Het Gouden feest van de „Coöperatieve" J Offensief Chinese Communisten De 'ontwikkeling in Indonesië Persconferentie Eyskens rgelden is los DONDERDAG 28 JULI 1949. De Britse staalbedrijven Radio-Moskou over Truman's militaire bijstandsprogramma Comm. verwelkomen Thomas Mann Bezorgdheid over toon van Duitse redevoeringen Wij leveren U water voor mens en dier, „Misbruik" het nu niet voor Uw plezier! FranssNationaleVergadering ratificeert Atlantisch Pact Min. Mansholt en de Commissaris der Koningin in Zeeland reikten onderscheidingen uit Boliviaanse Regering afgetreden De Koninklijke Familie in Engeland Aanslag in Potsdam De Australische mijnwerkersstaking AGENDA HOOGWATER De $£arshalhulp in het het tweede jaar Amerikaans Opperbevel naar Europa Egyptisch lijntoestel verongelukt ■m TER-SCHELDE 'REKINGEN ig vijandelijkheden -edigende wijze besloten ;e reactie op ïstemming in Djogja tta op 6 Aug. lelhi verwacht Frankering bij Abonnement: Terncuzen WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donder dagochtend tot avond. Iets koeler. Hall tot zw. bewolkt met in de N.-W. helft V- h. land op vele plaatsen en in de N.-O. helft hier en daar enige regen met kleine kans op onweer. Matige wind tussen Z. en W. Iets koe ler. DE VRIJE ZEEUW 5e Jaargang No. 1176 Verschijnt dagelijks - Drukkerij N.V. Fa P. J. v. d. Sande, Terneuzen - Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Advertentieprijs: per mm 10 et.; minimum per advertentie 1,50. Inzending advertenties tot des namiddags 3 uur. Rubriek kleine advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bureau van dit Blad 15 cent meer. Se Aneta's correspondent te Djog ja seint, dat Dinsdagochtend de besprekingen inzake het Cease Fier zijn begonnen in het gebouw van de Patih te Djogja; in de middag werden zij vervolgd zon der dat een overeenkomst be reikt werd. De besprekingen kon den Woensdagmiddag voortgezet worden. De patrouille in de rinigzones vormt het kernprobleem!, aldus deelde Moh. Roem aan Aneta me de. In principe is het Oease Fire aangenomen, doch de uitvoerings bepalingen worden nog besproken. De besprekingen verliepen' tot nog toe vlot. Dr. Van Royen zal te Djogja blijven totdat een overeen komst is bereikt. Op 30 Juli zal de Republikeinse delegatie voor de inter-Indonesi- sche conferenetEe naar Batavia reizen. Deze conferentie zal naar verwacht wordt, op 3 Augustus geëindigd zijn. Een deel van de Republikeinse delegatie zal eerst weer naar Djogja gaan alvorens naar Den Haag te reizen. Mr. Roem weet nog niet, wanneer de order bot het staken van het vu ren zal worden uitgevaardigd. Zo- lan gde rondetafel conferentie ver gadert zal de Republikeinse dele gatie geleid worden door Susanto Tirtoprodjo, Minister van Justitie. De vice-consul van Australië zal Critchley vervangen en Dow zal de plants innemen van Cochran gedurende hun verblijf in Den Haag. Critchey zal eerder vertrekken, daar hij eerst in Lon den moete zijn. De Sim Kiay zal de Chinese minderheid van de republiek op de rondetafel-con ferentie vertegenwoordigen. Nader wordt te Batavia verno men, dat de delegaties waarschijn lijk heden of Vrijdag naar Batavia reizen, waar, indien mogelijk nog deze week een formele vergade- Dinsdag, even voor middernacht is het debat over de nationalisa tie van de staalbedrijven in het Britse Lagerhuis beëindigd. Van de 60 door de Lords ingediende amendementen zijn er 32 van de hand gewezen en 28 goedgekeurd. Het wetsontwerp zal nu naar het Hogerhuis worden teruggezonden. ring inzake het Cease