DÏTtAÏ^^ echaussée Chefarine4 Manoeuvres in Amerikaanse zone De Jaar-conferentie van T. U. C. Ernstige roofoverval in Haarlemmermeer Rede van Dr Malan op Transvaals congres -Generaal IDA WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1949. Verschijnt dagelijks Drukkerij N.V. Fa P. J. v. d. Sande, Terneuzen Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Advertentieprijs: per mm 10 ct.; minimum per advertentie 1,50. Inzending advertenties tot des namiddags 3 uur. Rubriek kleine advertenties: 6 regels 60 ct.; Iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bureau van dit Blad 15 cent meer. AANSTANDEN Maan Bataviaasch Nieuwsblad waarschuwt tegen haast terugtrekking troepen Mikhailof^overè de verdediging van de Sowjet-llnie Bezoek van Koninklijk Echtpaar aan Overijssel Laat toch Uw kraan niet onnodig openstaan! Admiraal Tojoda geheel vrijgesproken Verstekeling in de Commissievergadering Het proces tegen Von Manstein Verklaringen van Communisten Generaal Jaarbeurskaarten tegelijk m. spoorkaartjes verkrijgbaar Ethiopië vraagt uitlevering van Badoglio en Graziani Tito verwacht geen oorlog Vertraagde boodschap Doeleinden der Chinese Communisten HOOGWATER tinck naar erikaOgSféj van Zervas nog beier. Ook in dii geval dus: Eendracht maakt macht! Breskens Terneuzen Walsoorden v.m. 3.29 4.04 4.54 n.m. 3.41 4.16 5.06 Frankering bij AbonnementTerneuzen WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M. I. te De Bilt, geldig van Woensdagochtend tot -avond. Weinig wind. Half tot zwaar bewolkt met plaatselijk een regen- of on weersbui. Zwakke wind uit uiteenlopende richtingen en in de middag iets hogere tem peraturen dan gisteren. VRIJE 5e Jaargang No- 1211 Meer dan 110.000- man troepen nemen deel aan de manoeuvres van het Amerikaanse leger in Duitsland, die gasteren zijn be gonnen. Twee „legers", waar onder strijdkrachten van lucht macht en vloot, zullen 10 dagen ii. actie zijn. Eenhedenj van het in groene uniformen gestoken leger van de „agressor'1', dat een 600 km lang front (beheerst van Fulda tot Passau, zouden een of fensief inzetten gericht op de verovering van het terrein rond het punt waar de Rijn en de Main, nabij Mainz, samenkomen. Er wordt verondersteld,, dat de „agressor" een gebied veroverd heeft, -dat zich uitstrekt van het nieuwe „front" tot het punt waar de Amerikaanse zone grenst aan de Russische zone, Tsjecho-Slo- wakije en Oostenrijk. Men verwacht, dat militaire waarnemers uit ten minste 12 landen getuige zullen zijn var operaties, die zullen variëren van het slaan van een brug over de Donau door genie-troepen tot het grootste Amerikaanse ifoepen- transport sinds het einde van de dorlog. Bij ieder aspect van de werke lijke oorlog met uitzondering- va» het gebruik van scherp zal in de „operatie-oogst" gepro duceerd worden. Mpdische een heden zullen naar het „slagveld" gaan met alle benodigdheden van bloedplasma tot een rijdende ope ratiekamer. Veldlazaretten zul len achter het „front" worden in gericht en een hospitaalvliegtuig zal met „gewonden^" af en aan vliegen. Veldpredikers vergezel len de troepen. Zelfs verslag gevers zullen weer „„oorlogscor respondent"' zijn en als zodanig gekleed gaan. Iets nieuws is, dat militaire politie het verkeer uit verkenningsvliegtuigen per radio zal regelen. Zij zal ook gebruik maken van mobiele eenheden met uitrusting voor het nemen van vingerafdrukken van „spionnen en agenten" van de „vijand". Voorts zullen voor net eersl Het Bataviaasch Nieuwsblad van Dinsdag