BIM IN HET JAAR 2048 G E M EENTE:RADEN SPORTNIEUWS Ei van lan Wat brengt de Radio? =4. Duitse arbeiders ontvoerd Nieuws uit Zuid-Afrika HOOFDPLAAT Luchtpost voor Indonesië SAS VAN GENT SLUIS 3WATER ZAAMSLAG Afscheid Ds. J. A. Talina. 31 Juli j.l. was voor de Ned. Herv. Gemeente te Zaamslag n belangrijke dag, daar Ds J. A. Talma afscheid nam van zijn gemeente, na 'n verblijf van 3 4 jaar, wegens vertrek naar 's Heer Arendskerke. De kerk was meer dan gevuld, toen de scheidende predikant de kansel beklom. Medegedeeld werd, dat geen toespraken zouden worden gehouden, daar de afscheids- dienst evenals alle diensten een dienst was ter ere Gods, en niet ter ere van een gemeente of predikant. Na votum en groet werd ge zongen Gez. 99 1 en 2, waarna staande Belijdenis des geloofs werd afgelegd, gevolgd door het lied der gemeente uit Ps. en 8. Als Schriftlezing was gekozen Luc 22 5463, met als tekst Luc. 22 31 en 32a, de volgende woorden„En de Heere zeide Simon, Simon! ziet, de satan heeft ulieden zéér begeerd, om te ziften als de tarwe; maar ik heb Enige dagen later slaagde pro- lessor Tweebeen erin, de laatste hand te ïeg.'en aan zijn uitvinding die zo geleerd was, dat geen van de Zoute Zee Zwervers zelfs maar begreep waarom het ging. Basli en Bim hadden zich echter bereid verklaard als proefkonijnen te dienert. Zij zouden door de ,,Fu- turotron" naar de toekomst wor den overgebracht. De twee hel den hadden zich voor deze gele genheid keurig aangekleed, om in ieder geval een nette Indruk te maken. De enkele geleerden die professor Tweebeen terzijde ston den bij zijn proefneming, waren al len aanwezig. Voor het laatst werden de ontelbare nauwkeurige onderdelen van de machine nog eens aan een laatste onderzoek onderworpen. Toen werd over 't geheel een grote kap geplaatst. A lleen de twee stoelen bleven open Erg geruststellend ziet het er niet uit" zei Bim kleintjes. kundigen heeft het Sowjetrussi- sche leger thans de beschikking over een 24.000 gevechtswagens voor u gebeden, dat uw geloof van gemiddelde grootte, terwijl de maandelijkse productie onge veer 400 stuks bedraagt. De Sowjetrussische generale staf zou thans streven naar een algemene motorisering, teneinde vertragingen bij de aflevering van onderdelen voor de ge vechtswagens te voorkomen. niet ophoude". Na het zingen van Ps. 139 1, 2 en 4 werd de gemeente voor 't laatst het Evangelie verkondigd, de nadruk leggend op de kleine mens, die veel bederft en tot weinig goeds in staat is, en wij zend op onze rijke God, die in Jezus Christus trouw is en trouw blijft, en nooit laat varen de werken zijner handen. Aansluitend aan de prediking, werd gezongen: Gez. 174 1, 2 en 3. Na het „Onze Vader" werd de dienst besloten met Ps. 89 1 en 3, waarna tallozen gebruik maakten van de geboden gele genheid om met een handdruk afscheid te nemen van 't schei dende predikantengezin. Onder de vele aanwezigen wa ren o.m. ook alle Herv. collega's met hunne dames vertegenwoor digd, die hun standplaats in Oost Zeeuws-Vlaanderen hebben ZLERIKZEE Lyceum tachtig jaar In het Gemeentelijk Museum alhier, ontving het gemeentebe stuur van Zierikzee de reünisten die in grote getale naar Zierik zee waren gekomen om bij de viering van het 80-jarig bestaan der school tegenwoordig te zijn. De burgemeester Jhr. Mr J. Schuurbeque Boeye constateer de dat