i De eerste week van de^Rondetafelconferentie ten einde Revolutie in Bolivia België's houding ten aanzien van devaluatie Het Tsjecho-Slowaakse verzet tegen de Duitsers Deel van in oorlog gestolen Nederlandse muntbiljetten achterhaald MAANDAG 29 AUGUSTUS 1949. Verduistering van Amerikaanse dollars in China Radio Vaticaanstad |over Joego-Slavische] communisten! Laat toch Uw kraan niet onnodig openstaan De memoires van Benes in Tsjecho-Slowakije Passagiersvliegtuig bij Leopoldstad verongelukt Personentrein bij Kebumen op trekbom gelopen Komt Formosa onder Amerikaanse bezetting? Hoesni Zaim niet veroordeeld.? Middel erger dan kwaai HOOGWATER van laken op Madoera svenrers*»^ Oostenrijk Von Manstein SWATER Frank! 'j bij Abonnement: Terncuzen WEERSVERWACHTING j medegedeeld door het K.N.M.I. I te De Bilt, geldig van Maan dagochtend tot -avond. Overdrijvende wolkenvelden. Overwegend droog weer met nu en dan overdrijvende wol kenvelden. Zwakke tot matige hoofdzakelijk uit Noordelijke richtingen en ongeveer dezelf de temperatuur als gisteren. DE VRIJE 5e Jaargang No. 1203 Verschijnt dagelijks Drukkerij N.V. Fa P. J. v. d. Sande, Terneuzen Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Advertentieprijs: per mm 10 et.; minimum per advertentie 1,50. Inzending advertenties tot des namiddags 3 uur. Rubriek kleine advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bureau van dit Blad 15 cent meer. AANSTANDKN. Maan vtunneer men na de eerste eenvoudigste zal zijn. Over het weï van de Ronde Tafel Con- vraagstuk van de terugtrekking wcciv 1,4- /int- MnrlovlonHen trnonprt InrtPn ferentie de balans opmaakt, dient in het bijzonder de aan dacht gevestigd op de goede der Nederlandse troepen lopen de meningen over de Indone siërs ter conferentie nogal uit- aacno gevesugu uu uc 6^1^ - geest, waarin de besprekingen een. Voor de Republiek is het zijn begonnen. In gesprekken tijdstip van terugtrekken en de met vooraanstaande leden van wijze waarop dit geschiedt alle delegaties is deze gedachte langrijk met het oog op de psy- telkens naar voren gebracht. De chologisch factoren, die hierbij Indonesische gedelegeerden een rol spelen. Hetzelfde geldt merkten hierbij op, dat de wijze j voor de kwestie der marine-ba- waarop zij in Nederland zijn ses. Op dit punt heeft de Repu- ontvangen hun bijzondere be- blikeinse Regering, naar wij ver wondering en appreciatie heeft, j nemen, vooral rekening te hou- Vraagt men welke punten van den met de mogelijkheden der bespreking men de belangrijk- communistische propaganda in de ontmoetingen plaats gehad. Morgen zal Minister Stikker di neren met Hatta, Roem, Sultan Hamid, Anak Agung, Prof. Hu- sein Djajadiningrat en Dr Van Royen. De Katholieke gedele geerden uit Indonesië deelden mede, dat zij plannen hebben om een bijeenkomst te beleggen met Nederlandse geloofsgenoten bijv. in Tilburg met Katholieke studenten. sten acht, dan krijgt men na tuurlijk verschillende antwoor den. Zowel de Republikeinse de legatie als de B.F.O. zijn het er over eens, dat de overdracht van de souvereiniteit in belangrijk heid bovenaan staat. Overigens verwacht men hierover weinig moeilijkheden, aangezien de drie delegaties op dit punt eenstem mig zijn. Politiek belangrijk is voor de Nederlandse delegatie het vraagstuk van het „gewicht" der Unie, gezien de meningen, die hierover bestaan in het col- lge van negen mannen. Tussen de beide Indonesische delegaties bestaan op dit punt, naar men verzekert, geen ingrijpende me ningsverschillen. In kringen van alle delegaties kan men voorts vernemen, dat de besprekingen in de financieel economische commissie 't moei lijkst zullen zijn en de meeste tijd en zorg zullen vragen. In volgorde van belangrijkheid komt voorts volgens Republi keinse kringen mèt het vraag stuk van de Unie de kwestie van de terugtrekking der Nederland se troepen, terwijl voor de B.F. O. dan in dezelfde volgorde het vraagstuk Nieuw-Guinea aan de orde komt. De B.F.O. weet zich