Uw arbeid is l! teveel! <x M. DE "WITTE KRUIS" Overdracht UIT lil PROVINCIE ^^.mugoem DODAT Gemeenteraad van Axel Terneuzen woorasiraai 00 leieioon ch/d Deze E De Stroper der Uniformen aan de Harmonie Terneuzen" Wat door eendracht bereikt kan worden AGENDA J I v VANAF HE: van extra •onzichtbare Zitdag te H dag, van TERNEUZEÏ Woensda BRESKENS: 11-30 uu Valt het U ii lijk om conti bij ons op g< FORDSON h uitgerust mi electrische in FORD DIESI dezelfde uitr FORD DEAF uitgerust me aftakas, op p Meer prijs vo TRACTOR ei De bijpass® raad bijgelev Districts For GOES TEI Vertegenwoo: M- VERPLA 1 Wat door particulier initiatief en onderlinge samenwerking tot stand kan komen, werd giste renavond eens te meer bewezen, toen in het Concertgebouw al hier de overdracht plaats vond van de uniformen aan 't plaat selijk muziekgezelschap, dat na gedurende 55 jaren de naam „De Vereenigde Werklieden" gedra gen te hebben, thans herdoopt is in „Harmonie Terneuzen". Het Concertgebouw was zeer goed bezet met genodigden en vele belangstellenden, die op enigerlei wijze hun medewer king hadden verleend aan het door het Comité van Actie, door welker bemiddeling het unifor menfonds tot stand kwam, voor ogen gestelde doel. Nadat 't muziekkorps als „De Vereenigde Werklieden" enige nummers ten gehore had ge bracht, sprak de Voorzitter van het Actie Comité, Ir. J. F. Denie, het openingswoord, waarin hij er aan herinnerde, dat tijdens een bestuursvergadering van V.V.V. op 17 Mei j.l. de heer P. Standaert er op wees, hoe op muzikaal gebied de Harmonie er mocht zijn, doch overigens het uiterlijk van het corps wei nig representatief was. Gezien de belangrijke rol, wel ke het muziekgezelschap bij ve le gebeurtenissen speelt, besloot men een comité te vormen en werd ook de plaatselijke Mid denstandsvereniging aange zocht mede te willen werken om te trachten via het bedrijfsleven het corps te uniformeren. De pogingen slaagden uiter mate en reeds op 21 Juni kon de order geplaatst worden. Spr. bracht hulde aan de heer Kluitmans, de leverancier, en deelde voorts mede, dat buiten het uniform elk lid van het ge zelschap eveneens een plastic regenjas en petbescltprmer ont vangt. Aangekocht werden 46 uniformen met regenbescher- ming voor een bedrag van 7000, waarna nog resteerde een bedrag van 4000, dat beschikbaar zal zijn als „reserve uniformfonds," voor de eventuele aankoop van 26 uniformen, waaruit volgt, dat in totaal 11.000 werd ontvan gen. Het corps is dus, wat dit betreft, voor jaren onder dak. De heer Denie dankte vervol gens allen die medewerkten om het gestelde doel te verwezenlij ken, doch zeer in het bijzonder de heer P. Standaert als de man, die het initiatief nam en voor wie deze dag een grote voldoe ning moet betekenen. Verder bracht spreker dank aan het Bestuur der Middenstands vereniging en aan de Pers. Spr. wees er voorts op, dat door de actie ook de naamsverande ring werd versneld, waardoor 't oude vaandel thans niet meer kan dienen. De heer Huineman werd bereid bevonden een vlag te ontwerpen, waarna voor de vervaardiging dezer vlag een bespreking volgde met mevr. Zuur, die 7ich vervolgens in ver binding stelde met mevr. De Kam met het verheugend resul taat, dat laatstgenoemde de niet genoeg te waarderen moeilijke taak op zich heeft genomen de ze vlag onder haar leiding te vervaardigen. Het Comité zegt de dames en de heer Huineman hiervoor har telijk dank. De