rir/sM»-' IBIM HET JAAR 2048 Collectedag r UIT DE PROVINCIE EET SMAKELIJK Rechtszaken SPORTNIEUWS Wat brengt de Radie? Boterham- worst SINTELS Kleine Advertentiën Schrijf» Malse 2 ons op één rantsoen. Fa E. A. Usebaert Terneuzen O. P. MANNAERT BENOÓDICDHEDEN N.V. Fa P. J. VAN DE SANDE 22 20 17 15 13 10 08 06 03 van taken op Madoera sver Oostenrijk Von Manstein 1 JWATER DfE EXPLOSIE OP DE SCHELDE. Naar vernomen wordt, had de lichter Marguerite-Marie" die Woensdag te Liefkenshoek nabij Antwerpen in de lucht is gevlo gen, 30 ton dynamiet en T.N.T. aan boord. De luchtdruk van de ontploffing was zo groot, dat men niets van de slachtoffers heeft kunnen terugvinden. Verscheidene koeien, die op het ogenblik van de explosie langs de Schelde lie pen te grazen, werden gewond en moesten worden afgemaakt. CANADEES SCHIP „MONT GASPE" WEER VLOT. Het Canadese s.s. „Mont Gaspe'", dat gisternacht in het Oostgat op een bank is gelopen, Is Donder dagmiddag om 12 uur vlot geko men met assistentie van de sleep boot „Goliath". 10.000 BELG. DAGJESMENSEN VOEREN NAAR VLISSINGEN. De plezierboot „Flandria" uit Antwerpen, die in het zomersei zoen dagelijks een tocht met dag jesmensen naar Vlissingen maakt, heeft reeds meer dan 10.000 be zoekers naar Walcheren gebracht. De heer E. Masure uit Antwerpen was de 10.000ste en deswege werd hg aan de voorhaven bij de aan komst van de boot in de bloeme tjes gezet. De Vlissingse V.V.V. bood hem een exemplaar van A. den Doolaard's „Het verjaagde water" aan. Wethouder van Po_ pering verklaarde namens het ge meentebestuur, dat het bezoek der Belgen zeer wordt geapprecieerd en offreerde een tegel met een afbeelding van Vlissingen en ten slotte kwamen de administrateur van het badbedrijf, de havenmees ter en een vertegenwoordiger der maatschappij „Flandria" nog met geschenken. TERNEE ZEN Demonstratie Luchtdoel- artillerie. Gisteravond vond op het sport terrein van het Openbaar Lyceum een demonstratie plaats van de Luchtdoelartillerie, zulks ter wer ving van vrijwilligers voor de Nationale Reserve. De publieke belangstelling was zeer groot en de bezichtiging van de stukken der batterij was nave nant. Ook de demonstratie met de stukken waarbij deskundige voorlichting werd gegeven werd met grote aandacht ge volgd. Hierbij cirkelde een vlieg tuig boven het terrein der demon stratie. Na afloop der demonstratie werd op de Markt een militaire taptoe gehouden, die| door zeer vele belangstellenden werd bijge woond. Geslaagd. Bjj het te Breda gehouden examen van de Modevakschool „Ensaid" zijn geslaagd de dames Jo Tieleman-Courtin en A. Olie- bek, beiden alhier. BRUINISSE. Seizoen voor oesterbroedval geëindigd- Volgens de mededelingen van de bioloog van het bestuur der Visserijen op de Zeeuwse Stro men, Dr. P. Korringa, komen in het water van de Ooster.Schelde nog steeds oesterlarven voor. Opnieuw werd de theorie, dat er verband bestaat tussen het springtij (volle maan) en het af geven van zaad door de moeder oesters bevestigd. Op 18 Augus tus (10 dagen na volle maan) werd een nieuwe oesterbroedval geconstateerd. Het aantal larven was belangrijk groter dan vorige dagen. Toch is de groei van de nu nog in het water aanwezige larven slecht te noemen. Het seizoen voor oesterbroedval is voorbij. Er is voor de mensen die er hun brood in verdienen om deze oes terbroedval op te vangen, reden tot tevredenheid. Het