hierbij gesteund door de Repu bliek. Hoewel het praematuur zou zijn op dit punt in details te treden en er over de stand punten der partijen over dit on derwerp sedert de publicatie van het memorandum over de R.T.C. op 22 Juni niets nieuws meer is bekend gemaakt, mag men aan nemen, dat dit punt van de staatkundige commissie niet het Het voorlichtingsbureau van de Joegoslavische Regering heeft medegedeeld, dat de brand, die Woensdag j.l. in de olieraffina derij te Fiume uitbrak, snel ge blust is kunnen worde>i. De raf finaderij werkte Zaterdag op volle kracht, aldus werd ver klaard. eigen land. In de gebieden van de B.F.O. liggen de problemen der interne veiligheid verschil lend, zodat men ook verschillen de opvattingen heeft over de po sitie van de Nederlandse troepen en die van het K.N.I.L. De ene deelstaat staat een latere terug trekking voor dan de andere, ter wijl ook de voorkeur van de ene negara meer uitgaat naar het K.N.I.L. en van de andere meer naar het K.L. Van Nederlandse zijde speelt ook de sociale zijde van dit vraagstuk een grote rol, terwijl ook de sociale voorzie ningen voor Nederlandse ambte naren in Indonesië een zeer be langrijke zaak is. Zoals reeds gemeld zullen de resultaten van de Interindonesi- sche conferentie betreffende staatkundige aangelegenheden door de delegaties van B.F.O. en Republiek gezamenlijk aan de staatkundige commissie worden aangeboden. De in dit hoofdstuk aangekondigde technische com missie tot opstelling van 'n ont- werp-voorlopige grondwet is in tussen nog niet met haar arbeid gereed. De formele en informele con tacten tussen de delegatieleiders en de delegatieleden onderling duren voort, evenals die tussen de gedelegeerden van Indonesië en de Nederlandse autoriteiten. Na de grote receptie van de Nederlandse Regering in de Rid derzaal hebben weer verschillen De verduistering van Ameri kaanse dollars in nationalistisch China wordt wellicht te Was hington het „schandaal van de eeuw"1. Volgens de laatste be richten zullen eerstdaags inlich tingen worden verstrekt over 'n uitgebreide organisatie, die tal rijke vooraanstaande Chinese persoonlijkheden gelegenheid heeft gegeven zich een aanzien „De Joegoslavische communis ten hebben evenmin als hun ka meraden van de Kominform de hoop opgegeven om de R.K. Kerk definitief in hun land uit te schakelen", zo heeft Radio Vaticaan verklaard. Helaas, al dus de radio, stemden de ge ruchten als zou de Aartsbisschop van Zagreb spoedig vrij worden gelaten en de diplomatieke be trekkingen tussen het Vaticaan en Belgrado hersteld worden, niet overeen met de werkelijk heid. Het ging er om de R.K. Kerk te vervolgen en de methoden bleven dezelfde. De Belgradose heeft gegeven zich een aanzien- keurde trouwens de in Tsje. lijk deel van het half millioen cho_slowakije> p0ien en Roeme nië tegen de Kerk getroffen maatregelen goed. dollar toe te eigenen, dat door de Verenigde Staten aan het na tionalistische China is verstrekt als hulp in de strijd tegen de Ja panners en later tegen de com munisten. Volgens geruchten in goed in gelichte kringen zou men tot de vaststelling zijn gekomen, dat de voornaamste leden dezer or ganisatie niet alleen behoren tot de omgeving van Tsjiang Kai Sjek doch dat zich ook militaire leiders, bewindslieden en parti culieren onder hen bevinden, die met de generalissimus of zijn vrouw verwant zijn. Enige tijd trachten Amerikaanse rege-1 ringsdiensten een gedeelte var de buit, dat in de Verenigde Sta-1 ten in veiligheid is gebracht, te rug te vinden, doch dit blijkt uiterst moeilijk, daar het geld is belegd dqpr tussenpersonen. Een gedeelte van het geld zou voorts belegd zijn in Zwitser land, Frankrijk en nog andere landen. In~ Bolivia is een revolution- naire beweging uitgebroken, zo verklaart men in kringen van 't Argentijnse ministerie van Bui tenlandse Zaken hierbij medede lingen van de Boliviaanse Rege ring aanhalend. Korte-golfberichten uit Noord Chili spreken van een militaire