De Belgische Kabinetscrisis opgelost Opnieuw deelnemers, aan Rondetafelconferentie gearriveerd DE RAAD VAN EUROPA Relletjes te Muenchen DONDERDAG 11 AUGUSTUS 1949. Aanvangsdatum Rondetafelconferentie De^uitvoering van het Cease Fire Gebruikt per dag wat emmers water minder, De drinkwatervoorziening ondervindt dan geen hinder! Geen waarnemer uit Suriname naar do Rondetafelconferentie HOOGWATER De aanval op Surakarta Beschuldiging tegen B sseftop Dibeiius De ontploffing te Potsdam Lady Baden Powell bezoekt Nederland Katholieke-Liberale Regering gevormd De nieuwe Regering ,ie-comité he Soc. Partij Moskou Joego-Slavië niet is bondgenoot n gevangenis- in Madras lijnse bladen in rlijn verboden Frankering bij Abonnement: Terncuzen WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donder dagochtend tot avond. Tijdelijk enige regen. Overwegend zwaar bewolkt met tijdelijk enige regen. Ma tige tot vrij krachtige wind tussen Zuid-West en West. Weinig verandering in tem peratuur. ZEEUW 5e Jaargang No- 1188 Verschijnt dagelijks Drukkerij N.V. Fa P. J. v. d. Sande, Terneuzen Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Advertentieprijs: per mm 10 ct.; minimum per advertentie 1,50. Inzending advertenties tot des namiddags 3 uur. Rubriek kleine advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bureau van dit Blad 15 cent meer. 'êi 5È Woensdagmiddag is wederom een aantal deelnemers aan de R. T. C. op Schiphol aange komen. taris-generaal van de conferen- politieke moeilijkhedenJreeft d tussen de regering en Pasoen- dan en de Siliwangi-divisie ver loopt: „Enige maanden geleden is de samenwerking begonnen tussen de regering en twee ba tte, Mr. B. Th. A. Westerouen van Meeteren, hoofd van de afd. kabinet van het Ministerie van Overzeese Gebiedsdelen, J. J. Rombach, lid van het algemeen regering echter die samenwer king moeten stopzetten, maar thans, na het afkondigen van de order tot staken van de vijandelijkheden, is er weer secretariaat evenals Mr. Raden contact opgenomen ditmaal met Prajogo en Mr. Th. H. Bot, Oost-Indonesië was vertegen woordigd door de Minister van Financiën Makassar, Mr. M. Ha melink. Van de Republikeinse delegatie waren ter verwelko ming aanwezig: Mr. Mohammed Roem, A. K. Pringgodigdo en Mr. Dr. Koesoemah Atmadja. Kolonel A. A. J. J. Thompson, lid van de Nederlandse delegatie bij de voorbereidende bespre kingen te Batavia en souschef van de Generale Staf in Indone sië, deelde de aanwezige ver slaggevers mede,dat hij geen verklaringen kon afleggen al vorens hij met Dr. Van Royen had gesproken. Ook over de militaire situatie van dit ogen blik wilde hij zich niet uitlaten. De eerste minister van Pa- soendan (West-Java), Djoem- hana Wiriaatmadja, die lid is van de B. F. O., antwoordde op de vraag hoe de samenwerking Van (bevoegde zijde wordt ons naar aanleiding van in de pers verschenen berichten, als zou de aanvangsdatum der Ronde Tafel conferentie door de Nederlandse regering zijn vastgesteld op 22 Augustus a.s. het volgende mede gedeeld: Vaststelling van de aanvangs datum dier Ronde Tafelconferen tie is geen aangelegenheid, welke door de Nederlandse regering eenzijdig kan worden beslist. Hierover zal overleg gepleegd moeten worden met de Republi keinse delegatie, de delegatie van de B.F.O. en de U.N.C.I. In verband daarmee verdient het opmerking dat de voorzitter der Republikeinse delegatie eerst op 11 Augustus hier te lande wordt verwacht. Het ligt in de bedoeling van de Nederlandse