ChefariiteA echaussée -Generaal BINNENLANDS] jN (EU WS Wat brengt de Radio? BIM||IN HET JAAR 2048 KERKNIEUWS SPORTNIEUWS Advertentiën J.PLAISIER De Paarden-en Veemarkt Kleine Advertentiën ÏDA Berlijn en de West-Duitse Republiek^ Straf voor „spieken" SUN ODE GEREFORMEERDE KERKEN. Gemeenteraadvan Terneuzen Gemeenteraad van Sas van Gent nog beier. Ook in dit geval dus: Eendracht maakt macht! m'l I [14VI AAA\1<W tinck naar erlkaSÈSStt-i van Zervas uebarkatie van de „JOHAiN VAN OLDENBARNEVELT" Eindelyk de Samba „Ay, ay„ ay Maria, Maria de .Bahiai", onwillekeurig gingen de 'oenen van de honderden aan de -railing van de „Johan van 01. denbarnevelt", die gisterenmorgen gedebarkeerd werd, heen en weer op de tonen van deze pittige Samba. Bij iedere aankomst van een troepentransportschip hadden de thuiskerende militairen om de Samba gevraagd, maar altijd weer altjjd weer bliezen de muziek, korpsen vrolijke marsen, 't Trom petters korps van de huzaren van Boreel heeft hieraan een einde ge. maakt en bracht op de kade bij •de Johan van Oldenbarnevelt SambaJ's ten gehord, geheel in stijl, met de instrumenten, die voor deze Zuid-Amerikaanse muziek nodig zijn. En het succes was groot. mens de particuliere Synode van het Zuiden. MILITAIR IN DE MAAS VERDRONKEN Ben soldaat uit Riempde, te Maastricht in garnizoen, is Maan. dagavond in de Maas verdronken. Hij was de zwemkunst niet mach tig. Na een uur dreggen werd 't stoffelijk overschot opgehaald. DADER ROOFOVERVAL IN DE HAARLEMMERMEER GEARRESTEERD. De groepscommandant van de Rijkspolitie te Haarlemmermeer en zijn manschappen hebben gis termorgen bij de Aalsmeerderdijk, T. G„ geboren in 1921 en wonen de in de Haarlemmermeer gear resteerd, verdacht van de roof overval op de caféhouder De Haan en diens zuster, gepleegd Maan dagavond j.i. De verdachte heeft een volle dige bekentenis afgelegd. Het ge roofde geld is door de politie in beslag genomen. In de toestand van de beide slachtoffers is enige verbetering ingetreden. Een man, die op de avond van de roofoverval ook in het café was geweest, kwam Dinsdag bij het bureau van de Rijkspolitie te Hoofddorp mededelen, dat hij degeen, wiens signalement in de krant had gestaan, die avond in het café had gezien en kende. Hij noemde zijn naam. Het was voor de politie geen onbekende. Toen de man een foto werd getoond herkende hrj hem onmiddellijk. In de woning van T. G. vond de politie zijn met bloed bevlekte kleren. Hij zelf werd gearresteerd op een boerderij aan de Aals- meerderweg, waar hij als arbeider werkte. De verdachte was reeds vroe ger met de justitie in aanraking geweest voor een aantal diefstal len. CANADEES SCHIP IN QUARANTAINE Het Woensdagmorgen uit Pe- pel gekomen Canadese s.s „Point Aconi", groot 7162 ton bruto en .oé behorende aan de .NavicQ Shipping Co Ltd" te Montreal, is in de Waalhaven te Rotterdam in quarantaine gegaan. De ge zagvoerder had te Lissabon zes leden van de bemanning aan land laten brengen, die vermoedelijk aan gele koorts leden. De „Point Acom" zal nu te Rotterdam ge. heel met gas ontsmet worden. De overgebleven bemanning gaat tij delijk van boord. ERGERLIJKE DIEREN- MÜSHANDEUN G. De