De Ronde Tafel Conferentie De bosbranden in Frankrijk Mislukte ontvoering in Wenen Na de Sowjetnota aan Tito DINSDAG 23 AUGUSTUS 1949. VOORLOPIGE AGENDA OPENINGSVERGADERING Aardbeving in Noord-Canada Valse bankbiljetten van honderd gulden De Bilt registreerde aardbeving destaking infinland Borba over Sowjet-nota S' Prijsvrijlating wollen en halfwollen dekens Schuman over Duitsland Gebruikt per dag wat emmers water minder, De drinkwatervoorziening ondervindt dan geen hinder! Hevige aardbeving geregistreerd DE TOESTAND IN CHILI BOSBRAND in Canada DE STRIJD IN CHJNA HOOGWATER van *zaken op Madoera svervsr^fs lostenrijk Von Manstein i WATER Frankering bij Abonnement: Terncuzen WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdag ochtend tot Dinsdagavond. Aanhoudend rustig weer. Aanvankelijk vrij zonnig en warm, maar later enkele ver spreide onweersbuien en iets koeler. Weinig wind. VRIJE ZEEUW 5e Jaargang No- 1198 Verschijnt dagelijks Drukkerij N.V. Fa P. J. v. d. Sande, Terneuzen Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Advertentieprijs: per mm 10 ct.; minimum per advertentie 1,50. Inzending advertenties tot des namiddags 3 uur. Rubriek kleine advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bureau van dit Blad 15 cent meer. AANSTANDEN. Maan De voorlopige agenda voor de eerste algemene vergadering der Rondetafelconferentie op hedenmiddag 2 uur, in de Rid derzaal, Binnenhof, 's-Graven- hage luidt als volgt: Opening der R. T. C. door j Zijne Excellentie de Minis- ter-President, Dr. W. Drees. Rede van de voorzitter der Republikeinse delegatie. Rede van de voorzitter der B. F. O.-delegatie. Rede van de voorzitter der Nederlandse delegatie. Rede van de voorzitter der U.N.C.I. i Goedkeuring voorlopige agenda der eerste algemene vergadering. Vaststelling reglement van orde der conferentie. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. Xn de Noord-Canadese haven plaats Prince Rupert (Brits Co lumbia) en nabijgelegen plaatsen is Zondagavond een aardbeving gevoeld, welke vijf minuten aan hield en de krachtigste was, die ooit in deze streek is waargeno men. Er werden drie afzonderlijke schokken waargenomen. Ook nog op een afstand van 1100 kilome ter van Prince Rupert, langs de Skeena-vallei landinwaarts, is de aardbeving gevoeld. Tot in Ed monton en Alberta toe. Vele mensen vlogen in paniek de straat op en talrijke ruiten braken. 8. Verkiezing voorzitter en 3 vice-voorzitters der confe rentie. 9. Benoeming van de Secreta ris-Generaal der conferen tie. 10. Instelling van de centrale commissie. 11. Rondvraag. De openingszitting zal in een gezamenlijk programma recht streeks worden uitgezonden via Hilversum II. De P.C.J. (We reldomroep) zal de zitting ge lijktijdig in het Nederlands en in het Indonesisch uitzenden. Het hoofd van het Bureau Criminele Voorlichting, afdeling politie van het Ministerie van Justitie te 's Gravenhage, ves tigt de aandacht van het publiek op het in omloop zijn van valse Nederlandse bankbiljetten van 100. De algemene indruk van deze biljetten is bedriegelijk. Het papier is wat slapper en vertoont over het gehele biljet gelijkvormige stippen, al of niet gekleurd. De bruine kleur is vooral bij de woorden „honderd gulden" iets te licht van tint. De letters van de tekst van de strafbepaling zijn volgelopen of gehavend. Bij „Betaalt aan toonder" zijn de b en r vervormd. Bij aantreffen van een derge lijk biljet wordt verzocht zich onmiddellijk met de plaatselijke politie te verstaan teneinde de identiteit van de aanbieder zo spoedig mogelijk te kunnen vaststellen. De seismografen van het K. N. M.I. te De Bilt registreerde gis terenochtend om 12 min. over 5 een buitengewoon sterke aardbe ving, waarvan de haard gelegen was op een afstand van 8000 km, vermoedelijk aan de Westkust van de Verenigde Staten van Noord-Amerika. Een woordvoerder der Finse regering verklaarde Zondag, dat de golf van door