Onze t 1 De bevrijding van Sluis in 1749 fÜacjcn MaarJ Den Haag wil nieuwe] [buitenhaven Wij bei onze to Kabinetscrisis in België De Stroper ALLES Z< V L De Kommandantura tö Berlijn Ultimatum van Giuliano De Coupe Andries Blitz Overstromingen in China Gebruikt per dag wat emmers water minder, De drinkwatervoorziening ondervindt dan geen hinder! Uranium-rush in Canada De kansen van Eyskens Van Cauwelaert bij Koning Leopold föening van West-Duitsers over West-Duitse regerign Groente-export naar Duitsland hervat Frans marine-vliegtuig verongelukt Werkhervatting in Londense havens Britse spoormannen stellen actie uit De plaatsvervangers voor Oostenrijk Verklaring van Eyskens De hulpverlening van de E. C. A. HOOGWATER TERNEUZEN TELEF. 2476 NOORDSTRAAT 68 En bij al deze slaapkamers hoort NATUURLIJK alléén DE BESTE binnenvering matras, de originele „PULLMAN" i IV E h L P E G B V Vi Naar wij van welingelichte zij de vernemen, heeft het collegfe van burgemeester en wethouders van 's-Gravenhage zich tot de Re gering gewend met het dringende verzoek, de aanleg van een nieu we buitenhaven te Scheveningen in overweging te nemen. Ingevolge de wet van 24 Juli 1899 (Stbl. 194) werd de buiten haven door het Rijk aangelegd. In welke toestand deze haven zich vcpral door de onvoldoende en gevaarlijke toestand, reeds sedert vele jaren bevindt, blijkt uit het in Mei j.l. door de betref fende commissie van advies uit gebrachte en gepubliceerde rap port, aldus B. en W. Daarin werd voorts geconsta teerd, dat de Scheveningse visserij zich niet zal kunnen handhaven als hier geen verbetering tot stand komt. Een krachtige de- viezenbron dreigt op deze wijze verloren te gaan. De commissie van advies heeft zich op schetsmatige ontwerpen voor een nieuwe buitenhaven be raden. Het college van burge meester en wethouders heeft bij de Regering aangedrongen op een spoedig overleg over deze zaak tussen Rijk en gemeente. Generaal-majoor Kotikof, de Sowjet-Russische commandant te Berlijn, heeft verzocht om een bij eenkomst van de vier comman danten op Woensdag aanstaande, aldus heeft een Brits woordvoer der medegedeeld. Mogelijk zal van Britse zijde gevraagd wor den om uitstel van de bijeen komst dat de Britse comman dant, generaal-majoor Bourne, misschien niet op tijd terug zal kunnen zijn uit Londen, waar hij, beden, door de Engelse Koning gedecoreerd zal worden. Het Russische verzoek om "een bijeenkomst van de vier comman danten wordt door Reuter in verband gebracht met de ophef fing van de „kleine blokkade", waaromtrent reeds eerder is be richt. De bendeleider Giuliano heeft een brief gezonden aan de Sici- liaanse pers waarin hij o.m. schrijft: Vrede en welvaart zullen weer mogelijk zijn op Sicilië wanneer mijn familieleden en degenen, die in de gevangenissen zuchtten, in vrijheid gesteld zullen zijn. Daar mti in Italië van mij niets wil weten, zal ik dan elders de vrijheid gaan zoeken. Aldus zal niet nutteloos Siciliaans bloed vloeien. Ik geef de autoriteiten nog tijd tot 1 Augustus als ik dan geen voldoening heb gekregen zal ik onmiddellijk tot het offensief overgaan." RECHTZAKEN. Politierechter te Middelburg Zitting van 22 Juli 1949. iDe volgende personen werden veroordeeld H. S„ werkman te Axel, had zijn oom J. Wiest, bij wie hij in woonde, mishandeld, door hem met een stoel op het hoofd te slaan. 1 week gevangenisstraf. C. van B., transportarbeider te Axel, had E. Dekker mishandeld, /lö of 10 dagen. H. L., schipper te Puttershoek, was op 16 Juni 1949 met een paar kennissen te Terneuzen aan het passagieren geweest, waarbij enige glazen bier werden gedron- Ikten. In de Dijkstraat nam hij een fiets weg, reed er mee naar boord en verborg de fiets in het ruim. 1 maand gevangenisstraf. M. G. v. R„ landarbeider te Maldegem, had in klei 1949 te Aardenburg bij de rijwielhande laar C. A. v. d. I-Iooft meermalen rijwielonderdelen en strijkijzers gehaald, zogenaamd voor een ze kere Van Rie. Deze zou alles be talen. Bij onderzoek bleek, dat deze geen opdracht had van Van Rie en dat hij de goederen frau duleus had uitgevoerd naar Bel gië en daar te eigen bate had aangewend. 