I BIM IN HET JAAR 2048 Kinderbijslagwet en Kinderbijslagwet veor tnvaliditeits-, ouderdoms- en wezenrentetrekkers Frankrijk UIT DE PROVINCIE Wat brengt de Radio? ujefadezpevtwi, KERKNIEUWS Binnenlands Nieuws Cséê&A ZO/ufci&ZHS Op Een wijziging bij de Tweede Kamer ingediend. WEER STAGNATIE AAN DE NIEUWE AFSLUITDIJK TUSSEN WALCHEREN EN ZUID-BEVELAND. „Onzichtbare" hoorbril voor slechthorenden Da inanting taqan pokken De bosbranden in Frankrijk Reductie op voorschot- premiën en verteren Goed voorbeeld Majoor Flinterman verbetert hoogterecord Diepterecord van Barton De Eca zonder middelen AGENDA. Ipenfngsuur ^tafelconferentie ur 's middags Communisten'bij verkiezingen Wetsontwerp Irijfsorganisatie Overstroming in Napels Hoogwater TERNEUZEN. 15.000 kg stro in vlam men opgegaan. Tengevolge van het spelen met lucifers door jongens geraakten pakken stro, staande op het land weer huistoe waren gekeerd, gelegen tussen de Baandijk en Tegen 8 uur arriveerden de de Azaleastraat, in vlam. De bussen der Z.V.T.M. met de gas- middaguren slechts voetje voor voetje kon voortbewegen. Tegen 6 uur begon de drukte te verminderen en kon men mer ken, dat de bezoekers, meer nog de bezoeksters, uit verre omtrek brand breidde zich, aangewak kerd door de felle wind, zeer snel uit en weldra waren de pak ken stro één vuurzee en was het duidelijk dat hiervan niets meer gered zou kunnen worden. De brandweer, die te half twee gealarmeerd was geworden, ving direct aan met het vuur te be strijden en de pakken stro uit elkaar te halen. Eerst te half acht was de brandweer zo ver, dat kon worden ingerukt. In het geheel zijn 295 pakken stro, tot een gewicht van 15.000 kg, verloren gegaan. Hiervan behoorden 260 pakken aan de heer Burger, wonende in de Van Steenbergenlaan, en 35 pakken aan de heren Gebr. Loof, wonen de in de Bastionstraat, alhier. Een geluk mag het genoemd worden, dat juist een dag te voren de op dit perceel land staande gerst was gedorst en weggevoerd. Hefinrichting Axelse brug defect. Tengevolge van het defect ra ken van enige kogellagers in de hefinrichting moest één brug- gedeelte van de Axelse brug bui ten werking worden gesteld. Het scheepvaart- en het rij- verkeer ondervindt hiervan vrij wel geen hinder. De Winkelweek kenmerkte zich gister weer door een geweldige drukte in de win kelstraten, waar men zich in de VKHDAG 19 AUG. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Residentie ork.; 9.30 Symphonette orkest; 10.00 Voordracht; 10.10 Amusements orkest; 11.00 De Zonnebloem 11.35 Lezing; 11.46 Zang en ork.; 32.03 Gram.; 12.33 De Bieten- bouwers; 1.00 Nieuws; 1.20 Het Kareolseptet; 1.50 Lezing; 2.00 Mannenkoor; 2.20 Cabaret; 2.50 Vaudeville orkest; 3.15 Piano kwartet; 4.00 De Zonnebloem; 5.00 Vacantiioverhaal5.15 Kin derkoor; 5.45 Lezing; 6.00 Amu- sements-orkest; 6.20 Actualitei ten; 6.30 Voor de strijdkrachten; 7.00 Nieuws; 7.15 Klankbeeld; 7.30 Braiants halfuur; 8.00 Nws; 8.12 Promenade concert; 9.00 Zang en plano; 9.15 Lezing; 9.30 Kamermuz.10.10 Voordracht; 10.25 Promenade orkest; 10.45 Avondgebed; 11.00 Nieuws; 11.15 Grem. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.18 Orgelspel; 9.00 Gram.; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Gram.; 10.30 Voor de vrouw; 10.45 Bari ton en piano; 11.10 Voordracht; 11.255 Accodeonork.12.00 Rus sisch progr.; 12.33 Sport; 12.45 Piano; 1.00 Nieuws; 1.15 Gram.; 1.00 Zweedse liedjes; 2.00 Kook- praatje; 2.20 Kamerorkest3.00 Lening'; 3.20 Kamerokest; 4.00 Piano; 4.30 Van twaalf tot zes tien; 5.00 Gram.; 5.20 Kamermu ziek; 6.00 Nieuws; 6.15 Jan Cor- duwener; 6.40 Orgelspel; 7.00 Denk orr> de bocht; 7.15 Lezing; 7.30 Cursus; 7.60 Tien voor acht; 8.00 Nieuws; 8.05 Gram.; 8.30 Cursus; 9.00 Gram.; 9.30 Man nenkoor; 10.00 Buitenl. week- overz.10.15 