BIM IN HET JAAR 2048 UIT DE PROVINCIE Wat brengt de Radio'/ Binnenlands Nieuws SPORTNIEUWS BONNENLIJST Churchill to Straatsburg toegejuicht De gevonden Oud-Testamentische manuscripten Korte t>er«cKften Assemblee der V. N. opent met gebed Nieuwe aardschokken in Ecuador ie-comité he Soc. Partij Moskou Joego-Slavië niet Is bondgenoot »n gevangenis- r in Madras rlijnse bladen in srlijn verboden Voor het tijdvak van 14 t/m 27 Augustus 1949 geeft elk der volgende bonnen recht op het kopen van: Voedingsmiddelenkaar ten 909: 261 Vlees (A, B, D) 100 gr. vlees. 262 Vlees (A, B) 300 gr. vlees. 263 Vlees (D) 100 gr. vlees. 266 alg. (A, B) 200 gr. kaas of 250 gr. korstloze kaas. 272 alg. (B) 200 gr. kaas of 250 gr. korstloze kaas. 267 alg. (A, B) 125 gr. koffie. 274 alg. CD) 100 gr. kaas of 125 gr. korstloze kaas. (De letters achter de bon- nummers geven de kaarten aan, waarop de betreffende bonnen voorkomen.) Bonkaarten ZB, ZCZD, ZE, MD, MF, MH 909 (bijz. arbeid, a.s. moeders, zieken) Geldig zijn de bonnen ge merkt met de letter V. Bovenstaande bonnen kunnen reeds op Vrijdag 12 Augustus worden gebruikt. De bonnen 245, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 255, 256, 257, 258 en 259 algemeen van de bonkaarten voor voedingsmid delen kunnen vernietigd worden. De 71 ton metende clipper „Mayflower" van de Pan Ame rican Airways, het grootste com merciële landvliegtuig ter we reld, heeft een nieuw record ge vestigd door over de Atlantische Oceaan van Gander naar Lon den te vliegen in 6 uur en 52 mi nuten, met een gemiddelde snel heid van bijna 500 km per uur. Bij zijn aankomst te Straats burg werd Winston Churchill door een talrijke, geestdriftige menigte toegejuicht. Toen de Britse staatsman aan het portier van zijn rijtuig ver scheen en hij de menigte met een breed handgebaar begroette weer klonk een „hoera" en „leve Chur chill" uit duizenden kelen. Op het stationsplein wachtte Churchill een nog grotere ovatie. Zijn auto in de steek latend, stak Churchill de weg over en ging recht op de menigte af die met moeite door de politie in bedwang werd gehouden. Hij maakte met de vingers het V-teken. Daarna reed Churchill per auto naar het hem door de gemeenteraad ter beschikking gestelde particuliere hotel. vergunning van de Wed. Marteijn ingelicht, dit houdt verband met de vaststelling van het herbouw plan, welke vaststelling binnen kort tegemoet gezien kan worden. Verder spreekt de Voorzitter de aftredende leden Hamelinck, Nele, Haverbok® en De Bruijne toe en dankt hen voor hun pret tige samenwerking. Spreker hoopt dat zij prettige herinnerin gen aan hun ambtsperiode als raadslid zullen behouden. VftOEGE OOGST IN ZEELAND. De graan- en peulvruchtenoogst in Zeeland is thans in volle gang. Bij vele boeren zijn de gerst en de erwten al gedorst. De opbrengst per ha van gerst, erwten en koolzaad stemt tot te vredenheid. Ook de tarwe laat zioh goed aanzien. Door het war me weer van enige tijd geleden, is de oogst ruim een week vroe ger dan gewoon. De vlasprijzen vallen echter tegen. TERNEUZEN. Geslaagd. Gisteren slaagde te Amster dam voor het examen Kleinhan del in electrotechnisch materieel en electrotechnischfe verbruiks- toestellen, afgenomen door het Ministerie van Economische