HET KOLENRANTSOEN RUst en Koffie blijven op de bon Stalins Vredesvoorwaarden De kwestie der dwangarbeid DE KONINGSKWESTIE n van nan VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1949. Truman over China DE STRIJD IN CHINA Dank aan Tito H.K.H. Prinses Irene viert heden haar tiende verjaardag De staking der Midinettes POSTERS VOOR NEDERLANDS CONSULAAT TE SYDNEY Vertrek deelnemers Ronde Tafel Conferentie Gebruikt per dag wat emmers water minder, De drinkwatervoorziening ondervindt dan geen hinder! De beroving van Aga Khan Onleesbare brieven, die toch begrijpelijk zijn Albanees communipué HOOGWATER Maan Jnd. 5WATER rankerini» bi] Abonnement: Terneuzen WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdag ochtend tot avond. Toenemende bewolking Geleidelijk toenemende be wolking, maar bijna overal droog weer. Meest matige naar Zuidelijk richtingen krim pende wind. Iets hogere tem peraturen dan gisteren. VRIJE ZEEUW 5e Jaargang No- 1183 Verschijnt dagelijks Drukkerij N.V. Fa P. J. v. d. Sande, Terneuzen Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Advertentieprijs: per mm 10 ct.minimum per advertentie 1,50. Inzending advertenties tot des namiddags 3 uur. Rubriek kleine advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bureau van dit Blad 15 cent meer. THANS REEDiS GEDEELTELIJKE AFNAME Het ministerie van Economische Zaken deelt het volgende mede: ,,®ij de aanvang van het nieu we rantsoeneringsjaar heeft de brandstoffenhandel ieen ernstig beroep gedaan op de huisbrand verbruikers om reeds in de zo mermaanden een deel van het kolenrantsoen af te nemen. Hoe wel een belangrijk aantal verbrui kers hieraan heeft voldaan, zijn er tooh nog vele', die geen haast maken met het treffen van de nodige voorzorgsmaatregelen voor de komende winter. Het behoeft geen betoog, dat een dergelijke terughoudendheid stagnatie in de regelmatige gang van de distributie tot gevolg heeft. Dit kan met zich mede brengen, dat belangrijke thans voor huisbrand beschikbare hoe veelheden naar de industrie of andere niet-huisbrand verbruikers zullen afvloeien, waardoor gedu rende de wintermaanden moeilijk heden bij de huisbrandvoorziening zullen optreden. President Truman heeft op z'n persconferentie verklaard, dat de Regering der V.S. overweegt, op welke wijze de gevoelens van vriendschap tussen de Amerika nen en het volk van China „practisch tot uiting" kunnen worden gebracht. Waf betreft de critiek op zijn regering in de periode dat de communisten grote delen van China onder de voet hebben ge lopen, zei de President: „De rol van de Regering bij haar betrek kingen met China is vaak ver draaid en verkeerd begrepen. Dit kwam in sommige gevallen doordat de Regering bepaalde feiten niet wilde bekendmaken. Publicatie daarvan had de ge beurtenissen in China, die nu hebben plaats gevonden, kunnen verhaasten. Onder de huidige omstandigheden echter eist het gemeenschappelijk belang van de V.S. en China volledige en openlijke bespreking van de fei ten". VAL VAN TSJANGSJA GEMELD Het pro-communistische, te Hongkong verschijnende blad Wen Wei meldt uit Kanton, dat het garnizoen van Tsjangsja, de hoofdstad van de provincie Hoe- nan, Woensdagavond zich aan de communisten heeft overgege ven. Volgens het bericht beval de garnizoenscommandant het vu ren te staken om te onderhande len over een regionale vrede. De stad zou de intocht van de com munistische troepen afwachten. De medewerker van Wen Wei te Kanton telefoneerde, dat de uit voerende raad van de Kwomin- tang een spoedvergadering had belegd na ontvangst van berich ten over de overgave van Tsjangsja. In nationalistische kringen te Kanton werd gisteren toegege ven, dat Tsjangsja gedeeltelijk door de communisten bezet is. Telefoonverbindingen met de stad zijn verbroken. Volgens een Chinese militaire woordvoerder te Kanton