De Europese Assemblee De bosbranden in Frankrijk RondeT afel Conferentie gisteren begonnen Mijnwerkers verkiezen import van Belgische kolen boven het aanwerven van buitenlandse arbeidskrachten WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1949. Verschijnt dagelijks Drukkerij N.V. Fa P. J. V. d. Sande, Terneuzen Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Advertentieprijs per mm 10 ct.; minimum per advertentie 1,50. Inzending advertenties tot des namiddags 3 uur. Rubriek kleine advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bureau van dit Blad 15 cent meer. AANSTANDEN. Maan Bestrijding van bosbranden door hefschroefvliegtuigen 31 Augustus geen feestelijkheden Het ontslag van Dr. Baruch De Mevr. Smit-Avis particulier secretaresse van H. M. de Kon ingn mislukte ontvoering in Wenen PRINSJESDAG Tsjiang Kai-Sjek te Kanton aangekomen HOOGWATER van "Zaken op Madoera svervsr^sMs Jostenrijk Von Manstein JWATER Frankering bij Abonnement: Terncuzen WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woens dagochtend tot avond. Weinig verandering. Warm weer met veranderlijke bewolking en later op de dag voornamelijk in het Zuiden van het land enkele versprei de onweersbuien. Zwakke tot- matige wind uit uiteenlopende richtingen. 5e Jaargang No- 1199 Tegen twee uur gistermiddag vertoonde het oude Binnenhof het levendige beeld van af en aanrij dende auto's, die de leden der verschillende delegaties en de tal rijke genodigden naar de Ridder zaal brachten voor de opening van de R.T.C. Tn de Ridderzaal was een grote ovale tafel opgesteld. Aan de lange zijde, tegenover de troonhemel, nam de voorzitter, Dr. W. (Drees, plaats, geflankeerd door de Secretaris-Generaal, Dr. Prinsen. Aan zijn rechterzijde hadden de leden van de republi keinse delegatie en vervolgens de leden van de B.F.O. plaats ge nomen. Ter linkerzijde namen de leden van de commissie van negen en de overige leden van de Neder landse delegatie plaats. Onder de talrijke genodigden merkten wij o.m. op: de Minis ters, de vice-President van de Raad van State, Jhr. Mr. I. Bee- laerts van Blokland, en de leden Mr. Haga, president van de Bijz. Raad van Cassatie, Mr. iL. J. M. Feber, wnd. burgemeester van Den Haag; generaal Mr. H. J. Kruis, chef van de Gen. Staf; generaal-majoor Ir. M. Tans, gou verneur der residentie; luit-gen. C. Giebel, chef luchtmacht; luit.- generaal M. R. H. Calmeyer, plv. chef Gen. Staf en de voorzitters van de bede Kamers der Staten- Generaal. De zaal was In volle feestver lichting. De leden van de UNCI hadden plaats genomen tussen de Nederlandse delegatie en de delegatie van de B.F.O. met de Australiër Critchley als voorzitter van de week in het midden. Achter de delegatieleden waren op de tweede rij een groot aantal adviseurs gezeten. Bij de opening sprak de Minis ter-President, Dr. W. Drees, een woord van welkom. donesisehe zijde deze conferentie wil beginnen met het vertrou wen, dat de spoedige vorming van de souvereine Indonesische staat voor Nederland een even onbetwist programmapunt is als voor de Indonesiërs, dan wil Nederland daartegenover het vertrouwen plaatsen, dat aan Indonesische zijde met even grote ernst gestreefd wordt naar de vorming van een nieuwe band tussen Nederland en Indonesië, die een blijvende zegenrijke sa menwerking tot resultaat zal hebben. Het doel van deze con ferentie gaat veel verder dan de oplossing van de thans bestaande ernstige moeilijkheden en wrij vingen. Ten slotte moeten wij allen streven naar het resultaat waar mede niet alleen Nederland en Indonesië, elk voor zich, zo