A Potlc i Werkloosheidwet Ver I I Verkeersobstakel werd gisteren geliquideerd LAXEERAKKERTJES Fa P. J. van de Sande N.V. Fa P. J. VAN OE SANDE de nie Firma T AGENDA UIT DE PROVINCIE Eéns per week op onze Bonnen 4 4 4 De Stroper eerste;rameh 1 van 11.60 en N.V. t X Aangifte van vorderingen op Indonesië Beneluxjaarbeurs te Antwerpen •yM Verliezen Ned. strijd krachten I Maak eeiw per week' schoonschip met 1 of 2 krijgen w» x f t x X X NOORDSTRAAT 55 Tel. 2073 TERNEUZEN Wat e slecht Geluk FERT is- Z< looid Let - koopt- ken! Keuri verkr De kl 62 X door van d Komt ruikei Vc to< zij: vo ko str ka itort« Kc TERI yvvvyvVLp WIJ ONTV alle: RCK RO< RO< KA! BOI LEC RAI SEF Verder heb sortering 1 Alle artike afwerking- Zoekt U eei Verjaardag, even kijken DIJKSTRA. TELEFOON f v O li De heer Molenaar wijst de mi nister op ae consequentie, welke Werkloosheidwet. In de Eerste Kamer is giste_ reiemiddag aan de orde gekomen het wetsontwerp inzake verplichte verzekering van werknemers te gen geldelijke gevolgen van on vrijwillige werkloosheid. De heer Molenaar (V.V.D.) be toogt, dat bij de werklozenzorg de uitkering subsidiair dient te zijn. Op de voorgrond moet staan 't scheppen van werkgelegenheid. De erkenning, dat er een verze„ kering op de werkloosheid moet zijn bepaalt z.i. nog niet wie de kosten ervan moet opbrengen. Spr. vraagt de aanpassing der ziektewet en de kinderbijslagwet spoedig te doen volgen. een loongrens van 6.000 zal heb ben voor andere sociale voorzie ningen. Als men voor nieuwe lasten komt te staan, dient men te weten wat prioriteit heeft. Bij unificatie der loongrenzen moet men weten wat de financiële con sequenties ervan zijn. Spr. hoopt, dat de regering niet zal overgaan tot een omslag over het bedrijfs leven. De heer Schipper (A.R.) ver klaart, dat zijn fractie het wets ontwerp met grote ingenomen, heid begroet. Er is echter ook een reden tot een teleurstelling, namelijk omdat de behandeling zoveel vertraging heeft ondergaan. Het is z.i gewenst nauwkeurig vast te stellen wat men precies onder de kosten van sociale ver zekering verstaat. 'Spr. komt tot een andere becijfering dan de minister, waarschijnlijk omdat de minister van een andere gron- slag uitgaat. Deze wet is naar sprekers oor deel vooral van zoveel belang om, dat de werkgevers bij de premie betaling worden betrokken. De heer Vixseboxse (C. H.) geeft te kennen;, dat hij geen medegevoel kan hebben met die leden, die zich er over beklagen, dat deze werkloosheidsverzeke ring niet vroeger is tot stand ge komen. De regering moest kie, zen en ze heeft z.i. goed gekozen. Sprekers vreugde over de indie ning van het ontwerp wordt dus niet getemperd. Hij wenst vast te leggen, dat hij de sociale lasten, of ze betaald worden door werknemers, werkge vers of de staat, beschouwt als een deel van het loon. De heer Van Lieshout (K. V. P.) is van oordeel, dat het gemeen schappelijk streven erop gericht moet zijn, dat de in dit wetsont, werp opgenomen maatregelen overbodig zullen blijken. Geen middel moet onbeproefd blijven om de toepassing zo sporadisch mogelijk te doen zijn. Z.i. moet men de wet zien als een noodza kelijk kwaad. Zajn standpunt is, dat de werk loosheidsverzekering een aange legenheid van het bedrijfsleven is en dat de staat zo nodig er bij betrokken kan