaligheid geen acht ne men"; c. Het onderwerp zij: al het geen ons gescheiden heeft en nog gescheiden houdt; d. De Synode de samenspre king tegemoet gaat met de be- geerte, dat door deze samen- khTg "tegemoet met de begeerte spreking de enigheid des Geloofs dat daarbij de enigheid des Ge- op een dergelijke wijze zal blij- loofs op een dergelijke wijze zal ken, dat Kerkelijke gemeenschap blijken, dat Kerkelijke gemeen- mogelijk zal zijn; schap mogelijk zal zijn", aldus 2e. Intussen voort te gaan met het besluit. haar arbeid en die beslissingen Het besluit van de Generale te nemen, die in antwoord op de Synode van de Gereformeerdeverschillende ingekomen stuk- Kerken in Nederland, dat giste- ^en, die op deze zaken betrek- ren werd genomen, luidt als DOOR PETER BARON (Geautoriseerde vertaling van H. H. J. Maas.) 98) (Nadruk verboden). Larry daarentegen was in een bijzonder pleizierige en mededeel zame bui. Zijn proefnemingen met de periscoop waren nog gun stiger uitgevallen dan hij had ge hoopt. Eien kleine revolver liet hij onverschillig in zijn rechter- De sterk-nationalistische „Duit se partij", de meest rechtse groep van de partijen, die eventueel deel zullen nemen aan Dr. Ade nauer's coalitie-regering, heeft geprotesteerd tegen de rede, waarmee Paul Loebe, als oudste lid, Woensdag de Duitse bondsdag heeft geopend. De partij beklaagt zich er over, dat Loebe (sociaal-democraat) „een eenzijdige beschouwing over de Duitse schuld" had gehouden en dat hij de slachtoffers der Nazi's eerst had genoemd in plaats van eerst de slachtoffers van de oorlog te noemen. „Wij betreuren het, dat Paul Loebe eerst de slachtoffers uit de kringen, die dicht staan bij de politiek van zijn partij, heeft ver meld, in plaats van te beginnen met de slachtoffers, die in alle kringen voor Duitsland vielen, zonder onderscheid van partij", aldus een door de partij uitgege ven verklaring. Loebe zei in zijn rede, dat hij „de geweldige schuld" erkende, die „door een misdadig regiem op de schouders van het Duitse volk was geladen", en hij herin nerde de Geallieerden aan de of fers, die door de Duitse tegen standers van het Nazi-regiem werden gebracht. Hij noemde in het bijzonder de sociaal-democra ten, de communisten, personen van het Katholieke centrum en zelfs personen uit de rijen der rechtse partijen. De Duitse partij zou zich ver zetten tegen vermelding van Duitse schuld in welke vorm ook. volgt: De Generale Synode, overwegende: a. dat uit tal van bij haar in gekomen stukken blijkt, hoe sterk de begeerte in onze kerken naar samenspreking en hereni ging met de Gereformeerde Ker ken (onderhoudende Art. 31 K. O.) leeft; b. dat eenzelfde begeerte openbaar geworden is binnen de gemeenschap van de Gerefor meerde Kerken (onderh. Art. 31 K. O.), zoals gebleken is uit de brief van en de samenspreking met Ds B. A. Bos; uitsprekende dat niets onbeproefd gelaten mag worden om in de weg van samenspreking met de Gerefor meerde Kerken onderh. Art. 31 K. O.) zo mogelijk tot hereniging te komen; besluit: le. ondanks de afwijzende beslissing van de Generale Syno de van de Gereformeerde Ker ken (onderh. Art. 31 K. O.), ge houden te Amersfoort (1948), zich nu reeds opnieuw tot deze