Van ROOD WITTE kleuren en een gebouw Prinsesjes bezochten „floee Velnwe" Dc NIEUWE DUITSE regering De TUBERCULOSE bestrijding Communiqué van de Centrale Commissie van de R.T.C. DONDERDAG 25 AUGUSTUS 1949. Verschijnt dagelijks Drukkerij N.V. Fa P. J. v. d. Sande, Terneuzen Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Advertentieprijs: per mm 10 ct.minimum per advertentie f 1,50. Inzending advertenties tot des namiddags 3 uur. Rubriek kleine advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bureau van dit Blad 15 cent meer. De positie van het pond sterling Karl Arnold over de grenswijzigingen „Daily Herald" over R. T. C. K. N. A. C. tegen invoering nieuw nummer systeem voor motorrijtuigen Al geeft U graag water aan Uw planten, Denkt aan de belangen van dl onze klanten De branden in Frankrijk .De toestand In Chili De bosbranden In Amerika Pakistan en geen India Post Israël Gevecht tegen Sielllaanse bende naar HOOGWATER van -zaken op Madoera svervsr^"! Oostenrijk Von Manstein JIWATER Frankering bij Abonnement: Terncuzen WEEKS VEKW ACHTING medegedeeld door het K-N.M-L te De Bilt, geldig van Donder dagochtend tot avond- Warm weer- Veranderlijke bewolking en ook in het Zuiden van het land weer wat zonneschijn. Overwe gend droog weer met weinig wind. Iets hogere tempera tuur dan gisteren. VRIJE ZEEUW 5e Jaargang No. 1200 YANSTANDEN. Maan Dinsdagavond te 23.00 uur is te v_mg van deze verbodsbepalingen Batavia het volgende communiqué over gaat, zij daarbij tevens de uitgegeven: Ter gelegenheid van verantwoordelijkheid draagt, zo. de opening van de rondetafel- veei ais <jjt in haar vermogen ligt, conferentie heeft de regering van er voor te zorgen, dat deze kleu- Indonesië gemeend tot een gedeel- ren, welke op de inter-lndonesi- teliike opheffing te kunnen over, SChe conferentie als het nationaal gaan van de verbodsbepalingen j symbool van de toekomstige ver. ten aanzien van het voeren van de rood-witte kleuren en wel in dier voege, dat deze opheffing voorlopig uitsluitend zal gelden voor het federaal district. De re gering heeft zich hierbij, voor ogén gesteld, dat, indien zij tot intrek- De Prinsesjes Beatrix en Irene brachten Woensdgmiddag met twee vriendinnetjes een bezoek aan het nationale park „De Hoge Veluwe". Na een rondgang door het museum KrollerMuller ge bruikten de Prinsesjes en haar kameraadjes de lunch in het res taurant „De koperen kop". Later in de middag werd de oude boer derij „De Pampel" bezocht. De Prinsesjes waren hier spoedig goede vrienden met het Mouflon- lammetje, dat door de jachtopzie ner, de heer Pluim, is opgefokt. Het was de eerste maal, dat de Prinsesjes een tocht naar „De Hoge Veluwe" maakten. enigde staten van Indonesië zijn aanvaard, niet worden ontsierd en ontwijd. Zij houdt zich er van overtuigd, dat in het bijzonder voor het federaal district de mo gelijkheid, dat bij een opheffing der verbodsbepalingen de rood witte kleuren als strijdvlag zou den worden gebezigd, dan wel voor onverantwoordelijke perso nen of groepen van personen zou den worden misbruikt of beledigd, uiterst gering moet worden ge acht. Zodra in enig gebiedsdeel elders in Indonesië zich een ont wikkeling van zaken zal voor doen, welke dezelfde waarborgen biedt als de toestand in het fede raal district, zal ook daar tot in trekking der verbodsbepalingen kunnen worden overgegaan, waarbij de regering de hoop uit spreekt;, dat dit in vele gebieds delen op korte termijn het geval moge zijn. De regering