De politieke toestand in België n van »an DE ORDER tot het staken van de vijandelijkheden afgekondigd Maarschalk Tito DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1949. Verschijnt dagelijks Drukkerij N.V. Fa P. J. v. d. Sande, Terneuzen Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Advertentieprijs: per mm 10 et.; minimum per advertentie 1,50. Inzending advertenties tot des namiddags 3 uur. Rubriek kleine advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bureau van dit Blad 15 cent meer. Samenstelling nieuwe Republikeinse Kabinet Radiorede Legercom mandant Indonesië Per 1 September 45 textielpunten Weet U dat het watergemors van Uw kinderen De watervoorziening van anderen kan hinderen? hield een rede ter gelegenheid van de vijfde verjaardag van de stichting der Joego-Slavisch- Macedonische Republiek Rumoerige lading van de .Schiedijk' Twee ter dood veroordeelden krijgen gratie Oe Amethyst te Hongkong Maan hoogwater 3WATER v.m. 11.49 0 14 1.04 Frankering bij Abonnement: Terncuzen WEERSVERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M. I. te De Bilt, geldig van Don derdagochtend tot -avond. Minder wind. Meest matige Westelijke wind. Wisselend bewolkt met plaat selijk enkele buien. Echter minder talrijk dan gisteren. Tamelijk koel weer. 5e Jaargang No- 1182 Gistermiddag is te Batavia en te Djogja de order tot het staken van de vijandelijkheden afgekon digd. Tevens zijn de documenten, die in gezamenlijk overleg tussen partijen zijn opgesteld, voor publi catie vrijgegeven. Het eerste document is getiteld: t,Orders staakt de vijandelijkhe den:". Hierin wordt gezegd1, dat door de Nederlandse regering en de regering van de Republiek Indone sië gelijktijdig de navolgende be velen worden afgekondigd: ,,Met ingang van middernacht 1011 Augustus a.s. voor wat be treft Java en 1415 Augustus voor wat betreft Sumatra worden de vijandelijkheden tussen beide partijen gestaakt. Alle maatrege len moeten worden genomen om het vuren te staken en een einde te maken aan alle daden, die er op gericht zijn de wederpartij schade toe te brengen". De Nederlandse regering be veelt daarom aan die Nederlandse troepen ten vervolge op de door de legercommandant op 1 en 5 Januari j.l. uitgegeven bevelen met ingang van genoemde data resp, voor Java en Sumatra alle militaire operaties te beëindigen. De Republikeinse regering be veelt met ingang van dezelfde data aan het gehele personeel van de T.N.I. en alle andere gewapen de aanhangers der Republiek de guerillastrijd te staken. De orders van beide regeringen besluit: „Een ieder zij hierbij ge waarschuwd, dat elke handeling in strijd met dit bevel, na boven genoemd tijdstip begaan, zal wor den gestraft overeenkomstig de geldende militaire voorschriften". PROCLAMATIE. Door de Nederlandse regering en de regering van de Republiek Indonesië is gistermiddag de vol gende proclamatie uitgegeven: Heden zijn door de Regering van het Koninkrijk der Neder landen en door de Begering van de Republiek Indonesië orders afgekondigd tot het staken van de vijandelijkhedem.iDit betekent, dat aan de toestand van conflict tussen de Republiek Indonesië en Nederland een einde is geko men- Van nu af aan zal mitsdien het streven van een ieder er op gericht moeten zijn om iedere gedachte aan vijandschap of wraak over en weer te bannen en om een einde te maken aan vrees en wantrouwen. Vele problemen moeten nog worden opgelost. Dit kan slechts gedaan worden door construc tieve samenwerking in een sfeer van vertrouwen