schrijft in een hoofd artikel, na te hebben vastgesteld, dat het algemeen vertrouwen in het welslagen der R. T. C. be staat, dat er echter geen reden aanwezig is voor een juichstem ming. Dit laatste heeft onge wenste gevolgen, aldus het blad, dat wijst „op de plotselinge aan drang, die door sommigen wordt uitgeoefend om dan al vast maar vooruit te lopen op de algehele terugtrekking van de Nederlandse troepen en over te gaan tot de ontruiming van Solo, de residen tie Banjumas, etc. Het zou wel zeer in strijd zijn met de ganse opzet en de basis van de R. T. C. om nog voordat ginds ook maar iets beslist is reeds over te gaan tot uitvoering van datgene, waarvan de procedure nog dient te worden overeengekomen. Wij geloven geenszins, dat de terug gave van Solo de situatie in het algemeen ernstig zou wijzigen, doch herhalen de vraag: waarom deze haast? Wij mogen niet blind zijn voor het feit, dat vlak naast de deur een deel van de Republikeinse troepen onder re calcitrante leiders de grofste mis. daden begaat tegen de bevolking en haar welvaart. Ware dit niet het geval, het ware overal pais en vree. Wij zouden het volste vertrouwen hebben in de mogelijk heid van een vroegere ontruiming van bepaalde streken''^ aldus het blad. Het eindigt met te waar schuwen tegen „een begrijpelijke, doch onheilige haast, die sommi gen plotseling gaat bezielen." bij dergelijke manoeuvres burger lijke ambtenaren met de troepen „bezette" plaatsen binnentrek] .en om er een „militair bestuur' te vestigen. Ook eenheden van de Ameri kaanse marine nemen aan de oefeningen deel, waar zij ge bruik zullen maken van patrouil. levaartuigen en landingsboten op dc Rijn, Main en Donau. Verder nemen nog deel 400 toestellen van de luchtmacht, waaronder straal vliegtuigen. Mikhailof, de leider van de Sovjet-Russische delegatie naar het congres van de wereldfedera. tie der democratische jeugd te Boedapest, heeft aldaar verklaard, dat „,alle vrijheidslievende volken de Sovjet-Unie moeten verdedi gen", aldus meldt Tass. „Kameraad Stalin leert ons, dat diegene een internationalist is, die zonder reserves, zonder aarzeling en onvoorwaardelijk be reid is de USSR te verdedigen, omdat de USSR de basis vormt van de beweging voor de wereld revolutie en het onmogelijk is de revolutionnaire beweging te ver dedigen en te bevorderen zonder de USSR te verdedigen", aldus Mikhailof. Einde van deze maand zal het Koninklfjk Echtpaar een bezoek brengen aan de provincie Overijs sel. Dinsdag 27 September des avonds om kwart voor zeven zul len de Koningin en de Prins de provinciale grens bij de IJselbrug passeren. Hoewel de plannen nog niet geheel vast staan kan wel worden aangenomen, dat Konin gin Juliana en Prins Bernhard een rijtoer door Overijssels hoofd stad zullen maken. Op de avond van hun aankomst zal een soirée worden gegeven in hotel Wien. tjes. De Koningin en de Prins zullen Woensdag 28 September- Zwolle verlaten. Op de jaarlijkse conferentie van werd ingeleid door Arthur Dea- het Britse vakverbond, de T. U. C. (Trade Union Congres), is met 6.758.000 tegen 1.017.000 stemmen besloten de leiders van het con gres volmacht te verlenen voor de vorming van een nieuwe we reldorganisatie van vakvereni gingen, die de strijd zou aanbin. den met het door communisten geleide wereldvakverbondi, W. F. T. U. Voorts werd het uittreden van het Britse vakverbond uit de W. F. T. U. in afgelopen Januari, goedgekeurd. Het debat over deze kwestie duurde twee uur en Gisterenavond, omstreeks 10 uur, is in