6 weken gevangenis straf met aftrek voorarrest. de socialistische delegatie ont vangen. Eykens verklaarde voorts, dat hij met Gutt uitsluitend interna tionale financiële kwesties heeft besproken. De Fransman Cormier geland by Roeselaire De Vos bij Gent geland. De Koninklijke Nedcrl. Vereni ging voor Luchtvaart ontving gisterenmiddag nog bericht, dat de Fransman Cormier, die in de kleinste ballon voer, welkte mee deed aan de wedstrijd om de cou pe Andries Blitz, die Zondag op Ypenburg aanving, gisteren is geland bij de plaats Roeselaere. Hierdoor is, voor zover thans bekend is, door Cormier de groot ste afstand afgelegd; hij maakte een vlucht van ongeveer 150 km, terwijl onze landgenoot De Vos, die ten Noord-Westen van Gent landde 120 km aflegde. Thans is er alleen nog geen bericht van Cormier''' landgenoot Pierre Jacquet, die een van de grootste ballons van deze wedstrijd be stuurde. lijk Amerikaans voorstel voor het Italiaanse vredesverdrag. Zaroebin verklaarde, dat na zi's in Ootsenrijk hadden gepoogd Russische oorlogsgedenktëktens te vernielen en dat de Oostenrijkse regering de schuldigen niet had vervolgd. Het water, waardoor delen van Midden-China zijn overstroomd en naar verluidt 20.000 slacht offers zijn gevallen en twee mil- lioen personen dakloos zijn ge worden, daalt thans, aldus een bericht van radio-Peiping, dat in San Francisco werd opgevan gen. Naar gemeld wordt is het peil van de Yangtse gezakt, alsmede het waterpeil in havens als Hankou, Nanking en Nantsjang. De overstromingen worden de ergste sedert vijftig jaar ge noemd. De rijst- en katoenoogsten zouden zwaar zijn getroffen. tueel tussen de minimumprijs, welkie op de veilingen geldt, en de door het bedrijfschap te stellen maximum grensprij zen vrij kan worden, aangekocht. De laatste weken heeft op de veilingen ook een maximum aan koopprijs voor Duitsland gegol den. Deze komt nu met de nieuwe regeling te vervallen, waardoor geen verdelingen meer noodzake lijk zijn. Nader wordt vernomen, dat er de gehele week export van fruit kan plaats hebben, want gezien de nog geringe aanvoer van fruit is het te verwachten, dat de export van appelen, peren, pruimen en morellen, die op het ogenblik het fruitassortiment, vatbaar voor export vormen, voortgang kan vinden. N.V- Waterleiding Mij- „Zeeuws-Vlaanderen"- Honderden prospectors speu ren thans, gewapend met Geiger- apparaten, de woeste Canadese binnenlanden af naar mogelijk in de grond aanwezig uranium of ander radio-actief erts. Van Que bec tot de kust van de Stille Oceaan zijn duizenden concessies afgepaald. In de meeste gevallen zal de productie van het erts nog jaren op zich laten wachten. Men heeft echter reeds kunnen vaststellen, dat er voldoende radio-actief mi neraal in de grond aanwezig is om Canada de eerste plaats te doen blijven bezetten in de pro ductie van grondstoffen voor kernenergie. Particuliere prospectors moe ten van alle vondsten mededeling doen aan de federale regering, welke 2-75 dollar per pond be taalt voor erts, dat minstens 10 procent uranium-oxyde bevat. Frans Van Cauwelaert, de voor zitter van de Belgische Kamer, heef gisteren een onderhoud ge had met Koning Leopold, in diens villa te Pregny. Na het onderhotud verklaarde Van Cauwelaert „niets dienstigs" te kunnen mededelen. Hij zou nog Maandag per eerste gelegenheid naar Brussel terugvliegen, om aanwezig te kunnen zijn bij de parlementsvergadering van Dins dag. Volgens een opinie-onderzoek van het met Britse licentie ver schijnende blad „Die Welt' is meer dan 'n kwart van alle West-Duit sers gekant tegen het beginsel van een West-Duitse regering. 