goed mogelijk gebaat zijn, maar waar van ook de volkerengemeenschap een wezenlijke bijdrage ont vangt." Dr. Drees spoorde vervolgens aan tot vermijding van alles wat kwetst of voedsel geeft aan een gegrond wantrouwen. Als er nog een strijd te voeren valt, dan is dat een strijd tegen alles wat ons van elkander zou kunnen scheiden". Dr. Drees zeide te beseffen, dat aan beide zijden nog mensen zijn, die gevangen door wantrouwen en ressentiment, geneigd zijn een tijdelijk en plaatselijk succes, op een ander behaald, te stellen bo ven de zelfdiscipline en innerlijke inspanning, die nodig zijn om de grotere doelstellingen van onze conferentie te bereiken. De geschiedenis zal uiteindelijk oordeel vellen over* deze cjonfe rentie. Ik hoop van ganser harte dat alle gedelegeerden de kracht zullen bezitten om de verleiding te weerstaan het grote doel in gevaar te brengen ter wille van een tijdelijk succes en een momen teel applaus van een bepaalde groep van medestanders''. Onder de beginselen, die als vast richtsnoer gelden, noemde Dr. Drees: de spoedige vestiging van de V.S.I. als souvereine de mocratische staat op federatieven grondslag, het zelfbeschikkings recht der bevolkingen, de samen werking met Nederland, eventueel met het verenigd koninkrijk der Nederlanden, in een Nederlands- Indonesische Unie aan het hoofd waarvan staat de Koning der Ne. derlanden. „Over de vraag of speciaal Nederland, dan wel het vereniging koninkrijk der Neder landen in de Unie zal zijn opge nomen, zal slechts worden heslist na nader overleg met Suriname en de Antillen." Dr. Drees besloot z'.in rede met de woorden: >»WU houden deze conferentie voor het oog der wereld en wij zullen moeten beseffen dat de waardering, wel ke onze volkeren in de wereld zullen genieten, mede afhankelijk zal zijn van de wijze, waarop wij deze onderhandelingen voeren. Gaarne wil ik in dit verband een woord richten tot de Unci, wier leden wij ook welkom heten. Ik spreek zeker in naam niet alleen van Nederland, maar van alle hier aanwezige delegaties wan neer ik zeg, dat wjj van harte hopen, dat deze conferentie ook voor de leden van de Unci, die haar allereerst zullen bezien uit internationaal oogpunt, een zeer bevredigende en succesvolle er varing zal blijken te zijn, Onder het uitspreken van de wens, dat deze conferentie moge strekken tot eer en zegen voor Indonesië en Nederland en het uitgangs punt moge blijken van een nieu we ontwikkeling waarin op het verbreken der oude verhoudin gen een vrije en voor beide vol keren vruchtbare samenwerking moge volgen, verklaar ik thans de ronde tafel-conferentie ge- geopend". (Zie verder pag. 2, 1ste kolom) ook de nieuw benoemde Aarts bisschop van Parijs, Monseigneur Maurice Feltin, een bezoek aan de geteisterde gebieden heeft ge bracht. President Vincent Auriol heeft bepaald, dat het legioen van eer posthuum zal worden toegekend aan Giraudeau, in leven burge meester van Saucat, die de dood vond terwijl hij het vuur bestreed. Een groot aantal slachtoffers bestaat uit jonge mannen zo wel militairen als burgers. Een vrouw, met een 10 maan den oude zuigeling, die tevens de zorg op zich moest nemen voor twee oude hulpeloze mensen, zag haar boerderij negen Uur lang door het vuur bedreigd. Tenslotte slaagde een handvol soldaten er in zich een weg te banen door de vlammen, waardoor het huis werd omringd, en allen te redden. De meeste Parijse dagbladen oefenden gisteren critiek uit op die regering, die zij beschuldigen van talmen met het nemen van afdoende maatregelen om de branden te bedwingen. De „l'Aurore" (Uiterst-rechts) oefent critiek uit of) de Minister van Binnenlandse Zaken, Jules Moch, die zijn vacantie in Oosten rijks niet onderbrak om terug te lceren en persoonlijk de leiding van de blussingsmaatregelen op zich te nemen. „Ce Matin", een R.P.F.