Verbod R.K. organisaties in Roemenië Het Noord-Atlantisch Pact Het bezoek van de Amerikaanse stafchefs RQksstudietoelaoen voor a.s. Leraren n van ian De Inter-lndonesische Conferentie WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1949. Officiële bekendmaking der resultaten Prins Bernhard te Dublin De besprekiugen te Pregny Gratificatiebesluit Rijksambtenaren Aankoopmachtigingen van de E. C. A. De communistische infiltratie Premier van Montenegro beschuldigt Hodja Verdere besprekingen te Pregny Water is onmisbaar voor mens, land en vee Weest zuinig en morst er niet mee Post voor militairen onderweg naar Indonesië De ontsnapping van de „Amethyst" J; a Giuliano gevlucht? Overvallers van convooi afgestraft HOOGWATER Maan >nd. 3WATER Frankering bij Abonnement: Terncuzen WEERSVERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woens dagochtend tot avond. Buiig. Meest zwaar bewolkt met nu en dan buien, sommige met on weer en flinke windstoten. In het Noorden van het land ma tige tot krachtige, in het Zuiden krachtige tot harde wind tus sen West en Noord-West. Koel weer. 'EEUW 5e Jaargang No. 1181 Verschijnt dagelijks Drukkerij N.V. Fa P. J. v. d. Sande, Terneuzen Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Advertentieprijs: per mm 10 ct.; minimum per advertentie 1,50. Inzending advertenties tot des namiddags 3 uur. Rubriek kleine advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bureau van dit Blad 15 cent meer. De vlag der Republiek Indone sia Serikat zal rood-wit zijn, de taal zal zijn de Bahasa Indonesia en het volkslied het „Indonesia Raya". Dit waren besluiten van de inter-lndonesische conferentie, die bekend werden gemaakt, toen de voorzitter der agenda-commis sie, Anak Agung, i'n een plenaire vergadering de resultaten mede deelde van het te Batavia gehou den tweede gedeelte der conferen tie. In deze vergadering waren o.a. aanwezig de leden der voor lopige federale regering, van de U.N.C.l. en van het corps Consu lair. Op het voorzittersgestoelte hadden Moh. Haitta en Sultan Ha- mid* plaats genomen. In een slot rede constateerde Sultan Hamid,, dat dit tweede gedeelte der inter- lndonesische conferentie een vol ledig succes is geworden. DE VOORLOPIGE CONSTITUTIE. Inzake de procedure voor de vaststelling van een voorlopige constitutie zijn beide delegaties eenstemmig van oordeel: a. dat door beide delegaties een gemeenschppelijke technische commissie1 zal worden ingesteld, die een ontwerp voor de vfoorlo- pige constitutie zal opstellen. b. Dat het ontwerp, zodra dit gereed is, in Den Haag zal worden voorgelegd aan de leden van de beide delegaties als vertegen woordigers van de deelstaten der Republiek Indonesia Serikat, ge baseerd op de overeenstemming, bereikt op de Knier-,Indonesische conferentie. c. dat het ontwetrp, nadat het nu behandeling zal zijn aangeno men door de delegaies, zal worden geparafeerd door de leden van beide delegaties namens ieders regering. d. Dat het ontwerp daarna ter ratificatie zal worden aangeboden aan de volksvertegenwoordiging van ieder deelgebied. e. Dat de vertegenwoordigers der deelgebieden, na ratificatie, zullen bijeenkomen om de voor lopige constitutie te ondertekenen. Beide delegaties zijn het er over eens, dat binnen een jaar na de overdracht der souvereiniteit de constituante zal bijeenkomen, welke zal zijn samengesteld na vrije en geheime verkiezingen, ge baseerd op een zo spoedig moge lijk vast te stellenj wettelijke re geling. De regeling van de wijze, waar op het ontwerp ener constitutie zal tot stand komen en de wijze, waarop dit ontwerp zal worden vastgesteld, wordt overgelaten aan de voorlopige federale rege ring en haar organen. Beide delegaties aanvaarden dat, wanneer de President en de Ministers zullen zijn benoemd, de Republiek Indonesia Serikat ge reed is om de souvereiniteit van Nederland te ontvangen. De samenstelling van de Senaat en de volksvertegenwoordiging zal zo spoedg mogelijk plaats heb ben. De President zal verkozen wor