Za ken, Afd. Middenstand, onze stad genoot, de heer Th. E. Versloot. HOEK. Reizen. Dinsdag in alle vroegte ver trokken, twee bussen van Hoek, de één met de hengelclub „Sport en Genoegen" en de andere met de C.J.M.V. „Semper Fidlelis". „Semper Fidelia" maakte een reis naar Amsterdam, waar o.a. Artas bezocht werd en een rond vaart door de grachten op het programma stond. De hengelsportvereniging be zocht de Ardennen en wel voor namelijk Laroche en omstreken. Zoals gebruikelijk was het vroeg uit die veren en laat thuis, want uit zo'n uitstapje wordt, om zo veel mogelijk te genieten, het ma ximum gehaald. IJZENDIJKE. Vreemde houding van Waterl. Mjjj Weet Zeeuwsch Vlaanderen. Aan een schrijven, van de ge meente Schoondijke, waarin op het herstel van de in desolate toestand verkerende vissershaven VRIJDAG 12 AUGUSTUS. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Te Deum Laudamus; 8.45 Grm.; 9.15 Bij onze jonge zieken; 10.00 uur Gram.; 10.30 Morgen dienst; 11.00 Viool en piano; 11.30 Gram.; 12.00 Muztek; 12.33 Sex tet Jonny Kroon; 1.00 Nieuws; 1.15 Marinierskapel; 2.00 Kamer orkest; 3.00 Gram.; 3.40 Van oude en nieuwe schrijvers; 4.00 Muziek; De vijf Zapakara's; 5.20 Koor en Strijkorkest; 6.00 Harprecital; 6.30 Ned. Strijdkrachten; 7.00 Nieuws; 7.15 Geestelijke Uederen; 7.30 Actueel geluid; 7.45 Lezing; 8.00 Nws.; 8.15 Zingende school jeugd; 9.15 Reportage; 9.35 Gram., 9.45 Symphonie orkest; 10.46 Avondoverdenking; 11.00 Nieuws; 11.15 Gram. HULVERSUM H: 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de huis vrouw; 9.00 Gram.; IQ.05 Mor genwijding; 10.20 Gram..; 10.30 Voor de vrouw; 10.45 Frans liede- renrecital; 11.25 Vincent:(no; 12.00 Gram.; 12.45 Pianomuziek; ,1.00 Nieuws; 1,15 Muztek; 1.50 Gram.; 2.20 Solistenconcert; 3.20 De Kwintetspelers; 4.00 Cello en piano; 4.30 Van twaalf tot zes tien; 5.20 Kamermuziek; 6.00 Nieuws6.40 Koor en orkest; 7.00 Denk om de bocht; 7.15 Gram.; 7.50 Tien voor acht; 8.00 Nieuws; 8.05 Gram.; 8.30 Lezing; 9.00 Men vraagt... en wij draaien; 9.30 Orgelmuziek; 10.15 Gram.; 10.45 Avndwijding; 11.00 Nlleuws; 11.15 Gram. te Breskens en de verwezenlijking van de in 1946 beloofde binnen haven werd aangedrongen,, hecht, te de raad zijn volle instemming. Op voorstel van B. en W. be sloot de raad een gratificatie aan het gemeentepersoneel te ver strekken van 2 o/o der wedde tot maximaal 50. Een verzoek van de gemeente Oostburg aan deze gemeente om gezamenlijk met de andere Z. VI. gemeenten als huldeblijk aan de Waterleiding Mij W. Z..V1. een gedenksteen aan te bieden als blijk van waardering voor hetgeen deze Maatschappij sinds de bevrij ding voor W. Z.-Vl. heeft gedaan. Dit huldeblijk naar aanleiding van de eerste steenlegging van de watertoren te Oostfourg, kon geen genade vinden bij de edel achtbare heren, de steenlegging heeft inmiddels plaats gevonden, maar de gemeente Uzendijke heeft geen uitnodiging tot bijwo ning |ontvangen. Gezien deze vreemde houding, werd ingevolge advies van B. en W. besloten de gevraagde medewerking bij de aanschaf en aanbieding van het huldeblijk niet te verlenen. Z. h. st. werd een stuk grond, waarop de z.g. badbarak staat, in onderhandse huur aanvaard voor ƒ400, voor het tijdvak 19421948. De gemeente