V\ I Demonstratie Luchtdoelartiilerie op net Sportterrein aan de Einmalaan te Terneuzen SIM IN HET JAAR 2048 V Uit de Provincie AGENDA SPORTNIEUWS Wat brengt de Radio? iSff-SDa tunnelramp in Zuid-Korea WERELDAANBOD VAN STEENKOOL DE WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN OP DE WEG Na de 16e ronde werd het tem po aanzienlijk verminderd en in de 17e ronde ging het nog lang zamer en nuttigden de renners op hun gemak het eten. van taken op Madoera lostenrijk Von Mansteirt jWATER Donderdag a.s, des namiddags 7 uur, wordt door de luchtdoel- artillerie een demonstratie ge houden met een oefenbatterij op het sportterrein van het Openbaar Lyceum. Het doel hier van is voor deze dienst in de gemeenten Hoek en Terneuzen vrijwilligers te werven. Deze vrij willigers zijn dan bestemd voor de Afdeling Terneuzen en Om- streken. Dit is het thuisfront in de meest letterlijke zin van het woord. Het persoonlijk belang van hen, die zich aanmelden, is, dat hun mobilisatie-bestemming hier is bij hun eigen huis en hof en dat zij bij een eventuele mobilisa tie, niet naar elders opgeroepen worden. Op 5 April werd reeds door Overste De Fefjter der Na tionale Reserve een uitvoerige uiteenzetting terzake gegeven. De inwoners worden thans op geroepen deze demonstratie bij te wonen, waardoor het doel van de werving der vrijwilligers ieder helder voor ogen staat. Als vrijwilligers kunnen zich thans melden de personen, be horende tot de lichtingen 1941 tot en met 1944, voor zover nog niet in werkelijke dienst opge roepen, de voormalige oorlogs vrijwilligers, de buitengewoon dienstplichtigen van 35 jaar en ouder. Het terrein is door de Stichting Protestantse Ziekenzorg welwil lend kosteloos ter beschikking gesteld. Na de demonstratie, waaraan ook door een vliegtuig wordt deelgenomen, kunnen de mate rialen bezichtigd worden. Om 21 uur is het dan taptoe op uien deze demonstratie bijwo nen? De inwoners, die zich spontaan bereid verklaard hebben voor in kwartiering van onze militairen, betuig ik hiervoor mijn dank. U bezorgt onze jongens hier door een rustige avond in huise lijke sfeer. De Burgemeester van Terneuzen P. TELLEGEN. brandde geheel uit. Ook de hond /trbrandde jammerlijk. In de schuur ging een hoeveel heid bietenlaadnetten en kolen, makken verloren. De vermoedelijke oorzaak van de brand is het spe len van Kinderen met lucifers. middelburg. Nieuwe R.K. Kerk Alhier zal een nieuwe R.K. kerk gebouwd worden ter vervanging van de in de Meidagen van 1940 verloren gegane kerkgebouw in de binnenstad. Thans is de bouw aanbesteed. Laagste inschrijvers waren Gebrs. Van Heeswijk, Best, 349.600. Hillen en Roosen, Am sterdam, waren met 399.450 de hoogste inschrijvers. Volgens de laatste berichten zijn Donderdag 43 personen in een vier km lange tunnel ten Zuiden van Seoel in Zuid-Korea de ver. stikkingsdood gestorven; een trein, die dooi Je tunnel reed, ver. loor G rijtuigen en reed terug om re weer aan te haken. Toen de trein zich opnieuw in beweging zette, vulde de tunnel zich met dikke rookwolken, zodat gebrek aan verse lucht in de rijtuigen ontstond. Onder de reizigers brak ren paniek uit; verschillenden stikten, onderen werden onder de voet gelopen, daar tussen de trein en do wand van de tunnel siechts een halve meter ruimte was. De kreten van de stervenden droegen tol de paniek bij, toen vele reizi. gers trachtten door de donkere tunnel twee kilometer ver naar de frisse buitenlucht te strompelen. Bim had nu voor het eerst ge- Tot zijn schrik voelde hij dat legenheid, 'n straat in de wereld zijn baard, die hij met regenwa- van 2048 op zijn gemak te bekij- ter op zijn gezicht had geplakt, ken. Het viel hem, eerlijk ge- begon los te laten. zegd, allemaal vreselijk tegen. ,,Wat