opstand, waaraan elementen van de nationalistische revolu- tionnaire beweging deel zouden nemen. De opstand begon ge lijktijdig in de steden Cocha- bamba, Oruro en Santa Cruz. Het Congres heeft de staat van beleg afgekondigd. De Mi nister van Binnenlandse Zaken bevestigde, dat opstand was uit gebroken in Cochabamba, La Paz en Santa Cruz. Nader wordt gemeld, dat het voornaamste centrum van de opstand de stad Cochabamba is, waar de opstandelingen de poli tie hebben aangevallen en zich van het vliegveld hebben mees ter gemaakt. Te Oruro hebben de opstande ,lingen een aanval gedaan op een artillerieregiment, waarvan zi, de officieren als gijzelaars mee voerden. Te La Paz heeft de ar restatie van talrijke leden der N.V- Waterleiding Mij- „Zeeuws-Vlaanderen Het Britse blad „The Times'' meldt van zijn correspondent, die onlangs door de Tsjecho-Slowaak- se regering is uitgewezen, dat de Tsjecho-Slowaakse communisten bij de machtsovername in Febr. 1948 de nog niet verkochte boe ken van het eerste deel van Pre sident Benes' pas uitgekomen me moires in beslag hebben genomen en de 200.000 nog niet in dte han del gebrachte boeken van deel 2 weer tot pulp hebben laten ver malen. Ook de werken van vele ande re prominente Tsjechische schrij vers, onder wie President Masa- ryk, zijn uit de boekhandels en openbare bibliotheken verdwenen. De bedreiging van de regering, dat zij de Katholieke religieuze orden zal ontbinden, heeft bij ve len de ongerustheid over het lot van de kostbare werken in de kloosterbibliotheken doen toene men, aldus de correspondent. Een DC-3 van de luchtdienst LeopoldstadElisabethstad is bij een poging om een noodlanding te maken qp het vliegveld van Nodolo bij Leopoldstad in brand geraakt. Van de 20 inzittenden (16 passagiers en een bemanning van 4) zijn vijf personen omge. komen. Van de omgekomenen behoren twee personen tot de passagiers en drie, onder wie de piloot, tot de bemanning. Het vierde lid der bemanning, de stewardes, werd licht gewond. Het vliegtuig kreeg motors to. ring kort na het opstijgen. Het verloor hoogte en kon geen nood landing meer maken. De Dakota kwam terecht tussen bomen en hutten van inboorlingen. Een deel van de Nederlandse muntbiljetten ter waarde van 300.000 gulden, die vijf jaar ge. leden verdwenen van een steiger in de Hudson,, is Vrijdagavond te New-Yoric achterhaald. Naar de politie meedeelde, had een zekere George J- Jessel, oud 40 jaar, chef-vervoer van de ,Aereo Interamericano" vracht, dienst, voor een waarde van 18.000 gulden van deze muntbil jetten in zijn bezit, die hij zou hebben getracht aan de man te brengen voor een tiende van de waarde. Jessel, die zei in Cuba te zijn geboren, is gearresteerd. Begin 1944 heeft de toenmalige Nederlandse regering in balling schap voor 300.000 gulden aan muntbiljetten in coupures van één en vijf gulden besteld bij de „American Bank Note Company Het geld zou worden gebruikt voor betaling van Nederlandse troepen in Australië en ook voor de financiering van ondergrondse activiteit op Java en Sumatra. De biljetten werden in vijf hou. ten kistjes verpakt en afgeleverd aan een steiger in de Hudson- rivier. Volgens het bureau van de districtsprocureur werden de kistjes gestolen doch werd er geen aangifte bij de politie gedaan. Onlangs kreeg men ten kan tore van districtsprocureur Frank Hoan een tip dat iemand guldens, die 36 dollarcents waard zijn, wil de verkopen vdor 4 cents. Detectives traden met Jessel in contact en deden of zij de guldens wilden kopen. Jessels vrouw overhandigde hen bij Jessel thuis een valies met muntbiljetten ter waarde van 18.000 gulden. Noch bij het Ministerie van Financiën te 'S-Gravenhagei, noch bij de Nederlandse Bank kon dit bericht bevestigd worden. „La libre Belgique" van Zater dagmorgen wijdt een lang arti kel aan de devaluatiegeruchten. Het blad schrijft hierover een onderhoud gehad te hebben met een vooraanstaand financieel Belgisch deskundige en geeft diens mening als volgt