I 0 tl UIT DE PROVINCIE Onze doch i Van he AGENDA BINNENLANDS NIEUWS De Stroper easosoeosoe&oxg&oeci JANSEN» S LYCEUM TE HULST. speciale winkéTw?êfóaanbiedingen TERNEUZEN Eéi prima dam; Java-kapok Tw« drie-delig, pond prima K8X&XC8X&CKK WIJZIGINGEN BETREFFENDE SCHEEP VAARTWEGEN. De scheepvaart door de buiten keersluis te Vlissingen zijn ge stremd van Maandag 5 Septem. ber a.s. af tot en met Zaterdag 10 September of zoveel korter als mogelijk of langer als nodig zal blijken te zijn. In het Staatsblad van gisteren is opgenomen een Kon. Besluit van 5 Augustus 1.1. waarbij, te rekenen van 1 September 1948 de afdeling gymnasium van het Jansenius Lyceum te Hulst, uit gaande van de Katholieke Middel bare Schoolvereniging, gevestigd aldaar, voor een tijdvak van zes jaren wordt aangewezen als be voegd om met inachtneming van de desbetreffende voorschriften, aan haar leerlingen, die het on derwijs tot aan het einde hebben bijgewoond, een getuigschrift van bekwaamheid tot universitaire studiën af te geven, dat met het getuigschrift, in artikel 11 van de hoger onderwijswet vermeld v/ordt gelijkgesteld. TERNEUZEN Concerten op de Markt. Ter gelegenheid van de jaardag van H. K. H. Prinses Wilhelmina zullen de „Harmonie Temeuzen" en de Accordeonclub Paolo So prani hedenavond een concert op de Markt geven, aanvangen de te kwart vóór acht. De afmars van de Harmonie heeft plaats te half acht van het repetitielokaal. Programma Harmonie. 1. Wilhelmus. 2. Frei Weg. Mars. C. Latann Arr. A. Dreissen 3. Suite Oriëntale. a. Les Bayadères. b. Au bord de Ganges. c. Les Almes. d. Patrouille. 4. Selection uit de Operette „De Vogelkoopman" C. Zeiler Arr. S. P. v. Leeuwen. 5. Rossignol et Fauvette. Concert-polka voor twee clarinetten. Lt. Purnotte. 6. Wiener Praterleben. (KlapwalsS. Translateur Arr. A. Dreissen. 7. Nederlandse Strijdkrachten. Mars. G. Miller Te ongeveer kwart over negen zal de accordeonclub Paolo So prani" op de Markt een uitvoe ring geven. Het programma luidt: 1. Clubmars. Potpourri 4. Donauwellen. Ehacmars. Rosetta. 6. M.T.-mars. 7. Lentebloemen. 8. Officer of the Day. i Benoeming. 2. 3. 4. 5. De heer J. Ph. Salomé, tech nisch ambtenaar Provinciale Waterstaat in West Zeeuws- Vlaanderen alhier, is benoemd tot ingenieur van het Hoogheem raadschap Schieland te Rotter dam. AXEL. Verkeersongevallen. De laatste weken kenmerken zich hier ter plaatse door onge- woondruk verkeer. Speciaal wat betreft het vervoer van land bouwproducten, zoals vlas, aard appelen, enz., neemt dikwerf ongekende vormen aan. Hierbij treedt telkens aan de dag het feit, dat deze gemeente tal van verkeersperikelen telt in de vorm van scherpe straathoeken en soms werkelijk overbelast ver keer op sommige snijpunten van straten in de kom der gemeente Eén dier punten is de hoek van de Weststraat, Kerkdreef en Oranjestraat, waar reeds menige met vlas geladen wagen onder steboven ging. Dit was ook Maandagmiddag het geval met een vrachtauto van de vlassersfirma Van Over- meire uit Koewacht. Een ernstiger ongeval deed zich diezelfde middag voor op de weg tussen Axel en Drie Schouwen, waar eveneens een vrachtwagen geladen vlas, van dezelfde firma overwicht kreeg en kantelde. wee tot het personeel van deze firma behorende personen kwa men hierbij onder de aanhang wagen terecht, waardoor zij zó ernstig gewond werden, dat de spoedig ter plaatse zijnde arts ogenblikkelijke opname