en veiligheid. Pogingen hiertoe dienen de op rechte steun van alle gezagdra- genden te hebben. Gecoördineerde maatregelen moeten worden genomen tegen al degenen, die mochten voortgaan orde en rust te verstoren met verontachtzaming van de gedrags lijnen, welke door beide regerin gen zijn aangehomen. Hiertoe zullen beide partijen gebruik ma ken van radio-uitzendingen en andere middelen, teneinde alle mi litairen en burgers zo duidelijk mogelijk in kennis te stellen van de inhoud van het hevel „(Staakt de vijandelijkheden" en van deze proclamatie, en om hen tevens bewust te maken van de nood zaak, om bevel en proclamatie en mogelijk andere nodige aanwijzin gen nauwgezet te gehoorzamen. In het gezamenlijk belang van de volkeren van Nederland en Indo nesië en om een gestadige voort- gang naar een spoedige verwer kelijking van gelukkige overeen stemming en de overdracht van wezenlijke en volledige souvereini- teit te verwezenlijken, hebben beide regeringen in onderlinge overe> nstemming besloten: 1. Dat geen strafrechtelijke vervolging zal plaats hebben noch enige administratieve maatregel zal worden genomen op grond van het enkele feit dat hij, door zijn diensten aan te bieden, door bescherming te zoeken, of door enige andere daad; party heeft gekozen in het geschil dat de Re publiek Indonesië en Nederland verdeeld hield. 2. Dat zij die van hun vrijheid zijn beroofd, tengevolge van poli tieke overtuiging of politieke werkzaamheden of ambten, of omdat zij wapenen hebben gedra gen in de strijdkrachten van een van beide partijen, zo spoedig mo gelijk weer in vryheid zullen worden gesteld, 3. Dat zij, die worden ver volgd of die reeds zijn veroordeeld voor misdaden, die duidelijk een uitvloeisel zijn van het politieke conflict tussen het Koninkrijk der Nederlanden en de Republiek van verdere vervolging zullen worden ontslagen of ontheven van hun straf, overeenkomstig zo spoedig mogelijk uit te vaardigen wette lijke of andere regelingen. Deze maatregelen zullen aan de weder partij en van de UNCI wordenme. degedeeld. Maatregelen betref fende de sociale rehabilitatie der betrokkenen zullen in samenwer king tussen partijen worden uit gewerkt. 4. Dat iedere betrokkene wordt gelast a. zich te onthouden van radio uitzendingen, persberichten, of van enige andere vorm van propaganda, gericht op het uit dagen of verontrusten van de strijdkrachten of de burgers van de wederpartij; b. zich te onthouden van sa botage en uitoefening van ter reur, en van alle openlijke of be dekte bedreigingen, van vernie lingen en andere soortgelijke daden gericht tegen personen of groepen van personen, of tegen bezittingen, waar dat ook moge zijn en wie het ook moge betref fen; c. zich te onthouden van alle handelingen, welke schadelijk mochten zijn voor de wederzijdse samenwerking d. zich te onthouden van iedere daad van vergelding of weerwraak; e. provocaties en incidenten, van welke aard ook, te vermij den en te voorkomen. Een ieder wordt bij deze gewaarschuwd, dat iedere daad of handeling van schending van deze proclamatie streng zal worden gestraft." UITVOERJNGSBEBA - LENGEN. Het derde document is geti teld: „Uitvoeringsbepalingen voor de overeenkomst tot het staken der vgandeiykheden door de Re gering van het Koninkrijk der Nederlanden en de Regering van de Republiek Indonesië". Die tekst luidt als volgt: .Beide partijen komen overeen dat de volgende bepalingen zul len gelden ter uitvoering van de order tot het staken der vijande lijkheden, en van de door beide re geringen gezamenlijk afgekondig de proclamatie: 1. De strijdkrachten van par tijen zullen hun patrouille-gebie den, welke overeenkomstig para graaf 6 zullen worden afgeba kend, niet uitbreiden noch op an dere wijze pogen om hun militai re posities ten koste van de an dere partij te verbeteren. 