echaussée ChefarmeA Tito's burcht voorlopig veilig Be vin en Cripps te New-York aangekomen Cadzand, een populaire badplaats in wording Vergadering van Nationaal Reveil -Generaal RECHTSZAKEN IDA DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1949. Verschijnt dagelijks Drukkerij N.V. Fa P. J. v. d. Sande, Temeuzen Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Advertentieprijs: per mm io ct.; minimum per advertentie 1,50. Inzending advertenties tot des namiddags 3 uur. Rubriek kleine advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermeiülng onder nummer Bureau van dit Blad lfi cent meer. BUITENLANDS OVERZICHT Ethiopië vraagt uitlevering van Badoglio en Graziani De economische ontwikkeling van Afrika Tsjechoslowaaks diplomaat afgetreden Doet Uw plicht Draait na gebruik Uw kranen dicht West-Duits parlement bijeen Eigendomsrecht woning wet-woningen HOOGWATER Gevecht op leven en dood met tijger tinck naar j erlka van Zervas nog beter. Ook in dit geval dus: Eendracht maakt macht! n.m. 3.41 4.16 5.06 n.m. 4.11 4.46 5.36 Frankering bij AbonnementTerncuzen WEEKS VEBWACHTTN G medegedeeld door het K.N.M. I. te De Bilt, geldig van Don derdagochtend tot -avond. Gedeeltelijk bewolkt. Gedeeltelijk bewolkt en bijna overal droog weer. Matige wind int Westelijke richtin gen. Ongeveer dezelfde tem? peratuur als gisteren. 5e Jaargang No. 1212 A ANSTANDEN Maan BELGIË WEEK OP EIGEN KENEN. De diplomatieke en zenuwen- oorlog tegen Zuid-Slavië, die steeds uitgebreidere vormen gaat aannemen, doen de vraag rijzen of de scherpe tegenstelling- tussen Tito en Stalin mogelijk aanleiding kan worden tot een gewapend conflict, met als consequentie, dat geheel Europa en spoedig daarop opnieuw de gehele wereld dn brand zou komen te staan. Tito weet, dat zijn rebellie te gen Moskou gevolgen kan heb ben. Hij vertrouwd met alle wa pens, welke Rusland tegen hem in het veld kan brengen, omdat hij zelf jarenlang in de Sowjet-leer- school heeft doorgebracht en hierin vindt hij voor een groot deel ook de kracht zich thans hardnekkig te verzetten. Natuurlijk vergeet hij daarbij niet om de grote mogendheden in het Westen, Engeland en Ameri ka, zo mogelijk voor zijn eigen karretje te spannen. Zijn optre den in deze richhting heeft een zeer origineel karakter. Hij blijft namelijk ten aanzien van zijn bin nenlandse politiek een consequent communist en tracht tegelijkertijd in Londen en Washington een wit voetje te krijgen. Om het laatste te bereilken dient hij het voorbeeld van vroegere Balkan-regeringen te volgen: Hij moet zijn nieuwe vrienden bepaalde voordelen be zorgen. In de jaren, dat Tito nog goede maatjes was met Moskou en Ko- minform, heeft hij alles wat naar Anglo-Amerikaanse invloed zweemde uit zijn machtgebied gebannen. Niet alleen op politiek terrein, maar evenzeer op econo misch gebied. Wanneer Amerika en Engeland zich thans echter achter hem willen scharen, dan valt er te praten over herstel van de vroegere economische verhou dingen. Daarom is thans een groep Amerikaanse bankiers een inspectiereis aan het maken om de „credietwaardigheid" van Zuid-.Slavië te onderzoeken. Tito beseft zeer goed, dat het Westen hem eerder helpt, wanneer het in de Balkan weer eigen be langen heeft te verdedigen. Vooral voor Engeland heeft Ti to's rebellie aantrekkelijke aspec ten. Het is steeds een dogma van de Britse buitenlandse politiek geweest, dat er evenwicht moet zijn in de verhoudingen op de Balkan. Amerika heeft die ziens wijze overgenomen en hierin ligt ook de reden van de militaire en economische hulp aan Grieken land. Als met Tito tot een verge lijk kan worden gekomen, bete kent