hebben de communistische troepen Soeitsjoean, dat in Zuid-Kiangsi op een afstand van ongeveer 240 kilometer van Tsjangtsja is ge legen, bezet. MJaarschalk Tito heeft Woens dag te Skoplje een afvaardiging van vluchtelingen uit Egeïsch Macedonë en gewonden van het Griekse partisanenleger, die naar Joego-Slaivië zijn gevlucht, ont vangen. De vluchtelingen hebben maar schalk Tito bedankt voor „het broederlijk onthaal, dat hen is te beurt gevallen en voor de zorgen, besteed aan de Griekse kinde ren". De gewonden dankten hem voor de genoten verpleging en voor de mogelijkheid, die hun ge boden wordt, na hun genezing in Joego-iSlavië te werken. Het eigenbelang van de huis- brandverbruikers brengt derhalve mede, dat ook zij, die nu nog geen haast maken met de afname van een evenredig rantsoengedeelte, i deze terughoudendheid laten va- I ren en hun brandstofleverancier I alsnog de gelegenheid geven tot aflevering. Slechts indien de ver bruikers op deze wijze medewer ken, kan worden voorkomen, dat vele Nederlandse gezinnen in de loop van de winter met brand stofgebrek te kampen zullen heb ben. Het ligt voor de hand, dat de aflevering slechts kan geschie den in de soorten, waarmede de handel wordt bevoorraad, hetgeen betekent, dat leen deel van het rantsoen in eïerbriketten en/of esskolen dient te worden betrok ken. Tenslotte wordt er op gewezen, dat het aanbeveling verdient, dat degenen, die bonvrije brandstoffen wensen aan te schaffen, hiermede eveneens vroegtijdig een begin maken." De Regering heeft over wogen, of de rantsoene ring van rijfet en koffie reeds thans beëindigd zou kunnen worden. Naar het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorzie ning meedeelt, is daarbij gebleken, dat de deviezen- situatie met betrekking tot beide importartikelen on voldoende mogelijkheden biedt de voorziening van koffie en rijst bij vrije consumptie op bevredigen de wijze te verzekeren. Rijst wordt bovendien nog steeds volgens hei internationaal verdelings. systeem gerantsoeneerd, zodat Nederland afhan kelijk blijft van de toe wijzingen, temeer omdat landen, waar rijst het hoofdvoedsel is, voorgaan bij de internationale ver deling van de beschikbare rijst. Rijst en koffie blijven derhalve gerantsoeneerd. Een picasso, ter waarde van fros 500.000 is in een museum te Grenoble (Fr.) uit de lijst gesne den en meegenomen. In de Economische en Sociale Raad van de Ver. Naties is het debat over dwangarbeid gisteren voortgezet. De Poolse afgevaar digde, Katz-Suchyj, sprak van „feodale dwangarbeid" in gebie den onder Amerikaans, Brits en Belgisch bestuur. Hij noemde Tanganyika, waar in 1045 39.000 mensen dwangarbeid zouden heb ben moeten verrichten, Kenya en Oeganda 16.000 dwangarbeiders in 1943) en Gambia (29.000 of 10 procent van de bevolking). Vervolgens verwees de Poolse afgevaardigde naar wat hij noem de „.de terpetijnkampen van Flo rida,"- Eten niet met name ge noemde persoon, die in een van die kampen had vertoefd, was daar ,,zo goed als een gevangene" geweest. Er waren gewapende bewakers die op ieder schoten die trachte te onvluchten, aldus Katz- De stakende „midinettes" Pa- rijse ateliermeisjes) hebben de haar door 't stakingscomité ge geven opdracht om het werk gis teren te 12 uur te hervatten, niet opgevolgd. De stakende meisjes hebben een vergadering gehou den ter bespreking van de te volgen gedragslijn; de vergade ring werd echter verdaagd, in afwachting van 't resultaat der besprekingen, welke een delega tie der meisjes met de werkge vers ging voeren. Vertegenwoordigsters van sta kende atelier-meisjes van twee Parijse modehuizen deelden ter vergadering'mede, dat haar me de-arbeidsters hedenochtend 't werk zouden hervatten, in de verwachting dat de betrokken werkgevers haar eisen zullen in willigen; mocht dit niet het ge val zijn, dan zullen zij opnieuw het