regering om zodra mogelijk in de centrale commissie van de Ronde Tafelconferentie overleg te ope nen omtrent de naaste voorberei dingen en de aanvangsdatum van de Ronde Tafelconferentie. „Het Nederlands zal op de duur als een vreemde taal worden be schouwd. Trouwens de jongere generatie spreekt al bijna geen Nederlands meer." De leider van de delegatie van Oost-Java, Dr. Ateng Kartana- hardja, deelde mede dat Oost- Java op het ogenblik als veilig gebied kan worden beschouwd. Hij was voor het eerst in Neder land en was voornemens zijn vrije tijd te besteden aan het bezoeken van Nederlandse me dische inrichtingen. Dr. Ateng is n.l. geneesheer. de gehele divisie, die uit tien tot twaalf bataljons bestaat. Gehoopt en verwacht wordt, dat het de regering van Pasoen- dan zal gelukken een vrucht bare samenwerking met de di visie te verkrijgen." De heer Djoemhana verklaar de verder goede hoop te hebben, dat de R. T. C. een gunstig re sultaat zal opleveren. „Er wor den moeilijkheden verwacht, maar ze zullen niet onoverwin nelijk zijn. De unie-gedachte leeft nog steeds. Het zal geheel en al van de voorwaarden, op de R.T.C. te stellen, afhangen of deze gedachte werkelijkheid zal worden." Achttien jaar geleden was de heer Djoemhana voor het laatst in Nederland. Hij studeerde n.l. in Leiden. Dr. Ali Sastro Amidjojo, voor malig Republikeins minister van Onderwijs, thans lid van de Republikeinse delegatie, onder streepte de verklaring van Mo hammed Roem, dat er harde noten gekraakt zullen worden. „Hier is de gehele Republikeinse delegatie het wel over eens. Die harde noten zullen in het bij zonder liggen op het gebied van economie en financiën." Toch was Dr. Sastro Amidjaja opti mistisch gestemd. Over het on derwijs verklaarde de Minister nog dat de Bahasa Indonesia de officiële voertaal zal worden. Kabinetszitting te Djogja. De Sultan van Djogja heeft aan Aneta verklaard, dat twee missies in midden-Java er in ge slaagd zijn. het bevel tot het cease fire over te brengen aan de aldaar opererende guerillatroepen. Woensdagavond leidt de Sultan van Djogja de eerste kabinetszit ting bij afwezigheid van Hatta, waarbij op de agenda onder meer voorkomen de werkzaamheden van de Republikeinse delegatie m Indonesië en de uitvoering van de order tot het cease fire. Ten aan zien van 't laatste punt verklaar de de Sultan, dat de afbakening van de patrouillezones nog steeds een moeilijk punt is. De Sultan vertrekt 14 Augus tus voor een driedaagse inspec tietocht ntor Kedus en de omge ving van Ranjumas. (Van de speciale correspondent van het A. N. P.) Een uitbundig versierde nieuwe „hoofdstad Van Europa" be groette gisterenmiddag honder den leden van de consultatieve vergadering van de raad van Europa en de menigte, die voor het universiteitsgebouw was bij een gekomen, reserveerde al haar toejuichingen voor Win ston Churchill. De Britse staats man was zowel in als voor het gebouw, waarin de Europese problemen thans 'n maand lang zullen worden besproken, het uitsluitend doelwit van de foto grafen. Hij was ook de enige le vende staatsman, wiens ener gieke werk voor het tot stand komen van een verenigd Europa door de voorlopige voorzitter Edouard Herriot werd gewaar deerd. De bejaarde Franse poli ticus, die moeizaam de voorzit terszetel was beklommen en die zeer symbolisch de drie jongste leden van de vergadering als zijn assistenten naast zich riep, be paalde zich in zijn openingsrede niet tot een overzicht van de groei van de Europese