heer Denie opperde voorts het denkbeeld om in de toekomst door bijv. een rijdende kiosk, ook concerten in andere stads gedeelten mogelijk te maken. Hij riep hiervoor de steun in van het Dagelijks Bestuur der gemeente. Spr. wenste de Harmonie nog vele jaren van bloei toe en be sloot met er op te wijzen, dat a.s. Zaterdag, na de wielerkoers een mars door de stad zal wor den gemaakt, welke wordt ge filmd. Deze film zal later worden vertoond ten bate van het in strumentenfonds. Thans ging voor de tweede maal 't doek open en verscheen de geuniformde Harmonie Ter neuzen voor het voetlicht. Nadat het applaus geluwd was, werd door het geüniformd muziekkorps enige nummers uit' gevoerd, waarop de Burgemees ter namens de burgerij van Ter neuzen de uniformen aan het muziekcorps aanbood. Burgemeester Tellegen ver klaarde gaarne namens het ge meentebestuur de uniformen aan de herboren harmonie over te dragen. Spr. bracht hulde aan V.V.V. Terneuzen, die na de oorlog een grote activiteit heeft ontplooid en volkomen voor haar taak het trekken van vreem delingen berekend is. De heer Teilegen zag in het thans be reikte resultaat een bevestiging van het feit, dat Terneuzen een nieuwe tijd tegemoet gaat en hij hoopte dat de Harmonie nog ve le jaren o.l.v. de dirigent, de heer Schirris, aan vreugde uiting zal kunnen geven. De Voorzitter van de Harmo nie, de heer C. de Smidt, ver klaarde vervolgens aanvankelijk enigszins sceptisch tegenover 't plan te hebben gestaan. In zeer korte tijd, aldus spr., is echter alles in orde gekomen en hij dankte allen die medewerkten voor de gedane moeite en be toonde offervaardigheid. Spr. wees op de consequenties welke aan de aanvaarding vast zitten en verklaarde voorts, dat men, na rijp beraad en rugge spraak én omdat men met de tijd mee moet gaan, besloot de naam „De Vereenigde Werklie den" te veranderen in „Harmo nie Terneuzen." Na nog speciaal dank te heb ben gebracht aan de heren Ir. Denie en Standaert, verklaarde hij tenslotte, dat èn Bestuur én leden der Harmonie hun beste krachten zullen geven opdat Terneuzen een muziekgezelschap zal. krijgen, waarop het recht heeft. Nadat de heer De Smidt de uniformen namens de Harmonie had overgenomen, overhandig de hij vervolgens aan de Voor zitter van V.V.V., de heer H. R. A. de Meijer, een partituur van de speciaal voor dit doel door de dirigent, de heer Schirris, ge componeerde mars, de „V.V.V. Terneuzen-mars," welke hierna door de Harmonie ten gehore werd gebracht. Een welverdiend langdurig ap plaus volgde na het beëindigen van deze krachtige, vlotte mars. De heer H. R. A. de Meijer be tuigde zijn erkentelijkheid voor de eer, die hiermede aan V.V.V. werd gebracht en sprak de hoop uit, dat men de mars nog vel^ jaren zal mogen horen. Ook hij betuigde allen, die hun medewerking hebben verleend, hartelijk dank, en wees er op, hoe thans wederom gebleken is, welke resultaten bereikt kunnen worden indien men eendrachtig samenwerkt. Spreker deed een dringend be roep op allen om V.V.V. de nodi ge steun te verlenen en daardoor mede te helpen aan het omhoog werken van Terneuzen. Hij ver trouwde er op, dat in de toe komst het ledental van V.V.V. zal toenemen, hetgeen in het be lang van de gemeente is. Het officiële gedeelte was hier mede beëindigd. Vóór het Concertgebouw had zich inmiddels een grote schare belangstellenden verzameld, het ogenblik verbeidende dat de leden der „Harmonie" zich in hun keurige uniformen zouden opstellen voor de aangekondig de korte muzikale wandeling- door enige straten alvorens de muziektent op de Markt te be treden voor het ten gehore bren gen van enige nummers. Men kon wel bemerken, dat de verschijning insloeg! 