Aankomst Dr. Van Royen, Moh. Rum en Merle Cochran De aardbeving in Ecuador De Belgische Regeringscrisis Belgische Persstemmen over de Koningskwestie DINSDAG 9 AUGUSTUS 1949. Hatta te New Delhi Acheson over de wapenhulp Palar over Rondetafel-conferentie Wij leveren U water voor mens en dier, „Misbruik" het nu niet voor Uw plezier! Haigh wordt terechtgesteld Verlaging tarieven Suezkanaal verzocht HOOGWATER De defensie van West-Europa Gezamenlijk verzoek van Tsjang Kal Sjek en Syngman Rhee Tsjmhae Het nationalisme in Duitsland Opening Rondetafelconferentie op 22 Augustus e-comité ie Soc. Partij loskou Joego-Slavlë niet s bondgenoot i gevangenis- in Madras lijnse bladen in rlijn verboden Frankering bij Abonnement: Terncuzen WEEKS VER WACHTIN G medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdag ochtend tot avond. Vrij koel. Wisselend bewolkt met een zwakke tot matige Westelijke wind. Overwegend droog en vrij koel weer. VRIJE 5e Jaargang No- 1186 Verschijnt dagelijks Drukkerij N.V. Fa P. J. v. d. Sande, Terneuzen Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Ad verren tieprijs: per mm 10 ct.minimum per advertentie 1,50. Inzending advertenties tot des namiddags 3 uur. Rubriek kleine advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bureau van dit Blad 15 cent meer. Om kwart over vier Maan- beginnen. Wij hopen, dat deze dagmiddag landde op Schipholeen volledig succes zal worden, de Constellation „Curacao" met Talrijke autoriteiten waren aan boord een groot aantal ter verwelkoming aanwezig. Wij deelnemers aan de Rondetafel- noemen slechts: Minister van conferentie. Onder andere ar- Maarseveen, Dr. H. Boon, Secr.- riveerden met dit toestel Dr. Generaal van het Ministerie van Van Royen en de heren Roem Buitenlandse Zaken, namens de en Coohran. Minister van Buitenlandse Za- n. Van Rnvpn dppidp dp ken. Mr. C. L. W. Fock, namens Dr. van Koyen aeeiae ae Minister-President- Mr A F wachtende journalisten mede, de Minister-President, mt. a. r. dat hij binnenkort een perscon ferentie zal houden. Hetzelfde zei ook de heer Roem. Een groot aantal belangstel lenden hadden zich buiten de gebouwen van het vliegveld Schiphol bij de auto van Dr. Van Royen opgesteld. De wach tende journalisten moesten zich tevreden stellen met een korte verklaring van Dr. Van Royen, Moh. Roem en Merle Cochran. Dr. Van Royen verklaarde: „Ik ben bijzonder verheugd wederom op Nederlandse bodem te zijn. Na bijna vier maanden onderhandelen hebben wij, zo meen ik, een gezonde basis ge legd voor een permanente sa menwerking tussen Nederland en Indonesië. De structuur van die samenwerking zullen wij nu moeten optrekken op de Ronde tafel-conferentie. Op dit ogen blik zijn alle ogen gericht op de uitvoering van de order tot sta ken van de vijandelijkheden. Ik ben van mening dat deze order zal worden uitgevoerd. De ogen van de wereld zijn op ons ge richt. Ook de Republiek heeft alle belang bij een strikte na leving van deze order. Mij dunkt dat de resultaten zullen meevallen. Nederland heeft be wezen, dat het de aanwijzingen van de Veiligheidsraad wil vol gen. De Republiek moet thans tonen dat zij werkelijk tot sa menwerking wil komen." Dr. Van Royen wenste het hierbij te laten omdat hij binnenkort een persconferentie hoopt te geven. Ook Mr. Moh. Roem, voorzit ter van de Republikeinse dele gatie op de preliminaire con ferentie en thans lid van de Re publikeinse delegatie op de R. T. C., wilde slechts een korte verklaring afleggen met het vooruitzicht op een spoedig door hem te