Gram.; 10.45 Avond- wijding; 11.00 Nws; 11.15 Gram. OONTERSE UITZENDINGEN WERELDOMROEP. Radio Nederland, Wereldomroep maakt bekend: Teneinde de bevolking van In donesië zo volledig mogelijk op de hopgte te houden met het verloop van de Ronde Tafel Conferentie, is het Indonesische programma van Radio Nederland Wereldom. roep met ingang van gisteren uit gebreid. Ook is Woensdag een be gin gemaakt met de experimen tele uitzendingen, gericht op In dia, Pakistan en Ceylon, benevens een kort Arabisch programma, dat voornamelijk bestemd is voor de ingezetenen van Indonesië, die de ,,taal van de Islam" verstaan. Behalve van de Bahasa Indone sia wordt in deze programma's van de Oosterse dienst nu ook ge bruik gemaakt van het Arabisch, Engels en incidenteel van Hindu stani en Urdu. Het programma omvat nieuws, beschouwingen, causerieën actualiteiten en een aanvullend muziekprogramma voor Oqsterse luisteraars. De zendtij den zijn als volgt; 14.00 Indone sisch programma; 14.45 program ma voor India, Pakistan en Cey lon; 15.00 Arabisch programma, 16.15 muziek; 15.30 sluiting (alles Nederlandse tijd). Deze uitzendingen vinden da gelijks plaats over de zender PJC op 19.71 meter. ten uit Sas van Gent Op de Markt stelden de leden der Turnvereniging' „T. H. O. R." en het Muziekgezelschap „De Verenigde Vrienden" zich op en onder vrolijke marsen werd af gemarcheerd naar het sportter rein aan de Van Steenbergen laan, waar reeds honderden en honderden belangstellenden hun komst stonden af te wachten. Onder leiding van de heer J. Oosterhout werd door de turn sters en turners direct met de uitvoering aangevangen en het Sasse „T. H. O. R." bewees, dat haar faam volkomen verdiend is. Stijlvol en met gratie werden de vaak zware oefeningen onbe rispelijk en met zwier uitgevoerd zodat telkenmale een hartelijk applaus over het electrisch ver licht terrein weerklonk. Het was een propaganda-avond voor de turnsport. Te ruim 9 uur werd weer afge marcheerd naar de Markt waar „De Verenigde Vrienden" de kiosk betrad voor het aangekon digde concert. Ondanks het late uur was ook hier de belangstelling groot en met volle aandacht werd het programma gevolgd, dat onder leiding van de heer Mannaert, werd ten gehore gebracht. De belangstelling bleef tot het laatste nummer was uitgevoerd en toen was het niet ver meer van 11 uur af! Zowel „T. H. O.R." als „De Ver enigde Vrienden" mogen op een zeer geslaagde avond terugzien, hetgeen ook voor het bestuur van de Vereniging voor de Han deldrijvende Middenstand, dat deze avond had georganiseerd, een voldoening moet zijn. BRUINISSE. Er wordt thans voor de Neder landse kust en in de zeegaten van Schouwen en Goeree overvloedige mosselzaadval gemeld. Zo ikomt er mosselzaad voor in de laagte van Renesse en in de buurt van Rokanje en Hellevoetsluis, waar op door de vloot der Zeeuwse moseslkwekers thans intensief ge vist wordt. Het mosselzaad is echter nog zo uiterst klein dat de schadelijke fauna der Zeeuwse stromen als krabhen en zeevogels daarvan zeer veel zal vernietigen. Door deze zaadval wordt overi gens weer een oud volksgeloof bevestigd, dat er in oneven jaren overvloedig mosselzaad zal zijn. De practijk heeft bewezen, dat dit inderdaad waar is. Wij weten niet of dit wetenschappelijk kan worden verklaard. HOEK. Aanrijding- Toen de heer D. J. Dinsdag middag plotseling de Molendijk wilde oversteken op zijn rijwiel, v. erd hij aangereden door een ach ter hem kamende auto. De heer J. kwam hierbij te vallen en werd opgenomen met een paar flinke hoofdwonden. Na door dokter Hofstee verbonden te zijn, werd de ongelukkige per auto naar zijn woning vervoerd. MAANSTANDEN. Bim hoorde hoe de bewaker alarm maakte. Hij liet zich snel langs een schuin-aflopend dak naar beneden glijden. Hij had daarbij