in een ziekenhuis noodzakelijk achtte. Het zal bepaald een uitkomst zijn als de werkzaamheden aan de weg van de Sassing naar de grens beëindigd zijn en deze weg weer zal worden opengesteld, waardoor het verkeer in de be bouwde kom der gemeente ten zeerste zal worden ontlast. wordt verkocht. Wanneer de plannen van het bedrijfschap voor zuivel echter doorgaan zal men ook in deze provincie binnenkort geen volle melk meer kunnen ko pen doch gestandaardiseerde melk met een belangrijk minder vet gehalte. Alle belanghebbenden in Zee land, o.m. de standorganisaties en de Zeeuwse melkfederaties menen echter dat standaardisatie van de consumptiemelk niet ver- antwoojrd is. Op een Maandagmiddag te Goes gehouden vergadering van melk veehouders, melkslijters en ver tegenwoordigers van verschillende geïnteresseerde organisaties, waar tevens aanwezig was de heer C. Zwagerman, Rijkszuivelconsulent in Zeeland, werden de redenen hiervoor uiteengezet door de heer H. Toledo uit Haaamstede, die als voorzitter fungeerde. Niet alleen wordt het vetgehalte verminderd tot 2.5 pet., doch ook zullen bijna 600 zelfslijtende vee houders hun bestaan verliezen, tenzij ze vakslijter wolrden; en dit is zeer moeilijk voor hep. omdat zij dan eerst de melk aan de fa briek moeten leveren en na be werking pas mogen verkopen. Dan zijn er nog 816 melkvee- houdende boeren die de melk los verkopen. Zij zouden hiermee moeten ophouden en de kans is groot, dat een groot deel van hen de koeien zal opruimen. Tenslotte zullen ook de 300 vakslijters in Zeeland voelen wat het betekent wanneer de melk in Zeeland ge standaardiseerd wordt; zij zullen aan handen en voeten gebonden n, aldus spreker. Bovendien brengt de standaar disatie kosten met zich mee, die jaarlijks neer komen op rond een millioen gulden per jaar, een be drag, dat, volgens spr., naar aan- g nomen kan worden uit de zak /.in de boer zal moeten komen». n Alle belanghebbenden en des kundigen in Zeeland zijn het er over eens, dat standaardisatie in Zeeland economisch en hygiënisch niet verantwoord is. De fabrieken die niet ingericht zijn voor stan daardisatie op grote schaal, zijn niet centraal gelegen, zodat er te veel met de melk gesleept moet worden. Het argument, dat melk bij standaardisatie ook gepasteu riseerd wordt en daardoor de ver spreiding van besmettelijke ziek ten wordt voorkomen, achtten de heer Toledo en de heer Zwager man een gezocht motief. Vast staat wel, dat elke huisvrouw de melk kookt voor ze gedronken wordt. De Zeeuwse melkfedera ties menen dan ook, zei de heer Zwagerman, dat standaardisatie voor de melkveehouders en alle anderen een ramp betekent. Verscheidenen van de aanwezi gen ter vergadering deelden mede het eens te zijn met al hetgeen naar voren werd gebracht terwijl de vergadering volkomen instem de met een ontwerp-petitionne- ment dat, voorzien van de nodige handtekeningen aan de Ministers van Landbouw en Sociale Zaken gezonden zal worden. Mocht de standaardisatie desondanks toch doorgang vinden dan „zal het er zeker niet bij laten zitten", aldus werd tenslotte nog verklaard. de aansluiting van 24 percelen te Noordgouwe. Volgens door Gede puteerde Staten van Zeeland ver strekte gegevens zou uit dit raadsbesluit gedurende 20 jaren een jaarlijkse uitgaaf voor de gemeente van ruim 2500 voort vloeien. Uit een door de directeur van het Rijksinstituut voor Drink watervoorziening, in