communisten georganiseerde stakingen aan het verlopen was. De regering ontving ieder uur berichten, dat meer sta kers het werk hervatten. Het communistische stakings comité maakte bekend, dat de stakingen werden voortgezet en „de strijd om brood verder zal gaan". Het merendeel der havenarbei ders was Zondag nog in staking en slechts drie van de 23 Finse havens waren in bedrijf. Schepen dn Hangoe, dat de regering tot open haven heeft verklaard, wer den door gereduceerde ploegen vrijwilligers geladen en gelost. In Kemi, het centrum van de pulp industrie in het Westen, waar de stakingen begonnen, waren er slechts 200 houtvlotters aan het werk, terwijl 500 soldaten de werkwilligen tegen molestatie be schermden. Een communistische delegatie voerde Zondag besprekingen met de commissaris van politie te Ke mi over de arrestatie van drie communisten. In totaal zijn 22 communisten gearresteerd. Zij worden ervan beschuldigd een vuurgevecht, dat zich de vorige wéék tussen politie en stakers voordeed, te hebben uitgelokt. De delegatie protesteerde tegen het in beslagnemen van communisti sche archieven. In de meeste steden hebben de stakers het werk hervat. De voormalige chef van de ge heime politie, Eero Hautojaervi die de vorige week werd gearres teerd, is in hongerstaking ge gaan. Het officiële Sovjet-Russische nieuwsbureau Tass heeft Maan dagnacht een overzicht van onge veer tweeduizend woorden gewijd aan reacties op de jongste Rus sische nota aan Joego-Slavië of tegen Tito gericht nieuws. Op de Joego-Slavische antwoordnota werd nog geen commentaar ge leverd. Uit Stockholm gaf Tass een verklaring van kolonel Slobodan Tsjeokick van de Joegoslavische generale staf, die naar Zweden is gegaan als lid van de Joiego-Sla- vische sportdelegatie en weigerde terug te keren. De kolonel zeide, dat in Joego-Slavië dagelijks massa-arrestaties werden verricht en dat vele vooraanstaande com. munisten door de geheime politie werden doodgemarteld. Verder maakte Tass uit Rome melding van onderhandelingen over een eventuele „overeenkojnst tussen het Vaticaan en Tito, in verband waarmede Joseph Haley, de Ame rikaanse zaakgelastigde van het bureau der Pauselijke nuntiatuur te Belgrado, in Rome zou ver. toeven. De Franse conservatieve „Figa ro" schrijft: „,!De brug tussen Moskou en Belgrado is thans af. gebroken en Moskou kan zijn tak- tiek nu niet meer veranderen. Moskou loert op het geringste incident en zal geen gelegenheid voorbij laten gaan om de regering te Belgrado aan te vallen. Het is nog steeds een nota.oorlog doch de oproep aan de Kominform-aan- hangers in Joego-Slavië, bij wie de Russische nota duidelijk op actie aandringt, schijnt er op te wijzen, dat het stadium van psychologi sche voorbereiding ten einde loopt". JOEGO-SLAVISCHE PERS OVER RUSSISCHE NOTA Bladen te Belgrado zegdtn Maandag in hun commentaar op de Russische waarschuwing dat „doeltreffende maatregelen" tegen Joego-Slavië zullen wor den genomen tot bescherming van de „onmenselijk vervolgde" Russen in Joego-Slavië, dat Rusland niet het recht heeft de huidige Joego-Slavische rege ring te beschouwen als een vij and. De Joego-Slavische rege ring was en zou blijven een vriend van de Sowjet-volken. Het blad „Politika" voegt hier aan echter toe: „Het zal afhan gen van de mate waarin de Rus sische regering haar valse bui tenlandse politiek laat varen, of de Joego-Slavische regering ook de vriend en bondgenoot van de Russische regering zal blijven". „Als de Russische regering zich werkelijk zorgen maakt over het lot van haar burgers in Joego-Slavië, waarom repa trieert zij hen dan niet of moe ten zij misschien een bepaalde rol vervullen in haar politiek van vestiging van niet-geallieer- de betrekkingen met Joego- Slavië?" Borba,,, het officiële blad van de Joego-Slavische coftnmunistische partij, schrijft, dat de beide laat ste Sovjetnota's karakteristiek zijn voor de behandeling van klei ne