velen de band met Zierik- zee nog niet als afgesneden be schouwen. Spr. herinnerde er aan hoe 80 jaar geleden de H.B. S. als gemeentelijke school werd opgericht. De Latijnse school ging ter ziele, doch thans is er weer een klassieke opleiding aan de school verbonden. Leiding en onderwijs zijn steeds in goede handen geweest. Namens het ge meentebestuur en het curato rium wenste hij de rector, Dr J. J. Westendorp Boerma, geluk met de thans bereikte mijlpaal. Zich richtend tot de reünisten, legde de burgemeester er de na druk op, dat de school hier oud en jong verbindt. De jeugd zal straks de voetsporen van de ouderen moeten drukken; zij heeft recht op steun en vriend schap der ouderen. Dr Westendorp Boerma heette vervolgens in het bijzonder wel kom de heer Hocke Hoogenboom die 70 jaar geleden eindexamen deed, de heer Hesta, die in 1878 de school verliet, alsmede de oud-leraren en leraressen. Van de leerlingen memoreerde spr. Prof. P. Zeeman, die tweemaal in twee klassen herexamen moest doen voor enkele vakken. Dr Jos. P. Chr. de Boer, in specteur van het gymnasiaal en middelbaar onderwijs, bracht de dank over van de Minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen, daarbij de goede sa menwerking prijzende die er tussen school en gemeente be staat. De reünisten werd een veelzij dig programma aangeboden. Er werd een rijtoer naar de West hoek van Schouwen gemaakt, bij 't café restaurant De Schou- wense Boer werd het gezelschap door Dr Vleugels Schutter een thé aangeboden. Na de terug tocht verzamelden velen zich in de Concertzaal waar het toneel spel „Ernst" van Oscar Wilde werd opgevoerd. In de gymnas tiekzaal der school werd een souper genuttigd. Ruim 200 per sonen zaten aan. Italiaanse en Nederlandse duikers hebben nog een lichaam te voorschijn gebracht uit het gezonken wrak van de „Roer mond". Nog vijf lichamen zijn niet geborgen. Het laatst gebor- gene is nog niet geïdentificeerd. „REVOLUTIONAIRE" DEENSE UITVINDING Het Deense blad „Social Demo- kraten" meldt uit ingenieurskrm- gen vernomen te hebben, dat een „revolutionnair" type straalmo tor uitgevonden door de Deense ingenieur Henning Rosengart, aan de V. S. zal worden verkocht voor enkele millioenen dollars. De motor zou „een revolutionnai- re vereenvoudiging zijn van de tot dusver bekende straalmotor". Hij zou gemakkelijker en goedko per te vervaardigen zijn. Rosengart \£erkt thans voor 'n Zweedse firma waar zijn motor onlangs in een windtunnel werd getest en volgens het blad een snelheid van 3000 km per uur haalde. De beperkingen, die in dé af gelopen maanden noodzakelijk waren, konden worden opgehe ven. Dit wil dus zeggen, dat thans weer postpakketten per lucht post kunnen worden verzonden en dat voor portvrije verzending c.q. verzending- tegen binnen lands tarief de brieven weer 10 gram mogen wegen in plaats van 5 gram. Behalve de bestaande tarieven van postpakketten tot 500 gram en 1000 gram is nog een tussen- tarief ingevoerd voor een pakket tot 750 gram. troepen bezette steden Heringen en Obersühl, door dertig Sovjet- Russische soldaten uit de trein zijn gehaald, toen deze door een smalle strook grondgebied van de Sovjet-Russische zone reed. NIEUW ALGEMEEN BESLUIT WARENWET In. de bezettingsjaren is het al gemeen besluit warenwet gewij- z'gd. Thans is dit stuk bezet tingsrecht verdwenen, nu