Fire ge houden zal worden. Volgens Reuter werd in ge woonlijk welingelichte Nederland se kringen medegedeeld, dat de Nederlanders nnet een volledige uitvoering van de order tot staken van het vuren verwachten; het was echter niet waarschijnlijk, dat zij op een uitvoering voor honderd procent zouden staan, aldus de mededeling. Radio Moskou gaf gisteren zijn eerste commentaar op het dopr President Truman aan het con gres voorgelegde militaire bij standsprogramma, dat voorziet in het leveren door de Verenigde Staten van oorlogsmateriaal tot een waarde van 1450 millioen dol lar aan verschillende landen. Volgens radio-Moskou Is het doel van Truman's programma „het aanwakkeren van de reeds bestaande oorlogshysterie en het bang maken van hen, die zwakke zenuwen hebben", waaraan werd toegevoegd: ,,De leiders van de buitenlandse politiek der Verenig de iStaten zijn er klaarblijkelijk op uit hun agenten in West-Europa een hart onder dej riem te ste ken. Alle hiertoe strekkende middelen worden door de regering te Washington bruikbaar geacht, ook dat van de verkoop van over tollige en verouderde Amerikaan se militaire uitrusting". Reimann, de Westduitse com munistische leider, heeft giste ren Thomas Mann een brief van zijn partij overhandigd, waarin deze bekende Duitse auteur be groet wordt „uit naam van de vele Duitsers, wier stem niet op het Goethe-festival te Frank fort wordt gehoord", aldus meldt het Oostduitse persbureau A.D. N. In de brief spreekt de commu nistisch partij er haar vreugde over uit, dat Mann tot het ge hele Duitse volk wil spreken en daarom ook naar Weimar in de Sowj et-zone komt. Mann wordt in de brief ver welkomd als „de vertegenwoor diger van de ware menselijke cultuur, waarmee de communis ten nauw verbonden zijn door hun strijd voor het behoud van de vrede en de bevordering van de menselijkheid". Volgens de Berlijnse correspon dent van de „Daily Heraldv hou den de geallieerd© autoriteiten te Berlijn hun aandacht gevestigd op de verkiezingsredevperingen van Duitse politici over, West- Duitsland wegens het „ractio- naire en heftige" karakter ervan. In de afgelopen dagen zijn uit treksels van een aantal dezer re devoeringen telegrafisch naar Londen en Washington doorge seind, aldus de correspondent. N.V- Waterleiding Mij. ..Zeeuws-Vlaanderen". De Franse nationale vergade ring heeft gisterenmorgen te half negen het Atlantisch pact gera tificeerd. Er werden 398 stemmen voor ratificatie en 187 stemmen er tegen uitgebracht. De debatten, waarbij het niet aan heftige tonelen heeft ontbro ken, waren gedurende de gehele naoht voortgezet. De uiteindelijke stemming over de ratificatie nam slechts zes mi nuten in beslag. De tegenstem mers waren 182 communisten, vier Algerijnse autonomistische Mo hammedanen en een centrum afgevaardigde. Een twintigtal afgevaardigden onthield zich van stemming, onaer anderen de veertien afgevaardig den van de onafhankelijke fractie der overzese gebiedsdelen. Voor stemden de regeringspar tijen (M.R.P., socialisten en radi calen), rechtsen, Gaullisten en gematigden. Lambert Saravane, afgevaar digde voor Frans Indië, verklaar de dat de fractie der overzeese gebiedsdelen zich van stemming onthield, omdat „wij noch tegen de Westerse landen zijn". Hij veogde er aan te „wij willen er echter wel op wijzen, dat de Wes terse landen maar al te dikwijls onverschillig blijven voor de socia le evolutie jn de overzeese ge biedsdelen". Na de stemming werd een door de Gaullist Dené Capitant inge diend amendement om de ratifi catie