jaar 1949 onderscheidde zich als een gunstig jaar. Een open vraag is intussen nog of alle oesterbroed tot zijn recht zal ko men, want reeds werden niet al leen in het z.g. bakkengoed, maar ook in de nieuwe broedval symp tomen van schelpziekte waarge. nomen en men verwacht, dat het warme weer van de laatste dagen der schelpziekte zal activeren. De broedval op de daarvotor uit gezette dakpannen, bleef tot dus- vei vrij van schelpziekte. Gehoopt wordt, dat de aantasting zich tot lichte gevallen zal blijven bepa len. In dat geval kan het enige jaren geleden door Dr. Korringa ont. dekte afweermiddel (een bad Tn een oplossing van Germisan) wor den toegepast. SLUISKIL. Serenade. Het was Woensdag 90 jaar ge leden, dat, zoals ze thans genoemd wordt, vrouw Van Aerde werd geboren en dit was een reden voor de plaatselijke Fanfare om onze oudiste inwoonster een sere nade te gaan brengen. Terwijl zich reeds een menigte belangstellen den voor de woning aan de Ka- naalweg had opgesteld, kwam het korps aangemarcheerd en werden enige nummers ten beste gegeven. Hierna nam voorzitter Colsen het woord. Hij kende de jubila- resse reeds van 40 jaar terug, toen hij hier te Sluiskil kwam. Steedis heeft hij bewondering ge had voor de moed en het Gods vertrouwen, waarmede zij haar plicht vervulde. Zij heeft een prachtig gezin om zich heen ver zameld. Bij jubilea worden meest al onderscheidingen uitgereikt. Als het hem mogelijk was, zou hij dit willen doen en haar een medaille opspelden voor haar taak ate model-moeder. Hij hoopte, bij de viering van de 100-jarige ge boortedag wederom met de mu ziek aanwezig te zijn en dan zul len we feesten, dat de brokken er afvliegen. Hierna werden de muzikanten uitgenodigd binnen een verversing te gebruiken. De oudste zoon dankte de muziek en de bevolking voor de aan zijn moeder ge brachte hulde. Wij vernamen nog, dat het nageslacht bestaat uit het respectabele aantal van 7 kinde ren, 35 kleinkinderen en een vijf tal achterkleinkinderen. De muziek liet zich nog eens horen en familie en kennissen Toen Basli met zijn redder uit de lift stapte, kon hij zijn ogen bijna niet geloven. Hij bevond zich zomaar pardoes in het centrum van een moderne grote stad, die onder de grond was gebouwd. Er waren wolkenkrabbers, trams, auto's, alles wat men zich in een stad maar lean voorstellen. Alleen er was geen hemel, natuurlijk niet, zoiets vind je niet onder de grond. Alles was onder de aarde in een reusachtige kunstmatige grot in gebouwd, die zover het oog reik te, door reusachtige booglampen werd verlicht. Basli's redder riep een taxi aan. „Waar gaan wij heen?" vroeg Basli. „Naar mijn huis", zei Pop. „Vertel mij eens'", vroeg Basli die zijn nieuwsgierigheid niet lan ger kon bedwingen. „Waarom is deze stad onder de grond ge bouwd?"- „Al slaat u me dood, ik weet het niet", zei Pop en hij keek de ander verbaasd aan alsof het vreemde van die ondergrond se stad nu voor het eerst ook tot hem doordrong. maakten een vrolijke rondedans. Het was een lust te zien, hoe on ze oudste inwoonster met een grote vitaliteit heen en weer deinde met de muziek. Nadat nog enkele kennissen en vrienden wa ren binnengenodigd, werd het feest verder in intieme kring voortgezet. Onze kranige Fan fare, die bij dergelijke gelegen heden steeds paraat is, marcheer de af, waarna de rust op het dorp terugkeerde. De vijf minuten