WEIEI RIBBEI EcMa&m nuuLDVliklis en le.c.is.ivuuuc.LjCjIM Oe Assemblee van de'raad van Europa Slop Wij Rai N.V. Firmi KSMPUNTM 4ÜSBER CANVAS UIT DE PROVINCIE mM De Stroper Keuze uit 4 typen BA 7 Prijzi REP AR/ Ga Noords VOORHAND Nieuwe Zon voor d Vrijlating prijzen diverse werkzaamheden Was Uw wol Veilig in iiAmjiMiyiJii Dispuut in de Europese Assemblee Dat chagrijnig gedrijn van heumatische pijn door al Uw lijf en leden EEN grcnsincidenl NABIJ SLUIS IN 1775 SLUISKIL. VLISSINGEN. AGENDA voor Lyceum - Ambachtsschool - Huishoudschool andere Onderwijsinstellingen Middenstandshandelsschool en van 6 DAARNA W ALLE SOOE Aanbe- waarin opgenome: tram-, boot- en bu Prfls 30 cent. UTTGEEFS' PRIMA HENN EENDEN Alle rassen Hem ƒ4,25; 13 wk. mnd- 5.50; NE 5 mnd. 5,W- '48 ƒ4,—; Khak Eenden br- '48 2 wk. ƒ3.50; Jong 3 mnd- 5,p- s Brocderij „Sp Veer GEEN KAMP zonder een got Wij hebben le Voor de bagag op de fiets SPOTGOEDKO TERNEUZï lilllllllBlIllllitii (Van de speciale A. N. P.-corres pondent.) Reeds in de eerste werkzitting van de consultatieve Assemblee van de Raad van Europa kwa men spanningen tot uiting, die zullen gaan leven tussen beide organen van de Raad: de As semblee en de commissie der Mi nisters. President Spaak, in de och tenduren zoals verwacht werd bij acclamatie in deze functie gekozen, nadat de oplossing van de Belgische Kabinetscrisis de weg voor zijn verkiezing had vrijgemaakt, moest reeds in de namiddag zijn grote ervaring in de leiding van internationale bijeenkomsten te hulp roepen om de stromen van welspre kendheid, die zich richtte tegen de dominerende positie van de commissie der Ministers, binnen de perken te houden. Churchill schaarde zich aan stonds in de blijkbaar dichte ge lederen van de leden, die de As semblee in het bestel van de Raad van Europa een sterke po sitie tegenover de Ministers wil len geven. De Britse staatsman, die zich vol activiteit door de zaal be vies aan haar zijn voorgelegd. Er was een aantal vertegen woordigers van verschillende landen, die hem bijvielen. Onder hen was de Franse oud-minister Teitgen. Uit de Assemblee was het slechts het Engelse Labour- lid Majoor Thomas, die de vrees uitsprak, dat de Assemblee zou kunnen gaan vergeten, dat zij geenszins 'n parlement is en dat zij niet is bijeen gekomen om de nationale parlementen door een Europees parlement te vervan gen. De oorzaak voor het stellen van een termijn is, dat de Minis ters beperkt zijn in hun tijd en niet tot einde van de Assemblee in Straatsburg kunnen blijven resideren om voorstellen af te wachten. Van de Ministers volgde al leen Stikker gisteren korte tijd de discussies. President Spaak drong er bij de Assemblee op aan, verdere bespreking van deze kwestie uit te stellen tot Vrijdag, wanneer de vergadering kan beschikken over een rapport over het voor lopig reglement van orde. Dit rapport zal hedenochtend wor den opgesteld door de commis sie, die gistermiddag werd be- punten aan de agenda wenst te zien toegevoegd en zich niet wenst te beperken tot een advies over de vraag, wat gedaan zou kunnen worden op economisch, sociaal en cultureel gebied. Deze discussie was voorafge gaan door eveneens scherpe op merkingen over de positie van het algemeen secretariaat. Het was de Ierse afgevaardigde Nor ton, die naar aanleiding van de benoeming van de algemene se