Rijkspolitie heeft in de ge meente Maasrüel proces-verbaal opgemaakt tegen de vrachtrijder H. uit Culemborg. H. vervoerde Maandag j.l. niet minder dan 21 paarden in de afgesloten ruimte van, een veevervoerwagen. In de omgeving van Maasruiel, toen hij op weg was van Eist naar Maas tricht, meende de vrachtrijder enig ongewoon lawaai achter zijn rug te horen. Hij stopte en ging op onderzoek uit. Toen hij de wagen openmaakte werd hij on passelijk door de stank, die hem tegemoet kwam. Bij het uitladen van de dieren bleek, dat onder weg reeds vier paarden waren ge storven, terwijl enkele andere in zwijm lagen. Toen alle paarden uitgeladen waren, verloor H. zelf liet bewustzijn. De Rijkspolitie kwam ter plaatse en waarschuw de een arts. De vrachtrijder kwam later weer bij. Hij kreeg een proces-verbaal wegens dieren mishandeling. VRIJDAG 9 SEPTEMBER. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Gewijde muziek; 8.45 Gram.; 9.115 Voor de zieken; 10.00 Gram.; 10.30 Morgenwijding; 11.00 Zang en piano; 11.30 Gram.; 11.40 Po pulaire muziek; 12.1Ö Orgelcon eert; 12.30 Mededelingen; 1.00 Nieuws; 13.15 Volksmuziek;Yvro Nieuws; 1.15 Volksmuziek; 1.45 Gram.; 2.10 Weense muziek; 2.40 Voor de vrouw; 3.00 Kamerorkest; 3.40 Voordracht; 4.00 Vioolduo; 4.30 Gram.; 4.40 Voordracht; 5.00 Gemengd Omroepkoor; 5.20 Zi geunerkwintet; 5.35 Gram.; 5.50 Pianoduo; 6.15 Causerie; 6.30 Ned. Strijdkrachten; 7.15 Kamer koor; 7.30 Actualiteiten; 7.45 Causerie; 8.00 Nieuws; 8.05 Pro loog; 8.15 Omroeporkest en so liste; 9.15 Causerie over de zen ding; 9.35 Metropole-orkest; 10.00 Gram.; 10.15 Koor en solisten; IC.45 Avondoverdenking; 11.00 Nieuws; 11.15 Gram. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.50 Voor de vrouw;; 9.00 Gram.; 9.30 Waterstanden; 9.36 Gram.; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Gram.; 10.30 Voor de vrouw; 10.45 Omroep k capella-koor11.05 Voordracht; 11.25 Accordeonorkest; 12.00 Gram.; 1.00 Nieuws; 1.15 Zigeu- nermuziek; 1.45 Gram.; 2.00 Kookpraatje; 2.20 Solistencon cert; 3.00 Boekbespreking; 3.20 Gram.; 4.00 Orgelspel met zang; 4.30 Voor de jeugd; 5.00 Film muziek; 5.20 Muzikale causerie; C.00 Nieuws; 6.15 Accordeon, muziek; 6.45 Kwartet; 7.00 „Denk om de bocht"; 7.15 Regeringsuit zending; 7.30 Godsdienstige cau serie; 7.50 Kerkelijk nieuws; 8.00 Nieuws; 8.06 Cello en Piano; 8.55 Boekbespr.; 9.00 Gram.; 9.30 Or gelspel; 10.00 Buitenl. overzicht; 10.15 Gram.; 10.40 Causerie; 10.45 Avondwijding; 11.00 Nieuws; 11.15 Reportage; 11.25 Gram. BRUSSEL (VI.)12.00 Concert, 1.00 Nieuws; 1.15 Orgel en zang; 2,00 tot 5.00 Gram.; 5.05 Nws.; 5.15 Engelse les; 5.30 Zang; 5.45 Gram.; 6.10 Causerie over de Be. nelux-jaarbeurs; 6.20 Gram.; 6.30 Voor de soldaten; 7.00 Nieuws; 7.30 Gram.; 8.15 Filmrevue; 8.30 Omroepsymphonie-orkest; 10.00 Nieuws; 10.55 Gram. Dr. Konrad Adenauer, de töe. komstige kanselier van West- Duitsland, heeft in een interview met de Mainzer Zeitung verklaard dat hij zou aandringen op opne ming van Berlijn in de nieuwe Westduitse federatie als twaalf de staat, zo spoedig als dit zou kunnen gebeuren. De politiek van de Christendemocraten ten op- ziichte van de Oostduitse kwestie