heeft inmiddels de barak met omrin gende grond aangekocht. Ook neemt Uzendijke nu deel aan de Stichting Schooltandver- zorging West Zeeuws-Vlaanderen. Hrerjbij maakte de heer Galon (R. K.) de opmerking, dat regel matig aan de verzoeken van de gemeente Oostburg gevolg wordt gegeven, met uitzondering dan van het huldeblijk aan de Waterl. Maatschappij. Daarom doet het hem onaangenaam aan, dat de gemeente Oostburg zich tegen de scizoenveemarkt te Uzendijk had verklaard. Eten verzoek van de heer J. Poucke om een perceel grond aan de Rosemarijnstraat in huur te mogen ontvangen werd afgewe zen. Het bedrag per leerling per jaar in artikel 101 der Lager On derwijswet 1920 als exploitatie vergoeding genoemd werd ge bracht op 18 gulden. De Voorzitter deelt mee, dat ingewonnen inlichtingen hij een naburige gemeente uitwezen dat daar 14,86 werd vastgesteld. Dit was evenwel geen aanleiding het hiermee ook te moeten doen. De geloofsbrieven der nieuw benoemde leden werden door de commissie van onderzoek in orde bevonden. De heer Cadzand (Arb.) en Calon (R. K.) spraken beide uit voerig over de woning voor de gemeente-jontvanger. welke bin nenkort aanbesteed zal worden en in de Waterspoortstraat zal ver rijzen. De heer Cadzand bepaalde zich tot het informatieve. De heer Calon had liever dat een particulier in de gelegenheid was met deze volumetoewijzing aan het bouwen te gaan. Volgens spreker zou aan particulieren voorrang verleend dienen te wor den. De Voorzitter deelt mee, dat voor deze bouw een extra toewij zing werd verstrekt;, en dus niet drukt op het voor 1949 toegewezen contingent. Op een vraag van de heer Cad zand omtrent de geringe nieuw bouw in Uzendijke sinds de be vrijding antwoorddt de Voorzitter uitvoerig. Ook wordt de heer Hamelinck over het uitbleven van de bouw- INTEliNfhTlONjVLi; STERTOCHT 1949. Zoals langzamerhand reeds be kend is zal van 1315 Augustus 1949 te Terneuzen de bijeenkomst en de start plaats vinden van de dtaor de Vereniging voor Vreem delingenverkeer, de Royal Sailing Club te Cent en de Jachthaven te Terneuzen georganiseerde Inter nationale Stertocht 1949. De bij zonderheden hiervan zijn opgeno men in de Vrije Zeeuw van 20 Juli j.l. Het komt ondergetekende ge wenst voor dat Terneuzen gedu rende deze dagen aan de buiten landse gasten een zo fleurig mo gelijke aanblik biedt. Ik wek daarom alle bewoners van Terneuzen op om van 1315 Augustus de nationale vlag uit te steken en het fleurige gebeuren aan de Soheldekade en omgeving gade te slaan, de harmoniecon certen te bezoeken en tegenover de gasten een wellevende houding aan te nemen. Namens de Oommissie van de Organisatie van de Interna tionale Stertocht 1949, M/r. P. H. W. F. TELiLEGEN. Zoals bekend, zijn in Palesti na 2000 jaar oude fragmenten van het Oude Testament in het Hebreeuws gevonden. Engelse archeologen menen nu, dat deze fragmenten deel hebben uitgemaakt van oude documenten, die door een Jood se secte, levende in klooster- verband, werden verborgen, toen deze secte voor haar gods dienstige en politieke vrijheid streed. De vondst wordt op het ogen blik in Londen nader onder zocht. De fragmenten, geschre ven op perkament, werden in 1947 in een grot bij de Dode Zee door een geitenhoeder ontdekt. Men