geluk, meer geluk dan de politieman op wiens hoofd hij te rechtkwam. Deze heer werd zo stevig geraakt dat hij prompt voorover tuimelde, zoals politie mannen dat in zo'n geval wel doen. „Dit is mijn kans", dacht Bim. Snel wikkelde hij zich in de man cel van de agent. Daarna knipte hij diens haard af. „Als iedereen een baard draagt is het veiliger ook geen gladde kin te hebben en als iedereen in een jurk loopt, trek er dan ook een aan, want wie niet opvalt is sterk", mompelde Bim, terwijl hij zich in de kleding van de één "en twintigste eeuw uitdorste. j /J j9 (Ingez. Med.) Bij de Tweede Kamer is inge diend een ontwerp van wet tot wijziging van de kinderbijslagwet er. de kinderbijslagwet voor inva- liditeits-, ouderdoms- en wezen rentetrekkers. Aan de Memorie van toelichting is het volgende ontleend: De voorgestelde wijzigingen van de kinderbijslagwet hebben een technische herziening van deze ten doel. Zij brengen derhalve geen wijziging in grondslagen en doel stelling der wet, doch beogen slechts in de praktijk gebleken onvolkomenheden op te heffen. Evenmin wordt wijziging gebracht in de bedragen van de kinderbij slag, zoals deze laatstelijk zijn vastgesteld bij de wet van 5 Ja nuari 1949, Staatsbl. J no. 8. Wel is van de gelegenheid tevens ge bruik gemaakt om de in de bezet tingstijd aangebrachte wijzigin gen, voor zover deze haar nut hebben bewezen, te legaliseren. Een der praktische moeilijkhe den, welke dringend om oplossing vragen, is de kwestie van de kin derbijslag ten behoeve van het natuurlijke kind. Deze aangele genheid is, zowel in als buiten de Staten-Generaal, zo herhaaldelijk ter sprake gekomen, dat de Mi nister van Sociale Zaken meent hierop thans niet nader te behoe ven in te gaan. Het probleem, dat met betrek king tot het natuurlijke kind op. gelost dient te worden, bestaat hoofdzakelijk hierin, dat enerzijds algemeen wordt gevoeld, dat dit kind niet aan zijn lot mag worden overgelaten, door aan degene hetzij een der natuurlijke ouders, hetzjj een ander, die het onder, houdt, geen tegemoetkoming daarvoor toe te kennen, terwijl anderzijds doqr velen wordt ver langd, dat dit kind op een andere wijze zal worden behandeld dan het wettige en gewettigde kind. De oplossing, waardoor aan deze beide desiderata tegemoet werdt gekomen, meent de Minis ter, na herhaald en langdurig overleg met vertegenwoordigers van de betrqkken uitvoeringsor ganen, gevonden te hebben in de voorgestelde redactie van artikel 23 (artikel 9 van het ontwerp). Hierin wordt vastgesteld dat de ouders van wettige of gewettigde kinderen waar hier verder kortheidshalve van wettige kin deren wordt gesproken, zullen daaronder tevens de gewettigde kinderen zijn begrepen in be ginsel recht hebben op kinderbij slag. Wat alle anderen betreft, wordt in het tweede lid slechts kinderbijslag toegekend aan de gene, die het kind uitsluitend of in overwegende mate onderhoudt. Uit deze bepalingen spreekt een duidelijke voorkeur voor het nor male, wettige gezin: immers, hier ontvangen de wettige ouders, be. houdens in het gerechtvaardigde geval, voqrzien in het nieuw arti kel 25b, tweede lid, zonder meer kinderbijslag, terwijl in geval van een andere verhouding dan ouders wettige kinderen het ontvan gen van kinderbijslag beperkt is tot degene, die het kind geheel of grotendeels onderhoudt, en zulks alleen dan, wanneer niet reeds een andere arbeider op grond van het bepaalde in het eerste lid (ver. houding ouderswettige kinde ren) voor dit kind aanspraak op kinderbijslag kan maken. Door deze redactie wordt de in de huidige wet gestelde eis, dat liet kind tot liet gezin van de ar beider moet behoren, overbodig immers, bij het begrip „wetttige kinderen" wordt het gezin voor cndersteld. Het vervallen van dit vereiste is ook