Frankrijk BIM IN HET JAAR 2048 Wït Wat brengt de Radio? SPORTNIEUWS Gemeente Terneuzei HEIJGELAAR LEROUX o x» -af-'Qjk Postzegelactie „Vergeat-hen-niet" Ongeldige frankeerzegels De melkvoorziening voor de consument Financieringsregeling woningbouw 1848 Amarikaan*e skymaster in zee gestort AGENDA. WIELRENNEN. ^De kapper met het aparte cachet^ JL. LUXE DOZEN POST AGENDA. tpeningsuur {tafelconferentie ur 's middags Communlsten^bij verkiezingen Wetsontwerp jliekrechtelijke irijfsorganisatie Overstroming in Napels Hoogwater Juist toen Bim en Basli hadden uitgemaakt, dat het buitenge woon moeilijk zou zijn om uit de zware kerker te ontsnappen klonk weer een oorverdovende ontploffing. Ditmaal was het dichterbij: Een regen van stenen kwam in de cel neer. Toen het weer stil was, viel het daglicht door een scheur in de wand van de kerker naar binnen. „Jij kan hier zeker wel doorko men", zei Basli tegen Bim, ter wijl hij een angstige blik wierp op zijn eiigen omvang. ,,Til me maar gauw op, Basli", zei Bim. „Ik moet van de ver warring geibruik proberen te ma ken in vrijheid te komen. Je be grijpt wel, dat ik jou dan niet in de steek zal laten." De speurder tilde Bim zo hoog op dat hij zich door de scheur in de muur kon heenwringen. Ten bate van Nederland en In donesië wordt de postzegelactie „Vergeet hen niet" gehouden. De opbrengst van de toeslag op deze postzegels krijgt bijzondere bestemmingen. De Stichting „Nederland helpt Indië" zal het haar ter beschik king komende geld bestemmen voor herstel van 10.000 verzwak te kinderen, door speciaal gefa briceerde melkpreparaten te zen den. Het Nederlandse Rode Kruis zal de voor hem bestemde op brengst geven ter hulpverlening aan hen, die door ziekte, krijgs geweld of uitputting lijden. De Niwin zal tenslotte gereed schapskisten beschikbaar stel len voor vakopleiding in Indo nesië aan te demobiliseren mi litairen. Met ingang van 1 October 1949 worden de frankeerzegels, ver. vaardigd naar een schilderij van de kunstschilder W. A. van Ko. nijnenburg (zegels, uitgegeven in 1940, met de beeltenis van H. M. Koningin, waarop een gedeelte van de hermelijnen mantel zicht, baar is)s alsmede briefkaarten en postbewijsformulieren, voorzien van een zegelafdruk. Van dit. type, buiten gebruik gesteld en voor de frankering waardeloos. Er zal geen gelegenheid tot inwisseling worden gegeven. Op die postkan, toren, waar een loket voor verza melaars is opengesteldi, zullen de zegels nog tot en met 30 Septem. ber verkrijgbaar zijn. De zuivelfabrieken in de ge bieden, waar de eigen melkpro ductie onvoldoende is om in de behoefte van de aldaar geves tigde bevolking te voorzien, zo dat melk van elders moet wor den aangevoerd, ondervinden moeilijkheden bij de aankoop van melk. Hierdoor loopt de voorziening van de bevolking in deze z.g.n. tekortgebieden met melk gevaar. Teneinde in dit tekort te voor zien heeft het Bedrijfschap voor Zuivel bij verordening bepaald, dat aan iedere zuivelfabriek de verplichting kan worden opge legd een bepaald percentage van de veehouders ontvangen melk voor consumptie af te leve- WOENSDAG 17 AUG. HELVERiSUM I: 8.00 Nieuws; 8,15 Te Deuim Laudamus; 8.45 Gram.; 9.00 Voor onze jonge zie ken; 9.30 Gram.; 10.30 Morgen dienst; 11.00 Fagorecital; 11.30 Strijktrio; 12.00 Harmoniemuz.; 12.33 Zangkoor; 12.45 Strijkor.k.; 1.00 Nieuws; 1.15 Promenade- orkest; 2.00 Vrij en blij; 2.30 Viool en piano; 3.00 Gram.; 3.35 Resi dentie-orkest; 4.00 Lezing; 4.15 Voor meisjes en jongens; 5.30 Sextet Johnny Kroon; 6.00 Zang koor; 6.30 Voor de strijdkrachten; 7.00 Nieuws; 7.15 Kwartet; 7.30 Demonstratie reddingsbr.; 8.00 Niieuws; 8.15 Zigeunermuziek 8.30 Gram.; 9.00 Lezing; 9.20 Philh. orkest; 10.15 Pianorecital; 10.45 Avondoverdenking; 11.00 Nieuws; 11.15 Gram. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 9.00 Kamcrmuz.; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Gram.; 12.00 Ac- cordeola; 12.38 Orgelspel; 1.00 Nieuws; 1.20 Metropole orkest; 2.00 Lezing; 2.15 Kamerorkest; 3.00 Voor de zieken; 3.30 Gram.; 3.50 Lezing; 4.00 Gram.; 4.15 Voor de kleuters; 4.30 Vragen staat vrij; 4.55 Voor jongens en meisjes; 5.16 M311er-sextet; 5.45 Lezing; 6.00 Nieuws; 6.20 Piano; 6.30 Lezing; 7.15 Nieuws uit In donesië; 7.30 Voor de jeugd; 8.00 Symphonie orkest; 9.20 Hoorsp.; 10.36 Zang; 10.45 Boekbespre king; 11.00 Nieuws; 11.15 Jan Corduwener; 11.35 Gram. ren. Deze verplichting kan Van de 58 inzittenden van het mede worden nagekomen door overdracht aan een ander be drijf, dat melk over heeft, als mede door het zelf in consump tie brengen van melk. Bij leve ring aan consumptie-melkbe- drijven met melktekort, die de melk uitsluitend voor menselij ke consumptie mogen uitgeven, worden geen voorschriften ge geven ten aanzien van afnemer en prijs. Wordt aan de verplich ting niet voldaan, dan kan de voorzitter van het Bedrijfschap een afnemer aanwijzen, terwijl de prijs voor de melk dan is be paald op de richtprijs. Teneinde de prijzen voor de ingevolge de verplichting gele verde melk binnen redelijke grenzen te houden, wordt aan de ontvangende „tekort"-bedrij- ven een heffing opgelegd voor uitgespaarde kosten. De verordening is gisteren van kracht geworden. De Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting heeft enige belangrijke veranderingen aan gebracht in de financierings regeling Woningbouw 1948. Op grond van deze regeling kon tot dusver financiële steun van Rijkswege worden verkregen voor de bouw van woningen, al dan niet met bedrijfsruimte, tot een inhoud van ten hoogste 500 m3. Dit maximum is nu ver laagd en de steun voor woningen met bedrijfsruimte is vervallen. Na 1 September a.s. zullen de gemeentebesturen slechts die aanvragen om toekenning van een Rijksbijdrage in behande ling nemen, die betrekking heb ben op de bouw van woningen waarvan de inhoud niet meer bedraagt dan 375 m3 in eenge zinshuizen en 325 m3 in meer- gezinshuizen. Ten behoeve van de huisves ting van grote gezinnen kan bij wijze van uitzondering de finan cieringsregeling ook toepassing vinden voor de bouw van wo ningen van ten hoogste 375 m3 in meergezinshuizen, mits het aantal woningen, groter dan 325 m3 per complex niet meer be draagt dan 15 pet van 't totale aantal. De in de financieringsregeling aangebrachte veranderingen sluiten verder de toekenning van Rijksbijdragen uit voor wo ningen die tevens bedrijfs ruimte bevatten. Uiteraard blijft na verkre gen goedkeuring de bpuw van woningen tot maximaal 500 m3 inhoud, eventueel met bijbeho rende bedrijfsruimte, mogelijk; financiële steun van rijkswege voor de bouw van dergelijke gro te woningen zal echter niet meer worden verleend. In de financieringsregeling is een nieuw artikel opgenomen, volgens hetwelk alle toezeg gingen krachtens de financie ringsregelingen woningbouw '47 en 1948, waarvoor de aanvragen vóór 1 September 1949 bij de ge meentebesturen zijn ingediend, slechts dan worden gehonoreerd indien uiterlijk op 30 Juni 1950 met