29 "/e van de ondervraagden was absoluut tegen de vorming van een dergelijke regering, 36 vond het een voorlopige oplossing en 6 achtte het een definitieve oplossing. Uit het onderzoek bleek voorts, dat een duidelijke meerderheid var* West-Duitsers bezwaar maakt tegen getrapte verkiezing van de president door bet West-Duitse parlement wan neer dit is samengesteld. 630 sprak zich uit voor rechtstreeks verkiezing van de president door het gehele kiezerscorps zoals in de republiek van Weimar geschiedde. Meer dan 58 kon niet één per soon noemen, die geschikt zou zijn om in de regering te worden opgenomen. Onder degenen, die „geschikt" werden genoemd, be vonden zich generaal Lucius Clay, de voormalige Amerikaanse mili taire gouverneur, en Otto Stras- ser, een anti-Hitlergezinde nazi, die op het ogenblik in Canada verblijf houdt. Men vraagt zich in België af, of Eyskens, minister van finan ciën dn het demissionnaire kabi net, meer kans op slagen bij zijn pogingen tot vorming ener rege ring zal hebben dan. Van Zeeland. Ongetwijfeld verkeert hij in een betere positie, doordat tijdens het voorbereidende werk van Van Cauwelaert de standpunten der drie grote partijen ten aanzien van de mogelijkheid van practi- sche samenwerking elkaar wel wat genaderd zijn. In politiekte kringen wordt ge zegd, dat Eyskens" eerste pogin gen gericht zullen zijn op het vormen van een regering der drie partijen. Daartoe zou hij over- eenstemmig moeten bereiken met socialisten en liberalen, maar ook met de rechtervleugel van zijn eigen partij, de C.V.P. Wat 'betreft de beide andere partijen kan men constateren, dat de keuze van Eyskens als forma teur een betere indruk heeft ge maakt bij de socialisten dan bij de liberalen. De formateur behoort tot de linkervleugel van de Katholieke partij en heeft bij de socialisten geen slechte pers. De „Peuple" zegt van hem: „Hij is een man. die met bedde benen op de grond staat en een onafhankelijke geest bezit". Dat geldt volgens het blad ook t.a.v. de Koningskwes tie. Voor de liberalen is hij meer de man van staatsbemoeiing en zwaardrukkende belastingen en de „Dernière Heure" (lib.) acht het twijfelachtig, of Eyskens' on derhandelingen met de liberalen, die Zondag reeds zijn begonnen, succes zullen kunnen hebben, om dat de liberale verkiezingspropa ganda voor een groot deel juist tegen de minister van financiën gericht was. Men acht het niet onwaarschijnlijk, dat Eyskens bij de liberalen heeft aangedrongen op een matiging van hun eis tot een belastingverlaging van 25 Vandaag zal de xport van groente naar Duitsland worden hervat, en wel zo lang, als het resterende contingent van 500.000 dollar strekt. Deze export valt onder de z.g. vrije regeling, d.w.z. dat even- Een „Catalina" van de Franse Marine, met 17 man aan boord, die aan de vlootmanoeuvres ter hoogte van Agadir (Marokko) deelnamen, en waarvan men se dert Vrijdagavond niets verno men heeft, wordt thans als ver loren beschouwd, zo meldde het Franse persbureau uit Rabat. Een duikbootcommandant sein de, dat hij iets in lichter laaie in de zee had zien vallen. Op de plaats, waar hij het zag neer komen, trof hij wrakstukken aan van een vliegtuig, maar geen lichamen. (Slot.) DE BEVRIJDING. procent. Blijft echter de vraag, of hij hen tevreden zal kunnen» stellen. Op eventuele moeilijkheden met kringen van zijn eigen partij wij zen zekere Katholieke persstem men. De Libre Belgique* schrijft: <,De benoeming van Eyskens is niet zeer geschikt om hen gerust te stellen, die zwaar van de be lastingdruk hebben te lijden. Haar men zal de formateur meer naar zijn programma dan naar zijn persoon beoordelen". Ten