tl 1 DE OPSTANDEN BOLIVIA Van he AGENDA UIT DE PROVINCIE Onze doch i de Joego-Slavische grens In Zeeuws-Vïaanderen Is thans de eerste Televisie-Ontvanger in werking De Stroper i wij eaxeososcsx&oxe&a Zweef vliegterrein „BRABANT" geopend Valse Dollarbiljetten De plaatsvervangers voor Oostenrijk De misdadigheid in Zuid-Afrika Rede van Gottwald DE KRING VANi LENINGRAD De orkaan in Florida speciale winkelwëekaanbiedingen TERNEUZEN Eëi prima dam; Java-kapok Tw< drie-d'elig, pond prima ~'?v- «K8MK8K»»»: Het Boliviaanse Ministerie van Defensie heeft Zondagavond be kend gemaakt, dat regerings vliegtuigen het vliegveld van Co„ chabamtoa hebben gebombardeerd, welke stad zich sinds de militaire opstand van Zaterdag in handen der opstandelingen bevindt. Ben- zine-opslagplaatsen op het vlieg veld geraakten in brand. Volgens vice-president Memer- to Urriolagoitia zal de bevolking strijden totdat de samenzwering, „die het land met bloed bedekt", is vernietigd. De bewoners van Sucre hebben in samenwerking met militaire eenheden en rege- ringsfunctionnarissen de stad her overd na de opstandelingen, die zich hadden ingegraven, te hebben verdreven. Ex-majoor Raul To, var, plaatselijk leider der opstan delingen, werd door de menigte bijna gelyncht, doch dank zij de gewestelijke militaire bevelhebber generaal Raul Tardio van de dood gered. De regering heeft de bevolking van Santa Cruz verzekerd, dat de stad spoedig heroverd zal worden. Te La Paz zijn vele arrestaties verricht, onder meer van enige ex-militaire officieren. Wapenen en munitie werden ontdekt. Naar verluidt zijn de voornaamste een heden der luchtmacht te La Paz samengetrokken, waar zij klaar staan otn met het leger samen te v/erken. Men verwacht een beslissende slag tussen de regeringstroepen en de opstandielingen nabij Cocha- bamiba, op een na de grootste stand van Bolivia en het voor naamste bolwerk, dat de nationa le revolutionnaire beweging in bezit heeft. Als antwoord op de bedreiging van de opstandelingen, dat zij La Paz zouden bombarderen, hebben vliegtuigen van de regering een tweedie aanval op het vliegveld van Cachahamba uitgevoerd Naar verluidt, hebben de op standelingen te Cachabamba het beleg geslagen voor de kazerne, waar het regeringsgetrouwe gar nizoen zich heeft ingesloten. Re geringstroepen trekken thans van twee zijden op de stad aan. Officieel wordt meegedeeld, dat gelijktijdige opstanden in vier an dere steden door de garnizoenen met behulp van de bevolking zijn neergeslagen. De nationale revolutionnaire be weging, die de steun genoot van de legerofficieren, trok zich terug na de val van haar bewind in Juli 1946, toen haar leider, president Villaroel, door een woedende me nigte te La Paz aan een lantaarn paal was opgehangen. De tegenwoordige leider, Victor Paz Estensoro, bevindt zich thans in Uruguay. bracht, aldus meldt de „Daily Express". De Franse politie en de Ameri kaanse geheime dienst hebben massa's vals geld ter waarde van 234 millioan dollar gevonden bij een overval, die onlangs werd ge daan op een boenderij bij Mar seille, waar valse munters gedu rende meer dan een jaar hadden gewerkt, aldus het blad. iDe Franse en Britse politie verzamelen bewijzen tegen twee Fransen en een Engelsman, die naar men gelooft de voornaamste organisatoren zijn van een bende, die honderdduizenden valse dol larbiljetten in omloop heeft ge- De plaatsvervangers van de Ministers van Buitenlandse Zaken dêr Grote Vier, die 1 September aan hun Ministers rapport moeten uitbrengen over de gemaakte vor deringen bij het opstellen van het ontwerp-vredesverdrag met Oos tenrijk, zijn er gisteren niet in geslaagd de geschreven tekst vast te stellen van het Zaterdag bereikte mondelinge accoord over de qVerdracht van de voormalige Duitse activa in Oostenrijk aan de Sovjet-Unie. De Westelijke plaatsvervangers en de Sovjet-Russische slaagden er niet in het eens te worden over de voorwaarden voor de pacht van