tl Onze doch i Van hei Orkaan treft Palm Beach De Palestijnse kwestie UIT DE PROVINCIE AGENDA BINNENLANDS NIEUWS .„.^«Huoaa DO DAT De Stroper pa VAN O E SANDE 1 <}^vvvvvv-5S GRIEKENLAND Veigiftingingszaak in Frankrijk Twee Nederlandse meisjes In België omgekomen Qmstiomingen in Neuw Zu d Waits ENORME KOKENBRAND TUSSEN EXLO EN ODOORN. speciale winkelweekaanbiedingen TERNEUZEN Eéi prima dam; Java-kapok Twi drie-delig, pond prima e»»5C8»ÏC85C8: Vrijdag is de luxueuze badplaats Palm Beach in Florida door een orkaan met een snelheid van meer dan 170 km per uur getroffen. De daken tan vele huizen en twee scholen werden afgerukt en de straten met ontwortelde bomen en puin bezaaid. De electrisehe stroomvoorziening werd afgesneden en windsnel- heidsmeters afgerukt, nadat zij windstoten van 200 km hadden geregistreerd. Officieus wordt gemeld, dat de orkaan, die naar het Noordwesten trekt, een maximumsnelheid van 250 km heeft gehad. De bevolking aan de Oostkust van Florida werd door het meteo rologisch instituut van Miami ge waarschuwd, „dat het ergste" van de verschrikkelijke orkaan „nog moet komen'". Volgens voorlopige berichten is alleen in West Palm Beach voor millioenen dollars schade aangericht. Tot dusver zijn slechts één dode en twee gewon den geteld. Langs de kust staande palmbo men ontwcfrteld. Hoge pijnbomen die de beruchte stormen van 1928 en 1947 doorstonden, zijn thans vernield. Brievenbussen werden door de orkaan van de muren gerukt en in eindeloze processie tezamen met cocosnoten, stukken puin en andere losse voorwerpen docjr de straten voortgejaagd. De stad werd keer op keer fel verlicht;, doordat hoogspannings draden afknapten en kortsluiting maakten. De storm in Florida heeft zich naar het centrum van 't schier eiland verplaatst na een kust strook van 200 km van Holly wood naar Vero overvallen te hebben. Vlagen met 'n snelheid van 95 a 120 km gierden ook over het Noordelijke deel van het schiereiland en verschillende vlagen bereikten het meer Zui delijke deel. Onder meer werden een radiomast en een windmeter bij Belle Glade omvergeworpen. In de plaats Stuart zouden meer dan 500 personen zpnder tehuis zijn. De treinen naar het Noor den werden opgehouden. Een wagon van 40 ton, geladen met hout, werd van de rails gesto ten. Het opperbevel deelt mede: „In het Grammosgebergte zet ten onze troiepen hun offensief over het gehele front voort. De hele streek ten Oosten van de bronnen van de Aliakmon en de Sarandaporo is gezuiverd en een. heden, die langs de grens opere ren, hebben van het Noorden uit de dorpen Koeria en Foessia be zet. Onze verliezen bedragen 45 dcjden en 349 gewonden. De com munisten hebben 263 doden en 48 gevangenen verloren. Onze Spit, ires en Helldivers bestoken voort, durend de communistische stel lingen aan het Grammosfront. De laatste 24 uur hebben dezei toe stellen 168 aanvallen op de vijan delijke stelingen ondernomen'". De Franse justitie houdt zich bezig met de grootste vergifti. gingszaak, die ooit in Frankrijk is behandeld. Marie Besnard, een vrouw uit Londen, in het depar tement Vienne, is 21 Juli aange houden in verband met de ver. dachte omstandigheden, waaron der haar echtgenoot is overleden. Spoedig viel de aandacht op de alleszins vreemde opeenvolging van sterfgevallen, een veertien tal, in de familie Besnard. Getui gen hebben verklaard, dat som mige overledenen herhaaldelijk hebben geklaagd over „de eigen, aardige smaak van door Marie klaargemaakte soep". De lijken, van de slachtoffers zijn opgegra ven en in zes gevallen werd reeds de aanwezigheid van arsenicum vastgesteld. Verdachte houdt vol onschuldig te zijn. De familie Besnard was gefortuneerd. Onder de vermoe delijke slachtoffers bevinden zich ook de moeder en de schoonouders van verdachte. rubberboten uitgeworpen, maar vele werden door de stroom meegevoerd. Alle verbindingen met Kempsey zijn verbroken. De laatste berichten uit de stad af komstig zijn van een amateur zender. Een piloot die over Kempsey met een bevolking van 7.000 zielen is gevlogen, verklaarde: „De stad is geheel geïsoleerd door een grote bruine zee, die zich uitstrekt van de kust tot aan de bergen ten Westen van de stad. Twee eilanden, een groot en een klein, waren alles wat ik uit de lucht van Kemp sey kon zien. De Macleay-rivier is een woeste stroom geworden van bijna 80 km breed". OPROER LEIDERS WORDEN GEHANGEN. •Keizer Haile Selassie van Ethi opië heeft bevel gegeven de lei ders van de 600 spoorweglieden, die in de afgelopen week de kan toren en fabrieken van de Frans Ethiopische spoorwegmaat schappij te Direwada tussen Ad dis Abeba en Djibouti bestorm den, op te hangen. President Truman heeft Vrij-l dagavond verzekerd, dat de Ver enigde Staten door materiële en technische hulp zullen bijdragen -tot de vervulling van de econo mische plannen van de de missie der Verenigde Naties naar het Midden-Oosten. Truman'stelde vofor om Gordon Clapp, de vroegere voorzitter van. de Tennessee Valley Authority, tot voorzitter van de missie te benoemen. Truman waarschuwde, dat het maken van economische plannen voor het Midden-Oosten slechts succes kon hebben als de betrok ken landen zelf initiatief toonden en dat vrede en onderlinge sa menwerking essentieel waren, De verzoeningspogingen der V. N. inzake het Palestijnse vraagstuk, welke thans te Lau sanne worden gedaan, zullen binnenkort te Lake Success en Jeruzalem voortgezet worden, zo werd te Lausanne vernomen. Met dit besluit wordt een nieuwe politiek der V. N. ingeluid bij het pogen om Israël, Egypte, Transjordanië, Syrië en de Li banon een algemeen vredesplan te doen aanvaarden, Het besluit valt samen met de instelling van een internationale commissie van onderzoek, die spoedig door het midden-Oosten zal kruisen en die rapport zal uitbrengen over de te tre.ffen economische maatregelen ter bevordering van de wedervesti- ging van Arabische vluchtelin gen uit Palestina in de omlig gende Arabische staten. De twee belangrijkste problemen zijn het vluchtelingenvraagstuk en de vaststelling der grenzen. Naar verluidt zal de commis sie aanbevelingen moeten doen voor plannen, die het de Arabi sche staten mogelijk maken grote aantallen vluchtelingen op te nemen. Deze plannen zou den dan in hoge mate gesteund worden door het plan van Tru man tot verlenen van hulp aan onvoldoend ontwikkelde landen. Het secretariaat der verzoe ningscommissie zal naar Jeru zalem verplaatst worden ten einde het contact tussen de commissieleden te Lake Success en de commissie van onderzoek te onderhouden. Zodoende zal het verzoeningsapparaat der V. N. hoofdzakelijk werk op ptactisch economisch gebied verricht. REPATRIËRENDE MILITAIREN. Met het troepentransportsehip „Joh. van Oldembarnevelt" ver moedelijke aankomst te Amster dam 8 Sept. 1949 repatriëren de volgende Zeeuws.Vlaamse militai