tl LAXEER-AKKERTJES V. Onze doch i Van hei Officiële opening nieuwe Herv. School te Terneuzen UIT DE PROVINCIE AGENDA Alles gaat beter De Stroper Demonstraties tegen ontmanteling Duitse Socialistischs Partij protesteert tegen de ontmantelingen Verklaringen van Acheson als Uw stofwisseling in orde is! Niets beter dan Zuid-Korea [•vraagt om wapensteun Tuberculose onder de naturellen In Zuid-Afrlka Esrste Kamer der Staten-Generaal Nog twee Auto-Zondagen De dollarbesprekingen te Washington De Communisten in Birma Mgr. Beran krijgt hulpb sschop naast zich speciale winkelweekaaTrtoiedingen TERNEUZEN Eéi prima dam; J ava-kapok Tw< drie-delig, pond prima -5 De arbeiders van de chemi sche fabriek te Oberhausen in het Ruhrgebied hebben Woens dag heftig gedemonstreerd tegen de ontmanteling van hun fabriek. Een auto van de Britse be stuurscommissie, waarin de „Duitse" directeur zat van de firma, die de ontmanteing had aangenomen, werd door de de monstranten omvergeworpen en de directeur werd gemolesteerd. Drie vrachtwagens met ont mantelingsarbeiders werden voor de fabriek tegengehouden. De demonstranten dwongen de chauffeurs met hun wagens terug te keren en bekogelden de ontmantelingsarbeiders met ste nen en scheldwoorden. Binnen een half uur hadden echter de meeste arbeiders ge hoor gegeven aan het bevel van de stadscommandant, kolonel Moir, om weer aan het werk te gaan. Kolonel Moir heeft een conferentie van directeuren en vertegenwoordigers van de fa- brieksraad bijeengeroepen. Hij beloofde, dat er geen verdere stappen in verband met de ont manteling zullen worden onder nomen, vóórdat de besprekingen geëindigd zijn. De directie en de afgevaardig den van de fabrieksraad ver klaarden echter, dat zij zich niet voor de conferentie naar de Britse Commandatura kunnen begeven, omdat zij op de fabriek moeten blijven om de rust en or de te bewaren in verband met de verwachte komst van nieuwe ontmantelingsploegen. zodanig Mgr. Beran, die onlangs kiaarde, dat hij in zijn paleis wangen wordt gehouden, zal assisteren. Evenals Mgr. Lazik en Mgr. Pcbozny, die 14 Augustus zonder siaatstoestemming te Tmava tot Bisschop werden gewijd, zal Mgr. Matousek Bisschop *,In partibus Infidelium" zijn. Deze formule wordt gebruikt bij benoemingen van Bisschoppen in streken, waar formeel geen Bisdom bestaat. De Duitse sociaaldemocratische partij heeft de Britse Labourpar- tij een memorandum gezonden waarin zij het geschatte verlies van 1720 millioen gulden door de ontmanteling van de 8 daartoe bestemde Duitse fabrieken „vol, komen ondragelijk" noemt voor de Duitse economie, die reeds is „verminkt"' door de overeen komst van Potsdam. In het memorandum wordt ver klaard, dat deze 8 fabrieken bijna evenveel arbeiders werk verschaf fen als alle 159 fabrieken, die bij de overeenkomst van Washing ton in April van de lijst der te ontmantelen fabrieken zijn ge, schrapt. De Amerikaanse Minister van Buitenlandse Zaken, Dean Ache son, verklaarde gisteren, dat de Westelijke mogendheden overleg pleegden over de Russische „ze nuwenoorlog" tegen Joego-Slavië. De V. S. hielden de ontwikkelin gen zeer nauwlettend in het oog. De ambassadeurs der Westelijke mogendheden in Belgrado pleeg den met elkaar overleg zonder evenwel volgens een speciaal pro gram te werk te gaan. Volgens Acheson had Joego-Slavië de V. S. geen verzoek om wapens ge daan. De Grieken schenen, na hun recente overwinning in het Grammosgebergte, op weg te zijn naar een oplossing van het gueril- la-vraagstuk. rellen in 't goudmijnbedrijf; Hier zijn 60 dokters voor 300.000 ar beiders. Men heeft hier al maat regelen ter verbetering genomen. De naturellenbehuiizing rondom Johannesburg Is echter uiterst slecht. Syngman Rhee, de president van Zuid-Korea, heeft gisteren bij monde van zijn ambassa deur in Washington een be roep gedaan op president