heeft bovendien gemeend, dat zij ook in een andere vorm nog een tast baar bewijs kan geven van haar verheugenis over de opening van de R.T.C. Het is haar bekend, dat de republikeinse delegatie, ondanks het voor haar ingeruimde gebouw op het Koningsplein- Zuid, gaarne daarenboven ook de beschikking zou krijgen over een pand, waaraan voor haar zovele herinneringen zijn verbonden, n.l. het huis Pegangsaan no. 58. Aan de gouverneur van het federale district is derhalve verzocht zich terzake met de voorzitter van de republikeinse delegatie te ver staan, teneinde deze ter beschik kingstelling zo snel mogelijk tot stand te brengen, aldus het com muniqué. Naar de financiële redacteur van Reuter meldt, achtte men het gisteren in financiële kringen te Londen vanzelfsprekend, dat Sir Stafford Cripps, de Britse (kanse lier van de schatkist, op de in September a.s. te Washington te houden financiële besprekingen zich evenzeer zal verzet-ten tegen een algemene devaluatie van de Europese valuta's als tegen een eenzijdige devaluatie van 't pond sterling. Mien heeft reeds lang erkend, dat indien het pond sterling ooit wordt gedevalueerd, bijna alle va luta's in Europa In het sterling- gebied dit voorbeeld onmiddellijk zouden moeten volgen, zij het dan misschien ook in verschillende mate. In Londense financiële kringen is men echter van mening, dat de druk, die zal worden uitgeoefend om tot devaluatie over te gaan, wel eens onweerstaanbaar zou kunnen wonden. Of een gedwon gen devaluatie een stap zal bete kenen in de richting van herstel of slechts een ander stadium van de crisis zal zijn, zal er van af hangen of er fundamentele maat regelen worden getroffen om het vertrouwen te herstellen. Indien het vertrouwen in de bestaande koers wordt ondermijnd, zou het geen zin hebben de koers te wij zigen, tenzij er een ander niveau bestaat waarop het vertrouwen zou kunnen worden hersteld. De Minister-President van Noordrijn-Westf alert, Dr. Karl Arnold, heeft Dinsdag in de ver gadering van het parlement als een van de gewichtigste taken van de te vormen West-Duitse federale regering genoemd „het scheppen van een hechte rechts grond voor de wijzigingen van de Duitse westgrens'1'. De wijzigin gen van de Duitse grens met Ne derland vormden volgens Dr. Ar nold geen annexatie in de zin van het volkenrecht, doch -betekenden het „onder vreemd toestuur.in-op- dracht" stellen van de Duitse be volking. De in de laatste tijd tot stand gebrachte grenswijzigin gen berustten volgens Arnold op het werk van een grenscommis- sie waaromtrent de regering van No)ord,rijin.Westfalen niefc op de hoogte gesteld was. Ook wist de landsregering niet of de werk zaamheid van deze commissie thans beëindigd was. De Centrale commissie van de R.T.C. heeft Woensdag het vol gende communiqué uitgegeven: „De Centrale commissie van de R.T.C. hield hedenmiddag haar eerste formele bijeenkomst in de Treveszaal te 's-Gravenhage, waarbij de leiders der delegaties, hun plaatsvervangers en de UNCI aanwezig waren. Deze bijeenkomst, gepresideerd door de voorzitter der Nederland se delegatie, Mr. J. H. vanMaar- seveen, vond plaats in een pret tige sfeer en in de geest van samenwerking. Als eerste punt werd aan de orde gesteld de samenwerking van de Centrale commissie. Voor deze commissie zijn door de ver schillende delegaties de volgende leden aangewezen: Nederlandse delegatie: Mr. Van Maarseveen, Mr. Stikker en Dr. van Royen. -Republikeinse delegatieDrs. Hatta, Mr. Rum en Mr. Pringgo digdo. B.F.O.