werk neerleggen. De atelier-meisjes van een an der modehuis besloten de sta king voort te zetten. PROF. PIRENNE NAAR BRUSSEL Professor Jacques Pirenne, particulier secretaris van Ko ning Leopold is Donderdag per vliegtuig naar Brussel vertrok ken. Hij heeft 'n boodschap van de Koning over de „Konings kwestie" bij zich, op gesteld naar aanleiding van de besprekingen die de Koning met de afvaardi gingen der drie grote Belgische partijen heeft gevoerd. Suchy. In de Zuidelijke staten van de Ver. Staten, zo gingj hij verder zijn 76.000 mensen aan 't land gekluisterd omdat zij geen belasting kunnen betalen. „Arme boeren verkopen hun kinderen. Velen hunner worden door de eigenaars zeer slecht behandeld". „Misschien wil de Belgische af gevaardigde ons vertellen over de kampen en de bewakers rond om de uranium-mijnen in de Bel gische Conga", aldus de Poolse afgevaardigde Hij steunde de Russische reso lutie betreffende instelling van een commissie van onpartijdige vakverenigingsmensen om in de gehele wereld een onderzoek in te stellen naar het voorkomen van dwangarbeid. Een Nederlander, Adolf van Heyningen, heeft Woensdag met zijn Australische echtgenote ge post voor het Nederlandse con sulaat te Sydney in Australië. Hij verklaarde, dat de Neder lands-Indische Regering hem 2.400 pond sterling schuldig was. In de oorlog zou hij agent voor de Nederlands-Oostindische scheepvaartorganisatie zijn ge weest. Van Heyningen, die zeide Donderdag opnieuw voor het consulaat te zullen posten, zou een proces tegen de Nederlandse autoriteiten aanhangig hebben gemaakt, dat echter door het Australische Hooggerechtshof zou zijn verworpen omdat de partij, die als gedaagde zou moe ten optreden, souvereine immu niteit heeft. Het onafhankelijke Ameri kaanse tijdschrift over buiten landse politiek „United Nations World" maakte gisteren melding van Stalins vijf voorwaarden voor de wereldvrede, die vorig jaar door Gromyko zouden zijn meegedeeld aan „een der groot ste Amerikaanse zakenlieden, die tevens een leidende functie heeft in de Republikeinse par tij". De door de plaatsvervangende Sowjetrussische Minister van Buitenlandse Zaken Gromyko meegedeelde voorwaarden zijn: 1. Een verdrag tussen de Ver enigde Staten en de Sowj et- Unie, waarin de te Jalta en De heren Van Royen, Sultan Hamid, Blom, Gieben, Van Schelle en de secretaris-gene raal van de republikeinse dele gatie Pringgodigdo zijn gisteren met de „Curaqao" naar Den Haag afgereisd. Van gisteren af zullen vrijwel dagelijks deelnemers aan de rondetafel-conferentie vertrek ken, naar schatting in totaal 139. A.s. Zaterdag vertrekt Moh. Hatta, die enige dagen te Nieuw Delhi zal vertoeven. De heer Critchley is gisteren naar Londen vertrokken, van waar hij zich naar Den Haag zal begeven. In een speciaal interview met „Merdeka" heeft de heer Van Royen o.a. gezegd, dat de resul taten der besprekingen van de laatste 3% maand zullen worden gewaardeerd naar de wijze, waarop de order tot het staken der vijandelijkheden zal worden uitgevoerd. Hij noemde presi dent Soekarno „a very charming personality" en Moh. Hatta een groot staatsman met een ver ziende blik, aldus „Merdeka". Potsdam aanvaarde verplichtin gen van beide landen in vaste vorm worden gegoten, 2. Eenstemmigheid onder de 4 mogendheden over alle Duitse kwesties, 3. Een edelmoedige houding der Westelijken betreffende her stelbetalingen aan de Sowj et- Unie, 4. Onmiddellijke staking van 'n Engels-Amerikaanse steun aan de „subversieve fascistische en Hitleriaanse elementen", en 5. Afschaffing van alle discri minerende handelspraktijken. De genoemde zakenman zou bij het eerste punt de opmerking hebben geplaatst, dat Stalin als „realist voor alles" dit verdrag strict bilateraal wil met uitslui ting van Engeland en de West- Europese landen als „te ver waarlozen hoeveelheden". Met