-orgaan schrijft: „Morgen zullen wij de ware toedracht moeten vernemen. De veroordeling van enkele gek ken en misdadigers zal ons niet doen vergeten, wie verantwoorde lijk is voer het gebeurde". A.F.P. meldt dat weliswaar gisterochtend vroeg geruststellen de berichten werden ontvangen uit het Gironde-departement, doch dat uit diverse streken van Frankrijk melding wordt ge maakt van opnieuw oplaaiende branden. Nederland dringt aan op uni forme verlaging van invoer rechten. Rede Minister Drees. ,,Hoe de conferentie zich ook ontwikkelt", aldus Dr. Drees, „vaststaat, dat zij van ingrijpende historische betekenis zal zijn voor het leven van de volkeren van In donesië en Nederland". Herinne rend aan het Koninklijk woord van 7 December 1942, verklaarde Dr. Drees: „Dit Koninklijk woord werd gesproken in de vreemde, maar in vrijheid. Ook in de onvrij heid, waarin wij in Nederland ver keren, hielden wij ons in de jaren van oorlog en bezetting bezig met de toekomst, in het bijzonder ook ten aanzien van Indonesië. Ik herdenk met diepe dankbaar heid, hoe tal van jonge Indone siërs, die hier verbleven, in het Nederlandse verzet hun vrijheid en leven in de waagschaal stel den." Vervolgens verklaarde Dr. Drees* dat het overleg, dat thans staat te beginnen, niet onvoor bereid is en verwees hij naar de overeenkomsten van Linggadjati en de Renville, de preliminaire conferentie te Batavia en de re sultaten van de besprekingen te Malino. De Minister-President zeide voorts, dat hij het als een behoef te gevoelde de Indonesische afge vaardigden te verklaren, dat het van Nederlandse zijde bij vooraf gaande overeenkomsten vastgeleg de voornemen, aan de verenigde staten van Indonesië de souveri- niteit over te dragen, een voor Nederland onherroepelijk besluit betekende. „Deze beslissing", aldus Dr. Drees", toerust niet op een impuls van sentiment of op een zich on willig neerleggen tojj een over macht van omstandigheden." Dr. Drees zeide, dat in Neder land een intense toelangstelling Ofschoon de prefect van het departement Gironde Maandag aan Reuter meedeelde, dat tot dusver ongeveer 230 personen als gevolg van de bosbranden zijn omgekomen, kon de Franse on- der.Minister van Binnenlandse Zalien Marcellin geen ander cijfer noemen dan het officiële, dat van 78 doden spreekt. Van officiële zijde is thans mee gedeeld, dat men de toestand in de departementen Des Landes en Gironde geheel meester is. Ook in de Oostelijke Pyreneën heeft men de grootste branden weten te toe- dwingen. Maandag breidde een nieuwe bosbrand bij Cazalis zich nog snel uit en nam de brand bij Saucats ernstiger vormen aan. Te Cestas aangekomen vluchtelingen spra ken van een brand, die zich ver plaatste met de snelheid van een galopperend paard. 10.000 militairen zijn bij de be strijding van de branden ingescha keld en tien brandweerlieden uit het Engelse graafschap Kent zijn Maandag te Duinkerken aangekol men om de Fransen bij het blus- singswerk te helpen. Er zijn nog geen officiële cijfers over de schade beschikbaar, doch het Parijse avondblad France Soir weet te melden, dat 130.000 ha van de 960.000 ha bosgrond door de recente branden zijn ver nietigd. De Franse politie heeft Maan dag in het Gironde-departement opnieuw een brandstichter aan gehouden; de arrestant heeft de bosbrand gesticht, die enige da gen geleden in de