voor het slapen gaan, waarin iedere avond voor de kinderen wordt verteld door een dame met een sympathieke stem zijn weer afgelopen. Wel zijn de verhalen van de dame be stemd voor de kinderen, maar ook wij soldaten mogen er graag naar luisteren, met evenveel belang stelling voor de kabouters en elf jes als de kleinen. Alleen de tijd' van slapen gaan hebben we op een later uur be paald. Wij zijn er aan gewend geraakt dat we voor het geheel donker is een luchtje gaan schep pen en de verhalen van het da gelijks gebeuren aan te horen. Een van de jongens stelde de vraag: „Wanneer zouden wij nu eens demobiliseren'1'. Van alle kanten hoorden wij het antwoord: „Zal wel een keer komen, we zit ten hier nog best,". Boven ons vlogen dte honderden kasprets. Dit is een van de kleinste soorten DE VALSE ƒ25 BILJETTEN. De Amsterdamse Centrale Re cherche, afd. vals geld, meldt dat wederom enkele valse ƒ25 biljet ten zijn ingeleverd. Zoals reeds de vorige week werd bekend' ge maakt is uit het water aan de De Ruyterkade te Amsterdam een pakje opgevist, waarin zich aan een kant bedrukte valse biljetten van vijf-en-twintig gulden bevon den. Ongeveer tegelijkertijd werd aan een eigenaar van een fietsen stalling een dichtgevouwen biljet voor betaling aangeboden. Aan vankelijk bleef de man, die dit deed, onbekend, maar de eige naar van de rijwielstalling heeft de man nu herkend en deze is thans gearresteerd en opgesloten. Omtrent de maker van de biljet ten heeft de politie echter nog geen enkel spoor weten te ont dekken. Het wordt niet onwaar schijnlijk geacht, dat nog ver scheidene valse biljetten in om loop zijn, zowel te Amsterdam als daarbuiten. Opgepast met dicht gevouwen 25 gulden biljetten blijft dus de boodschap. NALATIGHEID KAN LAND. BOUWER ƒ40.000 KOSTEN. De Strijense landbouwers H. R. D. en H. L. S., stonden Woensdag terecht voor de arrondissements rechtbank te Dordrecht. Zij had den zich te verantwoorden, omdat zij door „grove nalatigheid" brand zouden hebben veroorzaakt in een landbouwschuur. S. was namelijk bij D. op bezoek geweest en had zijn auto gestald in de schuur van zijn gastheer. Toen hij de vol gende morgen weer wilde ver. trekken gingen de grote schuur deuren wat moeilijk open. S. had inmiddels de motor van zijn wa gen al aan de gang gebracht. Het gevolg was, dat in de schuur op geslagen stro vlam vatte en in zeer korte tijd de hele schuur tot de grond toe was afgebrand. De officier van justitie achtte beide mannen aansprakelijk voor wat gebeurd was. Vervelend vond hij bet, dat bij een veroordeling D. een strop van ƒ40.000 zou heb. ben, omdat dan de verzekerings penningen niet zouden worden uitbetaald. Toch eiste hij tegen ieder der verdachten ƒ50 subs. 25 dagen. Beide verdachten had- den een raadsman, die vrijspraak pleitte. Uitspraak over 14 dagen. vliegende honden en 'zij leven van insecten, o.a. muggen, vliegen en nachtvlinders. Ook eten zij wel rijpe vruchten, daarvan liefst de zoetste soorten. Schadelijk zijn de dieren niet en men zou ze kunnen rangschikken onder de nuttige dieren. De grotere solorten leven enkel van vruchten en dragen in het Maleis de naam van kalongs, vliegende honden. Overdag vindt men de dieren in moerasstruiken, rijstschuren, kerktorens en dicht bebladerde bomen. Tegen het schemeren in avonduren komen zij met zwermen uit hun schuilplaatsen vandaan en beginnen hun jacht