Tru man om Zuid-Korea militaire steun te verlenen teneinde het hoofd te bieden aan een mogelijke aanval van het door de commu nisten beheerste Noord-Korea. De Zuid-Koreaanse ambassadeur ver klaarde na afloop van het korte onderhoud met Truman, dat Zuid- Korea snelle actie van de V. N. behoefde. „Wij hebben het ge- roei, dat er wellicht onmiddellijk gevaar voor een aanval uit het Noorden bestaat waarop wij voor- hereid dienen te zijn. Wij wensen snelle actie van de V. S. in de vorm van maximale wapenleve ranties aan ons.'' De ambassa deur zei-de tenslotte, dat men in Zuid-Korea van gevoelen was, dat president Truman al het mogelij ke deed om „aan ons verzoek te gemoet te kamen". In de Zuid-Afrikaanse gezond heidsraad is het tuberculosepro- bleem uitvoerig besproken. Deze ziekte is vooral een gesel voor de naturellen, tengevolge van slech te behuizing en ondervoeding maar ook door onkunde en bijge loof. Voor Zuid-Afrika met zijn gro te oppervlakte en zijn schaarse bevolking is een controlestelsel als bijvoorbeeld in- Nederland vrij wel onuitvoerbaar. Radiologisch «massa-onderzoek zal slechts lang zaam kunnen worden toegepast, het eerst in de grote bevolkings centra. Een lid van de gezondheidsraad pleitte voor grootscheepse inen ting met het B.C.G.-vaccine, in het bijzonder onder de naturellen- bevolking. Men kwam ook tot de conclusie dat een betere zie kenhuis- en sanatoriumdienst no dig zou zijn. De kosten daarvan zouden echter enorm zijn: 1000 pond sterling per bed bij heelkun dige behandeling, 40 pond per bed bij andere behandeling. Boven dien is er nu al een chronisch ge brek aan verplegend personeel. Van groot belang in dit verband is de medische zorg voor de natu- De Eerste Kamer der Staten- Generaal is in vergadering bijeen geroepen op Woensdag 7 Sept. a.s. des namiddags te half twee, met voortzetting, zo nodig, 's avonds. Onder meer zal behandeld wor den het wetsontwerp tot aanvul ling van artikel 429 wetboek van strafrecht en vervallenverklaring van verordening no. 133/1940 (op laten va n vliegers) en dat ter ver plichte verzekering van werkne mers tegen geldelijke gevolgen van onvrijwillige werkloosheid voorbehoud der bevoegdheid tot toetreding tot het verdrag betref fende de arbeidsinspectie en in dustrie en de handel (Geneve 1947). Teneinde tegemoet te komen aan de vele verzoeken, die hem hebben bereikt, verleent de Mi nister van Verkeer en Water staat ontheffing van het Zon dagsrijverbod op de Zondagen 11 September en 2 October 1949. Een afdoende controle op na leving van het Zondagsrijverbod zal op de overige Zondagen wor den gehandhaafd. D Amerikaanse Minister van Buitenlandse Zaken, Acheson, heeft beloofd opheffing te zullen overwegen van de geheimhou ding, welke bewaard wordt aan gaande de besprekingen over de Britse dollarcrisis, zulks in ver band met de critiek in de Ame rikaanse en Britse pérs en de menigsverschillen over de oor zaken van dit dollartekort. Markt gegeven concert werd door een talrijk publiek aan dachtig bijgewoond en oogstte na elk ten gehore gebracht num mer een dankbaar applaus. De mooie zomeravond leende zich bij uitstek voor het concer teren. Auto in brand. Gisteravond te ongeveer 9 uur bemerkte de heer M. van de Vel de, wonende aan de Baandijk, terwijl hij in de De Jongestraat reed, dat achter in zijn auto brand was ontstaan, die zich direct ernstig liet aanzien, daar de vlammen reeds uit de auto sloegen. Door kordaat ingrijpen en met behulp van omwonenden slaagde de bestuurder er in de vlammen te doven. /AXEL. Viering 69ste verjaardag Prinses Wilhelmina. Gisteren wapperden van vele particuliere en alle openbare ge bouwen de nationale kleuren en werd fleur en leven in het straat beeld gebracht door de zingende en juichende kinderen der Frö- bel-soliolen, die hun traditionele wandelingen door de stad maak