uit te stellen totdat de Fran se regering „de nodige bijzonder heden" over het Franse aandeel in de op te richten militaire orga nisaties en de bevoorrading met wapenen zou hebben ontvangen, verworpen met 348 tegen 66 stem men, waarbij de communisten niet aan de stemming deelnamen. Men verwacht thans ratificatie van het pact door de raad van de republiek nog voor het einde van deze week. Naar verluidt, zouden een half millioen man goed bewa pende communistische troepen een groot offensief hebben in gezet tegen de nationalistische posities in Zuid- en Zuidwest- China. Zij zouden over een front van 800 km, van de provincie Hoe- nan tot de kust van Foekien, oprukken naar het Zuiden. Ook op verscheidene punten van een 950 km lang front ten Noordwesten van Hoenan tot de provincie Sjensi zouden de com munisten doorstoten. Alleen in het vitale gebied van Tsjangsja en Hengjang (Hoenan) zouden de nationalisten sterke tegen stand bieden. Volgens berichten, die in Kan ton werden ontvangen, zou Tsjangsja nog in nationalisti sche handen zijn, hoewel het krijgsrumoer duidelijk in de stad kon worden gehoord. De val van Tsjoetsjou, eveneens in de provincie Hoenan, werd reeds eerder van gewoonlijk betrouw bare zijde gemeld, maar is offi cieel nog niet bevestigd. De na tionalisten zouden Lienhwa aan de hoofdweg ten Oosten van Hangjang (Hoenan) heroverd hebben. Volgens een uit gewoonlijk betrouwbare bron. te Tsjangsja ontvangen telefonisme medede ling zouden de Chinese commu nisten de stad Tsjoetsjou aan de spoorweg naar het Zuiden ver overd hebben. Door de val van deze stad zou Tsjangsja, de hoofdstad van de provincie Hoe nan geïsoleerd zijn. Het Boliviaanse Kabinet is af getreden om vice-president Ma- merto Urriolagoitia gelegenheid te geven de Regering te reorga niseren alvorens het Congres ge opend wordt op 6 Augustus. De vice-president heeft het Kabi net in Mei benoemd, toen hij tij delijk de uitvoerende macht overnam wegens ziekte van Pre sident Hertzog. Het is niet be kend, wanneer Hertzog zijn werkzaamheden zal hervatten. Sas van Gent stond gisteren in het middelpunt der belangstel ling in verband met het Gouden feest, dat de „Eerste Nederland- sche Coöperatieve Beetwortel suikerfabriek" vierde, zoals de Burgemeester van Sas van Gent, de heer R. J. den Boer, terecht in zijn tafelspeech tijdens de in de grote nieuwe opslagloods ge geven lunch, opmerkte. En het dient te worden gezegd, dat de „Coöperatieve" op waar lijk grootse wijze haar 50-jarig jubileum vierde en, getuige de zeer vele prominente persoon lijkheden op elk gebied, die ter receptie aanwezig waren, waar onder wij o.m. opmerkten de Mi nister van Landbouw en Voed selvoorziening, Z. Exc. Minister Mansholt, de Commissaris der Koningin in Zeeland, Jhr Mr A. F. C. de Casembroot, de oud- Commissaris der Koningin Jhr Mr Quarles van Ufford, de leden van Gedeputeerde Staten van Zeeland, de heren Mr Dr A. S. J. M. Mes, C. Hamelink, A. Schout en A. Lockefeer, het lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal, Baron W. van der Feltz, de Griffier der Staten Dr B. Teilegen, de President van de Arrondissements Rechtbank te Middelburg, Mr Th. Portheine, Ir Dorst, voorzitter van de Stich ting voor de Landbouw, de heer M. J. Smit, adviseur van de Ver enigde Coöperatieve Suikerfa brieken, Mr Schlingemann, se cretaris der Z.L.M., Dr Frietema, directeur van de Nationale Coö peratieve Raad, Ir Wats, Bel gisch consul te Sluiskil, de bur gemeester van Sas van Gent, de heer R. J. den Boer, verschil lende