socialistische landen door de Sovjet-Unie. De nota's gaan zich te buiten aan scheldwoorden, be ledigingen en bedreigingen, aldus het blad, dat opmerkt, dat „der gelijke woorden (waarin de nota's zijn vervat) nog nooit door de Sovjet-Unie zijn gebruikt, zelfs niet in haar betrekking met fas cistische landen." Op onize administratie ligt voor belanghebbenden ter inzage: de lijst van het Troepentrans portschip „Watewnani" ver. moedelijke aankomst te Rotter dam 7 Sept. 1940. Blijkens publicatie in de Staats courant van Maandag zijn met in gang van 30 Augustus 1949, wollen en halfwollen dekens van binnenlands of buitenlands fabri kaat niet langer aan prijsvoor- schriften gebonden. De vrijlating, die een gevolg is van de toegenoimen productie van dekens, waardoor aan de vraag kan worden voldaan, geldt zowel voor de industrie als voor de handel. Robert Schuman, de Franse minister van Buitenlandse Zaken heeft over de Duitsers verklaard, dat „wij hen zeer graag willen vergeven en zelfs alles willen vergeten als zij zich in de toe komst aan vreedzame wetten willen onderwerpen". Wij zullen de Duitsers daartoe oprecht de gelegenheid geven, zo zeide hij, maar wij zullen voor zichtig blijven en ons niet op nieuw laten misleiden. Schuman zeide dit in een plech tigheid, waarbij hij het oorlogs- kruis verleende aan het zwaar door de oorlog geschonden Lotha- rings dorp Hottviller. N.V. Waterleiding Mij- „Zeeuws-Vlaanderen". De seismograaf van de Har vard Universiteit (Massachu setts) heeft medegedeeld, dat in de nacht van Zondag op Maan dag de zwaarste aardschok sinds jaren is geregistreerd. Een seismoloog deelde mede dat de aardbeving in de nabij heid van Vancouvereiland zijn centrum had, in de Stille Oceaan ter hoogte van Canada. De schok was tien maal heviger dan die in Ecuador van vijf Augustus. De eerste golven bereikten Harvard zeven minuten na de eerste schok. Daarna bleven de instru menten meer dan zes uur onon derbroken in beweging. De seismograaf van de Ford ham Universiteit te New York registreerde een schok, die de zwaarste was sinds maanden. De trillingen waren zo intensief dat de bepaling van de plaats van 't centrum moeilijk was. Het zou ongeveer 2.800 mijl ten Zuiden van New York liggen. Gisterenmiddag hebben onge wapende manschappen van de Britse militaire politie te Wenen gewapende Sowjetrussische mi litairen verhinderd een Oosten rijker te ontvoeren door een cor don om de Sowjet-jeep te vor men. Gewapende Britse soldaten werden later van een in de na bijheid gelegen kazerne gehaald om de Sowjetrussische officieren tegen een menigte Weners te be schermen. Het grootste deel van de ibOO Chileense mijnwerkers, die Zater. dag de mijnen te Lola (500 km ten Zuiden van Valparaiso) bezet hadden, heeft zich teruggetrok ken, zonder dat het tot incidenten is gekomen. Zij zeggen bedrogen te zijn dcc: de communisten, die hun gezegd hadden, dat een „revolutiionnaire beweging" te Santiago de over hand had gekregen. In het gebied van Terrebonne, ongeveer 30 km ten Noorden van Montreal, is een bosbrand uit gebroken. Het vuur bewoog zich over een munitiedepot van „on deugdelijke" luchtdoelprojectie len. Honderden granaten ont ploften en scherven vlogen om honderden soldaten en burgers, die tevergeefs trachtten het vuur meester te worden De in 't rond vliegende scherven vorm den eveneens een bedreiging voor de toeschouwers. Bulldozers van het leger baanden zich een weg door het vlammende geboomte, intensief blussende chemicaliën spuitend. De vlammenzee bereikte een breedte van ongeveer 30 km. Volgens het Britse politierap port stopte 'n Sowjet-jeep waar in zich gewapende geünifor meerde Sowjetrussen bevonden op een brug om de weg te vra gen. Een Oostenrijkse man in burger sprong toen door het raam van de auto en riep: „Ik word ontvoerd". Hij trachtte te vluchten, doch de Russen liepen hem na en sloegen hem met een revolver op het hoofd. Het