in het Staatsblad J 306 een nieuw alge meen besluit warenwet is ver sohenen. De aangebrachte wijzi gingen zijn in hoofdzaak gehand haafd. Door het Ministerie van Bin nenlandse Zaken van de staat Hessen is Vrijdagavond bekend gemaakt, dat drie Duitse arbei ders, die op weg naar huis wa ren in een trein, die de verbin ding onderhoudt tussen de twee door Amerikaanse bezettings- Van de zijde der Kaapse kleurlingen is de bedreiging ge uit, dat de Regering zal „ontkie- zeren", zij tot (economisch) lij delijk verzet zullen overgaan. De president van het „African Na tional Congress" (een organisa tie van Indiërs in de Unie), Dr A. B. Xuma, heeft geprotesteerd tegen de invoering van apart heid op het station te Johannes burg. De Minister van Openbare Werken, de heer B. J. Schoeman, heeft besloten alle maatregelen tot. boüwcontrole tijdelijk bui ten werking te stellen (in het bijzonder wat betreft particu liere bouw), mits de contante gelden voor-de bouw onmiddel lijk beschikbaar zijn. DE SOWJETïRUSSISCHE GE- VECIITWAGENNDIVISIES Volgens te Washington ont vangen inlichtingen neemt de sterkte der Sowjetrussische ge vechtswagendivisies voortdurend toe. Volgens Amerikaanse des- DIEFSTAL OPGEHELDERD. In de vroege morgen van 12 Juli zag de tuinman in dienst van de familie K. te Wassenaar, welke familie met vacantie was, bij het betreden van de villa van zijn werkgever zich plots geplaatst tegenover een man, die in de woning was, luidkeels riep en het hazenpad koos. De geschrok ken tuinman waarschuwde on middellijk de politie, die een on derzoek instelde. Het bleek, dat kasten en deuren waren open gebroken en dat de inhoud er van over de grond verspreid lag. In de hal van de woning ston den verscheidene koffers en tas sen, .gevuld met tafelzilver, ju welen enz. klaar om meegeno men te worden. De dief (later bleek, dat hij nog een maat bij zich had) was door de tuinman volkomen verrast, zodat alles achterbleef. De beide dieven had den het zich nogal gemakkelijk gemaakt, hiervan getuigde een flink aangesproken fles en tal van cigarettenpeukj es. Een der inbrekers had zijn overhemd, nat van het transpireren ver wisseld voor een van de heer des huizes. Hij liet zijn eigen hemd achter en dit werd hem nood lottig. Een der surveillerende agenten ontdekte op het land goed Groot Haesebroek „S.", een bekende Haagse inbreker, die geen verklaring kon en wilde geven van zijn aanwezigheid. Hij werd gearresteerd nadat de Rijksspeurhond „Wilton" en de tuinman aangetoond hadden, dat hij bij de inbraak betrokken was. In samenwerking met de Haagse recherche slaagde men er in op 26 Juli de eigenaar van het achtergelaten overhemd te arresteren. Ook nu werd „Wil ton" weer te hulp geroepen. Het achterlaten van zijn over hemd voor hij erg stom van zichzelf. Hierop legde de man een volle dige bekentenis af. Hij zit nu samen met zijn kameraad in het Huis van Bewaring. Vier maal per week vliegt de post thans weer naar Indonesië en over de oude snelle route Maandag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag vertrekt een ma chine van Schiphol. In de Vrijdag gehouden ge meenteraad werd adhaesie be tuigd aan een schrijven van de gemeente Schoondijke aan de Minister van Waterstaat om aan te dringen op een spoedig herstel der haven van Breskens. Ont heffing van de hondenbelasting werd verleend