den door vertegenwoordigers van de Republiek en van de gebieden, die lid zijn van de B.F.O., waarbij zal worden gestreefd naar een stemmigheid. Aangaande de zetel verdeling in de voorlopige volks vertegenwoordiging van gebieden, welke na de overdracht der Souve reiniteit rechtstreeks staan onder de voorlopie federle regering, deel zal uitmaken van de vertegen woordiging der gebieden van de B.F.O. en dat zij zal worden ge regeld door de B.F.O. Zie verder pag. 2, le kolom. Prins Bernhard is gisteren met zijn particulier vliegtuig te Dublin aangekomen voor bijwo ning van een concours-hippique van de „Royal Dublin Society". De Prins zal komend weekeinde deelnemen aan een springcon cours. Prins Bernhard is te Dublin de gast van President Sean O'Kelly die hem, tezamen met Sean MacBride, de Minister van Bui tenlandse Zaken, op het vlieg veld verwelkomden. Bij de aankomst van de Prins speelde een militair muziekcorps het „Wilhelmus" en op de lan dingsbaan was een erewacht op gesteld, die het geweer presen teerde. Volgens de correspondent van de Daily Telegraph te Wenen zijn 15 Roomgi-Katholieke organisa ties ini Roemenië bij decreet van de regering verboden. Het verbod geldt o.a. voor verschillende con gregaties van vrouwelijke reli gieuzen, zoals de Franse „zusters van O. I>. Vrouw". De leden van deze verboden congregaties zullen ook geen ziekenhuiswerk meer mogen verrichten. De Roemeense leden van de verboden organisa ties krijgen twintig dagen de tijd om de regering mede te delen of zij zich willen aansluiten bij een van de vier overblijvende reli- „STAAKT HET VUREN" De order tot het staken der vijandelijkheden zal op Java binnen een week en op Sumatra binnen 11 dagen van kracht moe ten worden", aldus deelde Moh. Rum aan Aneta mede. Naar men verwacht, zullen de diplomatieke besprekingen tus sen vertegenwoordigers van de landen van het Noord Atlantisch Pact in de tweede helft van Au gustus in de Amerikaanse hoofdstad beginnen, zo meldt Aneta uit Washington. By deze besprekingen zal o.m. beslist moeten worden over een verdedigingsstelsel waardoor 't Atlantisch Pact in de practijk zal functioneren, hetgeen in ar tikel 9 van het Pact, dat voorziet in de oprichting van een raad, die maatregelen moet nemen tegen gewapende agressie, slechts in ruwe trekken is aan gegeven. Verder zal de conferentie moe ten besluiten t.a.v. een commis sie, die uitvoering zal moeten geven aan de verzekeringen van collectieve militaire veilgheid en „ondergeschikte organen". Bij de aanstaande bijeenkomsten zal waarschijnlijk gesproken worden over de vraag, of de mi litaire leiders van alle twaalf landen een uitvoerend lichaam zullen vormen of deel zullen uit maken van een raad, die gesteld zal zijn boven een aangewezen uitvoerende commissie van min der leden. Ook de betrekking van de raad met de reeds func tionerende organen van de W. Europese Unie zal moeten wor den bepaald. De correspondent van de New- York Times schrijft, in een be schouwing over de rol, die de West-Europese Unie in het ka der van het Atlantisch Pact zal spelen, dat de V. S., die voor de keus staan tussen uitbreiding van de West-Europese Unie tot alle twaalf leden van het Atlan tisch Pact en de vorming van andere regionale groeperingen naar het voorbeeld van de West- Europese Unie, meer voor het laatste voelen. De correspondent schrijft: „Deze voorkeur van de V. S. zou derhalve het huidige comité van opperbevelhebbers der W.