ren: G. Th. Cornells en gezin, Philippine; Th. Meertens, Hoek; C. P. Dieleman, Sas van Gent E. P. Versehorre, Sas van Gent; P. Dobbelaar, Terneuzen en D. C. Haak, Zaamslag. BRESKENS. Nieuwe Wijk in gebruik genomen. Zaterdagmiddag vond te Bres- kens de officiële ingebruikne ming plaats van de aldaar ge bouwde nieuwe wijk, waarbij in de Philips van Kleefstraat een gedenkteken, in de vorm van 't wapen van Breskens werd ont huld. Burgemeester Eekhout, die daarbij het woord voerde, wees er op, dat het gemeentebestuur trots is op deze woningen, die door hun fleurig aanzien een sieraad voor de gemeente vor men en hij sprak de wens uit, dat de bewoners door het goed onderhouden hunner woningen dit aanzien zullen weten te be waren. Voorts bracht hij hulde aan de plaatselijke muziekver eniging „Uit het Volk, voor het Volk" die bij deze plechtigheid voor de muzikale omlijsting zorgde ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan en hij herinnerde aan het vele, dat de ze vereniging tijdens haar be staan en vooral ook na de be vrijding voor de gemeente heeft gedaan. In het bijzonder huldig de spreker de voorzitter, de heer I. de Hullu, en als bewijs van er kentelijkheid van het gemeente bestuur verzocht burgemeester Eekhout de heer De Hullu het gedenkteken te willen onthul len. Nadat dit geschied was onder het spelen van het Volkslied bracht de heer De Hullu dank voor de hem betoonde eer, waar mede deze plechtigheid geëin digd was. Later in de namiddag arriveer de de Gymnastiekvereniging „Achilles" uit Middelburg met haar signaalaf deling. De gasten werden aan de Prov. boot afgehaald door „Uit het volk, voor het volk", waarna men in optocht naar het gemeente huis ging, alwaar het bestuur dezer vereniging door Burge meester Eekhout werd ontvan gen. Deze noemde het een grote Vrijadagavond heeft zich na bij Bergen (Henegouwen) een ernstig autoongeval voorgedaan, waarvan twee Nederlandse meis jes 't slachtoffer zijn geworden. Beide meisjes maakten hun reis al liftend en hadden bij het douanekantoor van Bettignies plaats gevonden in 'n Belgische auto. Nauwelijks een kilometer verder kwam het voertuig, be stuurd door de heer Dangoisse, door onbekende oorzaak met een boom in aanraking. De bestuur der van de auto en de 28-jarige Margareta de Groote uit Am sterdam werden op slag gedood. Het tweede meisje, de 29-jarige Hanna Rodriguez de Miranda, eveneens uit Amsterdam, is in de nacht van Zaterdag op Zon dag aan haar verwondingen bezweken. VLIEGEN radicaal uKroeHj o.D.T-POEDER n de practisch'é, voordelige stutfzak 65 cent eer voor Breskens, dat „Achilles" naar Breskens had willen komen en hij was er van overtuigd, dat de plaatselijke turnvereniging lering zou kunnen trekken uit de verrichtingen der gasten. Voorts bracht hij speciaal hul de aan de leider van Achilles, de heer Bal, en de heer Eekhout be sloot met een dronk uit te bren gen op „Achilles" en de „Achil les" van „Achilles". Ook de heer De Hullu sprak hartelijke woorden van dank aan het adres van de heer Bal en diens echtgenote, waarna de heer Bal dank bracht voor de hem toegezwaaide lof en er daarbij op wees, dat hij z.i. niets meer dan zijir plicht had ge daan. Spr. gaf de verzekering, dat de Breskense turnvereniging steeds op de volle steun van „Achilles" zal kunnen rekenen. Des avonds gaf Achilles op het Spuiplein een keurige demon stratie, waarvoor een zeer grote belangstelling