4 Augustus zal zeker met gul den letteren in de annalen van Terneuzen worden opgetekend,, niet alleen in die van de „Har monie Terneuzen", maar ook in die van de plaatselijke V.V.V., welke getoond heeft initiatief te kunnen nemen en te weten wat doorzetten is! Terneuzen bezit thans een Har monie waarop het zowel op mu zikaal gebied als representatief met recht trots kan zijn! HEDEN: ST. JANSTEEN: Gemeente huis, 3 uur: Aanbesteding verbouwing raadhuis. TERNEUZEN: Luxor Thea ter, 8 uur: Bioscoopvoorstel ling „Opdat recht geschiede." ZUIDDORPEGemeentehuis, 10 uur: Aanbesteding verbou wing raadhuis. MORGEN: AXEL: Het Centrum 6.30 en 9 uur: Bioscoopvoorstelling „Een Koninkrijk voor een Huis." HOEK: Gemeentehuis, 10,30 uur: Aanbesteding verbouwen Hoofdonderwijzerswoning. MIDDELBURGConcours- Hippique. TERNEUZEN. 3 uur: Weg wedstrijd voor amateurs en nieuwelingen. TERNEUZEN: Luxor Thea ter, 8 uur: Bioscoopvoorstel ling „Opdat recht geschiede." Concertgebouw 8 uur: Bio scoopvoorst. „Buffalo Bill." Dr. Ralph Bunche, de waar nemende bemiddelaar van de Ver. Naties voor Palestina, heeft gis teren de Veiligheidsraad verzocht het embargo op de invoer van wapens in Palestina op te heffen. Uw arbeid vlot niet omdat, U ge plaagd wordt door een barstende hoofdpijn. Dat hoeft niet. Neemt een Witte Kruispoeder en de hoofd pijn verdwfjnt direct. Witte Kruis montert U op en U doet weer opgewekt Uw werk. Poedersf0.85 p. doosje 12st. Cachetsf 0.90koker I2st. I Tahl. fl.75,, 24st. Bij apothekers en drogisten POEDERS*CACHETS -TABLETTEN r BENOEMING WATERSCHAP. Tot voorzitter van het bestuur der waterkering van het calami- teuze waterschap Tienhonderd en Zwarte is bënoemd de heer J. Risseeuw te Cadsand. TERNEUZEN. Geslaagd. Aan de dit jaar gehouden Mulo examen werd o.a. deelgenomen door 26 candidaten der Ohr. Ulo school alhier. Allen slaagdien, ml. 4 voor diploma B en 22 voor diploma A. Voor diploma B: P. A. ie Feber en P. Haak te Axel; T. de Putter te Zaa-mslag; J. Vermeulen. Voor diploma A: A. M. de Jon ge, S. P. Meijer, C. M. de Bruijne, F. Th. van Vessem, A. C- Rouwj, A. Dees en S. Dieleman allen te Zaamslag, C. de Feijter en J. de Kraker te Hoek, W- Notebaart, A. de Ruyter, P. Sob J. de Jong, J. C. Dees, B. S. de Vlugt\ J. C de Vos, ,J. J. Barentsen, A. J. Faas, j. de Vast en A. den Exter. HOEK. Schoolreis Bijz. School. Het weer zag er Woensdagmor gen in alle vroegte niet zo mooi uit, toen personeel en leerlingen, alsook een aantal ouders, aan traden om de reis naar Antwer pen te maken. Maar gelukkig veranderde het weer in de loop n de dag en waren er geen natte pakken te 'betreuren. Aller eerst werden in Antwerpen die machtige havenwerken bezocht en enige andere bezienswaardigheden van deze mooie stad. Het hoogte punt van de dag vormde echter het bezoek aan de dierentuin, Nog steeds schijnt Antwerpen's dierentuin een bijzondere aan trekkingskracht uit te oefenen en geen wonder, wat daar kan de jeugd (en de ouderen!) haar hart ophalen aan het bekijken van de prachtige collectie dieren. Was het een wonder, dat deze middag omvloog en velen het jammer vonden, dat er naar Hoek terug gekeerd .moest worden? De leer- VLIEGEN radicaal uitroe» D D T POEDER in de practische, voordelige sluilzak 65 cent Voor NederlandDUTIM, Oegstgeest. lingen zullen nog lang over deze mooie reis spreken. I KOEWACHT. Gouden bruiloft. Woensdag 17 Aug. a.s. hoopt het echtpaar A van Mosse- velde-Vlijminck haar gouden brui loft te vieren. De buurt heeft reeds een vergadering belegd voor het organiseren van een feest. Tot voorzitter der commissie werd benoemd de heer R. Baes, welke op. die dag een toespraak zal hou den namens de inwoners van Koe wacht. OOSTBURG. Eerste Paardenmarkt sinds 10 jaar. De sinds 1039, mede door de oorlog in onbruik geraakte Paar denmarkt van Oosttourg is Woens dag weer gehouden, zij het dan ook volgens een aantal belang stellenden een drietal weken te laat in het seizoen. Het ligt in de bedoeling de markt weer re gelmatig te houden. De weersomstandigheden wa ren voor de markt in de opeü' lucht abominabel slecht, met als gevolg dat die aanvoer gering genoemd moet worden. Daaren tegen viel over de belangstelling van koop- en kijklustigen niel be klagen. Er bleek nogal interesse te zijn voor het aangevoerde materiaal en al spoedig klonk handjeklap en verschillende paarden wissel den van eigenaar. De verkoper tevreden over de goede prijs die hij maalde en de koper tevreden over het koopje wat hij zo juist gedaan had. Teneinde de aanvoer aan te wakkeren, waren aanvoerpremies uitgeloofd voor het beste aanwe zige vee. De heer J. de Feijter keurde de kwaliteit en primeer- dé dieren van de volgende eige naren: A. Risseeuw-Kools, Zuidzande, lste premie in klasse veulens; A. RisseeuwKools, Zuidzande, lste premie in klasse 1-jarige paarden; J. Dekker.Basting, Schoondijke, lste premie in 'klas se 2-jarige paarden; A. Catsman, Eiervliet, lste en 2de premie in klasse paarden van drie jaar en ouder; A. RisseeuwKools, Zuid zande 3de premie in klasse paar den van drie jaar en ouder. Vergadering van Blauw,-. maanzaadtelers. Woensdagmiddag vergaderden Blauwmaanzaadtelers te Oostburg waartoe zij door een circulaire van de Rijkslandibouwvoorlich- tingsdienst uitgenodigd waren. Na een inleidend woord van de heer Kalverkamp, besprak de heer Brugging de voordelen die voor de landbouwer en niet in het minst voor onze Staatskas, gele gen zijn in het verzamelen van het bolsterkaf van Blauwmaan- zaad, ijaaruit opium bereid kan worden. Ala vrijwel alle bolster-^ kaf voor opiumbereiding wordt verzameld, kan Nederland hier- doór een deviezemhesparing ver krijgen van rond 1.000.000, De voorwaarden, die er toe bij dragen, dat de telers het bolster kaf verzamelen is wel de prijs van het kaf en deze ligt geenszins ongunstig, n.l. tussen 20 en 40 gulden por 100 kg, al naar gelang het min of meer zuivere bolster kaf betreft, in elk geval kan kaf imet een 70 °/o bolkaf nog ver werkt worden in de fabriek;, een lager percentage is niet mogelijk. De gemiddelde opbrengst per ha is 500 kg zuivere bolkaf. De andere voorwaarde is, hoe kan op de eenvoudigste en doel treffend,ste wijze het kaf verza meld worden. Het beste gaat het met stationaire dorsmachines, door de korf ruim af te stellen, waarbij het kaf bij het zaad te recht komt, waarvan het door schoning wordt gescheiden. Door een kie ne wijziging in de dors machine, waardoor het bolsterkaf door de kafblazer in zakken op gevangen kan worden. Door de geringe ervaring met combines, is de kr-fwinning hierbij nog een probleem. Alhoewel het met mid delgrote maaidorsmachines wel zal gaan. In de N.O.