burgemeesters van Zeeuws-Vlaamse gemeenten, ve le vertegenwoordigers van han del, industrie en nijverheid en 'n aanzienlijk aantal representa tieven uit de ambtelijke wereld, dient te worden gezegd, dat de Sasse suikerfabriek wel een zeer bijzondere plaats inneemt. Na de receptie volgde in de grote opslagplaats een lunch, waaraan door ongeveer 1500 le den, hun dames en genodigden werd deelgenomen. Koningin Juliana, Prins Bern- hard en de twee Prinsesjes Bea trix en Irene waren gisteren te genwoordig bij een plechtigheid op het Buckingham Palace, waarbij Koning George VI een nieuw vaandel uitreikte aan het eerste bataljon van de „Irish Guards". Veldmaarschalk Lord Alexander, gouverneur-generaal van Canada, die kolonel is van het regiment was voor deze ge legenheid uit Canada overge vlogen. Het bataljon is onlangs uit Noord-Afrika in Engeland teruggekeerd. Volgens de onder Britse con trole staande „Die Welt"' zijn twintig Duitsers gearresteerd in verband met een bomontploffing, welke zich Zondagavond zou heb ben voorgedaan in het marmeren paleis te Potsdam, waarin Sov- jet-Rjussische officieren zijn on dergebracht. Van ambtelijke Duit se zijde werd toegegeven, dat in het marmeren paleis een ont pi offing is geweest. De Australische zeelieden-unie heeft alle schepen die buitenlandse steenkool naar Australië brengen, besmet verklaard. Een kolenschip, dat Maandagavond in de baai van Port Pbillip arriveerde, was het eerste, dat door dit besluit' werd getroffen. Men zou pogen het schip met behulp van sleep boten binnen te brengen of met een bemanning van employé's der havendiensten. Op zijn persconferentie van gisterenmiddag heeft de Belgi sche Kabinetsformateur Eyskens medegedeeld, dat hij Dinsdagmid dag met de socialistische delega tie, waarvan ook Spaak deel uit maakte, een diepgaande program- mabespreking heeft giehad. Alle aspecten van de grote financiële, fiscale en begrotingsvraagstuk ken zijn besproken, zonder dat de onderhandelingen daarmede uit geput zijn. De formateur zeide concrete voorstellen te hebben gedaan voor een volledige ophef fing der werkloosheid. Ook is gesproken over de school kwestie en over de Koningskwes tie die, aldus Eyskens, kennelijk de grote moeilijkheid in deze cri sis is. (De voorzitter der socialistische partij, Buset, had na zijn onder houd met Eyskens verklaard „Ik begrijp niet, hoe de forma teur aan zijn gunstige indruk komt, die hij had na ons gesprek van Maandagochtend". Toen een der journalisten daarop een toe speling maaktte, antwoordde Eys kens: „Ik bevestig de algemene indruk waaraan ik Dinsdag uiting heb gegeven: Op het stuk van belangrijke programmapunten is er voldoende toenadering om tot een regering der drie partijen te kunnen komen, doch de moeilijkt- heden blijven aanzienlijk." In de Koningskwestie evoluëren de standpunten zeer weinig, aldus de formateur. Op de vraag of er misschien nieuwe voorstellen wa ren gedaan betreffende de proce dure ter oplossing van de Ko ningskwestie, antwoordde hij „De Koningskwestie is een prin cipieel vraagstuk en geen proce durekwestie." Ten aanzien van het wetsvoor- stel-Struye tot het houden van een volksraadpleging verklaarde de formateur tenslotte, dat deze gang zeer natuurlijk is: Ieder heeft kunnen voorzien, dat de C.V.P. een dergelijk voorstel zou indienen. HEDEN: TERNEUZENSchependijk, 1 uur: Verkoping van Af braak. 