olie-concessies en haar outillage door Sovjet-Rusland. Vijf en twintig honderd bezoe kers zijn Zondagmiddag getuige geweest van de opening van het zweefvliegveld „Brabant"' gele gen aan de Rijksweg Breda Roosendaal te Seppe. De officiële opening geschiedde met het woord door de burge meester van Iloeve, de heer A. de Krom, metterdaad door Neder lands eerste sportvlieger de heer W. van Graft, die met de burge meester in zijn Pipercub een op het veld gespannen lint in tweeën vloog onder luid gejuich van de toeschouwers. In zijn openings rede wees burgemeester De Krom op het belang van het vliegter rein voor de zweefvliegerij in Brabant en voor de ontwikkeling van Brabant, wanneer het vlieg veld voor motorvliegverkeer wordt vrijgegeven in de toekomst, mede in verband met die indus trialisatie in deze provincie. Hij prees voorts het doorzettingsver mogen en de energie van de heer Van Capenhout „Campie" in de wandeling die, nadat hij drie jaar geleden zich als het ware vastbeet in de idee: „een vliegveld" kans heeft gezien om bijna geheel uit particuliere middelen zijn doel tc bereiken. Na de opening volgde een genoe gelijk vllegfeest onder leiding van Willem van Graft, waaraan deze zelf, een Tiger Moth van de Na tionale Luchtvaartschool met de instructeurs Bazelmans en Van den Eist uit Hilversum, leden van de Delftse en. Haagse Aeroclub en de Bredase zweefvliegtuigclub „Superior" deelnamen. Van zweef- en motorvliegen, waarbij dë heren Van Graft, Van den Eist en Bazelmans menig uitbundig „zakdoekapplaus" als itaij vlieg feesten te doen gebruikelijk kre gen te incasseren, hebben de toe schouwers, ouder wie enkele bur gemeesters van West-Brabantse dorpen uitbundig genoten. Ook de demonstratie met een „Controlliner" van de Bredase modelbouwer, die als een brom vlieg met een klein Dieselmotor tje, bestuurd aan twee draden, cirkels vliegt rondom de bestuur der, oogstte veel succes. Slechts enkele van deze toestellen zijn tot nu toe in ons land gebouwd. Op een onlangs te Pretoria^ge houden congres van Noord-Trans vaalse magistraten is het woord gevoerd door de Minister van Justitie ,C .R .Swart. De Minister sprak bij die gelegenheid zijn zorg uit over de toenemende misdadig heid in het land, in het hijzonder geweldpleging in velerlei vortmi. Hij bepleitte uitgebreider toepas sing van lijfstraffen en legde de nadruk clp het lukraak gebruik van vuurwapens door jonge men sen blanken zowel als niet- blanken. „Zij schijnen te denken, dat zij bij de minste provocatie naturellen mogen beschieten en doden", aldus Minister Swart. De correspondent van de „New York Times" te Belgrado ver klaart uit betrouwbare bron vernomen te hebben, dat drie Sowjet-Russische gemechani seerde divisies uit Roemenië Hongarije binnen getrokken zijn en stelling nemen langs de Joe go-Slavische grens. De corres pondent, Sulzberger, voegt er aan toe: „De koude oorlog tus sen Joego-Slavië enerzijds en de Sowj et-marionettenorganisaties in de rest van Oost-Europa heeft naar men meent het ernstigste stadium bereikt sinds de Komin- form een jaar geleden tot twist met Belgrado besloot. In diplo matieke kringen heerst een sfeer van spanning, die te vergelijken is met die in het voorjaar van 1941, toen Hitier Joego-Slavië binnentrok". AFP meldt uit Belgrado, dat hoofdambtenaren van het Joe go-Slavische Ministerie van Ver voer hebben bevestigd, dat 12 Augustus een Sowj et-Russisch rivierschip van de marine de Donau in de richting van Hon garije is opgevaren en gewei- President Klement Gottwald heeft gisteren in een toespraak tot een menigte van tienduizen den mensen te Zvolen in Mid- den-Slowakije, op de laatste dag van de plechtigheden ter her denking van de Slowaakse op stand tegen de Duitsers in 1944, verklaard, dat „de Tsjecho-Slo- waakse ractionnairen en hun buitenlandse beschermers hun strijd niet hebben opgegeven." De vijandelijke propaganda had aanvallen op de kerk en de sluiting van kerken