overleg met de Phanmaceutisch Inspecteur van de Volksgezondheid te Breda ingesteld onderzoek is gebleken, dat hoewel de aanleg van een waterleiding in de onderhavige gedeelten der gemeente Noord- gouwe wenselijk is, de hygiënische toestand aldaar minder zorgwek kend is dan het geval is in ver schillende andere gebieden in Ne derland, die verstoken zijn van een centrale waterleiding. In het Kon. Besluit wordt overwogen, dat zich dan ook in casu geen zo danige bijzondere omstandigheden voordoen, dat daardoor de uit zonderlijk hoge lasten die bij voor meld raadsbesluit op de gemeen te worden gelegd, te weten bijna l'OO per aansluiting per jaar, zouden worden gerechtvaardigd. SLUISKIL. Muziekuitvoering. Hedenavond 31 Aug. te half acht zal de Sluiskilse Fanfare een uit voering geven op de muziekkiosk in de Spoorstraat. Het program, ma luidt: 1. De ware Vrienden Fr. Tigels. 2. Martha. v. Flotow. 3. La Reconnaissance V. J. de Noodt. 4. Een schone Meimorgen Bisselink. 5. Mon Pays Mittelweir 6. The Day of Triumph Jakma. Na het 3e nummer pauze. Dit zal de eerste maal zijn, dat het korps getooid is met de nieu we uniformpet. Aanvankelijk lag het in de bedoeling in compleet uniform op te treden, doch ver. Vraagde aanvoer van de benodigde textiel, deed dit plan niet door gaan. Wat het onlangs aan de fan fare aangeboden festival betreft, merken wij nog op, dat het comité Woensdag voor het laatst verga derde;, waanbij bleek, dat op een enkel postje na, het financiële gedeelte vrij bevredigend sloot. De voorzitter dankte aan het slot zijn medeleden voor het ge presteerde werk. worden aanvaard, want in de toe komst zal het badcentrum te Vlissingen een geheel ander beeld vertonen en aan toeristen weer veel kunnen bieden van het com fort, dat nu ten dele ontbreekt. In dit opzicht wordt veel ver wacht van de verwezenlijking van de plannen tot stichting van een nieuw badcentrum benoorden de Nieuwe Nolledijk, waar ook nieu we hotelruimte geschapen zal worden. Dit nieuwe badcentrum zal met het bestaande strand- en boulevardcomplex verbonden door het Nollébos met de aanplant waarvan men dit najaar begint. Met name burgemeester Mr. Dr. B. C. Kolff ziet in deze combinatie van bos en strand grote mogelijk heden voor zijn gemeente. De boulevards vormen de levensader voor het vreemdelin genverkeer van Vlissingen. Heden wordt een deel der boulevards de boulevard De Ruyter, na een grondig herstel, officieel geopend. In de kringen der plaatselijke V.V.V. worden plannen ontwik keld tot het doortrekken van de boulevards langs de Nolledijk tot het nieuwe badcentrum, in het Noordwesten der gemeente. ZIERIKZEE. Kabel door het Keeten. De Provinciale Zeeuwse Elec. triciteits Maatschappij heeft een aanvang gemaakt met het leggen van een zeekabel van de aanleg steiger te Stavenisse door het z.g. Keeten naar Vianen. ZUIDDORPE. Ongeluk- Dinsdagavond kwam een vlas auto van de Fa. Van Opdorp van de richting Axel gereden naar Koewacht, toen op de Bontekoe het achterdek van de vlasauto brak. Bijna geheel de auto vlas kantelde van de auto df en de twee bovenop zittende arbeiders gingen mee. Een arbeider kwam er zonder ongelukken af, doch de tweede zat helemaal bedolven onder het vlas. Men ging natuurlijk direct aan het zoeken waar hij zat en toen men hem vond was het schijnbaar nog al erg en mien belde direct Dr. Melcihers van Koewacht op, die even nadien ter plaatse