hierom gelukkig, cmdat het bestaan daarvan in de praktijk aanleiding heeft gegeven tot vele moeilijkheden en heeft geleid tot een vrij willekeurige wetsuitvoering, vooral ten aan zien van wettige kinderen, die niet feitelijk met hun ouders sa menwonen. Ook werd, wanneer in geval van echtscheiding 't kir.d aan de moeder was tqegewezen en bij haar verbleef, dit kind in het algemeen niet geacht te be horen tot het gezin van de vader, die door een uitkering aan de moeder het onderhoud van het kind geheel of grotendeels bekos tigde. De voorgestelde bepaling biedt dan ook tevens het voordeel, dat thans de Rechter bij het vast stellen van de door de ene ouder aan de andere te verstrekken uit. Jeering voor het onderhoud der kinderen er rekening mede zal kunnen houden, dat er een vast staand recht op kinderbijslag be staat. Een ander bezwaar, waarop her haaldelijk de aandacht is geves. tigd, betreft het ontbreken van het recht op kinderbijslag ten be hoeve van invalide kinderen van zestien jaar en ouder. Het voor gestelde vierde lid van artikel 23 kent nu voor geestelijk en licha melijk gebrekkige kinderen van 16 tot en met 20 jaar in beginsel een recht op kinderbijslag toe. Een evenzeer veelvuldig voor komende klacht betreft het slechts éénmaal per jaar vaststel len van het aantal kinderen, waarvoor aanspraak bestaat op kinderbijslag. Het voorgestelde artikel 24, eerste lid, beoogt hier in verbetering te brengen. Aan het slot van bijgaand ont werp worden enige wijzigingen voorgesteld in de kinderbijslagwet voor invaliditeits-, ouderdoms- en wezenrentetrekkers in verband met de voorgestelde wijzigingen in de kinderbijslagwet. Gisteren zou de sluitgeul in de afsluitdijk tussen Zuid-Beveland en Walcheren worden gesloten, zodat met het droogmalen van de nieuwe Zuid-Sloepolder zou kunnen worden begonnen. Nadat reeds eerder deze dijk- sluiting uitgesteld moest worden wegens grondverzakkingen heeft zich ook nu weer stagnatie in het werk voorgedaan door de sterke stroom. In de nacht van Dinsdag op Woensdag is hier door een bak, geladen met ste nen, losgeslagen, waarna dit vaartuig tegen een hoge hulp brug over de dijkgeul op voer en deze vernielde. Het daarna aangebrachte zink- stuk langs de Noordzijde van de brug, dat tijdens het zinken door de sterke stroom tegen de stel lage werd gedrukt, vond in de verzwakte brug geen steun, zo dat het restant ervan volkomen werd vernield en door het wa ter meegesleurd, met inbegrip van het op de brug gelegde smalspoor. Woensdagmorgen heeft men met man en macht deze ravage opgeruimd, waarna de 2 dam men van met steen verzwaarde zinkstukken, waartussen zand wordt gespoten, om aldus de sluitgeul te vullen, werden her steld. Onder zeer grote belangstelling werd Woensdagavond in het licht van vele schijnwerpers de buitendam met stenen verhoogd totdat een niveau van 50 cm plus N.A.P., welke hoogte de buiten dam reeds bezat, was bereikt. In de loop van deze nacht werd de ruimte tussen deze beide dam men volgespoten met zand. Men hoopt vandaag het voor lopige dijklichaam te verhogen, waarna waarschijnlijk morgen, wanneer het dood tij is, de nieuwe verbinding tussen Wal cheren en Zuid-Beveland tot stand kan worden gebracht. Er is goed nieuws voor slecht horenden. Sedert kort is 'n oor telefoon in de handel gebracht, die onzichtbaar wordt genoemd. Dat is wel niet helemaal juist, maar het is toch een hele verbe tering na oortelefoons, waarbij slechthorenden steeds een direct opvallende knop in het oor droegen. De uitvinder is de heer H. Hooge te Amsterdam, die er bo vendien toe overging in plaats van één oor beide oren van een telefoon te voorzien en wel van een z.g. luchtgeleidingstelefoon. Dat is een uit plastic vervaar digd, doorzichtig apparaatje, dat naar maat gemaakt wordt