de uitvoering van de bouw een begin is gemaakt. Ees.en-dertig overlevenden van een viermotorige Skymaster van de Amerikaanse maatschappij ,,Transocean Airlines", dis gis_ termorgen bij de Ierse kust in zee gestort is, zijn door een vissers boot opgepikt. Er waren 58 passa giers aan boord van het vliegtuig. Een van hen was de bekende Amerikaanse pilote Ruth Nicho- les. Het vliegtuig was pp weg van Rome naar New York. Het onge luk gebeurde op een afstand van vijftig kilometer van Shannon. Nader wordt gemeld,, dat vijf- en-vijftig overlevenden geborgen zijn. Het vliegtuig- had aan het vliegveld Shannon mededeling ge daan van een tekort aan benzine. vliegtuig behoorden er negen tot ■de bemanning en nog twee ande ren eveneens, tot het personeel van de maatschappij. De overige 47 inzittenden waren alle Italiaan se emigranten met bestemming voor Venezuela. Qp drie na zijn alle 58 inzitten den van de Skymaster terecht. Er zijn vier doden. De drie inzit tenden worden nog vermist. HEIDEN PHILIPPINE; Gemeentehuis, 10 uur: Aanbesteding 3 arbei- derswoningén. TERNEUZEN: Café Du Com merce, 2 uur: Verkoping Woonhuis en erf. Luxor Theater, 8 uur: Bio scoopvoorstelling „Grof ge schut". MORGEN: TERNEUZEN. Luxor-Theater 8 uur; Bioscoopvoorst. „Grof Geschut." PHILIPPINE. Gemeentehuis 10.30 uur: Aanbesteding uit voeren van bestratings- en rioleringswerken. TERNEUZEN. Lyceumterrein 6.30 uur: Zomeravondvoetbal VOETBAL. TEEN. BOYS—SELECTIE ELF. De zo bijzonder geslaagde zo meravondcompetitie wordt he denavond besloten met een ont moeting tussen de bekerwin naar, de Tern. Boys en een team samengesteld uit spelers van elf tallen, die aan de zomeravond competitie hebben deelgenomen. Het belooft een interessante ontmoeting te worden en het zal ons benieuwen of de Boys ook nu weer ongeslagen uit de strijd zullen komen. Tijdens de rust zal door zus ters van het Prot. Ziekenhuis gecollecteerd worden voor het ziekenhuis, dat zo geheel belan geloos haar terrein aan de zo- meravondsport ter beschikking stelde. Y-V. Terneuzen is gestart Zondagmorgen 11.48 startte Terneuzen op het wankele pad, dat leidt naar voetbalglorie. De onderwerpen van gesprek in de ons naar Niel brengende autobus waren zeer gevarieerd. Van ny lonkousen, grensperilkelen, pin up 'belandden wij bij snoekbaars en marsbankers, afpikkers, aan- pikkers en pielstèrtolie. Na het gelbruikelijlke oponthoud aan de grens, waarbij we groeten wisselden, met vrienden en beken den, toerden we het land in der Oésars, Sjefkes, Rosalies en Si- mones. Na een kort oponthoud in de Soheldestad voor een filtre hob belden we door naar Niel. We werden ontvangen met het eerbetoon en gemoedelijkheid, die zo eigen zijn aan het Vlaamse volk. Het sportveld, waarop ge speeld moest worden lag in een diepe diepte tussen hoge heuvels, waarbij het leek of we in een kra tertrechter afdaalden toen we ons naar de tribune begaven. Hier wachtten we de Ikomst af van de elftallen. Tussen een haag van junioren kwamen ze het veld opgehuppeld. Foto's, bloemen, toespraken Het fluitsignaal! En we hiel den ons hart vast. Direct con stateerden we bij onze tegenstan ders (bevorderingsklasse) per fect samenspel, zowel lang als kort, waaraan de onzen naar we meenden niet te pas zouden ko men. Reeds in de 2de minuut knalde de spil van Niel keihard, voor onze keeper absoluut onhoudbaar onder de lat. In de 13e minuut no. 2! Zou het een débacle worden? Met ijzige kalmte, zover het mogelijk was in deze smorende