cretaris en diens adjunct dit omstreden punt aansneed. De positie is thans zo, dat de ze functionarissen door de As semblee moeten worden be noemd uit een bindende voor dracht van de Ministers. woordigde landen zitting heb ben. Daartoe werd na langdurig debat besloten en het is dus te verwachten, dat de kwestie he denmiddag opnieuw scherpe dis cussie zal uitlokken en dat Churchills voorstel dan in stem ming zal komen. In elk geval is het duidelijk, dat de Assemblee een aanzienlijk aantal nieuwe woog en zich soms vlak naast de noemd en waarin alle vertegen- tolken nestelde, daar de slechte acoustiek het volgen der discus sies van de plaatsen der leden uit zeer bemoeilijkt, stond tot viermaal op om in steeds gloed voller bewoordingen te proteste ren tegen het feit, dat de As semblee volgens het voorlopige reglement van orde slechts drie dagen de tijd heeft om aan de Ministers te verzoeken nieuwe punten toe te voegen aan de door de Ministers opgestelde agenda. De Assemblee moest volgens Churchill de geest tonen, die de woordigde naties bezitten, en Parlementen van de vertegen deze binding aan een termijn van drie dagen niet accepteren. De Assemblee moest volgens hem minstens drie weken om eigen punten toe te voegen aan de drie Welke door de Ministers voor ad- in de Staatscourant van Don derdag is gepubliceerd de „Be schikking tot vrijlating van de prijzen voor behangers- en elec tro-technisohe werkzaamheden e.a." Hierdoor zijn de prijzen vrij voof de volgende werkzaamhe den: Behangerswerkzaamheden, electro-technische werkzaamhe den, grondboorwerkzaamheden machines. voor watervoorziening, instru mentmakerswerkzaamheden, lei en pannendekkerswerkzaamhe- den, monteurswerkzaamheden, ovenbouwwerkzaamheden, schil derswerkzaamheden, spuit- en lakwerkzaamheden, steenhou werswerkzaamheden, stoffeer derswerkzaamheden, terrazo- en kunststeenwerkzaamheden. Reparatiewerkzaamheden aan huishoudelijke artikelen, opti sche instrumenten, physische instrumenten, radiotoestellen en uurwerken. Reparatie- en bekledingswerk zaamheden aan kinderwagens en kinderwandelwagens, repara tie- en montagewerkzaamheden aan karkassen van lampekap- pen. Aanleggen en reparatie werkzaamheden aanbliksem afleiders, huistelefooninstalla- ties, radio-antennes, reclame verlichting, hervertinnen van melkbussen, huur- en verhuur van machines, eventueel inclu sief vergoeding voor bedienings personeel, ingenieurs-honoraria, inzetten, buigen en harden van glas, leggen, repareren en reini gen van parketvloeren, slopen van bouwwerken, slijpen van schaatsen, messen, scharen en andere werktuigen, taxeren van Een oude kous met dubbeltjes geldt wel eens als symbool van zuinigheid. Maar er is een betere manier om te sparen: zorgen, dat Uw wollen garderobe als nieuw blijft. Dat kan op een eenvoudige ma nier. Niet wassen in gewone zeep, die wol doet krimpen, stug worden en slijten, maar in alkali- vrije Echfalon, waarin Uw wol als nieuw blijft. 35 ct. per pak. Netto 100 gr. (Ingez. Med.) TERNEUZEN. i dingrijke wijze benut voor het bergen van grote hoeveelheden Internationale Stertocht. I versnaperingen (zichtbaar aan i de voorzijde), suiker, zout, pa- In verband met de avond ge- pier, enz. De rekken en laden wijd aan Zeeuwse Folklore en tegen de muur bieden opmerke- Dansen, welke de deelnemers lijk grote ruimte voor koffie, aan de Internationale Stertocht thee en verdere levensmiddelen. 