en in de oorschelp wordt geplaatst. De verbinding tussen dit apparaatje en de normale ergens in de kle ding verborgeh microfoon be staat uit een plastic stangetje. Deze stangetjes vertonen veel overeenkomst met doorschijnen de brilmonturen. Zij hangen van achteren over het oor heen, komen op het achterhoofd te zamen. Van daar loopt de ver binding in één slangetje naar de microfoon. Vooral bij mensen, die een bril dragen, komt het gecamoufleer de gehoorapparaat goed tot zijn recht en is het wanneer men vis-a-vis staat met de slecht horende vrijwel niet te zien. Ook voor hen, die slechts aan één oor gedeeltelijk doof zijn is een op dezelfde principes berus tend apparaatje in de handel gebracht, een individueel oor stukje dat naar de techni sche uitvoerder ervan de naam Jager heeft gekregen. Op de vinding is octrooi aange vraagd. Er wordt in. het algemeen nog al gevolg gegeven aan de oproep zich tegen de pokken te laten in enten. Naar wij van de genees kundige hoofdinspectie voor de volksgezondheid te 's Gravenhage vernemen, zijn er reeds vrij veel personen, die daarvoor in ver band met de aard hunner werk zaamheden in het bijzonder in aanmerking komen, ingeënt. Hier en daar blijkt de mening te hebben postgevat, dat die koe pokinenting vrij ernstige gevol gen zou hebben gehad. Naar aan leiding daarvan deelt men ons mede, dat er geen enkel geval bekend is, waarbij de na de op roep gedane inentingen tot min of meer ernstige gevolgen heb ben geleid. Het ligt in de aard van de inenting, dat men zich wel eens een dagje onprettig kan voe len. Ook komt het voor, dat de behandeling bij sommige perso nen plaatselijk wel eens heftige reacties veroorzaakt. We denken hierbij aan een pijnlijke arm. De techniek van de inenting vormt hier een belangrijk punt. Over de wijze van inenting zijn aan de medici adviezen gegeven, Gevallen van encephalitis hebben zich bij de hierboven bedoelde inentingen niet voorgedaan, zo vernemen wij van de geneeskun dige hoofdinspectie voor de volks gezondheid. Rekening moet er mee gehouden worden, dat deze inentingen ook voor de oproep regelmatig werden gedaan. Bij die behandelingen heeft zich bij kinderen boven 2 jaar wel eens een enkel geval van encephalitis voorgedaan. Een brigade brandweerlieden met radiowagens, tankauto's en spuiten is gisteren uit Parijs ver trokken om de bosbranden, die in Zuid-West Frankrijk woeden, te bestrijden. Ben grote brand wel ke twee dagen geleden te l'Ar- tique ontstond in het departe ment Gironde en zich tot de Lan. des uitbreidde, wist men reeds Dinsdag meester te worden door het aanleggen van een tegenvuur. Reeds veertien huizen en een kasteel zijn aan het vuur ten of fer gevallen en de begroeiing van een oppervlakte van hon derdduizenden vierkante meters is verikoold. De schade wordt ge schat op vele honderdmillioenen francs. Men vreest tevens het ontstaan van massale werkloos heid in het getroffen gebied, waar tweederden van de bevolking van de bosbouw leeft. De gehele mannelijke bevol king van de Landes is gemobili seerd om de branden te keer te gaan. Dinsdagavond waren een zesduizend man in de weer om een brand in de streek van Cap- tieux te bedwingen. Boven Bor deaux hingen zware rookwolken van bosbranden, die op een af stand van 65 kilometer van de stad woedden. Ook op de heu vels bij Nice brandde het Dins dagavond, evenals in de bossen bij Lourdes, in de Alpen, op Cor sica, in het Morvangebergte in Oentraal-Frankrijk, in de Elzas en bij Parijs. Het bestuur der Rijksverzeke ringsbank te Amsterdam deelt het volgende mede: Door de minister van Sociale Zaken is op grond van het be paalde in artikel 40, lid 2, der ongevallenwet 1921 besloten over 1948 een reductie op de voor- schotpremiën te verlenen van 10 °/0. De bijdrage voor de