-Europese Unie met veld maarschalk Montgomery aan het hoofd in tact laten. Bovendien zo vermoedt men, zouden soort gelijke regionale groeperingen in Scandinavië en het gebied van de Middellandse Zee en aan deze zijde van de Atlantische Oceaan gevormd kunnen wor den. Dit standpunt der V. S. wordt gesteund door het feit, dat de West-Europese landen zelf de voorkeur geven aan re gionale groepen, gebaseerd op belangengemeenschap, boven een uitbreiding van de be staande West-Europese Unie". Intussen heeft de commissie vdor buitenlandse zaken van het Huis van Afgevaardigden met name de republikeinse leden *- nadrukkelijk te kennen gegeven eerst de verzekering van de ver dragspartners te willen hebben, dat zij zich willen verplichten tot een gecoördineerde militaire actie, alvorens het congres zelfs maar voor een beperkt interim program gelden toewijst. Naar Aneta vernomen heeft, waren de Amerikaanse stafchefs over deze houding van een groot gedeelte van de commissie ingelicht voor zij Vrijdag naar Europa vertrek ken. Deze fractie van de com missie is niet alleen sterk voor een vermindering v.an de om vang yan Trumans program en woim in dit opzicht door vele democratische leden gesteund maar verwacht ook de uitdruk kelijke waarborg van de ver dragspartners, dat zij slechts en bloc zullen handelen, daar een gieuze gemeenschappen of een wereldlijke betrekking willen aan vaarden. Buitenlandse leden moe ten een verzoek indienen om in Roemenië te mogen blijven. Dit regeringsdecreet wordt be schouwd als een culminatiepunt in het optreden der communisti sche regering tegen de Rooms- Katholieke Kerk in Roemenië. In Augustus van het vorige jaar werden alle kerkelijke scholen ge sloten en de bezittingen er van geconfisceerd. Sedertdien zijn alle Rooms-Katholieke Bisschoppen gearresteerd. Het aantal gevan gen gezette priesters wordt ge schat op 400. De C.V.P. en de Liberale partij hebben bevestigd, dat een Katho lieke en Liberale delegatie naar Pregny zullen vertrekken, om een onderhoud met de Koning te heb ben. De samenstelling- der dele gaties was op dit ogenblik nog niet bekend. De Liberale delegatie, die zich naar Pregny zal begeven, zal be staan uit de heren Motz, Dierokx, Devèze, Mundeleer, Lilar en Rey. De delegatie is gisterenmiddag vertrokken. Volgens politieke kringen zou de Katholieke delegatie bestaan uit de heren De Schrijver, Van Cauwelaert, Van Zeeland, Rober- ti, Sogers, De Vleeschauwer en Struye. De Minister van Binnenlandse Zaken a.i. heeft besloten het gra tificatiebesluit burgerlijke Rijks ambtenaren 1949 van overeen komstige toepassing te verklarcn op: 1. het jeugdige Rijkspersoneel, waarvan het loon is vastgesteld krachtens de algemene loonrege ling jeugdig Rijkspersoneel 1948; 2. de leerling-verplegenden bij de Rijksverplegingsinrichtingen; 3. de Rijkswerkvrouwen van wie het loon is vastgesteld krach tens de beschikking van de Minis ter van Binnenlandse Zaken tot herziening van de beloning voor Rijkswerkvrouwen. Waarnemers te Londen merken op, dat generaal Bradley, de staf chef van het Amerikaanse leger, Maandag te Frankfort verklaard heeft, dat de stafschefs naar Europa waren gekomen om te vernemen of de Europese leden van het Atlantische pact de voor keur zouden geven aan „één groep, die voor alle mogendheden handelt, of aan drie of vier klei nere groeperingen. Dit zou als een tegenspraak kunnen worden beschouwd op de berichten dat de beslissing over de organisatie van het Atlantisch defensie-systeem reeds gevallen was voordat de stafchefs Wa shington verlieten. Na een défilé, dat Amerikaan se bezettingstroepen in Duitsland voor de stafchefs hielden, ver klaarde generaal Bradley aan ver slaggevers, dat het niet in het voornemen lag om in de nabije toekomst besprekingen te voeren over de uitwisseling van atoom geheimen aam Engeland. Op de De E.C.A. heeft in de week per 29 Juli toewijzingen verstrekt tot een totaalbedrag van 102,020.000 dollar, waarvan 13.769.000 dollar voor Nederland. De nieuwe aan koopmachtigingen hebben het totaalbedrag voor Europa gebracht op 6.212.615.000 dollar, waarvan 545.284.000 dollar voor Nederland. De E.C.A. heeft Maandag een reeds aan Nederland verstrekte toewijzing voor de aankoop van pulp, papier en papierproducten in de Ver. Staten voor aflevering in het tweede kwartaal van dit jaar verminderd met een bedrag van 34.000 dollar. vraag, of de Westelijke Unie zou kunnen blijven functioneren na dat het Atlantische verdedigings stelsel in werking zou zijn getre den, antwoordde generaal Brad ley: „Wij denken, dat