café De Haan op de hoek Bennebroekerrijweg in de gemeente Haarlemmermeer op de twee bejaarde mensen, die dit café beheren, een zeer ernstige aanslag gepleegd. De dader heeft met nog twee personen die avond omstreeks dat uur in het café ver toefd. Toen de beide andere bezoekers waren vertrokken, is hij alleen achter gebleven en bestelde nog een flesje bier. De circa 77-ja- rige heer De Haan moest daar voor naar zijn kelder. Toen hij weer terugkwam moet de bezoe ker op hem zijn gesprongen en N.V- Waterleiding Mij. „Zeeuws-Vlaanderen". Admiaal Soemoe Tojoda, die tijdens de oorlog oppenbevelheb ber was van de gezamenlijke Ja panse vloten, is niet schuldig be vonden aan de hem ten laste ge legde oorlogsmisdaden en door het geallieerde tribunaal vrijge sproken. Tojoda is de enige Ja panse oorlogsleider, die op alle punten is vrijgesproken. De raadgevende vergadering van de Raad van Europa heeft Dinsdag het rapport van de cul turele commissie punt voor punt aangenomen. Hierdoor beveelt zij het comité van ministers aan een Europees cultureel centrum in te stellen, dat samenwerking tus sen universiteiten en bestaande culturele instelling zal organise ren. Tevens besloot de vergadering, dat zij in haar volgende zitting een voorstel tot oprichting van 'n Europese universiteit zal bespre ken. Het aangenomen culturele rap port beveelt de ministers aan, dat zij de ministers van opvoeding zullen uitnodigen spoedig met de ontwerping van een plan voor Europese culturele samenwerking te beginnen. De speciale A.N.P. correspon dent te Straatsburg voegt hieraan toe, dat het Europese culturele centrum volgens het rapport zal moeten streven naar samenwer king met de opvoedkundige, we tenschappelijke en culturele or ganisatie van de Verenigde Na ties, de Unesco. Aan de stemming over het rap port was een lange discussie voor afgegaan over een verzoek van de Eelgische afgevaardigde Meyer- soem, die in de preambule van het rapport het Christendom als de basis van de Europese cultuur vermeld wilde zien. Dit verzoek werd afgewezen en de raadgeven de vergadering liet het bij de for mule: „de Europese cultuur heeft zijn bronnen in de gedachten en het werk der vrije volken." De Ierse gedelegeerde De Va lera liet een krachtig protest ho ren tegen de in het rapport op genomen formule, dat het cultu rele peil diende te worden ver hoogd „in het belang van de Eu ropese eenheid." Volgens De Valera was cultuur een doel in zichzelf en mocht zij niet tot een instrument voor een politiek doel worden gemaakt. Een desbetreffend amendement van De Valera werd met grote meerderheid verworpen. In het debat hield de Bit Fos ter een pleidooi voor opheffing der valuta.restricties voor de aan koop van boeken en tijdschriften. Toen Maandagmiddag de plenaire vergadering van de financieel.economische com missie der R. T. C. enige tijd bezig was ontdekte een lid van de Nederlandse delega tie een geheel onbekend ge zicht en vroeg aan zijn me deleden, wie de onbekende was. Niemand bleek hem te kennen en bij navraag ver klaarde de onbekende jour nalist te zijn, die zich ver borgen had in de menigte van financieel-economische deskundigen en adviseurs. De journalist werd' verwij derd onder algemene hila riteit. De openbare aanklager in het proces tegen de voormalige Duit se veldmaarschalk Von Manstein heeft Dinsdag een getuigenis van de ter dood veroordeeelde kolonel der S S Willy SeiberC voorgele zen, waain deze verklaart van Von Manstein persoonlijk het ijzeren kruis eerste klasse te