-delegatie: Sultan Hamid n, ide Anak Agung Gde Agung. Dr. Soeparmo, terwijl de UNCI, zoals in artikel 11 van het regle ment van orde is bepaald, even eens deel uitmaakt van deze Cen trale commissie. Vervolgens werd aan de hand van artikel 13 van het R.V.O., waarin de werkzaamheden van de Centrale commissie zijn aangege ven, aan de orde gesteld de in stelling van de verschillende com missies. Conform art. 27 van het R.V.O. werden de volgende com missies ingesteld: 1. Commissie voor staatkun dige en staatsrechtelijke aangele genheden; 2. Commissie voor financiële en economische aangelegenheden; 3. Commissie voor militaire aangelgenheden 4. Commissie voor culturele aangelegenheden 5. Commissie voor sociale aan gelegenheden. Besloten werd, dat de verschil lende delegaties hedenmorgen voor 12 uur de door haar voor deze commissie aangewezen leden, adviseurs en deskundigen zullen mededelen aan het Secretariaat- Generaal, zodat de commissie- samenstelling dan haar beslag kan krijgen. Ten aanzien van de verdeling van werkzaamheden in deze com missies werd overeenkomstig par. VH van het R.T.C. document van 22 Juni de volgende werkin deling opgesteld: In commissie 1 de voorlopige constitutie van de Verenigde Sta ten van Indonesië, het charter van de souvereiniteitsoverdracht, Nederlands-Indonesische Unie, toezicht op het nakomen der over eenkomsten, buitenlandse betrek kingen, zelfbeschikkingsrecht, contracten met zelfbesturende landschappen, nationaliteit en burgerschap, uitwisseling van hoge commissarissen, Nieuw- Guinea. In commissie 2 financiële en economische bétrekkingen. In commissie 3 militaire over eenkomsten en de terugtrekking der Nederlandse strijdkrachten. In commissie 4 culturele be trekkingen en i n commissie 5 rechtspositie van de burgerlijke ambtenaren op het ogenblik der soevereiniteitsoverdracht in func tie zijnde. De eerste bijeenkomst der ver schillende oommissies werd be paald op Vrijdagmorgen 10 uur teneinde hen in de gelegenheid te stellen nog deze week een begin te maken met hun arbeid. Besloten werd dat het voorzit terschap dezer commissies even als van de centrale commissie beurtelings zal worden waarge nomen door een lid der Neder» landse, een lid der Republikeinse en een lid der B.F.O.-delegatie, terwijl de UNCI desgewenst de commissievergaderingen zal kun nen bijwonen. Eenstemmig werd door de dele gatieleiders en UNCI in de Cen trale commissie de opvatting uit gesproken, dat de conferentie in de beste harmonie is begonnen en men alle vertrouwen heeft, dat de conferentie in deze geest voort gezet, een vlot verloop zal hebben. Dr. Knorad Adenauer, van de Christen-democratische partij, heeft te Bonn verklaard, dat de leiders van zijn partij hem heb ben doen instemmen kanselier te worden. Hij noemde enkele pun ten van de politiek van een door hem gevormde regering: 1. De regering zou in de toe komst gaarne zien, dat de Wes terse mogendheden met de West- Duitse federale regering overleg pleegden met betrekking tot de defensie van Duits gebied; 2. In feite zou hij, Adenauer, Duitsland gaarne in het Atlan tisch pact opgenomen zien; 3. Hij was voorstander van de instelling van een Ministerie voor Oost-Duitse aangelegenheden, doch tegenstander van een samenwer king, zoals gewenst door Rudolf Nadolny, vroeger Duitse ambas sadeur in Moskou; 4. De thans door de bizonale autoriteiten gevoerde politiek zou moeten worden voortgezet; 5. De federale regering zou geleid moeten