dit, dat het evenwicht voor een goed deel hersteld Is. GEEN SEIZOEN. De troepenconcentraties langs de Bulgaars- en Hongaars-Zuid- Slavische grens door de satellie ten van Rusland vormen een on derdeel van de zenuwen-oorlog welke tegen Belgrado is ingezet. Wanneer Moskou werkelijk plan nen mocht hebben tot een militai re actie tegen Tito, was de aan val ongetwijfeld reeds ingezet. Het leger van Zuid-Slavië is sterk genoeg om de strijd tenminste enige weken vol te houden en de komende winter zou vooral het berglandschap vrijwel onneem baar maken. Tito's burcht is voorlopig nog veilig en de dicta tor, die zeker een groot deel van zijn volk achter ziich weet, zal ln de komende maanden haren op De Italiaanse ambassadeur heeft het verzoek van Ethiopië van de hand gewezen, daar Italië en Ethiopië geen diplomatieke be trekkingen onderhouden. Volgens het Italiaanse ministe rie van Buitenlandse Zaken heeft de Italiaanse ambassadeur gewei gerd: deze nota in ontvangst te nemen. De ambassadeur had de gezant „uit beleefdheid" te woord gestaan, doch kon de nota niet aannemen, daar beide landen geen diplomatieke betrekkingen onder houden. De nota noemde de „mis dadigers" niet bij name, doch vol gens het ministerie had zij onge twijfeld in het bijzonder betrek king op Badoglio en Graziani. snaren zetten om in de militaire situatie verbeteringen aan te brengen. ÉEN SCHAAP. Als eerste van de zestien Euro pese landen, welke thans Mar shallhulp ontvangen, zal België hiervan volgend jaar geen ge bruik meer maken. Nu mag het geen verwondering wekken, dat onze Zuiderburen als eerste schaap over de dam gaan, doch de motivering van de leider der EGA-missie, de Amerikaan John Haynes, zal menige West-Europe- se regering toch te denken moe ten geven. „Het welslagen van België's herstel is te daniken aan het stel sel van vrije onderneming, dat ook in de Verenigde Staten wordt toegepast. De Belgische zakenlie den en de Belgische regering schijnen van oordeel te zijn, dat overheidsbemoeiing met het be drijfsleven tot een minimum be perkt moet blijven." Naar de E.C.A. mededeelt stel len Amerikaanse deskundigen met hulp van de E.C.A. een onderzoek in naar de landbouwkundige en minerale rijkdommen in Afrika, van het Atlasgebergte tot Kaap de Goede Hoop, teneinde de le vensstandaard in de gehele we reld te kunnen verbeteren. In de mededeling wordt gezegd, dat een onderzoek wordt ingesteld naar de mijnbouw, landbouw, ge zondheid en vervoersgelegenheid, waardoor een begin is gemaakt met die fase van 't plan-Marshall welke betrekking heeft op de ont wikkeling van overzeese gebieden. Een verhoogde productie ln deze gebieden zal de driehoekshandel bevorderen en daardoor de aan voer van grondstoffen voor de Europese en Amerikaanse in dustrie. Men verwacht, dat een dergelijke uitvoer naar Amerika zal leiden tot een grotere dollar koopkracht zowel voor de over zeese gjebieden als voor de aan het plan-Marshall deelnemende landen. De landen met overzeese gebie- I den in Afrika België, Frank- rijk, Portugal en Engeland De Belgische socialisten, die dit hebben ontwikkelingsplannen op- g-esteld en zij hebben met de E.C.A. beraadslaagd over hulp voor de uitvoering van deze plan nen. land in de afgelopen vier jaren regeerden, hebben klaarblijkelijk een succesvoller politiek uitge stippeld dan partijgenoten in an dere Europese landen, voor wie de dollarstroom nog steeds niet overvloedig genoeg is. Hoewel België ongetwijfeld deel zal blijven uitmaken van de orga nisatie der zestien landen staat het weer spoedig op eigen benen. Een cusses, dat anderen ten voor beeld moge strekken. Bevin en Cripps, de Engelse