worden. Wanneer de Kamer amendementsrecht had zou spr. daarvan zeker gebruik maken om de overheidsinvloed niet onbelangrijk te beperken. De heer Oosterhuis (Arb.) noemt het ontwerp een fbelangrij, ke bijdrage tot een sluitend sy steem van sociale verzekering en merkt op, dat de vakverenigin gen de eerste steen hebben ge legd voor de werkloosheidsverze kering. Enige onvolkomenheden in het wetsontwerp zullen mettertijd weggenomen moeten worden. De heer Kievit (Arb.) merkt op, dat men nergens een zo sterke binding met het bedrijf kent als de havenarbeiders. Men heeft daar regelingen, welke afwijken van die voor andere groepen werknemers. Toegezegd is dat de minister alsnog overleg ter zake zal plegen en spr. hoopt, dat be vredigende regelingen tot stand zullen komen. Te vijf uur schorst de voorzit ter de vergadering tot des avonds acht uur. DE Marshallhulp In de Woensdagmiddag gehou, den vergadering der Eerste Ka mer heeft de heer Pollema (C.H.) zijn bevreemding erover uitgespro ken, dat het stuk inzake het be steden van een deel der tegen, waarde van de Marshallhulp zo laat bij deze kamer is ingekomen. Van de 240 millioen, welke zijn vrijgegeven is 58 millioen be stemd voor directe productieve doeleinden. Het restant is ge bruikt niet in overeenstemmiing met het aan de besteding ten grondslag liggend criterium. De inhoud van dit stuk mag z.i. niet zonder meer door deze Kamer worden gepasseerd. Het stand, punt van de minister heeft spre kers goedkeuring niet en hij ver wacht dat de minister geen nieu, we beslissingen neemt zonder overleg met de Kamer. Het betrokken stuk is daarna voor kennisgeving aangenomen. Een toelichting van de Neder landse Bank N.V. op deviezenbe- kendmaking 28/49 (aangifte van vorderingen op Indonesië) ver meldt: Blijkens de memorie van toe lichting op bet bij de Staten-Ge- neraal ingediende ontwerp van wet credietverstrekking aan In donesië 1949" ligt het in het voor nemen der Regering crediet te verlenen voor de afwikkeling van z.g. „arrières", waarmede worden bedoeld vorderingen van ingeze tenen op Indonesië, welke vóór, tijdens of kort na de oorlog zijn ontstaan en welke tengevolge van de stagnatie in het betalings verkeer tussen Nederland en In donesië nog niet zijn verrekend. Integrale transfer naar Neder land van de terzake van deze vorderingen in Indonesië geaccu muleerde saldi is thans niet mo gelijk. Bij het toestaan van trans fer zal rekening moeten worden gehouden met verschillende feiten en omstandigheden, zoals: aard der vordering, graad van urgentie van de betaling, liquiditeit van de Indonesische debiteur, bestedings mogelijkheid van de beschikbare saldi in Indonesië e.d. Onder de arrières nemen de vorderingen, welke zijn ontstaan terzake van goederenleveranties, de z.g. commerciële arrières, een voorname plaats is. Op de Benelux-jaarbeurs welke van 27 Sept. tot 9 October te Amtwerpen zal worden gehouden, zullen 276 Nederlandse, Belgische en Luxemburgse firma's verte, genwoordigers zijn, die tezamen 634 stands innemen. Van de zij de van het buitenland bestaat zeer veel belangstelling voor deze jaarbeurs en er zijn bezoeken aan gekondigd van zakenlui uit de Ver. Staten, Duitsland, Frankrijk en Zwitserland. Nederland neemt aan de jaar beurs deel met 55 inzendingen. Voor de Sinjorenstad