geven persconfe rentie. In het Indonesisch ver klaarde de heer Roem: „Wij Republikeinen zijn blij, dat het zover is dat de R. T. C. staat te beginnen. Voor ons betekent de R.T.C. de voltooiing van ons ideaal: de souvereine Verenigde Staten van Indonesië. Ik maak mij geen illusies over het ver loop van de conferentie. Er zul len harde noten moeten worden gekraakt, maar het succes van de preliminaire besprekingen te Batavia geeft ons goede hoop. De vereiste atmosfeer voor on derhandelen is thans aanwezig, zodat de conferentie een succes kan zijn". Voorts hield Roem dezelfde toespraak in het Neder lands. Merle Cochran bepaalde zich tot de volgende woorden: „Ik ben verheugd, dat we zover zijn, dat de Haagse conferentie kan Mohamed Hatta, de minister president van de Republiek In donesia, is te New Delhi aange komen. Hij werd verwelkomd door de Minister-president van India, Pandit Nehroe, die de goede wensen van India aan de Republiek overbracht voor „suc ces van de conferentie te Den Haag". „In Zuid-Oost-Azië zijn allerlei krachten in het spel, aldus Nehroe, en wanneer soms ongelukkigerwijze de krachten van het vooruitstrevend natio nalisme, vertegenwoordigd door de huidige regering van de Re publiek Indonesia, niet de over winning zouden behalen, zou dit een slecht iets betekenen niet slechts voor Indonesië doch ook voor overig Zuidoost-Azië en misschien zelfs voor India". Calkoen, namens de Chef van het Protocol van het Ministerie van Buitenlandse Zaken, Dr. M. J. Prinsen, Secretaris-Generaal van de R.T.C.Mr. A. K. Pring- godigdo, lid van de Republikein se delegatie, die reeds eerder in Nederland arriveerde. Met hetzelfde toestel kwamen nog de volgende personen, alle leden of adviseurs van de Indo nesische delegaties, aan: Saleh Achmad (Banka), Dr. Liem Tjai Lee (Banka), A. A. Rivai (Band- jar), Zainudin Darmo (Z.-Su matra), R. Usman Ashari (Z.- verloop hebben. Slechts indien men in Den Haag in een impas se geraakt, zal de Republikeinse delegatie in Lake Success ver zoeken om een bespreking van het Indonesische probleem". Hij vervolgde„Zelfs zal ik, in dien de conferentie in Den Haag vlot verloopt en de landen van het z.g. Aziatische bloc zouden een discussie verlangen, het als mijn plicht beschouwen, deze discussie te verhinderen. Met betrekking tot de vorm van de toekomstige Nederlands- Indonesische Unie zeide hij, dat deze Unie dient te zijn een or gaan van twee souvereine sta ten en dat de Unie onderge schikt moet zijn aan de souver- einiteit der twee staten. De heer Palar vertrekt Woens dag via Bangkok, Hongkong en Manila weer naar de Verenigde Staten. De Amerikaanse Minister van Buitenlandse Zaken; Aich^son, heeft er Maandag bij een Senaats commissie op aangedrongen -het Sumatra), Ngeradjai Meliala program van presient Truman tot (O.-Sumatra), Mr. A. J. Vleer militaire huln aan een aantal lan- (Secretaris van de B. F. O.), G. A. de Vries (vertegenwoordiger van de Nederlandse Minder heidsgroep), Mr. Kusumah At- madja (Republiek), R. Surasno (Republiek), mej. C. Budiardjo (Secretariaat van Republikein se delegatie, Mr. N. Blom, Raad adviseur van het Min. van Bui tenlandse Zaken, Mr. A. H. C. Gieben, Secretaris van Staat voor Staatkundige hervormin gen. Van de Ministers kon slechts Mr. Van Maarseveen aanwezig zijn, aangezien de wekelijkse kabinetszitting werd gehouden. Aan de vooravond van zijn vertrek naar Lake Success heeft de heer Palar, die sedert 29 Juli in Indonesië heeft vertoefd, op een persconferentie te Batavia verklaard, dat de