Voorbereiding Rondetafelconferentie De aardbeving in Ecuador De aflossing van troepen van de Koninklijke Landmacht in de Nederlandse Antillen en Suriname Gesprek met de Ambassadeur van India in Nederland De bezetting van Japan WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1949. Trygve Ue en het Atiantisch Pact Nederlandse delegatie voor de Rondetafelconferentie Woensdag nieuwe Belgische Regering? Laat toch Uw kraan niet onnodig openstaan Moh. Hatta op weg Karatsji naar Montgomerie is het eens met ds Lattre de Tassigny HOOGWATER Hans Krause legt functie neer Telegram aan Nederlandse Regering Millionairs in Belsen De economische Aen sociale Raad „Zuivering" in de Klu-Klux-Klan Grote Vijf en Canada bespreken contröle"op atoomenergie Amerikaanse Senaat aanvaardt wetsontwerp Oorlogsmonument te Woensdrecht Opheffing Australische boycot op Nederlandse schepen verwacht Luchttank experiment Autobus door trein gegrepen Schok voor een zakkenroller Maan e-comité ie Soc. Partij /toskou Joego-Slavië niet s bondgenoot n gevangenis- in Madras lijnse bladen in rlijn verboden Frankering bij Abonnement: Terncuzen WEEKS VEKWACHTIN G medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woens dagochtend tot avond. Wisselend, bewolkt. Overwegend droog weer met wisselende bewolking. Zwakke tot matige Westelijke wind. Ongeveer dezelfde tempera tuur als gisteren. 5e laargang No- 1187 Verschijnt dagelijks Drukkerij N.V. Fa P. J. v. d. Sande, Terneuzen Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Advertentieprijs per mm 10 ct.; minimum per advertentie 1,50. Inzending advertenties tot des namiddags 3 uur. Rubriek kleine advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bureau van dit Blad 15 cent meer. In verband met de Ronde Tafelconferentie zijn, door de Se cretaris-Generaal, Dr. Prinsen, enige mededelingen gedaan over de technische voorbereidingen. Ten behoeve van de vergade ringen is de beschikking verkre gen over de grafelijke zalen op het Binnenhof, omvattende de Ridderzaal, de Rolzaal, de Wees kamer, de Lairessezaal, en de Hogerlbeetskamer. Voor plenaire vergaderingen lijkt de Ridderzaal aangewezen, waarin tafels in de vorm van een ovenaal kunnen worden aange bracht, plaats biedende voor 120 tot 150 deelnemers, waarachter zich de adviseurs en deskundigen zouden kunnen groeperen. Aan weerszijden van de verhevendheid voor de Troon is ruimte voor eventuele genodigden. Het balkon van de Ridderzaal zal worden ingericht voor pers tribune, waar ongeveer 100 jour nalisten plaats kunnen nemen. In de keldergewelven (gelegen on der de Rolzaal) zal het. perscen trum worden ondergebracht. {De Rolzaal zal worden inge richt als „lobby", waar de deel nemers aan de conferentie en ook de pers toegang hebben. Even tueel zouden ook de genodigden hier een plaats kunnen vinden. De Weeskamer, Hogerbeetska- mer en de Lairessezaal zouden bestemd kunnen worden voor commissie-vergaderingen, die als besloten vergaderingen niet toe gankelijk zijn voor pers of buiten staanders. Aan de overzijde van het Bin nenhof is verder de beschikking gekregen over de Treveszaal en de Statenzaal, die hetzij voor kleine recepties hetzij voor verga deringen, zouden kunnen worden gebruikt. Het Secretariaat-Generaal zal worden gehuisvest in de boven zalen van De Witte, waar de be schikking is verkregen over een zestal lokaliteiten. Voor het secretariaat van de B. F.O. is de beschikküng verkre gen over een viertal vertrekken 'ii het gebouw van de Eerste Ka mer. Het secretariaat van de Re publiek wordt gevestigd iln een aantal kamers in de vleugels van het Palace hotel. De Ned. Spoorwegen hebben de deelnemers aan de R.T.C. vrij vervoer aangeboden door geheel Nederland. Door de afdeling cultureel con tact van het departement van Overzeese Gebiedsdelen wordt een programma ontworpen, waarbij zo mogelijk gerekend zal worden op een dag in de week),, bij voor keur de Woensdag, voor een gro tere