betrekking tot punt 2 no teerde hij, dat Stalin op dit punt nooit zal toegeven, omdat hij van mening- is dat een herstel van Duitsland onder eenzijdige Westelijke of Oostelijke protectie onvermijdelijk tot een wereld oorlog zal leiden. Stalin zou volgens een derde aantekening de kwestie der her stelbetalingen beschouwen als „een teken van Westelijke er kenning van de verschrikkelijke aderlating, die de Sowjet-Unie in de tweede wereldoorlog heeft ondergaan. N.V- Waterleiding Mij- „Zeeuws-Vlaanderen"- NIEUWE AANKOOPVERGUN NING VAN DE E. O. A. De E.C.A. heeft Woensdag aan koopvergunningen voor Neder land bekend gemaakt tot een to taal bedrag van 578.000 dollar. Voor aankoop in het tweede kwartaal van 1950 van pulp, pa pier en papierproducten in de Verenigde Staten werd een be drag van 34.000 dollar toegewe zen en voor oceaanvervoer in 't eerste kwartaal van 1952 'n be drag van 544.000 dollar. De nota, die namens de libe rale partij aan Koning Leopold is overhandigd is gisteren gepu bliceerd. De voornaamste punten uit deze nota zijn de volgende: Het is niet twijfelachtig, dat de Liberale partij in grote meer derheid tegenstandster blijft van het opnieuw uitoefenen der Koninklijke prerogatieven door Leopold III. In 1945 wenste de partij troonsafstand ten behoeve van zijn zoon. Ongetwijfeld staan de Libera len thans deze oplossing niet meer eenstemmig voor, maar 'n grote meerderheid wenst nog 'n dergelijke regeling. Ais de Koning er van over tuigd blijft, dat alleen een volks raadpleging hem zijn grondwet telijke verplichtingen zou kun nen ontheffen, dan moet een dergelijke volksraadpleging ten minste een beslissend karakter hebben. Als de Koning en het land met een eenvoudige meerderheid ge noegen zouden nemen, zou het resultaat zijn, dat Leopold, in dien hij die meerderheid behaal de, slechts de Koning der Katho lieken of de Koning der Vlamin gen zou zijn. Het is daarom nodig dat hij tenminste tweederden der stemmen op zich verenigt en dat hij bovendien in Wallonië zowel als in Vlaanderen tenmin ste de helft van het stemmen- aantal verwerft. De Liberale delegatie is van mening, dat het aan de Koning staat niet te steunen op een be slissing van het parlem&nt, doch zijn eigen bedoelingen duidelijk uiteen te zetten, opdat parle ment en volk op de hoogte zijn van de draagwijdte en gevolgen van een eventuele volksraadple ging. Moet men niet toegeven, al dus besluit de nota, dat bij een terugkeer van de Koning, het in overeenstemming met onze de mocratische opvattingen zou zijn, dat de minderheid zich daarbij neerlegt? DELEGATIES PREGNY. TERUG UIT Het speciale vliegtuig, waar mede de Katholieke en socialis tische delegaties naar Zwitser land zijn gevlogen, is gisteren om 11.50 uur op het vliegveld te Meisbroek (nabij Brussel) gear riveerd. Op het vliegveld heeft de libe rale gedelegeerde Rey de jour nalisten medegedeeld, dat hij niet de indruk heeft, dat er bij de besprekingen te Pregny gro te vorderingen zijn gemaakt. Hij zeide, dat Vrijdag een ver klaring van de Koning verwacht kan worden. Hij las een libe raal communiqué voor, waarin gezegd wordt, dat de Koning de liberale delegatie mededeling heeft gedaan van zijn zienswijze ten aanzien van de Konings kwestie en de problemen betref fende een volksraadpleging, en dat de delegatie de Koning op de hoogte heeft gesteld van de mening der liberalen. De Katholieke gedelegeerde Van Zeeland zeide, dat hij nog geen indrukken kon weergeven. De andere gedelegeerden ont hielden zich van iedere verkla ring. Verschillende Franse bladen melden gisteren, dat Minister van Binnenlandse Zaken Jules Moch, verontrust door de veel vuldigheid en brutaliteit der door gangsters gepleegde misda den, speciale maatregelen over weegt om de politie-controle te versterken. Intussen zijn ongeveer 300 po litieagenten op post gezet om