omgeving van dwongen. Het begon gisteren te regenen, waardoor er minder ge vaar dreigt voor het uitbreken van nieuwe branden. Dinsdagnacht zijn lin twee dor pen in het Gironde-departement opnieuw branden uitgebroken. De bewoners van een dezer dorpen werden gisterochtend vroeg in vrachtauto's in veiligheid ge bracht. Do uitgebroken branden zijn thans weer bedwongen. Er zijn opnieuw vier personen gearresteerd, die van brandstich ting worden beschuldigd. Een van hen is een Spanjaard, zekere Jose Masso. Paul Ramadier heeft Maandag, namens de Minister van Binnenlandse Zaken, Jules Moch, een bezoek aan de in ge meentehuizen ingerichte lijken- kamers gebracht. De slachtoffers zullen Donderdag a.s. te Cestas, in de nabijheid van Bordeaux, ter aarde worden besteld. De moge lijkheid toestaat, dat de regering een dag van nationale rouw zal afkondigen. Nader wordt nog gameid, dat In een door een Amerikaanse deskundige aan de bijeenkomst der Verenigde Naties, waarop het behoud van de natuurlijke hulp bronnen in de wereld wordt be sproken, uitgebracht verslag, ver klaart de rapporteur dat het hef- schroefvliegtuig binnenkort het beste werktuig zal zijn voor het bestrijden van bosbranden. Door het gebruik van hefschroefvlieg tuigen, uitgerust met het mo dernste brandblusmateriaal, zal het mogelijk zijn kostbare tijd te besparen, door op bedreigde pun ten, ongeacht de bodemgesteld heid, snel met de blussing belaste ploegen aan te voeren. De particuliere secretaris van H. K.H. Prinses Wilhelmina vraagt ons het volgende mede te delen: „H.K.H. Prinses Wilhelmina stelt er heel veel prijs op voort aan Hare geboortedag In alle stilte en zonder uiterlijk feestbe toon in de familiekring te vieren. Mochten er plannen bestaan tele grammen of brieven van geluk wens te sturen, zo verzoekt Zij vriendelijk, in verband met het karakter van de viering van deze dag, deze Haar niet te zenden". De onmiddellijke overweging door de Minister van Buiten landse Zaken van een uniforme verlaging van invoerrechten in alle landen werd gisteren in de Europese Assemblee tijdens het economisch debat gevraagd door de Nederlandse afgevaardigde Van der Kieft. De heer Van der Kieft stelde aan de vergadering voor om aan de commissie voor economische zaken een resolutie ter overweging te geven, waarin gevraagd wordt, „dat de raad van Europa aan het comité van Ministers verzoekt onmiddellijke en uniforme verlaging van in voerrechten in alle aangesloten landen te overwegen als eerste stap naar de uiteindelijke ver wijdering van handelsbelemme ringen". „Indien 't succes van de raad van Europa kon worden afge meten aan het aantal redevoe ringen van leden, dan zou ik er niet aan twijfelen of dit suc ces zou zeer aanzienlijk zijn", aldus de heer Van der Kieft, „doch er bestaat wellicht een mogelijkheid, dat de volken in onze verscheidene landen ge heel andere maatstaven aan leggen om het succes van de raad te meten en dat zij een ge heel verschillende kijk op de za ken hebben. De volken zullen kunnen be grijpen, dat de discussies over de politieke structuur van Europa of over de mensenrechten niet onmiddellijk tot duidelijke en nauwkeurig omschreven con clusies kunnen leiden. Op eco nomisch terrein, zo nauw ver bonden met hun dagelijkse le ven, zullen de volken evenwel enige leiding, enig concreet re sultaat van onze besprekingen verwachten", aldus de heer Van der Kieft. Hij verwees naar de uitspraak van de E.C.A.