tl Bezoek aan Joego-Slavië BUtKHANUbL LITTOUIJ Kanselboodschap over Ronde Tafel Conferentie Van hc flans Koozen toch naar de Ararat Goochelaars voorstelli ag I Onze doch Rechtszaken Nieuwe veevoederregeling Fa VAN DE SANDE Gecommuniseerd leven Verbreking betrekkingen Peru-Cuba De Stroper van onze speciale winkelweekaanbiedingen TERNEUZEN Eé prima dam J a va-kapok Tw drie-d'elig, pond primE KKecK8xoxeoec8: Gisteren werd in alle kerken, die zijn aangesloten bij de oecu menische raad van kerken in Ne derland, een kanselboodschap voorgelezen, die werd samenge steld met het oog op de komende rqnde tafel conferentie. De ker ken waarin de boodschap werd voorgelezen zijn de Algemene Doopsgezinde Sociëteit, de Evan- gelisch-Lutherse Kerk, de Ned. Hervormde Kerk', de Oud-Katho- Iieke Kerk, de Remonstrantse Broederschap, het hersteld Evan gelisch Luthers Kerkgenootschap, de Unie van Baptisten en de Vrije Evangelische gemeenten. Deze kanselboodschap luidt als volgt: „Bij de aanvang van de ronde tafel conferentie staan wij voor een beslissend overleg tussen Ne derland en Indonesië.., Bij haar welslagen zal deze conferentie een einde maken aan elide staatkundige verhoudingen en een nieuw tijdperk inluiden van een vrijwillig en gelijkwaardig so mengaan van beide volken. Daar mee moge de Koninklijke belofte van 7 December 1942 uiteindelijk haar vervulling vinden. De overgangstijd voerde ons langs een al te lange en smarte lijke weg. Wij moeten in onze menselijke zwakheid bekennen, dat wij- in die tijd kansen en ge legenheid voorbij lieten gaan, maar wij willen bij ons povere po gen tevens ootmoedig erkennen, dat God alleen zijn ogenblik kent. In verlegenheid, in een rouw, die geen raad weet en in een so lidariteit van schuld, denken wij aan hen, die aan weerskanten vielen. God alleen weet weg met al die schijnbaar vergeefse of fers. Alleen in de ontmoeting met zijn eeuwig erbarmen, zijn tranen en leed zonder verbitte ring. Voor ons moeten die offers een blijvende verootmoediging zijn en een grondslag voor een nieuw begin. De kerken in Nederland vereni gen zich in het biddend begeren, dat het overleg in Den Haag, na zoveel maanden van spanning en strijd, zonder bitterheid en in een geest van verzoening moge plaats vinden. |SS| g|| Wij geloven, dat niets in deze wereld waarschijnlijk kan slagen zonder geloof en gebed. Des te meer weten wij, dat er moeilijk heden en spanningen in deze we reld zijn, zo zwaar van wantrou wen en zo fel in geweld, dat er alleen ln de (kracht van geloof en gebed kans is om deze te boven te komen. Wij belijden, dat het ons hieraan al te zeer heeft ontbroken. Daar om roepen wij de gemeenten op deze conferentie in haar voorbede te dragen Wij bidden, dat een nieuwe ge zindheid aan het geteisterde In donesië genezing brenge. Dat een geest van waarachtige samen werking moge groeien, die het welzijn van Indonesië en van Ne derland beoogt. Dat opk onder gewijzigde politieke omstandig heden het werk van kerk en zen ding, in nauwe verbondenheid met elkander, als openbaring van de ene, heilige, algemene, Christelijke Kerk voortgang moge vinden. Want alleen onder de schaduw van het komende Koninkrijk is er ook vooir Indonesië eerst recht heil en vrede. Zo vertrouwen wij de toekomst van Indonesië en Nederland toe aan Hem, die alleen regeert. Zijn Koninkrijk staat vast." Uit een auto, die in volle snelheid door Barcelona reed, hebben onbekenden kleine bom men geworpen naar 't Gerechts hof en het gebouw van het Pro vincie-bestuur. De auto verdween, nadat de inzittenden nog enkele schoten hadden afgevuurd op het hoofd kwartier der politie. Er zijn geen slachtoffers en er is geen scha de. Hans Roozeri, de jeugdige Ne derlander, die met de Britse pro fessor Fykes het plan heeft op gevat om op de berg Ararat de overblijfselen van Noach's Ark te zoeken, kreeg Zaterdagavond telegrafisch bericht, dat de Turkse Regering hem een visum en een permit voor het militair