voorval werd gezien door een Oostenrijkse chauffeur, die zijn vrachtauto dwars op het rij- vlak zette teneinde de weg af te snijden. Twintig ongewapende man nen van de Britse militaire poli tie, die van een mars terugkwa men, vormden daarop een cor don om de jeep, teneinde de Sowjetrussische militairen, on der wie zich een kolonel bevond, voor de Oostenrijkers te be schermen. Verschillende Weense auto's werden door de bestuur ders om de jeep opgesteld. Een chauffeur kroop onder de auto's door en sneed de banden van de jeep stuk. De Britse politieman nen bevrijdden de Oostenrijker, Dr Karl Sondermann, wie de Russen de broek uitgetrokken hadden om ontvluchten te voor komen. Hij werd met ernstige hoofdwonden naar het zieken huis overgebracht. Toen de gewapende Britse sol daten verschenen trokken de Sowjetrussen zich terug. Nader wordt gemeld, dat vol gens officiële cijfers minstens 73 personen het leven lieten in het door het vuur verwoeste woud van Gironde ten Zuid- Westen van Bordeaux. Men schat, dat de definitieve gegevens zullen aantonen, dat meer dan 100 personen zijn om gekomen in het gebied van Le Barp, Saucats, Cestas en March- prime, waar dennebomen en eiken tot aan de wortels zijn afgebrand. Een correspondent van Reu ter, die een tocht maakte langs de weg van Bordeaux naar Bayonne, vroeger een bosrijke streek, zag tot zover het oog reikte slechts een troosteloze vlakte Bij het dorpje Le Puy lagen 31 verkoolde lichamen, waar onder die van twee of drie kin deren bij elkaar op de plaats waar zij door het vuur of de rook werden verrast of verstikt; sommigen met de handen voor hun mond. Het platgebrande bosland zal de eerste zes a zeven jaar onge schikt zijn voor herbeplanting. In enkele dorpsgemeentehui zen zijn chapelles ardentes inge richt. Onderzoekingen hebben thans uitgewezen, dat de grote bos branden voornamelijk zijn aan gesticht door een brand in een houthut, die door twee hout zagers per ongeluk in lichter laai gezet werd. A.F.P. meldt, dat gendarmes te Saignes (Cantal) een 19- jarige brandstichter hebben aangehouden, die bekende se dert April j.l. elf branden te hebben veroorzaakt. Hij werd aangehoüden toen hij een bos nabij de gemeente Antignac wilde aansteken. Vincent Auriol, de President van Frankrijk, heeft in een boodschap aan de bevolking van het door bosbranden geteisterde departement Gironde verklaard, dat hij deelnam aan haar ver driet over haar geschonden landstreek. Hij bracht ,een sa luut aan de helden, die op het veld van eer zijn gevallen bij de burgerverdediging". De prefect van. het departement Gironde heeft aan Reuter meege deeld, dat tot dusver ongeveer 230 personen zijn omgekomen als gevolg van de bosbranden. Indo- Chinese troepen uit een garnizc|jn te Mont de Marsan vonden giste ren dicht bij de stad 30 verkoolde lijken, toen zij de omgeving af zochten naar slachtoffers. Bij de bestrijding van de branden en het zoeken naar vermisten zijn thans 10.000 militairen ingeschakeld. Gistermiddag werd een aantal hunner naar Cazalis gedirigeerd, waar een nieuwe bosbrand zich snel uitbreidde in de richting van Callon. Gemeld wordt, dat een brand bij Saucats ernstiger vor men gaat aannemen. Te Castas aangekomen vluchtelingen spre ken van een brand, die zich ver plaatste ,jmet de snelheid van een galopperend paard". recht zouden worden en „dat dit niet betekent, dat zij er ge makkelijk vanaf zullen komen." Volgens de „France Soir" zou de politie verscheidene busjes met vuurverwekkend poeder ge vonden hebben en van mening zijn, dat er „zwarte maquis" aan het werk zijn geweest. Bewoners van verschillende dorpen in de getroffen streek, die elders geholpen hadden bij het blussen van branden, von den bij hun terugkeer hun eigen huis leeggeroofd. Nog steeds breken branden uit in verschillende delen van Frankrijk. Volgens het Franse avondblad „France Soir" is 130.000 ha van de 960.000 ha bosgrond door de re cente