aan P. Steijaert en J. v. d. Velde. De huur van de gemeentewoning A 43 werd op 260 per jaar vastgesteld. Sub sidie werd verleend aan de R. K. lagere school te Slijkplaat ten bedrage van 260 voor de aan schaffing van inventaris en leer middelen. Aan het publiek ver keer werd- onttrokken het z.g. Blaakmanpad en een in de om geving daarvan liggend pad tot openbare weg verklaard. Vastgesteld werd de salaris verordening t.b.v. de gemeente ontvanger. De muziekver. „Oefe ning baart Kunst" werd 'n jaar lijkse subsidie verleend van 250. Voor het huldeblijk aan de Z.- VI. Waterleiding werd 1 cent per inwoner toegestaan, terwijl het Wit-Gele Kruis op haar verzoek de subsidie van 0,90 per gezin verhoogd kreeg tot 1,50. Aan de Mij voor Ooft- en Tuin bouw werd 25 toegestaan voor de in Sept. te Oostburg te hou den tentoonstelling. De ver. voor 't Schoolmuseum te Middelburg verkreeg een bijdrage van 10, terwijl de Bond tegen het schen den en ij del gebruiken van Gods heilige naam 10 als jaarlijkse subsidie zal ontvangen. Tenslot te verkreeg de R. K. Gezinszorg te IJzendijke een subsidie van 275. Een verzoek van een bioscoop exploitant, die Hoofdplaat regel matig bezoekt, gaf aanleiding om de vermakelijkheidsbelasting van 35 te verlagen tot 10 van de bruto-ontvangst. Op een vraag van de heer Wie- leman wat de auto-schoater en cakewalk tijdens de kermis op gebracht hadden, werd geant woord, dat dit resp. 300 en 60 was. Daar dit verschil vrij groot was, werd besloten deze kwestie nog eens nader te bekijken en, zo nodig, een prijs per m2 op pervlakte vast te stellen. Besloten werd geen vergunning voor danstenten meer af te geven. Van de heer Dekker werd ten behoeve van de nieuwe wijk een stuk weg gekocht voor 1100. De gemeentewoning bewoond door de heer J. Leuse zal worden hersteld. Van de heer P. Maas zal terrein worden gekocht be stemd voor parkeerterrein in de nieuwe wijk. Aan de heer P. Ver- cruysse zal gemeentegrond wor den verkocht voor diens te bou wen woning te Nummer Eén. De bouw van 2 aaneen gebouwde schuurtjes bij de woningen A 42 en A 43 werd gegund aan Ch. Mollet voor 865. Aangegaan werd een lening groot 217.865, rentende 1,125 voor de ge bouwde 18 woningwetwoningen. Besloten werd tot aankoop en zo mogelijk tot verkoop van enige Nistonhutten. Gewijzigd werd de gemeentebegroting, waaraan verbonden is een salarisherzie ning van het gemeente-perso neel. De begroting sluit met een batig saldo van 7368,80. Nadat de Voorzitter de heer een springinstallatie. Het tweede bassiin oen. z.g. oefenbassin van 30 X 15 m met een diepte van 0.30 tot 0.90 m. Verder voorziet het plan in een dertigtal wissel- cabines, douches, waadgoten enz. wat er bij een zwembad vereist is. Het bad zal gevoed worden met kanaalwater dat door een krach tige zuiveringsinstallatie tot zwemwater geschikt gemaakt zal worden. De hele inhoud van het bad kan in minder dan 10 uren londgepampt en gezuiverd wor den. De bouwkosten voor di't plan worden geraamd op 145.000, B. en W. stellen de Raad voor dit plan te aanvaarden. Wethouder Marquinie (Gemeen tebelang) werpt zich op voor de bouw van dit mooie zwembad en betoogt dat als de gemeente iets gaat bouwen zij ook iets goeds moet bouwen en dat met de bouw van dit zwembad zoals ontworpen door de heer Wessel'oo Sas van Gent in de omgeving en in Zee land aan de spits zal staan. 