2. De strijdkrachten van iede re partij zullen naar ieder punt binnen de haar overeenkomstig paragraaf 6 toegewezen patrouil- legebieden mogen worden ver plaatst. 3. Vrij verkeer van de burger bevolking en vrij goederenver keer tussen de zones zullen zon der belemmering worden toege staan, behoudens het recht van beide partyen om al die maat regelen te nemen, nodig om te verzekeren, dat geen onwettig vervoer van wapens, munitie en ander materiaal, uitsluitend be stemd voor oorlogsdoeleinden, of propagandamateriaal van subver sief karakfc plaats heeft. 4. Beide partijen zullen volle dig samenwerken in het handha ven van rust en orde, in de be scherming van alle elementen van de bevolking, en in de verge makkelijking van ieders maatre gelen tot zelfverdediging. 5. De patrouilles van iedere partij zullen moeten blijven bin nen de volgens paragraaf 6 aan iedere party toegewezen patrouil- legebieden. Alle patrouilles zul len zich beperken tot de handha ving van recht en orde, daar on der begrepen bescherming van alle elementen van de bevolking. 6. Na onderling overleg terza ke zullen partijen patrouillegebie- den voor handhaving van recht en orde afbakenen en elkaar toe wezen, welke gebieden overeen moeten komen met de bestuurlij ke indeling. De centrale gemeen schappelijke commissie (central jointboard), bedoeld in paragr. 6, zal de procedurale lijnen hiervoor aangeven. Wanneer in enig ge val partijen niet tot overeenstem ming mochten komen aangaande een dergelijke afbakening en toe wijzing, zal de centrale gemeen- schappeiyike commissie dienaan gaande aanbevelingen doen aan partijen en aan de Unci. 7. Er zal worden ingesteld een centrale gemeenschappelijke com missie (central jointboard), be staande uit vertegenwoordigers van beide partijen uit vertegen woordigers van andere gebieds delen van het Republikeinse ge bied, die lid zgn van de B.F.O. welke vertegenwoordigers deelne men aan een toegevoegd lid (as sociate member)i, en uit burger lijke en militaire vertegenwoordi gers van de Unci, onder voorzit terschap van een vertegenwoor diger (bij toerbeurt) van de Unci. De centrale gemeenschappelijke commissie zal tot taak hebben de uitvoering van deze voorschriften, alsook van het bevel staakt-de- vijandelijjkheden, van de procla matie en andere daarmede ver band houdend bevelen en richt lijnen, te observeren, en dienaan gaande verslag uit te brengen en aanbevelingen te doen aan partijen en aan de Unci, De centrale com missie zal, naar behoefte, locale gemeenschappelijke commissies instellen, welke zullen bestaan uit vertegenwoordigers van beide partijen en van de Unci en recht streeks verantwoordelijk zullen zijn aan de centrale commissie. De locale gemeenschappelijke commissies, die bestemd zijn voor gebiedsdelen buiten de Republiek, zullenl vertegenwoordigers van 'andere gebiedsdelen dan de Re publiek, die leden van de B.F.O. deelnemen aan de discussies over vraagstukken van direct belang voor hen, met op zijn minst de status van toegevoegd lid. 8. In de patrouillegebieden, toegewezen aan de Republiek vol gens paragraaf 6, aanvaardt de Republikeinse regering, boven en behalve de plicht en taak recht en orde te handhaven mede de