aanzien van de Konings kwestie, die ook voor Eyskens v/eer 't moeilijkste punt zal zijn, blijven verschillende Katholieke bladen vasthouden aan de eis, dat zij met spoed aal worden opge lost. In liberale- en vooral in socialistische kringen daarente gen spreekt men steeds meer over een nieuw uitstel tot het na jaar. De reis van Van Cauwe laert naar Pregny wordt daarme de in verband gebracht. Volgens de „Dernière Hehre" zou Van Cauwelaert tot de slotsom zijn gekomen, dat het onmogelijk is de ikhvestie onmiddellijk door een re gering van twee of drie partijen te regelen. De „Peuple" waagt zelfs de onderstelling, dat de Koning na zijn onderhoud mot Van Cauwe laert een verklaring zou afleggen „die de C.V.P. in staat zal stellen voorlopig de Koningskwestie te laten rusten om de taak van de formateur te verlichten". De vijftien duizend Londense havenarbeiders, die 25 dagen lang in staking zijn geweest naar aan leiding van het dispuut over het lossen van twee bij de Canadese zeeliedenstaking betrokken sche pen, zijn gisterenmorgen weer aan het werk gegaan. Nu de Cana dese zeelieden-iunie de staking in de Britse havens heeft afgelast, is men ook begonnen te werken op het Canadese schip Beaverbra. Afgevaardigden van 460.000 Britse spoormannen hebben be sloten het voorlopig nog niet langzaam aan te gaan doen. Heden zal een delegatie door de Minister van Arbeid, Isaacs, worden ontvangen. De arbeiders eisen een loons verhoging van 10 shilling per week. Eykens heeft de pers gisteren middag medegedeeld, dat zijn eer ste besprekingen met liberalen en socialisten tot X resultaat hebben geleid, dat de voorzitters dier beide partijen er in hebben toege stemd delegaties aan te wijzen, die de besprekingen met de for mateur zullen voortzetten. Hij zou gisteren de liberalen en heden De vier plaatsvervangers voor Oostenrijk, die belast zijn met het opstellen van een vredesverdrag met dat land, zijn gisteren in een impasse geraakt over een nieuw Russisch voorstel betreffende de zorg voor Geallieerde oorlogsgra ven en gedenktekens. De Gowjet-afgevaardigde, Za- reobin, wilde een artikel in het verdrag opgenomen, zien, waarin wordt bepaald dat Oostenrijk de graven van Geallieerde soldaten, de goederen, gedenktekens en emblemen van de legers die tegen Duitsland gevochten hebben, moet eerbiedigen en onderhouden. De Amerikaanse vertegenwoor diger, Roger, herinnerde er aan, dat de Russische afgevaardigde zich verzet had tegen een derge- De ECA heeft in de Vrijdag j.l. geëindigde week aankoopvergum- ningen verleend tot een totaal be drag van 180.0&1.000 dollars. Daarbij waren voor Nederland aankoopvergunningen tot een be drag van 27,425.000 dollars en voor België-Luxemburg tot een bedrag van 19.783.000 dollars. In totaal zij tot en met Vrijdag j.l. aan Europa aankoopvergunningen verstrekt tot 'n totaalbedrag van 6.110.595.000 dollars waarbij voor Nederland tot een totaal bedrag van 531.515.000. DOOR PETER BARON (Geautoriseerde vertaling van H. H. J. Maas.) 60) (Nadruk verboden) Breskens Terneuzen Walsoorden 26 JULI v.m. 2.03 2.38 3.28 ,,De Stroper, zeg je?" vroeg de inspecteur met donkere blik. i „Als ik hem te pakken krijg, zal jc gauw een grote broer minder hebben." „Bedoel je misschien, dat Lar ry de Stroper is? Geen sprake van," zei Clem op besliste toon. Het denkbeeld amuseerde hem. En het amuseerde nog iemand, die achter de deur stond te luis teren. Dat was de Stroper. Wegens de duisternis en de stilte in Larry's zitkamer kon hij het halfluide gesprek tussen Kea ting en Clem goed volgen. Toen er niets meer gezegd werd sloop hij naar de tafel en krabbelde iets oP een stukje papier. Daarna ging hij naar het raam, waar hij n.m. een ogenblik bleef staan kijken 2 23 een slanke grijze gestalte, de 2.58 I ogen beschaduwd door de neer- 3.48geslagen