hittekuil, kwamen de onzen er beter in. EInkele aanvaller, die niet ongevaarlijk waren liepen op niets uit. En het spel dat de rood-zwarten vertoonden, stemde tot tevredenheid. De rust ging in met de stand 2O. Na enige verkwikking werd de itweede helft aangevangen. De onzen gaven geen krimp. En we hadden ook werkelijk pech! Koe keurig Hamelink ook werk- in te halen. Jammer was het dat toen de laatste ronde in ging Eddy de Waal plat viel, waardoor de zo begeerde sprint om de eerste plaats voor de toe schouwers te loor ging. Huizen, die overigens een zeer verdien stelijke koers reed, kwam hier door zonder overdadige krachts inspanning als eerste door de finish. Dank zij de grote voor- iiuc Aoui ig ncuiiciiUK v/UiJA. wel A" i iiiioii. ivaiiii zjij uc giutc ïuuj. te, hoe precies v. Luijk ook op z'n sprong die deze twee renners op post stond, hoe de midvoor met de groep hadden verkregen wist z'n blinkende zwarte kop ook Sddy de Waal ondanks z'n band- zwoegde, hoe Jansen en v. Waes breuk de tweede plaats te bezet- er nog v/at meer opgooiden en ten. De sprint betwist in het hoe de middenlinie met de uacks I peleton werd gewonnen door en de vertrouwen gevende keeper Braspenninx die daardoor be- ook werkten, het lulkte niet. Eln slkg legde op de derde plaats, we hadden toch een tegenpuntje De einduitslag is als volgt: verdiend. De uitslag was 30 in 70 t Nielse voordeel. Het was een veel ster kere tegenstander, waarvan men de kracht op één lijn kan stellen met een zeer goede 2e klasser „bij ons". Het was met ere dat we verloren. Onze doelverdediger had zelfs „open doekjes" in ontvangst te nemen van de toeschouwers, .en wij gingen ook zeer tevreden huistoe en ikunnen a.s. Zondag de jongens weer aan het werk zien cjp het terrein aan de Moffen, schans. De reis naar huis verliep vlot. De competitie staat voor dé deur. Elen zware strijd wacht de rood zwarten. Maar er is geen reden voor pessimisme. Met een gematigd optimisme wat betreft de komende verrich tingen der V.V. Terneuzen gaan we het a.s. seizoen in. Laten we 't beste hopen. Het tweede elftal ging naar Sluiskil. Dé door „Hotel de Kroon" beschikbaar gestelde be ker, heeft Sluiskil zelf kunnen toevoegen aan de vele trocheeën die reeds in de loop der tijden zijn veroverd. De uitslag was 32. D. T. Curagao wint vijflanden- toumooi. Zondagavond is de laatste wed strijd van het tournooi, Curagao BW, geëindigd in een gelijk spel: 1I. Ruststand 00. Hier door is Curagao witmaar gewor den van het tournooi. BW verscheen in sterk gewij zigde opstelling en begon in over rompelend tempo, Curacag moest zich in deze periode bepalèn tot enkele gevaarlijke uitvallen, waarbij goede kansen door slecht schieten werden gemist. Na 10 minuten kwam Curagao opzetten en bij een schermutseling in het Bossche strafschopgebied werd de bal ingeschoten. Saris was uitgelopen maar Krijgh kopte al vallend het leer van de doellijn corner. In de tweede helft zette Cura- goa wederom gevaarlijke aanval len op en bij één hiervan doel puntte de rechtsbuiten Heyliger met een scherp .schot in de linker bovenhoek. Sariii blijkbaar in de veron derstelling dat Heyliger buiten spel stond, had geen poging ge daan liet schot te houden. Vijf minuten later kwam de gelijkma ker uit een voorzet van Van Overbeek. En met de stand 11 eindigde deze fraaie, sportief ge speelde en drukst bezochte wed strijd van het tournooi, waarbij de wnd. gouverneur Mr. Jas aan wezig was. Onder het spelen van de volksliederen