onge vallenwet over genoemd jaar be draagt derhalve 90 van de voorsehotpremie over dat jaar. Uiteraard geldt deze regeling alleen voor die werkgevers, die aangesloten zijn bij de Rijksver zekeringsbank Volgens Engelse persberichten is het aantal aanmeldingen van vrijwilligers voor dienstneming op de Engelse vloot na het hekend worden van de ontsnapping van de „Amethyst" uit de handen der Chinese communisten, sterk toe genomen. In de vorige week was HOEK. Ned. Herv. Kerk Candidaat Ten Haeft van Zeist heeft het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente alhier aangeno men. EERST EEN ANDERE ONDERWIJZERES Schoolstaking in Wormerveer. De ouders van de leerlingen, die gisteren voor de eerste maal naar de eerste klasse van de openbare lagere school aan de Markstra?,t te Wormerveer zou den gaan, zijn in staking gegaan, toen zij hoorden, dat de onderwij zeres mej. Van Wijlt was. De oudereommissie had reeds verschillende klachten over de onderwijzeres bij het college van B. en W. ingediend, doch het col lege wenste hierop niet in te gaan. Volgens de ouders kon de schooljuffrouw niet goed met de kinderen opschieten en deelt zij herhaalde malen klappen uit. Wanneer er aan deze situatie een einde zal komen is nog niet te zeggen. De schoolstaking te Wormer veer heeft een spoedig einde ge nomen omdat aan mejuffrouw Van Wijk voor een maand ziekte verlof ós verleend. Een der andere onderwijzeresesn heeft gisteren morgen de les overgenomen. De leerlingen zijn gisterenmorgen toen dit bekend werd, wel naar school gegaan. liet aantal aanmeldingen, dat ge middeld vierhonderd bedraagt, driemaal zo grooit. Majoor Flinterman deed Maan dag van het vliegveld Leeuwarden af zijn poging tot verbetering van het hoogterecord. Zijn hoogteme ter wees na terugkomst op het vliegveld 47.800 voyet aan, d.i. 14.679 meter. Het hoogterecord stond tot nu toe oP de naam van Leegstra, die in 1938 met een D 21 een hoogte van 11.354 meter bereikte. Majoor Flinterman startte om 18.14 uur bijl heldere hemel en kwam om 19.02 uur op het vlieg veld terug. De instrumenten moe ten thans nog geijkt worden in het nationaal luchtvaartlaborato rium, zodat de otffidële uitslag pas over enige dagen bekend zal worden. Bij een tweede duikpoging in de Smokkelaarsbaai is Otis Bar ton Dinsdag tot op een nog door niemand bereikte diepte van 1370 meter gekomen. Toen hij zich op circa 1250 meter diepte bevond ging het licht uit in de Bentho- scoop. Nietemin meldde Barton telefonisch, dat hij tot 4500 voet wilde dalen. Tijdens zijn duik heeft Barton talrijke vissen, die een verblindend licht verspreidden, opgemerkt. Barton klaagde over óe grote koude in de benthoscoop en hij was enigszins zeeziek. Barton heeft medegedeeld, dat hij zijn plan om tot een diepte van tweeduizend meter te duiken Iaat varen en dat hij zijn stalen dui kerklok en ander materiaal naar het eiland Santa Cartalina zal doen vervoeren voor verdere diep. zeeonderzoekingen. De Economie Cooperation Ad ministration en verscheidene an dere regeringsbureaux zijn sedert 16 Augustus middernacht zonder geiden. Het Huis van Afgevaar digden ging gisteren uiteen zon. cler verdere maatregelen te ne men om de onderbreking in de steunverlening te overbruggen. Het wetsontwerp inzake verstrek king van tijdelijke fondsen, dat Maandag werd ingediend, werd verworpen, doch zal waarschijn- 'ijk in de loop van deze week nog maals worden ingediend. l Ond. 19.55 19.53 19.51 19.48 19.46 19.44 19.42 19.40 19.38 Maan Opk. Ond. 0.03 1.08 2.30 4.01 5.34 7.06 8.36 10.06 11.37 18.29 19.10 19.39 19.59 20.15 2028 20.41 20.54 21.09 HEDEN; iENLuxor Thea- Bioscoopvoorstel- koninkrijk voor een Concertgebouw, 8 joopvoorstelling „De ïisreis". V.V. Terneuzen, 5 itbalwedstrijd Hee- -M.V.V. Café E. Tieleman, }0 