verantwoordelijkheid voor voedsel voorziening, kleding, de verstrek king van medicynen en genees kundige verzorging, en in het al gemeen voor de voorziening in alle diensten, welke voor het wel- zijh van de bevolking nodig zijn. Mochten de middelen hiervoor de Republikeinse regering niet ter beschikking staan,, dan zal deze regering al het haar daarvoor ontbrekende opgeven aan de re gering van Indonesië, desgewenst door tussenkomst van de UNCI, opdat kan worden nagegaan wat terzake gedaan kan worden, ge let op de belangen van het gehele Indonesische volk, en opdat kan w orden vastgesteld op welke wij ze de toekomstige regering van de V.SJ. verantwoordelijk kan eijn voor de betrokken kosten. 9. Alle tijden, welke door iedere partij zullen worden vermeld, zul len in Nederlandse en Republi keinse locale tijd worden aange geven. 10. Beide partijen zullen in alle gebieden overleg, verbinding en bevoorrading tussen verantwoor delijke burgerlijke en militaire ge- zagdragenden bevorderen. til. Deze voorschriften treden tegelijk met het bevel de vijande lijkheden te staken in werking." Het is niet waarschijnlijk dat in de eerstkomende 24 uur be langrijke beslissingen in België zullen worden genomen, aange zien de Katholieke en Liberale delegaties, die thans in Pregny zijn, na haar terugkeer eerst verslag over de besprekingen met de Koning zullen moeten uitbrengen aan haar partijbe sturen. Het bestuur der socia listische partij is Dinsdagavond onmiddellijk na de terugkeer der delegatie uit Pregny bijeengeko men. Een partijcongres, dat te gen Donderdag was bijeengeroe pen, is uitgesteld in afwachting van de thuisreis der beide an dere delegaties. Belga meldde Dinsdagavond, Het nieuwe Republikeinse Ka binet zal, naar de correspondent van Aneta te Djokja verneemt, bestaan uit de volgende Minis ters: Minister-President Moh. Hatta. Eerste plaatsvervangende Min.- Pres. voor Java: de Sultan van Djokja. Tweede idem voor Sumatra: Sjafruddin Prawiranegara. Binnenlandse Zaken: Wong- songoro (nieuwe partij Indone sia Raya). Buitenlandse Zaken: Agus Sa- tim. Defensie: de Sultan van Djokja. Onderwijs: Sarmidi Mangun- sarkoro (P.N.I.). Financiën: Lukman Hakim. Justitie: Susanto Tirtoprodjo. GezondheidTambuman (Christenpartij). Verkeer en openbare werken: Taoh. Voorlichting: Moh. Natsir (in dien deze aftreedt: Sjamsudin van de Masjumi). Godsdienstzakeri: Kjai Masj- kur. Sociale Zaken: Kusnan. Economische Zaken: Ksimo (Katholieke partij). Gevolmachtigd Minister in het buitenland: Mr. A. Maramis. De Commandant van het Ne derlands-Indonesische leger, de luit.-generaal Buurman van Vreeden, heeft over de radio een toespraak tot de strijdkrachten gehouden, waarin hij er op wees dat de gisteren uitgevaardigde order tot het staken der vijan delijkheden dient te worden na geleefd. Hij legde er daarbij de nadruk op, dat niet kan worden verwacht, dat er nu onmiddel lijk een toestand van rust zal in treden en dat er zich ook mu nog gewapende incidenten zullen blijven voordoen, „daar er, be halve degenen die aan de ande re zijde de wapenen hebben op genomen uit overtuiging, er ook benden zijn, die het alleen maar te doen is om te stelen en te plunderen en men kan niet ver wachten, dat deze benden de or der letterlijk zullen opvolgen. Tegen deze benden dient een ieder, die orde en veiligheid wil brengen, te blijven optreden". De Legercommandant richtte tot het leger het verzoek, niet meer te strijden tegen, doch met de T.N.I., aangezien „het Repu blikeinse leger met u