houding van de Republikeinse delegatie te Lake Success geheel zal afhan gen van het verloop der bespre kingen op de Rondetafel-confe rentie. „Het ligt zeide hij niet in de bedoeling, in de alge mene vergadering der Verenig de Naties of in de Veiligheids raad een debat uit te lokken over de Indonesische kwestie, indien op de Rondetafel-confe rentie de besprekingen een vlot militaire hulp aan een aantal lan den tot een bedrag van 1450 mil- lioen dollar goed te keuren. Hij verklaarde, dat de veiligheid van Amerika en die van West-Europa feitelijk onscheidbaar waren. Ondervraagd door de republi keinse senator Arthur Vanden- berg' verklaarde Acheson, dat het wapenprogram onmogelijk kon blijven liggen tot de volgende zit ting van het Congres. Tot die tijd kon niet worden volstaan met een af andere tijdelijke maatregel „Een kleiner program zou zich zelf verslaan", aldus de Minister. „Hoe eerder wij het militaire va- Volgens de laatste officiële schatting ligt het getal der slachtoffers van de aardbeving, waaronder voornamelijk Ecua dor te lijden heeft gehad op Vrijdag j.l., tussen de drie en ze venduizend. President Galo Pla za Lasso verklaarde aan Reuter, dat een nauwkeurige opgave niet mogelijk was, doordat massa's menseij uit de verwoeste steden de bergen in gevlucht waren. - u --- I uc UCigCIi J.AJ. 5CY1UV/X1U vv Oil. culm vullen, hoe eerder wij veilig Amerikaanse Rode-Kruisvlieg- zijn." Acheson gaf de voorzitter van de commissie, Tom Conally, als zijn mening te kennen, dat het be drag van de hulp, dat voor de pe riode tot Juni 1950 bestemd is, in de daaropvolgende jaren zou wor den verlaagd. De beveiligingsplannen van West-iEuropa schetsend, zei Ache ron, dat de operaties van de grondstrijdkrachten in hoofzaak voor rekening zouden komend voor frankrijk, met de hulp van andere landen van het Atlantisch Pact. Frankrijk zou Engeland en de V. S. helpen bij de marine-operatics en de strategische luchtoperaties zouden voor rekening van de V.S. komen. N.V- Waterleiding Mij- >.Zeeuws-Vlaanderen" tuigen gaan op en neer tussen Ambato, een van de meest ge troffen steden, en Quito om ge wonden weg te halen en voorra den aan te brengen. Boven dor pen, die door aardscheuren of grondverschuivingen geïsoleerd zijn, worden per parachute voor raden uitgeworpen. Volgens de binnenkomende be richten zijn sommige dorpen ge heel van de aardbodem wegge- Volgens officiële mededeling worden geen voldoende gronden aanwezig geacht voor uitstel of aflasten van de executie van John Haigh, die bekend heeft negen moorden te hebben ge pleegd en die wegens moord op de weduwe Durand-Deaaon ter dood veroordeeld is. Twee ge neesheren hebben een onderzoek naar de geestesgesteldheid van Haigh ingesteld. Men verwacht dat Haigh Woensdag a.s. te rechtgesteld zal worden. De National Federation of American Shipping heeft het verzoek van Britse scheepvaart- óelangen om een verlaging van de tarieven voor net passeren van het Suezkanaal voor han delsverkeer, krachtig gesteund en aangedrongen op eenzelfde maatregel voor het Panama kanaal. In een verklaring deelt de fe deratie mede, dat zij het eens is met C. Anderson, voorzitter van de algemene raad voor de Britse scheepvaart, die in een brief aan Sir Thomas Harrison Hughes, vice-president van de Suez-kanaalmaatschappij, heeft gezegd, dat de na-oorlogse toe neming van het verkeer door het Suez-kanaal een verlaging van de toltarieven rechtvaar digt. 9 AUGUSTUS. Breskens Terneuzen Walsoorden v.m. n.m. 2.13 2.29 2.48 3.04 3.38 3.54 Na afloop van