op de in secten en vruchten. In hun vlucht zou men ze kun nen vergelijken met een zwaluw, zwevend, vallend om af en toe boven je hoofd heen te scheren om een nachtvlinder te bemach tigen. De grotere soorten worden hier in Indonesië ook w?l gegeten. Dit gebeuren hebben we hier eens méé kunnen maken toen wij een avond op bezoek waren bij Indo nesische vijanden. De dieren worden gevangen in grote gevlochten netten, welke op lange palen zijn geplaatst. Deze netten worden dan in de bomen geplaatst, die als schuilhoeken voor de dieren dienen. Wanneer dan dte vliegende honden in de bomen terug willen gaan, raken zij verstrikt in het net en kunnen daar niet meer uit vandaan ko men. Wanneer dan zo'n net naar be neden wordt gehaald kan de buit uit tientallen exemplaren be staan. Voorzichtig worden zij dan uit het vlechtwerk genomen, want met hun vlijmscherpe tanden kun nen ze je vingers op een lelijke manier beschadigen. Met een druik op hun kopjes worden zij gedlood en de lange vleugels wor den afgesneden. Daarna worden de ingewanden verwijderd en bo ven een vuurtje worden de haren afgebrand. Dan is het zover dat de dieren gebraden kunnen wor den. Een klein vuurpotje met daarop een ijzer vlechtwerk dient als braadpan, want een braadpan zoals wij die in Holland kennen, wordt hier maar zelden gebruikt. Nu worden de kalongs op het vlechtwerk gelegd en veranderen in enkele ogenblikken in een brij- ige massa. Een beetje sambal en andere kruiden worden erbij ge voegd en de dieren zijn voor con sumptie gereed. Het hele gebeuren hadden wij gevolgd tot wij met een vriende lijke glimlach werden uitgeno digd om mee te eten. Maar aan gezien onze magen reeds op het punt stonden te bezwijken, heb ben wij het met eenzelfde glim lach afgewezen. Het was intussen al laat ge worden en wij begaven ons weer naar de barakken. De boterham <be wij op ons kastje hadden lig gen loikte ons niet meer, wij had den reeds genoeg gehad aan het zien van de gebakken vleermui zen. 's Lands wijs, 's lands eer, zo als wij walgen bij het zien van de gebakken vleermuizen, zo wal gen de meeste Indonesiërs als zij zien dat wij een heerlijk stukje varkensvlees naar binnen werken, dat volgens hun opvatting onrein is. Tot laat in de avond hebben wij er nog over gesproken om daarna in een droom van boeren kool met spek en worst te be landen. JUNIORENVOETBAL. A.s Zondag, 28 Augustus, gaan de Temeuzense junioren naar Vlissingen om deel te nemen aan het door de V.C. Vlissingen ge organiseerde Junlorentournooi, waaraan o.m. ook deelnemen Oostburg, Sluis, Goes, ROS, Wal cheren en De Zeeuwen. Een zilveren lauwertak, lau werkrans, een plaquette, een wis selbeker en een zilveren bal zijn de prijzen. Welke van deze tropheën zul len de Temeuzense Junioren mee naar huis voeren? Ze vertrekken Zondag a.s. om 7.45 uur van het Clublokaal. Weer, wind en gezondheid die nende maken we de reis mee, en we hopen het allerbeste. D. T. WIELRENNEN DE WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN OP DE BAAN (Van sen speciale A.N.P.-ver slaggever.) Indeling der series Sprint De indeling van de series voor de sprintwedstrijden der ama teurs, welke hedenmorgen om 10 uur op de Ordrupbaan te Kopen hagen beginnen, is als volgt: le serie: Patterson (Australië), Kasslin (Finland) en Welt (Oos tenrijk). 2e serie: Van de Velde (België), Reynolds (Australië) en Estman (Zuid-Afrika). 