'Zo als de toestand van het water op het ogenblik is, is meer dan erg en onhoudbaar. De heer Marqui nie verzoekt de Raad dan ook Uit plan in overweging te nemen. ,De heer Adam (P.v.d.A.) sluit zich volkomen aan bij de woorden van de heer Marquinie maar zou gaarne zien als het nieuwe zwem bad er komt dat er o°k voor ge mengd zwemmen plaats ingeruimd zal worden. Ook de heer Deux (P.v.d.A.) sluit zich bij de woorden van de heer Marquinie en Adam aan. Het besluit om een zwembad te bouwen waarvan de raming 145.000,bedraagt wordt ver der zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De onderhandse gunning van de bouw van 32 simplex- en 18 du- piexwoningen worden zonder hoof delijke stemming gegund aan de N.V. de Muys en de Winter Bouw en Aannemersbedrijf te Rotter dam voor de som van 627.800, Verder behandelt de Raad di verse verzoekschriften voor kleu terscholen zowel neutrale als bij zondere. Door de Raad wordt een voor stel aangenomen om iedere kleu terschool een subsidie te geven van 20,per kind per jaar. Aan de neutrale kleuterschool wordt een lokaal verhuurd voor 20Q,per jaar terwijl de inrich ting van het lokaal verzorgd moet worden door de vereniging. Een verzoekschrift van enkele ingezetenen om de Molenberg aan hen te verhuren voor 25 jaar en tot oprichten van een speeltuin DINSDAG 2 AUGUSTUS. MLVHRSUM I: 8.00 Nieuws 8.15 Gram.; 9.00 Lichtbaken; 9.25 Pianorecital; 10.00 Wie komt er in mijn hokje?" 10.15 Gram.; 11.30 Lezing; 12.03 Cello en pia no; 12.30 Orkest zonder naam; I.00 Nieuws; 1.20 Orkest zonder naam; 1.40 Piano en orgel; 2.00 Kamermuziek; 2.30 Onder ons; 3.00 Symphonette orkest; 3.30 Gram.; 4.00 De Zonnebloem; 4.30 Ziekenlof; 5.00 Na schooltijd; 5.15 De Wigwam; 5.45 Lezing; 6.00 Rhythm sextet; 6.20 Sportpraat- je; 6.30 Voor de strijdkrachten; 7.00 Nieuws; 7.15 Orgel; 7.45 Scheepvaart; 7.50 Wederopbouw; 8.00 Nieuws; 8.12 Cantate; 9.15 Vragen van deze tijd; 9.30 Con cert; 10.45 Avondgebed; 11.00 Nieuiws; 11.15 Gram. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Arbeidsvitaminen; 10.50 Kleutertje luister; 11.00 Lezing; II.30 Voor de zieken; 12.00 Or gel; 12.33 Lezing; 12.40 Piano; I.00 Nieuws; 1.15 Hongaarse mu ziek; 1.45 Lezing; 1.50 Piano; 2,30 Gram.; 4.2i5 Lezing; 4.40 Vrolijk vacantieprogr.5.30 The Rhythm Club;- 6.00 Nieuws; 6.15 Piano; 6.30 Lezing;, 7.05 Klank beeld; 7.30 Zuid-Amerik. muz.; 8.00 Nieuws; 8.15 Gevarieerd pro gramma; 10.45 Buitenl. overz; II.00 Nieuws; 11.15 Gram. laagste inschreef en wel 8,240, zodat aan haar het werk werd opgedragen. Het betekent in elk geval een voordeeltje van 4000. Van de meubelfabriek Du Fos- sé was een verzoek ingekomen om een gedeelte van de kosten, verbonden aan de aanleg van de extra kabel voor krachtleiding, voor rekening der gemeente te nemen. Na ampele bespreking werd besloten deze kwestie nog eens nader met de heer Du Fos- sé te bespreken en in de volgen de vergadering met een defini tief voorstel te komen. Wieleman op diens vraag had, geantwoord, dat de nota van alsmede een suDsidie van 5.000,- herstel der straten, nodig*door 't wordt op voorstel van B. en W. leggen ener telefoonkabel bij de P.T.T. zal worden ingediend en op een vraag van de heer De Bie dat aandacht zal worden ge schonken aan het weder ont staan van vuilnisputten, wordt de vergadering gesloten, Donderdagavond