1949 a.s. Zaterdag in het Con- Ook aan de textielkant is ge- certgebouw wordt aangeboden, woekerd met de plaatsruimte en deelt men ons mede, dat voor zo- i kunnen de dames zich vergasten ver te 20 uur nog plaatsen be- aan fijne stofjes en nylons, schikbaar zullen zijn, deze ter be- Alle verkrijgbare artikelen zijn schikking zullen zijn voor leden overzichtelijk opgesteld. Een en hun huisgenoten van de aparte vitrine biedt plaats aan V.V.V. Terneuzen, de Ver. voor kaas en vleeswaren, terwijl ook de Handeldrijvende Midden- de vitrine voor luxe bonbons en stand, de Ver. Havenbelangen dergelijke niet ontbreekt. en de Ver. Jachthaven. Middenstandsexamen Algemene Handelskennis. Bij het gisteren te Terneuzen gehouden Middenstandsexamen Algemene Handelskennis slaag den: P. Aarnoutse, Aardenburg; Aa. van Alten, Axel; Ma. La. Arens, Walsoorden; T. Bakker, Oost burg; P. Bakker, Hoek; C. Baü Een met smaak ingerichte étalage levert het bewijs, wat op textielgebied is te verkrijgen. In de avonduren zorgen de no dige staaflampen voor een zee van licht. Komende van Axel, valt deze verlichting reeds van verre op. Een groot aantal bloemenmanden getuigden op deze middag van het mede leven van relaties en vrienden. Wij kunnen de Gez. De Smit geluk en succes wensen met de deringheen, Heikant; O. H. Th.opening van deze moderne zaak Bauwens, Westdorpe; C. C. J. i en eveneens de bevolking met Bleijenberg, Sluiskil; J. C. Bleij- de aanwinst in haar steeds enberg. Sluiskil; Ma. Ma. Ca. 1 groeiende dorp. In een bijeenkomst van de Europese Assemblee van gisteren morgen ontstond een dispuut naar aanleiding van de benoeming van een Brits vertegenwoordiger voor een functie van plaatsver vangend voorzitter. Toen name lijk de naam van William White- ley, die een lagere ministeriële post in de Britse regering be kleedt, in dit verband werd afge lezen, stelde Sir Ronald Rose (conservatief) een vraag over de geldigheid van de candidatuur van Whiteley. Herbert Morrison antwoordde, dat volgens de statu ten ministers verkiesbaar waren als lid van de Assemblee, mits zij geen deel uitmaakten van het ministerscomité. Winston Churchill verklaarde hierop, dat het om een ernstige beginselkwestie ging. Besloten is, dat Ministers van de respec tieve regeringen kunnen komen als gedelegeerden, aldus zeide hij, doch het is iets anders, belast te zijn met de onpartijdig te vervul den plichten van een plaatsver vangend voorzitter". Churchill zeide verder, dat Whiteley 'n per soonlijke vriend van hem was^ toch dat hij onpartijdige vervul-* ling van het voorzitterschap van het grootste belang achtte. De fungerende voorzitter, Edou- ard Herriot, stelde 'tenslotte vast, dat de candidatuur van Whiteley overeenkomstig de statuten was. Voor de vier functies van vice voorzitter werden zes candidaten gesteld, namelijk Stefano Jacini (Italië), Lord Layton (Engeland), Francois de Menthon (Frank rijk), Ole Bjoern Kraft (Dene marken) Eamon de Valera (Eire) en Whiteley. maakt U niet alleen humeurig en ziek, maar het ondermijnt allengs Uw 'hele gestel en... de goede ver standhouding in Uw gezin. Laat het zo ver niet komen. Begin bij de geringste aanwijzing wan Rheu- matische Pijnen, een bloedzuive rende kuur. Met Kruschen Salts. Niets minder dan een wonder, die weldadige invloed van Kru.