heb. ben ontvangen. Seibert maakte deel uit van de S S-groep D, die meer dan 90.000 personen heeft ermoord. Te voren had de aanklageer een rapport van deze S S-groep aan Von Manstein voorgelezen, waarin de veldmaarschalk ervan in ken nis werd gesteld, dat de Krim „van Joden bevrijd" was. Het hoofdkwartier van deze S S-groep in de Krim lag binnen 25 km van het hoofdkwartier van van het 11e Duitse leger, dat door Von Manstein werd gecomman deerd. In sobere bewoordingen gaf de aanklager een verslag van de uit roeiing van de oude Joodse secte de Krimtsjeks en andere Joden. Na het voorlezen van dit ver slag, wendde hij zich tot de pre sident van het hof en zeide: „edel achtbare, allen zijn zij thans dood". Volgens de aanklager moet Von Manstein van deze moordpartijen geweten hebben door het lezen van een rapport van leger-officieren, die erover klaagden dat de mas samoorden openlijk in het gezicht van de troepen werden uitgevoerd. Dr. Laternser, de Duitse ver dediger van Von Manstein, ver klaarde, dat deze rapporten nooit op Von Mansteins hoofdkwartier kwamen en dat hij ze nooit heeft gezien of gelezen had. hem met een hard voorwerp op het hoofd hebben geslagen. De Haans zuster, die te hulp snelde, werd eveneens geslagen en zakte zwaar gewond en hevig bloedend ineen. De oude man heeft toen blijkbaar getracht te ontvluchten, door zijn winkeltje aan de achterzijde van het huis. Het is hem niet gelukt tijdig de deur te openen, want ook daar is hij opnieuw door de onverlaat ge slagen. Het staat nagenoeg vast, dat de mishandelingen zijn toege bracht met het deksel van een gietijzeren kachel, die in gruze lementen bij de achterdeur is te ruggevonden. Grijze haren van het slachtoffer heeft men op die stukken aangetroffen. Buiten de deur is De Haan neergezegen. De gehele nacht heeft hij daar ge legen. De vrouw lag toen nog in het café. Van voor tot achter ligt het huis vol bloedplassen. Te ongeveer 6 uur Dinsdagochtend is De Haan een beetje bijgekomen. Hij wist een passerende jongeman te waarschuwen, die terstond de politie op de hoogte heeft gesteld. De rijkspolitie van dev groep Hoofddorp is onmiddellijk begon nen een onderzoek in te stellen en heeft daarbij de hulp ingeroe pen van de criminele voorlich tingsdienst. De officier van jus titie en de burgemeester waren ook spoedig op de plaats van de misdaad. De slachtoffers zijn naar de Mariastichting te Haarlem over gebracht. Alle kasten en laden bleken opengerukt, zodat de politie aan neemt, dat roof wel het motief van de dader moet zijn geweest. Dit misdrijf heeft in de omge ving grote consternatie verwekt. De tóestand van de beide slacht offers is zorgwekkend. Naar wij nader vernemen is on geveer 20 jaar geleden op dezelf de wijze getracht een aanslag te plegen op de toen alleen wonende mej. De Haan, een zuster van de caféhouder. De vrouw heeft toen echter de onverlaat met een jachtgeweer door het oor geschoten1, waarop deze de vlucht nam. kin, een vooraanstaand expert op gebied van internationale zaken en secretaris van de machtigste vakvereniging van transportar beiders. Voor de breuk was hij voorzitter van de W. F. T. U. Deakin zeide o.m., dat de we reldvrede slechts verzekerd zou zijn door de politiek, die door de Westerse democratieën gevoerd werd en niet door „de politiek van machtsvertoon, die de Sowjet- Unie gedurende de laatste jaren bezigt." De Westerse democra tieën waren niet verantwoordelijk voor de Berlijnse crisis en even min voor de toestand, die gere zen was uit „het