in Tsjecho- Slowakije gemeld. Dit was niet waar, zoals- iedereen kon zien, en er was nooit zoveel vrijheid van godsdienst in het land ge weest. De godsdienst was slechts het voorwendsel voor aanvallen op het huidige regiem. De kerke lijke hiërarchie voerde propa ganda tegen beter weten in Haar aanvallen waren gericht tegen de arbeiders, maar de arbeiders hadden, bij hun op komst tezamen met de Sowjet- volkeren, geen grote offers ge bracht om de reactionnairen te behagen, aldus Gottwald. „Het eenvoudig en duidelijke antwoord is, dat de republiek zich nooit zal laten uiteensplij- ten." gerd heeft om, ingevolge de re- glementèn, bij de Joego-Slavi sche grens te stoppen. Ook bij de terugtocht weigerde het vaartuig te stoppen. Een amb tenaar van het Ministerie ver klaarde „overtuigd te zijn, dat Joego-Slavië de nodige maat regelen zal treffen om herhaling van dusdanige schendingen te voorkomen". Twaalf Augustus was de dag volgende op die waarop de eer ste Russische nota, die Joego- Slavië als „vijand" behandelde, was verzonden. Dit incident, zo verklaart men te Belgrado, be wijst de zelfbeheersing der Joego-Slaven, die deze duidelijke uitdaging niet hebben beant woord. De Italiaanse trawler „Mathil- de" is na afwezigheid van zes dagen te Bari teruggekeerd. Het vaartuig had de beman ningen van zeven andere traw lers aan boord, die verklaarden gepraaid te zijn en naar de haven van Lagosta te zijn ge voerd door eenheden van de Joego-Slavische kustwacht. Deze boten en hun kapiteins zouden, naar het zeggen van de, bemanningen, door de Joego- Slavische autoriteiten worden vastgehouden, die losgeld eisten. Slechts de „Mathilde" mocht vertrekken om de bemannin gen naar hun standplaats terug te voeren. Volgens het Zwitserse yveek- blad „Die Weltwoche/" hebben een serie processen,, die in het geheim door het hoogste gerecht van de communistische partij in de Sov, jet-Unie geleid worden, ten doel, de zogenaamde „kring van Lenin grad" te liquideren. In het totaal zouden 78 hoge functionnarissen te Leningrad en 94 te Moskou zich moeten verantwoorden. Dertig zouden tot nog toe reeds tot in het toaal 710 jaar dwangarbeid veroordeeld zijn. De Leningradse kring is geheel samengesteld uit aanhangers en medewerkers van de thans over, leden Zjdanof, aldus het blad. Zjdanof, wiens macht in de Sov jet-Unie steeds groter werd, riep de Kominfórm in het leven en schaarde mannen om zich heen als Georgi Dimitrof, Minister, President van Bulgarije, die in April voor het opperste partijge recht te Moskou zou verschenen zijn en wiens dood kortgeleden uit de Sovjet-Unie gemeld werd, Kostoff, plaatsvervangend Minis, ter-President van Bularije, Rajk, de Hongaarse Minister van Bui tenlandse Zaken, Gofulka, alge, meen secretaris der Poolse com munistische partij en generaal Markos. Al deze mensen wilden een communisme van eigen natio naal karakter, dat niet tot elke prijs aan het Sovjet-Russische gelijk zou behoeven te zijn. Eind 1947 werd Zjdanof reeds van „persoonlijke Balkanpolitiek" beschuldigd, aldus het blad. Een haif jaar later werden Tito en Dimitrof beschuldigd van onder, handeling over een Balkanfedera tie. Sinds 1939 had Zjdanof Ma lenkof reeds als vjjand in de par tij. De oppositie in het politiek bureau Djanof nam toe. In Aug. 1948, enkele weken nadat hij op een reis ter reorganisatie- van de Kcminform nog te Berlijn ge signaleerd werd, meldt radio Mos kou zijn dood „na lang en zwaar lijden". Enkele maanden later volgen de arrestaties van Zjda- nof's zoon, Kostoff, Markos en Rajk, aldus het blad. Drie Sovjet-Russische vrouwen bobben gezamenlijk een para, chutesprong uitgevoerd van 6195 meter ho|agte, waarbij zij de pa rachute eerst op 5419 m openden, aldus meldt Tass. Paul Peri, bekend Parijs cabaretzanger, heeft te Deauville de jaarlijkse grote chansonprijs gewonnen met het zingen van .Marie et mop', muzieik van Hen, ri Contet, woorden van Margue rite Monnod. De prijs