rand van een slappe hoed, en de mond verborgen ach ter een grijszijden sjaal. Even later klom hij uit het raam en dook ineen op het dak van een uitbouwtje, een paar voet lager. Hij slaagde erin, het raam weer te sluiten, juist twee seconden vóór Clem, met Keating op de hielen de kamer binnenkwam. Keating reikte naar de schake laar, en toen het licht aanfloepte keken de twee mannen elkaar verbaasd aan. De hele kiamef lag ondersteboven: wat zij een moment van tevoren hadden ge dacht, bleek zich bewaarheid te hebben. De Stroper was hen vóór geweest. Papieren lagen door elkaar gegooid, laden waren leeggehaald en het hele meubilair wjas verschoven. Alleen vlak bij dc tafel was een stoel overeind blijven staan, en ineens kwam Keating op een idee. Hij voelde aan de zitting: zoals hij ver wacht had, was die nog warm, dus kon de Stroper de kamer nog nauwelijks twee minuten ge leden verlaten hebben. De in specteur keek rond, zijn oog viel op de deur van de slaapkamer, die zoals hij bij ervaring wist n|iar de badkamer leidde, en De bevrijding kiwam spoediger en op heel andere wijze dan in ons land en dus ook in Zeeuiws- Vlaanderen was gedacht. Begin 1748 werd de sterke ves ting Maastricht door Löwenthal, na een belegering, ingenomen. Nu stond de poort naar ons weerloos land wijd open en ieder vreesde het ergste. Wel wist men ook in Sluis, dat reeds in Sept. 1747 Engeland en Frankrijk waren overeengekomen vredesonderhandelingen aan te knopen en de gezanten der mo gendheden in de lente van 1748 te Aken vergaderden, maar daar van had men weinig verwachting nu de toestand voor Frankrijk zo gunstig was. Men wist echter niet, dat Lode- wijk XV, die voor een deel de oorlog persoonlijk had bijgewoond, een afkeer van het bloedvergieten had gekregen. En zeker ook niet, dat de Staten-Generaal aan En geland haddien laten mededelen, dat op een grote krachtsinspan ning niet kon worden gerekend. Wat in Engeland grote indruk had gemaakt. Engeland werd nu zeer vredelievend. De Engelse en Franse gezanten tekenden 11 Augustus 1748 de preliminairen. En 18 October 1748 werd de al gemene vrede te Brussel gesloten. De Pragmatieke Sanctie werd door allen aangenomen en de ge maal van Mjaria Theresia, Frans I als Keizer erkond. En onder an dere bepalingen bewilligde Frank rijk in het teruggeven aan de Re publiek van. de barrièresteden, die al geslecht waren. Inmiddels hadden de Fransen al toebereidselen voor hun vertrek uit Slu s gemaakt. De vier batal jons waren al verminderd op twee en deze gingen 14 en 17 Oct. weg. Er bleven maar 150 A 200 man voor bezetting der voornaamste postcir in Sluis en Uzendijke, die om de 10 dagen werden afgelost. Ten slotte waren er nog maar 100. In Dec. werden alle militaire voorraden weggevoerd, waaronder alles wat was buitgemaakt. 12 Jan. 1749 hadden de Fransen vertrokken moeten zijn, maar het werd 28 Jan. Groot was de blijdschap in Sluis, toen men hoorde, dat de Holland- krijgsgevangersen 23 Jan. uit Frankrijk waren afgereisd. zo naar het platdak. „Ik geef je een kans", wendde hij' zich tot Clem. „Ik moet de Stroper achterna, maak jij je maar uit de voeten en zie, dat niemand je te pakken krijgt." Clem knikte en Keating ging behoedzaam naar de slaapkamer. Eén blik zei hém, dat ze leeg was, en hij trad de badkamer binnen. Die was ook leeg, maar het bo venraam stond open, en het was hem niet kwalijk te nemen, dat hij de weg,waarlangs de Stroper zich toegang tot het flat had verschaft, hield voor de weg, waarlangs deze was ontsnapt. Op het ogenblik, dat Keating die verkeerde veronderstelling aan nam, ontdekte Clem wat anders, namelijk een blad papier op de tafel, dat de identiteit van de vorige bezoeker afdoende vast stelde. „Wie eerst komt, eerst maalt," las' Clem. „Ik zeg, iemand die stalen zenuwen