- schen. Dat doen de zes minerale zouten, waaruit Kruschen is samengesteld. De aansporende werking op de bloedzuiverende organen doen Uw bloed weer krachtig circuleren en onzuiver heden, die Uw pijnen veroorzaken, worden regelmatig en op natuur lijke wijze afgevoerd. Stel het niet uit. Begin liever vandaag dan morgen Uw Kruschen-kiuur, tot heil van Uw hele gestel. Kruschen is verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten. (Ingez. Med.) De 11de Mei van het jaar I77§ vond er nabij Sluis een, grens incident plaats, dat destijds veel stof deed opwaaien en een scherpe briefwisseling tussen Den Haag en Wenen tengevolge had. Een bakker uit Sluis had een partij graan gekocht, die opge slagen lag in één der polders bij het Zwin aan de grens en een tweetal schippers opdracht ge geven deze voor hem te gaan ophalen. Terwijl de beide man nen hiermede bezig waren, arri veerden er een zestal Oosten rijkse kommiezen ter plaatse de Zuidelijke Nederlanden wa ren toen nog Oostenrijkse Ne derlanden die de partij graan in beslag namen onder voor wendsel, dat deze zich op Oos tenrijks gebied bevond. Een opmerking van één der schip pers, dat de heren zich ver gistten, en dat deze zelf aan de verkeerde kant van de grens stonden werd tegengesproken en onder bedreiging met sabels en geweren moesten de man nen zich wel bij die uitspraak neerleggen. Ook enkele in de nabijheid wonende boeren, die zich in de zaak wilden mengen, werden bedreigd en om deze op een afstand te houden, lostten de Oostenrijkers zelfs een schot op hen. Dit trof geen doel, maar alarmeerde wel de wacht van het nabijgelegen fort „St. Paul", van waaruit drie soldaten en een strandvonder op het schot afkwamen. Dit viertal werd echter al even vriendelijk ont vangen als de boeren, want ook op hen richtten de kommiezen hun geweren, terwijl zij dreigden hen omver te zullen schieten, als zij naderbij durfden komen. De strandvonder liet zich ech ter niet intimideren en waar schuwde de commandant der Oostenrijkers, dat deze zich op Staatsgebied bevond, terwijl hij in zijn kwaliteit van bevoegd ambtenaar het wegvoeren van het graan verbood. Enige in druk maakten zijn woorden echter niet, de man werd ont wapend en in arrest gesteld, terwijl de indringers voortgin gen met het overbrengen van het graan naar Oostenrijks ge bied. Juist intijds om de wel wat al te kras optredende kerels tot de orde te kunnen roepen, ver scheen er een sterk commando Staatse troepen, uit Sluis op het toneel, die nu op hun beurt de Oostenrijkers gevangen namen en naar Sluis overbrachten, waar ze omgaand terecht moes ten staan voor het schenden van ons gebied, het bedreigen en gevangen nemen van amb tenaren en soldaten enz. Het vonnis was niet mals: de 30ste Mei werden de indringers vastgebonden aan een paal en met een strop om de hals ge geseld en gebrandmerkt en al dus getatoueerd weer naar Oos tenrijks gebied teruggestuurd! De Sluisse rechters wilden de heren Oostenrijkers zeker deze kunsten eens en voorgoed af-i leren! De tussenkomst van de fiscaal van Vlaanderen te Gent en van een rechter uit Brugge, die aandrongen op opschorting van de strafuitvoering hadden de Sluizenaren maar naast zich neergelegd. Maar, het muisje bleek eert staartje te hebben! Toen de mishandelde Oostenrijkers wejér