worden door een enkele grote partij, terwijl de in grootte laarop volgende partij een verantwoorde oppositie zou moe ten voeren. Hij zeide het als natuurlijk te beschouwen, dat de socialisten niet bereid waren aan een rege ring deel te nemen, die een poli tiek zou voeren waartegen zij zich gedurende 18 maanden had den verzet. Dat, zo zeide Ade nauer, is hun eigep. zaak. Wij blijven bij onze politiek en hierin is nationalisatie niet opgenomen, wel de noodzakelijkheid van het verdelen der economische midde len met betrekking tot bepaalde industrieën. Het zal onze taak zijn, zo ver volgde Adenauer, toe te zien, dat onze betrekkingen met het Wes ten zo goed mogelijk zijn. Beslissingen, die thans over het hoofd der Duitsers heen genomen werden, zouden weldra in overleg met de federale regering geno men dienen te worden. Op deze wijze zou ook spoedig het lid maatschap van het Atlantisch verdrag volgen. Hoewel Duitsland niet onafhankelijk zou zijn wat betreft de buitenlandse betrekkin gen, zou toch een speciaal depar tement voor deze zaken ingesteld worden. Er waren tenslotte din gen die de Duitsers zelf moesten behandelen. Adenauer zeide zich niet te kunnen indenken, dat de hoge commissarissen b.v, naar Straatsburg zouden gaan om voor Duitsland te spreken. Dan was er ook nog het statuut voor het Ruhigebied. „Indien alles cp de Dinsdag te Den Haag geopende conferentie goed gaat, zal „Nederlands-Indië' aan het eind van dit jaar veran deren in „de verenigde staten van Indonesië'', aldus schrijft de „Dai ly Herald" in een artikel onder de titel „Vier stormachtige ja ren". Het blad gaat voort: ,,De conferentie zal, naar men hoopt, een gelukkig eind maken aan de ongelukkige geschiedenis van In donesië sedert de Japanse inval in 1942". Na een overzicht te heb» ben gegeven van gebeurtenissen in Indonesië besluit het blad met de bevestiging, dat in Den Haag in beide kampen een rustig opti misme heerst, evenals de hoop op een regeling van de voornaamste punten, waarop de overdracht van de souvereiniteit zal volgen. Langzamerhand kan de invoe ring van de kortgeleden aange nomen wegenverkeerswet tege moet worden gezien. Deze wet voorziet o.a. in een geheel gewij zigd systeem van nummering der motorrijtuigen. Het is n.l. de be doeling in het vervolg de num mers aan het motorrijtuig te ver binden in plaats van aan de eige naar of houder. Indien dus een auto van eigenaar verwisselt, zal de laatste onder het aan die auto vebonden nummer moeten gaan rijden. Dit nieuwe systeem brengt met zich mede, dat voor onge veer 250.000 motorrijtuigen nieu we nummerplaten zullen moeten worden vervaardigd en wel tel kens twee per voertuig waaraan voor het motorwegverkeer een uitgave van wellicht iy2 k 2 mil- lioen zal zijn verbonden, zo zegt de K.N.A.C. Zij ontkent niet dat aan dit systeem van nummering voorde len kunnen zijn verbonden, maar gezien de huidige situatie in Ne derland acht zij de invoering van deze kentekenregeling, zowel uit financieel, als economisch oog punt, thans dermate onverant woord, dat van verspilling zou kunnen worden gesproken, te meer omdat de beoogde wijziging een niet te onderschatten ver steking van het ambtelijk appa raat zal medebrengen. De K.N.A.C. heeft zich met een adres gewend tot de Ministers van Verkeer en Waterstaat, Eco nomische 'Zaken en Financiën, in welk adres zij aan bovengenoemde bezwaren nog toevoegt, dat naar haar mening de huidige regeling t.a.v. de indentificatie van motor rijtuigen geen