zij haar werkzaamheden dan nog voort kan zetten". De mogelijkheid, dat de Weste lijke Unie in groter verband door een Atlantisch verbond van alle 12 leden-staten zal worden opge volgd, noemde Bradley „iets, waarover wij nog spreken". Generaal Vamdenberg, chef van de luchtmachtstaf, verklaarde, dat de Amerjk. luchtmacht de Engelse luchtbasis Burtonwood zou blijven bezetten, ook als de luchtbrugoperatie geëindigd is. Hij voegde hieraan toe, dat men in de naaste toekomst alle pro pellergevechtsvliegtuigen in Duits land door straaljagers wil ver vangen. Volgens senator McCarran, de democratische voorzitter van de gerechtelijke commissie van de senaat, komen communistische agenten in „onbekend aantal" de Verenigde Staten binnen. McCarran zeide uit voor de commissie afgelegde getuigenis sen te hetoen vernomen, dat com munistische agenten vermond als zeelieden in Amerikaanse havens hun schip verlaten, of op andere plaatsen aan de kust aan land worden gesmokkeld. Ook zouden communistische agenten via Ca nada en Mexico over de grens komen. De senator was van mening, dat niets'meer bevorderlijk is voor het binnendringen van revolution- naire elementen don de immuni teit, die aan diplomatieke diens ten in de Verenigde Naties wordt verleend. Blaza Jovanowitsj, de premier van het tot de Joegoslavische federatie behorende Montenegro, heeft gisteren premier Enver Hodja van het naburige Albanië beschuldigt, dat hij zich gedraagt als een Turkse Pasja. Hij verklaarde in een redevoe ring tot 10.000 arbeiders, dat „Enver Pasja" alles van het Al banese volk heeft gevraagd, doch bijna niets doet om het „uit zijn achterlijkheid en armoede op te heffen". vaardigden naar Pregny brengt, dat met de Koning gesproken zou worden over een percentage voor een volksraadpleging. „Zou men ten aanzien daarvan niet tot overeenstemming komen", zo voegde hij hieraan toe, dan zou een nieuwe ontbinding van het parlement onvermijdelijk worden. \*olgens de „Demière Heure" heeft Koning Leopold de wens uit gesproken ook een Katholieke en Liberale delegatie te Pregny te ontvangen. Het blad voegde er aan toe, dat de delegatie Dinsdagmiddag van het vliegveld Melsb|roek (nabij Brussel) naar Zwitserland zou vertrekken. De reis van de delegaties der drie grote partijen naar Pregny is een nieuwe fase in de Belgische Regeringscrisis, die nu ongeveer 5 weken duurt. Voor hej ogenblik staan Eys- kena' onderhandelingen vrijwel stil en belangrijke ontwikkelin gen kunnen pas verwacht wor den na tie terugkeer der delega ties. Men verwacht, dat de Koning afzonderlijk met de Katholieke en Liberale delegaties zal spre ken. De Voorzitter der Liberale partij, Motz, die deel uitmaakt van de Belgische delegatie, ver klaarde voor het vertrek van 't speciale vliegtuig dat de afge- N.V- Waterleiding Mij- „Zeeuws-Vlaanderen". dergelijke verzekering de be zorgdheid over mogelijk mis bruik van wapens door indivi duele landen zou doen vermin deren. Deze opvatting werd het openhartigst uitgesproken door het Republikeinse commissielid Aames Fulton uit Pennsylvanië, die tegenover de pers verklaarde te vrezen, dat, zonder een for mele verzekering van het tegen deel, sommige landen de hun verstrekte wapens onverstandig en wellicht op eigen initiatief zouden kunnen gebruiken. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen brengt ter kennis dat aan perso nen, die zich verbinden om na beëindiging van hun studie, ge durende tien jaren als leraar bij het rijks-, gemeentelijk of aan gewezen c.q. erkend bijzonder voorbereidend hoger en/of mid delbaar onderwijs werkzaam te zijn en die voor dat ambt ge schikt worden geacht, jaarlijks een toelage ter tegemoetkoming in de kosten van hun universi taire opleiding kan worden ver strekt tot een bedrag van ten hoogste 1800 per persoon. Deze tegemoetkomingen kunnen wor den genoten ten behoeve van de opleiding tot leraar in de klas sieke letteren, de Nederlandse, Franse, Engelse en Duitse taal en letterkunde, de aardrijks kunde, de geschiedenis, de