excurs'te, c.q. bezoeken aan andere steden, terwijl verder in overleg met de Stichting Cultu rele Samenwerking plannen wor den ontworpen voor informele be zoeken en uitstapjes, bijv. in het week-end. Zo zouden b.v. excur sies kunnen worden georganiseerd naar de Jaarbeurs te Utrecht, de Philips-fabrieken in Eindhoven, de Staatsmijnen, de Noordelijke pro vincies via de afsluitdijk, Twente voor textielfabrieken en wat dies meer zij. Volgens het conservatieve Noorse blad „Morgenbladet" heeft Trygve Lie, secretaris generaal der V. N., Maandag avond in een rede te Bergen het Atlantisch Pact gegispt. Het blad verklaart, dat velen deze aanval zullen betreuren en ver volgt: „Ongetwijfeld doelde hij op het Atlantisch Pact, toen hij koeltjes en gebelgd gewaagde over regionale overeenkomsten. Opmerkelijk waren vooral zijn verklaringen over paragraaf 51 van het Handvest. De woorden van de Secretaris-Generaal zul len zeker voet geven aan die ele menten, die zich verzetten tegen toetreding van Noorwegen tot het Atlantisch Pact." Het Oslose communistische blad „Friheten" bediende zich van de rede voor een aanval op de buitenlandse politiek der Noorse regering. „Men merkt onmiddellijk de diepe kloof op tussen Trygve Lie's idealen en opvattingen en de buitenlandse politiek van de Noorse regering", aldus het blad. „De rede van Lie was een hartstochtelijk beroep op inter nationale samenwerking op een basis van vrede, vooruitgang en de V. N. De Noorse regering heeft ons land dienstbaar ge maakt aan een blok, dat onze nationale onafhankelijkheid schendt en kennelijk er op uit is van Noorwegen een militaire basis te maken voor agressieve voorbereidingen tegen de volks democratieën in Oost-Europa en de Sowjet-Unie". Het Franse blad „Le Monde" schreef Dinsdag, dat Trygve Lie de doeltreffendheid van de Ver. Naties heeft overdreven in zijn vierde jaarrapport en „op discrete wijze critiek oefent" op het Atlantisch Pact. Naar het A. N.jP. verneemt, is de Nederlandse Delegatie voor de Rondetafel-confercntie nog niet definitief samengesteld. Wel zul len, naar wij vernemen de vol gende personen in deze Delegatile zitti'ng nemen: Minister Van Maarseveen, voor zitter; vice-voorzittersMinister Stikker en Dr Van Royen. Leden zullen o.ha. zijn de Minis ters Götzen en Joekes en voorts de heren Blom, G'Sben en Kolo nel Thompson. Ook de commissie van negen mannen zal een bepaalde positie in de Delegatie innemen. De ver dere samenstelling is nog niet be kend. Kabinetsformateur Gaston Eyskens verklaarde gisterenmid dag tegenover de pers dat he denavond wellicht een nieuwe Bglgische Regering zal zijn ge vormd. Eyskens deelde mede, dat hij Dinsdag besprekingen heeft gevoerd met socialistische en li berale afgevaardigden en dat de onderhandelingen heden ochtend zullen worden voort gezet. De kabinetsformateur zou zich waarschijnlijk in de loop van Dinsdagavond naar de Prins regent begeven om verslag uit te brengen over de stand van zaken. Op een vraag of hij, indien de Liberalen zich op het laatste ogenblik zouden terugtrekken, zijn taak als formateur zou neerleggen, antwoordde Eys kens ontkennend. Aangenomen wordt, dat hij in een dergelijk geval aan de thans reeds 43 dagen durende crisis een einde zou willen maken door de vorming van een homo geen-Katholieke regering. In politieke kringen is men van mening, dat in de nieuwe regering Paul Henri Spaak zijn post van Minister van Buiten landse Zaken zal moeten af staan aan Paul van Zeeland. N.V- Waterleiding Mij- „Zeeuws-Vlaanderen" De Republikeinse premier, Drs. Moh. Hatta, is Dinsdagmid dag aan boord gegaan van het vliegtuig, dat naar Karatsji ver trok op weg naar Den Haag. Hij zal een dag te Karatsji blijven en met de premier van Pakistan een bespreking voeren over de laatste ontwikkelingen van de toestand in Indonesië en de ko mende Rondetafel-conferentie. Naar vernomen wordt, heeft de perschef van de permanente commissie van de landen van het Pact