branden vernietigd. Van de 230 omgekomenen zijn 80 mi litairen. Naar men verwacht, zullen heden uit Parijs, Rennes, Poi tiers en Toulouse brandweerver sterkingen te Bordeaux aanko men. De prefect van de Oostelij ke Pyreneeën heeft medegedeeld dat de branden bij Taillet, Montauriel, Oms en Caixas ge blust zijn en dat men de situatie bij de brand van Foncheville meester is. Bij Bourdieys en Cap Darrieux in het departement Gironde zijn nieuwe branden gemeld. De meeste persoonlijke onge lukken kwamen voor bij Cestas, waar een nieuwe brand uitge broken is, die echter weer spoe dig geblust werd. De Minister van Defensie, Paul Ramadier, heeft volgens „Paris-Presse" 100.000 fre beloofd aan ieder be hoeftig gezin van Cestas, dat 'n lid verloren heeft. 14.JARIGE SCHOLIER BIJ ZWEMMEN VERDRONKEN Maandagmiddag om half een is de 14-jarige scholier Henk van Drunen, uit Rotterdam, bij het zwemmen verdronken. Na vijf kwartier dreggen heeft men het stoffelijk overschot gevonden. DE BESTRIJDING VAN DE BOSBRANDEN In de loop van de nacht van Zondag op Maandag zijn in het hoofdkwartier van Kolonel Ma- ruelle, die het bevel voert over de soldaten, die de bosbranden moeten bekampen, definitieve plannen opgesteld voor de op sporingsoperaties, die Maandag ochtend vroeg zijn begonnen, met de medewerking van tien duizend soldaten, voorzien van vrachtauto's, jeeps en tanks. Zij zullen in de gehele streek de slachtoffers trachten op te spo ren en de laatste brandhaarden doven. De Minister van Landsverde diging, Ramadier, zal de opera ties bijwonen. Nader wordt gemeld, dat de Franse politie negen jongelie den heeft gearresteerd onder verdenking van aanstichting van bosbranden, o.a. twee jon gens van veertien jaar en een meisje van zestien in het de partement Les Landes en twee broers, die „voor de aardigheid" een brandje gemaakt hadden in het Bois de Boulogne bij Parijs. Volgens de Parijse bladen zou de Minister van Justitie, Le- court, verklaard hebben, dat brandstichters onmiddellijk be- Volgens de berichten bevinden oommunistische troepen zich nu op een afstand, van ongeveer 220 km ten Noorden van Kanton, de zetel van de nationalistische rege ring in Zuid-China. Troepen on der leiding- van generaal Lioe Po- Tsjang zouden Hsinfeng inKiang- si ingenomen hebben. In 't Zuid- Oosten trekken de communisti sche troepen aan op Arno, 100 km ten Zuiden van Foetsjow ge legen, dat vorige week door de communisten werd ingenomen Aan het Noord-Westelijk front zou het communistische zesde le ger de buitenwijken van Lants- jow, de hoofdstad van Kansoe bereikt hebben. Na een campagne van dertig dagen heeft de communistische generaal Ma Tsji Joean Lantsjou bereikt, slechts enkele km van de Tibetaanse grens verwijderd. Genoemde campagne is bedoeld om de nationalistische weer stand in het bergachtige Noord- Westen, de „achterdeur," te bre ken. Het zesde leger van Ma Tsji Joean heeft de nationalistische troepen van een berg, die de stad beheerste, verdreven, vol gens te Hongkong ontvangen be richten is Lantsjou, ook wat het vliegverkeer betreft, van de bui tenwereld afgesloten. In Zuid- China, in het belangrijkste strijdgebied, melden de nationa listen enige successen. Daaren tegen wordt vernomen, dat de communisten een stad op een afstand van 280 km ten Noorden van Kanton hebben bezet. Een andere vleugel van de hier ope rerende communistische troe pen bedreigt Amoy, 30 km ten Zuiden van Foetsjou. Volgens een militaire woord voerder hebben de nationalisten Hainhau, 35 km 'ten Noord-Wes ten van Hengjang, heroverd, aan de spoorweg Hankou-Kan- ton gelegen. Naar verklaard wordt, is ge neraal Pai Tsjoeng-Hsi, bevel hebber der regeringstroepen in Centraal-China, van Hengjang naar Kanton vertrokken voor 'n dringende militaire conferentie. 24 AUGUSTUS. Breskens Terneuzen Walsoorden v.m. 1.42 2.17 3.07 n.m. 2.— 2.35 3.25 ld. Ond. Ond. 22 18.53 1.52 20 19.09 3.11 17 19.22 4.28 15 19.32 5.42 13 19.41 6.54 10 19.50 8.05 08 20.