machtsvertoon tegenover het communistische Joego-Slaviëf'. De W. F. T. U. was slechts bedoeld als agentschap voor internationale communisti sche actie. Het congres keurde een resolutie goed, waarin de algemene raad alle landen, die steenkolen voort brengen,, aan te sporen een confe rentie te beleggen om een inter nationaal plan voor productie uit voer en prijs van steenkolen uit te werken. Door de afgevaardigde van de mijnwerk e,rsbond, Jones,, werd geprotesteerd tegen Polen, waar volgens hem in de mijnen 25.000 vrouwen bovengronds en 18.000 Duitse krijgsgevangenen onder gronds werken. Een andere af gevaardigde van dezelfde vakbond, Abe Moffat, verklaarde zich ac- coord met de resolutie doch be treurde de beweringen van Jones ten aanzien van Polen. Generaal Din Piao bevelhebber van het vierde „bevrijdingsleger", heeft voor de gemeenteraad van Hankou verklaard, dat het on middellijke doel van het nieuwe regiem niet de toepassing van het communisme, maar de ontwikke ling ener liberale economie en de aanmoediging van het particulier initiatief is. Generaal Lin Piao legde ook de nadruk op het belang der ont wikkeling van de handel, die, zo zeide hij, tegelijk „een brug tus sen de landbouw en de nijverheid en de eigenlijke basis van hun ont wikkeling is". „Wij willen de fundamentele be_ langenverschillen, die de arbeid tegenover het kapitaal stellen, niet ontkennen. De klassenstrijd is een bestaand verschijnsel, maar voor het huidige China is de pro ductie belangrijker dan de klas senstrijd". Generaal Lin Piano, die Mand- sjoerije heeft veroverd en wiens legers thans langs de spoorlijn Hankou in de richting van Kan ton oprukken, is eveneens de secre taris van de communistische par tij voor midden-China en lid van het hoofdbestuur van de partij. Op alle staticns kunnen van 8 tot en met 15 September a.s. te gelijk met plaatsbewijzen naar Utrecht toegangsbewijzen tot de Jaarbeurs worden gekocht tegen de prijs van ƒ2,Deze mogelijk heid bestaat dus niet voor de eerste twee dagen van de Jaar beurs. De Abbessdjnse gezant te Lon den heeft Dinsdag een bezoek aan de Italiaanse ambassadeur ge bracht om de uitleveriing van de voormalige maarschalken Pietro Badoglio en Rudolfo Graziani te vragen. De Abbessijnse legatie deel Je mede), dat de gezant deze stap in opdracht van zijn regering cn krachtens artikel 45 van het Ita liaanse vredesverdrag heeft ge nomen, dit artikel verplicht Ita lië tot uitlevering van personen voor berechting wegens oorlogs. misdaden en misdaden tegen de mensheid. Badoglio was de Italiaanse op perbevelhebber gedurende de in vasie van Ethiopië en Graziani was gouverneur-generaal en on derkoning van het land. De Ab bessijnse regering acht hen ver antwoordelijk voor „de systema tische terreur tijdens de bezet ting". In een interview met de cor respondent te Belgrado van de „New York Times'", Cyrus Sulz berger, heeft maarschalk Tito, naar het blad meldt, verklaard van mening te zijn, dat er geen oorlog zou komen. Tito zou ge zegd hebben: „Er is geen reden voor het buitenland om ongerust te zijn wanneer wijzelf het niet eens zijn. Ik veronderstel geen ogenblik, dat enig land een her haling zou wensen van een inter nationaal conflict als het laatste. De „pogingen van de Koonin- form om Joego-Slavië economisch te worgen" betekenden volgens Tito geen groot gevaar. „Daar zijn we helemaal over heen", zeide Tito. Eien kweker van postduiven te Forst in Oost-Duitsland vond bij het reinigen van de til tot zijn verbazing een juist