betekent deze handelstentoonstelling een belangrijke gebeurtenis, daar jaar. beurzen van een dergelijke om vang tot nu toe uitsluitend tot Brussel beperkt bleven. Indien deze Benelux-jaarbeurs het verwachte resultaat oplevert, zou dit waarschijnlijk leiden tot de verwezenlijking van de reeds lang bestaande plannen tot het bouwen van een groot gebouwen complex, in de geest van de eeuw. feestpaleizeen te Brussel, voor het houden van dergelijke tentoon stellingen. Gistermiddag omstreeks 3 uur was dan eindelijk het ogenblik daar, waarop vele Weggebruikers in Zeeuws-Vlaanderen en ook in andere delen van het land met ongeduld zullen hebben ge wacht. Toen immers was het, dat door het wegnemen, van de laatste barrière een wel zeer ernstig ver keersobstakel der laatste jaren werd geliquideerd. De weg door de Ddjckmeester- polder was berucht, zowel in bin nen- als in buitenland en verwor den tot een waar auto- en ban denkerkhof. Wat de oorzaken waren of wie de schuld droegen, dat de desolate toestand, waarin de enige weg welke Oost- en West Zeeuws- Vlaanderen met elkander ver bindt, verkeerde, zo lang kon voortduren, kan hier in het mid den worden gelaten. Laat men zich thans er nog slechts over verheugen, dat eindelijk en ten langen leste de beide delen van Zeeuws-Vlaanderen door een be hoorlijke betonweg zij het dan ook, dat deze nog niet geheel ge reed is met elkander zijn ver bonden. DE OPENING. Deze geschiedde in aanwezig heid van verschillende autoritei ten, waarbij wij o.m. opmerkten de leden van Ged. Staten, de he ren Pbilipse en Hamelink, de hoofdingenieur-directeur van de Prov. Waterstaat, Ir. H. D. J. Swaters, de ingenieur der Prov. Waterstaat, Ir. J. A. Hofwegen, de Inspecteur der Domeinen, de heer Heerema, het hoofd van de Technische Dienst der Prov. Wa terstaat, de heer J. W. Mazure, de commandant der Rijkspolitie in Zeeuws-Vlaanderen, kapt. Stoor vogel, de commandant der Kon. Marechaussée, district Terneuzen, kapitein Van HaarsmaBuma, De totale verliezen der Neder' 'andse strijdkrachten in Indone sië sedert het ingaan van de or der tot staken der vijandelijkhe den op Java en Sumatra tot 1 September zijn gestegen tot 19 doden, 55 gewonden en 2 vermis ten, aldus wordt uit gezaghebben de Nederlandse bron vernomen. Vóór het ingaan van deze or der bedroeg het aantal doden ge- middërd 30 per week. DOOR PETER BARON (Geautoriseerde vertaling van H. H. J. Maas.) 97) (Nadruk verboden) legen, een klinkerweg aan te leg gen, men op advies van de Prov. Waterstaat er toe overging op dracht te geven tot het bestra ten met beton. Ton hoogste dank baar was spr. voor de medewer king van de zijde der Prov. Wa terstaat ondervonden en voor het door deze instelling genomen initiatief. Voorts wenste hij het gemeen tebestuur van Philippine geluk met de verbetering van deze weg, waarbij hij de oude weg levensge vaarlijk noemde en als zijn over tuiging uitsprak- dat gezien van uit een oogpunt van verkeersvei ligheid ook de politie zeker dank baar zal zijn, dat de vernieuwde weg thans kon worden geopend. Tenslotte sprak de heer Phi- lipse de hoop uit, dat het berijden van de nieuwe weg in het voor deel zal zijn zowel van Oost- als van West Zeeuws-Vlaanderen en dat eerlang door een brug- of tunnelverbinding dit deel van het land dichter