van Brussel te Londen meegedeeld, dat Veldmaarschalk Montgomery volkomen accoord gaat met de verklaring van Ge neraal De Lattre de Tassigny van Maandag, die hij gezien had voor zij werd gepubliceerd. Naar de mening van de Veld maarschalk was hieraan niets toe te voegen. WOENSDAG 10 AUGUSTUS. Naar aanleiding van vragen, die gerezen zijn inzake de aflos sing van de troepen van de Ko ninklijke Landmacht in de Ne derlandse Antillen en Suriname, wordt van bevoegde zijde het volgende medegedeeld: Als algemeen beginsel geldt, dat de dienstplichtigen, die hun dienst vervullen in de Neder landse Antillen en Suriname on der toch al gunstiger omstan digheden dan het geval is in In donesië, in verband met het streven naar gelijkheid van tijdsduur van de militaire dienst in de verschillende overzeese ge biedsdelen, eenzelfde tijd onder de wapenen moeten blijven als overeenkomstige categorieën dienstplichtigen in Indonesië. Ten aanzien van de thans in de Nederlandse Antillen en Suri name verblijvende militairen kan in 't algemeen worden ver meld, dat de in het eerste kwar taal 1948 vertrokken groepen zullen worden afgelost in het eerste kwartaal 1950; de in Juni en Juli 1948 vertrokken groepen in het derde kwartaal 1950 en de in November en December '48 en Januari '49 vertrokken groe pen in het eerste kwartaal 1951. Aangezien geen speciale troe penschepen naar deze gebieden varen, doch 't vervoer geschiedt met de normale lijnschepen en derhalve afhankelijk is van de beschikbare ruimte, kunnen geen definitieve data worden opgegeven. Breskens Terneuzen Walsoorden v.m. 4.56 3.31 4.21 n.m. 3.07 3.42 4.32 „Ik ben van mening, dat de hulp van Nederland voor het souvereine Indonesië van grote betekenis zal kunnen zijn." Aldus verklaarde de Dinsdag in Nederland gearriveerde am bassadeur van India, Dr. H. S. Mehta tegenover een redacteur van het A.N.P. „De Nederlanders hebben in derdaad een grote ervaring in Indonesië maar het is moeilijk nu reeds voorspellingen te doen. Immers wij moeten het resul taat van de Rondetafel-confe rentie afwachten. Hiervan zal afhangen, wat de toekomst in dit opzicht kan brengen." De ambassadeur wees in dit ver band op het voorbeeld van En geland. „De Britten zijn na de overdracht van de souvereiniteit zeer welkome vrienden en Kei- pers in India." „India heeft grote belangstelling voor de Rondetafel-conferentie, doch slechts in zoverre het geïnte resseerd is bij de vestiging van vrede en stabiele verhoudingen in Z.O.-Azië". „Wij zijn vrien den van beide partijen". De heer Mehta drukte zijn voldoening uit over de resulta ten van de preliminaire confe rentie in Batavia en verklaarde geheel overtuigd te zijn van de oprechte bedoelingen van Ne derland wat betreft de over dracht van de souvereiniteit aan Indonesië. Dr. Mehta bevestigde, dat hij de eerste ambassadeur van In dia is in West-Europa „afgezien tenminste van de speciale posi tie, die onze „hoge commissaris" in Londen inneemt". Dr. Mehta was in gezelschap van Dr. Chharbra die enige da gen tevoren in Nederland arri veerde teneinde de nodige rege lingen te treffen. Dr. Chharbra is een oud-leerling van de Leid- se universiteit, waar hij in 1934 promoveerde bij Prof. Vogel, oud-hoofd van de archeologi sche dienst in Brits-Indië. Dr. Chharbra, die Nederlands verstaat en spreekt, memoreerde hoe hij in 1945 op een vermeend bericht van de dood van Prof. Vogel een herdenkingsartikel over zijn leermeester schreef en enige tijd later een persoonlijke brief van Prof. Vogel ontving, waarin hem dank werd ge bracht voor de waarderende woorden „na zijn dood aan hem gewijd". Terugkerende van vacantie heeft de Duitser Hans Krause, hoofd van de afdeling planning der economische commissie in de Sovjet-zone,, op het kantoor van de onder Britse licentie sitaande Noord-Weat „Duitse radio in de Britse sector van Berlijn meege deeld!, dat hij zijn functie hij de economische commissie niet wil hervatten, daar hij „niet tevre den" ia met de ontwikkelingen aldaar. Krause heeft een belangrijke rol gespeeld bij de organisatie van het bekende twee-jarenplan voor de Oostelijke zone,, waarvan de uitvoering 1 Januari 1949 is he. gonnen. De contact-commissie voor Sumatra heeft gisterenmorgen aan de Nederlandse regering in Den Haag het volgende tele gram verzonden: „Verzoeke eerbiedig om als vertegenwoordigers T. B. A.