een ouderwetse boel", mompelde Bim. „En dan zeggen ze nog dat de mensen steeds vooruit gaan!" Wat Bim niet opmerkte was, dat een mannetje met ponyhaar, dat toevallig langs kwam, de baard had zien zakken. „Dat is zonderling" zei het mannetje in zichzelf. „Een echte baard zakt niet af. Die baard is dus vals. Dus dat kereltje is niet pluis! Ik zal hem ongemerkt vol gen om te zien waar hij heen gaat". En zo bleef het manne tje ram vah een vrij grote af stand volgen. TERNEUZEN Brandalarm Te ongeveer 4 uur Zondagmid dag bemerkte men, dat het gras in de weide aan de Zuidelijke zijde van het wandelpark in brand stond. De gealarmeerde brandweer slaagde er spoedig in de vlammen te doven en kon reeds te 5 uur terugkeren. Mijn aangespoeld Op de steenglooiïng van de zeedijk nabij de Oesterput werd een klein model mijn ontdekt, althans men vermoedt, dat het zo'n gevaarlijk voorwerp is. Nadat voorzorgsmaatregelen waren getroffen, werd de Op ruimingsdienst te Oostburg hier mede in kennis gesteld. IJZENDI-JKE. Brand. HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Een koninkrijk voor een huis". Concertgebouw, 8 uur: Bio. scoopvoorstelling „iDe lange thuisreis''. MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Een koninkrijk voor een huis". GROTER DAN DE VRAAG. De Britse voorzitter van de ge combineerde controle commissie voor de kolenindustrie te Essen, Collins, heeft alhier verklaard, dat de wereld-kolensituatie zo danig is veranderd, dat thans mer steenkool wordt aangeboden dan sommige landen nodig heb ben of zich kunnen veroorloven te importeren. Collins is van mening, dat er geen kolenkartel moet worden opgericht om in de overproduc tie van steenkool in Europa te voorzien, doch dat er een vrij- wilige organisatie van kolenpro- ducerende landen tot stand moet komen met het doel een rede lijke verdeling van de afzet op de wereldmarkt te verzekeren. Naar hij zeide was het in het tweede kwartaal „moeilijk" om Duitse kolen en cokes te verko pen in Frankrijk, België, Luxem burg, Noorwegen en Denemar ken. Zaterdagvoormiddag ontstond brand in de schuur van de vracht rijder J. Swartilé aan de Bier. iucek. De brandweer was spoedig ter plaatse, maar de spuit weiger de zoals gewoonlijk zijn dienst. Inmiddels was de handspuit ge. haald. Deze gaf spoedig water, maar moest na enige tijd, wegens watergebrek de strijd tegen het vuur staken. Hierna heeft men zich beperkt tot het nathouden der gevel van het woonhuis. De schuur DINSDAG 23 AUG. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Lichtbaken; 9.25 Pianorecital; 10.00 Wie komt er in mijn hokje; 10.15 Gram.; 11.30 Lezing; 11.40 Cantate; 12.03 Pia norecital; 12.33 Orkest zonder naam; 1.00 Nieuws; 1.20 Verv. Orkest zonder naam; 1.40 Om roepkoor; 2.00 Philh. Orkest; 2.30 Voor de kleuters; Kareolseptet; 3.40 Piano; 4.00 De Zonnebloem; 4.30 Ziekenlof5.00 Vacantie- verhaal; 5.15 De Wigwam; 5.45 Lezing; 6.00 Amusementsorkest; 6.20 Reportage wielr.; 6.30 Voor de strijdkaichten; 7.00 Nieuws; rl5 Zang en orgel; 7.30 Lezing; „tfarmonie Terneuzen", die voor i.45 Voor de scheepvaart; 8.00 de muzikale omlijsting zorgde, de HEERENVEEN—jM.V.V. 23. De V.V.V. Terneuzen, die deze wedstrijd organiseerde is er getuige de meer dan 4.000 toe schouwers, die de wedstrijd bij woonden zeker in geslaagd 'n groot aantal „vreemdelingen" naar Terneuzen te trekken en, van dit standpunt bezien, kan dan ook van een succes gespro ken worden. Of de wedstrijd zelve een suc ces was, is echter weer iets an ders en het moet ons van het hart, dat deze strijd tussen twee eerste klassers geducht teleur stelde en slechts zo nu en dan het peil van 'n behoorlijke twee de klassewedstrijd benaderde. M.V.V. bracht het er nog het beste af, al viel dan