bij overig Zeeland en Nederland zal komen te liggen. Nadat hierna de symbolische opening was verricht, begaf het gezelschap zich in de auto's en werd de eerste officiële tocht over de vernieuwde weg gemaakt. Als bijzonderheid kan nog wor den vermeld, dat deze korte stoet werd gevolgd door een detache ment der Kon. Marechaussée uit het district Terneuzen in jeeps en vrachtauto's. Tenslotte vond in Hotel Wisse- kerke te PhiUppine nog een sa menzijn plaats, waaraan eveneens werd deelgenomen door perso neelsleden van de Prov. Water staat. Wat de nieuwe weg betreft, deze i3 nog niet geheel gereed. Zo moet bijv. het rijwielpad nog wor den aangelegd en moeten de wiel rijders thans nog van de beton weg, welke 6 meter breed is, ge bruik maken. De politie wees er dan ook op, dat automobilisten vooral des avonds met grote voorzichtigheid zullen moeten rij den en ook de wielrijders werd dringend aangeraden de grootst mogelijke voorzichtigheid in acht te nemen. Speciaal de achterlich ten van laatstgenoemden dienen zeker in orde te zijn! „des Jaarl. Land. HEDEN: TERNEUZEN: „Hotel Pays-Bas*, 2.30 uur: Alg. Verg. der Coöp. bouwvereniging Zeeuws-Viaan deren G.A. AXEL: Hotel De Lozanne, 3 uur: Publieke Verkoping van Bouwland. MORGEIN: HOEK: Gemeentehuis,,; 10.30 uur: openbare aanbesteding van 4 woningwetwoningen te Hoek (kom), en 2 woningwet woningen te Boerengat (gem. Hoek. DE NIEUWE WEG PHILIPPINE ISA RF.T.T.EST.TTTiS OFFICIEEL GEOPEND. de directeur der Z.V.T.M., Ir. J. F. Denie, Burgemeester en Wet houders van Philippine en het Bestuur van de Dijckmeesterpol- der. Ir. Siwaters, die als eerste spre ker het woord voerde, deelde mede, dat het de Commissaris der Koningin door verblijf in het bui tenland, onmogelijk was zelf de weg officieel te openen. Het deed spr. evenwel groot genoegen de waarnemend Com missaris, de heer Philipse, aan wezig te zien. De heer Swaters herinnerde er aan, hoe reeds sinds 1941 aan deze weg gedokterd werd. Een weg, die tijdens de eerste wereld oorlog werd aangelegd en thans, na de tweede wereldoorlog kon worden verbeterd. Tenslotte verzocht spr. de heer Philipse de symbolische opening van de nieuwe weg te willen ver richten, door bevel te geven tot het verwijderen van de laatste barrière^ De heer Philipse verklaarde hierna, met groot genoegen aan deze uitnodiging te willen vol doen, doch eerst wilde hij een korte uiteenzetting geven over de lijdensweg welke moest worden afgelegd, vooraleer tot verbete ring van de weg door de Dijck- meesterpolder kon worden over gegaan. Spr. noemde hierbij de grote kosten, welke daarmede gemoeid waren en de moeilijkheden bij de ontwatering van de polder. Hij dankte voorts de heer Hee rema voor diens loyale medewer king en de aannemers, de Aan nemers Mij. v/h J. Heymans uit Rosmalen, voor de wijze waarop liet werk werd uitgevoerd. De heer Philipse bracht ook hulde aan de Prov. Waterstaat en wees er daarbij op, dat, ofschoon het eerst in de bedoeling had ge- SLI IZEN PLAN MvN VOOR TERNEUZEN Twee plannen, reeds geruime tijd geleden door de Nederlandse waterstaat uitgewerkt, voor een nieuwe sluis' te Terneuzen, zijn onlangs in een door de nieuwe Belgische minister van openbare werken belegde bijeenkomst in studie genomen. Aan deze bijeen komst namen ook technische au toriteiten