weer Hoewel technisch beschouwd de Belgische franc tot de sterk ste munten ter wereld gerekend mag worden, zijn er niettemin omstandigheden waarvoor nien de ogen niet kan sluiten. Het be grotingsdeficit is op het ogen blik dusdanig, dat een wijziging in het levensniveau van de staat noodzakelijk is. Het werkelijke probleem schuilt volgens de deskundige evenwel in het feit, dat de con ferentie te Washington een al gemene verschuiving der valu ta's kan veroorzaken en dat nie mand weet wat hieruit kan voortkomen. Het is duidelijk, dat indien de dollar en de Zwitserse frank ge devalueerd werden, het voor België bepaald verwaand zou zijn geïsoleerd te blijven. België heeft dit reeds een keer gepro beerd in 1931 en 1935 met leden van het zgn. goudblok en het is bekend, dat dit op een misluk king is uitgelopen. Indien het pr ij zenniveau der Belgische con currenten en afnemers verlaagd wordt, omdat de landen, waar toe zij behoren, de devaluatie van het pond sterling volgen, zou men ook de monetaire toe stand in België aan een onder zoek moeten onderwerpen. In ieder geval zou België in staat zijn deze manoeuvre tot een mi nimum te beperken en de Belgi sche franc zou tot de sterkste munten blijven behoren. De des kundige wijst er ten slotte op, dat, hoewel een devaluatie van de Belgische franc tot de moge lijkheden behoort, België met betrekking tot het vraagstuk van een wereldhervorming op mone tair gebied, onafhankelijk zjjn beslissingen zal treffen. „Wij kunnen", aldus de deskundige, iedere druk vermijden en wij zullen zelfs tot die eilanden van weerstand behoren, waarop het buitenland kan steunen". nationale revolutionnaire partij de beweging doen mislukken. Al le partijlokalen werden gesloten te Potosi, en de prefectuur, waarvan de rebellen zich hadden meester gemaakt, is door het leger bezet. Te Santa Cruz be heersen de opstandelingen de toestand. Te La Paz, dat door de mijn werkers zou aangevallen wor den, is alles kalm door het snel le optreden der politie. De ge heime wapenopslagplaatsen van de revolutionnairen zijn thans in de handen der Regerings strijdkrachten. Meegedeeld wordt, dat enkele elementen van het leger zich bij de opstand hadden aangesloten. De leider van de revolution naire strijdkrachten te Cocha bamba is de gepensioneerde ge neraal Carlos Penaylillo, een voormalig officier van de Boli viaanse luchtmacht, die ten tij de van het presidentschap van majoor Gualberto Villaroel die in Juli 1946 tijdens een op stand om het leven werd ge bracht tot generaal werd be vorderd. Te Oruro staat de op standige beweging onder leiding van Luis Ardux, die onder het bewind van President Villaroel Vice-Minister was. In een door de Boliviaanse Re gering uitgegeven bekendmaking wordt gezegd, dat zij thans de situatie beheerst, „ontstaan door het uitbreken van een oproeri ge beweging, op touw gezet door ontevreden militairen, die sa menwerken met leden van de nationale revolutionaire bewe ging en met aanhangers van de revolutionaire arbeiderspartij". In de bekendmaking wordt ver der nog gezegd, dat in de drie voornaamste centra der wanor delijkheden doden en gewonden zijn gevallen, doch dat het to taal aantal slachtoffers nog niet bekend is. „De opstandelingen", aldus vervolgt de bekendmaking, „hebben ook aanhangers in La Paz, doch er zijn stappen geno men om het daaruit voor de hoofdstad voortvloeiende gevaar te bezweren." Tsjechoslowaakse geschied kundigen verklaren, dat de Wes terse mogendheden, het Vati caan en de Tsjechoslowaakse uitgeweken Regering schuldig zijn aan de verliezen, die aan Tsjechoslowaakse zijde werden geleden bij de opstand tegen de Duitsers in 1944. Een volledig overzicht van de opstand wordt j thans in de Tsjechoslowaakse I bladen gepubliceerd. In de omgeving van Berlijn In het overzicht wordt ver is een bosbrand uitgebroken, die klaard, dat de opstand door-de door de Berlijnse brandweer met Tsjechoslowaakse^ generale jstat groot materiaal wordt bestre den. Het