ook de in ternationaal Van Bun allerminst op. Het beste deel van deze ploeg vormde de voorhoede en in het bijzonder de kleine rechtsbinnen Ravenstein en de linkervleugel DresensVerdonschot. Ook doelverdediger Duecker kan op een goede wedstrijd terugzien. M.V.V. verdiende door haar doortastender spel de overwin ning volkomen en ware doelman Veenstra niet in zo'n goede vorm geweest, ongetwijfeld zou de score voor de Maastrichtenaren hoger geworden zijn. Heerenveen en speciaal Abe Lenstra, omtrent wiens verrich tingen de verwachtingen hoog gespannen waren viel zonder meer tegen! De gehele ploeg maakte de indruk aan voetbal moeheid te lijden en wat „Abe" betreft: behalve zo nu en dan eens een aardig trucje met de bal of een goede through pass, bracht hij er weinig van terecht. In hem werd het grootste deel van het publiek wel het meest teleurgesteld. De wedstrijd. Wat het verloop van de wed strijd betreft het volgende: Nadat beide elftallen het veld betreden hadden, werd door de Nieuws; 8.12 Promenade conc.; 8.45 Vragen van deze tijd; 9.00 Opera; 10.10 Actualiteiten; 10.20 Viool en cello; 10.45 Avondgebed; 11.00 Nieuws; 11.15 Gram. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Engelse orkest werken 9.35 Graan.; 10.00 Mor genwijding; 10.15 Arbeidsvitami nen; 10.50 Kleutertje luiister; 11.00 Ochtendconcert; 11.30 Voor die zieken; 12.00 Hongaarse muz.; 12.40 Orgel; 1.00 Nieuws; 1.15 The Rhythme Cl.; 1.50 De Kwin tetspelers; 2.30 Mozartuitz.; 4.25 Lezing; 4.40 Vacantiegen.5.30 Gram.; 6.00 Nieuws; 6.15 Piano; 6.30 Lezing; 6.45 B.B.C. orkest; 7.45 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.15 Metropole orkest; 8.55 Promena de concert; 9.50 Buitenl. overz. 10.05 Graan.; 10.25 De Speeldoos; 10.45 Reportage wielrennen; 11.00 Nieuws; 11.15 Gram. Friese en Limburgse volksliede ren ten gehore gebracht, waarna* scheidsrechter A. Meulemeester kort daarop het sein voor de af trap gaf. De eerste aanvallen waren voor M.V.V., doch het antwoord bleef niet uit en reeds na 2 mi nuten kon Heerenveen een hoek schop forceren, waaruit Jonk man met een schitterende kop bal wist te scoren (10). Even later stopte doelman Duecker op uitnemende wijze een fraai schot van dezelfde spe ler. M.V.V. werkte zich wat meer los en ook doelman Veenstra kreeg de kans zich te onder scheiden. Eenmaal is hij reeds geslagen, doch een der achterspelers wist op de doellijn nog te rédden en zo ging een fraaie kans voor M.V.V. verloren. Buiten enkele uitvallen van Heerenveen, be hield M.V.V. het beste van het spel en na 22 minuten kwam dan ook de verdiende gelijkmaker uit een goede aanval over de linker vleugel, waaraan linksbuiten Verdonschot de laatste „voet" legde (11). M.V.V. bleef aandringen en 6 minuten later wist Ravestein 'n keurige voorzet van Verdonschot met 't hoofd te benutten (12). De strijd ging hierna wat meer gelijk op, doch alhoewel beide doelverdedigers nog enige keren hun talenten moesten tonen, kwam vóór de rust in de stand geen wijziging meer. Een hard schot van Jonkman, op schitte rende wijze door Dueckel ge stopt, dient echter te worden vermeld. Na de thee werd doelman Veenstra al spoedig weer aan de tand gevoeld, doch ook het M.V. V.-doel ontkwam ternauwernood aan een doorboring als een schot van Brandsma nog tegen de op de grond liggende Maastrichtse doelverdediger terecht kwam. Een geheide „hands" in 't straf schopgebied van M.V.V. ontging de overigens niet onverdienste lijk leidende scheidsrechter. 