beweging. Hij aarzelde niet ook direct de punten aan te grijpen, die in de komende discussies zonder twij fel tot de punten van ver uiteen lopende inzichten zullen beho ren. Zo trok hij reeds de ope ningsdag onmiddellijk de ge dachten naar de zo omstreden kwestie van de intrede van West-Duitsland in de Europese raad. Het eerste Franse woord, In een geheim behandelde correspondentie over de vertegen woordiging van Suriname op de rondetafel-conferentie tussen Ne derland en Indonesië te 's-Graven- hage welke thans is vrijgegeven, zeggen de staten van Suriname, dat zij zich, conform de motie van 23 Juli, onthouden van verder overleg met Nederland terzake Van het vestigen ener nieuwe rechtsorde zolang in Nederland de gebleken opvating van het begrip gemeen overleg" en het nako men van toezeggingen wordt ge handhaafd. Diens volgens kunnen de staten ook niet medewerken tot 't aanwijzen van personen door Suriname tot 't treden in zodanig overleg. „Zij zijn van oordeel, dat onder de huidige omstandig heden evenmin waarnemers kun nen worden afgevaardigd naar de rondetafel-conferentie, zodat niet ware terug te grijpen naar de eerdere beslissing tot het aan wijzen van Mr. Dr. J. C. de Mi randa en Mr. Dr. R. F|os als zo danig". De staten verzoeken eveneens dringend opheffing van het geheime karakter van het telegram van Minister van Maar- seveen van 27 Juli in verband met bedoelde motie. 11 AUGUSTUS. Breskens Terneuzen Walsoorden v.m n.m. 3.30 3.41 4.05 4.55 4.16 5.06 Te München is het tussen Jo den en politie tot gevechten van man tegen man gekomen, waar bij aan beide zijden gewonden vielen. Enkele politieauto's wer den vernield. Het Duitse Nieuwsbureau De- na meldt, dat ongeveer duizend Joden een protestoptocht hiel den tegen de publicatie van een ingezonden stuk in de „Süddeut- sche Zeitung" van Dinsdag, waarin de Joden werden aange spoord naar Amerika te gaan, en dat ook andere anti-semie- tische uitlatingen bevatte. Het handgemeen ontstond toen gemotoriseerde en bereden politie op de plaats van de pro testbetoging verscheen. Na een korte kloppartij werden de de- Omtrent de aanval op Soera- karta van j.l. Zondag hebben Ne derlandse militaire kringen te Batavia toegegeven, dat in en rond Solo incidenten van meer dan normale omvang voorkwa men, waarbij van Nederlandse zij de een krachtige actie gevoerd werd. Details over de gevechten kunnen echter niet gemeld wor den. De speciale correspondent te Solo van het Chinese dagblad „Keng Po" meldt inmiddels, dat een aanval gedaan werd door circa 2000 man, die er in slaagden in de stad te infiltreren. Het hierna ontstane vuurgevecht, waarbij aan beide zijden van zwa re wapens gebruik gemaakt werd, duurde tot laat in de avond. In de namiddag stegen, aldus de „Keng Po", vijf bommenwerpers op, die het Noord-Westelijk stads deel bestookten, waarop kanon vuur volgde, terwijl twee jagers een kwartier lang het Noordelijke stadsdeel met mitrailleurs be schoten. Van de zijde van het militaire uitvoerende bureau van de UNCI werd vernomen, dat zich in Solo thans geen groep militaire waarnemers bevindt; de dichtst bijzijnde groep bevindt zich te Salatiga, circa 50 km ten Noord westen van Solo. monstranten door de politie verspreid, maar de gevechten werden voortgezet in naburige parken en zijstraten. Op ver schillende plaatsen braken de demonstranten de straat op en zij bombardeerden de politie met stenen. De militaire poli tie greep niet in. Zij zette alleen een deel van de betrokken wijk