was er een van geduld, aldus zei- de Adenauer Hij sprak de be richten tegen, volgens welke hij zich niet meer tegen nationali satie van de mijnen in het Ruhr- gebied zou verzetten. Iemand die examen deed ter verkrijging van het certificaat voor mdjnbestuurder, is te Johannesburg door de plaatselij ke magistraat veroordeeld tot een boete van 25 pond, subsidiair 2 maanden gevangenisstraf, omdat was komen vast te staan, dat hij gedurende het examen gebruik had gemaakt van een aantekening dat hij onder zijn zitvlak had ver, borgen. In de Dinsdag te 's-Gravenhage aangevangen derde zittingsweek van de Generale Syno'.e van de Gerformeerde Kerken werden ver. schillende rapporten afgehandeld. Ds. H. A. Munnik van Zwolle rap porteerde over het rapport van deputaten voor de statistiek en het kerkelijke bureau. Ouderling J. Kalteren van Dwingelo bracht rapport uit over het rapport van deputaten vooij oorlogsschade. De Synode verenigde zich met de voorgestelde conclusie en besloot de naam van dit deputaatschap te wijzigen^, zodat het alleen nog maar werkzaam is voor door oor logsschade getroffen kerken. De Synode machtigde deze deputa ten, indien nodig maximaal 100.000 op te nemen en die ker ken, vanwege hun financiële om standigheden daarvoor in aanmer king komen eruit te steunen. Ds. W. Schouten van Zuilen rappor teerde over de kerkelijke quota, zulks naar aanleiding van inge. komen voorstellen van de parti culiere Synoden van Overijssel en van Zuid-Holland ten Zuiden. Voorts heeft de Synode een vijftal hoofdstukken uit het grote zen dingsrapport behandeld en de voorgestelde conclusies goedge. keurd. Prof. Dr. G. Brillenburg Wurth van Kampen bracht rap port uit over een schrijven van de kerkeraad van Veenendaal, waar in deze de Synode vroeg instelling van een deputaatschap, die het vraagstuk van de bioscoop in het algemeen en van de ontspanning in het bijzonder in stu' ie zal ne. men. Na brede discussie besloot de Synode vijf deputanten te be noemen, waaronder ook één of twee ervaren opvoedkundigen en mensen uit de Gereformeerde jeugdbeweging, aan wie zij op dragen om een onderzoek in te stellen naar de toestanden in de Gereformeerde kerken ten aanzien van het vraagstuk van de vrije tijdsbesteding, zich te bezinnen op de roeping der kerk ter zake en met een voorstel op de vol gende Synode te komen. Namens dt Gereformeerde Kerken in In. donesië werd de Synode toege sproken door Ds. J. J. Oranje van Batavia. In een uitvoerige toe spraak tekende deze de situatie van de Indonesische Gereformeer de Kerken. Hij betuigde de Gere, formeerde Kerk in Nederland dank voor haar financiële en mo rele steun,. De voorzitter, Dr. J. Hoek van Den Haag (West), betuigde Ds. Oranje dank en verzekerde) hem van het gebed en medeleven van de kerk in Nederland. De Synode ging daarna uiteen om Woensdag de gehele dag in comité-generaal te vergaderen. Donderdagmorgen komt zij weer in openbare zitting bijeen. AANSTANDEN. Maan „Over de hele aarde werden ver kiezingen gehouden" vertelde Au-' lus. „Van die verkiezingen zou de toekomst van de mensheid af hangen". „Hoe liepen de verkiezingen af?" vroeg Basli. „Mijn partij verloor" zei