de plicht deelt, de bevolking bescherming te verlenen tegen de benden, die ik hier op het oog had". dat volgens welingelichte bron de socialistische besprekingen met Koning Leopold vrijwel uit sluitend betrekking hadden ge had op het stemmenpercentage, dat de Koning bij een volksraad pleging op zich zou moeten ver enigen om zijn prerogatieven weer te kunnen uitoefenen. De socialisten zouden ,de Koning hebben doen weten, dat naar hun mening een meerderheid van twee-derden nodig zou zijn. De Koning zou dat percentage te hoog gevonden hebben en daarom de beide andere delega ties hebben uitgenodigd. De „Peuple" schrijft gisteren echter, dat de socialistische de legatie er bij de besprekingen te Pregny de nadruk op gelegd heeft, dat de partij troonsaf stand van Koning Leopold be schouwt als de enige oplossing in het belang van het land, mo narchie en dynastie. EYSKENS ZAL HEDEN BESLISSEN Minister Eyskens heeft giste ren op zijn persconferentie me degedeeld, dat hij heden zal beslissen, of hij zijn pogingen tot het vormen ener regering zal voortzetten. Hij zeide heden het definitieve antwoord der socia listen te verwachten. Het Ministerie van Economi sche Zaken deelt mede, dat met ingang van 1 September a.s. wederom 45 -textielpunten zullen worden geldig verklaard. Te zijner tijd zal nog bekend ge maakt worden, welke bonnen zijn aangewezen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de per 1 September aan te wijzen pun ten wederom over een periode van vier maanden zullen strek ken. N.V. Waterleiding Mij- „Zeeuws-Vlaanderen". Maarschalk Tito heeft Dinsdag te Skolpje in een rede tot onge veer 350.000 personen, ter gele genheid van de vijfde verjaardag van de stichting der Joego-Slavi- sche Macedonesisohe republiek, beweerd, dat de communistische leiders in Bulgarije, Hongarije en Roemenië plannen smeden tegen Joego-Slavië, maar dat er niets kon komen van hun „grootheids waanzin". „Denkt U, dat er iemand onder de communistische leiders in Hon garije en Roemenië is, die daar hun land socialistisch is en Joego- Slavië traditioneel Katholiek ka pitalistisch heel hoorbaar fluis tert, dat er iets van Joego-Slavië moet worden afgerukt?", aldus Tito. Tito zei, dat geen macht, van welke richting deze ook zou ko men, „Joego-Slavië zou afbrengen van de gekozen weg naar het so cialisme". Hij wees de beschuldi gingen van de Kominform van de hand, dat hij had toegestaan, dat Griekse regeringstroepen de Griekse opstandelingen van Joe go-Slavisch gebied uit aanvielen. Hij zei, dat 400 gewonden van de Griekse opstandelingen de grens waren overgestoken en dat hun „alles was gegeven wat zij nodig hadden om te herstellen". Tito herhaalde vroegere be schuldigingen, dat de Kominform trachtte „de foevijdingsstrijd (in Griekenland) te onderdrukken". Verhalen over „monarcho-fas- cisten", die de Grieks-Joego-Sla- vische grens oversteken, waren niets anders dan „zand strooien in de ogen van de wereldmassa's teneinde 't verraderlijke plan, om de democratische beweging in Griekenland te liquideren, te mas keren". Joego-Slavië bleef trouw aan zijn buitenlandse politiek en „staat geen suggesties van wie dan ook toe". De „Schiedijk" van de Holland- Amerika-Lijn, die Dinsdagavond in New-York arriveerde, heeft nog nimmer zoveel last gehad met haar passagiers als geduren de de laatste tocht. Verscheidene van hen sprongen in volle zee overboord en trachtten zwem mend de kust te bereiken. Het gebeurde zelfs, dat een vrouwe lijke passagier zo „tijgerlijk" om helsd