Ministers van Buitenlandse Zaken en van Financiën, zijn Dinsdag avond op de „Mauretania" te New-York aangekomen op door reis naar Washington, waar gisteren de financiële bespre kingen geopend werden. Bevin verklaarde op een pers conferentie, dat het doel van zijn missie was „een strijd te winnen voor het verkrijgen van een we reld van vrije democratische men sen". „Wij hebben nooit gedacht, dat dit in vijf dagen zou kunnen worden bereikt"', zo voegde hij er aan toe. „Wij zullen geen vrede in de wereld hebben, voordat wij dat deel hebben verwezenlijkt in de wereld van politiek en economie", aldus Bevin. Hij zei verder, dat de Britse missie niet naar de V. S. is geko men om te vragen om verdere schenkingen op basis van hulp. „Ik geloof dat de oplossing op andere wijze moet worden gevon den en dat er stappen moeten genomen worden bij wederzijdse overeenkomst."' Bevin zei, dat hij er van over tuigd was, dat „wij op politiek terrein niet één democratische wereld! tot stand kunnen bren gen, indien deze economisch op twee werelden is gebaseerd. Wij zijn er van overtuigd, dat een economische verdeling de politieke structuur, die wij trachten op te bouwen, zal verscheuren"'. Bevin noemde een aantal onder werpen, die, naar hij nadrukkelijk verklaarde, te Washington niet zouden worden besproken. Hier toe behoorden het EjR.P. (Euro pees herstelprogram) en de ver deling der Marshall-gelden. Hij voegde er aan toe, dat hij niet de behoeften van andere lan den zou bespreken. Deze zouden te zijner tijd kunnen worden be sproken. Tsjechoslo waakse schrijver Hos- tofski, die sedert enige tijd zaak gelastigde te Oslo was, afgetre den uit protest tegen het commu nistische regiem in Tsjecho-Slo- wakije. De eerste secretaris van het gezantschap volgt hem op. Als schrijver was Hostofski on langs in de Tsjechoslowaakse pers decadent genoemd. N.V. Waterleiding Mij- „Zeeuws-Vlaanderen". Dat de Zeeuws-Vlaamse stran den een zekere bekendheid begin nen te krijgen, bewijst wel het feit, dat één dezer dagen een lan delijk blad als de „Maasbode" in een zeer welwillend geschreven artikeltje aandacht hieraan schonk. De tijd, dat Zeeuws- Vlaanderen, met inbegrip van zijn stranden, voor de doorsnee Ne derlander een volkomen onbekend terrein was, schijnt dus tooh wel voorgoed voorbij te zijn! Het meest van al profiteert Cadsand van dit bekend worden en de grote toename in aantal be zoekers is wel sprekend voor iemand, die dit plaatsje ook vóór de oorlog heeft gekend! Vooral op mooie zomerse dagen in Augustus komen dagelijks vele honderden bezoekers van de mooie Cadsandse stranden genie ten. Opvallend is het doorgaans grote aantal dagjesmensen, dat met extrabussen door de Z.V.T.M. uit Oost Zeeuws-Vlaanderen wordt aangevoerd. Deze extra diensten en de gewone dienstbus- sen der beide Zeeuws-Vlaamse Tramwegmaatschappijen maken het elke Zeeuws-Vlaming mo gelijk een dagje in Cadsand te gaan doorbrengen en deze moge lijkheden komen de plaats wel zeer ten goede en hebben het aan tal bezoekers voor één dag ook doen toenemen. Verder kan men ook dagelijks een groot aantal auto's bij het strand geparkeerd zien staan en opvallend is wel, dat vele daarvan van buiten Zee land en zelfs van buiten de gren zen komen. Voor diegenen, die een langer verblijf te Cadsand preferen, zijn de mogelijkheden echter nog te klein. Het aantal hotels en pen sions is ten enenmale onvoldoen de en evenzo het aantal beschik bare zomerhuisjes, verbouwde bunkers en kampeerwagens. Wel nemen velen, gedeeltelijk noodge dwongen, gedeeltelijk om de lage re kosten, hun toevlucht tot een tent, maar een grote categorie van belangstellenden