-leider, Hoffman, dat Europa had ge faald in het opvoeren van zijn export naar de Ver. Staten. Hoffman's advies, dat de han delsbelemmeringen in Europa moesten worden verwijderd, was volgens de heer Van der Kieft „zeer wijs en verstandig, in het bijzonder, zolang de kwestie of de handelsbelemmeringen der Verenigde Staten mogelijk een voldoende import van Europese goederen verhinderen niet in 't geding wordt gebracht". De heer Van der Kieft zeide, dat Europa vóór 1952 zijn huis op orde moest stellen. Kwesties als convertering van valuta, co ördinatie van verkeer, opheffing van kwantitatieve beperkingen en opheffing van tarieven, zou den de commissie voldoende werk geven voor het opstellen van een rapport voor de volgen de zitting van de Assemblee. Doch tot op zekere hoogte was dit werk waarschijnlijk reeds door andere instellingen gedaan. Verwijzend naar de resultaten van de Benelux zeide de heer Van der Kieft, dat de mogelijk heden van economische eenheid onder de Naties en de verwijde ring van handelsbelemmeringen geen werkelijk effect kunnen hebben, tenzij men tot omwissel- baarheid van valuta's kan ko men. De Benelux-ervaring wees evenwel uit, dat deze omwissel- baarheid slechts kan worden be reikt, indien de verschillen tus sen twee belastingsystemen niet te groot zijn. Benelux, ofschoon gelukkig op weg naar eenheid had daarom volgens de heer Van der Kieft nog een lange weg af te leggen. Deze ervaring wees volgens hem uit, dat men tijdens deze zitting van de Assemblee niet op belangrijke resultaten kan ho pen, doch men moest voor de volken der aangesloten landen de nadruk blijven leggen op de absolute noodzaak van nauwere economische samenwerking. voor Indonesië bestaat, die aller- de plaats Beychac heeft gewoed. Reuter meldt nog, dat 2000 man Franse troepen en honderden brandweerlieden en burgers gis teren in de zwart-geblakerde en nog nasmeulende woudgebieden in Zuidwest-Frankrijk naspeuringen verrichten naar ongeveer 150 ver miste personen, waarvan men vreest dat zij zijn omgekomen. Men verwacht, dat er meer dan 230 doden te 'betreuren zuilen zijn. Tot dusverre zijn pas 81 lijken geborgen. Het vuur is thans be- minst uitsluitend voortkomt uit het feit* dat Nederland belang heeft in Indonesië, al zou het on waarachtig zijn de betekenis van deze belangen te willen verklei nen. Boven deze belangen uit is bij velen, die in Indonesië hebben geleefd of er thans nog werken, een sterke liefde gegroeid voor dit prachtig land en zijn bevolking. De Minister-President ver volgde: „Wanneer men aan In- Sommige Amerikaanse kranten leggen verband tussen President Trumans aanvaarding van Dr. Henman Baruchs ontslagaan vraag uit zijn functie als ambas sadeur nn Nederland en het feit, dat de verhouding tussen de pre sident en de staatsman Bernard Baruch, de broer van de ambassa deur, de laatste tijd koeler is ge worden. Intimi van amassadeur Baruch te Washington verklaren, dat hij niet voornemens was geweest zijn post te verlaten en dat de aan vaarding van zijn ontslagaan vraag voor hem een verrassing was. Volgens deze kringen was Baruchs ontslagaanvraag in Jan. j.l. bij de president ingediend als een formaliteit overeenkomstig de gewoonte dat functionnarissen van de uitvoerende macht hun ontslag indienen als het hoofd van de uitvoerende macht de president zijn ambtstijd begint. KONINNGIN ONTVING DR. BARUCH. H. M. Koningin Juliana heeft Dinsdagochtend in afscheidsge hoor ontvangen Dr H. B. Baruch, buitengewoon en gevolmachtigd Ambassadeur der Verenigde Sta ten van Amerika. Dr Herman B. Baruch zal, zo als bekend, 26 Augustus a.s. naar de Verenigde Staten terugkeren. Op de Maandag voortgezette algemene vergadering van de Ne derlandse Katholieke Mijnwer- kersbond