aangekomen vreemde postduif onder zijn eigen duiven. De vogel was kennelijk uitgeput. De boodschap onder zijn vleugel bleek een wanhopig ver zoek om hulp te zijn van een ge ïsoleerd Duits infanterie bataljon in Zuid-Italië. In de boodschap wordt gezegd, dat het bataljon volledig ingesloten en de honger dood nabij is. Waar de duif van 1943 tot nu gezworven heeft zal wel altijd een raadsel blijven. In een hoofdartikel, dat door het officiële communistische Chi nese persbureau, het persbureau van het nieuwe China, is gepubli ceerd, wordt verklaard, dat de Chinese communisten voornemens zijn „Tibet zo spoedig mogelijk van zijn huidig reactionnair be wind te bevrijden1", aldus meldt de Sunday Times van zijn corres pondent te Sjanghai. Het persbureau beschuldigt En geland, Amerika „en hun volg zaam hondje Pandit Nehroe" er van, dat -zij „ons Tibet willen op slokken". Het officiële communistische or gaan te Sjanghai, dagblad der bevrijding hamert op hetzelfde aambeeld en beschuldigt de „Britse en Indiase reactionnairen" ervan, dat zij Tibet niet als een deel van China erkennen. „Het volk zal niet dulden, dat een duimbreed van het Chinese gebied buiten het bestuur van de Chinese volksrepubliek zal blijven. Indien iemand het zal wagen ons op Chinees gebied te tarten of ons Tibet of Taiwan (Formosa) af te nemen, zal hij zich het hoofd te pletter lopen". Dr. Malan, de Minister-Presi dent van Zuid-Afrika, heeft gis teren op het Transvaalse congres van de nationalistische partij ver klaard, dat de partij vastbesloten is haar politiek van „apartheid" door te zetten. „Om het blanike ras te bescher men", zo verklaarde Dr. Malan, moet iedere burger een identi teitskaart krijgen', waarop staat aangegeven of hij blanke, naturel of Indiër is. Zoals de regering de vertegen woordiging van Indiërs in het parlement heeft afgeschaft zal zij ook een einde maken aan het directe kiesrecht van naturellen in de Kaapprovincie, aldus Dr. Malan. De nationalisten zijn vastbeslo ten tegeh het communistische gevaar te vechten. Zij zijn zich bewust van het gevaar, dat Rus land in Afrika doet wat het ook in andere delen van de wereld heeft gedaan, n.l. een beroep doen op de steun van de niet-blanke bevolking, die een vruchtbare ak ker voor communistische propa ganda vormt, zo zeide de Premier. De Unie van Zuid-Afrika zal in de eerste plaats het communisme in eigen land bestrijden, doch daarbij zal het al 't mogelijke doen om het contact met alle andere anti-communistische staten in de wereld te bewaren. Ingevolge incidenten tussen arbeiders van Sesto San Giovan ni, die naar Milaan wilden gaan om te demonstreren tegen de in. krimping van personeel en de po litie, die zulks wilde beletten, is in eerstgenoemde stad een alge mene staking afgekondigd. Engeland heeft zijn eerste straaljager voor nachtvluchten gemaakt en ook een éénspersoons jager met een motor, die 66 krachtiger is dan die van de Vampires, zo deelt de vliegtuig maatschappij De Havilland mee. 7 SEPTEMBER. Breskens Terneuzen Walsoorden v.m. 1.58 2.33 3.23 id. Ond. Ond. 08 20.— 9.15 06 20.11 10.38 03 20.25 11.40 01 20.04 12.55 59 21.11 14.09 56 21.51 15.20 54 22.47 16.20 52 0.00 17.06 19 17.39 en detachementen opgesteld, reeds genoemde nemen aan de 1 het muziekkorps L opgesteld voor r>aleis Kneuterdijk >rps van het com- irt troepen, staan- Lange Voorhout ihof, achter de af- het gebouw der zal ruimte wcr- n voor de verte- /an cle verenigin. •e Willemsorde en aantal genodig- van de jaarlijk- van het interna- ire. fonds te Wa- dagavond de Mi- anciën. Prof. Mr r K.L.M.