-ge- bieden Sumatra in gelegenheid gesteld in Den Haag komen ten einde gehoord te worden onder werpen R. T. C.". w. g. Benkoelen, Indragiri, Djam- bi, Lampong, Minang- katau, Tapanoeli, Pagar Alam. Een afschrift van dit telegram werd overhandigd aan de di recteur van het kabinet van de H. V. K„ Dr. Koets. Duitse douanebeambten heb ben gisteren verklaard, dat 15 verplaatste personen in het kamp Bergen Belsen door smok kel en zwarte handel million- nair geworden zijn, aldüs meldt het Britse blad Daily Herald. Een Noord-Amerikaans diplo maat, die zojuist was terugge keerd van de streek, waar de rampzalige aardbeving heeft ge woed, verklaarde, dat het aan tal slachtoffers veel groter is, dan tot dusver officieel is opge geven. Hij zeide, dat de volledi ge opgave mogelijk aan de tien duizend doden zal toekomen. De helft van de verwoeste stad Pelileo glijdt, volgens hem, lang zaam naar beneden een dal in. De Sowjet-afgevaardigde Aroe- tioenian heeft gisteren in de Economische en Sociale Raad van de V. N. verklaard, dat het plan-Marshall de werkloosheid in West-Europa, „een hinder lijk symptoom van de komende crisis", heeft vergroot. „Handhaving van de werk loosheid op een bepaald peil," aldus de afgevaardigde, „is in kapitalistische landen steeds een methode geweest om druk op de arbeiders uit te oefenen en zijn loon te drukken." Hij drong er bij de Raad op aan ernstig na te denken over de kwestie der werkloosheid, ter zake aanbevelingen te doen en voort te blijven gaan met het verzamelen van gegevens. De leider van Klu-Klux-Klan, „Grote Draak" Samuel Green, heeft officieel drie „klaverns" (afdelingen) verboden en de leden bevolen, hun officiële ge waden in te leveren. Green ver klaarde tegenover de Chatta nooga Times, dat de maatregel tegen de drie klaverns te Chattanooga, Trenton (Georgia) en Lafayette (Georgia) „in het belang was van alle betrok kenen". De klavern van Chattanooga was verboden op grond van be schuldigingen van terroristische invallen in kerken, het toedie nen van geselingen en gewapen de intimidatie van burgers. De afdeling Trenton stond in be trekking met een groep lieden, o.w. de sheriff, wien het geselen van zeven negers ten laste ge legd was. De klavern te La fayette had 30 Juli des avonds een optocht door de stad geor ganiseerd zonder toestemming van de plaatselijke autoriteiten. Volgens de reglementen van de Klan had deze optocht niet zon der toestemming van de auto riteiten gehouden mogen wor den, aldus Green. Vele overlevenden van de ramp sterven nog aan koudvuur. De Noord-Amerikaanss hulp missie, die gisteren uit Panama in Ecuador is aangekomen, meldt, dat thans genoeg medi sche voorraden aanwezig zijn. Het grootste gevaar, dat de overlevenden nog bedreigt, is longontsteking, omdat veel men sen de nacht zonder dekens in de open lucht moeten doorbren gen. Een vrouw, die gisteren na vijf dagen uit een ruïne te Pelileo werd gered, vroeg eerst om wa ter en onmiddellijk daarop wil de ze weten hoe laat het was. De vijf grote mogendheden en Canada zijn Dinsdag in geheime zitting te Lake Success bijeenge weest om te trachten de impasse te verbreken ten aanzien van de kwestie van internationale con trole op de atoomenergie. Gene raal MacNaughton van Canada was ditmaal voorzitter. De an dere vergaderingen zullen in al- phabetische volgorde worden voorgezeten door China Frank rijk, Engeland, de V.S. en Rus land. De Amerikaanse Senaat heeft met 63 tegen 7 stemmen het wets ontwerp aangenomen, waarbij tot 30 Juni 1950 5.797.824.000 dollar voor