bestaat uit 300.000 francs plus een contract voor een tournee door Canada en Zuid-Amerika, maar de prijs die door de meelfa brieken thans wordt geboden ligt slechts even boven de ƒ21,50, zo dat de handel zijn onkosten - niet gedekt ziet. Een en ander is een gevolg van de zeer ruime aanvoeren vah graan op de binnenlandse markt, omdat vele landbouwers tengevol ge van de zeer slechte bedrijfs resultaten in 1948 (aardappel- en uien catastrophe) thans zo spoe dig mogelijk er toe overgaan hun oogst te gelde tc maken. Rogge, gerst en haver zijn producten die de markt willig opneemt, omdat aan veevoeder nog steeds een te kort bestaat. Voor tarwe is dit echter dioor de ruime aankopen in het buiten land een ander geval. Bovendien ligt de buitenlandse aankoopprijs lboven de garantieprijs van 2:1.50 gulden, een en ander heeft tot ge volg, een zeer* flauwe markt. Door insiders werd deze situa tie reeds vroeg voorzien en in de medio Mei IJ. gehouden ver gadering van de Coöperatieve Centrale Raiffeisen Bank te Utrecht werd van landbouwers zijde aangedrongen op het geven van voorschotten op de graan oogst. Deze oogst zou dan in centrale pakhuizen moeten worden opge slagen en door aan de boeren een zeker bedrag als voorschot uit te betalen zou de bevoorrading ge leidelijk kunnen geschieden, hier door zou worden voorkomen, dat door overmatig- groot aanbod de markt zou instorten, aldus de toen gedane suggestie. Aan dit verzoek is tot dusverre nog geen gevolg gegeven. WESTDORPE. Reis boerenleenbank. Zaterdagmorgen ongeveer 4,15 uur vertrokken met drie bussen een gezelschap uit de leden van die plaatselijke Boerenleenbank alhier met bestemming de Land bouwtentoonstelling te Eindho ven. Nadat zij met de eerste boot waren overgevaren werd er te Oorschot even tijd gegeven voor een verversing, waarna zij koers zetten naar Eindhoven, na het middageten bezochten zij al daar de Landbouwtentoonstelling, die bij het gehele gezelschap bij zonder in de smaak viel, want alles op landbouwgebied was daar te zien, een indruk die ieder van de tentoonstelling zal meenemen is wel deze, dat de machinerie de paarden geheel zal üben verdwij nen. Om zes uur werd weer ge start op huis aan, maar nu over België. Doch dat viel aan de grenspost. Velthoven. niet mee, HEDEN: TBRNEDZENLuxor Thea ter, 8 uur: Bioscoopvoorstel ling „Fantasia". MORGEN: AXEL: Het Centrum, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „In het duister van de nacht". TERNBUZENHoofdkantoor Z.V.T.M., 12 uur: Gew. jaari. verg. aandeelhouders Z.V.T.M. Hervormde School (Leeu wenlaan)!, 7.30 uur: Officiële opening der school. Luxor Theater, 8 uur: Bio scoopvoorstelling „Fantasia". REPATRIËRENDE MILITAIREN. Met het troepentransportschip Jo-han van Oldenbarnevelt' ver moedelijke aankomst te Amster dam 8 Sept. 1949 repatriërde als nog de sergt. A. de GToote van Hoek. TERNEUZEN. Aangereden. Maandagmorgen te ongeveer half tien had de aan de „Zeven- huisjes" wonende P. Dieleman in het kanaal water geschept en wachtte aan de waterkant het voorbijrijden af van twee bussen der Z.V.T.M., vooraleer hij terug naar zijn woning ging. Achter de autobussen kwam evenwei een luxe auto aangere den, dewelke hij niet had opge merkt en toen hij de rijweg zou oversteken, werd hij door deze auto aangereden en op de grond meer dan een uur hebben zij daar gestaan bij de Hollandse douane, terwijl het bij de Belgische op en kele minuten gedaan was. Ook op Kapellebrug bij de beide douane kantoren liep alles zeer vlot. De reis ging dan over Antwerpen,, waar het gezelschap nog een uur tje de tijd kreeg om even de stad', in te gaan. Om ongeveer 1 uur-' waren de bussen weer in West- dorpe. Het gehele gezelschap was zeer dankbaar over deze goed georganiseerde reis. IJZENDI-IKE. Geslaagd. Voor het diploma machine- schrijvea systeem „Groote", slaag de onze dorpsgenoot Fr. Wieme. ZAAMSLAG. Concert. Ter gelegenheid van de verjaar dag van H.K.H. Prinses Wilhel- mina op 31 Augustus, zal de mu ziekvereniging „De Volharding" een uitvoering geven op de kiosk. Aanvang 8 uur nam. Het pro gramma' is als volgt samenge steld: I. Wilhelmus. 