was en de eerste geneeskundige hulp toediende. Al spoedig bleek dat de man een hersenschudding had opgelopen en zijn arm gekneusd of gebreken was. De ziekenwa gen van de „Oito" uit Axel bracht het slachtoffer naar het zieken huis te Hulst. HEDEN AXEL: Het Centrum, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „In het duister van de nacht". TERNEUZENHoofdkantoor Z.V.T.M., 12 uur: Gew. jaarl. verg. aandeelhouders Z.V.T.M. Hervotrmde School (Leeu wenlaan)), 7.30 uur: Officiële opening der school. Luxor Theater, 8 uur: Bio scoopvoorstelling „Fantasia". MORGEN TERNEUZENHerv. School (Leeuwenlaan)), 7—9 uur: Bezichtiging der School voor belangstellende ouders. NOORDGOUWE. Besluit van de gemeenteraad vernietigd. Bij Kon. besluit van 29 Juli l.l. is vernietigd het besluit van de raad der gemeente Noordgouwe van 16 November 1948, strekken de tot uitbreiding van het hoofd buizennet der N.V. Waterleiding Mij „Schouwen.Duiveland". Volgens dit raadsbesluit zou de uitbreiding van het hoofdbuizen net geschieden ten behoeve van VLISSINGEN. De herbouw. Ofschoon men waardering heeft voor de wijze, waarop het provin ciaal bestuur van Zeeland Vlissin gen een aandeel geeft in het be schikbare bouwvolume, blijft het gemeentebestuur evenals de gemeentebesturen van Nijmegen en Middelburg de mening toe gedaan, dat voor de herbouw van getroffen steden extra-bouwvolu- me nodig zal zjjn, opdat in een tijdvak van tien jaren de verwoes te panden in het stadscentrum herbouwd kunnen worden- Op 1 Januari j.l. had Vlissingen nog 898 verwoeste panden te her bouwen, waaronder 42 winkels en 107 bedrijven. Hiermede zal in totaal een bedrag van 14% mil lioen gulden gemoeid zijn. Acht pensions en vijf hotel restaurants zijn nog niet her bouwd. Hierdoor is Vlissingen als badcentrum nog steeds zwaar getroffen. Te scherper wordt dit gevoeld, nu de toeristendienst VlissingenFolkestone van de Mij „Zeeland" nieuwe mogelijk, heden voor een bezoek aan Wal cheren opent. De proef, welke thans met deze dienst wordt ge. nomen, zou "wel eens teleurstel lend kunnen zijn, aldus de wet houder van openbare werken, de heer M. A. van Popering, maar dat mag toch niet als maatstaf BETUWS VEE NAAR GRAZIGER WEIDEN. d n. Droogte en veldmuizenplaa&é hebben in sommige delen van de Betuwe grote schade aan het gras berokkend. iSommige boeren uit de Tieler- waard zijn er toe overgegaan hun vee te evacueren naar graziger weiden, elders in de lande. VIJFJARIG JONGETJE VERDRONKEN. Maandagmiddag is de 5-jarige Reinier B. de Jong, het zoontje van de schipper van het motor schip Apeldoorn^ dat aan de Boompjes te Rotterdam lag over boord gevallen en verdronken. bewezen, doch alles is zo nat, dat de voorstelling van gisterenavond niet kan doorgaan. Deze toneel regenbui bezorgt de actrices en acteurs een onverwachte vrije zomeravond. De brandweer werd voor de stortbui gealarmeerd, doch behoefde geen dienst te doen. DOOR PETER BARON (Geautoriseerde vertaling van H. H. J. Maas.) 90) (Nadruk verboden.) derpolitie heeft toen een steek proef genomen en het bleek, dat toen de laadbak voor de helft was geleegd vier peuters reeds met hun beentjes onder het zand wa ren bedolven. Het geliefkoosde spelletje is naar alle waarschijn lijkheid' hun kleine speelmakker tje noodlottig geworden. De politie van het bureau Lin- naeusstraat heeft toen in overleg met publieke werken besloten het terrein af te