gebied, die eerder waren gewei gerd, heeft toegestaan. Hans hoopt reeds Donderdag te ver trekken, maar of hij vóór die tijd met alle voorbereidingen gereed kan zijn, is op het ogenblik een open vraag. Professor Sykes deelde Zater dagavond in een telefoongesprek met Hans Roozen mede, dat de Turkse Regering ook hem de no dige papieren heeft toegewezen, doch dat hij dit jaar niet meer zal gaan. Hij is van mening, dat het seizoen al zo ver gevorderd is, dat men, ook al zou men enig succes boeken, toch genoodzaakt zou zijn het volgend jaar op nieuw een tocht naar de Ararat te maken. Bovendien achtte de Britse geleerde het niet fair te genover het gezelschap, waar mee hij in Juli j.l. de tocht naar de Ark zou maken, om thans al leen te gaan. Deze tocht kon toen wegens het onthreken van de nodige papieren niet door gaan. Hans Roozen wil nu Donder dag a.s. per K.L.M. naar Istan- ooel reizen, en vandaar per trein en autobus door Turkije. Hij wil zich bij de Amerikaan Aaron J. Smith en zijn metgezellen voe gen, die Donderdag j.l. per jeep van Ankara naar de Ararat zijn vertrokken. In Istanboel en An kara heeft Dr Smith reeds een en ander voor Roozen geregeld en aanwijzingen voor hem ach tergelaten. Roozen is voornemens bespre kingen te gaan voeren met Turkse autoriteiten om zich ook verder van hun medewerking te verzekeren. Het zal van klimatologische omstandigheden afhangen, in hoeverre de speurtocht naar de Ark dit jaar succes heeft. Het is niet uitgesloten, dat men zich zal moeten beperken tot het ma ken van foto's en dat het eigen lijke onderzoek tot volgend jaar moet wachten. (Van de reisredacteur van het A. N. P.) Belgrado is nu een stad zonder charme geworden. Alles wat men er ziet weerspiegelt de harde strijd om het bestaan. De stad is vol leven, zoals trouwens elke stad in dit land. In de avonduren deint door de hoofd straten van Belgrado, Skoplje en Serajewo een dichte mensen stroom om te genieten van het enige, wat hier met volle teugen en zonder vergunning te krijgen valt: wat zoele avondlucht na een snikhete en stoffige dag. De Belgraders zijn wat stug ger en norser in hun uiterlijk dan de bewoners der beide an dere genoemde steden. De" ge zichten der wandelaars staan er strakker dan in Serajewo, waar alles wat vlotter en luchtharti ger lijkt, en zorgelijker dan in Skoplje, waar een soort primi tieve vreugde over het moei zaam baanbrekende modernisme hangt. De oorzaak ligt voor de hand. In de hoofdstad leven meer mensen, die reden hebben om met enige weemoed aan de vroegere tijden terug te denken, i De bourgoisie past zich moei- lijk aan bij het nieuwe leven. Er zijn haar niet veel uitwegen gelaten. Een vlucht in de pri vate onderneming is niet meer mogelijk, tenzij men schoen poetser of horlogemaker wordt, twee beroepen, waarin nog iets meer dan het normale inkomen te verdienen is. Land zonder middenstand. Vrije sectoren, waarmee in andere landen achter het ijze ren gordijn de overgang naar de communistische maatschappij wat soepeler werd gemaakt, zijn hier voor de ondernemer van vroeger niet gebleven. Van grootbedrijf tot kapperswinkel is alles genationaliseerd. Wat de oude middenklasse soms gebleven is, dat is de rest van haar in vaste goederen be legde bezit. Velen leven van de opbrengst van het hun gelaten huis of scharrelen van week tot week verder door hun inboedel stuksgewijze te versjacheren. De luchthartigen kunnen zo doende nog de ongekende luxe van een verblijf aan de Adria- tische kust veroorloven, doch zij vormen uiteraard zeer spaar zame uitzonderingen. De arbeid- zamen beijveren zich om hun technische, administratieve of De Peruviaanse regering heeft de diplomatieke betrekkingen met Cuba verbroken. Zij heeft de Cubaanse ambassadeur een nota ter hand gesteld over „de vlucht van twee leden der Apra.partij uit de Cubaanse ambassade met medeplichtigheid van de zaakge lastigde van Cuba". DOOR PETER BARON (Geautoriseerde vertaling van H. H. J. Maan.) 