kwam de oude raad voor de laatste maal bijeen. De heer M. E. Danel werd be ëdigd en door de Burgemeester geïnstalleerd. De heer Danel werd benoemd in de vacature ontstaan door het overlijden van de heer C. van Acker (K.V.P.). (De geloofsbrieven van de nieu we raadsleden worden onderzocht en in orde bevonden. De Burgemeester deelt de raad mede een schrijven ontvangen te hebben van de gymnastiekvereni ging THOR waarin deze B.en W. mededeelt geen gebruik te zullen maken van de haar toegestane subsidie voor de viering van haar 60-jarig- bestaan aangezien het slot van de festiviteiten een batig saldo opleverde. Het comité Ronde van Sas die met de kermisdagen een criterium voor beroepsrenners zal organi seren ontvangt een subsidie van 500.— Het gemeentepersoneel zal een gratificatie ontvangen van 2 van het jaarloon tot maximum 5fi. Het comité voor ouden van da gen ontvangt een subsidie van 250,als bijdrage in de on-' kosten in een georganiseerde reis. Het volgende punt van de agen da is wel het belangrijkste punt zoals de Burgemeester het uit drukt het aanleggen van een nieuw zwembad. Iedereen weet dat Sas van Gent een nieuw zwembad nodig heeft dat aan alle eisen des ,ti)ds vol doet en waarin men kan zwemmen zonder gevaar voor schadelijke bacillen. De architect Wesseloo heeft voor de gemeente een ontwerp gemaakt en de Voorzitter deelt mede dat de heer Wesseloo wel een geluk kige keus is geweest is van B. en W. gezien de deskundigheid van deze persoon op zwembadenbouw. De Burgemeester legt dit plan voor aan de Raad. Het plan omvat een zwembad met twee bassins. Een bassin van 5G X 20 m met een diepte van 1.20 tot 3.50 m aan de Noordzijde erenvoyeerd naar B. en W. Alvorens de rondvraag te be ginnen neemt de Burgemeester afscheid van die Raadsleden die niet meer in de nieuwe Raad zul len terugkeren. Vooral de heer De Leux dankt hij Voor de 22 lange jaren dat hij de gemeente gediend heeft en dat alleen zjjn jaren hem nopen het politieke leven vaarwel te zeggen, hij hoopt dat de heer De Leux aan de andere zijde van de tafel nog lange jaren met belangstelling de zaak zal volgen. Bij de rondvraag deelt de heer Scheffer mede, dat hij in „De Stem" gelezen heeft dat Sas van Gent 50 extra woningen zou toe gewezen krijgen terwijl later in dezelfde krant stond dat van of ficiële zijde vernomen was dat Sas van Gent die woningen niet toegewezen kreeg wegens gebrek aan bouwgrond. De heer Schef fer verzoekt de Voorzitter hier andere uitleg over te geven. De voorzitter deelt mede dat de ver wachting gewekt werd dat Sas van Gent 50 extra woningen zou krijgen dit vanwege een telefoon gesprek met de Commissaris der Koningin te Middelburg. Tot ver wondering van de Voorzitter wer den van de 150 woningen bestemd voor de kanaalzone er 75 aan Ter neuzen toegewezen en 75 aan Axel, terwijl de mededeling dat er te Sas van Gent geen bouwgrond voor zou zijn volkomen uit de lucht gegrepen is. De Burgemeester heeft dadelijk geprotesteerd maar aan de toewij zing kon niets meer verapderu worden. Zeer waarschijnlijk Izal bij de volgende verdeling in het najaar Sas van Gent met 'n extra kwam- ium bedacht worden van 50 wo ningen. In de gehouden Raadsvergade ring werd allereerst overgegaan tot het onderzoek der geloofs brieven van de nieuw gekozen raadsleden, waarna deze leden worden toegelaten. Het maken