20 Minuten na de hervatting nam linksbinnen Dusens een voorzet van rechts ineens op de schoen en het was 13. Heerenveen gooide er nu ook een schepje op en zelfs Abe Len stra trachtte zich enkele sco ringskansen te scheppen. Succes bleef niet uit en ongeveer een kwartier vóór het einde weet midvoor Brandsma met een hard schot, dat de doelman van M.V.V. verraste en hij veel te laat hierop reageerde (23). M. V. V. neemt het initiatief weer in handen en vooral rechts binnen Ravenstein valt op door zijn snelle en gevaarlijke drib bels. Verder dan een schot van Verdonschot op de lat van het Heerenveense doel komt het echter niet meer en met onge wijzigde stand, die een veel te geflatteerde stand voor de ver richtingen van de Noordelijke gasten is, fluit de scheidsrechter kort daarop het einde van een wedstrijd, die wel spoedig in het vergeetboek zal geraken. Des avonds werd aan bestuurs leden en spelers van Heerenveen en M. V. V. in Hotel „Rotterdam" een diner aangeboden, waarbij mede aanzaten het college van Burgemeester en Wethouders, de volledige besturen van V.V.V. en de voetbalver. „Terneuzen" en enkele genodigden. Er heerste een gezellige stemming, terwijl Friese en Limburgse liederen ge zongen werden. Het woord werd gevoerd door de' Voorzitter van V. V. V., die allen, die op enigerlei wijze hun medewerking hadden verleend, dankte; in het bijzonder de bei de clubs, welke het mogelijk ge maakt hadden in het Zuid-Wes ten van ons land de ontmoeting „Noord" „Zuid-Oost" te organi- seren. Ook de Burgemeester sprak en kele woorden en deelde mede, dat binnen twee jaar Terneuzen de beschikking .zal hebben over een goed sportterrein. Ook van de zijde van Heeren veen en M. V. V. werden woor den van waardering gesproken voor de hartelijke ontvangst in Terneuzen. Tenslotte werd door de heer Denie aan alle spelers een her innering aan deze wedstrijd aangeboden in de vorm van een asbakje, voorzien van het wapen van Terneuzen. TERNEUZEN-R. C. WETTEREN 24. Ook de tweede oefenmatch van de roodhemden tegen Belgische tegenstanders is op een nederlaag uitgelopen, ondanks het feit, dat R. C. Wetteren minder was dan de ploeg uit Niel. De gasten behaalden na een zeer matige wedstrijd een 4 overwinning. De voorafgespeelde wedstrijd Terneuzen 3Vogelwaarde 1 werd door de Terneuzenaren met 10 gewonnen. OostburgHeijst 53; Oost burg 2Heijst 2 13. Huraux (Fr.) allen zelfde tijd als Vinken; alle andere renners werden op de 9e plaats geklas seerd. Gemiddelde uursnelheid 39,4 km. Beroepsrenners WIELRENNEN Amateurs Zaterdagmiddag precies om 1 uur werd op 't circuit van Lyng- by, waar ook in 1937 de wereld kampioenschappen op de weg werden gehouden, het startsein voor de amateurs gegeven. In de tweede ronde ontsnapte Woutje Wagtmans en wist al spoedig 100 m voorsprong te ne men. Wilde hij, met 22 ronden in totaal, nu al een ernstige uit looppoging ondernemen? In de 3de ronde had het peleton hem spoedig ingehaald Na de 11e ronde, welke in 13 min. 22 sec. werd afgelegd, kondigde de luid spreker aan, dat de Eindhove- naar Dekkers was gevallen en daar hij niet meer voorbij de eretribune kwam, kon men aan nemen, dat hij de strijd gestaakt had. Later werd vernomen, dat Dekkers bij het aannemen van een ravitailleringszakje tegen een verzorger was aangereden. Hij liep enkele schaafwonden op die nogal pijnlijk waren. Inmid dels had hij zo veel tijd verloren, dat een achtervolging nuttelooos leek en helaas was Dekkers ge dwongen de strijd te staken. Na de 18e ronde kwam een groep van 9 renners door met 27 sec. voorsprong op het pele ton met een tijd van 13 min. en 32% sec. In deze groep zat Wout Wagtmans, die in de 12e ronde van fiets had moeten verwisse len omdat hij het voedselzakje in zijn voorwiel had gekregen. Hij kon onmiddellijk een reser ve-fiets krijgen en na 3 km had hij wederom aansluiting bij het peleton gevonden. In de 22e ronde, de laatste, toen de nog overgebleven ren ners nog bij elkaar lagen, deed de Luxemburger Kass heftige pogingen de