ten. Achtereenvolgens concerteer den des avonds de beide plaatse lijke harmonieverenigingen „Ho sanna" en „Concordia", waarvoor tamelijk veel belangstelling be toond werd. KLOOSTERZANDE. Verkeersongeval. Woensdagmorgen te ongeveer 10 uur had op het kruispunt na bij Rapenburg Tol een aanrij ding plaats tussen een vracht auto van de Coöp. Handelsver eniging te Hulst en een motor rijder uit Rilland Bath. De motorrijder, die uit de richting Terhole kwam, ver leende de uit de richting Rapen burg komende vrachtauto geen voorrang. Gelukkig liep het ongeval nog al mede, daar de motorrijder slechts licht gewond werd. Het motorrijwiel werd licht beschadigd, terwijl aan de vrachtauto van de aanrijding niets te bemerken viel. komen stukken werden eerst en kele' ontheffingen verleend voor straat- en hondenbelasting, waar. na een verzoekschrift werd voor gelezen van Het Wit-Gele Kruis voor een subsidie van 50 voor het opleiden van kraamverzorg. sters. De voorzitter stelde voor dit voor kennisgeving aan te nemen dodh hiertegen verzette de heer Roemburg zich, die deze zaak zeer goed verdedigde, doch de raad was van oordeel, dat die vijf tig gulden voor onze gemeente te hoog was in verhouding met van de ingekomen moties van de gemeenten Hontenisse, St. Jan steen en Philippine omtrent de vrije veren op de Wester-Schelde. Nadat nog enkele begrotings. stukken waren behandeld en een accountantsonderzoek van de Ver. van Ned. Gemeenten ging de raad over tot de rondvraag. De heer Van Dongen vroeg of de bank geplaatst kon worden vóór 16 September. De heer Roemburg vroeg of de voorzitter wou bevorderen dat de gemeentenaren op de bevrijdings. dag 16 September de vlag uit te steken ter herdenking van de be. ook andere gemeenten. De heer Dhert zag gaarne eerst vrijding, wat de voorzitter 'i; conceptbegroting van Het Wit. toestond. Gele Kruis. Hierna dankte de voorzitter de Hierna deed de heer Roemburg scheidende raadsleden voor de een voorstel om de gevraagde prettige samenwerking in de af- subsidie van 50 te halveren wat gelopen periode en hoopte dat het na stemming werd goedgekeurd, hen in hun verder leven goed Hierna ging de raad zonder mocht gaan; ook dankte hij de hoofdelijke stemming over tot het opnieuw herkozen leden voor hun goedkeuren van adhaesiebetuiging terugkomst in de raad. Een reuzenvliegboot van de Amerikaanse marine is bij San Diego in zee gestort. De gehele bemanning van 10 koppen kwam om het leven. Oe Maoeng, de Birmese Minis ter van Buitenlandse Zaken, heeft gisteren verklaard, dat er naar zijn mening niet meer dan 2000 werkelijke communisten in geheel Birma waren, die geen oorlogs materiaal van Rusland of elders ontvingen. De wapens, die zij kregen, waren afkomstig van sur- plusvoor raden uit de oorlog. „In dien Karens hun actie niet be. gonnen waren, zouden wij de communisten gemakkelijk in be. dwang gehouden hebben". TWEE MEISJES BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Gisterenmiddag om 3 uur wa ren 4 meisjes aan het baden in de Schelde ten Westen van de Braakman bij No 7 tussen Hoofd plaat en Biervliet. Geen Runner was de zwem kunst meester. Twee meisjes waagden zich te ver in het water en werden door de stroom, het was opkomend water, gegrepen. De beide andere meisjes gingen terstond hulp zoeken, doch de daarna aangewende pogingen mochten niet meer baten, daar de twee meisjes niet meer te vinden waren. Een zeilbootje uit Terneuzen werd aangeroepen en de inzitten den daarvan, waaronder twee jongelui uit Terneuzen, gingen terstond op zoek. Aanvankelijk had ook dit geen resultaat. Te ongeveer 5 uur n.m. echter zagen zij een drenke ling drijven. De levensgeesten bleken helaas te zijn geweken. Het stoffelijk overschot werd aan boord genomen en naar Terneu zen gebracht. Door de politie alhier werd hierop de Rijkspolitie te Biervliet met een en ander