uur: Oprichtings- ng nieuwe vervoer- liging. ntrum, 6.30 en 9 uur: /oorstelling „Ope- e". MORGEN: [et Centrum, 4.15 u.: voorstelling „Ope- te"; 8 uur: Bioscoop- ng „Terugkeer". ZENLuxor Thea- iO en 8 uur: Bioscoop- .ing „Een koninkrijk huis". rtgebouw, 2.30 en 8 iscoopvoorsteiling „De ïuisreis". in Molendijk, 3 uur: wedstrijd Terneuzen- etteren; 1 uur: Ter- 3Vogelwaarde 1. de de luisteraars over- tat te stellen de plech- ing van de Rondetafel- tie rechtstreeks via de kunnen volgen, is door ng der delegaties, in net de U.N.C.I., nader ekomen. het openings- :onferentie te stellen op middags in plaats van .m. Dutt, de vice-voorzitter Britse communistische eft Vrijdag te Londen op aconf eren tie meegfedeeld, communistische partij bij mde algemene verkiezin- ngelknd w eesffidatalij en in plaats van 21 in tij zou de onafhankelijke .rtij, waartoe Zilliacus steunen. Slechts in de waar de communisten jen candidaten hebben, de kiezers aanraden op rpartij te stemmen om de tieven te verslaan, zo tt. huidige Lagerhuis zitten imunisten. jliekrechtelijke irzitter der Tweede Ka ft de leden verzocht ér hans rekening mede te ïouden, dat het in de g ligt om met de open- ïandeling van het wets- „toepassing ten aan- het bedrijfsleven van kelen 80 en 152 tot en van de grondwet" een te maken in de eerste n de nieuwe zitting, dus ijnlijk op Donderdag 22 ter. i heeft de voorzitter aan er medegedeeld, dat het jrziene omstandigheden juden niet zijn be is de Kamer voor de der lopende zitting nog roepen. uitbraken. Het ministerie nenlandse Zaken had te- n waarschuwing uitgege- men voor het opzettelijk steken van bossen en te lande gewassen zou kun- den gestraft met levens- vangarbeid. Deze waar in werd uitgelokt door het ên, dat moedwil in het bij tenminste enige-braï de laatste uagen 100 ha os, een Wuirde verte- digend van 3600 millioen in Zuid-West Frankrijk ;ten. departement Landes, dat onde grenst, verloren in ite 5 dagen 60 gezinnen >ezittingen door brand, km lang front van vlam- 5 de plaats Gabarret be- i, werd gisteren door nan troepen, brandweer- i burgers bedwongen, .ndere grote brand bij La werd men Donderdag- meester, nadat hij onge- )0 bommen van ruim 200 daar sinds de oorlog wa- geslagen, tot ontploffing t had. Meer dan 250 door t aangevoerde troepen en lere militairen hielpen de estrijden. Tengevolge van overstromin gen tijdens stormweer zijn in Napels verscheidene huizen in gestort. Weg-, spoor- en tele foonverbindingen ondervonden stagnatie. toestand. Voor de aangeslotenen op een radiodistributienet, dat nog niet over een ontvangst-mogelijkheid voor de twee binnenlandse om roepprogramma's beschikt, blijft het abonne: ïent 1,25 plus 1 luisterbijdrag maand. dus 2,25 per J aew? ui w tiuiiwMuv tevens een belemmering is voor de handel in andere gebieden, daar andere landen, die van plan zijn hun valuta's te deva lueren, op Engeland wachten om het.berst tot deze maatregel 'overste gaan. komen, zou het gaan om een functionaris van de staatswa- penfabrieken te Thun, die tegen betaling militaire geheimen verraden zou hebben. De autori teiten hebbe "en officiële mededeling over t ^eval in uit zicht gesteld. uiimugcnji».. Uit "urabaja wordt verder ge meld, dat nabij Malang in de streek Batu twee werklieden van de regentschapswerken door pseudo-militairen met een vrachtauto /an liun werk ge haald en vermoord werden. Iitn nvi»» t v> en la Rochelle stopgezet. De Franse politie heeft giste ren twee mannen gearresteerd, verdacht van brandstichting in het departement Gironde toen in verscmllende gebieden nieuwe 20 AUGUSTUS v.m. kens 10.28 Terneuzen 11-03 Walsoorden 11.53 21 AUGUSTUS Breskens 11.25 Terneuzen Walsoorden 0.50 n.m. 11.08 11.43 12.33 11.38 12.13 1.03

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 3