2 Van Andelmars, G. Vonk. 3. Fantasie Romantique, L. Montague. 4 Banditenstreiche, F. Vón Suppe. Pauze. 5 Skymastermars R. Sennema. 6. Kaiser-Walzer, Joh. Strauss. 7. Selection De Vogelkoopman, Operette van Zeiler, Arr. S. P. van Leeuwen. S. Rosetta, wals, P. B. Bisselink. 9. Wien Neerlands Bloed. geworpen. Hoewel de aanrijding op zichzelf niet ernstig was, moet de bestuurder de klap toch heb ben bemerkt, doch vooraleer D. weer was overeind gekomen, was de auto al ver weg. Dieleman, die een vrij diepe wonde aan de hand had opgelo pen, moest zich onder dokters behandeling stellen. Op BRUINISSE. De inlandse tarwemarkt. die inlandse tarwemarkt DOOR PETER BARON (Geautoriseerde vertaling van H. H. J. Maas.l 89) (Nadruk verboden.) „Gij die hier binnentreedt, laat alle hope varen", zei hij somber, en voegde er verduidelijkend bij: „Uit Dante's Inferno." Larry grinnikte en ging er toe over, zijn gevangene weer stom te maken. „Ik zal bij gelegenheid eens aankomen", zei hij, toen hij naar de deur ging, „om je te voeren met mijn eigen leliewitte handen. Als je je eenzaam voelt, moet je proberen of je de kakkerlakken kunt tellen. Het is een spannend spelletje. Tien punten voor elk, en twintig als zc in je nek krui pen." Hij glimlachte vriendelijk en ging weg. In de portiek wachtte hij even om zich te overtuigen, dat er niemand in de buurt was; toen liep hij vlug het tuinhek uit. Op de weg bleef hij staan om nog eens terug te kijlken naar het portiershuisje, waarin Brown nu opgesloten zat. Het was niet moeilijk geweest er in tc komen, en het stof dat er overal lag,' wees er op dat er nooit iemand kwam. Eet huis was, vooral als^ Larry zijn voornemen, om als Kaye op Marske House te gaan logeren, ten uitvoer kon brengen, buitengewoon voor gevangenis geschikt. Dat de gewaande Kaye zichzelf zou kunnen bevrijden, achtte Larry zeer onwaarschijn lijk; hij v/as op het gebied van binden en knevelen vrijwel vol leerd. Evenmin maakte hij zich be. zorgd dat de gevangene met hulp van buiten lc); zou komen, want hij rekende er op, dat niemand wist, wat het schilderachtige por tiershuisje verborg. Toch vergiste hij zich daarin. Nauwelijks was hij weg, of een schaduw maakte zich uit de nog diepere schaduw tus sen struikgewas los, glipte de laan over en verdween in de por tiek van de portierswoning. Die schaduw was superinten dant Kaye de echte die een belangstellend toeschouwer was geweest bij de gebeurtenissen van die avond. XXIII. Jan Teyst was een voorbeeld van regelmaat. Hij had regel matig geleefd van het geld zijner J klaarbaar was. heerst momenteel een zeer luste loze stemming. De groothandel c.q. de meelfabrieken bieden thans een zo lage prijs, dat er voor de normale bona fide tus senhandel geen winstmarge over blijft. De door de Regering gegaran deerde richtprijs voor de tarwe bedraagt ƒ21,50 tot 23,—, hier voor moet dus worden ingekocht, medemensen, en ook in minder belangrijke zaken hield hij zich aan vaste gewoonten. Elke morgen^ weer of geen weer, vond men hem in de grote tuin van Marske House om de groei van zijn bloemen waar te nemen, waarbij hij zich niet liet afschrikken door een volslagen gemis aan kennis van alles, wat plantkunde betrof. Na tien minu ten zijn perennials voor „bien nials" uitgescholden te hebben en het onkruid te hébben begoten, dat hij aanzag voor de keur der bloemenwereld, slenterde hij ge regeld de laan in om een sigaret te roken en zijn plannen voor de dag te overleggen. Maar wat ook zijn plannen ge weest waren, die bewuste morgen zij hadden zeker de helft niet bevat van alles wat gebeurde. Zo had hij bijvoorbeeld niet gerekend op een ontmoeting met zijn ar tiest, die weer naar het portiers huis stond -te kijken, en, hoewel Jan dat uit de verte niet zien