beslissing te force ren, maar de renners waren op hun hoede en vooral Faanhof en Wagtmans waren in de voor ste gelederen te vinden om te zorgen, dat de voorsprong van de Luxemburger niet te groot werd en het gelukte Faanhof de vluchteling in te halen en had den beide renners 'n voorsprong van 300 m. Faanhof leidde de sprint en verdedigde zich uit stekend tegen de aanvallen van de Luxemburger. Met een leng te verschil won de Nederlander. Op de 200 m volgde het peleton, waarin de sprint werd gewon nen door de Nederlander Huub Vinken. De uitslag luidt: 1. Faanhof (Ned.) wereldkam pioen 4 uur 53 min. 42 sec.; 2. Kass (Luxemb.) op 1 lengte; 3. Vinken (Ned.) 4.54.04; 4. Blusson (Fr.); 5. Vamajo (Fr.); 6. Bu- cher (Zw.); 7. Born (Zw.); 8. Zondagmorgen precies om 9 uur vond de start plaats voor de strijd om het wereldkam pioenschap op de weg voor pro fessionals, die het circuit van Lyngby 33 maal moesten afleg gen, in totaal bijna 300 km. In de le ronde kreeg onze land genoot Voorting reeds banden- pech en had hij hierdoor een achterstand van 1 min. 10 sec. In de derde ronde was de slag al in volle gang. Voorting, die een aanzienlijke achtrstand had, staakte in de 4e ronde de strijd. In de 7e ronde was plotseling Henk Lakeman om onbekende redenen uitgevallen. Later bleek dat hij een defecte derailleur had gehad, waardoor hij de strijd had moeten opgeven. In de 13e ronde had Peters pech met een bandje en het gevolg was, dat ook hij uitviel. Zijn ach terband was leeg gelopen op een punt, dat op enige afstand van een der materialenposten was gelegen. Hij moest toen ook de tweede groep laten passeren en was gedwongen de strijd te sta ken. Dat het huilen hem hierbij nader dan het lachen stond, was volkomen begrijpelijk. In de 22e ronde werd het tem po weer verscherpt en in de 23e ronde lagen Schulte, Coppi, Van Steenbergen, Stettler en Kub- ler met niet minder dan 250 m voorsprong alleen aan de kop. Na do 24e ronde hadden deze vijf leiders 1 min. 20 sec. voor sprong op het peleton van 20. In de 30e ronde splitste de kop groep zich. Van Steenbergen met Coppi en Kubler gingen er van door op 10 sec. gevolgd door Schulte en Stettler. In de 31e ronde kwam na de 3 leiders Schotte alleen door met een achterstand van 1 m. 32 sec.; op 2 m. 9 sec. lagen Schul te en Stettler. Er waren toen nog maar 2 ronden te rijden. Toen zette zich de eindstrijd reeds in die de beslissing bracht. 1. Van Steenbergen (B.) 7 uur 34 min. 44 sec.; 2. Kubler (Zw.) z.t.; 3. Coppi (It.) z.t.; 4. Schot- te (B.) 7.37.46; 5. Schulte (Ned.) 7.38.09; 6. Stettler (Zw.) 7.38.12; 7. Diederich (Lux.) 7.38.15; 8. Danguillaume (Fr.) 7. 39.02; 9. Magni (It.), 10. Diot (Fr.) 11. Idee (Fr.); 12. Van Est (Ned.) Ook voor de overige 10 renners, waarbij Jansen (Ned.) werd de zelfde tijd als Danguillaume ge noteerd. de lijst der wereldkampioenen op de weg. Later, veel later, toen de foto grafen, de filmoperateurs en de radioreporters hun werk hadden gedaan, hebben wij Van Steen bergen gesproken over dit kam pioenschap. Hoe hij het kampioenschap had veroverd? „Met zijn vijven waren wij weg, maar Schulte, die pas her steld was van een blessure, kon tenslotte niet meekomen en ook Stetlter moest lossen. Het drie manschap van Fausto Coppi, Ferdi Kuebler en mij bleef dus over. Wij kennen elkaar door en door. Coppi wist, dat ik de sterk ste zou zijn in de sprint, dus wat deed hij? Wel vijf maal de marreerde hij in de laatste ron de, speciaal tegen de lichte hel lingen op. Ik geloof, dat hij 50 bij 14 had opstaan. Maar hij kon mij en ook de Zwitser niet los sen. Toen moest dus de sprint beslissen. Ik wist niet of Kue bler nog frig was. Voor de veiligheid begon ik maar op grote afstand te spur ten. Ik vloog naar de finish