vuur was Zaterdag te middernacht nog niet bedwon gen. Tot duverre is geen melding gemaakt van het verloren gaan van mensenlevens. Op onze administratie ligt voor belanghebbenden ter inzage: de ljjst van het Troepentrans portschip „Johan van Olden- barnevelt'' vermoedelijke aan komst te Amsterdam 8 Sept. 1949. te Kief werd georganiseerd, doch dat de Regering te Londen niet haar toestemming had gegeven en de Westelijke mogendheden hadden nagelaten materiële steun te verstrekken. De organi satie stond onder leiding van de huidige secretaris-generaal der communistische partij, Slansky, onder oppertoezicht van Gott- wald, die aan het hoofd stond van de naar de Sowjet-Unie uit geweken groep leiders. De R.K. geestelijken worden er van be schuldigd meer sympathie te hebben voor de nazi's en de ma rionettenregering van Tiso in Slowakije, dan voor de partisa- nen. De opstand, zo gaat het over zicht verder, was een succes, daar de opmars door het Tatra- gebergte van het Sowjet-leger vrij gemaakt werd. De opstand was echter een mislukking wat de onmiddellijke gevolgen be trof en deze mislukking moest geweten worden aan de uitge weken Regering van Benes en de Westelijke geallieerden. De bladen leggen verband tus sen de tegen de R.K. Kerk geuite beschuldiging en het huidige conflict. In 1944 had „de reactief gepoogd om de „revolutionairen" uitgeput te doen geraken, in de hoop, dat een verzwakte Sow jet-Unie na de oorlog niet in staat zou zijn haar standpunt kracht bij te zetten. Vrijdag is nabij Kebumen (Mid- den-Java) een personentrein op een trekbom gelopen en door een gewapende bende beschoten. De beschieting kostte aan negen bur- gers het leven, terwijl zes perso nen werden gewond. De bende kon door de treinwachters na een hevig vuurgevecht worden ver dreven. Het te Hongkong verschijnende Chinese blad Takoengpao meldt, dat de Verenigde Staten officieel aan de Chinese nationalistische regering hebben meegedeeld, dat zij de nationalistische vesting Formosa willen overnemen en als voormalige Japanse bezitting mi litair bezetten. De beslissing over de status van Formosa moet op de Japanse I vredesconferentie worden geno- I men, doch na de oorlog is het eiland door China bezet en alge meen werd verwacht, dat het aan China zou worden toegewezen. Takoengpao schrijft, dat de lei dende nationalistische politicus generaal Woe Ts-Tsjen te Tokio met generaal MacArthur over deze kwestie heeft gesproken zonder tot een positief resultaat te zijn gekomen. Het blad acht het niet onmoge lijk, dat Tsjiang Kai Sjek in, het Amerikaanse voorstel zal treden en het citeert de Generalissimus als bij zijn aankomst Woensdag te Tsjoengking te hebben gezegd, dat deze stad opnieuw de hoofd stad van 't nationalistische China wordt. Volgens andere Chinese be richten willen de Verenigde Sta ten met Tsjiang tot overeenstem ming geraken over een Ameri kaanse" bezetting van Formosa om te voorkomen, dat het eiland door de communisten wordt ver overd. De correspondent te Damascus van het Britse blad „The Times" verklaart stellig, dat het bericht, dat president Hoesni Zaim, van Syrië en zijn premier Berazi voor een militair tribunaal terecht hebben gestaan, onwaar is. De officieren, die hen hadden gearresteerd schoten hen op weg naar de kazerne van Mezze neer, zonder dat zij daartoe opdracht hadden gekregen, aldlus de cor respondent. Drie kellners van een café in Boulogne ontdekten, dat drie Britse klanten vergeten hadden hun rekening te betalen. Zij ren den hen achterna en troffen hen aan boord van de Kanaalboot „Canterbury". De Engelsen be taalden hun rekening en gaven nog 'n extra fooi, maar intussen was de boot van de wal gegaan. De kellners moesten wel meeva ren naar Folkenstone, vanwaar zij Zaterdag zijn teruggekeerd. De kosten van de gedwongen zeereis bedroegen het honderdvoudige van de geïnde rekening. 29 AUGUSTUS. v.m. Breskens Terneuzen Walsoorden 5.17 5.52 6.42 n.m. 5.35 6.10 7.