in kennis ge steld, waarna bleek dat de twee slachtoffers waren de 11-jarige Annie Buijsse uit Biervliet en haar 12-jarig nichtje Celina Buijs se, wonende te IJzendijke. Door de familie werd het hier aanwezige stoffelijk overschot herkend als te zijn van de 11- iarige Annie Buijsse. De ouders van een der slacht offers waren naar de Agrarische Jaarbeurs te Eindhoven. Het stoffelijk overschot van het andere meisje is nog niet gevon. den. TERNEUZEN. Concert. Het gisteren door de Harmo nie en de accordeonvereniging Paolo Soprani op de kiosk op de SLUIS- Duivensport- Duivenvereniging „Tot Weer- ziens'1'. Prijsvlucht uit Breteuille. Af stand 202.5 km. Snelheid le duif 1066 m. Aankomst eerste 20 duiven: O. de Meijer 1, 10; C. v. d. Walle 2, 7, 8; J. v. d. Plasse 3, 9, 18; A. de Baets 4, 6), 13; J. de Zutter 5; J. Risseeuw 11, 14, 17; M. van Boven 12; P. de Broek 15, 16; F. van Deursen 19, 20. 1 ZUIDDORPE. Gemeenteraadsvergadering. Raad van Zuiddorpe vóór de vrye veren- Nadat de voorzitter de verga dering had geopend werden de notulen vobrgelezen der vorige vergadering. Afwezig was het scheidend raadslid, de heer Kindt. Bij de behandeling van de inge- DOOR PETER BARON (Geautoriseerde vertaling van H. H. J. Maas.) 91) Nadruk verboden. HEDEN: TERNEUZENHerv. School (Leeuwenlaan)), 79 uur: Bezichtiging der School voor belangstellende ouders. MORGEN TERNEUZENHotel „Rot terdam", 2 uur: Vergadering van aandeelhouders van de N.V. Transport Mij- „Ter neuzen". Gisterenavond te half acht werd de nieuwe Hervormde School aan de Leeuwenlaan al hier in tegenwoordigheid van het bestuur der school, onderwijzend personeel, Kerkeraad, Kerkvoog dij en Notabelen, benevens het voltallig ooilege van Burg. en Weth., Dr. L. J. Cazemier, oud- voorzitter der Herv. School, thans tc Schiedam, architect W. Voogt, de aannemers de heren Hendriks, de heer W. Kanis, tuinarchitect, en verschillende leden van de Schoolvereniging, officieel in ge bruik genomen. Ds. J. Scholten, voorzitter der .Schoolvereniging, opende het sa menzijn met gebed en las daarna Mare. 10 r 13—16, waarna gezon gen werd Ps. 103 1. In zijn openingswoord betuigde Ds. Scholten zijn voldoening over de aanwezigheid van het voltal lig college van B. en W„ terwijl het hem speet, dat de Inspecteur van het Lager Onderwijs te Goes, en de rnspecteur van het Chr. Volksonderwijs te Oudëlande ver hinderd waren aanwezig te zijn. Vervolgens gaf spr. een kort overzicht van de totstandkoming der nieuwe school. In Sept. 1940 werd de school aan de Schoolweg door bominslag gedeeltelijk ver woest, waardoor deze school in zodanige toestand kwam te ver keren, dat zfj voor haar bestem ming moest worden afgekeurd. De oorlogstoestand was echter oorzaak dat niet tot nieuwbouw kon worden overgegaan en ge tracht moest worden in de nog resterende lokalen het onderwijs zo goed mogelijk voort te zetten. Door wijlen architect J. Deij C.Lzn werd een ontwerp voor een nieuwe school gemaakt, doch we gens het voortdurend stijgen van de prijzen der materialen moest hiervan worden afgezien. Hierna werd toestemming ver kregen voor het bouwen van een semi-permanente school en werd door de opvolger van architect Deij, de heer W. Voogt, een nieuw ontwerp gemaakt, waarbij deze school in overleg met B. en W- zou verrijzen in het nieuwe stadsge deelte in de Leeuwenlaan. Op 27 Augustus 1948 kon tot aanbesteding worden overgegaan. Met voortvarendheid werd het werk door de heer Voogt en de aannemers de heren Hendriks aangevat, zodat heden 1 Sept. het schoolgebouw in gebruik kon worden genomen. Voor deze ar beid bracht spreker aan genoem de heren zijn bijzondere dank met het verzoek deze dank ook aan de onder-aannemers over te brengen. Hierin betrok spr. ook de fa- miüe Meeusen, die met "t schoon houden van het schoolgebouw is Naar gisteren in kerkelijke kringen te