de grenzen te bewapenen enx te voorkomen, dat de mannen,' die Dinsdag de Aga Khan beroofden naar het buitenland zullen ont snappen. Lloyds, ibij wie de gestolen ju welen van de echtgenote van de Aga Khan waren verzekerd voor 213 millioen francs, heeft een be loning van 10 procent van de waarde uitgeloofd voor degene die nuttige aanwijzingen aan de politie kan geven. Toen een correspondent van Reuter aan de secretaris van de Aga Khan vroeg of voorzorgs maatregelen zullen worden ge nomen om herhaling van de dief stal te voorkomen, kreeg hij ten antwoord, dat dit niet meer no dig was, daar er niets meer te verliezen viel. Alleen de villa en het meubilair waren, nog over. Wij zijn erg blij, aldus de secre taris, dat wij ons over diefstal geen zorgen meer behoeven te maken. De A.C.E.C. te Charleroi, een 'j van de grootste fabrieken van electrische materialen en toe stellen in België, heeft 'n variant gevonden op het tot dusver be kende systeem om het mense lijke geluid of muziek op een voudige wijze weer te geven. Men heeft n.l. 'n systeem uit gewerkt om via een apparaat, dat een kwarto vel papier als het ware door een „schrijfmachine" haalt, zodanig door magnetische poeders te bewerken, dat het de menselijke stem vrijwel feil loos opneemt. De zakenman zal in de toekomst, aldus een mede deling van A.C.E.C., voor zijn ap paraat rustig even een zakelijke mededeling aan zijn relaties kunnen doen, het ogenschijnlijk volkomen blanco vel papier in en enveloppe sluiten en per post versturen. De ontvanger, die een dergelijke blanco brief, voorzien van 'n briefhoofd van zijn rela tie krijgt, zet het stuk papier in zijn ontvangstmachine en prompt klinkt de stem van de afzender door het vertrek van de ontvanger. De A.C.E.C. zal waarschijnlijk reeds dit najaar met apparatuur en „briefpapier" op de markt komen. BARKLEY TEGEN HULPVER LENING Vice-President Alben Barkley heeft gisteren verklaard, dat re servering van een bedrag van 50 millioen dollar aan Marshall- gelden voor hulp aan Spanje in strijd zou zijn met de E.C.A.-wet. In het voorgestelde amende ment wordt gezegd, dat „50 mil lioen dollar voor geen ander doel beschikbaar zullen zijn dan voor hulp aan Spanje". Door dit voor stel in negatieve zin, aldus Bark ley, tracht men de administra teur van het Plan-Marshall te dwingen tot iets waartoe hij niet bevoegd is. Spanje had niet vol daan aan de in de E.C.A.-wet ge stelde eisen. De Britse Minister-President Clement Attlee, is geheel hersteld van de verkoudheid, waaraan hij enige dagen heeft geleden, aldus is officieel medegedeeld. Het Albanese Nieuwsbureau heeft een communiqué van het Albanese ministerie van Strijd krachten bekend gemaakt, waarin wordt verklaard: „Op 2 Augustus te 5 uur des ochtends hebben 3 Griekse mo- narchofascistische bataljons, ge steund door artillerie en 15 Spit fires, bij verrassing het Albane se gebied in de sector van Boji- grad aangevallen. Na een hevig gevecht van meer dan 7 uur te gen de detachementen van de grenswacht en de Albanese di visie „Volksverdediging" zijn de Griekse eenheden 300 tot 400 m op Albanees grensgebied doorge drongen en hebben de hoogte 1309 bezet, vanwaar zij het vuur op de plaats Vidohove hebben geopend. Door een tegenaanval die te 18.30 uur werd ingezet, konden de Albanese eenheden de toestand herstellen en de vijand tot de aftocht dwingen. Twee Albanese officieren en vier sol daten zijn gedood en zes andere gewond. De door de Grieken ge leden verliezen worden op 100 Üoden en gewonden geschat. 