bestond en welke veel succes had. Na afloop hiervan werd een taptoe gehouden, waaraan ook de muziekvereniging uit Groede medewerkte. Tenslotte volgde op het Spuiplein nog een optreden van de conferencier Daan Hooi kaas, waarmede de dag besloten werd. Gisteren vond een Klein Festi val plaats, waaraan deelnamen de muziekgezelschappen uit Schoondijke, Oostburg, Water vliet (B.), Nieuwvliet en Bres kens. Ook hiervoor bestond van zelfsprekend zeer grote belang stelling. Ongetwijfeld kan de kortgele den opgerichte winkeliersvereni ging „Wibres", die deze feeste lijkheden ter gelegenheid van de winkelweek organiseerde, op succesvolle dagen terugzien. GRAUW- Een duif, die goud opbracht. Het was Zaterdagavond feest in het lokaal der duivenmaat- schappij te Graauw, toen des avonds te ongeveer kwart voor 10 timmerman Matthijsen, de gelukkige prijswinnaar van de jubileumprijsvlucht op St. Vin cent, in zijn eerste prijs: een spikplinternieuwe Renault-Sé- dan, 4 deurs, kwam aanrijden. Bovendien had Matthijssen nog een bedrag van ongeveer 900 te incasseren gekregen, zodat er alle reden was om deze zonder twijfel heuchelijke gebeurtenis feestelijk te herdenken en was het te begrijpen, dat de blijde incomste des avonds met span ning werd tegemoet gezien. Naar wij vernamen heeft de duif, die haar eigenaar thans tot autobezitter heeft gemaakt, wel uitzonderlijke capaciteiten, want reeds eerder zorgde zij ervoor, bij prijsvluchten tot de eerst- aankomenden te behoren, en daarbij in totaal ongeveer 500 aan prijzen verwierf. KLOOSTERZANDE- Verkeersongeval. Zaterdagmorgen te; omstreeks 10 uur had ap de weg dichtbij de haven van Perkpoider een verkeersongeval plaats, dat nog betrekkelijk goed is afgelopen. Een meisje reed met haar ijsco- wagentje in de richting van de veerhaven op de rijweg terwijl 'n luxe auto haar achteropkwam op korte afstand gevolgd door een autobus uit Gent met een gezelschap doofstommen, dat een uitstapje door Zuid-Beveland en Walcheren zou maken. Toen: de bestuurder van de luxe auto voor het ijscowagentje naar links uitweek bemerkte de chauf ifeuir van de reiswagen te laat dit wagentje, waarop hij, om een aanrijding te voorkomen, krach tig het stuurwiel naar links draaide. Dit had tot gevolg, dat de autobus van de weg aireed en in de sloot terecht kwam. Een der passagiers beliep hier bij inwendige kneuzingen en bleek dat enige ribben waren gebroken. Nog een tweetal doof stommen kreeg lichte verwon dingen. KRUININGEN. Verkeersongeval. Zaterdagmorgen te ongeveer acht uur werd de kapitein bij de Provinciale Stoombootdienst, de heer Provoost, op de weg na bij de haven door een vracht auto aangereden, tengevolge waarvan hij een lichte hersen schudding bekwam en een pols brak. Na voorlopige geneeskun dige hulp werd de heer Provoost naar zijn woning vervoerd. VUSSINGEN. Jongetje valt uit boom op hek. Vrijdagmiddag klom een jonge» t.je uit Vlissingcn in een boom. Maar do-ordat een do|de tak plot seling brak, viel hij naar beneden op een ijzeren hek, waarvan een spijl hem in zijn zijde drong. Deze werd opengescheurd en tussen twee riblben door kwam de punt in de onmiddellijke omgeving van een der longen terecht. Het ventje wist zich nog zelf van het hek te bevrijden en pro beerde naar huis te komen, doch ojnderweg zakte het spoedig in elkaar. Het jongetje is in het Sint Jozelfziekenhuis opgenomen. Zijn toestand is nog steeds zeer