zodanige moeilijk heden heeft opgeleverd, dat een perfectionnering, als in 't voorne men ligt, thans is gewettigd. Zij verzoekt daarom het huidige systeem van nummering te hand haven totdat de tijdsomstandig heden het toelaten om op het nieuwe systeem over te gaan. N.V. Waterleiding Mij- „Zeeuws-Vlaanderen". De tuberculose is nog steeds een der ernstigste volksziekten. Grote bedragen worden ten koste gelegd aan de bestrijding daarvan, terwijl eveneens veel geld nodig is om de sociale nood, die uit deze volksziekte voortvloeit, te leni gen. Het ziekenfondsenbesluit levert door gedeeltelijke (betaling van de verpleging In sanatoria en zie kenhuizen, een belangrijke 'bij drage in de strijd tegen de sociale gevolgen der tuberculose. Het aantal lijders aan t. b. c. in Nederland, dat minstens twee maal zo hoog is als vóór de oor log, bedraagt op het ogenblik 90.000 100.000. De sanatoria hebben circa 12.000 bedden be schikbaar. Er kan dus slechts een betrekkelijk klein deel van de pa tiënten in deze inrichtingen wor den opgenomen. De anderen moe ten thuis verpleegd worden. Hoe wel het sterftecijfer van vóór de oorlog, dat 4,3 per 10.000 patiën ten bedroeg, gedaald is tot 3,7, is het aantal patiënten ontstellend groot. De consultatiebureaux ont dekten in 1948 bijna 20.000 nieu we slachtoffers. De drie grote vakcentralen be reiken met him waardevolle ar beid op dit terrein, dat als een volkszaak gezien wordt, ruim een vijfde deel van onze bevolking. In 1948 is door de vakcentralen met een bedrag van 1.300.000 hulp verleend bij de bestrijding van de t.b.c. Bovenstaande gegevens werden verstrekt op een Dinsdag gehou den persconferentie van het fonds „Draagt elkanders lasten", dat door het Chr. Nationaal Vakver bond in 1919 gesticht is ter be strijding van de t.b.e. Nqg werd medegedeeld dat het in het voor nemen ligt in de toekomst de be moeiing uit te strekken tot de 'bestrijding van de theuma, een ziekte die nog meer verloren ar beidsdagen ten gevolge heeft dan de t.b.c. Waar nu de t.b.c. mede als ge volg van de afgelopen oorlog nog zo groot is en deze volksziekte met alle kracht moet worden be streden doet het fonds „Draagt elkanders lasten" in de twee eer ste weken van September een be roep op het Nederlandse volk door een openbare geldinzameling in ongeveer 500 gemeenten. De collecte is opgenomen in het alge mene schema van de grote natio nale organisaties, die voor hun werk een beroep op het Neder landse volk doen. De Franse regering heeft Woensdag tot nationale rouwdag uitgeroepen. Vermakelijkheden in het gehele land waren gesloten en op de officiële gebouwen woei de vlag halfstok. Naar hier thans .wordt vernomen zijn reeds hon derden stoffelijke resten herkend en liggen meer dan 80 lichamen ter identificatie in de schoot en I liet stadhuis van Cestas bij Bor- deaux, waar 200 huizen verbrand» den. In een hoek van het plein zijn blank-houten doodkisten op gestapeld. Toen de burgemees ter, Giraudeaiu, die in de strijd met de vlammen het leven verloor en wien postuum het legioen van eer is verleend, gisterenmiddag begraven werd, was de plaats nog voor drie kwart door vuur omringd. Ondanks de regen zijn o.a. bij Cazalis nieuwe branden uitgebro» ken. Volgens een financieel blad heeft de wijnoogst een verlies van meer dan 20 procent geleden. Ook uit andere delen van Frank rijk worden nieuwe branden ge meld. Zo zijn te Chantemerle, dat op 5 km van Briancon gele gen is, 15 huizen verbrand. Twee man van de