-Polder zijn 120 bun der maanzaad, die om de wille van het kaf door de Directie van de N.O.-Rolder alle met de dors machine zullen worden gedorst. Het is een verheugend feit, dat men alom in de lande aandacht besteedt aan het verzamelen van het kaf. Veel loondorsers zien er oen voordeeltje in, door het zaad gratis te dorsen voor het kaf. Het feit valt niet weg te redene ren aldus spreker, dat het voor deel wat er voor de loondorsers in zit toch zeker een voordeel voor de boeren te meer zou zijn. De landbouwconsulenten zijn steeds bereid alle gewenste in lichtingen te verstrekken. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op de heren K. Malcorps uit Oost-burg en M. de Regt, uit Schoondijke, beide assistenten v. d. Rijkslandbouwconsulent. De heer Poley, uit Ierseke, ver tegenwoordiger van de Verenigde Phaimaceutisdhe fabrieken te Apeldoorn gaf nog enige inlich tingen omtrent vervoer, vaststel ling van zuiverheidspercentage, het ontvangen van de benodigde balen enz. OVERSLAG Renoamd. Tot lerares aan de school St. Martha te Hulst is benoemd onze dorpsgenote mej. Riet Maas, thans onderwijzeres aan de Sint Antoniusschool te Sluiskil. Geslaagd- Te Bergen op Zoom slaagde voor het eindexamen M.U.L.O. onze dorpsgenoot de heer Achiel Maas. Visserswedstrijd. De hengelaarsvereniging „De Palingvrienden" alhier nam deel aan de internationale hengel- wedstrijd te Tilburg. De deelne mende leden zijn samen met een bus van Wachtebeke naar de wedstrijd vertrokken. Verschillen de onzer hengelaars wisten aldaar een prijs in de wacht te slepen. Gelukkige prijswinnaars waren p.a. M. Spiessens, G. Noet, L. Spiessens en R. Celie. SAS VAN GENT. Opbrengst t.b-c.-vlucht Op Zaterdag 30 Juli j.l. is door de Kon. Postduivenvereniging „De Vrede" een bedrag overgedragen van 103-6,87 aan de t.b.c.-afde- ling van het Wit-IGele Kruis te Sas van Gent. Dit resultaat geeft nogmaals weer, de onvermoeide ijfveir van het bestuur van de Duivenmaat- scbappij. Zij sparen noch tijd noch moeite, om contanten te verza melen en hiermede de t.b.c.-com missie in staat te stellen te hel pen, daai* waar het nodig iel en pat enten uit te zenden naar één voor hun onontbeerlijk, herstel lingsoord. Vanzelfsprekend zal het geld besteed worden voor diegenen wel ke deze hulp het meest nodig heb ben, ongeacht hun godsdienstige overtuiging, daar de t.b.c.-bestrij ding voor iedereen is. 69) DOOR PETER BARON (Geautoriseerde vertaling van H. H. J. Maas.) (Nadruk verboden) De Raad vergaderde op Dins dag 2 Augustus, des avonds om half acht. Wegens uitstedigheid waren met kennisgeving afwezig de heren P. J. van Bend-egem (weth.) en P. A. Wondergem. Enige ingekomen stukken wer den voor kennisgeving aangeno men. Naar aanleiding van een adres van het Kring-bestuur der Z.L.M. inzake maatregelen togen schade door duiven aan te velde staande gewassen zullen B. en W. trach ten in een volgende vergadering, gehoord de commissie voor straf verordeningen, met een voorstel te komen. Door enkele leden werd gewezen op in andere ge meenten bestaande bepalingen. B. en W. zegden toe, ih de eerstvolgende vergadering te zul len teugkomen op de vraag van de heer Soheele naar de mogelijk heid, 0m de schoolbus met ingang van 1 September óe laten rijden. Aan Mej. Van de Klippe werd op haar verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de