werden toen de vlaggen der vijf deelnemende lan den gestreken. De eindstand luidt: Curagao 4 2 2 0 6 7—2 Guatemala 4 2 1 1 5 9—7 Columbia 4 2 1 1 5 7—7 BW 4 1 2 1 4 5—5 Aruba 4 0 0 4 0 4—11 Ronde van Sluiskil. Zaterdagmiddag werd er on der een grote belangstelling de ronde verreden van Sluiskil. Een wielerwedstrijd uitgeschre ven voor beginnelingen over een afstand van 70 km verdeeld in 10 ronden. Onder de 40 ver trekkers bevonden zich veel be lovende Zeeuws-Vlaamse ren ners alsmede de in grote vorm zijnde Belgische renner Saelens, die voorgaande week de over winning in de wacht sleepte te Terneuzen. Om half drie werd door de Edelachtb. Heer Burgemeester van Terneuzen het startschot gelost. Het zware parcours dat deels door Sluiskils mooie pol ders liep maakte dra slacht offers en sloeg het veld flink dooreen. In de vierde ronde wis ten De Waal en Huizen uit het grote peleton van ruim 20 man te ontsnappen welke voorsprong zij wisten te behouden en te ver stevigen. Na gelang de ronden verstreken werd er een vast peleton gevormd van acht man, waarbij vooral Braspenninx, Oosthoek en Hazenwinkel de hoofdtonen bliezen. Het gejaag en het grote tempo waren echter niet in staat de achtervolgers i 1. W. Huizen, Ovezande, km in de tijd van 2.05 uur; 2. Eddy de Waal, Groenendijk; 3. A. J. Braspenninx, Zundert; 4. C. Oosthoek, 's Heerenhoek; 5. M. C. Boer, Amsterdam; 6. A. J. Hazenwinkel, Haren; 7. G. Sae lens, Zelzate; 8. W. P. Jun, Am sterdam; 9. H. Jansen, Axel; 10. H. van Hassel, Zundert; 11. J. Tjebbes, Groningen; 12. M. G. Borgstijn, Axel; 13. K. van Wel, Nisse. Organisatie en verloop der ronde, kunnen, gezien het eer ste begin te Sluiskil, zeer goed genoemd worden. Ook op wie lersport heeft het comité be wezen, door samenwerking iets groots tot stand te kunnen bren gen. Moge Sluiskil, wat wieler sport betreft, in de komende jaren, evenals in andere plaat sen in Zeeuws-Vlaanderen, cres cendo gaan. HANDBOOGSPORT. Kampioenschap provincie Zeeland. Zaterdag j.l. werd te Terneuzen verschoten het le kampioenschap van de provincie Zeeland van Kei, zers en Koningen van de staande wip. Nadat de aanwezige Keizers cn Koningen uit de provincie Zeeland waren verwelkomd en het doel uiteengezet was, waarom dit kampioenschap werd gehouden, E.l. het tot stand komen van een nationale bond, waarin alle socië teiten van de staande wip waren bekend gemaakt, waaronder dit kampioenschap werd verschoten werd er een aanvang mede ge maakt. De opkomst was goed; slechts één Keizer en enkele Koningen waren niet tegenwoordig. Er waren anwezig: uit Zeeuws, Vlaanderen 4 keizers en 7 konin, gen, uit Zuid-Beveland 4 keizers en 13 koningen, totaal 28. Reeds in de le ronde werd de kampioensvogel afgeschoten door H. Parée, Keizer van de sociëteit i,,Concordia" te 'sjHeerenhoek. Aangezien ieder één schot naar de kampioensvogel had en nog niet allen hadden geschoten, werd de vogel er terug opgezet. Nadat alle schutters hun schot hadden gedaan, was het resultaat dat de kampioenstitel voor de provincie Zeeland voor het jaar 1949 was gewonnen door voornoemde H. Parée, die met enkele woorden van gelukwens de kampioensme daille werd overhandigd. Aan de Klepschieting, die hier op volgde namen 44 schutters deel. De uitslag was als volgt: Hoogvogel niet afgeschoten, zij, vogels A. de Jonge„ Heinkenszand en J. de Jonge, '-(Heerenhoekkal, len G. Geense\ Oudelande en M. de Jonge, Ovezande. le Klep H. Driedijk, Wolfaarts- dijk; 2e A, de Jonge, voornoemd; 