op hun basis arriveerden eft daar hun wedervaren vertelden, werd Wenen op de hoogte ge bracht en Zijne Excellentie Baron von Reischach „extra- ordinaris Envoyé en Minister Plenipotentiaris van hare Kei zerlijke Majesteiten van Oosten rijk" te Den Haag zoiets als gezant en gevolmachtigd minis ter protesteerde op keizerlijk bevel bij onze regering ten scherpste tegen de mishandelin gen, welke men zijne dienaren had doen ondergaan en eiste hiervoor een passende genoeg doening. In Den Haag zat men met het geval zwaar verlegen, men was niet in de zaak gekend en vond ook, dat de Sluizenaren wel wat al te kras en voortvarend wa ren opgetreden, en schorsten in afwachting van de uitslag van een bevolen onderzoek de recht bank, die het vonnis had ten uitvoer doen leggen i.e. het ge hele college van den Vrije van Sluis. Bang van de keizerlijke toom bleek men echter toch ook niet te zijn, want nadat de zaak in derdaad grondig was onderzocht en de schuld der betrokken Oostenrijkse ambtenaren on weerlegbaar was komen vast te staan, beantwoordde men de nota met een tegennota, waarin men de juiste toedracht van de zaak vermeldde en de nadruk legde op het feit, dat de kom miezen op Staats grondgebied waren opgetreden op een wijze, die beneden alle gangbare nor men lag. Men zeide de gang van zaken te betreuren, maar constateerde zo tudsen de regels door, toch duidelijk, dat het gelijk aan Sluis was en hier mede kon de Minister Pleni potentiaris" en zijn keizerlijke opdrachtgever het doen! Boerjan, Biervliet; G. J. Bo gaard, Sluis; A. Boonman, Ove- zande; J. C. de Bree, Terneu zen; Ha. Ma. Buijsrogge. Hulst; P. Th. Buijsrogge, Hulst; R. P. Buijsrogge, Hulst; F. S. Buijze, Zaamslag; R. A. M. Calon, IJzenlijke; E. de Caluwé, Koe wacht; R. J. Claeyssens, Sas van Gent; Aa. van Damme, Terneuzen; F. Dekker, Terneu zen; W. F. Dekker, Terneuzen; G. P. A. Dieks, Hulst; P. C. Die- leman, Terneuzen; J. A. Dierkx, Nieuwvliet; Ra. Ma. van Dries- sche, Hulst; J. F. Ducheine, Biervliet; J. van Es, Terneuzen; L. Flipse, Middelburg; W. A. M. Gelderland, Sas van Gent; Th. W. de Groot, IJzendijke; J. J. Haak, Terneuzen; L. Hannewijk, Heinkenszand; P. J. J. Hart- hoorn, Oudelande; Ma. Ma. de Hulster, Aardenburg; Ee. Ae. Jansen, Schoondijke; J. D. A. Jansen, Terneuzen; G. van Kampen, Axel; C. I. Kostense, Biervliet; W. Koster, Terneuzen; Ca. van Langevelde, Axel. V akexaiftens. Bij het te Roosendaal gehou den examen ter verkrijging van het diploma „Vakbekwaamheid voor Broodbakkers" slaagde o.m. onze stadgenoot de heer P. J. van de Velde. Bij de te Utrecht door de Vak groep Kleermakerij gehouden examens slaagde voor het Ge- zellendiploma A onze stadgenoot de heer C. P. Dieleman. Aanwinst. Zoals in dit blad reeds per advertentie werd bericht, is Woensdag de geheel vernieuwde en gemoderniseerde zaak van de Gez. De Smit aan de Kanaalweg 70 geopend. Daartoe uitgenodigd hadden wij gelegenheid Woensdagmid dag ter receptie te zijn en kon den zo een rustig overzicht krij gen van hetgeen hier in een 10- tal weken is gepresteerd. Direct bij binnenkomst valt de prachtige winkelbetimme ring en -installatie op, geleverd door de fa. J. Haasdijk te Rot terdam. De driedelige toonbank is van de juiste hoogte en in het midden belegd met grijs-bruin geaderd marmer, met aan de zijkanten vitrines voor baby