van de haven van Gent deel. Het ene plan zou voorzien in 'n sluis van een breedte van 28, het andere in één van 35 meter. Het zou in de bedoeling liggen, dat de kosten van een dergelijke sluis nagenoeg geheel voor reke. ning van België zouden komen. Het is dus dok aan de Belgen een keuze tussen de beide plannen te doen Verwezenlijking van de plannen zou aan grote zeesehe„ pen via het kanaal van Terneuzen toegang tot de haven van Gent verlenen. WETHOUDERS BENOEMINGEN. Aardenburg. Gekozen werden de heren Th. J. W. Lannoye (K.V-P.), C. Stur_ tewaegen (K.V.P.) en A. L Cats- man. (A.hR.) - Breskens- Gekozen werden de heren J. van Haneghem (Chr. Partij) en P. J. Notebaart (P. v. d. A.)-. Clinge. Gekozen werden de heren A. de Backer tan C. Hoefnagel, bedden met 6 stemmen. Graauw- Herkozen werdén de heren. A. Staal en A. Schilieman, beiden R. K. Hoek, Gekozen werden de heren P.. Schede en J. den Hamer, beicten met 4 stemmen. Uontenis.se. Herkozen werden de herea. L. J. Vereecken (R. K, boeren), en EL Arends (R. K. arbeiders Hulst. Gekozea werden de heren EL Tb. Lockefeer en P. Warnier. Koewacht. Gekozen werden de heren A. de Waele (lijst Polspoel) en R. Janssen VLtssersiijst) Overslag Herkozen werden de heren J. F. de Cock en A. A. J. de Clerck. Sluis- Gekozen werden de heren J. T. J. Wage (P. v. d. A.) en L. A. J. van Dongen (K.V.P.) St. Jansteen. Gekozen werden de heren J H. Blommaert (R. K. Arb.) en L. G. M. de Kerff K.V.P. Vogelwaarde Herkozen werden de heren C. de Cock en D. de Bakker. Waterlandkerkje. Herkozen werd de heer W. J. Vermeulen (Gemeentebelangen) en nieuw gekozen de heer A. A. Euijck (K.V.P.). W©stdorpe Herkozen werden de heren Em. de Martelaere en X. Janssens. Llzendijke. Herkozen werden de heren J. J. van Damme en A. G. Calon, bei den K.V.P. Zuiddorpe. Herkozen werden de heren J. Dhert en P. van Dongen. De heer A. van Waes behaalde beide keren 3 stemmen. TERNEUZEN Bedrijfsongeval Terwijl arbeiders aan de West- sluis alhier bezig waren met het electrisch boren, ontstond er kortsluiting tengevolge waarvan de arbeider J. Hamelink de elec- trische stroom door het lichaam kreeg. H. sloeg hierdoor bewus teloos op de grond en nadat de electrische stroom was uitge schakeld, kon men hem bevrij den. Het duurde geruime tijd voor H. weer tot bewustzijn kwam, waarop hij naar zijn woning kon. worden vervoerd. GOES. Benoeming Directeur R.L.W-S- Als opvolger van wijlen. Ir CL Droogendijk is tot directeur van de RijkslandbouwwinterschoQl te Goes benoemd de heer Ir. I- Versteeg, thans adjunct-direc teur bij de Keuringsdienst Zee land (N. A. K.). De heer Versteeg, die in land- bouwkringen in Zeeland een zeer goede bekende is„ wordt door zijn benoeming tot direc teur der R. L. W. S„ tevens be last met het toezicht op het lager landbouwonderwijs in onze pro vincie. SLUISKIL. Serenade. Dinsdagavond was de Sluiskilse Fanfare wederom in actie, thans om aan Opoe van Tatenhove een serenade te gaan brengen, in ver band met de viering van haar 90ste verjaardag. Onder vrolijke tonen arriveerde de stoet op de Bovenweg, waar voor de feeste lijk versierde woning reeds de nodige blangstellenden waren bij eengekomen. De heer Van Graefschaepe feli citeerde de jubilaresse uit naam van voorzitter Oolsen. Hij hoopte over vijf jaar weer terug