3e Jules (Hesters,, Gent; 4e E Hofman, Terneuzen. OPENBARE RAADSVERGADERING. De Burgemeester van Terneu zen brengt ter algemene kennis, dat een openbare vergadering van de Raad dier gemeente zal worden gehouden op Donderdag 18 Augustus 1949, des namiddags 7 uur. Terneuzen, 15 Augustus 1949. De Burgemeester voornoemd, P. TELLEGEN. KEURING DIENSTPLICHT LICHTING 1950, De Burgemeester der gemeente Terneuzen brengt hierbij, ter open, bare kennis, dat: le. alle oproepingen voor de keuring van de lichting 1950 zijn verzonden; 2e. de in 1930 geboren manne. Like personen, die de Nederlandse nationaliteit bezitten en in een der Nederlandse bevolkingsregis, ters zijn opgenomen of daarin op, genomenl hadden moeten worden, en de oproeping voor de keuring dan wel een bericht van niet- inschrijving nog niet hebben ont, vangen, zich vóór 1 September 1949 ter gemeentesecretarie moe, ten aanmelden. Terneuzen, 15 Augustus 1949. De Burgemeester van Terneuzen, P. TELLEGE3N. Heden overleed zacht en kalm, na een lang durig geduldig gedragen lijden, onze geliefde Vrouw, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder Mejuffrouw LIJDIA DE WILDE, in de ouderdom van 73 jaar en bijna 7 maan den. De bedroefde Familie, J. WILLEMSEN JB- JOH- WLLEMSEN J. P. WILLEMSEN— MACHIELSEN en Kinderen Broek op Langendijk: J- WILLEMSEN— KOMMER en Kinderen L. A- WILLEMSEN P- WILLEMSEN— DONZE en Kinderen Terneuzen: J- P. S- FAAS— WILLEMSEN A- FAAS en Kinderen Zaamslag: S. J- J. DE KAIJZER WILLEMSEN ANTH- DE KAIJZER en Kinderen Zaamslag, 14 Aug. 1949 Heden behaagde het de Here plotseling van ons weg te nemen, onze ge liefde Zuster, Behuwd zuster en Tante Mejuffrouw DINA STROOKMAN, in de ouderdom van 47 jaar- Amsterdam P- STROOKMAN P.'C. STROOKMAN— SONNENBERG en Kinderen Alphen a/d Rijn: A. STROOKMAN C- STROOKMAN— KLOKMAN en Kind- Soestdijk: J- STROOKMAN Terneuzen: A- HEIJGELAAR— STROOKMAN JAC- J- HEIJGELAAR Terneuzen;, 14 Aug, 1949, Nieuwstraat 25- De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag 17 Aug- a-s-, des nam- 1 uur op de Algemene Begraafplaats te Terneuzen- Met grote droefheid geven wij kennis van het overlijden van ons Dochtertje GREET JE, die wij slechts 9 dagen mochten behouden- J- C- v- d- SLUIS M- v- d- SLUIS— LINDENBERGH en Familieleden- Terneuzen, 15 Aug- 1949 2e Kortestraat 10- Liever geen bezoek. Voor de vele ontvangen felicitaties bij ons 50-jarig Huwelijk, betuigen wij on ze hartelijke dank- L- HERREBOUT— SCHEELE Hoek, Aug- 1949- Oud Vlissingsestr. 10- GESLOTEN wegens sterfgeval t/m Donderdag 18 Aug. Administratiekantoor Nieuwstraat 25 Terneuzen salons „roberi" markt 12 - brouwerijstr. 9 terneuz£n Onze vacantie is van 22 t/m 29 Aug. Daarna weer gaarne tot Uw dienst. N-V. Fa P. J. v. d- SANDE Telefoon 2073 MAANSTANDEN. Maa» Ond. Opk. OntL 19.55 0.03 18.29 19.53 1.08 19.10 19.51 2.30 19.39 19.48 4.01 19.59 19.46 5.34 20.15 19.44 7.06 20.28 19.42 8.36 20.41 19.40 10.06 20.54 19.38 11.37 21.09 HEDEN: ,ENLuxor Thea- Bioscoopvoorstel- koninkrijk voor een Concertgebouw, 8 loopvoorstelling „De lisreis". V.V. Terneuzen, 5 tbalwedstrijd Hee- -M.V.V. Dafé E. Tieleman, 10 uur: Oprichtings- ng nieuwe vervoer- iging. ïtrum, 6.30 en 9 uur: 'oorstelling „Ope- e". MORGEN: ét Centrum, 4.15 u.: /oorstelling „Ope- e"; 8 uur: Bioscoop- ng „Terugkeer". ZENLuxor Thea- 0 en 8 uur: Bioscoop- ,ng „Een. koninkrijk huis". rtgebouw, 2.30 en 8 scoopvoorstelling „De misreis". n Molendijk, 3 uur; vedstrijd Terneuzen- ;tteren; 1 