-machine srtrokken. die laat op het lerde, verklaarde ;ige journalisten, .punten voor de idering dit jaar astgesteld, zodat bepalen wat het iderwerp van be- arden. ïogelijke devalu- ?e valuta's meen- dat dit vraagstuk niet ter sprake eer niet daar de aenbaar zijn. ïoe het zou staan ten opzichte van de besprekingen zijn gehouden. Minister: „De >p weg harde va- De Minister be naar het toestel, .15 de lucht in- De dag zal wor- :t een feestavond mderofficieren en iet hun dames in Kunsten en We- s-Gravenhage. ögramma van de het oudste Korps te Nederlandse agt een waardig zal wederom een .ijdagen voor het arop niet alleen l de verspreid ge- van het Wapen ?d, doch die ook op het personeel rgetelijke indruk e kameraadschap den. .poleön Zervas, ts Minister van heeft verklaard, verhindert, dat elingen naar Al- ;n, „het Griekse evloeid heeft om ;igen in de Bal- s bevinden zich :r tienduizend delingen buiten zen. ominform zich", „in de toekomst i zou willen be- riekenland, zou- e versterkt wor- nisten, die door ewezen en zich )-Slowakije ver en tweede door eren, die nu in iet ijzeren gor- waar zij zullen d bij de com- tandelingen". len van het de- a Midden-Frank- n, sportwedstrij- afgelast wegens ti kinderverlam- DN: ïtrum, 6.30 en topvoorstelling, te nemen aan alle wederopbouw- acties welke gericht zijn op het bereiken van grotere welvaart voor alle Tsjechen en Slowaken." Men meent, d^t de vorm van een eventuele loyaliteitsverkla ring een van de punten van be spreking heeft gevormd bij de eerder in dit jaar gevoerde on derhandelingen tussen vertegen woordigers van de kerk en het centrale actie-comité. tie op vrije voeten was gestéld. Het O. M. zag zich volgens het Volkenbondstractaat van 1932 verplicht deze in België veroor deelde Nederlander in zijn eigen land te berechten en liet P. ar resteren. In zijn woning werden plakboeken met nauwkeurige bij gehouden knipsels over het proces aangetroffen, wet het onderzoek zeer vergemakkelijkte. Bovendien kreeg de Nederlandse justitie de aMus de maarschalk. Machine- rieën waren voor de ontwikkeling I van Joego-Slavië van vitaal be- lang en daarom deed het er niet veel toe waar zij vandaan kwa men. Zinspelend op de geruchten over een staat van beleg en on rust In Joego-Slavië, deelde Tito mede, dat 75 000 Joego-Slavische soldaten in verschillende delen van Joego-Slavië dit jaar aan de wegenbouw meewerkten. Tegen pijnen en griep - 20 tabletten f 0.75 (Ingez. Med.) IU aH-PTEMBEK 11 SEPTEMBER. v.m. Breskens 3.58 Terneuzen 4.33 Walsoorden 5.23 n.m. 4.11 4.46 5.36 pen neb uil ue bwaaiae eeuw daterende graf van de Mongool se heerser Dsjenghis Khan in een klooster bij Kansoe (provin cie Lantsjou) geplunderd. Volgens het communistische nieuwsbureau „Nieuw-China" hebben de nationalistische troe pen op 13 Augustus, toen zij zich uit het klooster terugtrok ken, een portret van de oude veroveraar en andere reliquieën uit het graf meegenomen. Straatcollecte, Thuisfront, en Concert op de n.m. uze toespraak. 2.09 e VriesAdri- 2.44 Ledenvergade- 3.34 lood". a ter, 8 uur: ling, „Are de bouw, 8 uur: ling, „De Kapitein". EN: rum, 4.15 uur, Stelling, „Sitting Pretty". S uur: Bioscoopvoorstel ling, ,,13 Rue Madeleine". TERNEUZENLuxor Thea ter, 8 uur: Bioscoopvoorstel ling,. „Are de Triomphe". -3 uur: Matinée. Concertgebouw: 8 uur: Bioscoopvoorstelling, „De doch ter van de Kapitein". 2.30 uur: Matinée

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1