in Kerkrade pleitte de heer M. Thomassen, voorzitter van de Belgische centrale van vrije mijnwerkers voor invoer van Belgische kolen in Nederland, waardoor aan de werkloosheid in de Belgische mijnen misschien het hoofd zou kruinen worden ge boden. De voorzitter van de K.A.B., de heer Dohmen, antwoordde dat het hoofdbestuur deze zaak in studie zal nemen. Hij vroeg zich af of inderdaad de invoer van Belgi sche steenkool niet beter zou zijn dan de werving van buitenlandse arbeidskrachten, die te zijner tijd toch te veel zullen blijken te zijn. De vergadering nam verder een resolutie aan, waarin geconsta teerd werd, dat de financiële toe stand waarin een deel van de ge- pensionneerde mijnwerkers zich bevindt, onhoudbaar is. De resolu tie erkent, dat de nieuwe pen sioenregeling belangrijke voorde len en verbeteringen heeft ge bracht, dch dat deze hoofdzakelijk betekenis hebben voor de mijn werkers die gedurende de laatste twee jaren zijn gepenslionneerd of nog gepensionneerd zullen wor den. Het H.B. kreeg opdracht niets onbeproefd te laten om aan deze toestand een einde te maken en om contact op te nemen met de betrokken instanties. Bovendien werd door de verga- In verband met het aan mej. Mr. H. A. Sneller op haar ver zoek verleend eervol ontslag is met ingang van 1 October a.s. tot particulier secretaresse van H. M. de Koningin benoemd mevrouw N SmittAvis te Blaricum. Mevr. SmitAvis is tweede secretaresse van de oecumenische raad van kerken in Nederland. Dr. Sondermann verklaarde later tegenover Britse autoritei ten, dat hij op de terugtoteht van een zakenreis naar Duitsland door Sovjet.soldaten te Enns op de grens van de Amerikaanse- en Sovjet-Russische zones van Oos tenrijk uit de trein werd gehaald. Zij hielden hem te Saint Vapen. tin, juist binnen de Sovjet-zone, gevangen,, waar zij hem gedurende een week ondervroegen en hem dag en nacht sloegen, aldus Dr. Sondermann; zij beschuldigden hem van spionnage voor de Ame rikanen. Gisteren werd hem ver teld, dat hij naar het Sovjet, hoofdkwartier te Baden zou wor den overgebracht. Hij besloot toen te trachten op de weg door Wenen te ontsnappen. doring een motte aangenomen, waarin werd gezegd, dat in de loonhoogte van de bovengrondse mijnarbeiders, met name die van de derde vakgroep, nog steeds niet de noodzakelijke verbeternig is gekomen. Ook hier kreeg het hoofdtoestuur opdracht stappen tot verbetering te doen. Wanneer op de derde Dinsdag van September, de 20e van die maand, H. M. de Koningin de verenigde vergadering der beide Kamers van de Staten-Generaal gaat openen, zal de Koninklijke stoet, evenals het vorige jaar uitrijden van het Koninklijk Pa leis aan het Noordeinde. Na de plechtigheid zal H. M. zich we derom naar dat Paleis begeven. De routes, welke daarbij gevolgd worden, zullen dezelfde zijn als gewoonlijk. Generalissimus Tsjiang Kai Sjek is gisteren onverwachts te Kanton aangekomen. Onmiddellijk na aan komst begaf Tsjiang Kai Sjek zich naar het kantoor van de plaatsvervangende president, ge neraal Li Tsoeng-Jen, voor het voeren van besprekingen. 25 AUGUSTUS. Breskens Terneuzen Walsoorden v.m. n.m. 2.26 2.40 3.01 3.15 3.51 4.05 ld. Ond. Ond. 22 18.53 1.52 20 19.09 3.11 17 19.22 4.28 15 19.32 5.42 13 19.41 6.54 10 19.50 8.05 08 20.