neemt aan, dat de perka menten in de derde of vierde eeuw vóór onze jaartelling be schreven zijn en de geleerden zijn de mening toegedaan, dat de geïdentificeerde teksten van het Oude Testament deel heb ben uitgemaakt van een boeke rij, die door de Essenen, een van de drie Joodse secten, verborgen is. Deskundigen van het Britse museum, waar de fragmenten thans worden bestudeerd, heb ben verklaard, dat deze vondst uit archeologisch oogpunt de belangrijkste is, die ooit in Pa lestina werd gedaan. Men neemt aan, dat deze teksten 1.100 jaar ouder zijn dan de tot nu toe be kende. Er zullen 20 jaar nodig zijn vóór de teksten bestudeerd en vergeleken zijn met die van de Bijbel, zoals wij deze thans kennen. Onder de vier perka mentrollen, die door de Ameri kaanse school voor Oosterse studies worden onderzocht, be vindt zich het oudste bekende manuscript van Jesaia. Ook an dere Oud-Testamentische boe ken zijn reeds geïdentificeerd. Behalve de manuscripten wer den in de grot nog overblijfselen van geweven kleren en van aar dewerk gevonden. Het bestaan van deze fragmenten werd het Brits museum ongeveer een jaar geleden bekend, toen voor het eerst hierover publicaties in Amerika verschenen, waar som mige van de perkamenten te recht waren gekomen, na in Palestina door vele handen te zijn gegaan. GOOCHELAAR DOET VOORSPELLING. Met enige plechtigheid ge heel passend overigens bij deze gelegenheid werd gisterenoch- tend in een verzegelde stopfles onder getuige van twee Amster damse politie-agenten en vrijwel de gehele Amsterdamse pers een OP schrift gestelde voorspelling in een der étalages van de Bijen korf gedeponeerd. De amateur-goochelaar R. A. M. Riebeek uit Rotterdam heeft namelijk voorspeld welke koppen er in de dagbladen van 20 Augus tus zullen verschijnen. Op de grote goochelavond, die op die datum in Krasnapolsky te Am sterdam zal worden gegeven tij dens het internationaal goochel- congres, dat die week wordt ge houden, zullen de zegels in bijzijn van de politie worden verbroken en de voorspelling bekend ge maakt. Van heden af tot 20 Wij hebben Basli wel zo lang zamerhand leren kennen als een echte goeierd. Maar hij kan één ding niet verdragen: Voor een „ik weet niet wat" te worden uit gescholden. Daarom begon hij op de commissaris toe te lopen, om hem iets te doen. Twee agen ten echter, niet minder baardig dan hun chef, hielden hem tegen. l,,Voor U mij aanvliegt" zei de commissaris kalmer, „wilt U mij misschien zeggen, waarom U zich in andermans kleren uit de vorige eeuw heeft uitgedost?" De com missaris greep zijn pijp en zocht i naar zijn tondeldoos, i „Het zijn mijn eigen kleren uit I mijn eigen eeuw", zei Basli. Bim, die zag, dat de commis- I saris zijn pijp wilde aansteken, was hem voor en hieldi hem een I sigarenaansteker voor, een ca deautje, dat hij voor zijn vader had bestemd. De commissaris stak zijn pijp aan. Pas daarna zag hij het instrumentje en schrok. „Hoe komt U aan die griezelige uitvinding?" vroeg hij. Als enig antwoord liet Basli hem een paar foto's zien, fotlo's van zijn auto, van een modem huis uit 1948 en van 'n vliegtuig. De com missaris werd wit om zijn neus. Augustus zal de vcjorspelling, verborgen onder een aantal lak zegels, in de étalage