Praag wordt meege deeld, zal in Tsjecho-Slowakije een derde Katholieke Bisschop met volledige kerkelijke plechtig heden worden gewijd, zonder dat daarvoor toestemming van de Tsjecho-Slowaakse staat is ge vraagd. De nieuwe benoeming die Maan dag van het Vaticaan is afgeko men, betreft de Praagse paro chiegeestelijke Kajetan Matou sek, die tot hulp-Bisschop van Praag zal worden gewijd en als Baardman ging mee. Jan was van mening, dat het niet geraden zou zijn zijn gast openlijk naar de duivel te wensen en hem er uit te schoppen; bovendien voelde hij zich enigszins verlicht, dat Kaye tenminste niet gekomen was om Clem's dood op te helderen. Wat betreft mogelijke voornemens van dc Stroper, die lieten Jan vrij koud; hij was niet gemakkelijk bang te maken. Larry, op zijn beurt, wenste zich zelf geluk. Dat zijn ergste vijand zijn vermomming niet doorzag, gaf hem een gevoel van veiligheid en hij liep in het beste humeur van de wereld naast Jan voort. Ze hadden het huis bijna be reikt, toen Barbara uit de garage kwam. Zij aarzelde even, toen zij haar oom in gezelschap van een vreemde zag, en kwam toen lang zaam naar hen toe. Jan stelde hen vrij vluchtig voor, ondanks het feit dat hij wel inzag, hoe nieuwsgierig zij was naar de redenen die de Yardman daar gebracht hadden. „Dit is superintendant Kaye, Barbara", zei hij. „Ik geloof dat hij van plan ds een poosje hier te blijven."' „D&t ben ik", antwoordde Lar ry. „Hoe gaat het u, Miss Teyst? Wat een aardig huis is dit en een bevoorrecht ook." „Bevoorrecht?" vroeg Barbara verwonderd, terwijl ze haar hand aanbood. „Ja, omdat het zo'n bekoorlijke meesteres mag herbergen." „Dat is erg vriendelijk van U", lachte Barbara. .Misschien wil je mijnheer Kaye de tuin eens laten zien Bar bara?" stelde Jan voor. „Ik moet nog een paar brieven schrijven." Barbara knikte, en haar oom ontsnapte om brieven te schrij ven die alleen in zijn verbeelding bestonden. De andere twee merk ten zijn weggaan nauwelijks op. „Natuurlijk ben ik niet hele maal onbekend met uw naam", zei Barbara tegen de baardman, terwijl zij langs Jans „perennials" slenterden. „Inspecteur Keating spreekt herhaaldelijk over u. Ik geloof, dat hij u beschouwt als een soort kruising tussen Confu cius en Mohamed." Larry grinnikte bij wijze van antwoord, want Confucius veroor zaakte een weinig confusie in zijn geest. Dat soort van dingen acht te hij geen veilig onderwerp voor een gesprek. Ook scheen het zaak te zijn, uit te vissen wat voor eigenaardigheden Keating aan zijn meerdere had toegeschreven, want zonder dat was do persoons verwisseling niet goed vol te houden. „Inspecteur Keating" is nogal ecu goeie vriend van u, geloof ik?" vervolgde het meisje. „/Hij deukt, dat er niemand zo vol maakt is als u." „Dat is ook zo", verzekerde Larry haar. „Ik hoop anders, dat Sam mij een bootje genadig uit getekend heeft." „O ja. Hoewel hij sommige van uw vrienden niet kan waarderen. Voornamelijk niet Harry Stote- les." „Harry Stoteles?" herhaalde Larry en keek niet erg snugger. „Zo noemt hij Aristoteles", ver klaarde Barbara, en Larry knikte. Dat was iets om te onthouden. Larry vloekte in gedachten. De rol spelen van iemand, diie Aristoteles las en op Confucius leek, was een zeer twijfelachtig zaakje. „Maar dat is zijn beste mop nog niet" vervolgde Barbara. „De Odd Essay van Homerus wint het." Ze lachten allebei, maar slechts één van beiden kon de grap wer kelijk op prijs stellen, en die één was Larry niet. Hij trachtte het gesprek weer op Keating terug te brengen dan kon hij ten minste meepraten. Sam is een rare snaak", merk te hij op, „maar heel schrander. Kent u hem goed?" „■Nogal. Hij kwam me vrij dik wijls opzoeken, maar de laatste dagen heb ik hern niet meer ge zien." „Nee, hij heeft zaken in East End en kan niet wg", zei Larry, en deze keer was hij de enige, die de grap