— 9.15 06 20.11 10.36 03 20.25 11.40 ig op "hetgeen de- iverzeese Gebieds- n .brief van 15 m de Kamen heeft mtrent de practi- ig van de orders vijandelijkheden heeft hij thans ter van de Tweede Staten Generaal ti een desbetref- van de stand van en Madoera over dert 11 Augustus 25 Augustus, mét hgt bepaalde van hét Neder- sch Handboejfe.i erlegging* van hit vijandelijkheden",' igetaoden bij brief 3 j.l., heeft de Mj- zitter der .Tweede ht dit overzicht r over te leggen, rouwèlijke (cursi- Minister. Red. A. iming dóór* de )e- tieke medewerker ;ldt dat de plaats- er Ministers van Zaken in hun len zitting van de om te komen tot van een ontwerp- met Oostenrijk, enstemmiug kon- :r een Amerikaans kende tot hervat- iptember a.s. van in de Verenigde id zou een extra- gehouden, waar ogen tot overeen- omen omtrent het et verloop der in wee maanden ge- ■jen. e vertegenwoordi- ikrijk en van de lie niet instemden 'rikaanse voorstel Lg van de bespre- Amerikaanse ver- r drong er daarop e en Sowjet-Rus- op aan dat deze n zouden verzoe- oedkeuringen te het Amerikaanse dan heden zou- :ijn afgekomen. aanklager in het le vroegere Duitse ik Von Manstein, eschuldiging van en te Hamburg te- eeft gisteren ver- on Manstein ver is voor de ten uit- ran Hitiers bevel, commissarissen in r na gevangenne- i worden terecht- n de Veiligheids- everd. ;enis voor het tri- ïrenberg had Von Ier ede verklaar ïeneraal Von Let egedeeld, dat zijn. et hem niet toe- I op te volgen. aanklager, Kolo- ïrklaarde gisteren, eraal Mueller, die opdracht aan het kt vertoefde, het level had meege- ten uitvoerlegging betreffende de po- ssarissen het mo- issische leger had net 't gevolg dat de i werd vertraagd, ie voor, het bevel iraad zou wofden r de commissaris- d, dat hun gevan- n dood betekende, te adem vochten ale meuiici»*ïr de dwongen hetzelf- tler weigerde ech- ,n te trekken, .ernser, de Duitse n Von Manstein, lat in een docuT aanklager voorge- lende - regels, die voor zijn cliënt, ten. inbare aanklager, >myns Capr, ont- stelligste en ver- de documenten. Ln handen van de jn geweest. Sir Frank Simp- iht het gehele do- i vertaling er van het Hof voor te Post; gericht aan militairep aan boord van het troepenschip „Grote Beer", dient, teneinde in die tussenhavens te kunnen wor den uitgereikt, uiterlijk op 4 September a.s. ter post te worden bezorgd. Post, bestemd voor de eindhaven, moet uiterl'jk op 13 September a.s. bezorgd worden. pen. De relletjes waren bet ge volg1 van een verhoging van dé rittenprijs op de trajecten naar de door inheemsen bewoonde stadsgedeelten der gemeentetram met één penny; de inheemsen hadden in verband hiermede de gehele dag geweigerd van de tram gebruik te maken. Cd i,ctn.ciJnu» Vrijdag te Bandjermasin terug* verwacht. Uit het district Hulu Sungai wordt gemeld* dat in d'e na h t van 30 op 31 Augustus ah'air een militair kampement vve-J aange vallen door een bende- van onge veer 300 man, gewapend met ge werd gisteren de winnaar van 6000 Australische ponden, de eer ste prijs van de staatsloterij van New South Walës. De dochter van de overledene, de 72-jarige Walter Goodman Westren, zei: ,tUij wachtte zyn hele leven op eein grote pr(js... de Oost vervoert. Het grootste gedeelte van de gisteren vertrokken troepen be staan uit dienstplichtige man schappen van de Koninklijke Landmacht, voorts kleine contin genten marineschepelingen ma- riniers en leden van het V.H.K. lingen van toepassing zijn, welke gelden voor de gewone frankeer zegels, behoudens, dat de geldig heidstermijn eindigt met 31 Dec. 1950. De zegels, welke na de ter mijn van verkrijgbaarstelling op de kan+oren niet z.:n verkocht, zullen worden vernietigd. 'TEMBER. v.m. n.m. Breskens 11.03 11.48 Terneuzen 11.38 Walsoorden 0.28 12.50 4 SEPTEMBER. v.m. n.m. Breskens 11.42 12.07 Terneuzen 0.17 12.42 Walsoorden 1.07 132

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1