heeft," mompelde hij bij wijze van commentaar. Maar op slag maakte de half be wonderende uitdrukking van zijn gezicht plaats voor het gewone, wezenloze masker. Door blik noch beweging verried hij, wat hij in de spiegel tegenover het raam had gezien: het bovenste gedeelte van een grijze hoed, welks beeld nu onuitwisbaar in zijn geheugen geprent was. Ogenblikkelijk ver dween het spiegelbeeld weer en de spiegel weerkaatste nog slechts het raam. Clem drentelde wat om de ta fel, en kwam als bij toeval vlak bij de muur waarin het raam was, en waar hij van buiten niet gezien kon worden. Hij drukte zich er plat tegen aan, schoof zich zijdelings vooruit, en loerde zonder zich bloot te geven, voor zichtig naar buiten. Vaag onderscheidde hij de ge stalte van een man in het grijs, die het schuine dak van; de uit bouw afklauterde, en Clem's ogen schitterden. Hij wist niet, waarom de Stroper gebleven was, in plaats van onmiddellijk te vluchten, maar zijn enige ge dachte was, dit heerschap eens aan zijn vestje te komen. Op het zelfde ogenblik hoorde hij Kea ting terugkomen, en omdat een nieuwe, ontmoeting met de in specteur niet in zijn lijn lag, i maakte hij zich uit de voeten. (Wordt vervolgd). Het stormde op 28 Jan., toen 's morgens 8 uur 3 burgercom pagnieën (75 man) met hun offi cieren, gewapend en met slaande trom naar de markt in Sluis trok ken. Door de storm had generaal- luitenant Zoute, die in Cadzand met 160 man klaar stond om de stad over te nemen, niet over het water kunnen komen. Vóór het stadhuis stond de Franse commandant met enige officieren en ongeveer 30 man, de enige Fransen, die er nog wa ren. Daarnaast de burgemeester F. A. de Jonge met de wethou ders. Daarvóór de blijde en be wogen burgerij. Toen hoorde men de comman dant in 't Frans zeggen: „jMijn- heer, volgens de bevelen van de Koning ben ik verplicht deze stad te ontruimen; ik moet heden ver trekken. En omdat er geen Hol lands garnizoen, is, geef ik u de stad over. Ziehier de sleutels." In 't Frans antwoordde de bur gemeester; „Mijnheer, wij hebben lang verlangt deze dag te mogen zien. Wij wensen u een goede reis". Een groot gejuich brak los. .Vivat Orange". Op Franse wijze nam de com mandant met een omhelzing af scheid van het gemeentebestuur. Nu liet hij zijn soldatenl, „die seer bedeest en bevreest waaren", door de Waterpoort vertrekken, op de hielen gevolgd door een. detachement burgers, die poorten en posten 'bezetten. De comman dant zelf vertrok door de Zuid poort. Alle klokken begonnen te luiden en het „Oranje Vendel" werd uit gestoken. Alles ging ordelijk en zoals Ds. Baggelaar schrijft: „Zonder eenige molestatie van ymant, met veele ontroeringen en aandoenin gen des gemoeds bij alle welmee- r.ende aanschouwers, wien de traanen van blijdschap de oogen uytpersten". 's Middags 12 uur lukte het 50 Hollandse militairen uit Cadzand in Sluis te komen, die de sleutels van de stad overnamen en de bur gerwachten aflosten. Hierna werden weer de klokken geluld en begon om 2 uur „een plechtig Dankuur" in de Prot. kerken. De volgende dagen kwam het grootste deel van het Hollandse regiment uit Cadzand op schepen Sluis binnen, feestelijk door allen begroet. Sluis was vrijt En al moest Ds. Baggelaar nu eenmaal de afper sing door de Franse officieren scherp veroordelen eerlijk en sympathiek, zei hij ook tot zijn gemeenteleden: „Wij hebben tot verbaazens toe in der Franschen onderneemingep, beveelen!, en uyt- voeringen gezien een alertheid, expedietheid, veerdigheid, en promptitude (vlugheid, doortas tendheid, handigheid en nauwge zetheid), die voortging tot aan het onmogelijke, e» waardoor zij de Hollanders beschamen". S. H. VAN SCHAICK. Firma I- IJSEBAERT—TEMMERMAN TERNEUZEN NOORDSTRAAT 76 ARSENAALSTRAAT 5

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2