en het ging zó hard, dat ik niet heb kunnen omkijken hoe het met de concurrenten stond." Had gij dit resultaat verwacht, vroegen wij verder. „Daar zal ik iets schoons van vertellen," was het antwoord. „Vanmorgen bij het vertrek zegt Kuebler tegen mij: Ik heb vannacht gedroomd, dat gij, Rk, kampioen zoudt worden en ik tweede. Die droom van Kuebler is dus precies uitgekomen. En al mijn dank," zo besloot Van Steenbergen, „ging uit naar mijn makkers, die zo onzelfzuch tig hebben gereden en mij daar door in staat hebben gesteld de overwinning te behalen. Heden keert Van Steenbergen per vliegtuig naar België terug, waar hem een grootse hulde wacht. INTERVIEW MET VAN STEENBERGEN (Van een speciale A. N. P.- ver slaggever.) Meer dan 300 meter vóór de eindstreep had Rik van Steen bergen de sprint ingezet en met twee lengten voorsprong op Kue bler en Coppi ging de Belg zege vierend over de eindstreep. Juichend stond de menigte naar de prachtige finale van dit wereldkampioenschap te kijken, enthousiast werd Van Steen bergen dadelijk door honderden supporters omringd en met moei te kon hij zich een weg banen naar het podium vóór de ere tribune. Daar stond de president van de U.C.I., Achille Joinard, klaar met de regenboogtrui. Schotte, Ockers en Ramon sloe gen de armen om de nieuwe wereldkampioen, die zijn mak kers bedankte voor de schitte rende hulp, welke zij hem in deze rit hadden verleend. En de ontroering over dit schone kam pioenschap werd hem te mach tig. Nerveus trok het gezicht van de man uit Mechelen weg, de tranen konden nauwelijks bedwongen worden. Op de schou NAAR OVEREENSTEMMING TUSSEN NEDERLAND EN BELGIË. Het is bekend, dat dit seizoen wrijvingen zijn ontstaan tussen België en Nederland in verband met het verschil tussen de ama teursbepalingen van de Belgische en Nederlandse wielerbonden, waarvan vooral de Limburgse en ook Brabantse renners de dupe zijn geworden. In dit verband vernemen wij, dat in het najaar een delegatie van dé Nederlandse Wielren Unie zich naar België zal begeven om besprekingen te voeren met de Belgische Wielerbond met de be doeling de bepalingen inzake de amateuirstatus der renners zoveel mogelijk met elkaar in overeen stemming te brengen. Indien deze besprekingen een gunstig verloop hebben, zouden de moeilijkheden voor het volgend seizoen uit de weg zijn geruimd. Oorspronkelijk heerste de op vatting, dat de aangelegenheid in het bestuur van de U.C.I., of zonodig op het congres zou wor den besproken. Maar de beide bonden hebben in ibeginsel reeds over dit punt contact met elkaar gezocht met het bovengemelde resultaat. Het spreekt vanzelf, dat de oplossing zal moeten worden gevonden bin nen de bepalingen over het ama teursstatuut, zoals zij door de UjC.I. zijn voorgeschreven. y ATHLETIEK. OFFICIËLE OPENING SINTELBAAN TE OOSTBURG. Bij de officiële ingebruikname van de sintelbaan te Oostburg, welke reeds enkele weken geleden ter gelegenheid van de school, athletiekwedstrijden dienst had gedaan, sprak Burgemeester Hoekzema Zondagmiddag het ope ningswoord', waarop deze terug greep op het totstand komen van de sintelhaan, wat op een toeval, lige omstandigheid is terug te brengen. Spreker wees op de gro te bevolkingstoename van Neder- ders van de ploegleden ging Van land> waaruit te zijner tijd de bes. Steenbergen omhoog. De Bra- te krachten zullen worden gese- banconne weerklonk en de Belg lecteerd. Spreker noemde de athle- had zijn naam geschreven op singen; De Zeeuwen, Vlissingen; AANSTANDEN. Maan ld. Ond. OncL 22 18.53 1.52 20 19.09 3.11 17 19.22 4.28 15 19.32 5.42 13 19.41 6.54 10 19.50 8.05 08 20.