van de Bijen korf blijven liggen. AMSTERDAMS TAXICHAUF FEUR IN NfAARDEN OVERVALLEN. De 50-jarige Amsterdamse blokiband-ehauffeur G. Jansen is de afgelopen nacht in het Rem brandt-kwartier te Naarden bijna het slachtoffer geworden van een laffe overval door twee onbe kende mannen, die nog niet zijn opgespoord. De chauffeur stond Dinsdag nacht ca. één uur met zijn wagen op de taxistandplaats bij het Centraal station. Twee mannen stapten 'in de wagen en verzoch ten hem hen naar het Gooi te brengen. Via de Rijksweg liet het tweetal zich dloor de chauffeur naar het Bredius-kiwartier te Bussum rijden om hem even later een adres op te geven, op de hóek van de Remibrandtlaan en de Gerard DOulaan, in de rustige villawijk te Naarden. Toen de wagen op het aangegeven adires bijna stil stond, greep een der mannen de chauffeur van achte ren beet, terwijl de ander hem met een met zand gevulde, toe'ge- kruoopte herensok een klap op het hoofd gaf. De chauffeur wist zich aan de worgende greep te ont rukken, liet zich op dc bank zak ken en kon de portierkruk grijpen en slaagde er in u'it de wagen te komen. Ook de beide mannen gooiden het portier open en ren den de Gerard Doulaan in. De chauffeur, hoewel danig geschrok ken, behield zijn tegenwoordig heid! van geest en zette, terwijl hij voortdurend „moord" riep, een achtervolging in. Het gelukte hem echter niet de mannen te achterhalen. De politie, die spoe dig gewaarschuwd was liet in alle richtingen speuren, doch zonder resultaat. Ook een politiehond, die gistermorgen vroeg op het „spoor" werd gezet, slaagde er niet in de weg te volgen, dte de beide laffe overvallers waren ge gaan. Bij Bloomington in de Ame rikaanse Staat Indiana is een autobus met ongeveer 37 passa giers tegen een bruggehoofd ge reden, over de kop geslagen en in brand gevlogen. Ten minste 15 personen zijn om het leven gekomen. Reeds verscheidene weken terroriseren benden bavianen Noord Kenia. Tot driemaal toe hebben de apen, die buitenge woon stoutmoedig en wreed zijn, inlandse dorpen aangevallen en kinderen meegesleept en gedood. De inlanders verdedigen zich door vóór hun hutten vergiftig de maïs te strooien. Bij een dorp heeft men in twee dagen tijds 30 lijken gevonden van vergif tigde bavianen. De Syrische politie .heeft 11 personen in hechtenis genomen voor ondervraging in verband met de ontploffing in de tuin van een synagoge op Vrijdag j.l., waarbij 11 personen werden ge dood. Enkele studenten onder de arrestanten zouden hebben be kend, medeplichtig te zijn aan de aanslag. Er zijn drie bommen geworpen. De Gezant van Israël te Boe karest heeft uit Tel Aviv op dracht gekregen contact op te nemen mèt de Roemeense Mi nister van Buitenlandse Zaken over de „verdwijning" van vijf Zionistische afgevaardigden, die zich sedert ongeveer 6 maanden in Roemenië bevonden, aldus het avondblad „Hador" te Tel Aviv. Volgens dit blad zou men sinds enkele weken niets meer van deze afgevaardigden hebben ver nomen, „nadat zij door de poli tie uit hun hotel waren gehaald." Het blad schrijft, dat men niet van plan is deze zaak in de doof pot te laten stoppen. De aanbeveling van Trygve Lie om elke algemene vergade ring der Ver. Naties voortaan te beginnen en te beëindigen met een