— 9.15 06 20.11 10.36 03 20.25 11.40 ig op hetgeen de. werzeese Gebieds- n .brief van 15 m de Kamer heeft mtrent dé practi- ïg van de orders vijandelijkheden heeft hij thans ter van de Tweede Staten Generaal ti een desbetref- van de stand van en Madoera over dert 11 Augustus 25 Augustus, met hgt bepaalde van hët „Neder- sch Handboe erlegging1 vaii hè vijan delij kheden"/ .geboden bij brief 3 j.l., heeft de Mj- zitter der .Tweede :ht dit overzicht i' over te leggen, rouwelijke (cursi- Minister. Red. A. uning döor* de le-- tieke medewerker :ldt dat de plaats- er Ministers van Zaken in hun len zitting van de om te komen tot van een ontwerp- met Oostenrijk, enstemming kon- :r een Amerikaans leende tot hervat- :ptember a.s. van in de Verenigde ad zou een extra gehouden, waar ogen tot overeen- omen omtrent het et verloop der in wee maapden ge- gen. e vertegenwoordi- ikrijk en van de lie niet instemden irikaanse voorstel Lg van de bespre- Amerikaanse ver- r drong er daarop e en Sowjet-Rus: op aan dat deze n zouden verzoe- oedkeuringen te het Amerikaanse dan heden zou- :ijn afgekomen. aanklager in het le vroegere Duitse Ik Von Manstein, eschuldiging van en te Hamburg tc- eeft gisteren ver- on Manstein ver is voor de ten uit- ran Hitiers bevel, commissarissen in r na gevangenne- i worden terecht- n de Veiligheids- everd. *enis voor het tri- irenberg had Von !er ede verklaard Generaal Von Leep egedeeld, dat zijn. et heifi niet toe- op te volgen. aanklager, Kolo- irklaarde gisteren, eraal Mueller, die opdracht aan het it vertoefde, het tevel had meege- ten uitvoerlegging betreffende de po- ssarissen het mo- issische leger had net 't gevolg dat de werd vertraagd, le voor, het bevel :raad zou wofden de commissaris- d, dat hun gevan- n dood betekende, te adem vochten ale medici*» dë dwongen hetzelf- tler weigerde ech- n te trekken, ernser, de Duitse n Von Manstein, lat in een docuT aanklager voorge- lende -regels, die voor zijn cliënt, ten. enbare aanklager, imyns Carr, ont- stelligste en ver- de documenten, in handen van de |n geweest. Sir Frank Simp- cht het gehele do- s vertaling er van het Hof voor te Post, gericht aan militairen aan boord van het troepenschip „Grote Beer", dient, teneinde in de tussenhavens te kunnen wor den uitgereikt, uiterlijk op 4 September a.s. ter post te worden bezorgd. Post, bestemd voor de eindhaven, moet uiterlijk op 18 September a.s. bezorgd worden. pen. ue relletjes waren het ge volg van een verhoging van dé rittenprijs op de trajecten naar de door inheemsen bewoonde stadsgedeelten der gemeentetram met één penny; de inheemsen hadden in verband hiermede de gehele dag geweigerd van de tram gebruik te maken. Cë acdiACli. i/T' uw Vrijdag te Bandjermasin terug* verwacht. Uit het district Hulu Sungai wordt gemeld# dat in dè naht van 30 op 31 Augustus aP'air een militair kampement we~7i aangep vallen door een bende- van onge veer 300 man, gewapend met ge werd gisteren de winnaar van 6000 Australische ponden, de eer ste prijs van de staatsloterij van New South Walès. De dochter van de overledene, de 72-jarige Walter Goodman Westren, zei: „Hij wachtte zijn hele leven op een grote prijs... de Oost vervoert. Het grootste gedeelte van de gisteren vertrokken troepen be staan uit dienstplichtige man schappen van de Koninklijke Landmacht, voorts kleine contin genten marineschepelingen ma- rmiers en leden van het V.H.K. lingen van toepassing zijn, welke gelden voor de gewone frankeer zegels, behoudens, dat de geldig heidstermijn eindigt met 31 Dec. 1950. De zegels, welke na de ter mijn van verkrijgbaarsteiling op do kan+oren r.'ot zijn verkocht, zullen worden vernietigd. 'TEMBER. v.m. n.m. Breskens 11.03 11.48 Terneuzen 11.38 Walsoorden 0.28 12.50 4 SEPTEMBER. v.m. n.m. Breskens 11.42 12.07 Terneuzen 0.17 12.42 Walsoorden i.07 132

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1