uur: Ter- BVogelwaarde 1. ie de luisteraars over- lat te stellen de plech- ing van de Rondetafel- ie rechtstreeks via de kunnen volgen, is door ig der delegaties, in net de U.N.C.I., nader ekomen, het openings- onferentie te stellen op middags in plaats van .m. Dutt, de vice,voorzitter Britse communistische eft Vrijdag te Londen op ^conferentie meegèdeeld. cïnmunistische partij bij rnde algemene verkiezin- ngelknd ton en in plaats van 2,1 in tij zou de onafhankelijke rtij, waartoe Zilliacus steunen. Slechts in de waar de communisten jen candidaten hebben, de kiezers aanraden op rpartij te stemmen om de tieven te verslaan, zo tt. huidige Lagerhuis zitten ïmunisten. Te koop: wegens overcom pleet een i.z.g.s.z. Keuken- kachel, tegen billijke prijs, le Verbindingstr. 2, Ter neuzen. irzitter der Tweede Ka ft de leden verzocht er hans rekening mede te ïouden, dat het in de g ligt om met de open- landeling van het wets- „toepassing ten aan- i het bedrijfsleven van kelen 80 en 152 tot en van de grondwet" een te maken in de eerste n de nieuwe zitting, dus ijnlijk op Donderdag 22 er. heeft de voorzitter aan er medegedeeld, dat het irziene omstandigheden juden niet zijn be is de Kamer voor de der lopende zitting nog roepen. uitbraken. Het ministerie nenlandse Zaken had te- n waarschuwing uitgege- men voor het opzettelijk steken van bossen en te iande gewassen zou kun- den gestraft met levens- vanganbeid. Deze waar- werd uitgelokt door het én, dat moedwil in het bij tenminste enige- brnï- de laatste tmt uUgen 100 ha os, een ^iarde verte- digend van 3500 millioen in Zuid-West Frankrijk ten. departement Landes, dat onde grenst, verloren in te 5 dagen 60 gezinnen «zittingen door brand, km lang front van vlam- s de plaats Gabarret be- werd gisteren door ion troepen, brandweer- burgers bedwongen, ndere grote brand bij La werd men Donderdag- meester, nadat hij onge- )0 bommen van ruim 200 daar sinds de oorlog wa- geslagen, tot ontploffing t had. Meer dan 250 door aangevoerde troepen en (ere militairen hielpen de ©strijden. Tengevolge van overstromin gen tijdens stormweer zijn in Napels verscheidene huizen in gestort. Weg-, spoor- en tele foonverbindingen ondervonden stagnatie. toestand. Voor de aangeslotenen op een radiodistributienet, dat nog niet over een ontvangst-mogelijkheid voor de twee binnenlandse om roepprogramma's beschikt, blijft het abonne: lent f 1,25 plus 1 luisterbijdrag dus 2,25 per maand. tllWttUiiwnwv tevens een belemmering is voor de handel ln andere gebieden, daar andere landen, die van plan zijn hun valuta's te deva- luërer, op Engeland wachten om helzeerst tot deze maatregel '5veïr të gaan. komen, zou het gaan om een functionaris van de staatswa- penfabrieken te Thun, die tegen betaling militaire geheimen verraden zou hebben. De autori- teiten hebbe -en officiële mededeling over i "eval in uit zicht gesteld. Ullluugciya. 3 Uit «urabaia wordt verder ge meld, dat nabij Malang in de streek Batu twee werklieden van de regentschapswerken door pseudo-militairen met een vrachtauto /an hun werk ge baald en vermoord werden. en la Rochelle stopgezet. (De Franse politie heeft giste ren twee mannen gearresteerd, verdacht van brandstichting in het departement Gironde toen m verschillende gebieden nieuwe 20 AUGUSTUS v.m. sens Terneuzen 11-03 Walsoorden 11.53 21 AUGUSTUS Breskens 11.25 Terneuzen Walsoorden 0.50 n.m. 11.08 11.43 12.33 11.38 12.13 1.03

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 3