kleertjes en fijne chocolade werken. De ruimte onder de toonbank is op de meest vin- Festival. Woensdagavond had in Hotel Jacobs de laatste bespreking plaats van het Festival-comité. Aanwezig waren ook alle^com- missarissen van de verschillen de muziekgezelschappen. Zoals heden in de advertentiekolom men aangekondigd, zal de Edel- achtb. Heer Burgemeester van Terneuzen vanavond tussen half acht en 8 uur de openings plechtigheid verrichten, terwijl daarna in Hotel Stockman de trekking van de loterij plaats heeft. Zaterdagmiddag half vijf be gint de rondgang van de zes ge zelschappen, n.l. de plaatselijke fanfare, „St. Cecilia" uit Stop peldijk, „De Verenigde Vrien den" van Sas van Gent, „Con cordia'* van Axel, „St. Cecilia" van Philipine en „Eikels worden Bomen" van Westdorpe, terwijl last not least, te half negen het slotconcert wordt gegeven door de nieuw geüniformeerde „Har monie Terneuzen". Nu nog goed weer en Sluiskil zal een unicum op muziekgebied beleven. Wielerkoersen. In Café Faas werd Woensdag avond de laatste hand gelegd aan de organisatie van de koers voor beginnelingen op Zaterdag en de volkskoers op Dinsdag, 2e kermisdag. De eerste en voor naamste koers belooft schitte rend te worden. De beste nieu welingen zullen aan de start verschijnen, en wel uit Gronin gen, Heerlen, Helmond, Amster dam, enz. Uit de 45 deelnemers, w.o. de Zeeuws-Vlaamse cracks, nemen wij een greep en vinden o.m. de volgende renners: A. J. Bras- penninck uit Zundert, Eddy de Wael, Groenendijk, W. Huizen, Ovezande, G. Saelens, Zelzate, Hazewinkel, Haren (Groningen). Ook voor dit mooie sport evenement hopen wij van harte op een gunstige weersgesteld heid! DOOR PETER BARON (Geautoriseerde vertaling van H. H. J. Maas.) 75) (Nadruk verboden.) Tot zekere hoogte liet juffrouw Greer zich door Jan's betoog ge ruststellen, maar ze had nog een ander appeltje met hem te sch.il- 'en. „Alles goed en wel", vond ze, „maar er moet iets gedaan wor- don." /Hoezo, gedaan? Wat wou je doen?" „Dat weet ik niet, maar als 't zo doorgaat, krijg ik 't op mijn zenuwen. Als de Stroper 't op a voorzien heeft, zijn we de sigaar. Hij is gevaarlijker dan de hele rest tezamen. Ik wou dat de „Fat" nog hier was." Jan glimlachte koel. „Dus je wilt zeggen dat je bang bent?" „Ja, dat wil ik zeker zeggen. Jij en Barbara zijn de hele dag uit en dan ben ik hier helemaal 'alleen. Dat doe ik zo niet langer, Jan. Misschien is het niet om mij te doen maar als hij achter jou heen zit, loop ik een goeie kans om wat mee te krijgen, en daar ben ik niet op gesteld. Je trok. Jan. achterlatend om de advertentie op te maken. Het moet zorgen, dat er weer een man stelde hem» wat gerust, dat juf- komt, zoals Clem". Jan stak een sigaret op. ,,1'k geloof anders", meende hij dat we alle redenen hebben om geen vreemden binnen te halen". En Barbara dan? vroeg juf frouw Greer boosaardig. „Is dat dan soms geen vreemde en bo vendien geeft ze zich nog met die Vlooienpoeier af. Maar Barbara heeft niets in de gaten en dat is nog wel een vrouw. Wat een vrouw niet merkt, dat merkt een man nooit". an erkende met een knikje, dat hij die mening deelde. „En ik zou haar trouwens ook best kunnen missen", ging juf frouw Greer door. „Waarom, gaat ze eigenlijk niet trouwen Jan? Als ze haar tijd laat voor bijgaan, sterft ze als een ouwe vrijster. Niet