reddingsbrigade lie» pen ernstige verwondingen op en moesten naar het ziekenhuis wor den vervoerd. Bij Limoges werd een boerderij door brand vernield. Op grond van de noodmaat regelen, welke onlangs in Chili zijn uitgevaardigd toen de rege ring zich door een communisti» sche coup bedreigd meende, is wederom een aantal communis ten gearresteerd. Volgens mede deling uit officiële bron is een van communistische zijde gedane oprqep tot algemene staking op Woensdag, een volkomen fiasco geworden. Aan een door de com munisten georganiseerde betoging tegen de huidige hoge kosten van levensonderhoud werd slechts door weinigen deelgenojmen. Het bosbrand-front in Amerika heeft zich uitgebreid van Quebec in Canada tot San Diego in Cali- fomië. Duizenden mensen zijn bij het blussingswerk betrokken. In Idaho woedt een grote brand op een gebied van 6000 ha in het Payette National Forest. In het Yellowstone National Park zijn drie bosbranden nog niet onder contrdle. Bij Shasta in Californië heeft men 1200 ha grasland in trand gestoken om een ande/ï brand, die 3CiV ha beslaat, te be» strijden. In de staat Maine brandt het op een twaalftal plaatsen. Tot dusver is slechts een persoon aan brandwonden overleden. In Pakistan worden geregeld poststukken ontvangen, waarop achter de plaatsnaam, behalve Pakistan, ook nog India of in de staat. Dit geschiedt zelfs nog op stuk ken bestemd voor Pakistan's hoofdstad Karachi. Deze foutieve wijze van adres sering veroorzaakt in Pakistan verwarring, waardoor de stukken met vertraging worden besteld, zo deelt de P.T.T. ons mede. De Italiaanse politie, die een poging in het werk stelde om de Siciliaanse bendeleider Salvator Giuliano te omsingelen moest zich terug trekken, gedwongen door het vuur der bandieten, die zich in spelonken en kloven van de bergen bij Palermo verborgen opstelden. De politie tracht thans reeds vijf jaar Giuliano in handen te krijgen. De onder-Minister van Binnenlandse Zaken, Achille Ma- razza, zal naar Rome terugkeren ojm aan de Minister, iScelba, rap» port uit te brengen. Hij heeft een onderhoud gehad met de chefs der Siciliaanse politie. In Rome doet het gerucht hardnekkig de ronde, dat de bandietenleider op een onderzeeër, bemand met huurlin gen, uitgeweken is naar Noord- Afrika. De steden Jerusalem en Tul- karm staan deels onder Israëls, deels onder Arabisch mandaat. Teneinde moeilijkheden in de verzending en bovenal vertraging in de aflevering van poststukken te voorkomen, vermelde men ach ter de plaatsnaam de betrokken zone, zo verklaart de P.T.T. NOORD. ATLANTISCH PACT VAN KRACHT GEWORDEN. Met het deponeren der ratifi catie-oorkonde door Frankrijk, Denemarken, Itaië en Portugal, is Woensdag het Noord-Atlanti sche Pact van kracht geworden. Het Pact bindt de 12 onderte kenaars tot het verlenen van bijstand voor het geval een der Pactlanden aangevallen wordt. 25 AUGUSTUS. Breskens Terneuzen Walsoorden v.m. n.m. 2.26 2.40 3.01 3.15 3.51 4.05 ld. Ond. Ond. 22 18.53 1.52 20 19.09 3.11 17 19.22 4.28 15 19.32 5.42 13 19.41 6.54 10 19.50 8.05 08 20.