van een doorgang in de wal t.b.v. de nieuwe riole ring, dat onderhands was ge gund aan L. de Wandel te Oos terbeek voor 12.260, heeft geen genade kunnen vinden bij de Wederopbouw, waardoor open bare aanbesteding volgde, met het resultaat, dat de N.V. Pana- gro te Warmond hiervoor het DUIVENSPORT Duivenvereniging „De Een dracht", Terneuzen. Prijsvlucht uit Arras. Jonge Duiven. F. Kegels 1; C. v. d. Klooster 2; 10, 22; L. Breepoel 3, 4,7; A. v. Kouteren 5, 44; P. de Jonge 6; Jac. Doorns 8; J. den Exter 9,42; J. de Ruijter 11; F. v. d. Veen 12; J. v. d. Peijl 13, 50; Jac. Hofman 15; Jac. Wisse 16, 48, 56; C. de Rijke 17, 46; J. de Bruijne 18; F. de Clerck 19; A. J. Pieters 20; J. Hamelink 2i, 49; F. Faas 23; F. v. Doeseiaar 24, 52; P. de Ruij ter 25, 37; C. v. d. Bulck Zn. 26, 31; A. Dieleman 27, 28; H. Vreeke 29, 30; H. Koch Zn. 32; G. Luijck 33; I. de Jonge 34; J. J. de Bakker 35; Jac. Faas 36; E. v. Es 38, 47; P. Visser 39; M. 't Gilde 40, 45, 55; A. v. Kouteren 41; E. Snoeck 43; A. v. Kerkvoort 44; J. Dieleman 51; P. A. Pieters 53; M. Soomers 54. Oude Duiven. F. Faas 1; P. Verberkmoes 2, 7; Jac. Hofman 3, 6, 14; C. v. d. Bulck Zn. 4, 9, 21; J. v. d. Peijl 5, 26; Jac. Doorns 8, 10, 24; F. Verstraeten 11, 23; C. H. v. Driel 12, 18; Jac. Hamelink 13, 25; A. v. Fraaijenhove 15; P. de Jonge 16; F. v. d. Veen 17; L. Breepoel 19; J. de Bruijne 20; L. v. Kerk voort 22. D. T. VOETBAL Juniorenvoetbal. De thuisblijvers, de middag- dutters en de regenschuwende sportvrienden kunnen er spijt van hebben, dat zij geen wan deling naar het terrein van de V. V. „Terneuzen" aan de Mof fenschans hebben gemaakt. Want, zo we reeds enkele malen schreven, geven die Junioren aardig werk te zien. De toeschou wers, die in groter getale opge komen waren dan anders, zullen dit volkomen beamen. En ook de uitslagen. Immers Junioren B won van hun Sasse tegenstan ders met 31, terwijl A (ja, hoe veel was 'took weer?) liefst met 100 de Sasse Junioren een ver pletterende nederlaag toebrach ten. Er is werkelijk reden voor de gegronde hoop, dat uit deze Junioren iets kan groeien. En daarom, sportvrienden, volgen de maal niet op 't appèl ont breken! D. T. ZWEMMEN. Kanaal-poging van Dick Schermer. De 21-jarige Dick Schermer, die onlangs voor training van Urk naar Lemmer zwom, wil op 6 of 7 Augustus, wanneer de omstan digheden gunstig zijn, een poging doen het Kanaal over te zwem men. Dick Schermer is reeds met zijn trainer, Piet Oorns, te Calais aangekomen. Hij zal dezelfde rou te nemen van Kaap Gris Nez naar Dover als zijn beide voorgangers van dit seizoen, de jeugdige Phi- MAANSTANDEN. Maan >nd. ©pk. Ond. 10.22 19.54 1.36 10.20 20.25 2.48 10.19 20.46 4.06 0.59 21.14 2.44 0.58 21.54 3.49 0.58 22.22 5.05 0.57 22.41 6.25 0.56 22.55 7.44 idelrjik, dat men bij •en van de snelheid >p hetgeen de vlie- ïoogtemeter afleest, ht zal daarom een waarnemer worden waarin klokken, :nz. een plaats vin- wordt in dc cabine jl aangebracht, dat met een bepaalde 4. instrumentenbord snelheidsproef heeft ajecten op het oog, lte langs het strand ;cn en in de tweede litdijk. prefereer ik het is majoor Flinter- daar waarschijnlijk an' vogels en langs n je, met dc duinen ikelijker oriënteren. het, als het hard de Afsluitdijk geen ik van Valkenburg bovendien zo op de t u het gevaar van het strand te ont- n er maar een stel een geweer komen 1 weg schieten. Als .