82) Nadruk verboden. „Dank u. Misschien zal ik later eens van dat aanbod gebruik maken. Voor het ogenblik denk ik, dat ik eens ga kijken, uit welke hoek ik dit geval 't Ibeste kan nemen." „Juist zoals u wilt", antwoord de Jan, „maar nu zult u me wel verontschuldigen, ik moet nog iemand spreken in het dorp." (Hij nam hoffelijk zijtn hoed af en ging door. Voor de leus bekeek Larry het portiershuis een poosje, waarbij zijn ogen spottend glin sterden. Hij had geen reden om dat te verbergen, want Jan was al een heel eind weg, en dacht er niet aan, om te kijken. XXI. Er was maar één ding, dat Jan meer verfoeide dan het lezen van een brief, en dat was het lezen van méér brieven, en toch had hij zich de laatste drie morgens ge- commerciële gaven in dienst te stellen van de overheidslicha men. Zij werken daar onder het gestrenge toezicht van commu nistische chefs en danken hun positie aan het schreeuwend gebrek aan vakkundige lieden, waarmee het gehele overheids apparaat te kampen heeft. Doch wanneer men afziet van het onder Oostenrijkse invloed ontwikkelde Westen is de mid denklasse in Joego-Slavië zeer klein. Onder de druk van de Turkse overheersers, die in een niet al te ver verleden nog hun kanonnen hadden opgesteld op het de stad overziende fort Ka- lemegdan, heeft zich hier geen leidende stand kunnen ont plooien. Sociaal bezien is er de bevolkingsstructuur vlakker en dus gemakkelijker kneedbaar voor een communistisch experi ment dan in Kroatië of Slovenië. Voor de toekomst van het be wind in Joego-Slavië is dan ook belangrijker, hoe de werkende klasse zich in het nieuwe leven schikt, dan hoe de middenklasse zich aan brekende halmen vast klampt. De werkende klasse. In het algemeen kan men zeggen, dat ook de werkende klasse nog geen directe zege ningen van het regiem heeft ondervonden. De grootscheepse investeringsprojecten van de regering leggen een zware druk op de massa, die roept en bijna bedelt om verbruiksgoederen. Het is moeilijk in dit land om zich een indruk te vormen van de mate, waarin deze goederen aanwezig zijn. Aan textiel en schoeisel ziet men in de winkels aanzienlijke voorraden, ofschoon doorgaans van slechte kwaliteit. De prijzen zijn hoog, doch nog altijd binnen de grenzen van het redelijke. Maar er wordt veel gefluisterd over de vraag wie beschikken over de vergun ningen om deze dingen te kopen. In elk geval is het zo, dat men in winkels, waar tweedehands goederen worden aangeboden, fantastische prijzen kan zien. Zo kan men daar naar onze op vatting volkomen waardeloze schoenen geprijsd zien met 500 dinar (25 gld), een tot op rafels versleten winterjas met 2000, een dito colbertjasje met 1500 en een horloge, dat menige Bal kanoorlog heeft doorstaan, voor 18.000. noodzaakt gezien, er meer dan vijf-en..twintig te lezen. Gezeten achter een stapel sollicitaties keek hij met een beklagenswaar. dig gezicht naar Barbara. „Er schijnt erg veel aanbqd te zijn in het butlers-vak?', zei hij bitter. „Kijk die stapel eens." Barbara keek op van een hand_ schrift, dat een Londense uit geverij haar gezonden had, en glimlachte. „Een ander zijn ontboezemingen te lezen is nu eenmaal een taai karweitje", stemde zij toe. „Hier hebben we bijvoorbeeld een vrouw", vetrvolgde Jan, die zich als gezelschapsdame aan. biedt voor niets, aLs we' haar vier kinderen ergens onder willen brengen. Zij sluit er een foto bij in, die elke kans al bij haar ge boorte smoort." „Ik weet het wel. Heb je de on. vermijdelijke filantroop al gehad, die allés wil lenen, van een pond tot tienduizend toe, zonder enige borg?" „Twee", zei Jan. „Ik veronder stel, dat je niet geneigd bent, het haantje van secretaris een poosje over te nemen?" „Dat doe je heel goed", lachte Barbara. „Wat?" Het leven is er duur. Sommige nieuwe artikelen zijn ook zonder vergunning te krijgen, schoenen bijvoorbeeld in de prijs van 4000 tot 5000 di nar, ofwel het maandloon van een arbeider of ambtenaar. Op het