— ld. Ond. Ond. 22 18.53 1.52 20 19.09 3.11 17 19.22 4.28 15 19.32 5.42 13 19.41 6.54 10 19.50 8.05 08 20.— 9.15 06 20.11 10.36 03 20.25 11.40 ag op hetgeen de. iverrzeese Gebieds- n .brief van 15 in de Kamer heeft mtrent de practi- ïg van de orders f vijandelijkheden heeft hij thans ter van de Tweede Staten Generaal n een desbetref- van de stand van en Madoera over dert 11 Augustus 25 Augustus, me't hgt bepaalde van h?t „Neder- Isch Handboekje erlegging* van hët( vijandelijkheden",* igeboden bij brief s j.l., heeft de Mj- zitter der .Tweede :ht dit overzicht r over te leggen, rouwelijke (cursi- Minister. Red. A. :ming döor de le- tierke medewerker ildt dat de plaats- er Ministers van Zaken in hun len zitting van de om te komen tot van een ontwerp- met Oostenrijk, enstemming kon- :r een Amerikaans kende tot hervat- ïptember a.s. van in de Verenigde ad zou een extra- i gehouden, waar ogen tot overeen- omen omtrent het et verloop der in ;wee maanden ge- gen. Ie vertegenwoordi- nkrijk en van de lie niet instemden jrikaanse voorstel ig van de bespre- Amerikaanse ver- r drong er daarop e en Sowjet-Rus- op aan dat deze n zouden verzoe ke dkeuringen te het Amerikaanse 5 dan heden zou- rijn afgekomen. aanklager in het ie vroegere Duitse lk Von Manstein, eschuldiging van en te Hamburg tc- eeft gisteren ver- on Manstein ver is voor de ten uit- 'an Hitiers bevel, commissarissen in r na gevangenne- i worden terecht- n de Veiligheids- everd. ïenis voor het tri- irenberg had Von Ier ede verklaag leneraal Von Leeo egedeeld, dat zijri. et herti niet toe- op te volgen. aanklager, Kolo- frklaarde gisteren, eraal Mueller, die opdracht aan het it vertoefde, het jevel had meege- ten uitvoerlegging betreffende de po- ssarissen het mo- assische leger had net 't gevolg dat de werd vertraagd, ie voor, het bevel eraad zou wofden r de commissaris- id, dat hun gevan- tn dood betekende, ite adem vochten ale me^Iicd^i'Se dwongen hetzelf- tler weigerde ech- in te trekken. ;ernser, de Duitse n Von Manstein, iat in een docu» aanklager voorge- llende -- regels, die voor zijn cliënt, .ten. enbare aanklager, >myns Cajr, ont- stelligste en ver- de documenten in handen van de jn geweest. Sir Frank Simp- ïht het gehele do- 3 vertaling er van het Hof voor te Post, gericht aan militairen aan boord van het troepenschip ,»Grote Beer", dient, teneinde in die tussenhavens te kunnen wor den uitgereikt, uiterlijk op 4 September a.s. ter post te worden bezorgd. Post, bestemd voor de eindhaven, moet uiterlijk op 13 September a.s. bezorgd worden. pen. De reUetjës~waren het ge volg van een verhoging van dé rittenprijs op de trajecten naar de door inheemsen bewoonde stadsgedeelten der gemeentetram met één penny; de inheemsen hadden in verband hiermede de gehele dag geweigerd van de tram gebruiik te maken. CC atdrivcii. Vrjjdag te Bandjermasin terug* verwacht. Uit het district Hulu Sungai wordt gemeld# dat in dë na vht van 30 op 31 Augustus ah'air een militair kampement w'cH aange vallen door een bende- van onge veer 300 man, gewapend met ge werd gisteren de winnaar van 6000 Australische ponden, de eer ste prijs van de staatsloterij van New South Wales. IDe dochter van de overledene, de 72-jarige Walter Goodman Westren, zei: „Bij wachtte zijn hele leven op een grote prij.s. de Oost vervoert. Het grootste gedeelte van de gisteren vertrokken troepen be staan uit dienstplichtige man schappen van de Koninklijke Landmacht, voorts kleine contin genten marineschepelingen ma- riniers en leden van het V.H.K. lingen van toepassing zijn, welke gelden voor de gewone frankeer zegels, behoudens, dat de geldig heidstermijn eindigt met 31 Dec. 1950. De zegels, wélke na de ter mijn van verkrijgbaarstelling op d. 'kan+oren r.ict z jn verkocht, zullen worden vernietigd. 'TEMBER. v.m. n.m. Breskens 11.03 11.48 Terneuzen 11.38 Walsoorden 0.28 12.50 4 SEPTEMBER. v.m. n.m. Breskens 11.42 12.07 Terneuzen 0.17 12.42 Walsoorden 1.07 132

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1