28 JULI. v.m. Breskens Terneuzen Walsoorden 3.31 4.06 4.56 n.m. 3.48 4.23 g-13 Rede van H- A. A. Baron Collot d'Escury Tijdens deze lunch nam de voorzitter der Coöperatieve Sui kerfabriek, H. A. A. Baron Col- lot d'Escury, het woord en hij verwelkomde in het bijzonder Z. Exc.Mlnister S. Mansholt, de Commissaris der Koningin, Jhr. Mr A. F. c. de Casembroot, de oud-Commissaris der Koningin Jhr Mr Quarles van Ufford en het College van Gedep. Staten met de Griffier Dr B. D. H. Tei legen. Spr. uitte hierna namens het bestuur der Coöperatieve zijn dank jegens de velen die mede gewerkt hebben aan de oprich ting en uitgroeiïng der fabriek, waarbij hij o.m. noemde de nes toren die tot de oprichting der fabriek besloten en voor wier initiatief en doorzettingsvermo gen men thans nog dankbaar mag zijn, Minister Mansholt, die hij dankte voor de betoonde be langstelling voor landbouw en bedrijf, Mr W. Baron van der Feltz en de heren van de Be drijfschappen, Rijkswaterstaat, en Rijksaccountantdienst voor de betoonde voorspraak en me dewerking. Voorts werden spe ciaal verwelkomd Dr Frietema, Directeur van de Nat. Coöpera tieve Raad, Ir Van Leeuwen, President van de Ned. Gist en Spiritusfabriek, de Gouverneur van Belgisch Limburg, de heer Verwilligen, vertegenwoordiger van de Suikerfabriek te Moerbe- ke Waes (B.), de Belgisch Con sul, Ir Wats, Kolonel Van Leeu wen eertijds militair comman dant voor Z. Vlaanderen en de zoon van de oud-voorzitter, de heer Vogelvanger, die destijds zijn onvoorwaardelijke steun aan de Coöperatieve gaf. Speciaal noemde Baron Col- lot d'Escury nog de heer Plas- schaert, oud-directeur, die ge durende 30 jaren zijn ambt be kleedde. Een warm woord van hulde sprak de voorzitter uit jegens de huidige directeur, Ir Van Kreve len en diens medewerkers, zo wel beambten als arbeiders. De Voorzitter wees er op, hoe het hem voldoening gaf, het werk van zijn vader te mogen voortzetten en herdacht hierna de overleden mede-oprichters. In het bijzonder bracht hij hierna dank aan de heer A. E. C. Kruyssë, secretaris der Coöpera tieve, wiens helder inzicht en grote werkkracht tot grote steun is geweest. Spr. dankte nog de leden, die steeds ten volle achter hun be stuur stonden en eindigde met de woorden van zijn vader vóór 50 jaar uitgesproken: „Eén voor allen, allen voor één". Nadat vervolgens een dronk op het Koninklijk Huis was uit gebracht, waarbij spontaan het eerste couplet van. het Volkslied werd medegezongen, was vervol gens het woord aan de Minister van Landbouw en Voedselvoor ziening. (Zijne Exc. Minister Mansholt. Minister Mansholt herinnerde er aan, hoe vóór 50 jaren een aantal pioniers het besluit nam tot de oprichting van de C. S. over te gaan. Deze fabriek, al dus de Minister, werd geboren in een tijd van grote nood, toen de boeren voor de onmogelijk heid stonden op lonende wijze suikerbieten te telen. De Minister wees er op, hoe ook thans de moeilijkheden nog niet voorbij zijn en deze voor al le bevolkingsklassen nog voor ons liggen. Hij bracht hulde aan de pioniers en wees er op, hoe uit eigen initiatief en verantwoor delijkheidsgevoel veel goeds kan geboren worden. Wij kunnen niet, aldus Minister Mansholt, de boeren van Nederland overla ten aan het wel en wee van de wereldmarkt, doch slechts door eigen initiatief kan iets goeds tot stand komen: men,zal moe ten overgaan tot nieuw investe ren en tot het zoeken van nieu we wegen. Minister Mansholt deelde hierna mede, dat het H.M. de Koningin behaagde de secretaris der Coöperatieve, de heer A. E. C. Kruysse, te benoe men tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau en aan de heer P. van der Heyden, die vele ja ren zijn beste