Aulus. I. de Jonge 18; Chr. van Driel 19; A. Faas 20. Postduivenvereniging „Tot Weerziens" te Sluis Prijsvlucht uit Breteuil. Deel name 17 duiven. Snelheid eerste duif 1050.5 m. Aankomst eerste 6 duiven: C. v. d. Walle 1, 3, 4 en 6; O. de Meijer 2 en 5. Ik kreeg vijftien stemmen minder dan Koom. De dag die op de volksstemming volgde werd Koom in een praalwagen door de stad gereden. Diezelfde avond hingen er overal grote plakkaten, met de hand geschreven natuur lek, waarop te lezen stond: Van nu af zal ieder in witte, lange kleren gekleed gaan. Nie mand mag meer iets uitvinden. Stoommachines, electrische instal laties en alles wat na 1800 is uit gevonden, zal worden vernietigd. Als gevolg van de volksstemming mag er op de gehele aarde geen machine meer bestaan". GEREF. GEMEENTE. Beroepen: te Terneuzen candi- daat J. W. Kersten te Rotterdam. TERAARDEBESTELLING DS FR AAN JE Gisterenmiddag werd het stof felijk overschot van Ds J. Fraan- je, in leven predikant bij de Ger. gemeenten te Barneveld, op de nieuwe begraafplaats ter aarde besteld. Vooraf werd in de kerk der Ger. Gemeente een rouwdienst gehouden. Deze kerk, welke on geveer 1300 personen bevatten kan, was overvol. Nagenoeg alle predikanten der Ger. Gemeenten waren aanwezig. Ds A. Stuivenberg uit Nun- speet sprak de gedachtenisrede uit voorts spraken nog de ouder ling der Barneveldse gemeente, de heer H. Goor, Ds A. Verhagen uit Kampen namens de particu liere Synode van het Noorden, Ds Dorresteyn uit Opheusden namens het landelijk bestuur van de scholen der Geref. Ge meenten en Ds De Blois uit Rot terdam namens de particuliere Synode uit het Westen. Uit alle toespraken bleek, dat Ds Fraan- je een buitengewoon grote plaats innam bij deze kerk. Een stoet van ruim twee kilo meter volgde de overledene naar zijn laatste rustplaats. Langs de wegen stonden honderden be langstellenden. Op de begraaf plaats moesten luidsprekers aangebracht worden om de naar schatting vier tot vijfduizend belangstellenden te bereiken. Bij de geopende groeve werd het woord gevoerd door Ds Kok namens de Classis Barneveld, Ds Ligtenberg namens het Curato rium, Ds Rijksen namens de Ge- i M. 't Gilde 9, 14; W. Vinke 10, 16; nerale Synode en Ds De Wit na-P. Visser 11, 15; P. A. Pieters 17; SpuiSelectie-elftal 21 Spui heeft kans gezien het se lectie-elftal een 21 nederlaag toe te brengen, welke overwin ning Spui te danken heeft aan het zwakke spel van de selectie voorhoede. De score werd geopend door 't selectie-elftal, doch nog voor de rust kwam Spui op gemakkelijke wijze aan de gelijkmaker toen de selectie-elftaldoelman 'n bal liet glippen. Na de rust nam Spui met een fraai doelpunt in de rechterbo venhoek de leiding en wist deze voorsprong tot het einde toe te behouden. De belangstelling voor deze tweede lichtwedstrijd was we derom groot. Het veld was dit maal beter verlicht dan de eerste wedstrijd. ZWEMMEN. De Egyptische Kanaal estafette geslaagd. De poging van de zes Egypti sche zwemmers om het estafette record voor een zwemtocht over het Kanaal te verbeteren, is ge slaagd. Het oude record, dat se dert 1935 met 12 uur en 20 minu ten op naam stond van Frankrijk eveneens in de richting Engeland- Frankrijk werd teruggebracht tot 11 uur 11 minuten. De ploeg be stond uit de volgende zwemmers: Mahri Hassan Hamed, Omar Sa- bri, Mahmoud Mohamde, Majoor Ahmed Elzarkani, Lt.