ernstig. ZAAMSLAG. Aanrijding. Zondagmiddag te ongeveer half zes vond alhier in de Ter- HEDEN TERNEUZENLuxor Theater, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Na de storm". Concertgebouw, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „The Iron Curtain". HULST: St. Aloisius Patro» naat, 2 uur: Putblieke Veiling van Dekkleden en Legergoe- deren. MORGEN TERNEUZENLuxor Thea ter, 8 uur: Bioscoopvoorstel ling „Fantasia". neuzensestraat een aanrijding plaats, waarbij twee personen vrij ernstig werden verwond. De heer De H., wonende alhier, wilde in de Terneuzensestraat, ter plaatse waar het rijwielpad begint, zich per rijwiel van de rechterzijde van de rijweg naar dit rijwielpad begeven, waartoe hij de rijweg overstak op het moment, dat de heer De J. uit Axel op zijn motorrijwiel kwam aangereden. Deze kon de wiel rijder niet meer ontwijken, ten gevolge waarvan een aanrijding plaats vond, waarbij zowel de wielrijder als de duorijdster van de heer De J., mej. B. uit Ter- neuzen vrij ernstige verwondin gen opliepen. Na voorlopige ge neeskundige hulp werden beiden per ziekenauto naar het Zieken huis te Terneuzen vervoerd. De heer De J. bekwam slechts een onbetekende verwonding. BStli DOOR PETER BARON (Geautoriseerde vertaling van H. H. J. Maas.) 88) (Nadruk verboden) Toen hij weer bijkwam, lag hij in een bed in 'n bovenkamer van de portierswoning van „Mars- ke House". Behalve dat bed! en een stoel, was de kamer onge- meubeld en de maneschijn maak te de enige verlichting uit. Een poging om zich te bewegen deed Het Nnnrdeliike kustsebied Bown bemerken, dat hij aan het Het Noordelijke kustgemea bed vastgebonden Was, en een poging om wat te zeggen, dat hij bovendien een prop in de mond van Nieuw Zuid Wales geteisterd door een overstroming die het gevolg is van zware re genval. Van de zijde van de po litie is verklaard, dat er veel slachtoffers zullen vallen als de toestand niet snel verbetert. Tot dusver zijn twee personen ver dronken in Kempsey, waar het water meters hoog in de straten staat. Honderden mensen zitten geïsoleerd op de daken van hun huizen. Bij het reddingswerk kunnen als gevolg van de bewe ging van het water geen boten worden gebruikt. Een gebied van 130 vierkante kilometer staat onder water. Een vliegboot heeft1 v ertellen. een prop in had. Een en ander verschafte hem geen bijzonder genoegen evenmin als het gezicht van Lar ry, die rustig bij hem stond te roken. Brown trok boze gezichten, en Larry na zijn sigA'et zorgvuldig uitgemaakt te hebben, liet hem een revolver zien. „Dit ding", verklaarde hij, „is geladen met een silencer, en als die zijn naam waar moet maken zul je vermoedelijk niet in de ge legenheid zijn, er veel van na te GEMASKERDE MANNEN PLEGEN OVERVAL. Vrijdagavond omstreeks 10 uur- hebben twee gemaskerde mannen een mislukte overval gepleegd op een huis aan de Velzerweg te Am sterdam. Omstreeks dat tijdstip werd er nogal hard op de deur- gebonsd en toen de bewoner van het huis, dat tamelijk afgelegen staat, de deur opende, stond hij tegenover twee gemaskerde man nen, waarvan de één gewapend was met een geweer, en de ander met een- pistool. De man, slager Sybrand, deed het verstandigste wat hij doen kon hij ging name lijk zelf tot de aanval over. De verraste aanranders waren een ogenblik beteuterd, maar zagen toch kans om het geweer tussen da, deur te stoppen, zodat de sla ger deze niet kon sluiten. Er ont