krachten gaf, de zilveren medaille in de Orde van Oranje Nassau toe te kennen. Z. Exc. wenste tenslotte Bestuur en leden geluk met het 50 jaar ge leden door de pioniers genomen besluit en besloot met een dronk te wijden aan deze pioniers. De heren Kruysse en Van der Heijden betuigden hierna hun dank voor de verleende onder scheiding, waarna het woord was aan de Commissaris der Ko ningin in de Provincie Zeeland, Jhr Mr A. F. O. de Casembroot. Deze verklaarde, dat de Coöp. Suikerfabriek in Zeeland 'n zeer belangrijke plaats inneemt en hij las de belangrijkheid van de ze onderneming ook af van de aanwezigheid van Minister Mansholt, die daaruit deed blij ken, dat Zeeuws Vlaanderen niet tot het „vergeten land" behoort. Spr. bracht lof voor de wijze waarop de Zeeuws Vlamingen hun gasten weten te ontvangen en huldigde de Zeeuws Vlaamse zakenmensen, die ongeveer 1500 gasten op dergelijke wijze wis ten te verzorgen. Hartelijke woorden richtte hij ook tot de oud-Commissaris der Koningin, Jhr. Mr Quarles van Ufford, en in het bijzonder me moreerde hij de overleden be stuursleden, de heren Scheele en Ramondt. Tenslotte deelde de Commis saris mede, dat hem namens H. M. de Koningin was opgedragen een aantal onderscheidingen uit te reiken en met een toepasse lijk woord speldde hij hierna de volgende employé's der Coöpe ratieve Suikerfabriek de verleen- 'de onderscheiding op de borst: de heren E. C. Kuyler en A. G. Lammens de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau; de bronzen me daille de heren A. Colpaert, C. N. Kalle, R. Bqckstael en A. P. van Damme. Spr. bracht ten slotte een dronk uit op de Coöperatieve Suikerfabriek, daarbij de wens uitsprekende, dat deze nog tal van jaren zal mogen werken, zo wel in het belang van de land bouw als in dat van Zeeland. Ook burgemeester Den Boer van Sas van Gent wenste het bestuur der coöperatie geluk en wees er op, welke belangrijke plaats deze in de Sasse samen leving inneemt. In ons volgend nummer ko men wij nader op dit Jubileum terug. De Amerikaanse Senaat heeft gisteren met algemene stemmen besloten voor het tweede jaar van het Europese herstelpro gramma, dat op 1 Juli j.l. is be gonnen, een bedrag van 3.628.380 duizend dollar uit te trekken. Zoals bekend is, heeft' het Huis van Afgevaardigden zijn goedkeuring gehecht aan het toewijzen van een bedrag ad. 3.568.470.000 dollar voor dit doel, welk bedrag zo nodig in 10 y2' maand zou mogen worden uit gegeven. Er zal thans in een ge meenschappelijke conferentie getracht worden een compromis te vinden tussen beide besluiten. Het Amerikaanse militaire op perbevel zal Vrijdag per vlieg tuig naar Europa gaan om het program tot militaire hulp aan het buitenland te bespreken met de opperbevelhebbers van de landen van het Atlantisch pact. Een passagiersvliegtuig van de Egyptische luchtvaartmaat schappij „Misr" is Dinsdag avond tussen Alexandrië en Cai ro verongelukt, kort nadat het van eerstgenoemde plaats was opgestegen. Er zijn zeven doden te betreuren. Breskens Terneuzen Walsoorden v.m. 4.56 5.31 6.21 31 JULI Breskens Terneuzen Walsoorden v.m. 5.42 6.18 7.08 n.m. 5.16 5.51 6.41 n.m. 6.