graven. Gisterenmorgen om half zeven werd hiermede begonnen en drie en een half uur later stuitte men op het lichaampje. Inmiddels schakelt de politie echter misdaad niet uit, zodat het nauwkeurig onderzoek wordt voortgezet. Het lijkje is naar het Wilhelminagasthuis overge bracht. DE TWEE IN BELGIË VERONGELUKTE NEDERL. MEISJES. Het A.N.P. verneemt nader, dat mej. Hanna Rodriguez de Miran da uit Amsterdam, niet om het leven is gekomen. Zaterdag ver namen wij dat haar, samen met mejuffrouw Margaretha de Groote, eveneens uit Amsterdam, bij Bergen in België een auto ongeluk was overkomen, tenge volge waarvan mejuffrouw De Groot op slag gedood en mejuf frouw Rodriquez de Miranda in de daarop volgende nacht aan de verwondingen overleed. EIGENAARDIGE LIEFHEBBERIJ. De politie te Doesburg heeft in arrest gesteld een aldaar wonen de Pool, J. M., die verdacht werd van het natekenen van bankbil jetten van 100,Een ingesteld onderzoek, waarin ook betrokken was cle Centrale ter bestrijding van falsification, bracht verschil lende proeven van nagetekende bankbiljetten aan het licht. M. had zich inmiddels ook reeds een vergrotingsapparaat aangeschaft. Hij verklaarde deze bankbiljetten na te tekenen uit liefhebberij, doch dit belette de politie niet hem te arresteren. M. is nu in gesloten in het Huls van Bewa ring te Arnhem. DE KOE OP DE AUTO. Een Brabants automobilist kreeg onder Geldermalsen een ongewoon lifter. Op een spoorweg sprong n.l. plotseling een koe op de motorkap en bleef daar zitten totdat de auto tot stilstand was gekomen. Middelerwijl was de motorkap bezweken en ook de motor was door de ongewone last beschadigd, De koe stapte rustig van de auto en stond even later al weer te grazen van een der thans schaar se plukjes gras op Betuwse bo dem. PLENSBUI BIJ HELDER WEER IN HAAGSE SCHOUWBURG. Door onopgehelderde oorzaak, vermoedelijk een technische sto ring is de regen-installatie van de Koninklijke Schouwburg in Den Haag onverhoeds gaan wer ken. Om ongeveer twee uur stroomde vijf minuten lang een plensbui bij heldere hemel over decors, installaties, costumes en toneel totdat men een electro motor, die de perspomp van de regeninstallatie aandrijft, tot stil. stand had kunnen brengen. De brandblusinstallatie heeft heden in elk geval haar deugdelijkheid VERMIST JONGETJE OPGEGRAVEN. Gisterenmorgen omstreeks half elf is het lijkje van het drie en een half jaar oude jongetje Abr. van der Mey, dat sedert 28 Juli vermist is, opgegraven, op het zandterrein tussen de spoorlijn en de Pontanusstraat te Amsterdam. Op dit terrein was het kindje ook het laatst gezien. Het kind is gevonden door ar beiders van publieke werken, die op aanwijzingen van de Kinder politie en met toestemming van de burgemeester reeds enige tijd bezig waren het gehele zandter- re;!n om te gooien. Men vermoed, dat het kind terwijl 't hier speel de onder het Zand bedolven is. Het had tenminste toen het gis terenmorgen gevonden werd nog een schepje in de hand. De politie heeft het. terrein ge heel afgezet en stelt een nauw keurig onderzoek in. Nadere bij zonderheden kunnen dan ook nog niet gemeld worden. Het is aan de opmerkingsgave van een buurtbewoner te danken dat tenslotte na 34 dagen onaf gebroken zoeken en speuren, het lijkje van de 3 y2-jarige Abr. van der Hey is gevonden. De man had het zandstorten op het terrein aan de Pontanusstraat geobser veerd en het was hem