de Maandag middag gehouden vergadering van Liberale parlementsleden heeft Motiz, de voorzitter van de Liberale partij, aan journa listen verklaard, dat de Libera len bereid zijn deel te nemen aan een Katholiek-Liberale re gering. Allereerst zal echter nog een laatste poging worden gedaan tot vorming van een drieledige regering. Naar Motz verder mededeelde, zal een eventuële Katholiek- Liberale regering in de aller eerste plaats streven naar een oplossing van de Koningskwes tie. Mocht blijken, dat onder de huidige omstandigheden het Koningsprobleem niet op te los sen valt, dan zouden de Liberale ministers zich uit het kabinet terugtrekken voordat een der wetgevende Kamers een beslis sing heeft genomen. Naar verder verluidt, zou de Socialisten 24 uur de tijd zijn gelaten om te beslissen, of zij alsnog aan een driepartijen- regering willen deelnemen. In Katholieke en Liberale kringen maakt men zich evenwel geen illusies over het antwoord der Socialisten en kabinetsforma teur Eyskens zou maatregelen lastingverlaging. Tijdens de onderhandelingen zouden de Liberalen het voorbehoud heb ben gemaakt zich uit de rege ring terug te trekken, indien mocht blijken dat een oplossing van de Koningskwestie niet mo gelijk is. In linkse politieke kringen is men van oordeel, dat een definitief accoord op het stuk van de Koningskwestie tussen Katholieken en Liberalen bij voorbaat is uitgesloten en verwacht men, dat een Katho liek-Liberale coalitie een kort leven beschoren zal zijn. Volgens de Parijse correspon dent van de „Daily Mail" blij ven hardnekkige geruchten de ronde doen over een „menings verschil van fundamenteel be lang" tussen Groot-Brittannië en Frankrijk over de defensie van West-Europa. „Degenen, die er het nauwst bij betrokken zijn, aldus de correspondent, zijn zich er van bewust, dat een denkbeeldige klove vrijwel even gevaarlijk kan zijn als een wer- getroffen hebben om binnen 48 kelijke. Wanneer in feite geen uur een Katholiek-Liberale re gering te vormen. In het nieuwe kabinet zouden zowel aan de Katholieken als aan de Libera len zeven zetels worden toege wezen. Wat de economische politiek betreft, zou in hoofdzaak het Liberale programma worden ge volgd. Zoals bekend zijn de Li beralen sterk tegen geleide eco nomie gekant en zij zijn voor standers van een drastische be- meningsverschil van fundamen teel belang bestaat, zouden evengoed machtige belangen aan het werk kunnen zijn om er een te doen ontstaan. Als het meest onwaarschijnlijke be schouwt men te Parijs in dit geval de bewering, dat het meningsverschil, indien al be staande, gegrond zou zijn op een wens van Montgomery om Europa aan het Kanaal te ver dedigen". De Katholieke Belgische pers van Maandagmorgen toont zich zeer gebelgd over het antwoord van de Socialistische partij op de boodschap van de Koning. De Socialisten schrijven in dit antwoord o.a.: „De werking van de monarchie op 25 Mei 1940 werd onderbroken, toen Koning Leopold zich van zijn regering afscheidde en zich zodoende zelf in de onmogelijkheid plaat ste te regeren. Door zijn hou ding tijdens de oorlog en door de meningsverschillen, welke deze heeft veroorzaakt, heeft de Koning opgehouden het sym bool van de nationale eendracht en de scheidsrechter der par tijen te zijn. De onmogelijkheid te regeren, waarin de Koning zich bevindt, draagt daarom een moreel karakter, omdat er een scheiding ontstaan is tussen hem en een groot deel der natie. Zij draagt tevens een politiek karakter omdat de Koning zich niet aan de grondwet heeft