— 9.15 06 20.11 10.36 03 20.25 11.40 ig op hetgeen werzeese Gebieds a .brief van 15 m de Kamer heeft mtrent de practi- ig van de orders vijandelijkheden heeft hij thans ter van de Tweede Staten Oeneraal Ti een desbetref- van de stand van en Madoera over dert 11 Augustus 25 Augustus, mét hgt bepaalde van hét „Neder- ,-eh Handboe erlegging* van hè vijandelijkheden", geboden bij brief s j.l., heeft de Mj- zitter der Tweede ht dit overzicht' r over te leggen, rouwèlijke (cursi- Minister. Red. A. uning döor* de le*- tieke medewerker ildt dat de plaats- er Ministers van Zaken in hun len zitting van de om te komen tot van een ontwerp- met Oostenrijk, ens temming kon- :r een Amerikaans kende tot hervat- iptember a.s. van in de Verenigde id zou een extra gehouden, waar ogen tot overeen- omen omtrent het et verloop der in ,wee maanden ge- gen. e vertegenwoordi- ikrijk en van de iie niet instemden rikaanse voorstel ig van de bespre- Amerikaanse ver- r drong er daarop e en Sowjet-Rus- op aan dat deze n zouden verzoe- oedkeuringen te het Amerikaanse dan heden zou- ;ijn afgekomen. aanklager in het le vroegere Duitse Ik Von Manstein, eschuldiging van en te Hamburg tc- eeft gisteren ver- on Manstein ver is voor de ten uit- ran Hitiers bevel, commissarissen in r na gevangenne- i worden terecht- n de Veiligheids- everd. *enis voor het tri- ïrenberg had Von !er ede verklaar ïeneraal Von Lee egedeeld, dat zijn. et hem niet toe- op te volgen. aanklager, Kolo- irklaarde gisteren, eraal Mueller, die opdracht aan het it vertoefde, het level had meege- ten uitvoerlegging betreffende de po- ssarissen het mo- issische leger had net 't gevolg dat de werd vertraagd, ie voor, het hevel :raad zou wotden r de commissaris- d, dat hun gevan- n dood betekende, te adem vochten ale metriria* de dwongen hetzelf tier weigerde ech- n te trekken. .ernser, de Duitse n Von Manstein, iat in een docuT aanklager voorge- lende -- regels, die voor zijn cliënt, ten. enbare aanklager, >myns Cajr, ont- stelligste en ver- de documenten in handen van de jn geweest. Sir Frank Simp- cht het gehele do- s vertaling er van het Hof voor te Post, gericht aan militairen aan boord van het troepenschip „Grote Beer", dient, teneinde in de tussenhavens te kunnen wor den uitgereikt, Uiterlijk op 4 September a.s. ter post te worden bezorgd. Post, bestemd voor de eindhaven, moet uiterl'jk op 18 September a.s. bezorgd worden. pen. De relletjes waren het ge volg van een verhoging van dé rittenprijs op de trajecten naar de door inheemsen bewoonde stadsgedeelten der gemeentetram met één penny; de inheemsen hadden in verband hiermede de gehele dag geweigerd van de tram gebruik te maken. te sitovdi. Vrjjdag te Bandjermasin terug* verwacht. Uit het ^strict Hulu Sungai wordt gemeld* dat in de na ht van 30 op 31 Augustus aP'air een militair kampement werft aange'. vallen door een bende- van onge veer 300 man, gewapend met ge werd gisteren de winnaar van 6000 Australische ponden, de eer. ste prjjs van de staatsloterij van New South Walès. De dochter van de overledene, de 72-jarige Walter Goodman Westren, zei: ,,Hij wachtte zijn hele leven op eeln grote prijs. de Oost vervoert. Het grootste gedeelte van de gisteren vertrokken troepen be staan uit dienstplichtige man schappen van de Koninklijke Landmacht, voorts kleine contin genten marineschepelingen ma- I nniers en leden van het V.H.JC. lingen van toepassing zijn, welke gelden voor de gewone frankeer zegels, behoudens, dat de geldig heidstermijn eindigt met 31 Dec. 1950. De zegels, welke na de ter mijn van verkrijgbaarstelling op dn 'kan'oren r.'ot zijn verkocht, zullen worden vernietigd. 'TEMBER. v.m. n.m. Breskens 11.03 11.48 Terneuzen 11.38 Walsoorden 0.28 12.50 4 SEPTEMBER. v.m. n.m. Breskens 11.42 12.07 Terneuzen 0.17 12.42 Walsoorden 1.07 132

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 3