kon waarderen. „Hij liet het altijd voorkomen, dat u zo geheimzinnig was", ver volgde Barbara. „Ik had gehoopt u op de lijkschouwing van Clem Wade te ontmoeten. Bant u daar geweest „Ja", stemde Larry, geheel in overeenstemming met de waar heid, toe. „Dat u me niet geziien hebt is te wijten aan die bewuste geheimzinnigheid. Die lijkschou wing was anders een vervelend karweitje» Clem Wade was be diende bij' uw ooiu, meen ik (Wordt vervolgd.) belast. Het moet voor het hoofd van de school, de heer D. J. van Wijck, en het verder onderwijzend personeel wel een grote voldoe ning zijn hun opbouwende taak in dit fraaie gebouw aan te van gen, daarbij de nadruk leggende dat zij bewust moeten zijn van hun hoge roeping. Moge Gods Woord het kompas zijn. Dr. Cazemiier verwelkomende, bracht spr. deze zijn bijzondere dank voor de liefde en trouw ge durende diens lange tijd als voor zitter der Schoolvereniging be wezen. Aan mej. W. Anthonisse, on derwijzeres der school, die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn, werd op deze feestelijke dag een bloemenhulde gezonden. Spreker deelde vervolgens me de, dat de heer Kanis de tuinver- zorging belangeloos op zich zal nemen, waarvoor spreker hem namens het bestuur zijn dank be tuigde. Ds. Scholten besloot met de school in gebed op te dragen aan God. Schriftelijke gelukwensen wa ren binnengekomen van Ds. P. A. van der Vlugt en de Gemeente- Secretaris de heer A. J. Dees, die wegens uitstedigheid niet aanwe zig waren. Van de oud-voorzit ter Ds. J. C. Slckesz te Vlissingen en het oud-hoofd der school de heer E. C. H. Stóhulz waren even- eens felicitaties binnengekomen. Door enkele leveranciers waren bloemstukken gezonden. Burgemeester Teilegen bracht hierop de gelukwensen van het Gemeentebestuur over. Dr. L. J. Cazemier had ondanks zijn druk bezette tijd, de uitnodi ging aanvaard om hier op deze feestelijke opening aanwezig te zijn en hoopte dat het schoolbe stuur en onderwijzend personeel onder Gods Zegen vruchtbaar mo gen arbeiden aan de opvoeding der schoolgaande jeugd. Achtereenvolgens sprak nog de heer Hendriks Sr., aannemer en W. Voogt, architect, die hun bes te wensen uitspraken voor de bloei der school. Het hoofd der school, de heer D. J. van Wijck, zegt getroffen te zijn door de aanwezigheid van Dr. Cazemier, die hierdoor bewees nog mede te leven met het wel en wee van de Hervormde School. ■De arbeid in het oude schoolge bouw is thans voorbij en het werk in het nieuwe wacht. Na al de narigheden verbonden aan het onderwijs gegeven in het gebrek kige schoolgebouw, zal het pret tig zijn als hoofd in dit nieuwe fleurige gebouw zijn arbeid te mogen voleinden. ■Het plantsoen zal echter nog onder deskundige leiding van de heer Kanis in orde moeten wer den gebracht waarvoor hij de gel delijke steun van de ouders der schoolgaande kinderen inroept. Hij herinnerde er aan dat bij zijn komst de school 195 leerlin gen telde en het nieuwe school jaar zal thans aanvangen met ruim 280 leerlingen. Aan het per soneel bracht hij dank voor de betoonde ijver en toewijding. Naast en door ons onderwijs is het ons doel de kinderen in aan raking te brengen met de Heiland der wereld. Ds. Scholton bracht dank aan de verschillende sprekers voor hun goede wensen en zeide dat wij de Psalmist kunnen nazeggen: 'k Zal met mijn ganse hart vermelden, Heer; [Uw eer U dank bewijzen. Na het ronddienen van verver singen door het personeel van het Rustoord „Scheldcoord" werd ge legenheid geboden het mooie schoolgebouw te bezichtigen, waarvan allen gebruik maakten. De in de gang aangebrachte fraaie raamschilderingen zijn aangeboden door de Firma Hen driks en de heer Voogt. Hedenavond tussen 7 en 9 uur is bet gebouw tor bezichtiging opengesteld voor belangstellen den. 1 Noordstraat Terneuzen

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2