opgevallen hoe telkenmale trossen peuters aan de zandauto's hingen als deze het terrein opreden. Wanneer de chauffeur zijn laadbak met zand liet kippen, stonden de kinderen er vlak achter en lieten het zand over zich heen komen. Een rechercheur van de Kin- GOES. Zeeland wil geen gestan daardiseerde melk. Zeeland is op het ogenblik de enige provincie in ons land waar aan de consumenten volle melk „Ik ben zeker artiest, maar niet van het kwast-, potlood- of pen-type, hoewel ik met de laat ste niet onbekend ben. Misschien zegt deze kleine medaille van verdienste u iets?" Hij haalde de legitimatie-pen ning, die hij Keating afgenomen had, uit zijn zak en liet die even voor Jan's ogen bengelen. Het zei Jan inderdaad iets. Der gelijke penningen had hij meer onder de ogen gehad, en de dra gers er van hadden hem al vrij wat last bezorgd. Zijn eerste ge dachte was, dat de Yard zijn ver band met Clem's dood had opge spoord, en daarmee kreeg hij zijn zelfbeheersing terug. Om te be ginnen volgde hij Larry's voor beeld en stak ook een sigaret op Zodoende won hij tijd om na te denken; hij besefte, dat hij in ge vaar verkeerde, maar het stond nog te bezien, of hij zich gemak kelijk zou laten vangen. „De Yard?'" vroeg hij. „Dat is geestig. En welk- bijzonder sieraad van de Central Branch heb ik het ongeluk te ontmoeten?" Het antwoord dat Larry gaf, leek hem niet erg* verstandig. ,jDé elfde letter van het alpha bet'', zei Larry, en Jan telde het vlug uit. ,,K?" vroeg hij verbouwereerd. „Ja, maar superintendant, om ;,e te dienen.'" Jan haalde diep adem. „Dus je bent ICaye? Wel ik ge loof niet, dat de zon daardoor minder zal schijnen. En wat is er van je verlangen bijgeval?" „Een klein stukje papier", ant woordde Larry onachtzaam. „Nee stil maar. We weten, dat je het hebt en zouden het graag van je overnemen, 't Is in 't voordeel van beide partijen, dat je het maar opgeeft." „Welke partijen?" „Die van jouw en die van ons. 't Is speciaal in jouw voordeel. De Stroper heeft Clem gemold, hoe wel die het strookje niet eens had. Maar jij hebt het. Denk daar eens over na." „Dat heb ik gedaan, dank je. Wat bedoel je met dat strookje papier V Larry zuchtte geduldig. „Het strookje dat je van Geor ge gekregen hebt. Dat van Larry Wade heibben wij of eigenlijk dat van Dennis, want Larry had het van hem. Het derde, dat van Ralph, heeft de Stroper, hij is er op uit om dat van jou ook te pakken te krijgen en jou er bij, onder de bedrijven." Jan lachte stil. „Kaye, je bent enig. Ik ken komedianten met minder gevoel voor humor, en die toch fortui gemaakt hebben op de planken Je baard past er bovendien goed bij. Je bent werkelijk grappig. Ja ren geleden heb je geprobeerd mij in de bak te zetten om mijn ziel te redden, en nou wil je mij dezelfde dienst bewijzen terwille van mijn lichaam. Ga door. Ik heb zelden zo'n plezier gehad." „Dat doet me genoegen; alleen ben ik bang, dat je niet zo'n ple zier zult hébben, als we je komen halen. Lach daar eens om." Jan voldeed op verplichtende wijze aan zijn verlangen. ,,Ik geef je een kans om te ont komen", vervolgde Larry onver stoorbaar. „Je weet welke. We moeten dat papiertje hebben." „En „we" zullen het niet krij- S01-" „Dat staat te bezien' vond Larry. „Je zult dezer dagen on welkom bezoek krijgen, Jan!" „Bedoel je van de Stroper?" ,Dat hoop ik, maar ik dacht nou meer bijzonder aan me-zelf. Ik zal openhartig