— 9.15 06 20.11 10.36 03 20.25 11.40 ig op hetgeen de. werzeese Gebieds- n brief van 15 m de Kamer heeft mtrent de practi- ig van de orders vijandelijkheden heeft hij thans ter van de Tweede Staten Generaal Ti een desbetref- van de stand van en Madoera over dert 11 Augustus 25 Augustus, met h§t bepaalde van hét „Neder- sch Handbo erlegging* van 1 vijandelijkheden", geboden bij Drief r, j.l., heeft de Mj- zitter der .Tweede :ht dit overzicht' r over te leggen, rouwèlijke (cursi- Minister. Red. A. iming döor de ie<- tieke medewerker ;ldt dat de plaats- er Ministers van Zaken in hun len zitting van de om te komen tot van een ontwerp- met Oostenrijk, enstemming kon- ir een Amerikaans kende tot hervat- iptember a.s. van in de Verenigde .ld zou een extra gehouden, waar ogen tot overeen- omen omtrent het et verloop der in ,wee maapden ge- gen. e vertegenwoordi- ukrijk en van de lie niet instemden ■rikaanse voorstel ig van de bespre- Amerikaanse ver- r drong er daarop e en Sowj et-Rus- op aan dat deze n zouden verzoe- oedkeuringen te het Amerikaanse dan heden zou- ;ijn afgekomen. aanklager in het ie vroegere Duitse lk Von Manstein, eschuldiging van en te Hamburg te- eeft gisteren ver- on Manstein ver is voor de ten uit- ran Hitiers bevel, commissarissen in r na gevangenne- i worden terecht- n de Veiligheids- everd. ?enis voor het tri- irenberg had Von Ier ede verklaag leneraal Von Letm egedeeld, dat zijn. et hem niet toe- op te volgen. aanklager, Kolo- irklaarde gisteren, eraal Mueller, die opdracht aan het it vertoefde, het level had meege- ten uitvoerlegging betreffende de po- ssarissen het mo- issische leger had net 't gevolg dat de werd vertraagd, ie voor, het bevel iraad zou wofden r de commissaris- d, dat hun gevan- n dood betekende, te adem vochten ale me.!;,idt*" dwongen hetzelf- tler weigerde ech- n te trekken, iernser, de Duitse n Von Manstein, iat in een docu-r aanklager voorge- tiende -- regels, die voor zijn cliënt, .ten. enbare aanklager, imyns Carr, ont- stelligste en ver- de documenten in handen van de |n geweest. Sir Frank Simp- cht het gehele do- e vertaling er van het Hof voor te Post, gericht aan militairep aan boord van het troepenschip „Grote Beer", dient, teneinde in die tussenhavens te kunnen wor den uitgereikt, Uiterlijk op 4 September a.s. ter post te worden bezorgd. Post, bestemd voor de eindhaven, moet uiterl-'jk op 13 September a.s. bezorgd worden. pen. De reüexjesTWaren het ge volg van een verhoging van dé rittenprijs op de trajecten naar de door inheemsen bewoonde stadsgedeelten der gemeentetram met één penny; de inheemsen hadden in verband hiermede de gehele dag geweigerd van de tram gebru/ik te maken. tö ötaacu, jla; iicli vomo» j - Vrijdag te Bandjermasin terug* verwacht. Uit het district Hulu Sungai, wordt gemeld# dat in d'e nah t van 30 op 31 Augustus ah'a ir eer, militair kampement we"71 aange» vallen door een bende- van onge veer 300 man, gewapend met ge werd gisteren de winnaar van 600Q Australische ponden, de eer, ste prijs van de staatsloterij van New South Walës. De dochter van de overledene, de 72-jarige Walter Goodman Westren, zei: „Hij wachtte zijn hele leven op ee'n groto prijs.. de Oost vervoert. Het grootste gedeelte van de gisteren vertrokken troepen be staan uit dienstplichtige man schappen van de Koninklijke Landmacht, voorts kleine contin genten marineschepelingen ma riniers en leden van het V.ir.K. - -x- O5-- - lingen van toepassing zijn, welke gelden voor de gewone frankeer zegels, behoudens, dat de geldig heidstermijn eindig-t met 31 Dec. 1950. De zegels, welke na de ter mijn van verkrijgbaars-telling op do kantoren niet z n verkocht, zullen worden vernietigd. 'TEMBER. v.m. n.m. Breskens 11.03 11.48 Terneuzen 11.38 -. Walsoorden 0.28 12.50 4 SEPTEMBER. v.m. n.m. Breskens 11.42 12.07 Terneuzen 0.17 12 42 Walsoorden 1.07 132

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1