te ko men met de muziek. Met een „houd er de moed in" besloot hij zijn korte toespraak. De zoon dankte het bestuur, de muzikanten en de gehele bevol king voor de aan zijn moeder ge brachte hulde. Ik ben maar een eenvoudig man, doch meen het uit de grond van mijn hart. Ook speciaal de buurtvereniging bracht hij dank voor alles wat hij gedaan had. Daarna nam Kovan Jasje het woord en sprak namens de buurt enige welgemeende woor den, waarin hij zei dat de buurt een geschenk onder enveloppe heeft aangeboden. De maan scheen reeds vriende lijk, toen de Fanfare nog een' ju- (belmars inzette. Intuussen was dé dorst gelaafd en marcheerde het korps onder het spelen van een pittige mars naar café Krij ger, waar de dorst opnieuw was opgekomen. Hierna volgde de wandeling naar de Kerkstraaten keerde de rust terug. De wacht' i» thans op de volgende 90-jarige. Het is waar, Sluiskil is op gezon de grond gebouwd! VLISSINGEN. Benoeming archivaris. De gemeenteraad van VHssln- gen heeft tot archivaris dèr ge- aieente benoemd de heer W. D. de Bruine uit Vlissingen. „Tot nu toe heeft hij anders jou niet uit het oog verloren", merkte Jan droogjes op, „en als Crale de Stroper is, geef ik er de voorkeur aan, hem hier te heb ben. Dan kan ik hem tenminste bewaken." „En hij jou. In elk geval moet ik het papiertje hebben, dat hier bij hoort." Hij nam zijn portefeuille en haalde er een strookje blauw pa pier uit. Jan keek er terloops naar en glimlachte. „Ik twijfel er aan, of je het krijgen zult. Als ik het had, was ik er zeker van, dat je het niet zou krijgen. Waar heb je dat vandaan „Van Larry Wade, on die had het van Dennis. Heel eenvoudig." Larry vond het nodig, zijn baard te strelen, om een glim lach te verbergen. „Gesteld dat ik dat papiertje werkelijk bad", antwoordde Jan, zou ik jouw kostbaar leven in ge vaar brengen door het aan je uit te leveren. En dat mag ik niet. Maar ik wil je een tip geven, Kaye. Als je dicht genoeg bij Larry Wade geweest bent, om hem dat papiertje af te nemen, ben je ook dicht genoeg bij de Stroper geweest om hem in te rekenen. En nu, je begrijpt wel, dat twintig minuten in je gezel schap, precies negentien minuten te lang is. Bonjour." Larry deed het blauwe strookje weer in zijn portefeuille en stond op. Jan's ogen flikkerden even. Ongemerkt verschoof hij zijn rechtervoet. Aan de deur stond Larry even stil, om zijn laatste waarschuwing op Jan af te vuren. „Als je niet vatbaar bent voor overreding, Jan", zei hij, „wou ik je dit zeggen: ,,De uitspraak van de Coroner, dat Clem Wade door één of meer onbekende personen vermoord zou zijn, lijkt me wel een beetje onnauwkeurig." Larry vertrok met een duistere glimlach om de lippen en liet Jan over aan zijn overpeinzingen. Deze vonden echter geenszins hun middelpunt in de verkapte bedrei ging, die de ander hem naar het hoofd geslingerd had, ma DE SCHIETPARTIJ TE CAMDEN Woensdag is in het ziekenhuis te Camden een jongen van 10 jaar overleden, die Maandag door Howard Unruh werd ge wond. Hij is Unruh's dertiende slachtoffer. De moeder en groot moeder van de'jongen zijn even eens door Unruh daadgeschoten. Unruh werd gisteren door twee psychiaters onderzocht. Hij stond bekend als erg- vroom en had steeds een Bijbel bij de hand. Hij verklaarde gisteren, dat hij; zijn schietpartij