ge houden". De Socialisten verklaren ver der in principe gekant te blij ven tegen een volksraadpleging, die zij als een lapmiddel be schouwen en zij wijzen er op, dat de Koning de logische con clusies moet trekken uit de laat ste verkiezingen en gevolg moet geven aan de raad, die de Socia listische en Liberale afgevaar digden hem hebben verstrekt, n.l. zich ten gunste van Prins Boudewijn terug te trekken. De Katholieke Standaard van Maandagmorgen schrijft dat de Socialisten het publiceren van deze tekst alle bruggen achter zich hebben opgeblazen en iedere samenwerking onmogelijk hebben gemaakt. Het blad merkt op, dat de Socialisten nimmer, zoals de Liberalen, hun gehechtheid aan het Vorsten huis hebben betuigd en het is van oordeel, dat de Belgische Socialistische partij van de Ko ningskwestie gebruik wil maken om van België een republiek te maken. De Katholieke „Gazet van Antwerpen" verwacht, dat de Liberalen water in de wijn zul len doen en nog deze week een Katholiek-Liberale regering ge vormd zal kunnen worden. Mochten de Liberalen weigeren mede te werken dan is, aldus het blad, een homogeen-Katho lieke regering te verwachten, die waarschijnlijk niet meer zou kunnen doen dan de Kamrs ont binden en nieuwe verkiezingen uitschrijven. Volgens de Socialistische „Le Peuple" zouden de Liberalen ge neigd zijn deel uit te maken van een tweeledige regering op voor waarde dat de Koningskwestie in overleg met de Socialisten wordt opgelost, ook al maken deze geen deel uit van het nieuwe kabinet. De Liberale zouden hierdoor een nationale oplossing van het Koningsprobleem willen na streven. Het blad herinnert er in dit verband nog eens aan dat, hoewel de Socialisten in vaagd, zoals bijvoorbeeld het dorp Pelileo, waar vrijwel geen huis overeind is blijven staan. Degenen van de tweeduizend in woners van deze plaats, die kon den ontsnappen, dwaalden een dag en nacht in stromende regen door de bergen, vóórdat zij door Rode-Kruisploegen naar Ambato konden worden overgebracht. Het gebied van de aardbeving in Ecuador wordt begrensd door de Oostelijke en Westelijke Cor dilleras. In deze „straat der vul- canen" stijgen thans boven de eeuwige sneeuw uit grote aswol- ken ten hemel. Tijdens hat weekeinde zijn nog erger aardschokken dan in Ecu ador waargenomen op de Britse eilanden Tonga en Niue in de Stille Oceaan. Er is nog geen melding gemaakt van persoon lijke ongevallen of materiële schade. In Ecuador heeft men, door de in de bergstromen ontstane ver sperringen van rotsblokken en aardmassa's op te blazen, het gevaar van overstromingen ge keerd. In Amabato is tachtig procent van de gebouwen verwoest. Hier en daar verzakte de grond der tig centimeter. De mensen sla pen op straat. Van alle kanten wordt hulp aangeboden voor de getroffen steden. Het Rode Kruis zorgt voor verbandmiddelen, penicilline en bloedplasma. Transportvlieg tuigen van de Amerikaanse luchtmacht zorgen voor het ver voer. In Ambato is men met grote spoed de lijken gaan verbran den of begraven, in lange geu len achter elkander, uit vrees voor het ontstaan van epide mieën. President Truman heeft aan de President van Ecuador een boodschap van deelneming ge zonden. Volgens een officiële schatting is het aantal doden thans ge stegen tot 9.241. Het aantal do den in de stad Ambato alleen zou de 5000 hebben bereikt. Het Franse persbureau A.F.P. meldt nader, dat bij het reeds gemelde vliegtuigongeluk 34 do den zijn te betreuren. Het toe stel, dat op 25 km afstand van Ambato neerstortte, vervoerde