wil of kan nu eenmaal niet tot deze manier van „logeren" zijn toevlucht ne men. Overigens is ook de kam peergelegenheid te Cadsand nog wat primitief en vooral met name de drinkwatervoorziening zal nog beter geregeld moeten worden. Voor een toevallige toeschou wer is het misschien wel een leuk gezicht de bewoners van dikwijls wel een 50-tal tenten in emmers, kannen, waterzakken, enz., op vele honderden meters afstand i van het kampeerterrein het uodl- ge water te zien halen, maar de kampeerders zelf zullen er wel anders over denken en graag ver lost willen zijn van dit gesjouw met „het dagelijks water". Het doortrekken van de waterleiding tot aan het als kampeerterrein aangewezen stuk duin en het al daar plaatsen van een aantal kranen zou reeds afdoende zijn. Misschien speelt het kostenvraag- stuk in deze kwestie een rol, maar de betrokken polder, die toch voor het kamperen op zijn terrein een vergoeding vraagt en de plaats Cadsand, die toch ook de kampeerders wil aantrekken, mogen wel bedenken, dat nu een maal „de cost voor de baet" uit gaat en dat hoe beter de outillage van. het kampeerterrein wordt, hoe groter het aantal kampeer ders zal worden! Verder zou ook het aanstellen van een beheerder en het verplicht stellen van de van intense rust en eenzaamheid houden en langs de met knotwil gen omzoomde landwegen even eens wel zeer aanlokkelijk. Als bijzondere attractie is Cad sand dan nog in het bezit van een uitgebreid en in zijn soort inte ressant oorlogsmuseum, dat even eens honderden bezoekers weet te trekken. Op grond van dit alles is de eindconclusie dan ook, dat Cad sand volop bezig is zich te ont wikkelen tot een drukke en popu laire badplaats met een misschien zelfs ongedacht grote toekomst! Een muzikale achtergrond op deze openingsvergadering werd gevormd door uitvoering van wer ken van Mozart en Beethoven. Karl Arnold zeide nog in zijn openingsrede, dat zijn verkiezing tot voorzitter van de bondsraad een eer betekende voor Noordrijn- Westfalen „een van de staten, die het meest getroffen worden door de eenzijdige beperking van on ze souvereiniteit" gedurende een periode van minderberechtiging in de internationale verhoudingen, elke naar ik hoop,, spoedig voorbij zal zijn". Noordrijn-Westfalen moest gebieden afstaan aan bui tenlands bestuur een leed meer dan andere staten onder de be perking van de Duitse industrie. „Ik herinner aan de fatale kwestie van het Ruhrgebied en de problemen van een juiste en hu. mane oplossing ten aanzien van de toekomst van onze uit het Oosten „verdrevenen", aldus zei- de Arnold in verband met zijn aansporing tussen samenwerking tussen regering en oppositie op het gebied van de buitenlandse politiek. Na de verkiezing van de vice- voorzitters werd de plechtigheid besloten met uitvoering van mu ziek van Mozart. door de Nederlandse Kampeer- kaarten Centrale afgegeven kam- peerkaarten voor alle gebruikers van het Cadsandse kampeerter rein geen overbodige weelde zijn. Vooral tegen de belangrijke kampregel 5 wordt nogal eens gezondigd en hieraan zal toch hoe eer hoe liever een einde moeten worden gemaakt, wil men ten minste tot het scheppen van ge regelde kampeertoestanden ko men. Wat elders op grond van ervaring en fatsoen is verboden, moet ook in Zeeuws-Vlaanderen verboden worden! Zoals reeds gezegd, is het strand te Cadsand prachtig breed en dus op zich zelf reeds zeer aantrekke lijk, maar behalve dat kan men vanuit Cadsand, als men eens niet een dag in zalig nietsdoen wil doorbrengen, prachtige wandel tochten ondernemen. Allereerst komt hiervoor het onvolprezen en zeldzaam mooie Zwin in aan merking. Hoe materialistisch