kon, zwakjes glimlachte. Wat het uit Larry's oogpunt zeer verma kelijk gesprek', dat hij een ogen blik te voren met de uitnemende Brown gevoerd had, in aanmer king genomen ook heel ver- Bij ons bezoek te Breskens aan het Radio en Electrotechnisch installatiebureau van de heer A. van de Walle in de Dorpsstraat werden wij in de gelegenheid gesteld zijn eigengebouwde tele visie-ontvanger in werking te zien. Reeds enkele weken liep, men daar met de plannen rond om een televisie-ontvanger te bou wen, maar de grote afstand waarop de televisiezenders zich bevinden, was een zeer groat bezwaar voor een zuivere ont vangst, daar de televisiezenders een werking hebben tot op een afstand van 60 km van de zender. En als men bedenkt dat de Engelse televisiezender zich 330 km van hier bevindt, was het een moeilijke opgave om over deze afstand een goede televisie ontvanger te houwen. Toch besloot men over te gaan tot de bouw van een dergelijk apparaat, een ontvanger met 3 hoogfrequenttrappen, meng- lamp, 4 middenfrequenttrappen, detector, 2 Video eindtrappen en „Denkt u er over, of u uw be lofte, mijn portiershuis te ver eeuwigen, zult vervullen?" vroeg Jan schertsend, en ontving toen de eerste van de reeks schokken, die de dag voor heiii in petto had. „Nee, eigenlijk dacht ik op uw aanbod terug te komen." Jan's ogen vernauwden zich merkbaar, en zijn houding werd een beetje minder welwillend. „Mijn aanbod...?" Larry keek zijn vijand vierkant aan. „Juist, mijn beste Jan." Jan's ogen werden weer groter. „Ik weet niet „Nee, maar ik wel. Dat is de voorsprong, die de wet altijd heeft, tegenover misdadigers." Larry vond, dat hij dat er nog al aardig afgebracht had, en in de geest bedacht hij zich al met een medaille, maar jammer voor hem, bleef Jan in gebreke, het ge val in hetzelfde licht te zien. „De wet? Ik kan u niet volgen. Ik dacht, dat u kunstenaar was". „Dat ben ik ook." Het was volkomen waar, alleen op een ander gebied, dan Jan be doelde. .I-Irj stak een sigaret op en verheugde zich in de verwarring van zijn tegenstander. (Wordt vervolgd.) dan nog de synchronisatieschei- der. De tijd basis werd met vier lampen uitgevoerd. De kathode- straalbuis waarop het beeld komt, is een DG 9—4. De nodige onderdelen en lampen werden besteld. Vol goede moed is men aan de slag gegaan; iedere avond was men met 3 man aan het bouwen van de ontvanger. Daar de antenne ook een ho ge graad van gevoeligheid moest bezitten, werd een 3 element- beam, een z.g. gerichte antenne ontworpen. Deze is op een 12 m hoge mast geplaatst, welke bij ongunstig weer kan worden; neergelaten. Op 5 Augustus was men bijna gereed, maar gebrek aan onder delen dreigde het werk in de war te sturen en daar om 8.20 uur de uitzending in Lopden was begonnen. Om 9.45 uur was. men dan toch zo ver dat en ont vanger en ook de bouwers zou den moeten tonen wat ze waard waren. De ontvanger werd, in bedrijf gesteld en weldra kwam de ra- teltoon, waaraan men de zen der kan herkennen, hard door. Bij het draaien aan de tijdba- sis ontstond een vaag beeld, dat nog wel niet scherp was, maar toch een grote voldoening was voor de bouwers. De volgende dagen werden be steed met het afregelen van de ontvanger. De „Beam" werd op nieuw gericht en het rsultaat is thans ongelooflijk. Het beeld komt thans zeer scherp door. De heer Van de Walle met zijn personeel hebben de bekroning op hun arbeid gekregen, en wij willen besluiten met onze geluk wensen aan te bieden met het door hen behaalde succes van de bouw der eerste televisie-ont vanger in Zeeuws-Vlaanderen. De schade die de orkaan, welke Vrijdag j.l. de kust van Florida heeft geteisterd, heeft veroorzaakt wordt op bijna 50 millioen dollar ■geschat. Alleen al te West Palm Beach zijn meer dan 2000 woningen in een straal van 5 km beschadigd. Men schat de in deze sector aan, gerichte schade cp bijna 4.5Ö0.0Ó0 dollar. Noordstraat

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2