Kerken te richten met het ver zoek om een samenspreking, waarbij a. De basis voor samenspre king zij (in overeenstemming met de indertijd aan de deputa- iten van de Generale Synode 1946 I gegeven opdracht) de Heilige i Schrift en de drie formulieren van enigheid, b. Het aanknopingspunt zij de verklaring van de Generale Synode van Utrecht, 11 Novem ber 1943, aldus luidende: ,JDe Synode erkent ten volle, dat in de leer des Verbonds tweeërlei tot zijn recht moet ko men: enerzijds Gods vrijmachti ge verkiezing, de krachtdadige werking Zijner Genade en de onwankelbare vastheid van het een 50-tal huizen is ondergelopen. De schade aan de wijnbergen is zeer aanzienlijk. onmiddellijk bedreigd wordt. Deze i hand bengelen, hoewel niet zo on- kwestie zal door de Belgische verschillig, dat 'n onnodige bewe- Waterstaat met dc Nederlandse Waterstaat geregeld dienen te worden. TERNEUZEN Protestants Interkerkelijk Thuisfront. Wij vernemen, dat op Zaterdag ss. door het P.I.T.„comité alhier een actie op touw wordt gezet voor de inzameling van gelden ten behoeve van het werk onder de militairen hier en in Indië. Het P.T.T. is een landelijke organisa tie van alle protestante gezind ten, doch hier ter plaatse nog weinig bekend. Door een wat uit gebreidere actie wil men vcJor de ze arbeid meer belangstelling wekken onder de bevolking. ging van Brown's kant, de revol ver onmiddellijk op gelijke hoogte bracht met die heer zrjn ribben. Ook dat werkte mee om de on gelukkige detective te bedroeven. Hij had Larry's laatste drie geestigheden met grommen ont vangen, en kauwde stilzwijgend, of tennaastebij stilzwijgend, door. Zijn onverschilligheid kon de an der niet van de wijs brengen, want Larry was nu eenmaal in een uitstekend humeur. Hij haal de een krant uit zijn zak en ont vouwde Brown een van le rede nen van zijn vrolijkheid. „Klaarblijkelijk zijn er mensen, die meer waarde hechten aan je doorluchtig karkas, dan ik", zei hij spottend. „De Yard heeft je verdwijning bekend gemaakt en ze noemen je een uitstekend en bekwaam officier. Het is jammer, dat ik niet in de gelegenheid ben. om die vergissing te herstellen." Brown hoorde die opmerking zwijgend aan. Hij wist, dat de Yard om Kaye adverteerde, want Kaye had het hem zelf verteld. Het bericht was aan de pers ge zonden op aansporing van de su- perindendant zelf, omdat het de zekerste weg was, om Larry in zijn dwaling te sterken. Voorts wist Brown, dat de Yard opdracht had, haar voorgewend onderzoek naar de superintendant niet tot de omgeving van Reigate uit te strekken, omdat Kaye's kat-en- muis-spelletje met Larry nog niet uit was. Onder die omstandigheden was Larry's mededeling een bron van genoegen voor Brown, maar hij kon er niiet op antwoorden, zon der bang te zijn dat hij meer zou zeggen, dan de ander weten mocht. „Boos hé?" grinnikte Larry. „Je kunt niet spreken met een mond vol brood en kaas", ant woordde Brown op waardige toon. „Waarom probeer je het dan?" „Bovendien", vervolgde Brown, zonder op die hatelijkheid te let ten, en zeer zorgvuldig sprekend, „heeft de Natuur ons twee oren twee ogen en één tong gegeven, Eén onweder, gevolgd door een waterhoos, die 40 minuten duur de, heeft Woensdagavond een groot