— 6.35 7.25 litaire posten aan. Hierbij deden de toenemende verliezen van de benden de aanslagen enigszins in aantal afnemen. Te Sidoardjo is de bende activiteit die gericht is tegen de suikerriet, velden, toegenomen, terwijl in Krakaan op de suiker fabriek, ondanks de op het werkvolk geoefende druk, het rentte, waarin zich de behoerte aan een eigen bestuursvorm openbaart. In Noord-Tapanoeli is de si tuatie iets verbeterd; de plaat selijke handel is opgeleefd. In de Lampongs ondervindt het handelsverkeer overlast van aanslagen. motorboten van de Regering te Male, 130 km ten Noorden van Mandalay aan de bovenloop van de Irrawaddy, belaagden. De stad werd in de loop van de gevechten verwoest. Kanonneer boten der marine beschoten dor pen, waar zich Opstandelingen oevonden, in het district Akyab, aan de Westkust. net oovennet is geaeextexijK ver nield. Het treinverkeer onder vindt vertraging in beide richtin gen, al hoopt men spoedig het verkeer over enkel spoor te kun nen hervatten. De dienst van tractie uit Arn hem, de brandweer uit Ede en I enkel autoriteiten waren spoedig I ter pia.atse. „Maas" het schip uiterst lang zaam in het gegraven gat te trekken en werd de Banck zeer behoedzaam omgetrokken, zodat de steven zeewaarts kwam te liggen. Om kwart voor zes was de eerste zandbank gepasseerd en vijftien minuten later spoel den de golven rond de achterst - ven. Honderden sloegen van he,. 4 MAANSTANDEN, n Maan Ond. Opk. Ond. 20.31 13.55 23.04 20.29 15.22 23.25 20.28 16.48 23.54 20.26 18.06 w 20.24 19.09 0^37 20.22 19.54 1.36 20.20 20.25 2.48 20.19 20.46 4.06 r Gedeputeerde Sta- eland en daarna aan van Verkeer en Wa- goedkeuring voorge- itond zijnerzijds geen (en deze goedkeuring im op 17 Februari '49 nd. ster aanvaardt de delijkheid voor de l van de nieuwe door de Staten van Zee- stelde dienstregeling, en verband bestaan pstelling en goedkeu deze dienstregeling Februari) en de aan- m de bovengenoemde rt). - Royen is uit Djogja teruggekeerd. Op het leed hij tegenover de eling van een geza- nmuniqué van beide Dit luidt: Bij de hun informele zit- rja op 29 Juli hebben rs van de Nederland- iiblikeinse delegaties laakt, dat de bespre- ir het staken van de »den. welke op 25 ren en waaraan de deelgenomen, op be wijze besloten zijn. e bekendmaking van ;n van deze bespre- de daarop volgende t de vijandelijkheden ht worden, ties keerden met twee te Batavia terug. :i-toestel stapten, be en van de Unci, ojin. de Sulan van Djögja, ir. Het K.L.M.-toestel nuten later aankwam, kr. Van, Royen en de p Nederlandse en Re delegaties. Ook kolo- sund van de Republi- rale staf reisde mee. Royen deelde aan dat hij verwachtte an de volgende week te kunnen vertrek- naar de reactie van idse Regering op de t Batavia, die spre- 'ereenstemming be ft „Cease fire", deelt i bevoegde zijde me ng wacht thans op over de resultaten ngen in Djogja. Zo- t ontvangen is, zal deze in beschou- n, teneinde haar e bepalen, waarna mogelijk ter kennis a zal worden ge- 3 bekend, ligt het in ïen het overeenge- een zitting van de ties tezamen met de officieel te forma- blikeinse premier, ;n de Republikeinse Financiën, Dr Ma len 6 Augustus te arwacht. blijf van drie dagen lhi als gasten van u zullen zijn naar izen voor de ronde-- ntie. op de duinen dit gi- ouwspel gade. I had Van der Tak's een zgn. „no cure ract met de rederij afgesloten, dat in- alleen bij welslagen gingspoging betaald >ten „Stentor" en Wijsmuller namen x de Barnek over en 'Zweed de Noorder waar om half tien L Twee sleepboten brachten de Zweed f nd naar Amsterdam -anckk die geen water maakt, bïf"de Amsterd. Drotogdok Maatschappij in het dok gaat. De eigenaar van het restaurant het „Karrew dat recht tegen over de plaats staat waar de Banck gelegen heeft, was met zijn echtgenote naar de sluis ge komen en bood de kapitein van de Banck een kamerplant aan.

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1