wis kunde, de natuurkunde, de scheikunde en de plant- en dier kunde. Aanvragen voor een toelage voor het studiejaar 19491950 dienen vóór 5 Augustus 1949 tot zijn ministerie (bureau voor rijksstudietoelagen) te worden gericht. De opvarenden van het m.s. „Kota Intern" dat heden met mili tairen naar Indonesië vertrekt, kunnen in een nanloophaven cor respondentie uitgereikt krijgen mits deze niet later dan 7 Aug. a.s. ter post bezorgd wordt. Wil men de stukken bij aan komst in Batavia doen uitreiken, dan dient men uiterlijk 21 Aug. te posten. Het in communistische handen zijnde omroepstation van Pei- ping beweerde gisterenavond dat de „Amethyst", tijdens haar ont snapping een Chinees passa giersschip op de Jangtse tot zin ken zou hebben gebracht, waar door honderden passagiers om 't leven zijn gekomen. Volgens ra- dio-Peiping dwong de „Ame thyst" het Chinese passagiers schip „Kiangling" langszij te ko men, waarna de Britse oorlogs bodem de „Kiangling" als schild zou hebben gebruikt tegen be schietingen door de artillerie der communistische strijdkrachten. Vervolgens wordt een commu nistische generaal geciteerd, die gezegd zou hebben dat de com munistische troepen de „Ame thyst" met seinen beduidden te stoppen, doch dat het oorlogs vaartuig daarop het vuur op de „Kiangling" opende, die in brand werd geschoten en zonk. „Terwijl communistische sol daten bezig waren de drenke lingen te redden", vervolgde ra- dio-Peiping, „voer de „Ame thyst" snel voorbij, intussen vu rend op jonken, wier opvarenden bezig waren met het reddings werk". Tenslotte verklaart radio-Pei- ping nog dat de „Amethyst" ten tijde van de opmars der commu nistische legers naar Sjanghai stellingen van deze troepen aan de oevers van de Jangtse heeft beschoten, waardoor schade is aangericht; de communistische autoriteiten hebben daarop ge ëist dat Groot-Brittannië zich bereid zou verklaren besprekin gen te openen over 't vraagstuk van schadeloosstelling hiervoor, waaraan zij toevoegden dat het bereiken van een bevredigende oplossing in deze als minimum voorwaarde diende te worden beschouwd voor het handhaven van de Chinese nationalë souve reiniteit en van de nationale eer. Slechts indien aan deze voor waarde was voldaan, zouden de Chinese communistische auto riteiten een vrijlating van de „Amethyst" hebben overwogen. GEDWONGEN TEWERKSTEL LING VAN VROUWEN IN DE RUSSISCHE ZONE Het officiële, in de Duitse taal verschijnende Amerikaanse dag blad „Neue Zeitung" meldde gis teren dat thans een groot aan bal vrouwen in de industrie-be drijven in de provincie Thuerin- gen Sowjetrussische zone van Duitsland te werk wordt ge steld, teneinde de plaatsen 'in te nemen van mannen, die naar de uranium-mijnen zijn gezonden. Volgens het blad zullen vóór het einde van dit jaar 12.000 vrouwen op deze wijze de plaat sen van mannen hebben ingeno men. Het met Britse vergunning verschijnende dagblad „Sozial- demokrat" meldt dat 16 arbei ders uit de uranium-mijnen Vrijdag j.l. door een militair ge rechtshof te Dresden tot gevan genisstraf zijn veroordeeld we gens het bedrijven van sabotage. De Siciliaanse bandiet Giuliano zou zich, volgens het blad „La Liberta", niet meer in de streek van Montelepré, waar hij zijn meeste misdrijven pleegde, bevin den. Het blad voegt er aan toe, dat hij zicih klaar maakt om per vliegtuig naar het buitenland te vluchten en dat d.e politie met deze mogelijkheid rekening houdt. Op de Karo-hoogvlakte, in de nabijheid van Kaban Djahe werd een convooi overvallen door terro risten, die uit een langs de weg opgeworpen stelling met automa tische wapenen vuurden. Door een onmiddellijk uitgevoerde omtrek kende beweging kon de< stelling in de rug worden aangevallen en opgeruimd, waarbij een groot aantal terroristen weref gedood en vele wapenen werden buit ge maakt. Aan Nederlandse zijde waren vijf lichtgewonden. 