gedeelte van Andalusië verwoest. Te Monte Sacro zijn 4 vrouwen, van wie drie zigeune rinnen verdronken. Talrijke per sonen liepen verwondingen op. De hoofdweg van Granada naar Madrid is onbruikbaar. De snel trein naar Madrid kon het sta- t'on van Granada niet verlaten, daar de spoorweg op 14 punten onderbroken was. Te Jean staan talrijke straten onder water en opdat we meer zullen zien en ho ren, dan dat we spreken." Hij loerde omzichtig naar Lar ry, om te zien, hoe die spreuk ontvangen werd. Hij had ze de vorige dag van Kaye geleerd en was eien beetje onzeker van haar betekenis. Larry grinnikte weer. „Dat is een juweeltje", zei hij. „Van wie, als ik vragen mag?" „iSocrates", antwoordde Brown gewichtig. „En nu zal ik je eens iets oorspronkelijks vertellen, wat even goed is. Op een goeien dag zul je nog spijt hebben, van wat je nu doet." ,Denk je dat?" „Ik weet het", gromde Brown. „Voor ieder van jullie, zijn er twee van ons. Wat Cicero vóór twee duizend jaar van. zijn we reldje zei, is vandaag nog even waar: „Niets werpt baten af, dat niet eerlijk is." Dat was, vond Brown, heel fraai gezegd, maar Larry had zijn „Ci taten uit Oude en Moderne klas sieke auteurs" ook niet vruchte loos bestudeerd. „Dat is mogelijk", antwoordde hij, „maar de nood maakt onwet tige zaken geoorloofd. Dat zei Se neca en het is zo waar als het Evangelie. Neem het van mij aan, Kaye, jij en I-Ceating hebben niet veel meer in te brengen." Deze laatste zinspeling trok Een der meest geduchte leden van de bende van Giuliano, Felice Kilazzo, is te Poggio Reale door gendarmes aangehouden. Hij werd bij verrassing gegrepen alvorens hij gebruik kon maken van de pistolen en granaten welke hij bij zich droeg. De aanhouding had plaats, toen hij zich in de nacht naar zijn ouderlijke woning begaf. Giuliano zelf heeft weer van zich doen spreken, door drie boer derijen van een rijke eigenaar, die geweigerd had de door de bandie ten geëiste som te betalen, in brand te steken. king hebben, noodzakelijk zijn. ZATERDAG 10 SEPT. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Gram.; 7.45 Morgengebed en Li turgische kalender; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.05 Gram.; 9.25 Hoogmis; 10.45 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Kamermuziek; 12.00 Ange lus; 12.03 Zang en piano; 12.30 Mededelingen; 12.33 Promenade orkest; 12.55 Zonnewijzer; 1.00 Voor de strijdkrachten; 1.30 Promenade-orkest; 1.50 Film- en toneeloverz.2.10 Residentie-ork.; 2.50 Boekennieuws*, 3.00 Gram.; 4.00 Luchtvaartcauserie; 4.10 Piano en orgel; 4.30 „De schoon heid van het Gregoriaans; 5.00 Voor de jeugd; 6.00 Gram.; 6.05 Actualiteiten; 6.15 Journ. week- overz.6.30 Voor de strijdkrach ten; 7.00 Nieuws; 7.15 Katholiek thuisfront overal"; 7.25 Amuse mentsorkest; 7.45 Voor de Ne derlanders in Duitsl.; 8.00 Nws; 8.05 De gewone man zegt er 't zijne van; 8.12 Gram.; 8.20 Licht baken; 8.45 Gram.; 9.00 Geva rieerd progr.9.45 Gram.; 10.00 Amusementsmuziek; 10.30 „Wij luiden de Zondog in; 11.00 Nws; 11.20 Reportage; 23.30 Gram. HILVERSUM H: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.40 Orgelsp.; 9.00 Gram.; 9.30 Waterstanden; 9.35 Graan.; 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voordracht; 10.35 Uitz. v. d. arbeiders in de continubedr. 