3e serie: Schandorff (Dene marken), Marshall (Engeland) en Narunho (Venezuëla). 4e serie: Bannister (Engeland), Nihant (België) en Ituarte (Ve- nuzuëla) 5e serie: Bellenger (Frankrijk), Pond (Engeland) en Desaï (In dia). 6e serie: Hijzelendoorn (Neder land), Deschacht (België) en Kasam (India). 7e serie: Maspes (Italië), Rants (Denemarken- en Sheldon (Ver enigde Staten). 8e serie: Iseli (Zwitserland), en Hansen (Denemarken). 9e serie: Heidt (Verenigde Sta ten-, Verdeun (Frankrijk) en Dias (Venezuëla). 10e serie: Cihlar (Tsjecho-Slo- wakije), Kamber (Zwitserland) en Buchly (Nederland) 11e serie: Lognay (Frankrijk), Pozzi (Italië) en Stepanek (Tsje- cho-Slowakije). 12e serie: Sacchi (Italië), Geu- Jcens (Nederland) en Machek (Tsjecho-Slowakije). De amateurs rijden dus 11 se ries a trois en 1 serie a deux. De 12 winnaars komen in de achtste finales. De overige rijden 10 répéchages a deux en 1 her- kansingsrit a trois, waaruit 11 winnaars te voorschijn komen. Deze 11 winnaars rijden 3 her- kansingsritten a trois en 1 a deux. De 4 winnaars plaatsen zich in de achtste finales. Hedenmorgen wordt het pro gramma zover afgewerkt, dat men aan de kwart-eindstrijden toe is. De Beroepsrenners. De indeling van de series voor de professionals is als volgt: le serie: Van Vliet (Nederland) en Munro (Australië). 2e serie: Gerardin (Frankrijk) en Remkes (Nederland) 3e serie: Harris (Engeland) en Nielsen (Denemarken). 4e serie: Pauwels (België) en Iacoponelli (Frankrijk). 5e serie: Astolfi (Italië) en Van Looveren (België). 6e serie: Derksen (Nederland) en Gillen (Luxemburg). 7e serie: Scherens (België) en Priestley (Nieuw-Zeeland). 8e serie: Plattner (Zwitserland) en Magnussen (Denemarken). 9e serie: Senfftleben (Frank rijk) en Teruzzi (Italië). 10e serie: Koblauch (Denemar ken- en Ghella (Italië). De 10 winnaars komen direct in de achtste finale. De overige renners rijden 2 répéchages a trois en 2 répéchages a deux. Uit de herkansingsritten a trois worden de nummers 1 en 2 ge plaatst. Uit de répéchages a deux de beide winnaars. In totaal plaatsen zich dus 6 renners uit de herkansingsritten naar de achtste finales. De sprintwedstrijden der be roepsrenners worden hedenmor gen afgewerkt tot en met de 8e finales. In de avond vinden de kwart eindstrijden der amateurs en professionals plaats, met dien verstande, dat deze ritten in 2 manches, eventueel met een bel le worden verreden. Zondag a.s. staan de halve eindstrijden, de eindstrijden en de wedstrijden om de derde plaats, zowel voor de amateurs als de professionals op het programma. DUIVENSPORT. PRIJSVLUCHT UIT ARRAS. Duivenmij. „De Eendracht" te Terneuzen. Snelheid le duif 1048 m. Aan komst eerste 20 duiven: P. Visser 1; A. v. Fracijenhove 2, 4; L. Rreepoel 3, 13, 16; Chr van Driel 5, 10; M. 't Gilde 6; a. Faas 7; Jac. Doorns 8; P. de Jon ge 9; C. de Rijke 11; B. van der Eijk 12; C. v. d. Bulck en Zn 14; A. Wolfert 15; F. Faas 17; Jac'. Hamelink 18; J. Wisse 19; Iz. de Jonge 20. (,yjfï!BÉïiaL™ „Sluiskilse Reisduif". Aankomst eerste 20 duiven: A. van Kerkhove 1, 9; H. Snoek* 2; P. van Bouchaute 3; L. Meert 4; Th. Mattelé 5, 13; P. Claes 6 8 J. Lavoir 7; A. Willenu 10; j'. Neels 11; J. Maas 12, R. van Aoker 14; J. Bavekoo 15; A. van Bouchaute 16, F. Wullems 17; P. Caluwé 18; Fl. Notté 19; G. Dhert 20. Snelheid le duif 1069,8 m. De prijsvlucbt uit Arras van de