iemand ook mag zijn ingesteld, van dit mooie natuurreservaat moet iedereen toch wel onder de Indruk komen! Een interessant vogelleven, enig mooie bloeiende lamsoorvelden en een ongerepte natuur liggen op slechts enkele kilometers van Cadsand binnen ieders bereilk. Voor diegenen, die over meer ondernemingszin en uithoudings vermogen beschikken, is ook een wandeling langs het strand naar Knock® een pracht-uitstapje, ter wijl men dit desgewenst nog kan combineren met een wandeling door bos en heide. Tenslotte is een wandeling van enkele kilo meters langs het strand in de richting Nieuwrvliet voor hen die Begin 1948 heeft de Minister van Wederopbouw en Volkshuis vesting uitsluitend voor oorlogs slachtoffers de mogelijkheid opengesteld om de door hen be woonde woningwet-woningen, die na de bevrijding gesticht zijn in eigendom te verwerven. Nu aangenomen mag worden, dat deze categorie in dit opzicht zo goed mogelijk geholpen is, heeft de Minister bepaald, dat deze regeling in het vervolg ook voor niet-oorlogsslachtoffers zal gel den. Bewoners van woningwet-wo ningen kunnen dus de door hen bewoonde woning kopen, indien het geen semi-permanente wo ning is. Uit verstrekte inlichtin gen moet op redelijke gronden komen vast te staan, dat de aspirant-koper de woning in de toekomst behoorlijk zal onder houden en bewonen. Ter tegemoetkoming in de niet-rendabele exploitatiekosten kan de koper een bijdrage op grond van de financieringsrege ling woningbouw 1948 ter be schikking worden gesteld. Bij de overdracht zal het registratie recht slechts over het rendabele deel van de koopsom verschul digd zijn. Wanneer het gevaar aanwezig is, dat verkoop van enkele wo ningen uit een groot complex tot waardevermindering van het overblijvende gedeelte zal leiden, zal een verzoek om overdracht niet worden ingewilligd. Belanghebbenden dienen be doelde verzoeken bij het ge meentebestuur in te dienen. In Pulehri Studio- te Den Haag belegde Nationaal Reveil Dinsdag een bijeenkomst waarin door Dr. W. H. K. Feuilleteau de Bruyn en de heer J. Thiessen Jr. de aan dacht wend gevraagd voor de 250 h 300.000 Indische Nederlanders, die bij, overdracht van souvereini teit zich, naar hun zeggen, niet als burgers van de Republiek zul len willen beschouwen. Beider be toog kwam in hoofdlijnen hierop neer, dat voor deze Nederlandse burgers een nieuw stamland, moet worden gevonden, waarin zij naar Nederlandse trant zullen kunnen leven en werken en hun kinderen zullen kunnen opvoeden. De heer Thiessen, die kort geleden uit Indonesië is overgekomen, was met de heer Feuilleteau van me ning, dat het Nederlandse deel van Nieuw Guinea het aangewe zen toevluchtsoord voor de Indi sche Nederlanders alsook voor 12.000 man van het K.N.I.L. zal zijn. De laatsten willen volgens de heer Thiessen geen dienst ne men in het toekomstige Federale leger. „Ik ben hier gekomen", zo zei- de de heer Thiessen, „om een smeekbede aan de Koningin over te brengen om ons dat land te geven. Dan kunnen wij als Ne derlanders verder leven. En mocht zulks ons niet gegund zijn, dan zullen we ons tot de Austra liërs wenden om in het door hen bestuurde deel van Nieuw-Guinea een nieuwe plaats onder de zon te vinden. Wij willen niet als paria's onder de Indonesiërs le ven". Beidesprekers waarschuwden voor een „communistische chaos" die na vertrek van de Nederland se troepen zou ontstaan. De heer Thiessen vertoonde na dien een reeks foto's van de twee de politie-actie op Java, die hij als reporter heeft bijgewoond. Naast foto's van vernielde wegen, bruggen, spoorlijnen en gebouwen liet hij opnamen van tal van do den, verminkte, uitgehongerde ge vangenen en zieke kinderen zien. Hg verklaarde, dat het beelden waren van slachtoffers van solda ten van de Republiek. 