werd door een van de an deren, dat twee mannen er aan te pas moesten komen om haar te bevrijden. Deze en talrijke andere inciden ten werden echter niet door men selijke passagiers van de „Schie dijk" veroorzaakt, maar door on geveer 1000 zeldzame dieren uit het Verre Oosten, bestemd voor een Amerikaanse firma te New- York. Op de „passagierslijst" stonden o.m. een 800-tal apen, merendeels uit Java, 2 luipaarden, 27 pythons en 30 cobra's. Bij Kon. Besluit is gratie ver leend aan M. Hinse en J. J. Rut- ger, beiden tot de doodstraf veroordeeld bij sententie van het Bijzonder Gerechtshof te Amsterdam. De doodstraf is veranderd in levenslange gevan genisstraf. Beiden waren lid van de co lonne Henneicke en hebben een groot aandeel gehad in het op sporen van Joodse landgenoten. De „Amethyst" is gisterenmor gen vroeg in Hongkong aangeko men. Het gehavende Britse oorlogs schip bereikte de haven onder escorte van de kruiser „Jamaica" en de torpedojager Cossack". Spitfires van de R.A.F. vlogen laag over, terwijl het de haven bümensitoomde, begroet met sire- negeloei van allerlei schepen en het geknetter van vuurwerk. Een grote menigte Chinezen en Euro peanen was getudge van de aan komst van de „Amethyst". Begeleid door sleepboten en kleine vaartuigen voer kapitein Kerens, D.S.O., zijn schip naar de ankerplaats en beëindigde de zegetocht, die het na zijn „gevan genschap" op de Jangtse begon. Zodra de loopplank was neer gelaten, begaf de gouverneur van Hongkong Sir Alexander Gran tham, zich met hoge militaire en civiele autoriteiten aan boord, om de kapitein, de officieren en be manning van de „Amethyst" zijn gelukwensen aan te bieden. Ter ere van de bemanning heeft men een uitgebreid feestprogramma samengesteld. De Woensdagochtend te Hong kong aangekomen leden der be manning van de „Amethyst" hebben de beschuldiging van de Chinese communisten tegenge sproken, volgens welke een Chi nese rivierboot door het Britse fregat tijdens zijn ontvluchting uit de Jangtse in de grond zou zijn geboord. De zeelieden verklaarden, dat het Chinese schip door de com munistische batterijen bescho ten is, die 't schip voor de „Ame thyst" hielden en bleven be schieten toen het Britse vaartuig zich reeds op verscheidene mij len afstand bevond. Volgens de bemanning heeft de „Amethyst" Zaterdagochtend kort na 22 uur de plaats ver laten waar het schip sedert 20 April voor Anker lag. De „Ame thyst" volgde gedurende 20 mi nuten een riviervaartuig, dat eveneens de stroom afzakte. Vervolgens ontmoette 't schip op korte afstand van Rose- Island twee veerboten, die stroomopwaarts voeren. Op dit moment werd 'n zware beschie ting van de oever af geopend. Een der veerboten werd onmid dellijk door de communistische batterijen getroffen. De „Ame thyst" beantwoordde het vuur en voer snel door, terwijl de kustbatterijen op de in brand geschoten veerboot bleven vu ren. MAANSTANDEN. >nd. ©pk. Ond. 20.22 19.54 1.36 20.20 20.25 2.48 20.19 20.46 4.06 0.59 21.14 2.44 0.58 21.54 3.49 0.58 22.22 5.05 0.57 22.41 6.25 0.56 22.55 7.44 ideiyk, dat men bij "en van de snelheid >p hetgeen de vlie- loogtemeter afleest, ht zal daarom een waarnemer worden waarin klokken, :nz. een plaats vin- wordt in dc cabine ;1 aangebracht, dat met een 'bepaalde d instrumentenbord snelheidsproef heeft ajecten op het oog, I-te langs het strand ;en en in de tweede litdijk. prefereer ik het is majoor Flinter- daar waarschijnlijk an vogels en langs n je, met de duinen êkelijker oriënteren. het, als het hard de