af. Een politieauto werd in brand gestoken en auto's van de brandweer werden vernield. Er zijn geen arestaties verricht. Als voorzorgsmaatregel zijn bij de krantenbureaux politieman nen op post gezet. In een verklaring van het centrale Joodse comité wordt gezegd, dat de politie „mee dogenloos en op SS-manier" is opgetreden en dat drie buiten landse Joodse demonstranten schotwonden hebben opgelopen en ernstig verwond zijn. Het comité verklaart verder, dat de optocht is voorafgegaan door een vergadering, waarop het In Noord-Anatolië (Turkije) zijn door overstromingen 1500 mensen dakloos geworden. Ver mist worden 22 personen. Dr. Edwin Broome, functionaris van de afdeling Duitse religieuze aangelegenheden van het Ameri kaanse militair bestuur in Ber lijn, heeft in een rapport aan de militaire gouverneur o.m. ver klaard', dat volgens aan hem ver strekte inlichtingen Otto Dibeiius, de Bisschop van Brandenburg, tot zijn persoonlijk assistent had be noemd Ds. Wolfgang Guenther Dietrich, die van 1933 tot 1945 lid is geweest van de nazi-partij. Ds. Dietrich is oud-lid van de S.A. en behoorde ook tot de ul tra-nationalistische Duitse Chris telijke beweging. De functionaris sen van de dienst, die dit rappor teerden, verklaarden, dat de acti viteit van de Evangelische Kerk „nauwkeurig in het oog gehou den" zou worden en de politiek van Bisschop Dibeiius „aandach tig bestudeerd diende te worden dat in deze kwestie gesproken werd in de stad, waar de Mar seillaise geboren werd en waar een goed deel van de bevolking nog Duits dialect spreekt, ge tuigde vrijuit van Franse be zorgdheid voor de opneming van het nieuwe West-Duitsland. Ver wijzend naar Bevins Lagerhuis rede zeide Herriot, dat het beste was eerlijk te spreken en te con stateren hoezeer „onze geesten verdeeld zijn". Herriot sprak zijn waardering uit voor Duitslands bijdrage aan de Europese cultuur doch zeide, dat het tijdperk van gaskamers en masamoorden nog niet vergeten kan worden. In dien Duitsland trouw gebleven was aan de grote beginselen van Kant, Hegel en Goethe, hoe graag zouden wij er dan mede samenwerken in een organisatie van Vrij Europa, zeide Herriot. In de omstandigheden, waarin Duitsland zich thans geplaatst had, was het echter volgens Her riot aan dit land zelf „om ant woord te geven op de vraag, die voor ons eerder een moreel dan een politiek probleem betekent". Herriot dacht de raad van Europa ook een grote rol toe in de behandeling van economische problemen en sneed daarmee 't tweede der kernvraagstukken dezer Assemblee aan. Het Plan Marshall had Europa, aldus Her riot, een kunstmatig regiem op gelegd, dat slechts van tijdelijke aard kon zijn. Hij aarzelde niet de ervaringen, opgedaan met po gingen om de economie der ver schillende landen te harmonië ren, teleurstellend te noemen. De oorzaak daarvan was volgens hem, dat men getracht heeft deze problemen te behandelen in het kader van de bestaande instellingen. Hij herinnerde aan Briands uitspraak, dat deze problemen op een technisch niveau moeten worden geplaatst en volgens po litieke gezichtspunten moeten worden behandeld. Hij beval.de Assemblee dan ook om een aan tal technische punten in stu die te nemen, zoals: organisatie van 'n Europees plan van open bare werken, reorganisatie van de handel en onderlinge erken ning van universitaire graden. Herriots openingsrede, waar in nogmaals werd gezegd, dat de raad tegen niemand gericht is, was het enige, dat in de korte openingszitting werd