openbare lagere school, zulks met ingang van 15 October 1949 of zoveel eerder als haar opvolg ster fn functie zal kunnen treden. Aan de Kleuterschool te Sluis kil werd een subsidie toegekend van 11,25 per leerling van 4 6 jaar uit deze gemeente per jaar, overeenkomende met het subsidie dat de overeenkomstige scholen in de gemeente ontvangen. Vastgsteld werden diverse on- derwijsv.ergoedingen. Voor de 6 woningen in de Ban- kertstraat die voorlopig gefinan cierd Zijn uit een kasgeldlening, werd een definitieve geldlening aangegaan, groot 54.000,- Maar er was geen nood. Ze zag zag Jan al aankomen met het nog slappe lijk in zijn armen, „Haal mijn ouwe jas uit de looids", beval hij, en toen zij er mee terug was, sloeg hij de jas c.m het lichaam en wierp de bun del in de auto. Juffrouw Greer huiverde. „Je wilt toch niet dat ik dat ik er in ga", hijgde zij. „Ga jij maar naar binnen", snauwde Jan, stapte in en klapte het portiek dicht. Ze zag hem de wagen keren en dan de laan afrijden. Toen zij -het achterlichtje niet meer kon zien, besefte zij plotseling dat zij alleen was, en het kwartier, dat volgde, was wel het slechtste, dat zij ooit had meegemaakt. Daarentegen was het geluid van de terugkerende auto wel het -meest welkome, dat zij ooit had gehoord. Jan scheen door de rit zijn zelfbeheersing teruggekregen te hebben, want hij stapte glim lachend uit, met de oude jas over de arm. „Verbrand dat ding", beval hij en wierp haar de jas toe. Juf frouw Greer ving hem wel op, waarbij ze angstvallig vermeed de voering aan te raken, maar maakte geen aansstalten om de opdracht uit te voeren. Met een -gabaar van ongeduld ging Jan weer in de wagen zitten om hem te stallen. Daarna keerde hij met haar in huis terug. „„Kom nu eens eindelijk tot je zelf", zei hij. „We zullen waar schijnlijk in de loop van de week de politie hier zien. Ze zullen Clem nog wel niet vinden, maar als ze hem vinden, neem je dan in acht. Je deed eigenlijk beter met hier of daar een sukkelend familielid te ontdekken, en daar een paar dagen te gaan door brengen". „Zou het niet natuurlijker lij ken, als we morgen de politie waarschuwden, dat Clem vermist werd „Dat spreekt van zelf", hoonde Jan. „We houden de politie im mers altijd op de hoogte van on ze bewegingen. Wees wijzer. bovenal, je zegt of weet niets. Als we de mond dichthouden, zijn we veilig, 't Is in elk geval zeker, dat Clem ons niet zal aan geven". Wat dat laatste betreft, had Jan gelijk: Clem ZQU nooit meer in de gelegenheid, komen, iemand aan te gven. plat op zijn rug lag hij in de 'bossen van Reigate en zijn blinde ogen staarden door de bladerloze takken naar de he mel. Zo had hij ongemerkt we ken lang kunnen liggen, maar hij lag er nog pas acht uur, toen su- perin-tendant Kaye hem vond, XVHI. -De volgende morgen ontwaakte Barbara met zware hoofdpijn Een half uur bleef zij liggen doe zelen om te proberen, of zij de pijn niet weg kon slapen. En toen stond zij op met een hart grondig „verdraaid!" Elen koud bad baatte haar ook al niet. Dus kleedde zij zich maar aan en ging naar heneden. Aan het ontbijt was haar humeur niet al te best evenmin als dat van Jan en van juffrouw Greer. Dat kwam dus goed uit. Toch was hun houding niet zo, dat zij over een bepaald punt kon vallen: Zij speelden goed comedie, maar dat kon Bar bara niet waarderen, omdat ze niet wist, d&t ze toneelspeelden. Wat ze