-Kol. Aley Eddi en Hassan Abdel Rehim, die op 29 Augustus 1948 in een per soonlijke poging, van Gris Nez naar St. Mary Bay, was ge slaagd. DUIVENSPORT. Duiveiunij „De Eendracht" te Terneuzen Prijsvlucht uit Breteuil op 4 September 1949. Deelname 101 oude en jonge duiven. J. Dooms 1; L. Breepoel 2, 12; F. v. d. Veen 3, 13; J. Wisse 4, 7; M. Soomers 5; P. Verberkmoes 8; Dinsdagavond kwam de nieuwe Raad voor het eerst bijeen. Het college is thans als volgt samengesteld: Partij van de Arbeid: de heren J. P. Dieleman. N. F. Dieleman, S. W. Henry, M. L. van Liere en M. de Vos; C.H.: de heren J. A. de Feijter, D. M. Ollebek, J. van Riet; A. R.: de heren J. den Hamer en M. van Langevelde; K. V. P.de heren C. G. Ramse- laar en R. F. de Waal; Vrije R. K.: de heer H. J. Col- sen; St. Ger.: de heer F. Dieleman; V. V. D.: de heer A. P. Linden- bergh. Na beëdiging van de raadsleden spreekt de voorzitter een kort wel, komstwoord tot de nieuwe raad waarin hij wijst op de moeilijke taak welke ook zeer zeker deze raad te wachten staat, doch hij is ervan overtuigd dat evenals in de vorige raad ook thans ieder zijn heste krachten zal geven voor het welzijn van Terneuzen. De heren Den Hamer en De Vos als Wethouders herkozen. Bij het volgende punt van de agenda t.w. de benoeming van de Wethouders, worden de aftredende functionarissen beiden herkozen. Hierna volgt de benoeming van diverse raadscommissies t.w, Commissie voor Bijstand voor de Gemeentewerken: benoemd de he ren: S. W. Henry, R. F. de Waal en A. P. Lindenbergh. Commissie van Bijstand voor de Financiën: benoemd de heren: C. G. Ramselaar, D. M. Ollebek, S. W. Henry. Commissie van Bijstand bouw nieuw stadhuisbenoemd de heren A. P. Lindenbergh, J. van Riet, N. F Dieleman en J. A. Raaymakers (ambtshalve). Commissie van Georganiseerd Overleg: benoemd de heren: D. M. Ollebek en M. L. van Liere, plaats vervangers de heren: N. F. Diele man en J. A. de Feijter. Als vertegenwoordiger van de gemeente bij de Waterleiding Mij, wordt benoemd de heer A. P. Lin, denbergh en als plaatsvervanger de heer M. de Vos. Als vertegenwoordiger in het Bestuur van de Woningbouwver eniging „Werkmansbelang" wordt de heer A. P. Lindenbergh aan gewezen. Van de rondvraag wordt ge bruikt gemaakt door de heer Col, sen, die de mogelijkheid in over weging geeft om de „leiding" op Sluiskil om te leggen of eventueel te doen verdwijnen, terwijl hg voorts pleit voor het aanleggen van een sportterrein en een bad inrichting te Sluiskil. Hij zal hierop bij de behandeling van de begroting nader op terugkomen. De heer N. F. Dieleman vraagt verbetering van de verüchting van de Axelsestraat votor wat betreft het gedeelte MoffenschansAxel, sebrug. De heer Van Liere pleit voor het tn gebrulknemen van een hulppostkantoor in het „nieuwe gedeelte" van de gemeente en ook voor het bijplaatsen van en kele brievenbussen aldaar, een en ander In overleg met de P.T.T. De heer J. P. Dieleman wijst op de zorgeloze