afgewerkt. De verkiezing van de voorzit ter werd op voorstel van Paul Reynaud, zoals verwacht werd, tot hedenochtend uitgesteld. Spaak, de voornaamste candi- daat voor deze functie, vertrok terstond na de zitting naar Brussel en zeide dat het nieuwe Belgische kabinet zo goed als klaar was. Dit zou betekenen, dat hij heden als president ge kozen zou kunnen worden. De entourage dezer eerste zit ting deed denken aan de Parij- se zitting van de Verenigde Na ties, doch alles leek iets huise lijker van aard: van de meisjes in Elzasser costumes, die voor de ingang stonden, tot de ge moedelijke groepering van leden rond de voorzitterstoel. De helft van de grote met Gobelins be klede zaal was gevuld met toe hoorders en een kwart met pers vertegenwoordigers. De twaalf Ministers der vertegenwoordi gende landen waren ook aanwe zig. De zetels der afgevaardigden en de perszetels zijn voorzien van een apparatuur voor gelijk tijdige vertaling, die evenwel tijdens de eerste zitting niet in gebruik was. De leden zaten in alphabetische volgorde, zodat geen scheidingen tussen groe peringen naar landen of inzich ten zijn waar te nemen. De brief van de Nederlandse delegatie aan de voorlopige pre sident, waarin gevraagd werd om vóór de zitting een ogenblik stilte in acht te nemen, is zon der effect gebleven. Herriot be gon onmiddellijk nadat hij het podium was beklommen met zijn openingsrede. Men verwacht, dat de plaats van Paul van Zeeland, die thans tot Minister van Buitenlandse Zaken in de nieuwe Belgische Regering is benoemd, in de Bel gische Delegatie te Straatsburg door Spaak zal worden ingeno men. Te Brussel heeft Spaak gister avond medegedeeld, dat hij be reid is deze benoeming te aan vaarden. Verwacht wordt, dat Spaak thans tot Voorzitter van de Europese Assemblee zal worden gekozen. „Europa waardeert mij meer dan België," voegde Spaak er aan toe. „neo-f ascistische en anti-semie- om richting ervan te bepalen tische gestook in de Süddeutsche Zeitung" gecritiseerd is. Reuter meldt nader, dat 300 Joodse verplaatste personen en 50 man Duitse politie bij de kloppartij betrokken waren. Vijf Joden werden gewond, van wie een ernstig. Een politieman maakte van zijn revolver ge bruik. Aan de zijde van de po litie waren 20 gewonden. Het ingezonden stuk, dat de aanleiding van de ongeregeld heden vormde, was getekend „Adolf Bleibtreu". Algemeen wordt aangenomen, dat dit moet betekenen „blijf trouw aan Adolf". Volgens het West-Berlijnse blad „Der Abend" zijn bij de ontploffing, die zich vorige maand in het Marmor-Palast te Potsdam heeft voorgedaan, 20 personen gedood onder wie ma joor Werin, de Sow jet-comman dant van Potsdam. Het blad beweert, dat een hoge Sowjet-Russische officier ervan verdacht wordt de ont ploffing te hebben veroorzaakt om Werin uit de weg te ruimen. Broome 'bevindt zich thans in de Ver. Staten. Zijn dienst zou deze zomer opgeheven worden overeenkomstig het „kleine be zettingsstatuut", dat het grootste deel van de administratieve ver antwoordelijkheid aan de Duit sers overdraagt. Men verwacht derhalve, dat McCloy, de Ameri kaanse Hoge Commissar's, zal heslissen of stappen zullen worden genomen op grond van dit rap port of dat men de zaak als een Duitse aangelegenheid' zal be schouwen. Een functionaris van het mili taire bestuur verklaarde aan Reuter, dat de Evangelische Kerk het enige religieuze lichaam was, dat niet actief met het militaire bestuur had samengewerkt. Volgens hem had - Bisschop Dibeiius in 20 gevallen