wel wist, was, dat ze van juffrouw Greer eenlettergrepige antwoorden kreeg, en dat Jan haar niet zo hartelijk goede mor gen wenste als anders. Ze was niet nieuwsgierig naai de reden van die kille stemming, maar het ergerde haar. Na drie vergeefse pogingen om iets meer dan „ja" of „nee" los te krijgen, zette zij haar kopje neer en keek haar oom recht aan. „Zit je nog op de kast, dat ik gisteren* de hele dag weg ge weest ben", vroeg zij, „of zie ik door mijn hoofdpijn alles anders dan het is?" „Schrijf het maar op rekening van je hoofdpijn. Maar heb je bij geval ook enig denkbeeld, hoe je daar aan gekomen bent?" „Helemaal niet", antwoordde Barbara. „Ik voel me verschrik kelijk lusteloos en „Moet je die slaappoeiers ne men?" onderbrak hij haar. „Natuurlijk. Of dacht je mis schien, dat ik 't om de smaak of de kleur deed?" (Wodt vervolgd) Besloten- werd een kasgeldle ning aan te gaan, groot ƒ880.000 voor de houw van 75 woningwet woningen, welke als extra-con tingent montagewoningen aan de gemeente zijn toegewezen. Thans kwam aan de orde het onderzoek van de geloofsbrieven en de beslissing over de toelating der bij de laatstgehouden stem ming gekozen raadsleden. Alle gekozenen haöülen tijdig hun ge loofsbrieven ingezonden. Vap de heer I. de Feijter was echter nader bericht ingekomen, dat hij de benoeming niet aan neemt. De overige 12 geloofs brieven werden in orde bevonden en met algemene stemmen werd besloten de betreffende 12 raads leden toe te laten. De heer C. van Bendogem sprak een- persoonlijk woord van waar dering voor de wijze, waarop de betrokken ambtenaren hem en de andere raadsleden zijn behulp zaam geweest bij het zich vormen van een oordeel over de vraag van al of niet toelaatbaarheid, welke vóór het bedanken van de heer I,. de Feijter heeft bestaan. Ook bijl het opsporen van jurispru dentie over deze materie is hem gebleken, dat de zaken op de secretarie goed geordend zijn. Tegen de in het Raadsbesluit van. 28 Juni j.l. tot verkoop van grond aan de Buthdijk genoemde prijs van ƒ0,90 per ca werd door het Prijzenlbureau bezwaar ge maakt en als maximum-prijs werd genoemd ƒ0,60. Het bestaande (besluit werd ingetrokken en een overeenkomstig besluit tegen de prijs van ƒ0,60 vastgesteld. Besloten werd zich garant te stellen ten aanzien van de opr brengst van watergeld voor de nieuwe woningen in het verleng de van de Bylocquestraat en ten Oosten van de De Ruijtorstraat. Bij de rondvraag werd door de heer Van den Berg gewezen op de gevaarlijke hoek Kanaalkade- De Kuiperstraat, de aan de De P.uijterstraat te plaatsen brieven bus en-het bruggetje aan de Ka naalkade. De heer Kesbeke vroeg b(j de toewijzing van montagewoningen straks rekening te willen houden met de gezinnen, waarvoor door uitbreiding de door hen bewoonde boven- of benedenwoningen aan de Bylocquestraat te klein zijn geworden. De heer C. van Bendegem wees op de slechte toestand, vooral bij regenval aan de Buthdijk bij de ibetonfabriek de hoek Prins Hen- drikstraat/Buthdijk cn de haag asn de hoek Bylocquestraat/Pi- ronstraat en vroeg hoever het staat met de vaste aanstelling van losse arbeiders, waartoe door de Raad bjj de begroting besloten werd. De verschillennde vragen en opmerkingen werden door de voorzitter -beantwoord of zullen door B. en W. tegen de volgende vergadering onder het oog gezien worden. 1 - j 0%

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2