gebied van de levens middelen zijn de prijzen rede lijk, zolang men binnen de ge rantsoeneerde sfeer blijft. Men hoort evenwel algemeen, dat voor de normale burger, die niet als „Udarnik" (Stachanow-ar beider) of anderszins speciale voorrechten geniet, de noodzaak blijft bestaan bij te kopen van de boeren, die vrije producten ter markt brengen. De stand aardprijs op deze vrije markten was voor eieren alom in het land ongeveer 13 dinar, voor aardappelen 15 dinar, voor fruit van de allerslechtste kwaliteit 20 dinar en voor de eerste to maten 70 dinar per kilogram. Wanneer men deze prijzen vergelijkt met het gemiddelde loon, dan is het wel duidelijk, dat de massa in het land een moeilijk bestaan heeft. De po gingen der regering om aan die moeilijkheden iets tegemoet te komen zonder de dinar verder aan te tasten gaan in de rich ting van communisering van het leven. De maatregelen grij pen thans ook diep in in het gezinsleven. Het wordt nu als de meest normale toestand be schouwd, dat de huisvrouwen deelnemen aan werk in kanto ren of fabrieken. De commu nisten stellen deze nood voor als een deugd en prijzen haar aan als een soort emancipatie der vrouw. Mensa's. Zeer sterk wordt nu het sys teem verbreid van het eten in fabrieks- of kantoorrestaurants. Niet alleen de arbeider, doch zijn gehele gezin kan van die restaurants gebruik maken. Het aantal „mensa-eters" gaat alleen in Belgrado nu reeds naar de honderdduizend en dit eten buiten gezinsverband wordt steeds sterker aangemoedigd. De prijzen voor de in „mensa's" genoten maaltijden zijn zeer redelijk. Men betaalt er 16 di nar voor een maaltijd,, die kwa litatief niet veel onderdoet voor een diner van 400 dinar in een der vrije restaurants. Deze grote prijsverschillen zijn trouwens in het algemeen kenmerkend voor de complicaties van het nieuwe systeem. Men heeft speciale tarieven en reducties voor bepaalde groe pen op spoorwegen, luchtdien- sten en vacantie-verblijven. Het lidmaatschap van de vakbond stelt in staat om van vele dezer voordelen te genieten. Zonder dit lidmaatschap is het bijvoor beeld practisch onmogelijk om een vacantiereis te gaan onder nemen. Duizenden vakbond leden trekken er nu met hun gezinnen op uit om tegen gere duceerde prijzen de geneugten van de Dalmatische kust te er varen. Doch zonder lidmaat schap, in het algemeen zonder inschakeling in het nieuwe be stel, vindt men alle wegen ge sloten. Uit Belgrado, meer dan uit de andere steden van Joego-Slavië, neemt men de indruk mee van een grimmige harde strijd om het bestaan. Dit zowel op het hoge niveau van de beklemde economie van het land als op het lagere niveau van de dage lijkse gang der mensen. De ontspanning. Het zijn slechts de kleine menselijke vreugden, die door de omwenteling, welke het land doormaakt, niet zijn aan getast. De voetbalsport en de bioscoop, met in hoofdzaak En gelse en Amerikaanse films, zijn de grote hartstochten. De mu ren om het park van het voor malige koninklijke paleis zijn afgebroken en in de schaduw der oude bomen zitten daar moeders met kinderen, net zo burgerlijk en vreedzaam als op een Zondagmiddag in het Bois de Boulogne te Parijs. Op zoele avonden wandelt de jeugd innig door het labyrinth van het oude Turkse fort Ka- lemegdan, drinkt er bier of speelt er tennis. De kleine vreugden blijven, net als altijd en net als overal. Maar zij zijn niet kenmerkend voor dit land. Kenmerkend zijn de rode neonletters „borba", dat is „strijd", die 's avonds als een baken boven de stad staan, en de niet rustende spaden van de nachtelijke arbeiders. Strijd is het kenmerk van dit stugge land en van de overmoedig zelfbe wuste communisten, die het re geren. „Veronderstellen, dat ik niet geneigd ben het baantje van se. cretaris over te nemen." „Onnatuurlijk kind. Dat is nou al de derde keer, dat je hardvoch tig weigert, je oom uit het moe ras van sollicitaties te redden." „Heb je dan nog niemand op het oog?" „Ik geloof van wel. Hij