minuut stilte om de gedelegeerden in de gelegenheid te stellen te bidden of te medi teren, is Woensdag door een speciale commissie van de alge mene vergadering goedgekeurd. De stemverhouding is niet be kend gemaakt, maar volgens gewoonlijk betrouwbare bron is het voorstel goedgekeurd met 6 tegen nul stemmen en 6 ont houdingen. De Verenigde Sta ten zouden hebben voorgestemd, terwijl men meent, dat de Sow- jet-Unie en Frankrijk zich van stemming hebben onthouden. In het reeds vorige week door de aardbeving geteisterde gebied van centraal-Ecuador hebben zich wederom aardschokken voorge daan waardoor opnieuw paniek onder de bevolking ontstond. Bo le dagen geleden arresteerde de van Indianen, die pogen ibuit te halen uit de ruïnes der verwoeste steden. VOETBAL. Het vijflandentournooi op Curasao. In een spannende en snelle wed_ strijd behaalde het elftal van Curasao Dinsdagavond een 20 overwinning op Columbia. Bij de lust was de stand 10. De ook in Nederland bekende doelman Hato van Curasao was wegens ziekte vervangen oor Pinedo, die een zeer goede wedstrijd speelde. De stand in het vijflandentour nooi luidt thans: Curasao 3 2 10 5 61 BW 2 1 1 0 3 31 Guatemala 3 1113 66 Columbia 3 1113 4—5 Aruba 3 0 0 3 0 28 DUIVENSPORT, De Postduivenvereniging „Tot Weerziens" te Sluis organiseerde een nrijsvlucht vanuit Breteuilie. Snelheid le duif 1210.2 meter. Aankomst eerste 20 duiven: C. v. d. Walle 1, 9, 17; Ch. v. d. Bunder 2, 3; A. Vermeulen, Bres kens 4, J. de Zutter 5; J. v. Plasse 6, 8, 20; P. de Broek 7, 12; P. v. d. Bussche 10; J. Rijk/bost 11; M. van Boven 13; P. van der Walle, Breskens 14; P. Groosman 15, 18; O. de Meijer 16, 19. Prijsvlucht uit Orleans. Snel heid le duif 1144.5 meter. Uitslag: C. v. d. Walle 1, 3, J. de Zutter 2; P. de Smit 4. VLUCHTEN VAN BRETEUL. Duivenver. V. V. te Sasput en E. D. B. te Schoondijke. lste duif snelheid 1266 m. A. Jansen 1, 5, 17; J. van Laare 2; G. de Wever 3\ 10, 13, 1'6, 20; B. van Waes 4, 9; F. de Block 6, 15; Jan Moelaert 7, 8; C. de Poorter 11; C. dej Jonge 12; W. Akkcbus 14; T. Vermeulen 18; A. Seijnesael 19. Duivenver. V. Z. V. te Hoofd plaat. Oude duiven. lste duif snelheid 1195,8. m. P. van Waes 1; A. Pilaet 2; C. Seijensael 3; J. Spinnewijn 4, 8; Cyr. de Ruijsscher 5; A. Seijne sael 6; M. Merrelaar 7; C. Ver- straete 9; C. Seijnesael-Roegies 10; Rougies 11; A. den Hamer 12; R. Scherbeijn 13; C. Temmer man 14; C. de Walle 15; P. Tem merman 16; Gebr. Martens 17. Jonge duiven. lste duif snelheid 1223 m. C. Sutin 1; J. dis Geringel 2, 8; P. Pijcke 3, 5, 10; C. Seijensael 4; Gebr. Temmerman 6, 7; Gebr. Martens 9, 20; L. Pielaet 11; G. Versitnaeten 12; Qebr. Provoost 13; C. Soultmans 14, 18, 19; C. Hogerwerf 15. 16; A. Pielet 17. „Jong maar moedig" te Drie wegen. Jonge duiven. Snelheid 1191 meter. Jansen Rauw 1, 11, 14, A. Boer- men 2, 20; Cam. Hamerlijnck 3, 16; Iz.' Zonnevijlle 4, 12, 18; A. de Meijer 5, 9, 13, 17; J. van. Gijs 6, 8; C. Babijn 7; J. Merrelaer 10, A. dien Hamer 15, A. de Putter 19. Oude duiven: C. Babijn 1; A. Putter 2; Aug. Jansen 3; Cam. Hamerlijnck 4, 5; A. de Miejer 6. VLUCHTEN VAN ORLEANS. Duivenver. V.Z.V., Hoogeweg te Hoofdplaat. Snelheid le duif 1149.8 meter. P. Pijcke 1, 4; Gebr. de Poorter 2; E. Temmerman 3; 'Gebr. Mer- tens 5, 10, 14; A. de Waele 6; J. Steyaert 7; Gebr. Provoost 8; J. Spinnewijn 9; C. Soulimans 11; C. de Waele 12; R. Sdherbeijn 13. „Jong maar moedig/" te Drie wegen. Snelheid le duif 1112 meter. A. den Hamer 1, 2, 5; A. Boer man 3; P. den Hamer 4; Cam. Hamerlijnck 6 en 7. WEDVLUCHT OP MONS. Duivemmaatschappij „De Voor waarts" te Zaamslag-Veer. 