toestand van het verfwerk van de gemeentewoning van de agent Verpoorte te Sluis kil. Nadat de heer De Vos de heer Colsen er op gewezen heeft dat in het uitbreidingsplan van Sluis, kil ook sportterreinen zijn gepro jecteerd, sluit de Voorzitter de openbare vergadering. Dinsdagm°r8en 'kwam de raad bijeen ter verkiezing van de nieuwe wethouders. Na beëdiging en Installatie volgde vaststelling der notulen. Alvorens tot verkiezing der wethouders over te gaan vroeg de heer Van der Spiegel het woord en verklaarde dat de P. v. d. A. schriftelijk contact gezocht had met een andere partij voor het houden van een bespreking. Het antwoord hierop luidde afwijzend. Dit is natuurlijk haar goed recht doch hij achtte zulks ondemocra tisch. Het is nu duidelijk, aldus spr., dat de benoeming van wet houders in een onderonsje wordt afgespeeld en men op de oude voet wenst voort te gaan. De P. v. d. A. meent dat het verleden bewijst, dat een samenwerking tussen K.V.P. en Gemeentebelan gen niet in het belang is der ge meente. Sas van Gent telt on danks haar groot-industrie slechts 4000 inwoners, hetgeen te wijten is dat men veel te laat met de bouw van woningen is begonnen. Hiermede had men al in 1940/'41 j moeten beginnen. Thans ls het zo, dat talrijke Belgen in de fa brieken komen arbeiden. Men kan nu wel beweren dat Sas van Gent vrij spoedig een zelfstandige ge meente was, doch de kans voor u'tbreiding is thans voorbij, tenzij de a.s. Benelux de gelegenheid biedt om langs het kanaal Gent Terneuzen nieuwe industrieën aan te trekken. De bouw van een nieuw zwem bad wordt door spr. toegejuicht, doch ook dit had al veel eerder moeten gebeuren, toen alles veel en veel goedkoper was. Dit zou zeker zijn geschied als Sas de beschikking had gehad over wet houders met meer vooruitziende blik. Thans kan liet roer worden omgegooid en de P. v. d. A. is bereid de mede-verantwoordelijk heid hiervoor te dragen. Als eerste punten beschouwen wij, voor Sas van Gent: A. Omvoering van het Burger lijk Armbestuur in maatschappe, lijk hulpbetoon. B. De bouw voor een tehuis voor ouden van dagen. C. krachtige bevordering van woningbouw. D. nog meer activering inzake het aantrekken van industrie me de in samenwerking met aan, grenzende gemeenten. De verkiezing heeft de volgen de uitslag: gekozen worden de heren A. A. Marquinie er» C. L. de Maarjer met resp. 9 en 8 stem, n:en. Bij de ingekomen stukken be vindt zich en schrijven van H. M. de Koningin waarin dank be. tuigd wordt voor de haar toege zonden felecitatie ter gelegen, heid van het 12%-jarig huwelijks feest. Eten voorstel tot wijziging van het reglement van politie wordt aangehouden tot de volgende ver. gadering. Van de rondvraag wordt een druk gebruik gemaakt. De heer De Braai vraagt ver betering van de verlichting in de Zandstraat en aan de Oostkade voor de Ned. Herv. Kerk. Ook vraagt de heer De Braai wanneer nu eindeijk begonnen wordt met de traverse aan de Westkade. De Voorzitter deelt mede dat W.aterstaat op het ogenblik over geen gelden be. schikt voor de aanleg. De heer Van der Spiegel dient een motie in waarin wordt aan gedrongen op spoed om te komen tot uitvoering van dit plan. De heer Van der Spiegel ver zoekt om in het vervolg de notu len gedrukt aan de raadsleden toe te zenden. De Voorzitter deelt de heer Van der Spiegel mede, dat Burg. en Weth. diit reeds in overweging hebben genomen. De heer Van der Spiegel vraagt om verharding van de Suikerdijk. Ook dit zal onder de ogen wor den gezien. Hierop wordt de ver gadering door de Voorzitter ge sloten. In plaats van kaarten. Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons Zoonje JAN CORNELIS- M- J. VERLINDE L. P- VERLINDE— DEKKER Zarmslag. 6 Sept. 1949- Reuzenhoek B 166B- Tijdelijk: Ziekenhuis Axel sestraat, Terneuzen- De Huwelijksvoltrekking van JANUS J- HAMELINK en NEELTJE DE RUIJTER zal D-V- plaats hebben op Woensdag 14 September a.s- des nam- 2-30 uur- Budel, Broekkant Terneuzen, Oudelandseweg 41. Langs deze weg betuig ik mijn hartelijke dank aan Familie, Vrienden, Beken den, Buren en Katholiek Thuisfront voor de vele blij ken van belangstelling, on dervonden tijdens mijn ver blijf en bij mijn thuiskomst uit Indonesië. Mar. 2e klas J. C. DOMMANSCHET. Terneuzen, Sept. 1949. HUIDARTS Vrijdag a-s- geen spreekuur- te TERNEUZEN zal dit jaar gehouden wor den op Woensdag 20 NöVfcmber s49, waaraan wederom een Vee verloting verbonden is. Loten verkrijgbaar bij het Bestuur. HET BESTUUR- Van 15 regels 60 cent; iedere regel meer 12 cent- (Maximaal 8 regels-) Brieven aan het Bureau van dit Blad 15 cent meer- Te koop: in goede staat zijnde Kinderwagen- Te be vragen: Lange Kerkstraat 32, Terneuzen. Te koop: wegens overcom pleet, best brandend Buta- gasstel (2-pits)- A. GUIL- JAM, Roode Sluis B 14 te Overslag- Te koop wegens vertrek: 'n Iluiskamerameublement- Te bevragen: Kanaalzich 27 te Sluiskil- Te koop, wegens overcom pleet: een Luxe Auto, zeer solide, z-g.a-n-, voor zeer billijke prijs- Brieven onder No- 439, Bureau van dit blad- Waarom betaalt U teveel voor typewerk? Goed en goedkoper- Brieven onder No. 438, Bureau van dit blad- Gevraagd: net Meisje voor halve dagen- Mevr- STUY, Irenestraat 7, Terneuzen- Te koop: z-g-a-n- Winter mantel, maat 38- Te bevra gen.' Dahliastraat 2. Ter neuzen- Gevraagd: een net Meisje voor dag of dag en nacht, die zelfstandig kan werken- Niet beneden 18 jaar. Aan melden bijVERSLOOT NAEYE, Dijkstraat 7, Ter neuzen- vax iixij ax te nemen aan alle wederopbouw- acties welke gericht zijn op het bereiken van grotere welvaart voor alle Tsjechen en Slowaken." Men meent, dgt de vorm van een eventuele loyaliteitsverkla ring een van de punten van be spreking heeft gevormd bij de eerder in dit jaar gevoerde on derhandelingen tussen vertegen woordigers van de kerk en het centrale actie-comité. tie op vrije voeten was gesteld. Het O. M. zag zich volgens het Voikenbondstractaat van 1932 verplicht deze in België veroor deelde Nederlander in zijn eigen land te berechten en liet P. ar resteren. In zjjn woning werden plakboeken met nauwkeurige bij gehouden knipsels over het proces aangetroffen, wat het onderzoek zeer vergemakkelijkte. Bovendien kreeg de Nederlandse justitie de aldus de maarschalk. Machine rieën waren voor de ontwikkeling van Joego-Slavtë van vitaal be lang en daarom deed het er