8 SEPTEMBER. Breskens Terneuzen Walsoorden v.m. n.m. 3.31 3.39 3.06 3.56 3.14 4.04 Op 28 Augustus vond er in het gehucht Demen, een plaatsje ten Noorden van de Progo, een ge vecht op leven en dood plaats tus sen een tijger en de dessaman Ngadiran. De tijger, die onge veer 85 cm hoog was en bijna 2 meter lang, was in de ochtend uren in een huis geslopen, en viel de bewoner aan; de bewoner vluchtte en wist zich in veiligheid te stellen door zich in de Progo te werpen en tien minuten in het water te blijven, terwijl de tijger hem aan de oever opwachtte. Inmiddels waren de dessabewo- ners gealarmeerd en toen de tijger hen zag begon hij jacht op hen te maken, doch ditmaal vond hij een geduchte tegenstander tegenover zich. Een jongeman, Nfadiran genaamd, gewapend met 'n dolk mes viel de tijger aan en wist de beide voorpoten van het dier vast te houden en hem onschadelijk te maken door hem herhaaldelijk met zijn dolkmes te bewerken. Het gevecht tussen Ngadiran en de tijger doet, wat moedigheid en sensatie betreft niet onder voor de Spaanse stierengevechten. Ngadiran is in het ziekenhuis opgenomen, om van de bekomen wonden te herstellen. Z A AND AM S BURGEMEESTER VEROORDEELD Haarlems Kantonrechter ver klaart Heemskerk strandver- ordening bindend. Gisterenmorgen stond voor bet Haarlems kantongerecht de bur gemeester van Zaandam, de heer W- Thomassen terecht, die zich in Juli j.l. aan het strand van Heemskerk, gekleed in zwembroek te water had begeven teneinde 'n proefproces uit te lokken. De heeer Thomassen wilde hier. door bereiken, dat de beperkende maatregelen, die aan het strand van Heemskerk gelden, verzacht zouden worden. Twee zaken wa ren de burgemeester ten laste ge legd, ten eerste, dat hij een zee bad had genomen op een gedeelte van het strand, dat daarvoor niet door B. en W. was aangewezen, en voorts, dat hij zich zonder be. hoorlijke bovenkleding op het strandgedeelte had bevonden, dat niet door B. en W. als zonnebad was bestemd. De heer Thomas sen gaf deze twee feiten toe, doch .citeerde een vonnis van de Haar lemse kantonrechter in een soort gelijke zaak, waarvan de strek, king was, dat iets, dat op het ene gedeelte van een strand niet als onzedelijk wordt beschouwd dat ook niet op een ander strand niet als onzedelijk wordt beschouwd dat ook niet op een ander stuk van het strand kan zijn. De ambte naar 'van het Oi M., Mr. H. La gerwaard, noemde dit verweer on juist en meende, dat B. en W. het recht hebben om bepaalde ge. deelten van het strand te reser veren en hij laakte de houding van de burgemeester, die moed willig de politieverordening van een andere gemeente had overtre den en daardoor het gezag van de overheid had geschaad. Hij eiste één dag voorwaarde, lijke hechtenis. De burgemeester van Zaandam, die zichzelf verde digde, voerde aan, dat hij zowel vóór als na de bekeuring bespre kingen heeft gehad met zijn ambt. genoot van Heemskerk en dat hij slechts de bedoeling had gehad klaarheid in deze zaak te bren gen in bet belang van zijn ge meentenaren. De kantonrechter achtte de verordening echter bin. dend en legde de verdachte 6 boete subsidiair twee dagen hech tenis op. id. Ond. Ond. 08 20.— 9.15 06 20.11 10.36 03 20.25 11.40 01 20.04 12.55 59 21.11 14.09 56 21.51 15.20 54 22.47 16.20 52 0.00 17.06 19 17.39 en detachementen opgesteld, reeds genoemde nemen aan de 1 het muziekkorps opgesteld voor 3aleis Kneuterdijk >rps van het com- irttroepen, staan- Lange Voorhout ihof, achter de af- het gebouw der zal ruimte wor- n voor de verte- an de verenigin. ■e Willemsorde en aantal genodig- van de jaarlijk- van het interna- ire fonds te Wa- dagavond de Mi- anciën, Prof. Mr K.L.M.