'Snelheid le duif 1386.9 meter. Oude duiven: P. Koopman 1, 11, 15; D. de Jonge 2; J. de Visser, Axel 3, 16; Gebroeders Dees 4; J. Kaijser, Driewegen 5; C. van Doorn 6; L. Koster 7; C. Kolijn, Driewegen 8; J. W. Scheele, Axel 9; F. die Jongte 10; P. van de Voorde 12; H. de Ferj- ter, Vogelwaarde 13; H. Scheele 14; P. van Hoeve, Driewegen 17; \V. de Vos 18, 19; C. Kolijn, Drie wegten 20. Jonge Duiven J. de Visser, Axel 1; J. W. Scheele, Axel 2; KosterDe ij, Axel, 3, 12; C. van Alten 4; H. Oornelissen 5; D. Kaijser, Zaamslag 6; H Scheele 7; C, P. Oppe 8; D. de Jongte 9, 20; W. de Vos 10; P. Koopman 11, 14, 16; Gebr. Comelissen 13; Smallegange 15, 17; Gobr. Cor- nelissen 18; G. van de Voorde 19; VLUCHT UIT BRETEUTL. Duivenmij. „De Eendracht" te Terneuzen. Snelheid eerste duif 1214 meter. Eerste 20 duiven: C. v. d. Bulck en Zn 1, 11; J. v. d. Peiji 2, 18; P. de Jonge 3; F. Faas 4; B. dte Smit 5; C. de Rijke 6; P. Ver biest 7; A. Faas 8; H. Koch Zn 9; F. van Doeselaar 10; Chr. van Dricl 12; A. van Kouteren 13; I. de Jonge 14; L. Breepoel 15; F. de Clerck 16; F. Verstrae- ten 17; F, Kegels 19; Jac. Hof man 20. Siuiskilse Reisduif. Prijsvlucht uit Breteuil. Aan komst eerate 20 van de 65 duiven. A. van Kerkhove 1, F. Andriessen 2, P. Claes 3, 5, 16, F. Klaassen 4, R. Schelf out 6, F. Mollet 7, 14, H. Snoeck 8, J. Nijssen 9, Th. Miattelé 10, 13, S. Nijssen 11, L, Meert 12, R. Rj'ckacrt 15, 17, El. Schoof 18, J. Bavekoo 19, 20, Snelheid le duif 1242,5 meter. Aankomst eerste 20 van de 54 jonge duiven. J. v. d. Hage 1, J. Lavoir 2, 15, A. Notté 3, E. Lambert 4, 17, F. Wullems 5, P. Caluwé 6, G. Wullems 7, 13, J. Dubbeldam 8, P. Rijokaert 9, R. van Acker 10, J. Nijssen 11, J. Neels 12, F. Sijs 14, L. Meert 16, J. Andriessen 18, M. van Roosendaal 19, J. van Hoeve 20. Snelheid le duif 1225,5 meter. MAANSTANDEN, i Maan Ond. Opk. Ond. 20.56 22.55 7.44 20.07 21.52 11.28 20.05 22.04 12.40 20.03 22.20 13.54 20.01 22.42 15.19 19.59 23.15 16.25 19.57 17.34 19.55 0.03 18.29 19.53 1.08 19.10 actiecomité van de icialistische Partij is rond bijeengeweest, lende sprekers be lt het Socialistische het antwoord is op eactionnaire bedrei- tholiek-Liberale re nden. De taak van omité zal zijn „de e beschermen tegen krachten der Ka- Liberalen, de her- p sociaal gebied, zo- r de vorige regering wezenlijkt te doen m de terugkeer van zonder goedkeuring en Senaat met alle verhinderen." Zij h tevens uit tegen ing der kolen- en jzen, die door de ering zou worden teneinde de belas- nnen verlagen, listische actie-comi- lan in de dagen na jrkiezingen toen het ronde deed, dat Ko- >ld voornemens was naar België terug afwachting van een er wetgevende Ka- lomité maakte toon een dergelijk geval rs te zullen mobili- n algemene staking kondigen. st-Russlsche regering nota aan Joego-Sla- l de tekst door radio- 1 omgeroepen, aange- zij' „de Joego-Slavi- g niet langer als ge- i de Sowjet-Unie kan Zij beschuldigt de ii van „lasterlijke ver- >n de Sowjet-Unie in en door Joego-Slavië d gerichte nota over ndelingen over he' g met Oostenrijk. 