het Europees herstelprogram en voor de tegemoetkoming in de bezettingsikosten van de V. S. worden uitgetrokken. Woensdrecht, dat bij de ge vechten de toegang naar Zee land in Octobger 1944 geduren de bijna een maand het toneel van een hevige strijd is geweest, krijgt een oorlogsmonument. De beeldhouwer Visser, die de op dracht heeft gekregen dit monu ment te vervaardigen, is vrijwel met zijn werk gereed gekomen. In October a.s. zal dit gedenkte ken worden onthuld. Naar gisteren te Tokio werd vernomen, heeft Generaal Dou glas MacArthur, de Geallieerde opperbevelhebber, de Britse en Amerikaanse bezettingstroepen in Japan medegedeeld, dat het karakter van de bezetting was veranderd van: „het strenge regiem van een militaire bezet ting" in „de vriendschappelijke leiding van een beschermende macht". De bezettingstroepen zouden voortaan het overnemen door de Japanse regering van meer verantwoordelijkheid voor het beheer van Japans eigen aangelegenheden verhaasten, aldus de instructie van Generaal MacArthur. De noodzaak van uitgebreid toezicht op vele sociale, cultu rele en economische ontwikke lingen bestond niet langer. Ja pan was volledig gedemilitari seerd en zijn sociale en politieke hervorming voldoende gevor derd om zijn regering meer ver antwoordelijkheid te kunnen overlaten, zou Generaal Mac Arthur volgens betrouwbare zegslieden verklaard hebben; de bezettingstroepen zouden voor komend en vriendelijk moeten zijn jegens Japanners op een wijze, die van democratische idealen getuigen. Zij zouden zich van elke bemoeiing met de uitvoering van de taak der Ja panse regering moeten onthou den en ook geen maatregelen mogen nemen, die op militaire dwang wezen, zo voegde Gen. MacArthur er volgens de zegs lieden aan toe. De opheffing van de boycot op Nederlandse schepen door Aus tralische havenarbeiders zal misschien een van de eerste be sluiten zijn van de nieuwgeko- zen federale raad van havenar beiders, aldus deelde de heer J. Lonergan, president van deze raad, Dinsdag mede. De gema tigden behaalden een meerder heid in de kortgeleden gehou den verkiezingen. De Britse pers bericht, dat Zondag bij Dorset in Engeland een geslaagd experiment is uit gevoerd met tanken van een straalvliegtuig in de lucht. De piloot Patrick Hornidge wist 12 uur lang met zijn Gloster-Me- teor in de lucht te blijven en in dat tijdsverloop werd zijn twee- motorige machine tienmaal van nieuwe brandstof voorzien. Voor dit bijtanken was de Gloster- Meteor voorzien van een speciale invoerspits op de neus. Bij ge temperde vliegsnelheid werd de ze spits in het kegelvormig uit einde gemanoeuvreerd van de toevoerslang, welke onder het tankvliegtuig, een viermotorige Lancaster, werd medegesleept. Spits en slanguiteinde werden automatisch op elkander vast gezet. In twee a drie minuten tijds werd dan 250 gallon paraf fine ingespoten.. Het experi ment werd uitgevoerd op een hoogte van twee en een halve kilometer. De Regering van Saksen (Sow- j et-zone van Duitsland) heeft ontslag bevolen van alle onder wijskrachten, die lid zijn van „Jehova's getuigen." Zij worden „vijanden van een democratische schoolhervorming" genoemd. Zestien kinderen zijn om het leven gekomen doordat een autobus, waarmede een vacan- tiereisje werd gemaakt, op een overweg bij Schlesbusch in de buurt van Leverkusen door een trein werd gegrepen. Een en twintig van de in totaal tachtig kinderen, die zich in het voer tuig bevonden, werden ernstig gewond en naar het ziekenhuis overgebracht. Een zakkenroller, die te Ber lijn terecht stond, verklaarde aan de rechter, dat hij er toe was overgegaan zich bij de poli tie aan te geven nadat hij in een door hem gerolde portefeuille 'n liefdesbrief van zijn eigen vrouw had aangetroffen. MAANSTANDEN. 