geweigerd predikanten met een nazistisch verleden uit hun amfot te ontzet ten", zodat wij ze zelf moesten ontslaan." Een woordvoerder van Bisschop Diibelius, die de beschuldigingen tegensprak, verklaarde, dat het kerkbestuur het verleden van al zijn pr ede kanten zorgvuldig had nagegaan en de beweringen van die Amerikaanse autoriteiten „on gegrond!" waren. Lady Baden Powell, „chief- guide of the world," de weduwe van de stichter der Padvinders beweging, zal een bezoek bren gen aan Nederland, ter gelegen heid van de internationale trai ning van de Kaboutersleidsters, die van 16 tot 30 Augustus wordt gehouden op het padvindsters- centrum „Buitenzorg" bij Baarn. Op 18 Augustus zal Lady Baden Powell uit Oslo op Schiphol aan komen, waar zij zal worden ont vangen door de hoofdbesturen van het Nederlandse Padvind- stersgild.e en van de Gidsen (R. K. Padvindsters). Op een vergadering van het permanente comité van de libe rale partij, die de gehele dag duurde, is met 70 tegen 51 stem men besloten deel te nemen aan een nieuwe regering. Na het bezoek, dat de Katho lieke en liberale onderhande laars gistermiddag aan Kabi netsformateur Gaston Eyskens hebben gebracht, verklaarde de liberale Senator Mundeleer, dat de tweeledige regering gevormd is en men het eens is over het Regeringsprogram. Gaston Eyskens deelde de jour nalisten gisteravond om half elf mede, dat hij een nieuwe Katho liekLiberale Regering gevormd heeft. Hiermede is een eind gekomen aan de Belgische Regeringscri sis, die 45 dagen heeft geduurd en een der langste was in de Belgische geschiedenis. De nieuwe Ministers zullen hedenmiddag de eed afleggen in handen van de Prins-Regent. Gaston Eyskens deelde gister avond te kwart voor elf de offi ciële samenstelling van de nieu we Regering mede. Katholieke Ministers: Eerste Minister: Gaston Eys kens. Minister van Staat zonder por tefeuille: Carton de Wiart. Minister van Buitenlandse Za ken en Buitenlandse Handel: Paul van Zeeland. Minister van Verkeerswezen: P. W. Segers. Minister van Economische Za ken en Middenstand: Jean Du- vieusart. Minister van Arbeid: Oscar Behogne. Minister van Binnenlandse Zaken: Albert de Vleeschauer. Minister van Landbouw: Mau rice Orban. Minister van Koloniën: Pierre Wigny. Liberale Ministers: Minister van Defensie: Albert Devèze, tevens plaatsvervangen de Eerste Minister. Minister van Staat zonder por tefeuille: Octave Dierckx. Minister van Financiën: Hen ri Liebaert. Minister van Justitie: Albert Lilar. Minister van Onderwijs: Leo Mundeleer. Minister van Wederopbouw: Jean Rey. Minister van Volksgezondheid en Gezinszorg: Adolphe van Glabeke. Minister van Publieke Werken: Buisseret. Het nieuwe Ministerie bestaat uit 7 Vlamingen, 5 Walen en 5 Brusselaars. MAANSTANDEN. Maan Opk. Ond. 22.55 21.52 22.04 22.20 22.42 23.15 Ond. 20.56 20.07 20.05 20.03 20.01 19.59 19.57 19.55 19.53 0.03 1.08 7.44 11.28 12.40 13.54 15.19 16.25 17.34 18.29 19.10 actiecomité van de icialistische Partij is vond bijeengeweest, lende sprekers be lt het Socialistische het antwoord is op eactionnaire bedrei- tholiek-Liberale re nden. De taak van omité zal zijn „de e beschermen tegen krachten der Ka- Liberalen, de her- p sociaal gebied, zo- r de vorige regering wezenlij kt te doen m de terugkeer van zonder goedkeuring en Senaat met alle verhinderen." Zij h tevens uit tegen ing der kolen- en jzen, die door de ering zou worden teneinde de belas- nnen verlagen, [istische actie-comi- tan in de dagen na ;rkiezingen toen het :onde deed, dat Ko- ild voornemens was naar België terug afwachting van een er wetgevende Ka- jomité maakte toen een dergelijk geval rs te zullen mobili- n algemene staking condigen. t-Russische regering nota aan Joego-Sla- de tekst door radio- l omgeroepen, aange- zij „de Joe go-Sla vi- niet langer als ge- de Sowjet-Unie kan Zij beschuldigt de van „lasterlijke ver- n dc Sowjet-Unie in en door Joego-Slavië 1 gerichte nota over idelingen over he g met Oostenrijk. 