heet Crale en is ex-butler van de Her tog van Banff.."' „Zou het niet een beetje ijselijik zijn, de ex.butler van een Hertog in huis te hebben?" opperde Bar bara. „Ik voel me. tenminste altijd oen beetje in de war in tegenwoor digheid van die supermensen." „Dit schijnt nogal een redelijk type te zijn. Uitstekende getuig schriften ongehuwd drinkt niet zijn enige ondeugd-is, dat hg bij een Hertog gediend heeft. Hij komt vanmorgen hier." Jan verdiepte zich weer in zijn corespondentie, maar hij kon zijn aandacht er niet goed bijhouden. Dat hij die brieven lezen moest, v/as de schuld van de Stroper, en onwillekeurig keerden Jan's ge. dachten terug naar de man, die Clem had vermoord en de veilig heid van de bewoners van „Mars. ke House" ernstig in gevaar had gebracht. Want een toevallige cip- Op 10 Augustus j.l. voorspelde ter gelegenheid van het interna tionale goochelcongres, dat van 17 tot 21 Augustus in Amsterdam zou worden gehouden, een jeug dig Amsterdams amateur goo chelaar, de heer R. A. M. Drie beek, de gebeurtenissen, die op of omstreeks 20 Augustus zou den geschieden. Die voorspel ling werd op papier gezet en in een buisje gedaan. Het buisje werd vervolgens in een fles ge stopt, die verzegeld werd. De fles stond gedurende 10 dagen in een der etalages van de Bijenkorf te Amsterdam. Zaterdagavond tijdens de ga lavoorstelling in Krasnapolsky werd de fles door een Amster dams journalist geopend. Hij verbrak het zegel van het gla zen buisje en daaruit kwam een strookje papier tevoorschijn met de voorspellingen. Deze luidden: 1). Dr Beel zal een belangrijke benoeming kunnen verwachten. 2) In Noord-Europa (Zweden, Finland of Polen) zal een uitge breide staking kunnen worden verwacht. 3). De Amerikaanse gezant zal aftreden. 4). Wederom zal een vliegtuig verongelukken in een groot in dustrie-centrum Westelijk van Nederland. 5.) In West-Nederland zal een stad door een brand worden ge teisterd, vermoedelijk Haarlem, anders Leiden. Men begrijpt, dat het voorle zen van deze voorspelling over de gebeurtenissen, die inderdaad allemaal zijn geschied, een enorm applaus in de zaal te weeg bracht, maar Niemand in de zaal had het gezien, doch de verslaggever, die het buisje had opengemaakt en het een seconde in handen had gegeven van de heer Driebeek, deelde later mede gezien te heb ben, hoe deze bliksemsvlug een volkomen identiek buisje te voorschijn toverde en dit aan hem overhandigde. OPLICHTER STAAT TERECHT. Een gevangenisstraf van 1 jaar en 8 maanden werd voor de Ar. rondissementsrechtbank te Mid delburg geëist 'tegen de scheeips- modelmaker J. de R. uit Hans. weert, die gedurende bijna zeven jaren oplichterijen heeft gepleegd, waardejor inwoners van Zeeland tot een totaal bedrag van 28.000 werden benadeeld. De R. leende l'nks en rechts onder valse voor wendselen en moest later, om die gaten weer te kunnen stoppen (vaak 'beloofde hij meer terug te betalen dan hij geleend had) aan ar.deren geld ontfutselen. Ook stal hij twee fietsen, die hij gehuurd had. Van een inwoner van Vrou wenpolder vroeg hij een bedrag van 650 te leen. Deze weigerde echter, waarna De R. naar de echtgenote stapte, haar vertelde dat haar man toestemde in de le. ning (hij moest z.g. een naaima chine kopen) en probeerde ver trouwen te wekken, door een door hem zelf vervaardigd document op tafel te brengen, waaruit zou moeten blijken, dat hij van de il_ legaliteit nog een belangrijke som gelds te igoed had. Voor de rechtbank gaf (De R. alle beschuldigingen toe. Hij zeide aangelokt te zijn geweest door de grote winsten, die met het bedrij ven van zwarte handel waren te behalen en daarom gepoogd had „werkkapitaal" bijeen te brengen. Uitspraak: 31 Augustus. Verdeling' van hoofdzakelijk uit invoer verkregen kracht, voeder op toewijzing. In overeenstemming met een reeds eerder gegeven aankondi. ging omtrent de met de graan- regeling voor de oogst 1949 ver. band houdende gewijzigde distri butie van