1 >ta wordt er aan toe de Sowjet-Ünie niet aanspraken van de che regering kan on speciaal wat betreft ken, die die Joego- gering zelf heeft op- choon zij dit feit voor lavische volk verbor- fjet-nota worden ver huldigingen herhaald, Slavië achter die rug et-Unie om met Brit- voordigers onderhan- ebbcn en zou hebben l zijn aanspraken op Caninthië. sische nota wordt nog de Joego-Slavische »e jaar geleden popg- jet-regering er toe te verantwoordelijkheid lemen voor het afzien Jlavië van territoriale waarbij die Joego- ■egering dan afzijdig om een valse indruk ij het Joego-Slavisiche Joego-Slavische rege- jrsteld in haar naïvi- Sowjet-regering zich jolitieke chicanes zou us de nota. .gavond is voor de al in deze week een iproer voorgekomen en wel in de Koed- .ngenis, waar com- gevangenen weiger- laten opsluiten en s met messen, stuk- q stenen te lijf ging. Gill, de inspecteur- ■an het gevangenis- p de assistentie van i. Deze poogde eorflti •ige gevangenen te doch opende daarna op hen en gebruikte Een gedetineerde en ;ene werden gedood. 11 en andere functio- iepen verwondingen vakvereniging geen antwoord op een ultimatum) van de werkge vers had gegeven, waarbij de ar. beiders opgeroepen werden over werk te verrichten. Dertien grote schepen en een nog groter aantal kustvaar, tuigen worden door de sjtaking vastgehouden. ae vrije siaax. Men is te Londen van mening, dat de Joego-Slavische zone van het vrije gebied in feite reeds door Joego-Slavië geannexeerd is en vele waarnemers hebben reeds te kennen gegeven dat een verdeling van Triëst langs de bestaande zonegrens de beste oplossing zou zijn. Op onze administratie ligt voor belanghebbenden ter inzage: de lijst van het Troepentrans- portschip „Grote Beer" ver. moedelijke aankomst te Rotter dam 25 Augustus a.s. or tein A. F. E. Lucas van het De vonshire-regiment, heeft de Dis- tmguished-Service-Order ontvan gen voor het feit dat hij, ofschoon geheel alleen, een gToep opstan delingen ih Malakka in 'bedwang hield door zogenaamde comman do's aan zijn „jnianschappen" te geven. voigens een wuoruvoeiuer van dé niet-communistische Berlijnse spoorwegvakbond is de onder Sowjet-controle staande directie van de Berlijnse spoorwegen van plan volgende week vijftienhon derd West-Berlijnse spoormanmen te ontslaan, in strijd met het na de jongstleden staking overeen- gekomene. 14 AUGUSTUS. Breskens Terneuzen Walsoorden 13 AUGUSTUS. Breskens Terneuzen Walsoorden v.m n.m. v.m. n.m. 4.34 5.09 5.59 4.47 5.22 6.12 v.m. n.m. 5.05 5.17 5.40 6.30 5.52 6.42 Westelijke comman- Berlijn hebben de autoriteiten Vrijdag l, dat geen met Rus- enties verschijnende i West-Berlijn meer den toegelaten, als de et Westerse vergun- Sowjet-sector verbo- den" blijven. Volgens het Amerikaanse mi litaire bestuur laten de Sowjet- autoriteiten alle West-Berlijnse bladen, die per post naar de Russische sector worden gezon den, in beslag nemen en vernie tigen. Dit zou in strijd zijn met de instructies van de Berlijnse Bestuursraad.

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 3