5 AUGUSTUS. MAANSTANDEN. Opk. Ond. 20.22 19.54 1.36 20.20 20.25 2.48 20.19 20.46 4.08 0.59 21.14 2.44 0.58 21.54 3.49 0.58 22.22 5.05 0.57 22.41 6.25 0.56 22.55 7.44 idelijk, dat men bij ren van de snelheid >p hetgeen de vlie- tioogtemeter afleest, iht zal daarom een waarnemer worden waarin klokken, iixz. een plaats vin- wordt in. de cabine jl aangebracht, dat met een bepaalde >t instrumentenbord snelheidsproef heeft ajecten op het oog, lte langs het strand ;en en in de tweede ritdijk. prefereer ik het ls majoor Flinter- daar waarschijnlijk ■an vogels en langs n je, met de duinen ïkelijlier oriënteren. het, als het hard de Afsluitdijk geen ik van Valkenburg bovendien zo op de t u het gevaar van het strand te ont- ■n er- maar een stel een geweer komen weg schieten. Als r keer geschoten is weg." heid denkt u te ha- als alles meeloopt, 0.8 mach (waarbij end is, dat het be- orstelt de snelheid 1 bij 15 graden Cel- druk van 760 mm, 1 is 1230 km), de 3 hierbij dus een be- or". hoogte vliegt u bij ag". nog niet vastgesteld a de 70 of beneden zal zijn." 1 bij de vlucht drie f zijn, waarbij voorts s, dat (het vliegtuig niet boven de 500 omen. Een waarne- zal hierop letten, om he* de vlieger te maken, op de n hoogte ballonne- 'cr ankend. aoeilijkheid bij deze is het meten van e heeft men de hulp ïgeroepen, doch het liet geheel vast of aat is op zo korte nodigde apparatuur ng te stéllen. De hebben destijds de net o.a. de hulp van •oniseerde camera's, r van de Meteor is minuten, zodat in :aakje gefixed moet n te meer waarom nterman het strand >ij gelegen Valken- rt. recordpoging zuilen uchten langs het i gehouden, lts te woord is dan ,n het Nationaal watorium, waar na vluchten de instru- t en de berekenin- worden. Dan eerst taat van de vluch- srden gemaakt. >pt vliegend Neder- deze maand enige ladzijden 'in de ge- Noderlandse mili- rt worden gesehre- t die dan het resul- ijn van een weten- orbereide recordpo- kloeke lucbtvaart- larin, zoals majoor et uitdrukte „risi- worden overwogen Q enkel risico geno- onder dat het ver- Breskens Terneuzen Walsoorden v.m. n.m. 11.02 11.25 11.37 0.27 12.50 EPOST 1ST EN WEST ïsië vertrekt op 17 het s.s. „Zuider- dit schip kan post szonden, mits deze gustus op de bus is me vertrekt op 19 t m.s. .„Bonaire". Brlijk postten op 16 Komen, uiuua nmaisciiain. inu. Maarschalk Tito zei tijdens een lunch te Skoplje tot 300 offi cieren, dat Joego-Slavië, hoewel het „vast in het socialist'"iche kamp blijft, ieder als zijn vijand zou beschouwen die zich zou mengen in zijn „veedzame so cialistische opbouv."on\ erschil- lig wie hij zou zijn. verdediging van ons socialisti sche vaderland. Een militaire woordvoerder van de Chinese nationalisten heeft heden bevestigd, dat Tsjangsja, de hoofdstad van de provincie Hoenan, geheel door de communisten bezet is. „presiilenteer kabinet". Aneta meldt nog nader, dat tijdens de afwezigheid van Hat ta de Sultan van Djogja de lei- ö'ng van het kabinet zal waar nemen. De Minister voor Sumatra, Sjafruddin, zal zeteleA in Kota- radja( Atjeh). prijzen kan worden bestudeerd. In de afgelopen maand heeft een devaluatie van de Finse mark plaats gevonden; de uit communisten en linkse socialis ten bestaande volksdemocrati- sche partij heeft^ daarop bekend gemaakt dat zij op hog' r lonen voor de arbeideSs zou aandrin gen, uie volgens (haar nodig wa- persoon werd gedood en ver scheidene andere ernstig ge wond". Ook in een aantal an dere dorpen vonden hevige bot singen tussen de politie en de bevolking plaats. In Bratislava hebben op één na alle geestelij ken en verklaring van trouw jegens hun bisschop getekend", aldus radio-Vaticana. net g-eruik van g lysoi. „Wat doet u als op grote hoog te uw druikcabine onklaar ge raakt?" „Dat is natuurlijk minaer pret tig, maar erg veel gevaar is er niet bij, want ik draag bij de i aht een z.g. pressure-waistcoat, wan ee ik wat druk toetreit voi- l'g ben tot op 50.000 voet." "GUSTUS. v.m. n.m. Breskens 11.49 12.08 Terneuzen 0.14 12.43 Walsoorden 1.04 1.33 7 AUGUSTUS. v.m. n.m. Breskens 0 12 1.05 Terneuzen 1.17 p 38 Walsoorden 2.07 2 28

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1