11.30 Gram.; 12.30 Mededelingen; 12.33 Populaire itiuz.; 1.00 Nws; I.1S Kalender; 1.20 Metropole or kest; 2.00 Voor de jeugd; 2.20 Gram.; 5.30 Voor de jeugd; 6.00 Nieuws; 6.15 Populaire muziek; 7.00 Artistieke staalkaart; 7.30 Bijbellezing; 7.45 „Passepartout", causerie; 8.00 Nieuws; 20.05 Ac tualiteiten; 8.12 Vara-varia; 8,15 Causerie; 8.20 Tango's en rum- bas; 8.45 Gevarieerd progr.; 9.45 Socialistisch commentaar10.00 Weense muz.; 10.25 Voordracht; 10.40 Kwartet; 11.00 Nieuws; II.15 Gram. Brown's aandacht. „En Keating?" herhaalde hij. „Juist, en Keating. Onze Sam ontbreekt sinds enige tijd op het appèl, maar de Yard is niet zo bezorgd over hem als over jou. Hij schrijft geregeld aardige brieven naar huis, maar zijn werkzaam heden zijn voor het ogenblik op geschort." Hij stond op en bukte zich naar de prop, die op de grond lag. Brown liet zich knevelen zonder iets te zeggen, maar dacht zoveel te meer. Hij zag Larry naar de deur gaan en vroeg zich af of de ander van plan was nog iets aan gaande Keating te zeggen. Maar dat lag niet in Larry's bedoeling. „Tot ziens, Kaye", zei hij vrien delijk. „En denk aan Plinius: „De hoop is de droom van de waken de". Dus hoop maar zoveel als je wilt. Wie weet, wat er nog ge beurt, als je zoet bent." Toen Larry een poosje weg was, hoorde Brown voetstappen op de zoldertrap; Kaye kwam naar be neden. Het was zijn vrije middag, zodat hij dë tijd had gehad om zich in het portiershuis te verber gen en Larry's visite af te wach ten. Hij ging Brown's kamer bin nen, verwijderde diens prop weer en begon een sigaret aan te ma ken eerst een voor zichzelf en dan een voor zijn ondergeschikte. (Wordt vervolgd). BRUSSEL: (VI.) 12.00 Salon orkest; 12.32 Licht orkest; 1.00 Nieuws; 1.15 Gram.; 2.00 Cause rie; 2.10 Gram.; 3.00 Orkest Ro bert de Kers; 3.30 Gram.; 16.45 Omroep symphonie-orkest; 5.05 INieuws; 5.15 Accordeomn.5.30 Gram.; 5.40 Aecordeonmuz.5.55 Economisch overz.; 6.00 Jazzmu ziek; 6.30 Voor de soldaten,; 7.00 Nieuws; 7.30 Gram.; 7.50 Vrije politieke tribune; 8.00 Omroep orkest; 9.00 Actualiteiten; 9.15 Orkest Robert Beelaerts; 10.00 Nieuws; 10.15 Verzoekpogramma 11.00 Nieuws; 11.05 Jazzmuziek; 11.30 Gram. HEDEN; HOEK: Gemeentehuis,,, 10.30 uur: openbare aanbesteding van 4 woningwetwoningen te Hoek (kom), en 2 woningwet woningen te Boerengat (gem. Hoek. TERNEUZEN: Luxor Thea„ ter, 8 uur: Bioscoopvoorstel ling, Are de Triomphe." MORGEN: TERNEUZENStraatcollecte, Prot. Interk. Thuisfront, en 7.309.30 uur: Concert op de Markt. In de pauze toespraak. Zaal O. de VriesAdri- aansen, 7 uur: Ledenvergade ring „Hulp in Nood". Luxor Theater: Bioscoopvoorstelling, Triomphe". Concertgebouw, Bioscoopvoorstelling, dochter van de Kapitein". AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uurBioscoopvoorstelling, „Sitting Pretty". 8 uur: „Are de 8 uur; „De t y y y y y y y y y y NOORDSTRAAT 55 Tel- 2073 TERNEUZEN HXENE HANDELSKENNIS. Geeft U nog heden op als cursist van het Officieel Erkend Instituut voor Middenstands Ontwikkeling bij de Secretaris, de heer I- VAN DE SANDE, Noordstraat, Terneuzen.

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2