1 ta wordt er aan toe de Sowjet-Unie niet aanspraken van de he regering kan on speciaal wat betreft ten, die die Joego- jering zelf heeft op- hoon zij dit feit voor avische volk verbor- jet-nota worden ver- mldigingen herhaald, .lavië achter die rug !t-Unie om met Brit- oordigers onderhan- ibbcn en zou hebben zijn aanspraken op arinthië. ische nota wordt nog de Joego-Slavische e jaar geleden poog- 31-regering er toe te verantwoordelijkheid «men voor het afzien lavië van territoriale waarbij die Joego- sgering dan afzijdig ►m een valse indruk j het Joego-Slavische "oego-Slavische rege- rateld in haar naïvi- Sowjet-regering zich Dlitieke chicanes zou is de nota. .avond is voor de 1 in deze week een moer voorgekomen >n wel in de Koed- igenis, waar com- gevangenen weiger- laten opsluiten en met messen, stuk stenen te lijf ging. 3111, de inspecteur- ,n het gevangenis- de assistentie van Deze poogde eerst, ge gevangenen te och opende daarna p hen en gebruikte en gedetineerde en ine werden gedood, en andere functio- spen verwondingen vakvereniging geen antwoord op een ultimatum van de werkge vers had gegeven, waarbij die ar, beider.-? opgeroepen werden over werk te verrichten. Dertien grote schepen en een nog groter aantal kustvaar', tuigen worden door de sitaking vastgehouden. ae vrije staat. Men is te Londen van mening, dat de Joego-Slavische zone van het vrije gebied in feite reeds door Joego-Slavië geannexeerd is en vele waarnemers hebben reeds te kennen gegeven dat een verdeling van Triëst langs de bestaande zonegrens de beste oplossing zou zijn. Op onize administratie ligt voor belanghebbenden ter inzage: de lijst van het Troepentrans portschip „Grote Beer" ver, moedelijke aankomst te Rotter dam 25 Augustus a.s. CJO" X tein A. F. E. Lucas van het De, vonshire-regiment, heeft de Dis- tmguished-Service-Order ontvan gen voor het feit dat hij, ofschoon geheel alleen, een groep opstan delingen ih Malakka in 'bedwang hield door zogenaamde comman do's aan zijn manschappen" te geven. voigeus een wuoruvoeiuer van dë niet-communistische Berlijnse spoorwegvakibond is de onder Sowjet-controle staande directie van de Berlijnse spoorwegen van plan volgende week vijftienhon derd West-Berlijnse spoormannen te ontslaan, in strijd met het na de jongstleden staking- overeen- gekomene. 14 AUGUSTUS. Breskens Terneuzen Walsoorden 13 AUGUSTUS. Breskens Terneuzen Walsoorden v.m n.m. v.m. n.m. 4.34 5.09 5.59 v.m. 5.05 5.40 6.30 4.47 5.22 6.12 n.m. 5.17 5.52 6.42 Vestelijke comman- Berlijn hebben de autoriteiten Vrijdag dat geen met Rus- ities verschijnende West-Berlijn meer aen toegelaten, als de et Westerse vergun- Sowj et-sector verbo den" blijven. Volgens het Amerikaanse mi litaire bestuur laten de Sowjet- autoriteiten alle West-Berlijnse bladen, die per post naar de Russische sector worden gezon den, in beslag nemen en vernie tigen. Dit zou in strijd zijn met de instructies van de Berlijnse Bestuursraad.

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1