dat een man nou zo bijzonder gezellig is maar komt er hier een, of niet?" „Voor mijn part; ik zal een advertentie zetten in de „Reigate Courier". „Goed", zei juffrouw Greer. „Hou je van varkensvlees?" „Zeker, waarom?" „Laatst werd je er galachtig van, en we eten het vanmiddag." Met welke opmerking zij ver- frouw Greer haar zelfbeheersing terug scheen te krijgen en toen Barbara binnen kwam, was hij bijna in een opgewekte stemming. „Ga je nog uit?" vroeg hij. „Gooi dit dan even bij de „Reigate Courier" in de bija. Barbara las de advertentie en lon kte, maar bij de deur keerde zij zich om en stelde een vraag die Jan drie jaar ouder maakte. „Tussen haakjes, wat is er met mijn Amerikaanse vrijer ge beurd?" Hij had zorgvuldig de ochtend bladen voor haar verborgen ge houden, maar hij had er z ch toch op voorbereid, dat ze nieuwsgie rig zou zijn naar de reden van Clem's afwezigheid. „Werkelijk", antwoordde hij be studeerd, „ik ben zelf een beetje bezorgd over hem. Hij is van nacht niet thuis geweest." „Ik veronderstel dat 't niet ge past is, je te vragen, openhartig te zijn", meende zij, j „maar ik weet een en ander van Clem's on rustige jeugd. Zit hij misschien in de kast?" Jan keek haar ongerust aan, en zij lachte over zijn verwarring ,,D;e uitdrukking heb ik van Clem geleerd", legde zij uit. „Ik weet er nog een hete hoop, maar is 't zo?" „Niet bij mijn weten." „Iets anders, kan hij een wagen sturen?" „Nee /waarom?" Omdat iemand gisterenavond of vannacht met mijn wagen uit is geweest. Nou, dan ga ik maar. Saluutjes." Barbara was weg, voor Jan een geschikt antwoord had kunnen bedenken. Haar Rover bracht haar weer naar de stad, waar zij voor het kantoor van de „Reigate Courier" inspecteur Keating ont moette. „Kijk, bent u het", zei ze ver wonderd. „Werkt de politie nou eigenlijk nooit, of is dat een spe ciale eigenschap van inspecteurs? Waarom ben je nu weer hier?" „Om dichter bij jou te zijn', plaagde Keating. „Je kunt altijd dicht bij me zijn', lachte Barbara „als je but ler bij ons wilt worden. Bij ons kun je zoveel geheimzinnigheid vinden als je hart begeert." Ze liet hem de advertentie zien, die Jan opgesteld had. „Je herinnert je die rare Ame rikaan wel", begon ze uit te leg gen, „die als Jan z'n valet fun geert." (Wordt vervolgd.) Wrakken in de Wiel in- lingen worden opgeruimd. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van de Rijkswater staat over enige tijd een aantal wrakken in de Wielingen op te ruimen. Vóór men hiermee be gint moet de marine een onder zoek instellen naar eventuële aanwezigheid van wapens en munitie in deze wrakken. Teneinde haar hiertoe in staat te stellen worden door het Ne derlandse Loodswezen op het ogenblik deze wrakken met boei en gemarkeerd. Het zal echter nog enige maande» duren vóór met het eigenlijke opruimings- werk wordt begonnen. De bedoe ling hiervan is de vaargeul tot de Belgische grens vrij te maken voor de scheepvaart. HEDEN: TERNEUZEN. Luxor-Theater 8 uur: Bioscoopvoorst. „Bit ting Pretty." SLUISKIL. 7.30 uur: Opening Muziekkiosk. MORGEN: TERNEUZEN. Luxor-Theater 8 uur: Bioscoopvoorst. „Sit ting Pretty." AXEL. Het Centrum 6.30 en 9 uur: Bioscoopvoorstelling „2 maal 2 is 2." SLUISKIL. 4.30 uur: Festival, 8.30 Concert „Harmonie Ter neuzen." vn gge Levering

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2