Duivenmij. „De Herleving1" te Zuiddorpe, welke tevens ringen- prijsvlucht was, had tot uitslag- C. v. d. Broecke te Axel 1 en 4; G. Bracke te Zuiddorpe 2; A. E. van Nieulande te Axel 3; Th. In- gels te Zuiddorpe 5; Jos. Davids te Koewacht 6; Em. Hamerlinck te Koewacht 7; R. Dankaert te Zuiddorpe 8; J. de Cock te Over slag 9; p. Vasseur te Axel 10. Snelheid le duif 1031,5 meter. ZATERDAG 27 AUG. HILVERSUM I; 8.00 Nieuws- 8.15 Gram.; 9.05 Cello en piano; 9.30 Russische en Hong. muziek.; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram.; 11.00 De Zonnebloem; 11.45 Omroeporkest; 12.03 Orgel; 12.33 Metropole Orkest; 1.00 Groeten en Gram.; 1.30 Amuse mentsorkest; 1.50 Film en toneel; 2.10 Mannenkoor; 2.50 Boeken nieuws; 3.00 Kamermuziek- 3 30 Harmoniemuziek; 4.00 Lezing- 4.10 Piano; 4.30 Lezing; 5.00 De Wigwam; 6.00 Gram.; 6.05 Re portage wielr.6.15 Journ. week overzicht; 6.30 Voor de strijdkr - 7.00 Nieuws; 7.15 Lezing; 7.25 Promenade Orkest; 7.45 Voor de Nederl. in Duitsl.; 8.00 Nieuws; 8.12 Gram.; 8.20 Lichtbaken; 8.45 Klankbeeld; 9.00 Gram.; S.15 Orkest zonder naam; 10 00 Ope raconcert; 10.30 Wij luiden de Zondag in; 11.00 Nieuws; 11.15 Kwintet. HILVERSUM H: 8.00 Nieuws- 8.18 Gram.; 9.00 Philh. orkest; 10.00 Morgenwijding; 10.20 Radio- feuilleton; 10.35 Voor arbeiders in continubedr.11.35 Piano; 12.00 Gram.; 12.33 Orgelspel; 1.00 Nieuws; 1.20 Tango-rumba ork.; I.45 West-Europees commentaar; 2.00 A.J.C.-uitz.2.20 Amsterd. Politiekapel; 3.00 Streekuitzen- ding; 3.25 Gram.; 4.00 Komt u binnen; 4.15 Amateursuitz.4.45 Sportpraatje5.00 Vincentino; 5.30 Om en nabij de twintig; 6.00 Nieuws; 6.15 Populair progr.; 7.00 Artistieke staalkaart; 7.30 Cursus; 7.45 Lezing; 8.00 Nws- 8.15 Accordeola8.45 Vrolijk pro gramma; 9.45 Socialistisch com mentaar; 10.00 Stradiva Sextet; 10.25 Voordracht; 10.40 Orgelsp.; II.00 Nieuws; 11.15 20 Minuten in Parijs; 11.40 Piano-duo. op Zaterdag 27 Augustus a-s- ten bate van het Tuber- culosefonds Draagt elkan ders lasten", Afd- Zaamslag Steunt de strijd tegen deze vreselijke volksziekte! DE PLAATSELIJKE COMMISSIE. AANSTANDEN. i Maan Weet U wat een steen is? Een steen versterkt in het horloge die plaats, welke het meest aan slijtage onder hevig is Bovenstaand anker horloge heeft 15stenen-Een horloge voor Uw leven. NIEUWSTRAAT14-TERNEUZEN Vanaf heden GRATIS Verkrijgbaar aan onze electr. centrale te Drie kwart- N-V- P-Z-E-M- het rijwiel dat U zoekt, een degelijk, betrouwbaar rijwiel de jaren door. Natuurlijk een fiets van Axelsestraat 16 - Tel- 2220 Terneuzen De grootste sortering De laagste prijs Van 15 regels 60 cent; iedere regel itieer 12 cent- (Maximaal 8 regels-) Te koop: een Haard. Adres Dokweg 14, Terneuzen- Te koop: Kinderledikant, lang 1,22; hoog 60- Adres; Middenstr- 99, Sluiskil- NOORDSTRAAT TERNEUZEN ld. Ond. 18.53 19.09 19.22 19.32 19.41 19.50 20.— 20.11 20.25 Ond. 1.52 3.11 4.28 5.42 6.54 8.05 9.15 10.36 11.40 ig op hetgeen de-" tverzeese Gebieds- n .brief van 15 m de Kamer heeft mtrent de practi- ïg van de orders i vijandelijkheden heeft hij thans ter van de Tweede Staten Generaal n een desbetref- van de stand van en Madoera over dert "11 Augustus 25 Augustus, mét hgt bepaalde van hét „Neder- isch HandboeJsji erlegging*van hét' vijandelijkheden",' tgeboüen bij "brief s j.l., heeft de Mj- zitter der .Tweede :ht dit overzicht r over te leggen, rouwelijke (cursi- Minister. Red. A. :ming döor de le^ tierke medewerker ;ldt dat de plaats- er Ministers van Zaken in hun len zitting van de om te komen -tot van een ontwerp- met Oostenrijk, enstemming kon- :r een Amerikaans kende tot hervat- iptember a.s. van in de Verenigde id zou een extra- j gehouden, waar ogen tot overeen- omen omtrent het et verloop der in ;wee maanden ge- gen. e vertegenwoordi- nkrijk en van de lie niet instemden srikaanse voorstel ig van de bespre- Amerikaanse ver- r drong er daarop e en Sowjet-Rus- op aan dat deze n zouden verzoe- ;oedkeuringen te het Amerikaanse dan heden zou- ?ijn afgekomen. aanklager in het le vroegere Duitse ik Von Manstein, eschuldiging van en te Hamburg te- eeft gisteren ver- on Manstein ver is voor de ten uit- 'an Hitiers bevel, commissarissen in r na gevangenne- 1 worden terecht- n de Veiligheids- everd. genis voor het tri- irenberg had Von ter ede verklaar Generaal Von Lee egedeeld, dat zijn - et hem niet toe- op te volgen. aanklager, Kolo- jrklaarde gisteren, eraal Mueller, die opdracht aan het at vertoefde, het )evel had meege- ten uitvoerlegging betreffende de po- ssarissen het mo- issische leger had net 't gevolg dat de werd vertraagd, ïe voor, het hevel 'raad zou wofden r de commissaris- d, dat hun gevan- n dood betekende, te adem vochten ale de dwongen hetzelf- tler weigerde ech- .n te trekken. .ernser, de Duitse n Von Manstein, dat in een docu» aanklager voorge- tiende -- regels, die voor zijn cliënt, iten. enbare aanklager, nnyns Cajx, ont- stelligste en ver- de documented in handen van de jn geweest. Sir Frank Simp- cht het gehele do- e vertaling er van het Hof voor te Post, gericht aan militairep aan boord van het troepenschip „Grote Beer", dient, teneinde in die tussenhavens te kunnen wor den uitgereikt, Uiterlijk op 4 September a.s. ter post te worden bezorgd. Post, bestemd voor de eindhaven, moet uiterlijk op 18 September a.s. bezorgd worden. pen. ue relletjes waren het ge volg van een verhoging van dé rittenprijs op de trajecten naar de door inheemsen bewoonde stadsgedeelten der gemeentetram met één penny; de inheemsen hadden in verband hiermede de gehele dag geweigerd van de tram gebruik te maken. Vrijdag te Bandjermasin terug* verwacht. Uit het district Hulu Sungai wordt gemeld# dat in dfe na.ht van 30 op 31 Augustus al"air een militair kampement wértJ aange vallen door een hende- van onge veer 300 man, gewapend met ge werd gisteren de winnaar van 6000 Australische ponden, de eer_ ste_ prijs van de staatsloterij van New South Wales. De dochter van de overledene, de 72-jarige Walter Goodman Westren, zei: „Hij wachtte zijn hele leven op een grote prijs... de Oost vervoert. Het grootste gedeelte van de gisteren vertrokken troepen be staan uit dienstplichtige man schappen van de Koninklijke Landmacht, voorts kleine contin genten marineschepelingen ma riniers en leden van het V.H.IC. lingen van toepassing zijn, welke gelden voor de gewone frankeer zegels, behoudens, dat de geldig heidstermijn eindigt met 31 Dec. 1950. De zegels, welke na de ter mijn van verkrijgbaarstelling op d. kan+oren niet z 'n verkocht, zullen worden vernietigd. 'TEMBER. v.m. n.m. Breskens 11.03 11.48 Terneuzen 11.38 Walsoorden 0.28 12.50 4 SEPTEMBER. v.m. n.m. Breskens 11.42 12.07 Terneuzen 0.17 12.42 Walsoorden 1.07 132

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 3