- keer geschoten is weg." heid denkt u te ha- als alles meeloopt. 0.8 mach waarbij end ds, dat het be- orstelt de snelheid 1 bij 15 graden Cel- iruk van 760 mm, l is 1230 km), de 3 hierbij dus een be- or". hoogte vliegt u bij ng". «og niet vastgesteld i de 70 of beneden zal zijn." 1 bij de vlucht drie zijn, waarbij voorts s, dat (het vliegtuig niet boven de 500 omen. Een waaroe- - zal hierop letten, om he+ de vlieger te maken, op de a hoogte ballonne- •crankend. ïoeilijkheid bij deze is het meten van e heeft men de hulp igeroepen, doch het iet geheel vast of aat is op zo korte nodigde apparatuur ng te stéllen. De hebben destijds de net o.a. de hulp van. •oniseerde camera's, r van de Meteor is minuten, zodat in :aakje gefixed moet n te meer waarom nterman het strand tij gelegen Valken- "t. recordpoging zullen uchten langs het gehouden, itste woord is dan n het Nationaal oratorium, waar na vluchten de instru- t en de berekenin- worden. Dan eerst taat van de vluch- >rden gemaakt. >pt vliegend Neder- deze maand enige ladzijden 'in de ge- Noderlandse mili- rt worden gesehre- die dan het resül- ijn van een weten- orbereide recordpo- i kloeke luchtvaart- larin, zoals majoor et uitdrukte „risi- worden overwogen a enkel risico geno- onder dat het ver- EPOST >ST EN WEST !sië vertrekt op 17 Ihet s.s. „Zuider- diit schip kan post vzonden, mits deze gustus op de bus is .me vertrekt op 19 m.s. .„Bonaire", ïrlijk posten op 16 GUSTUS. KUiiien, aiuus maarsciiain. ttvo-. Maarschalk Tito zei tijdens een lunch te Skoplje tot 300 offi cieren, dat Joego-Slavië, hoewel het „vast in het socialist'ache kamp blijft, ieder als zijn vijand zou beschouwen die zich zou mengen in zijn „veedzame so cialistische opbouv,"on\ erschil- lig wie hij zou zijn. verdediging van ons socialisti sche vaderland. Een militaire woordvoerder van de Chinese nationalisten heeft heden bevestigd, dat Tsjangsja, de hoofdstad van de provincie Hoenan, geheel door de communisten bezet is. „presidenteel kabinet". Aneta meldt nog nader, dat tijdens de afwezigheid van Hat- ta de Sultan van Djogja de lei- d'ng van het kabinet zal waar nemen. De 1* Minister voor Sumatra, Sjafruddin, zal zeteleh in Kota- radjal Atjeh). prijzen kan worden bestudeerd. In de afgelopen maand heeft een devaluatie van de Finse mark plaats gevonden; de uit communisten en linkse socialis ten bestaande volksdemocrati- sche partij heeft; daarop bekend gemaakt dat zij op hog- r lonen voor de arbeiders zou aandrin gen, uie volgens hnaar nodig wa- persoon werd gedood en ver scheidene andere ernstig ge wond". Ook in een aantal an dere dorpen vonden hevige bot singen tussen de politie en de bevolking plaats. In Bratislava hebben op één na alle geestelij ken en verklaring van trouw jegens hun bisschop getekend", aldus radio-Vaticana. ner geruiK van giysoi. „Wat doet u als op grote hoog te uw drukcabine onklaar ge raakt?" „Dat is r' tuurlijk minaer pret tig, maar erg veel gevaar is er niet bij, want ik draag bij de t cht een z.g. pressure-waistcoat, wa-' ee ik wat druk betreit vei- l'g ben tot op 50.000 voet." Breskens Terneuzen Walsoorden v m. 11.49 0.14 1.04 7 AUGUSTUS. Breskens Terneuzen Walsoorden v.m. 0 12 1.17 2.07 n.m. 12.08 12.43 1.33 n.m. 1.05 1.38 2.28

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 3