niet veel toe waar zij vandaan kwa men. Zinspelend op de geruchten over een staat van beleg en on rust in Joego-Slavië, deelde Tito mede, dat Tf.OOO Joego-Slavische soldaten in verschillende delen van Joego-Slavië dit jaar aan de wegenbouw meewerkten. Tegen pijnen en griep - 20 tabletten f 0.75 (Ingez. Med.) 10 SEPTEMBER Breskens Terneuzen Walsoorden v.m. 3.29 4.04 4.54 11 SEPTEMBER. v.m. Breskens 3 58 Terneuzen 4.33 Walsoorden 5.23 n.m. 3.41 4.16 5.06 n.m. 4.11 4.46 5.36 pen het uit de twaalde eeuw daterende graf van de Mongool se heerser Dsjenghis Khan in een klooster bij Kansoe (provin cie Lantsjou) geplunderd. Volgens het communistische nieuwsbureau „Nieuw-China" hebben de nationalistische troe pen op 13 Augustus, toen zij zich uit het klooster terugtrok ken, een portret van de oude veroveraar en andere reliquieën uit het graf meegenomen. id. Ond. Ond. 08 20.— 9.15 06 20.11 10.36 03 20.25 11.40 01 20.04 12.55 59 21.11 14.09 56 21.51 15.20 54 22.47 16.20 52 0.00 17.06 19 17.39 en detachementen opgesteld, reeds genoemde nemen aan de l het muziekkorps opgesteld voor Jaleis Kneuterdijk >rps van het com- irttroepen, staan- Lange Voorhout ihof, achter de af- het gebouw der zal ruimte wor- n voor de verte- ;an de verenigin. •e Willemsorde en l aantal genodig- t van de jaarlijk- van het interna- ire. fonds te Wa- dagavond de Mi- anciën, Prof. Mr K.L.M.-machine srtrokken. die laat op het ;erde, verklaarde ,ige journalisten, .punten voor de idering dit jaar astgesteld, zodat bepalen wat het iderwerp van be- Drden. togelijke devalu- ;e valuta's meen- dat dit vraagstuk niet ter sprake eer niet daar de oenbaar zijn. roe het zou staan ten opzichte van de besprekingen zijn gehouden, Minister: „De Dp weg harde va- De Minister be naar het toestel, 1.15 de luch,t in- De dag zal wor- :t een feestavond onderofficieren en set hun dames in Kunsten en We- 's-Gravenhage. ogramma van de het oudste Korps te Nederlandse agt een waardig zal wederom een ij da gen voor het ,arop niet alleen l de verspreid ge- van het Wapen gd, doch die obk op het personeel rgetelijke indruk e kameraadschap •den. ipoleon Zervas, ks Minister van heeft verklaard, verhindert, dat elingen naar Al en, „het Griekse evloeid heeft om tigen in de Bal is bevinden zich sr tienduizend idelingen buiten .zen. iominform zich", „in de toekomst n zou willen be- riekenland, zou- ,e versterkt wor- misten, die door ;ewezen en zich o-Slowakije ver- ,en tweede door leren, die nu in het ijzeren gor- waar zij zullen ld bij de com- >tandelingen". den van het de- n Midden-Frank- ïn, sportwedstrij- afgelast wegens m kinderver! am- EN: ntrum, 6.30 en oopvoorstelling, f» Straatcollecte, Thuisfront, en Concert op de luze toespraak. Ie VriesAdri- Ledenvergade- Nood". 'ater, 8 uur: Hing, „Are de ;houw, 8 uur: lling, „De Kapitein". JEN: trum, 4.15 uur, stelling, „Sitting Pretty". 3 uur: Bioscoopvoorstel ling, „13 Rue Madeleine". TERNEUZENLuxor Thea ter, 8 uur: Bioscoopvoorstel ling, „Are de Triomphe". 3 uur: Matinée. Concertgebouw: 8 uur: Bioscoopvoorstelling, „De doeh- te: van de Kapitein". 2.30 uur: Matinée

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 3