personen, die hun families wil den opzoeken in de door de principe tegenstander zijn van aardbeving geteisterde streken. Overal in 't aardbevingsgebied strijd achten met de grondwet, zij zich zouden neerleggen bij een terugkeer van de Koning, indien deze 66 procent van het aantal stemmen op zich weet te vereningen. De volksraadple ging zonder een voorafgaand vastgesteld percentage, zoals de Koning voorstaat, achten zij be lachelijk. Tsjang Kai Sjek en Syngman Rhee, de president van Zuid- Korea, hebben in een gezamen lijk beroep aan Elpidio Quirino, president van de Philippijnen, verzocht onmiddellijk op de Philippijnen een conferentie bijeen te roepen ter organisatie van een anti-communistisch Stille-Oceaan-pact. Tot dit verzoek werd besloten na besprekingen tussen Tsjang Kai Sjek en zijn adviseurs ener zijds en Syngman Rhee en zijn kabinet anderzijds. Deze confe rentie duurde twee dagen. Naar men verwacht, zou Tsjang nog Maandag Korea verlaten. Draw Middleton, een correspon dent van de „New York Times' schrijft uit Hamburg, dat vele Engelsen in de Britse zone van Duitsland, onder wie „hoogge plaatste functionarissen," toege ven, dat zij hun gezag over de Duitsers verloren hebben. Vele ervaren ambtenaren waren „wer kelijk verontrust" over de huidige golf van nationalisme in Duits land. Die ambtenaren geloven wel, dat de Sowjet-Unie dte mach tigste vijand van het Westen is, maar zij zijn er geenszins van overtuigd, dat het de enige mach tige vijand is", aldus de corres pondent. werkt men zo snel mogelijk om de lijken der slachtoffers op te delven en te begraven of te ver branden, doch de toestand is reeds zodanig, dat men voor een epidemie moet vrezen. De reddingsploegen, die steeds meer doden uit de ruines te voorschijn brengen, schatten, dat 70 van alle gebouwen in het getroffen gebied met de grond gelijk gemaakt zijn. Meer dan 20.000 personen zouden zijn gewond. Overlevenden van Pelileo, die Maandag per vliegtuig in Qua- yaquit aankwamen, verklaarden dat Pelileo verzonken is. Op de plaats van het vrolijke stadje, waar de beroemde Ecuador ta pijten gemaakt werden, ligt nu een groot meer, waaruit slechts de voornaamste kerktoren van Pelileo boven water steekt. Van de 3500 inwoners van het stadje leven nog slechts 500. De Regering van Ecuador heeft een luchtbrug georganiseerd, die water en voedsel naar het ge troffen gebied brengt. Iedere 10 minuten stijgt een vliegtuig van verschillende vliegvelden in het land op. Het Caribische com mando van de Amerikaanse luchtmacht heeft vliegtuigen gezonden om aan deze luchtbrug deel te nemen. Naar wij uit goede bron ver nemen, ligt het in het voorne men van de Regering, indien mogelijk de Rondetafelconfe rentie te openen op 22 Augustus a.s. In de afgelopen dagen zijn zijn in New-York 42 nieuwe ge vallen van een lichte graad kin derverlamming gemeld. Het totale aantal in dit jaar is hiermede tot 601 gestegen. MAANSTANDEN. Maan Dnd. Opk. Ond. 10.56 22.55 7.44 10.07 21.52 11.28 0.05 22.04 12.40 0.03 22.20 13.54 0.01 22.42 15.19 9.59 23.15 16.25 9.57 17.34 9.55 0.03 18.29 9.53 1.08 19.10 actiecomité van de :ialistische Partij is ond bijeengeweest, ende sprekers be- t het Socialistische iet antwoord is op actionnaire bedrei- holiek-Liberale re lden. De taak van mité zal zijn „de beschermen tegen krachten der Ka- Liberalen, de her- i sociaal gebied, zo de vorige regering /ezenlijkt te doen n de terugkeer van onder goedkeuring in Senaat met alle verhinderen." Zij tevens uit tegen ng der kolen- en sen, die door de ring