stond een hevige worsteling, waarbij Sybrand luidkeels om hulp riep. De beide gemaskerde mannen zijn tenslotte wegge vlucht, waarbij één van hen het pistool heeft verloren. De politie werd onmiddellijk door de slager gewaarschuwd, maar was te laat ter plaatse om de mannen nog te achterhalen. MELKRIJDER OVERREED EIGEN ZOONTJE; Vrijdag overreed de melkrijder- B. Rinsma te Franeker zijn eigen zoontje. Het kind was op slag dood. Het 6-jarig zoontje zat met een vriendje op de lege laad bak van de rijdende vrachtauto van zijn vader. Op onverklaar bare wijze viel het kind van de wagen, waarbij het achterwiel over het hoofd ging. Het kind was onmiddellijk dood. BOERDERÏJBRAiSlD. Vrijdagmiddag werd de Hooge- ve-ense brandweer gealarmeerd voor een brand- in de boerderij van P. Bosman. Buren ontdekten de brand en waarschuwden de kinderen, die thuis waren. De ouders waren te Nieuweroord aan het hooien. De brand greep zo snel om zich Brown moest de aannemelijk heid van Larry's woorden erken nen, en maakte geen geluid, toen Larry de prop uit zijn mond ver wijderde. „Nu kunnen we eens praten", vervolgde Larry. „Als ik zeg „we" dan bedoel ik eigenlijk al leen mezelf, want de eerstvolgen de dagen wordt van je verwacht, dat je niet spreken zult zonder mijn toestemming. Daar tegen over staat, dat je zoveel kunt denken als je wilt." Hij wierp zijn sigaret weg en nam de stoffige stoel, waarover hij, voor hij er op ging zitten, eerst netjes zijn zakdoek uit spreidde. „Ik veronderstel Kaye, dat we je tegenwoordigheid hier in Rei- gate te danken hebben aan de aanwezigheid van onze Jan", be gon hij gemoedelijk. Een ogenblik was Brown in de war. De ongewone benaming had hem verbaasd, maar toen be sefte hij wat er gebeurd was: Hij was bet slachtoffer geworden van een van de herhaaldelijke aanval len op Kaye's vrijheid en leven. „Daar kon je wel eens gelijk in hebben", antwoordde hij, „maar als je denkt, dat dat zó maar gaat, vergis je je lelijk en wie voor de drommel ben jij bijge- val?" „Nou nou, dlat klinkt niet erg geestrijk", hoonde Larry. „Heb ben we dan al die jaren een mythe aangebeden, of is de sluwe Kaye eindelijk eens overbluft?" En toen had Brown een helder ogenblik. Het viel hem in, dat maar twee mensen, die in ver band stonden met 't geval Teyst, er belang bij konden hebben, de superintendant vast te houden de Stroper en Larry Wade. Brown schoot, en bevond dat hij raakge- schoten had. „Je ziet er beter uit zonder baard, Larry", zei hij. „Veel beter", gaf Larry toe. „Ik veronderstel namelijk, dat je mij al lang kent, hoewel ik jaren vergeefs er naar verlangd heb, jou eens te mogen zien". Brown dacht woedend na, en bad weer een helder ogenblik. Als Larry dacht, dat hij Kaye gevan gen had, kon de echte Kaye zo veel te vrijer optreden, en er was een goed middel om Larry in zijn dwaling te sterken. Kaye was vermaard om zijn voorl.efde voor aanhalingen, en al3 Brown er nu ook een paar kon plaatsen, zou dat voor Larry een overtuigend- bewijs zijn, dat zijn gevangene werkelijk superintendant Kaye was, „Ik moet toegeven", zei Brown langzaam, „dat je ons dit keer te slim af bent geweest, maar ver geet niet, Larry: Zij dienen ook, die slechts staan en wachten. Zelfs als ze alleen maar zitten." „Wie heeft dat voor je uitge dacht?" Milton. Ken je hem?" Nee, nooit van gehoord. Wat is het voor een type?