Afsluitdijk geen ik van Valkenburg bovendien z<> op de t u het gevaar van het strand te ont- :n er maar een stel een geweer komen 1 weg schieten. Als e keer geschoten is weg." heid denkt u te ha- als alles meeloopt, i 0.8 mach (waarbij and ós, dat het be- orstelt de snelheid 1 by 15 graden Cel- druk van 760 mm, 1 is 1230 km), de 3 hierbij dus een be- or". hoogte vliegt u bij ag". «og niet vastgesteld i de 70 of beneden zal zijn." 1 bij de vlucht drie zijn, waarbij voorts s, dat het vliegtuig niet boven de 500 omen. Een waarne- - zal hierop letten, om he* de vlieger te maken, op de a hoogte ballonne- 'orankerd. loeilijkheid bij deze is het metal van e heeft men de hulp igeroepen, doch het det geheel vast of aat is op zo korte nodigde apparatuur ng te stellen. De, hebben destijds de net o.a. de hulp van •oniseerde camera's, r van de Meteor is minuten, zodat in :aakje gefixed moet n te meer waarom nterman het strand lij gelegen Valken- rt. reoordpoging zullen uchten langs het gehouden, itste woord is dan n het Nationaal iratorium, waar na vluchten de instru- t en de berekenin- worden. Dan eerst taat van de vluch- irden gemaakt. >pt vliegend Neder- deze maand enige ladzijden in de ge- Noderlandse mili- rt worden geschre- dic dan het resul- ijn van een weten- orbereide recordpo- i kloeke luohtvaart- larin, zoals majoor et uitdrukte „rdsi- worden overwogen a enkel risico geno- onder dat het ver- 4 AUGUSTUS Breskens Terneuzen Walsoorden v.m. 9.48 n.m. 10.22 10.23 10.57 11.13 11.47 EPOST 1ST EN WEST ;sië vertrekt op 17 het s.s. „Zuider- diit schip kan post ■zonden, mits deze gustus op de bus is .me vertrekt op 19 m.s. .„Bonaire", ïrlijk posten op 16 nuiiicii, aitrus nmarsciiain. itu. Maarschalk Tito zei tijdens een lunch te Skoplje tot 300 offi cieren, dat Joego-Slavië, hoewel het „vast in het socialist* iche kamp blijft, ieder als zijn vijand zou beschouwen die zich zou mengen in zijn „veedzame so cialistische opbouv."on\erschil- lig wie hij zou zijn. GUSTUS. verdediging van ons socialisti sche vaderland. Een militaire woordvoerder van de Chinese nationalisten heeft heden bevestigd, dat Tsjangsja, de hoofdstad van de provincie Hoenan, geheel door de communisten bezet is. „presiilenteel kabinet". Aneta meldt nog nader, dat tijdens de afwezigheid van Hat ta de Sultan van Djogja de lei- d'ng van het kabinet zal waar nemen. De Minister voor Sumatra, Sjafruddin, zal zeteleh in Kota- radja( Atjeh). prijzen kan worden bestudeerd. In de afgelopen maand heeft een devaluatie van de Finse mark plaats gevonden; de uit communisten en linkse socialis ten bestaande volksdemocrati- sche partij heeft' daarop bekend gemaakt dat zij op hogi r lonen voor de arbeideijs zou aandrin gen, uie volgens jhaar nodig wa- persoon werd gedood en ver scheidene andere ernstig ge wond". Ook in een aantal an dere dorpen vonden hevige bot singen tussen de politie en de bevolking plaats. In Bratislava hebben op één na alle geestelij ken en verklaring van trouw jegens hun bisschop getekend", aldus radio-Vatlcana. net geruiK van giysoi. „Wat doet u als op grote hoog te uw drukcabine onklaar ge raakt?" „Dat is natuurlijk minaer pret tig, maar erg veel gevaar is er niet bij, want ik draag bij de i rilt een z.g. pressure-waistcoat, wit ee ik wat druk betreiL vei- I'g ben tot op 50.000 voet." Breskens Terneuzen Walsoorden 7 AUGUSTUS. Breskens Terneuzen Walsoorden v.m. 0 12 1.17 2.07 n.m. 12.08 12.43 1.33 n.m. 1.05 1.38 2.28

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1