zou worden «neinde de belas- men verlagen, stische actie-comi- an in de dagen na -kiezingen toen het mde deed, dat Ko- d voornemens was naar België terug .fwachting van een r wetgevende Ka- jmité maakte toen ien dergelijk geval s te zullen mobili- algemene staking ondigen. -Russische regering nota aan Joego-SIa- de tekst door radio- omgeroepen, aange- zij „de Joego-Slavi- niet langer als ge- de Sowjet-Unie kan Zij beschuldigt de van „lasterlijke ver- l do Sowjet-Unie in n door Joego-Slavië gerichte nota over delingen over he t met Oostenrijk, f wordt er aan toe de Sowjet-Unie niet nnspraken van de ie regering kan on- peciaal wat betreft en, die d!e Joego- ering zelf heeft op- loon zij dit feit voor .vische volk verbor- et-nota worden ver nietigingen herhaald, avië achter die rug t-Unie om met Brit- >ordigers onderhan- obcn en zou hebben zijn aanspraken op irinthië. sche nota wordt nog de Joego-Slavische jaar geleden poog- t-regering er toe te verantwoordelijkheid men voor het afzien avië van territoriale waarbij d'e Joego- gering dan afzijdig m een valse indruk het Joego-Slavistche oego-Slavische rege- steld in haar naïvi- Sowjet-regering zich ditieke chicanes zou s de nota. avond is voor de in deze week een iroer voorgekomen n wel in de Koed- genis, waar com- levangenen weiger- laten opsluiten en met messen, stuk- stenen te lijf ging. xill, de inspecteur- li het gevangenis- de assistentie van Deze poop-Ho pgfrst- je gevangenen te ich opende daarna d hen en gebruikte en gedetineerde en ne werden gedood, en andere functio- 'pen verwondingen vakvereniging geen antwoord op een ultimatum van de werkge vers had gegeven, waarbij die am beiders opgeroepen werden over werk te verrichten. Dertien grote schepen en een n°g groter aantal kustvaar, tuigen worden door de sjtaktng vastgehouden. ae vrije sraat. Men is te Londen van mening, dat de Joego-Slavische zone van het vrije gebied in feite reeds door Joego-Slavië geannexeerd is en vele waarnemers hebben reeds te kennen gegeven dat een verdeling van Triëst langs de bestaande zonegrens de beste oplossing zou zijn. Op onze administratie ligt voor belanghebbenden ter inzage: de lijst van het Troepentrans portschip „Grote Beer" ver. moedelijke aankomst te Rotter dam 25 Augustus a.s. tein A. F. E. Lucas van het De, vonshire-regiment, heeft de Dis- tinguished-Service-Order ontvan gen voor het feit dat hij, ofschoon geheel alleen, een groep opstan delingen in Mal ikka in bedwang hield door zogetoaamde comman do's aan zijn jm anschappen" te geven. voigeiiH een wuoiuvoeiuer van dé niet-communistische Berlijnse spoorwegvakbond is de onder Sowjet-controle staande directie van de Berlijnse spoorwegen van plan volgende week vijftienhon derd West-Berlijnse spoormannen te ontslaan, in strijd met het na de jongstleden staking- overeen- gekomene. 14 AUGUSTUS. Breskens Terneuzen Walsoorden 13 AUGUSTUS. Breskens Terneuzen Walsoorden v.m n.m. v.m. n.m. 4.34 5.09 5.59 v.m. 5.05 5.40 6.30 4.47 5.22 6.12 n.m. 5.17 5.52 6.42 Westelijke comman- Berlijn hebben de iutoriteiten Vrijdag dat geen met Rus- ïties verschijnende West-Berlijn meer ;n toegelaten, als de et Westerse vergun- Sowjet-sector verbo den" blijven. Volgens het Amerikaanse mi litaire bestuur laten de Sowjet- autoriteiten alle West-Berlijnse bladen, die per post naar de Russische sector worden gezon den, in beslag nemen en vernie tigen. Dit zou in strijd zijn met de instructies van de Berlijnse Bestuursraad.

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1