3 AUGUSTUS v.m. n.m. Breskens 8.29 8.59 Terneuzen 9.04 9.34 Walsoorden 9.54 10.24 MAANSTANDEN. Opk. Ond. 20.22 19.54 1.36 20.20 20.25 2.48 20.19 20.46 4.06 0.59 21.14 2.44 0.58 21.54 3.49 0.58 22 22 5.05 0.57 22.41 6.25 0.56 22.55 7.44 idelijik, dat men bij ren van de snelheid >p hetgeen de vlie- noogtemeter afleest, ht zal daarom een waarnemer worden waarin klokken, ;nz. een plaats vin- wordt in de cabine jl aangebracht, dat met een bepaalde k instrumentenbord snelheidsproef heeft ajecten op het oog, 1-te langs het strand ;cn en in de tweede jitdijk. prefereer ik het is majoor Flinter- daar waarschijnlijk an' vogels en langs n je, met de duinen ikelijker oriënteren. het, als het hard de Afsluitdijk geen ik van Valkenburg bovendien zo op de t u het gevaar van het strand te ont- ■n er- maar een stel een geweer komen weg schieten. Als keer geschoten is weg." heid denkt u te ha- als alles meeloopt, 0.8 mach (waarbij end ós, dat het be- orstelt de snelheid i bij 15 graden Cel- druk van 760 mm, l is 1230 km), de 3 hierbij dus een be- or". hoogte vliegt u bij ag". uog- niet vastgesteld i de 70 of beneden zal zijn." 1 bij de vlucht drie zijn, waarbij voorts s, dat het vliegtuig niet boven de 500 omen. Een waariie- - sal hierop letten, om he+ de vlieger te maken, op de a hoogte ballonne- -erankend. ïoeilijkheid bij deze is het meten van e heeft men de hulp [geroepen, doch het iet geheel vast of aat is op zo korte nodigde apparatuur ng te stéllen. De hebben destijds de net o.a. de hulp van ■oniseerde camera's, r van de Meteor is minuten, zodat in :aakje gefixed moet n te meer waarom nterman het strand >ij gelegen Valken- recordpoging zullen uchten langs het gehouden, itste woord is dan n het Nationaal >ratorium, waar na vluchten de instru- t en de berekenin- worden. Dan eerst taat van de vlueh- >rden gemaakt. >pt vliegend Neder- deze maand enige ladzijden -in de ge- Ncderlandse mili- rt worden geschre- die dan het resul- ijn van een weten- orbereide recordpo- i kloeke luchtvaart- larin, zoals majoor et uitdrukte „r:si- worden overwogen a enkel risico geno- onder dat het ver- EPOST fST EN WEST ïsië vertrekt op 17 het s.s. „Zulder- diit schip kan post szonden, mits deze gustus op de -bus is me vertrekt op 19 m.s. .„Bonaire". ;rlijk posten op 16 xumen, aiuus mnarscinmi xiuu. Maarschalk Tito zei tijdens een lunch te Skoplje tot 300 offi cieren, dat Joego-Slavië, hoewel het „vast in het socialist'"che kamp blijft, ieder als zijn vijand zou beschouwen die zich zou mengen in zijn „vreedzame so cialistische opbouv,"onverschil lig wie hij zou zijn. verdediging van sche vaderland. ons socialisii- Een militaire woordvoerder van de Chinese nationalisten heeft heden bevestigd, dat Tsjangsja, de hoofdstad van de provincie Hoenan, geheel door de communisten bezet is. „presidenteel kabinet". Aneta meldt nog nader, dat tijdens de afwezigheid van Hat- ta de Sultan van Djogja de lei- d'ng van het kabinet zal waar nemen. De Minister voor Sumatra, Sjafruddin, zal zetelert in Kota- radja( Atjeh). prijzen kan worden bestudeerd. In de afgelopen maand heeft een devaluatie van de Finse mark plaats gevonden; de uit communisten en linkse socialis ten bestaande volksdemocrati- sche partij heeft' daarop bekend gemaakt dat zij op hog' r lonen voor de arbeideMs zou aandrin gen, uie volgens haar nodig wa- persoon werd gedood en ver scheidene andere ernstig ge wond". Ook in een aantal an dere dorpen vonden hevige bot singen tussen de politie en de bevolking plaats. In Bratislava hebben op één na alle geestelij ken en verklaring van trouw jegens hun bisschop getekend", aldus radio-Vaticana. ner geruiK van giysoi. „Wat doet u als op grote hoog te uw druikcabme onklaar ge raakt?" „Dat is natuurlijk minaer pret tig, maar erg veel gevaar is er niet bij, want ik draag bij de i cht een z.g. pressure-waistcoat, waai ee ik wat druk betreit voi- l'g ben tot op 50.000 voet." Breskens Terneuzen Walsoorden GUSTUS. vm. 11.49 0.14 1.04 7 AUGUSTUS. Breskens Terneuzen Walsoorden v.m. 0 12 1.17 2.07 n.m. 12.08 12.43 1.33 n.m. 1.05 1.38 2.28

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1