zijn. Als je dat stukje papier bij je houdt, ben je een getekend man, en zul je vroeg of laat met de Stroper te doen krijgen. Ik wil er bij zijn, als hij komt." „O, dus dat is je bedoeling?" „Ja, min of meer. Je mag trou wens gerust denken, dat we hier zijn om je te beschermen, zoals we elk burger zouden doen hoewel het ons geen snars kan schelen, of er een paar van jou soert opgeruimd worden. In zo verre bewijst de Stroper de maat schappij zelfs een dienst, maar door die ongelukkige wetten van dit land heb je recht op bescher ming van de politie. En die zul je wel nodig hebben ook," „Dacht je dat? Ik vind niet, dat je erg pienter bent", zei Jan. „Wel man, jij en die baard van jou houden immers alle bandieten mijlen ver uit de buurt!" ,,Ze hebben jou anders nog niet verjaagd", antwoordde Larry ge vat. „Maar ik blijf in elk geval toch." Jan aanvaardde de toestand schouderophalend en wendde zich om, teneinde naar het huis terug te keren. (Wordt vervolgd). 7-JARIG MEISJE BIJ ZWEM MEN VERDRONKEN. Maandagmiddag heeft de poli tie het lijk opgehaald van de 7-jarige J. S. uit de Balthasar Florisstraat te Amsterdam, die met haar tweeling zusje in het water van de Stadionkade was gaan zwemmen en daarbij ver moedelijk in een z.g. put in het water is terechtgekomen en ver dronken. Reeds herhaaldelijk is door de politie gewaarschuwd, dat het zwemmen in dit kanaal, dat aan een zijde door een zandter- rein wordt afgesloten, niet zonder gevaar is. UIT BOOM GEVALLEN. Een 61jarig*e gemeentewerkman te Roermond wist in een der lin debomen aan de Minderbroeder singel te Roermond een nest met duiven te zitten. In het half duister klom hij in de boom om de dieren te pakken. Hij viel ech ter naar beneden en werd zo ern stig gewond, dat hij naar een zie kenhuis moest worden overge bracht, waar hij overleed. „NEDERLANDSE LEGER KRIJGT ROLSCHAATSEN". In alle ediities van een Neder lands dagblad verscheen op 31 Maart jl. een groot opgemaakt artikel, waarin bijzonderheden werden bekend gemaakt over een opzienbarende uitvinding. Een hoofdingenieur van Philips zou er in geslaagd zijn „gemoto riseerde rolschaatsen" te con strueren, waarmede een snelheid: 'bereikt kon worden van 30 kilo meter per uur. De motor, ter grootte van een luciferdoosje, werd aangedreven door eoïcidine, benzine in tabletvorm. Deze nieu we vinding aldus het artikel opende grote perspectieven, want Luitenant-Generaal Kruis over woog om de Nederlandse infante rie met deze gemotoriseerde rol schaatsen uit te rusten. De redac teur, die deze 1 Aprilmop verzon, heeft zeker niet verwacht, dat dit product van zijn fantasie huiten onze landsgrenzen zou worden verspreid. Doch hij had buiten de Londense correspondent van het in Melbourne verschijnende ochtendblad „The Argus" gere kend, want toen dit „grote nieuws" deze journalist -zij het dan met enige vertraging be reikte, seinde hij het onmiddellijk naar Melbourne door. „Dutch Army to get roller skates" luid de de vette kop van „The Argus" op 17 Augustus j.l. De Australische infanteristen zagen groen van jaloezie... Nadat de persattaché van het Nederlandse gezantschap te Can berra, de heer J. J. van der Laan, de hoofdredacteur van „The Ar gus' het oud-Nederlandse gebruik van de Aprilmop had uitgelegd, haastte het blad zich zijn excuses aan zijn 130.090 lezers aan te bie den. Noordstraaf

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2