begonnen was„ omdat hij „een hekel had aan zijn buren." nauwkeurig uitgedrukt, In zijn reehtervoet. Daarin lag het blauwe papiertje, dat Larry had laten vallen, toen hij meende het in zijn portefeuille op te bergen. Met een vlugge beweging raap te Jan het op, waarna hij met een paar stappen bij de deur was en die openwierp. In de gang was niemand te zien. Jan sloot de deur en keerde terug naar de tafel. Hij lei zijn buit zorgvuldig op de onderlegger, nam een ronde ebbenhou ten lino aal aan beide einden op, en draaide met zijn handen in tegengestelde richting, waardoor het lineaal zich in het midden begon te ontschroeven, en in twee helften uiteengenomen kon worden. De belde delen wa ren uitgehold, en uit een ervan haalde Jan een strak uitgehold, blauw papiertje het strookje dat de kolonel hem had nagelatn. Een ogenblik later trachtte hij, door de beide strookjes met el kaar te vergelijken, er een ver staanbare zin uit te maken. Dat gelukte hem niet. Wat niet te verwonderen was. Want het strookje, dat Larry had laten vallen, was het echte niet; hij had het zelf even te voren ver vaardigd, van hetzelfde blauwe (Ingez. Med.) papier, dat hij in oen grote Lon- dense zaak opgescharreld had en in hetzelfde handschrift wat heim niet moeilijk was gevallen. Maar de letters, die hij er op ge schreven had, waren geheel wil lekeurig. Na een kwartier gaf Jan aijn pogingen op en borg de twee pa piertjes zuchtend in het holle li- Op dat ogenblik haalde Larry zijn periscoop naar binnen en glimlachte voldaan. Kaye, in de butlerspantry, glim lachte ook. XXV, Detectieve sergeant Brown kauwde op een sandwich van brood en kaas en keek terneerge slagen naar zijn cipier. Het was de derde dag van zijn gevangen schap en ondanks Kayo's verzeke ring, dat zijn „gedwongen afzon dering" teneinde liep, waren zijn gevoelens ten opzichte van Larry vrij onvriendelijk. Vrijheid en fris se lucht waren voor Brown even noodzakelijk als eten en drinken, zodat hij met de tegenwoordige stand van zaken maar weinig in genomen kon zijn. (Wordt vervolgd). Voor het tijdvak van lt Sep tember tot en met 24 September 1949 zijn aangewezen de volgen- do bonnen, die- elk rechts geven og> het kopen van Voedingsmiddelenkaarten 909 301 Vlees (A, B, D) 100 gr vlees 302 Vlees (A, B) 300 gr vlees 303 Vlees (D) 100 gr vlees 306 Algemeen (A, B) 20Q gr kaas of 250 gr korst- loze kaas 312 Algemeen (B) 200 gr kaas of 250 gr korst- loze kaas 307 Algemeen (A, B) 125 gr koffie 314 Algemeen (D) 100 gr kaas of 125 gr korst- loze kaas (De letters achter de bonnum mers geven de kaarten aan, waarop de desbetreffende bon nen voorkomen). Bonkaarten ZA, ZB, ZD, ZE, MD, ME, MH 909 (Bijzondere arbeid, a-s- moeders en zieken). Geldig zijn de bonnen gemerkt met de letter Z. Bovenstaande bonnen kunnen reeds op Vrijdag 9 September a.s. worden gebruikt. De bonnen 285, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 295, 296, 297, 298 en 299 Al gemeen der bonkaarten voor voedingsmiddelen kunnen wor den vernietigd. X X V NOORDSTRAAT 55 Tel- 2073 TERNEUZEN MENE HANDELSKENNIS. Geeft U nog heden op als cursist van het Officieel Erkend Instituut voor Middenstands Ontwikkeling bij de Secretaris, de heer I- VAN DE SANDE, Noordstraat, Terneuzen.

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2