veevoeder deelt het Mi. nisterie van Landbouw, Visslerij en Voedselvoorziening mede, dat een nieuwe veevoederregeling thans haar beslag heeft gekregen. Een aanvankelijk door het Be drijfschap vcpr veevoeder en de georganiseerde landbouw voorbe. reide regeling bleek onaanvaard baar, omdat zij een intensieve controle van Overheidswege zou vereisen en de verkoop en de ver werking van de producten te sterk aan banden zou leggen. In het streven het bedrijfsleven- meer armslag te geven is een re geling uitgewerkt, die enerzijds rekening houdt met de productie, en de beperkte invoermogelijkhe- den en de voederbehoefte van de bedrjjven en anderzijds belang, rijke vrijheden laat an® landbou wer/veehouders, handelaar en fa. brikant. merking van Barbara over het gebruik van haar wagen, die nacht, of een woordje te veel van juffrouw Greer, zou de politie op het spoor brengen, en dat kcin voor Jan noodlottige gevolgen hebben. Z'n gedachten spiegelden zich zo duidelijk op zijn gezicht af, dat het Barbara opviel. „Wat kijk je verschrikt, Jan", merkte zij op. Jan dwong zich een lachje af. „Dat komt uit(. Ik ben ge schrokken van het loon, dat deze kerel hier vraagt. Lees eens." Hij reikte haar een brief over, maar de uitvlucht was niet veel waard en hij verbrak de pijnlijke stilte, die ontstond toen ze de brief vluchtig doorgelopen had, niet het storende idee, dat alles wat hij zei, klonk alsof hij een blunder trachte te bedekken. ,,'t Valt me juist in, dat ik een belangrijke afspraak heb, die Ik moet houden zou je er bezwaar tegen hebben, die Crale te ont. vangen, Barbara?" „Wie de butler? Die ik er uit als een meisje, dat butlers ont vangt „Werkelijk, ilt, moet naar die stad vanmorgen, en ik dacht, als je toch niets bijzonders te doen had (Wordt vervolgd.) De- nieuwe regeling houdt in, dat naast een vrije handel in de hier te lande geteelde granen (met uitzondering van tarwe, zaden en peulvruchten, een verdeling vol gens toewijzing zal worden ge. vc.'egd aan alle importgranen, alle soorten veekoeken, schilfers en schroot, de dierlijke eiwitten en de tarwe-afvallen, welke produc. ten alleen op toewijzing aan de fabrikanten van mengvoeder ter beschikking worden gesteld. De aan de veehouder toe te wij. zen hoeveelheden voeder zullen worden berekend op basis van de sterkte van de veestapel en een voor hat type van bedrijf bepaalde norm voor de rantsoenering. De voedernormen zijn zodanig, dat voor bedrijven, die otnvoldoen- de mogelijkheden bieden de eco nomisch noodzakelijke veestapel uit eigen bedrijf te voeden (het kleine gemengde en het zuivere weidebedrijf) een grotere hoeveel heid krachtvoeder beschikbaar wordt gesteld da® voor bedrijven, waar wel op ruime schaal voeder gewonnen kan worden. De voeder, normen voor de verschillende be- drijfstypen zijn vastgesteld onder voorbehoud, dat het importpro), gramma van voedergranen verwe zenlijkt wordt. Voederbasis op eigen bedrijf. Daar in het leader van de landbouwpolitiek de voederbasis voor de veestapel op eigen bedrijf gevonden zal moeten wojrden en de voedertoewijzingen ook ln de toekomst hierop zullen aansluiten, is het voor de boer van belang, zcjveel mogelijk voeder van eigen bedrijf te winnen en in meerdere mate tot verbouw van hakvruch. ten over te gaan. Met name kan in dit verband worden gewezen op de aantrekkelijke verbouw van voederaardappelen als een pro ductief en uitstekend voederge. was. Bij niet voldoende gebruik van eigen mogelijkheden toit voeder winning zal de totale voedervoor. ziening op het bedrijf n.l. ontoe reikend zijn, daar de aanvullende kracht voedertoe wijzingen zijn in. gesteld op zo groqt mogelijke voederwinning in eigen bedrijf. De veehouder kan op de vrije markt inlandse voergranen, peul vruchten, diverse afvalproducten van de industrie enz. betrekken, alsmede gedroogde pulp en het vitamine.rij'ke gedroogde gras- meel. Noordstraat Terneuzen

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2