3nd. Opk. Ond. 10.56 22.55 7.44 10.07 21.52 11.28 10.05 22.04 12.40 10.03 22.20 13.54 10.01 22.42 15.19 9.59 23.15 16.25 9.57 17.34 9.55 0.03 18.29 9.53 1.08 19.10 actiecomité van de rialistische Partij is ond bijeengeweest, ende sprekers be- t het Socialistische iet antwoord is op actionnaire bedrei- .holiek-Liberale re iden. De taak van mi té zal zijn „de beschermen tegen krachten der Ka- Liberalen, de her- sociaal gebied, zo de vorige regering vezenlijkt te doen n de terugkeer van onder goedkeuring >n Senaat met alle verhinderen." Zij tevens uit tegen ng der kolen- en sen, die door de ring zou worden teneinde de belas- men verlagen, stische actie-comi- an in de dagen na rkiezingen toen het inde deed, dat Ko- d voornemens was naar België terug ifwachting van een r wetgevende Ka- omité maakte toen :en dergelijk geval s te zullen mobili- t algemene staking ondigen. -Russische regering nota aan Joego-Sla- de tekst door radio- omgeroepen, aange- zij „de Joego-Slavi- niet langer als ge- de Sowjet-Unie kan Zij beschuldigt de van „lasterlijke ver- do Sowjet-Unie in ■n door Joego-Slavië gerichte nota over delingen over he f met Oostenrijk, b n wordt er aan toe de Sowjet-Unie niet .anspraken van de ie regering kan on- peciaal wat betreft en, die d!e Joego- ering zelf heeft op- hoon zij dit feit voor Lvische volk verbor- et-nota worden ver- uldigingen herhaald, lavië achter die rug t-Unie om met Brit- >ordigers onderhan- bbcn en zou hebben zijn aanspraken op irinthië. sche nota wordt nog de Joego-Slavische i jaar geleden poog- t-regering er toe te verantwoordelijkheid men voor het afzien avië van territoriale waarbij de Joego- gering dan afzijdig m een valse indruk het Joego-Slavische oego-Slavische rege- ■steld in haar naïvi- 3owjet-regering zich tlitieke chicanes zou s de nota. avond is voor de l in deze week een iroer voorgekomen n wel in de Koed- genis, waar com- gevangenen weiger- laten opsluiten en met messen, stuk-: stenen te lijf ging. de inspecteur - het gevangenis- de assistentie van Deze poogde eersU»«T~- gevangene" te ich opende daarna p hen en gebruikte sn gedetineerde en ne werden gedood, en andere functio- pen verwondingen >ill n vakvereniging geem antwoord op een ultimatum van de werkge- vcrs had gegeven, waarbij de ar. beiders opgeroepen werden over werk te verrichten. Dertien grote schepen en een nog groter aantal kustvaar tuigen worden door de sjtaking vastgehouden. ae vrije staax. Men is te Londen van mening, dat de Joego-Slavische zone van het vrije gebied in feite reeds door Joego-Slavië geannexeerd is en vele waarnemers hebben reeds te kennen gegeven dat een verdeling van Triëst langs de bestaande zonegrens de beste oplossing zou zijn. Op onze administratie ligt voor belanghebbenden ter inzage: de lijst van het Troepentrans portschip „Grote Beer" ver moedelijke aankomst te Rotter dam 25 Augustus a.s. tein A. F. E. Lucas van het De vonshire-regiment, heeft de Dis- tmguished-Service-Order ontvan gen voor het feit dat hij, ofschoon geheel alleen, een groep opstan delingen ih Malakka in 'bedwang hield door zogenaamde comman do's aan zijn „j manschappen" te geven. voigens een wuoruvueiuer van dé niet-communistische Berlijnse spoorwegvakbond is de onder Sowjet-controle staande directie van de Berlijnse spoorwegen van plan volgende week vijftienhon derd West-Berlijnse spoormannen te ontslaan, in strijd met het na de jongstleden staking overeen- gekomene. 14 AUGUSTUS. Breskens Terneuzen Walsoorden 13 AUGUSTUS. Breskens Terneuzen Walsoorden v.m n.m. v.m. n.m. 4.34 5.09 5.59 4.47 5.22 6.12 v.m. n.m. 5.05 5.17 5.40 6.30 5.52 6.42 Westelijke comman- Berlijn hebben de autoriteiten Vrijdag dat geen met Rus- ïties verschijnende West-Berlijn meer ;n toegelaten, als de et Westerse vergun- Sowj et-sector verbo den blijven. Volgens het Amerikaanse mi litaire bestuur laten de Sowjet- autoriteiten alle West-Berlijnse bladen, die per post naar de Russische sector worden gezon den, in beslag nemen en vernie tigen. Dit zou in strijd zijn met de instructies van de Berlijnse Bestuursraad.

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1