-machine ertrokken. die laat op het :erde, verklaarde ,ige journalisten, .punten voor de idering dit jaar astgesteld, zodat bepalen wat het iderwerp van be- orden. ïogelijke devalu- ;e valuta's meen- dat dit vraagstuk niet ter sprake eer niet daar de Denbaar zijn. ïoe het zou staan ten opzichte van de besprekingen zijn gehouden. Minister: „De )p weg harde va- De Minister be naar het toestel, .15 de lucht ln- De dag zal wor- ;t een feestavond onderofficieren en iet hun dames in Kunsten en We- 's-Gravenhage. ogramma van de het oudste Korps te Nederlandse agt een waardig zal wederom een jjdagen voor het .arop niet alleen i de verspreid ge- van het Wapen gd, doch die obk op het personeel :rgetelijke indruk e kameraadschap •den. ipoleon Zervas, ks Minister van heeft verklaard, verhindert, dat elingen naar Ai- en, „het Griekse evloeid heeft om tigen in de Bal ts bevinden zich 3r tienduizend idelingen buiten zen. lominform zich", „in de toekomst n zou willen be- riekenland, zou- ,e versterkt wor- tnisten, die door ;ewezen en zich o-Slowakije ver en tweede door leren, die nu in bet ijzeren gor- waar zij zullen ld bij de com- standelingen". den van het de- n Midden-Frank- ■n, sportwedstrij- afgelast wegens .n kinderveil am- vu uiii iw uioi uwj i nemen aan alle wederopbouw- acties welke gericht zijn op het bereiken van grotere welvaart voor alle Tsjechen en Slowaken." Men meent, d^t de vorm van een eventuele loyaliteitsverkla ring een van de punten van be spreking heeft gevormd bij de eerder in dit jaar gevoerde on derhandelingen tussen vertegen woordigers van de kerk en het centrale actie-comité. tie op vrije voeten was gesteld. Het O. M. zag zich volgens het Volkenbondstractaat van 1932 verplicht deze in België veroor deelde Nederlander in zijn eigen land te berechten en liet P. ar resteren. In zijn woning werden plakboeken met nauwkeurige bij gehouden knipsels over het proces aangetroffen, wat het onderzoek zeer vergemakkelijkte. Bovendien kreeg de Nederlandse justitie de aldus de maarschalk. Machine rieën waren voor de ontwikkeling van Joego-Slavtë van vitaal be lang; en daarom deed het er niet veel toe waar zij vandaan kwa men. Zinspelend op de geruchten over een staat van beleg en on rust in Joego-Slavië, deelde Tito mede, dat 7T.00O Joego-Slavische soldaten in verschillende delen van Joego-Slavië dit jaar aan de wegenbouw meewerkten. Tegen pijnen en griep - 20 tabletten d I 0.75 (Ingez. Med.) 10 SEPTEMBER Breskens Terneuzen Walsoorden v.m. 3.29 4.04 4.54 11 SEPTEMBER. v.m. Breskens 3.58 Terneuzen 4.33 Walsoorden 5.23 pen het uit de twaalde eeuw daterende graf van de Mongool se heerser Dsjenghis Khan in een klooster bij Kansoe (provin cie Lantsjou) geplunderd. Volgens het communistische nieuwsbureau „Nieuw-China" hebben de nationalistische troe pen op 13 Augustus, toen zij zich uit het klooster terugtrok ken, een portret van de oude veroveraar en andere reliquieëi. uit het graf meegenomen EN: ntrum, 6.30 en oopvoorstelling, j» Straatcollecte, Thuisfront, en Concert op de luze toespraak. Ie VriesAdri- Ledenvergade- Nood". -ater, 8 uur: lling, „Are de ibouw, 8 uur: lling, „De Kapitein". JEN: trum, 4.15 uur, vorstelling, „Sitting Pretty". S uur: Bioscoopvoorstel ling, „13 Rue Madeleine". TERNEUZENLuxor Thea ter, 8 uur: Bioscoopvoorstel ling, „Are de Triomphe". 3 uur: Matinée. Concertgebouw: 8 uur: Bioscoopvoorstelling, „De doch ter van de Kapitein". 2.30 uur: Matinée

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1