** Dat wist Brown ook niet. Hij gromde eens en rakelde zijn brein op, maar er k-warrt geen citaat meer te voorschijn. „Waarom wou je me eigenlijk hier houden?" vroeg hij plotse ling. „Tja, oude ziel", zei Larry, „dat zal ik je zeggen. Ik wou een poos jouw heerlijke persoonlijkheid aannemen en het zou natuurlijk een beetje vreemd lijken, als er een heel bataljon Kaye's in Rel- gate rondtippelde. Vandaar je kloosterlijke afzondering." „Zo" bromde Brown, en keek ontevreden rond door de halfdon kere kamer. Na een poosje viel een nieuw citaat in|, dat hij wel eens van Kaye gehoord had. (Wordt vervolgd) heen, dat weldra alles in lichter laaie stond. Het vee bevo'nd zich in de wei, doch van de verdere in ventaris kon niets worden gered. De oorzaak is niet bekend. Huis en inboedel waren slechts laag verzekerd. Het zal moeilijk zijn voor het grote gezin om di rect weer onderdak te verkrijgen. Een bedrag van 1100 aan geld is mede verbrand, waaronder het melkgeld van vorige week. Vrijdagavond brak brand uit in een der kcrenmijten, staande tussen Exlo en Odoom. De vlam men sloegen weldra over naar de andere mijten, met het gevolg dat binnen enkele minuten niet minder dan ongeveer 30 mijten in brand stonden. De regionale brandweer uit Emmen, die om streeks 20.40 gealarmeerd was, was spoedig aanwezig met een autospuit en een tankwagen. Men kon echter weinig meer uitrich ten, daar alles in lichte laaie stond en men niets meer kon red» den. Het vuur ontwikkelde zq'n enorme hitte, dat het tot op 30 -meter afstand niet te benaderen viel. De brandweer moest zich hoofdzakelijk beperken tot be scherming van de andere koren- mijten, die in de omgeving waren: opgesteld en waarheen telkens een vonk waaide. De brandweer uit Emmen rukte cfcn 23.45 weer uit met een tankwagen, om tot 5.00 uur Zaterdagmorgen het na- fclussingawerk te verrichten. De mijten, behoren voornamelijk toe aan twee kleine boeren, voor wie deze brand een grote schadepost, -betekent, daar slechts een ge deelte verzekerd was. De schade, bedraagt in totaal ongeveer 20.000. De oorzaak van de- brand ligt vermoedelijk in het feit, dat voorbijgangers achteloos een brandende sigarettenpeuk hebben weggegooid Zeker is dit echter nog niet. PILOOT SLAAT RUITEN VAN POLITIEBUREAU EN. Zaterdagmorgen vroeg hebben een drietal stewards van een scheepvaartmaatschappij en een drietal piloten van een luchtvaart maatschappij in het kleine Gart» manplantsoen een woordenwisse ling gekregen, waaruit een vecht partij ontstond. Alle partijen wa ren, lichtelijk ojnder invloed van i sterke drank en de vechtpartij nam mogelijk daardoor zulke ern„ stige vormen dat de politie moest ingrepen. Enkele van de vech tenden hadden lichte kwetsuren opgelopen, terwijl de uniformjas» sen flink gescheurd waren. Een vrouw die er bij betrokken was kreeg van een der stewards zulk een harde klap, dat zij naar het Wilhelminagasthuis is gebracht. Later kon zij naar haam woning gaan. De politie arresteerde deze steward en een van de pi loten. De laatste bleek zo ver ontwaardigd hierover, dat hij In het arrestantenlokal van het bu reau Leidseplein een stoel greep en daarmede een ruit verbrijzelde. De chef van het bureau Leidse plein beklaagde zich er over dat de laatste tijd herhaalde malen piloten, die meer gedronken heb ben dan goed voor hun is, op of in de omgeving van het Leidse» plein moeilijkheden verwekken. Noordstraat Terneuzen iV

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2